Gunstige stemming op de groenteninarkt. Vlotte handel met goede prijzen. Al is er nog geen reden tot klagen, wat den aanvoer betreft toch begint het beeld van de groenteveiling zich langzamerhand te wijzigen en raken sommige producten steeds meer op den achtergrond. De opnieuw ingevallen vorst is ook al niet be vorderlijk voor den levensduur van sommige pro ducten. Het verloop van den handel kenmerkte zich voor de meeste artikelen door een willige en vlot te afname en goede prijzen. Andijvie die in het laatst der vorige week nog in flinke partijen werd aangeboden, doch op de veiling van Dinsdag in geringer mate aanwezig was, maakte mooie prijzen, voornamelijk voor de beste kwaliteit. Van den regel deze groente per stuk te verkoopen wordt momenteel weinig ge bruik mer gemaakt. De massa gaat thans voor ihet grootste gedeelte per kilo van de hand. Naar kwaliteit stonden de noteeringen van 714 ct. per kilo. Voor partijen, die per stuk werden ver handeld werd naar soort van 24 ct. per stuk besteed. Bloemkool is van het tooneel verdwenen, althans deze week kwam dit product niet meer voor. Voor he.t artikel spruiten bestond een levendige belangtselling, waardoor de prijzen steeds meer opliepen. Voor de goede soorten varieerden de prijzen naar soort van 2030 ct. per kilo. Prij- zijn, die hier beneden bleven hielden verband met afwijkingen. Ook boerenkool werd vooral in het begin dezer week vlotter afgenomen waardoor de prijzen ver beteerden. De noteeringen gingen van 47 ct. per kilo. Ofschoon andere koolsoorten ook wel profi teerden van een williger handel, was de prijsver betering nog onbeduidend. Alleen Bloemendaal- sche gele was iets 'meer gezocht en kwam aan noteeringen van 35 ct. "Witlof was iets ruimer in aanvoer dan vorige week. Hiervoor waren de prijzen Vrijdag beter dan aan het begin dezer week. Als hoogtse noteering< kwam toen nog bijna 20 ct. per K.G. voor, doch op de veiling van Dinsdag wisselden deze weer naar soort van 1015 ct. per kilo. Het aanbod van tomaten wordt gestadig min der, met stijgende prijzen. Naar kwaliteit kwa men deze week prijzen voor van 3085 ct. per kilo. Bospeen, die nog van de partij was, werd verhandeld voor 20 ct. per bos. Waschpeen, die In aanvoer ook minder wordt, doch waarvan toch nog wel mooie partijen voorkwamen, kon dezelfde prijzen van de vorige week handhaven. Naar soor stonden ook nu de noteeringen van 48 ct. per K.G. Voor breekpeen bleven even eens dezeilfde noteeringen bestaan, naar soort van 2—3 ct. per K.G. Ook voor enkele partijtjes scliorseneeren kwam geen wijziging in de prijzen. Naar kwa liteit werden deze afgenomen van 512 ct. per K.G. Van de soepgroenten gaat de aanvoer van prei nog steeds onverminderd voort. De groote partijen werden zeer willig voor goede prijzen afgenomen. Naar kwaliteit werd in de afgeloopen week van 4Vz9 ct. per K.G. betaald. Eveneens waren knollen voor behoorlijke noteeringen te plaatsen, uiteenloopend van 28ct. per stuk. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „SANS ATOUT". De uitslagen van de wedstrijden voor de onder linge competitie van de bridgeclub „Sains Atóut" luiden als volgt: Afdeeling B Noord-Zuidlijn: 1 K. KeeG. Steenbergen 41 m.p. 2 W. de Boer—W. G. Kleine 33/ m.p. 3 H. en J. de Vlugt 33 m.p. 4 Dames TabakBraam 32m.p. 5 De heer en mevr. Thomas 21/ m.p. 6 P. van der WerffN.N. 18/ m.p. Oost-Westlijn: 1 J. van LeeuwenA. Michel 40 m.p. 2 De heer en mevr. Tand 34m.p. 3 J. de VriesJ. van der Berg 30 m.p. 4 Mevr. SteenbergenP. Amse 