IJmuider Courant Grootscheepsche Russische aanval op de Karelische Landengte. Noodlottig drama te Hoeven. IJSBANEN DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, benalve op Zon- en Feestdagen Het Nieuwe Jaar. Binnenkort weèr handelsbesprekingen met Engeland. Wij zullen... Zes onderzeebootjagers besteld. Luchtgevecht boven de Schotsche kust. 25e 'jAARCANC No. 31 Uitgave Lourens Coster. Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724 Bureau Dmuider Courant: Kennemerlaan 42, Umuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Dirertie: P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAC 2 JANUARI 1940 Abonnementen per week ƒ0.1254, per maand ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting, ngezonden mededeelingen dubbele prijs, dvertentles van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25, elke regel meer ƒ0.10. Zal 1940 een beter jaar worden dan zijn voor ganger? Zal het den nienschen minder leed, minder bedreiging, dus meer geluk en rust bren gen? Zal het wellicht den grooten ommekeer in luiden die eindelijk, eindelijk naar samenwerking en vrede in Europa leidt? Die vragen komen bij iedereen op en die laatste wensch zal Zondag avond in millioenen Eurcpeesche gezinnen tot uiting zijn gebracht. Ook zullen al diegenen, die daar nederig genoeg voor zijn, erbij gezegd óf tenminste erbij gedacht hebben: zullen wij menschen erin slagen, de vervulling van dien grooten wensch te verdienen? Zullen wij ons die vervulling eindelijk waardig toonen? Daar worden geloof, hoop en moed voor ver- eischt. Velen bezitten die, ook in dezen tijd. Niemand weet hoevelen zij zijn en hoe ver hun bezieling, hun invloed reiken. Sommigen hunner doen hun stem telkens weer hooren en hun overredingskracht gelden in het openbaar, omdat hun levenstaak hun daartoe "de mogelijkheid heeft gegeven. Maar anderen, de meesten, missen die gelegenheid en moeten zich bepalen tot hun eigen kleinen kring. Toch is hun invloed dikwijls groot: niet alleen met het woord maar ook vaak zonder dat, alleen maar door hun persoonlijkheid, hun rust als het dreigt, als er spanning heerscht, de sfeer die hen omgeeft. Het is vooral de vrouw die dat bereiken kan, veel beter dan de man, veel direc ter en eenvoudiger. „Omdat zij dichter bij de Natuur staat", hebben sommigen gezegd en dat woord schijnt de waarheid te naderen, al klinkt het niet als een volkomen verklaring. Zulke sub tiele gedachten vinden nimmer nauwkeurige verklaringen, want ondanks al de uiterlijke vin dingrijkheid van den mensch, ondanks al de technische wonderen die hij gewrocht heeft en die hem vaak tot overmoed omtrent zijn eigen kunnen geleid hebben, blijven de tallooze veel grootere raadselen van Leven en Dood voor hem raadselen en kan hij die slechts waarnemen zon der ze op te kunnen lossen. Wij weten maar wei nig. Maar wij weten wel waar de weg ligt om zulke rampen te verhoeden als in 1939 opnieuw uitge broken zijn en ook, dat die weg kan en moet worden betreden. De jaarwisseling is van menschelijk maaksel cn men kan er heel nuchter over wezen en zeggen dat die nu toch heusch geen verandering kan brengen. Maar heel nuchter is lang niet altijd synoniem met juist, en dikwijls alleen maar op pervlakkig. Ook in dit geval. Het feit, dat de menschen die jaarwisseling tot mijlpaal in hun levens hebben gemaakt, dat zij daarbij stilstaan en omzien naar hetgeen achter hen ligt en daar na vooruitzien en met min of meer bewustheid, maar de meesten diep in zichzelf zich voorne men anders en beter te handelen in het Nieuwe Jaar dat aanvangt, moet zijn invloed op de sa menleving doen gelden. Veel goede voornemens worden niet verwezenlijkt en sommige zijn maar heel gering in hun uitwerking. Maar andere wor den wel verwezenlijkt