28 m.p. 5 J. BroekhuizenT. Romijn 24 m.p. 6. De heer en mevrouw Van Amstel 23m.P. De resultaten van den onderlingen wedstrijd waren: 1 J. BerleeJ. Nijman 37/ m.p. 2 C. GeldermansG. Tabak 35m.p. 3 J. BosG. de Boer 33 m.p. 4 J. BloemendaalJ. Kok 30/ m.p. 5 A. en C. Hoogeboom 29'/ m.p. 6 Mevrouw DilL. Mouton 29 m.p. 7 C. SpruitH. Pools 29 m.p. 8 Mevr. Van der LindenTh. Braam 28 m.p. Voor Woensdag 10 Januari zijn voor Sans Atout de volgende Bokaal-wedstrijden vastgesteld: Saps Atout 2Santpoort 1 en B.C.IJ. 1Sans Atout 1. DE ZIEKTEWET EN HAAR WERKING. Voor de bij den Beverwijkschen Bestuurders- bond aangesloten leden van de moderne organi saties wordt op Woensdag 17 Januari in het gebouw „Adrichem" een cursusvergadering ge houden. Mr. O. Drilsma uit Haarlem spreekt in deze bijeenkomst over de ziektewet. TURNUITVOERING VAN DEN N.A.S.B. De jaarlijksche Turnuitvoerlng van den N. A. S. B. wordt dit jaar gehouden op Woensdag 31 Januari in het Kennemer Theater. Het programma wordt opgeluisterd door mu ziek van Roemer's Band, die tevens de muziek voor het gebruikelijke bal dat na afloop plaats vindt zal leveren. WERKLIEDENVERBOND PATRIMONIUM. Het Christelijk Werkliedenverbond ..Patrimo nium" houdt op Woensdag 10 Januari in het lokaal bij de Geref. kerk een ledenvergadering. De heer A. Lotman zal in deze bijeenkomst een inleiding houden. KOOKDEMONSTRATIE VOOR NATUUR GENEESWIJZE. De plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche Vereeniging voor Natuurseneeswijze houdt, op Dinsdag 9 Januari in gebouw „Adrichem" een openbare propaganda-avond, waar een kook-demonstratie wordt gegeven onder leiding van mevrouw A. VermeulKoster. De heer Jan Vonk, lid van het hoofdbestuur, spreekt in deze bijeenkomst over het onder werp „Onze voeding en onze gezondheid". INWIJDINGS AVOND G.D.A. Op Donderdag 25 Januari zal In de Doops gezinde kerk een wijdingsavond worden gehou den van de Gemeenschap Dienende Arbeidsters (G.DA.) Twee novices zullen in het. midden van de Doopsgezinde Gemeente worden ingewijd. DE DAAD GEEFT EEN CONCERT. Op Zaterdag 17 - Februari zal de Arbeiders- zangvereeniging „De Daad", dirigent de heer P. J. Potgieser, haar jaarlijksche uitvoering geven in het Kennemer Theater. Na de pauze wordt een opvoering gegeven van de revue „Metamorphpse", geschreven dooi den voorzitter, den heer H. Molman met mu- *lek van den heer Potgieser. Gezellige drukte op de ijsbanen. Evenals gisteren is er weer volop geprofi teerd van de gelegenheid om schaatsen te rijden. Niet alleen op de banen is druk gereden, maar ook op de slooten in den polder waren talrijke liefhebbers die een baantje reden. Op de ijsbanen was het zoowel des middags als 's avonds niet zoo druk als eergisteren. De felle koude wind in het begin van den avond zal hieraan wel de meesté schuld hebben. Niettemin heerschte er een gezellige stemming, die nog verhoogd werd door een draaiorgel, dat een non-stop programma ten gehoore bracht. Het pokerspel van „Nieuw Leven". Ook de tweede opvoering van het Amerikaan- sche kluchtspel ,,'n Partijtje Poker" werd vr>or de Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Le ven" tol een goed succes. De vlotte opvoering en de over het algemeen goede typeering waren aan leiding tot herhaalde en daverende lachsalvo's. De ingewikkelde verandering van het decor tus- schen het eerste en tweede bedrijf had ditmaal zoo'n voorspoedig verloop, dat de voorstelling bijna een half uur vroeger ten einde was. „Nieuw Leven" kan met voldoening op deze tweede serie dubbel-uitvoeringen in dit seizoen terugzien. PROPAGANDA VOOR DE N.C.R.V. De jaarlijksche propaganda-avond van de N.C.R.V. wordt op Donderdag 25 Januari in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden. De algemeene voorzitter van den omroep, mr. Van der Deure, zal als spreker optreden. DOOPSGEZINDE GEMEENTE-AVOND. In het kerkgebouw aan de Meerstraat zal op Dinsdag 9 Januari de tweede Doopsgezinde Gemeente-avond in dit seizoen worden gehou den. Deze avond zal geheel door eigen krach ten worden -verzorgd. DE TREKKING VAN DE ZONNESTRAAL LOTERIJ Te Amsterdam is de trekking gehouden van de achtste Zonnestraal-loterij. Van de in Beverwijk en naaste omgeving verkochte loten vielen prijzen op de nummers 16580 28652 38646 41128 45255 101641 177445 190565 194627 194636 194662 211004 211042 222501 230218. De officïeele trekkingslijst ligt voor belangstel lenden op ons kantoor ter inzage HEEMSKERK DAMMEN. Donderdagavond speelt de Damclub D.C.H. een competitie-wedstrijd tegen Dio uit Wormer. R.K.V.V. A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. 2Zeevogels 1, 2 uur. A.D.O. 3— W.S.V. 2, 12 uur. Limmen 2A.D.O. 4 2 uur. AD.O. aV.V.E. a, 1 uur. Limmen aA.D.O. b, 1 uur. Vitesse eA.D.O. d, 1 uur. I.E.V. b—A.D.O. c 1 uur. IJSVERMAAK. Te Heemskerk. Op de Neksloot werd Woensdagmiddag druk schaatsen gereden. Vooral te ongeveer 3 uur was het er stampvol. IN DEN POLS GEHAKT. De heer G. Sinnige had bij het houthak ken het ongeluk, zich in den pols te hakken en daarbij zijn slagader te raken. Hevig bloedend werd de man het huis binnengedragen Een der buren wist door een stijf verband aan te leggen 't ergste bloedverlies te voorkomen. De inmiddels ontboden geneesheer, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk. VERLOTING. Door B. en W. is aan de R.K. voetbalvereni ging A.D.O. vergunning verleend tot het hou den van een verloting op haar feestavond, 14 Januari a.s. Bioscoop „DE PONT": „De Kop van Jut" met Laurel en Hardy. delijk genoeg was! brengt U Laurel en Hardy in al hun menschelijke onhandigheid, al hun curieuze pogingen om het miserabele noodlot dei- zwaartekracht te overwinnen, hun gekijf onder elkaar temidden van ontploffende automobielen, instortende huizen, omvallende stapels eetgerei en ontijdig afgaande vurwapenên. Maar De kop van Jut heeft nog meer trouvail les: een prachtig begin, nu haast tragisch aan doend. 11 November 1918Stan Laurel staat ergens in een loopgraaf in Frankrijk en krijgt bevel zijn wacht niet te verlaten, vóór hij wordt afgelost. En 11 November 1938 staat Laurel nog steeds op zijn post en schiet met een mitrailleur een on- schuldigen vliegenier omlaag, dien hij verklaart, dat „een order een order is en dat als hij een order krijgt"waarna het hem langzaam dui delijk wordt, dat de oorlog al twintig jaar tot het verleden behoort, het gras opnieuw groeit en de wereld hem en zijn ellende vergeten heeft. In deze film speelt bovendien de prachtige fi guur van den dikken Billy Gilbert als een van haat en woede' snoevende jager op groot wild, voor wie in het bijzonder de dikke Hardy een kluifje is. En zij kan prat gaan op zooveel „gags", zooveel dolle invallen en vervaarlijk acrobatisch volvoerde toeren, dat de slag op dezen kop van Jut zal daveren door de zaal en zich zal voortzetten in de echo van den lach der duizenden en dui zenden, die den ernst om hen heen willen ver geten voor een uur van dwaasheid, dat toch niet zonder de diepste wijsheid van het leven is: de wijsheid der dwazen en de onschuld der kinde ren in de gedaante der volwassenen! Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „Het brandstichterscomplot" met Bob Livingston welke vertooning een première voor Kennemer- land beteekent. Cultureele filmavond in de Pont. Met Dr. v. d. Sleen naar de Eskimo's. Donderdagavond 1.1. trad voor het Comité voor Culture Filmavonden te Velsen op dr. Van der Sleen uit Haarlem. De groote zaal van de Pont bioscoop was nagenoeg geheel gevuld toen voor zitter Y. J. Reitsma het gebruikelijke openings woord sprak. Vervolgens was het woord aan dr. Van der Sleen voor een beschrijving van zijn in den zomer van 1939 volbrachte reis naar en door Canada, waarbij aan de kust van de Poolzee de daar verblijvende Eskimo's werden bezocht, waar na de reis werd voortgezet naar de Westkust voor een kennismaking met de aldaar wonende India nen. Een reeks lantaarnplaten gaven interessante opnemingen te zien van do reis van dr. en mevrouw Van der Sleen door het intens mooie bergland schap met heerlijk blauwe meren en groote en kleine rivieren met tallooze bochten en stroomver snellingen. We maakten h'er kennis met de broed plaatsen van Pelikaan en Aalscholver met de woonplaatsen van Bever en Bisamrat, we kregen respect voor de durf 'en het uithoudingsvermogen der' reizigers. Een schitterende gékleurde film gaf een kern- van opnamen te zien van het bezoek van het En- gelsche koningspaar aan Canada. Dr. van der Sleen vertelde op zijn bekende dui delijk en geestige manier waarbij zeer veel wetens waardigs werd medegedeeld. Het was een mooie avond, waarvoor dr. Van der Sleen aan het eind een hartelijk aplaus ten deel viel. Namens het Comité werd nog medegedeeld, dat op Donderdag 8 en Zondag 11 Februari weder een cultureele filmavond zal plaats vinden. Een nieuwe functie Ijij de gemeentepolitie. Mej. A. E. Rosendahl adjunct-inspectrice. Scène uit „De kop van Jut". In de bioscoop „de Pont" draait deze week als hoofdfilm „De kop van Jut" met de bekende komieken van den lach Stan Laurel en Oliver Hardy als de voornaamste acteurs. Comedianten komen en comedianten gaan. Maar bovenaan de lijst, jarenlang reeds en nog altijd vereenigd ondanks alle tegenstrijdige ge ruchten, staan de twee favorieten der wereld, Laurel enGeen mensch zoo oud en geen kind zoo jong, dat deze onafscheidelijke naam niet zou kunnen invullen. Ieder heeft ergens wel een zwak plekje voor deze komieken. Als zij op het witte doek staan, lacht en applaudiseert dan ook de geheele zaal. De kop van Jutalsof de titel niet reeds dui- Mej. A. E. Rosendahl. Een vrouw heeft haar intrede gedaan in het politiecorps onzer gemeente. Mej. A. E. Rosendahl, die reeds .gedurende een tweetal maanden bij de politie-administratie werk zaam was, is met ingang van 1 Januari 1940 door den burgemeester benoemd tot adjunct- inspectrice bij de afdeeling Kinderpolitie. Een benoeming, die ongetwijfeld valt toe te juichen, want in onze gemeente geeft de jeugd de politie handen vol werk. En daarbij is veel, dat vrouwelijke tact en vrouwelijke paedagogie vereischt, want met opvoedkundig werk kunnen vele moeilijkheden voorkomen worden. En wie kan beter praten met de ouders dan een vrouw, over de zonden, door hun kinderen misdreven, praten niet alleen maar raadgevingen verstrek ken, maatregelen beramen om gederailleerde kinderen weer in het goede spoor te leiden, om kinderen, die eens iets misdreven hebben van het pad der misdaad af te houden. En ook voor zoovele andere moeilijkheden