en sommige zijn groot. En de goede daden kunnen wandaden teniet doen. Een collega van mij heeft in de Haagsche Post van vorige week, naar aanleiding van een woord van Maurice Maeterlinck geschreven: „Nimmer dooft het vuur, waaruit de drift naar een betere wereld zich voedt. Zij, die in die waarheid ge- looven, zijn de ware helden van dezen tijd, want zij vertrouwen. Zij mogen nu aantreden en de overwinning behalen. Dat is onze wensch voor 1940". Zoo gevoel ik het ook. Ik heb twee be schouwingen over dit onderwerp gelezen. De een is van een buitenlander, wien de tegenslag van dezen tijd door de gebeurtenissen in zijn land al zwaar getroffen heeft. Hij is veel jonger dan ik. De ander is van een oud-journalist, die ons vak verliet toen hij in de volle kracht van zijn jaren was en ook in een andere maatschappelijke taak met succes arbeidde. Hij is nu in ruste en veel ouder dan ik. Maar het schrijversbloed is niet tot rust gekomen en hij heeft zijn woord van bezieling nog tot anderen gericht. Die twee man nen, de een nog jong, de ander oud, spreken beiden de taal der hoop. Daar is geen ontmoedi ging bij hen. Zij hebben ook geloof, hoop en moed. En zoolang die sterk leven bij jong en oud kan alles zich niet alleen herstellen maar ook naar hooger levensvormen voeren in de men- schelijke samenleving. Wekt de gedachte aan 1940 bij u blijde voor gevoelens? Bij ons, die erover geschreven hebben, wel. Ik wensch u die evenzeer toe. En daarmee tevens een gelukkig Nieuwjaar. R. P. De regeeringspersdienst meldt: De onderhandelingen met Engeland, betrekking hebbende op het handelsverkeer in de tegenwoordige omstandigheden, zullen binnenkort worden hervat. De delegatie is samengesteld uit de volgende le ien: Jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, Hr. Ms. gezant en buitengewoon gevolmachtigd mi nister, voorzitter, A. Th. Lamping, directeur van de handeLsaccoorden, plaatsvervangend voorzitter en c. H. C. Hart, hoofd 8e afd. dept. van Koloniën. Verder zijn aan de delegatie toegevoegd: Dr. J. L. F. van Essen, referendaris dept. van eco nomische zaken; drs. J. Ph. Nikkels, hoofdcommies dep:-, van Koloniën; Jhr. mr. M. A. Beelaerts van Blokland, werkzaam aan het departement van ec. itaken. Op 3 Januari 1940 zal de delegatie zich naar Lon den begeven. Het heldhaftig verzet van de Finsche strijdkrachten tegen de Russische agressie. In een der voorposten worden belangrijke mededeelingen naar den generalen staf getelefoneerd Aanzienlijke troepenmacht geconcentreerd. Finnen boeken overwinning bij Suomussalmi. Bü de jaarswisseling is de strijd in Finland in heftigheid toegenomen. Op de Karelische Landengte zijn de Russen begonnen met een offensief, waaraan pl.m. 300.000 man deelne men. Volgens een bericht uit Stockholm zijn bovendien 50.000 man uit Leningrad naar dit terrein van den strüd onderweg. De ruim 100.000 Finnen, die de Mannerheim-liine tegen de Russische troepen verdedigen, bieden kranig weerstand aan het offensief en hebben nog niets van hun grond prijsgegeven. Een groote overwinning behaalden de Finsche troepen in'het gebiéd van Suomussalmi, de z.g. „Wespentaille" van Finland. Bij Kiautajarvi werd n.l. eeh Russische div'isie van 15.000 man verslagen. Aan het noordelijk front marcheeren de Finnen in de richting van Petsamo. Generaal Stern, de opvolger van maarschalk Bliicher als commandant van de Russische strijd krachten in het Verre Oosten heeft het commando van de Russische troepen tusschen Moermansk en de noordelijke oever van het Ladogameer öp zich genomen. Hij heeft, naar United Pres meldt 40.000 man geharde Siberische troepen met zich mee ge bracht. Volgens deze te Helsinki ontvangen inlich tingen komen deze troepen uit het district Blagovestshensk in Siberië. Stern heeft naar gemeld wordt zijn hoofdkwartier opgeslagen in de streek, waar Finland het smalst is. De Sovjet Russische troepen op de Karelische Landengte blijven onder bevel van generaal Meretskov. In het Finsche legerbericht van Maandag avond wordt gezegd: Op de Karelische Land engte heeft de vijandelijke artillerie een hevig vuur gaande gehouden tusschen Hatjalathen- jarvi en Muolaajaervi. Langs de Taipale-rivier en bij het Suvarito-meer was een hevig spervuur in de buurt van Haprinen en Kei ja. Tegen 2 uur 's middags werden krachtige vijandelijke aan vallen afgeslagen. Aan het .oostelijk front was ten noordoosten van het Ladogameer een levendige activiteit van patrouilles. Te Ittokoi en in den sector van Ilomantsi zijn vijandelijke aanval len, die door artillerie waren ondersteund, afge slagen. Ten noorden van Suomussalmi hebben Fin sche troepen de achtervolging van den vijand voortgezet en een aanzienlijke buit gemaakt. In den sector van Petsamo hebben Rus sische vliegtuigen boven de Noorsche grens gevlogen. Zij hebben op Noorsch gebied twee bommen laten vallen op het ijs van de Paasvik. In den sector van Salla is een vijandelijke colonne, bestaande uit twaalf auto's, verspreid. Overigens is niets van belang te melden. Het commuiqué vervolgt: Op zee is niets be langrijks te melden. Zeventien dooden bij luchtaanvallen. In de lucht: Vijandelijke vliegtuigen heb ben Zondag hun aanvallen hervat op Zuid en Zuidoost Finland, na het ongunstige weer. De moorddadigste aanvallen werden gedaan op Jyvaskylaw. waar tot nu toe zeventien dooden en tal van gewonden zijn geteld en te Varsa waar 3 burgers werden gedood en verscheiden gewond. In de rest van Finland werden vele men schen gedood. De materieele schade was van geringe be- teekenis, behalve te Varsa en Jyaskylow. De Finsche luchtmacht heeft tal van verken ningsvluchten uitgevoerd en de achterhoede van den vijand gebombardeerd. Volgens niet- bevestigde inlichtingen zijn vier vijandelijke vliegtuigen door het vuur der luchtdoelartillerie omlaag geschoten. Twee andere toestellen zijn waarschijnlijk ver nield De Finsche overwinning in de „wespentaille". Het Finsche legerbericht van Zondag meldde dat de gevechten te Suomussalmi in midden-Fin- land geëindigd waren en dat de daar opereerende vijandelijke divisies volkomen verspreid zijn De Finsche troepen maakten zich meester van een rijken oorlogsbuit waaronder 27 kanonnen 11 tanks, talrijke andere automatische wapenen, 150 automobielen en een transportafdeeling van 150 paarden. Aan de zijde van den vijand vielen duizenden dooden. De vijandelijke aanvallen aan het front Salla waren eveneens afgeslagen en twaalf tanks werden vernield. 85 K.M. op Russisch gebied doorgedrongen. Zaterdagavond werd .gemeld, dat de Fin sche skipatrouilles dieop Russisch grond gebied zijn doorgedrongen en de vijandelijke verbindingslijnen hebben bestookt, thans in de buurt van de stad Kmdalaskja welke op 35 K.M. van de grens ir Dusland is gelegen, opereeren. De patrouilles bestaan j o; ;ens Reuter, ieder uit 100 tot 200 mannen in witte overjassen. Zij zijn er volgens te Helsinki uit Rovaniemi, het hoofdkwartier van het Finsche Noordelijke leger, ontvangen berichten in geslaagd den spoorweg van Moermansk naar Leningrad op verscheidene punten af te snijden. In deze eenzame woestenijen, met een tempe ratuur van ongeveer 30 graden beneden het vriespunt, zal een herstel der spoorlijn een moei lijke taak zijn. Aan het front van Salla en elders wordt thans een soort loopgravenoorlog gevoerd. Finsche „zelfmoordpatrouilles' hebben den spoorweg tusschen Leningrad en Moermansk op drie punten afgesneden. Zij hebben ernstige schade aan de lijn aangericht. Gemeld wordt, dat te Moermansk een ernstig tekort aan levensmiddelen