kan een vrouw dikwijls meer bereiken dan een man. Een vereischte is, dat de funct-ionaresse niet alleen de noodige bekwaamheden bezit, maar ook liefde voor haar moeilijk werk en intuitie voor het vinden van de juiste handelwijze heeft. En na 'het korte gesprek, dat wij gisteren met de pas-benoemde ambtenaresse hadden gelooven wij dat mejuffrouw Rosendahl „the right man (pardonwoman) in the right place" is. Ik heb steeds veel liefde en belangstelling voor het werk gehad, zeide zij ons. Zij meent dat hier veel werk voor haar te doen is en hoopt, met succes te kunnen arbeiden en ook dat de ouders zullen gaan gevoelen, dat zij door met haar mee te werken, in het belang van hun kinderen wer ken. Mej. Rosendahl bezit behalve liefde voor het werk, de noodige kennis. Zij is in bezit van het diploma der H.B.S. met 5-jarigen cursus te Hil versum. In 1935 behaalde zij als een der weinige vrouwen het diploma voor inspecteur van politie. Practische ervaring heeft zij reeds in Amsterdam opgedaan, waar zij veel voor Pro Juventute heeft gewerkt. WINTERLEZING LOKAAL WILLEMSBEEKWEG Het comité tot het houden van winterlezingen organiseert a.s. Maandag zijn-derde lezing in het lokaal Willemsbeekweg 38. Als spreker is uitgenoodigd de heer J. A. Vellekoop uit Al phen aan den Rijn. THALIA THEATER vertoont: „Ik ben geen misdadiger" en „D'r op of d'r onder". Het Thalia-Theater vertoont van heden af weel een mooi programma. Als eerste hoofdfilm staat op het programma „Ik ben geen misdadiger", met de opkomende ster John Garfield en de be roemde „Dead End Kids" in de hoofdrollen, ter wijl verder nog Claude Rains, Ann Sheridan," May Robson en Gloria Dickson op het witte doek verschijnen. Wij zullen u hier eenige flitsen uit den boeienden inhoud vertellen: Johnnie Bradfield, een linlcsche bokser, viert in zijn woning feest, daar hij het wereldkam pioenschap licht gewicht heeft gewonnen. Een verslaggever komt er achter, dat de praatjes, welke Johnnie en zijn manager Magee over Bradfields moeder hebben rondgestrooid, op on waarheid berusten (Johnnie's moeder is reeds lang overleden). Bang, dat de wereld achter de waarheid zal komen, ontstaat er een hevige vechtpartij tus- schen Johnnie, diens manager en den verslag gever, die in dit verzinsel prachtige kopij ziet. In het heetst van den strijd wordt de verslag gever door Johnnie's manager doodelijk ge troffen. De promotor en Johnnie's meisje bren gen Johnnie naar het trainingskamp, waar zij hem bewusteloos achterlaten. Vervolgens vluch ten zij per auto, achtervolgd door de politie; na een woesten rit slaat de wkgen over den kop en vliegt in brand. De politie denkt dat Johnnie de misdaad beging en bij het auto-ongeval om het leven kwam. Wanneer Johnnie dit later in een krant leest, vlucht hij naar Arizona, waar hij tenslotte op een afgelegen ranch terecht komt. Daar bevin den zich behalve Oma, ook de „Dead End"-kids die indertijd door wijlen haar broeder, een priester, wiens stokpaardje het was „onverbeter lijke jongens" onder zijn hoede te nemen, uit New-York gezonden waren. John Garfield, die een prachtige creatie te zien geeft in „Ik ben geen misdadiger". Johnnie wordt al spoedig verliefd op Peggy, een nichtje, eveneens op de ranch werkzaam en neemt een baantje als dadelplukker aan. Ziende dat zijn nieuwe vrienden geld noodig hebben om de hypotheek op de ranch af te lossen, be sluit Johnnie tegen een rondreizenden be roepszwaargewicht bokser te gaan boksen, die voor elke ronde, welke een tegenstander