merkbaar is als gevolg van de Finsche operaties. Zooals gemeld, is de Russische luchtmacht op Oudejaardag zeer bedrijvig geweest. Van steden uit geheel Zuid-Finland komen berichten over luchtaanvallen. Ook .c«p Tampere, Abo, Riihimaki, Luvisa, Por- voo, Lahti, Tamnisaari, Wibery en Lyvinkyala zijn in totaal honderden bommen geworpen. In de laatste stad is een sanatorium getroffen. Twee menschen kwamen op het leven. Een aantal huizen is ernstig beschadigd. Zeventien vliegtuigen vlogen over Helsinki op 2000 meter hoogte, maar zij wierpen geen bom men uit. Toen het radiostation Lahti aLs gevolg van het luchtalarm zweeg, begon Radio Moskou on. middellijk op dezelfde golflengte uit te zenden en propaganda te maken voor de volksre- geering van Kuusinen. Dit duurde een uur. Op Hango zijn ongever 50 a 60 bommen ge worpen. Het groote hospitaal werd ten deele verwoest. Tien personen werden hierbij gewond, 5 andere huizen geraakten in brand. Ook Sippoo 20 mijl ten Ooscten van Helsinki werd gebombar deerd. Een meisje van acht jaar werd bij dit bom bardement gedood, een vrouw liep verwondingen op. Een huis vloog in brand Russisch legerbericht. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelt mede: ,,Op 1 Januari is niets belangrijks aan het front gebeurd. De Sovjet luchtmacht, heeft met succes een aantal plaatsen gebombardeerd. In een luchtgevecht zijn twee vijandelijke vliegtuigen omlaag gehaald." Op de beide voorafgaande dagen werden weinig zeggende communiqués gepubliceerd. Aanval op ambulancetrein. Een Finsche. ambulancetrein die Finsche en Russische gewonden vervoerde, is bij Rova niemi, liet Finsche hoofdkwartier in het Noorden door Russische vliegtuigen aangevallen. De Russen lieten drie bommen vallen, die hun doel misten. Een verpleegster werd door een splin ter in het gezicht gewond. De trein was van een duidelijk zichtbaar rood kruis voorzien. Later openden de Russische vliegers een machinege weervuur boven de straten van Rovaniemi. Krijgsgevangenkamp in Zuid-Finland. Het eerste kamp voor krijgsgevangenen is in het zuiden van Finland geopend- De krijgsge vangenen worden voorzien van warme kleeren en, naar verklaard wordt, zijn zij verrukt over de menschelijke behandeling, die hen ten deel valt. Zij worden tewerkgesteld in het houtbedrijf. Naar te Helsinki verluidt, zijn de Russische vlie gers zóó slecht gekleed, dat velen armen moeten hebben laten amputeeren, aangezien deze lede maten bevroren waren. De Finnen hebben, vol gens Reuter, electrisch verwarmde vliegerspak- ken, doch de Russen hebben zulk een uitrusting blijkbaar niet. De Zweedsche radio-omroep heeft een beroep gedaan op dokters en verpleegsters zich te laten inschrijven als vrijwilligers voor Finland. Er is vooral een tekort aan geneesheeren in de bur- gerziekenhuizen en in de geëvacueerde centra van Finland. Er zouden direct 50 geneesheeren, 50 studenten ter assistentie der dokters en 100 verpleegsters noodig zijn, We zijn du.-weer een nieuw jaar ingetreden, pat zich 0) één punt wel voorspellen laat; Wij gaan we«- voort met alle kleinigheden, Waaruit he leven van den mensch bestaat. Wij zullen eikei dag weer drinken, eten En slapen, on daarna weer op te staan, Wij zullen vele orgen weer vergeten, Waarmee wij gsteren nog zijn rondgegaan. Wij zullen vreugtevol en treurig wezen, En onverschillig af en toe misschien, Wij zullen hopen ea daarna weer vreezen, En muggen vaak als olifanten zien, Wij zullen wel weer vele zuchten slaken, Soms van ontmoediging en soms van pijn, Wij zullen ons weer dikwijls nijdig maken, Om dan een uur daarna weei „goed" te zijn. Wij zullen weer een massa brieven schrijven, In hartlij ken of boozen toon gesteld. Wij zullen tusschen al deze bedrijven, Weer meer of minder tobben oxer geld. Wij zullen wel eens rillen van de kmde, En weieens puffen in den zonneschijn, Wij zullen op z'n tijd vacantie houden, Maar meest, als 't mag, hard aan den arbeid zijn Wij zullen ons weer vaak hebben te schikken, In iets dat eenmaal nu niet anders kan, Wij zullen af en toe eens leelijk schrikken, Maar ook wel blij verrast zijn, nu en öan. Wij zullen heel veel doen en heel veel laten, Wij zullen denken, lezen eiken dag, Wij zullen dat vooral weer heel veel praten, Met meer of minder wijsheid en gezag.... Van al dat praten wou ik nog wel zeggen, Tot voordeel van ons allen, laten wij In ernst er ons dit jaar op toe gaan leggen, Dat dit altijd in vree en vriendschap zij. P. GASUS. Arbeider door geweerschot gedood. Vergiste de moordenaar zich? Dader werpt zich voor den trein. Oudejaarsavond om zeven uur heeft zich aari het Moleneind te Hoeven een drama af gespeeld, dat twee personen het leven heeft gekost. Ter plaatse staan drie landarbeiderswo ningen naast elkaar. In één daarvan woont de 52-jarige A. S„ rentenier, met zijn twee zusters. In een der andere huizen woont de 38-jarige gehuwde landarbeider C. Jong- mans, vader van vijf kinderen. Toen Jongmans Oudejaarsavond even naar buiten ging, hoorde men een schot. Even la ter kwam J. de woning weer binnen en viel bijna onmiddellijk dood neer. Hij bleek in de hartstreek te zijn getroffen door een schot. Een overbuurman, die het schot gehoord had en zich op het gehuil van kinderen naar de wo ning van J. begeven had, waarschuwde onmid dellijk een dokter en den majoor van de rijks- veldwacht. Ook de burgemeester van Hoeven, de heer P. J. Jansen, werd verwittigd. Terwijl de ge meente- en rijkspolitie met den politiehond Leo van den brigadier der rijksveldwacht Wens uit St. Willibrord zich bij de woning van J. bevonden, werd men gewaarschuwd dat er een tweede schot was gelost en wel voor de erica 800 meter verder aan dezelfde straat gelegen woning van C. van O., waarbij het bovenlicht van de deur was stuk geschoten. Inmiddels was ook de officier van justitie uit Breda, mr. Van der Dussen, met het parket ge arriveerd. Het spoor van den dader leidde van de woning van Jongmans via een zijweg, waar het vuurwa pen waarschijnlijk opnieuw geladen werd, naar de woning van v. O. en vervolgens naar een weg. welke naar de spoorbaan Zwaluwe-Roosendaal leidt. Op ruim acht kilometer afstand van de plaats waar het eerste schot viel vond men het vermink te lijk van den rentenier A. S. Bij hem werd een éénloops jachtgeweer gevonden. Omtrent de aanleiding van den moord tast men volkomen in het duister. Het vermoeden bestaat echter dat de dader zich bij het eerste schot in de persoon heeft vergist. Waarschijnlijk heeft hij later zijn vergissing ontdekt en zich toen op de spoorbaan voor een trein geworpen. S., die zijn geheele leven te Hoeven gewoond heeft, leidde een teruggetrokken leven en men zag hem zelden. Ook ging hij met niemand om, Wel trok hij er vaak des nachts op uit om tc stroopen, waarmede hij een zekere vermaardheid had verworven. De aanslag schijnt gemunt te zijn geweest op het leven van dengene, die van hem een stuk land en een huisje had gepacht en die, alhoewel hij de pachtsom steeds op tijd betaalde, het land niet naar den zin van S. zou hebben be bouwd. S. moet den man, dien hij uit den weg wilde ruimen, naar buiten hebben zien komen, waarop hij zich met zijn geweer achter zijn woning op stelde om den ander op te wachten. De ver wachte kwam evenwel niet voorbij, wel Jong mans, dien hij, naar mert aanneemt, niet heeft herkend, zoodat deze nu het slachtoffer van den moordaanslag is geworden. Na zijn daad heeft S. zich uit de voeten ge maakt en verwijderde zich via de landerijen, wel ke zich achter het Moleneind uitstrekken. Tij dens de vlucht moet hij, blijkens het spoor, ook het schot voor de woning van Van O. hebben ge lost, waardoor een ruit boven de voordeur werd verbrijzeld. Het schijnt dat hij tegen Van O. een veete had, welke met het stroopen verband hield. BREDERODE EN EINDENHOUT DOORLOOPEND GEOPEND. Inl. SPORTHUIS HAARLEM, Telef. 