het te gen hem uithoudt, S 500 uitlooft." Johnnie gaat onmiddellijk op de ranch in training. Te New-York krijgt Phelan, een achterdoch tige detective, die nooit wilde aannemen, dat Johnnie gedood werd, een vermoeden en vertrekt naar de stad, waar de wedstrijd zal plaats vinden. De detective heeft Johnnie reeds buiten de arena vóór den wedstrijd verteld, dat hij hem aan zijn stijl herkend heeft. Johnnie tracht nu zijn tegenstander in een anderen stijl te bevechten ten einde den detec tive om den tuin de leiden. Hij krijgt een flinke afstraffing, maar weet het toch vijf ronden uit te houden en wint S 2500. Peggy, totaal onwe tend, verzoekt Johnnie en Phelan, die haar voor gesteld wordt als zijn „manager", mee naar huis te gaan. Laatstgenoemde beveelt haar ech ter barsch alleen terug te gaan. Phelan bemerkt hoezeer de twee op elkaar ver liefd zijn en neemt plotseling een resoluut besluit. Juist als zij op het punt staan den trein naar New-York te nemen, keert hij zich tot Johnnie, ruw zijn gevoelens verbergend en beveelt hem terug te keeren en goed voor het meisje te zor gen. Phelan is er van overtuigd, dat de slag op het hoofd van den verslaggever alleen door iemand, die rechtsch was, kon zijn toegebracht. Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia- Theater „D'r op of d'r onder" waarin men Piet Wheeler en Robert Woolsey, de twee daverende filmclowns, als pillendraaiers kan zien! BOEFJE99 in Rex Theater. Veel behoeven we over deze veelbesproken nieuwste Nederlandsche film niet te vertellen. Overal waar ze vertoond werd, volgde een pro longatie en daaruit kan men afleiden, dat deze film, waarin onze talentvolle en gevierde actrice Annie van Ees a travestie de hoofdrol vervult, in den smaak van het groote publiek is gevallen. En wij twijfelen er.niet aan of ook hier zal de vertooning een succes worden. Regisseur Detlef Sierck is er in geslaagd de film voldoende vaart te geven om den bezoeker te boeien. Vooral het vlotte spel van Annie van Ees, die met „Boefje" haar filmdebuut maakte, verhoogt de waarde van deze film. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „De on zichtbare vijand", met Mady Conell en Herbert Mundin in de hoofdrollen. Jeffrey Glavering, eens een der bekwaamste leden van den Britschen Geheimen Dienst, maar wegens een niet te tolereeren avontuur in Parijs ontslagen en sindsdien aan lager wal geraakt, wordt door de directeuren der Oostersche Olie Maatschappij in dienst genomen om de plannen van Kamarov, een meedoogenloozen kapitalist, te dwarsboomen. Kamarov, een internationale intrigant, die voor niets terugdeinst, tracht de olievelden der maatschappij, die een belangrijke rol spelen in de wereldpolitiek, in bezit te krijgen, door opstand te verwekken en vreemde mogend heden door middel van een geheim complot voor zich te winnen. Olavering is speciaal voor deze opdracht uitgekozen, omdat hij Sandra, thans Mevrouw Kamarov, nog heel goed kent uit zijn Parijsohen tijd. Dank zij Stephanie, eigenaresse van een mode huis. komt Jeffey weer met Sandra in contact en hij tracht zooveel mogelijk omtrent Kamarov en diens plannen te weten te komen. Maar Ka marov weet. door zijn spionnen, al gauw van Clavering's aanwezigheid en zijn attenties voor Mevrouw Kamarov af. Hij besluit zich van dezen tegenstand te ontdoen en Alex, een zijner helpers, wordt er op uit gestuurd. Maar het is niet Clave- ring, die als slachtoffer van den aanslag valt, maar zijn bediende Bassett. Alex ontvlucht, maar wordt door