12215 RIJDEN OP „NOREN" IS VERBODEN. lAdv Ingez. Med.) Het departement van defensie heeft zes onderzeebootjagers besteld. Drie daarvan zullen worden gebouwd door de Nederland- sche Dok Maatschappij N.V. te Amsterdam en drie door de J. en K. Smits Scheeps werven te Kinderdijk. De turbines voor deze schepen zullen wor den vervaardigd door de N.V. Machine fabriek Stork en Co. te Hengelo. Zij zullen geïnstalleerd worden door de scheepsbouwers. Duitsch toestel volgens het Britsche luchtvaartministerie neergeschoten De Duitsche lezing. Het Britsche ministerie van Luchtvaart heeft gisteravond verklaard, dat een Duitsch vliegtuig, dat ter hoogte van de Oostkust van Schotland door een toestel van het kustcom- mando werd omlaag geschoten, verscheidene malen getroffen was en in zee was gedoken. In de mededeeling van het ministerie van Luchtvaart wordt nog gezegd, dat de piloten van het kustcommando der Koninklijke Lucht strijdkrachten Maandag een snelle en beslissen de overwinning hebben behaald in een van de eerste gevechten in het nieuwe jaar. In den ochtend hadden drie Britsche vliegtui gen op 130 mijl uit de oostkust van Schotland twee, twee-motorige Heinkelvliegtuigen ontmoet die zij direct aanvielen. Het gevecht duurde een half uur. De vijandelijke vliegtuigen vlogen op 3 a 400 Me ter hoogte toen ze werden waargenomen. Een der Duitsche toestellen was brandend in zee gestort.. Van de inzittenden heeft een met gebruik making van zijn valscherm, toen het brandend wrak dicht bij het water was, het vliegtuig kun nen verlaten, doch het schijnt niet, dat hij zich heeft kunnen redden. Hij viel in zee, verdween en werd niet weer gezien. Het andere vliegtuig was door de beide andere Engelsche toestellen aange vallen en werd beschoten. Toen de bestuurder zag dat het begeleidende toestel te pletter sloeg keerde hij om. Het Duitsche toestel stond bloot aan het geconcentreerde vuur van zijn aanvallers en slaag de er in in de wolken te ontkomen. De Britsche vliegers hebben hun patrouillewerkzaamheden, voortgezet. Uit Londen wordt nog vernomen, dat een van da twee Duitsche vliegtuigen boven de Shetland- eilanden een duikvlucht gemaakt heeft boven een oorlogsschip, waarbij het bommen wierp, zonder het schip te beschadigen. Het geschut van den oor logsbodem richtte een zwaar vuur op het toestel, dat doorvloog en verdween. Er werden drie scha pen gedood. De Duitsche lezing. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt het volgende; Het Duitsche luchtwapen heeft het nieuwe jaar ingezet met zijn gewone actie en vastbeslotenheid. Op Nieuwjaarsdag werden wederom verkennings vluchten gemaakt tegen Engeland. De Shetland en Orkney-eilanden moesten overeenkomstig een op dracht worden gecontroleerd. Daarbij zijn opnieuw belangrijke resultaten bereikt. Ten deele zijn de Duitsche vliegtuigen voor de Schotsdhe kust toe vallig in aanraking gekomen met den vijand. Bij het luchtgevecht dat zich daarbij ontwikkelde moest een der Duitsche vliegtuigen op zee dalen. Het vliegtuig had reeds tevoren een technische storing gehad, zoodat het niet meer ten volle tot strijd in staat was. Men hoopt de bemanning nog te kunnen redden. Naar zekere waarnemingen heb ben bewezen heeft een der Britsche vliegtuigen tal van treffers ontvangen. Daarom kan met ta melijke beslistheid er op worden gerekend, dat het niet op zijn basis is teruggekeerd

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1