Kamarov voor altijd onschadelijk ge maakt. Bassett wordt vervangen door den kleinen Higgs, die echter een medewerker van den Brit schen Geheimen Dienst blijkt te zijn. Als Clave- ring een uitnoodiging van Kamarov ontvangt voor een groot diner, accepteert hij dit graag, hoewel hij beseft, dat ernstige gevaren hem dreigen. Met Higgs en Stephanie gaat hij naar Kamarovs landhuis. Kamarov heeft in zijn eetzaal een merkwaar-, dige „electrische stoel", die met een voetsignaal, via een speciale electrische installatie bediend wordt. Een hartverlamming is het eenige, dat de doktoren aan de slachtoffers van dezen stoel kunnen constateereii. Natuurlijk krijgt Clavering deze plaats toegewezen, maar Higgs doorgrondt het geheim en verhindert dezen moord. Een film, waarin de ondeugd ten slotte door de deugd wordt overwonnen. BRIDGECLUB IJMUIDEN WINT VAN HAARLEMSCHE BRIDGECLUB. Het het vorig seizoen naar de hoofdklasse van den Kennemer Bridge Bond gepromoveerde eerste 16- tal van de Bridge Club IJmuiden ontving Woens dagavond voor den eersten wedstrijd van dit sei- - zoen de Haarlemsche Bridge Club. Dat de IJmui- denaren zich echter niet af hebben laten schrik ken door den zwaren strijd die wachtte, bewijst het feit dat het hen gelukt is een onverwachte, volkomen verdiende overwinning, èn met de spre kende cijfers 137-105 te behalen. Weliswaar was Haarlem door talrijke invallers niet op volle sterkte, doch ook voor IJmuiden gold hetzelfde, zij het wellicht in mindere mate. De wedstrijd verliep uiterst sportief en in bijzonder vriend schappelijke verstandhouding. Hoewel na de eer ste ronde IJmuiden een flinken achterstand boek te en het er even donker uitzag, was na de twee de ronde de stand al in het voordeel van IJmui den veranderd en werd daarna de voorsprong ge leidelijk vergroot. HAVENVERKEER DELFZIJL. Over het afgeloopen jaar kwamen 1341 zeesche pen met een inhoud van 1.812.399 M3. de haven van Delfzijl binnen legen 1491 schepen met 1.558.862 M3. over het voorafgaande jaar. Hier onder bevonden zich 959 schepen onder Neder landsche vlag met 696.410 M3. tegen 1195 schepen met 806.490 M3. over de overeenkomstige periode. SCHEEPVAARTBEWEGING TERNEUZEN. In de afgeloopen maand zijn langs de Westslui zen te Terneuzen opgevaren 75 zeeschepen met J21.S67 b,. t. en afgeschut 78 zëeschepen met l'2o.258 br. t. In dezelfde maand van het vorige jaar bedroeg dat aantal opgevaren 185 zeesche pen met 303.144 br. t. en afgeschut 192 zeeschepen met 322.548 br. t. ARROND. RECHTBANK. Drie maanden gevangenisstraf voor Chineeschen koopman. Portemonnaie met ƒ133— gestolen. Tot drie maaiiffen gevangenisstraf heeft de Haarlemsche Rechtbank Donderdagmiddag een 39-jarigen Chineeschen koopman in dassen en kleurige doeken veroordeeld, die verdacht werd van diefstal van een portemonnaie. De Officier van Justitie had 8 maanden geëischt. Op 4 November had de Chinees aan een siga- en winkelierster in IJmuiden eenige doekjes verkocht. Op de toonbank had hij zijn verleide lijke kleedjes en fel gekleurde dassen uitge spreid. Op dat moment kwam een 55-jarige schilder binnen, die juist geld had geïnd en daardoor een bijzonder goed gevulde portemon- £aie T.,ej' zat onê'eveer f 132 in bij zich had. De schilder liet de portemonnaie per ongeluk op de toonbank - liggen en toen hij na twintig minuten weer hard loopende naar den winkel terugging waren èn de portemonnaie èn de Chinees verdwenen. Later werd de Chinees aangehouden en toen werd op hem precies dezelfde hoeveelheid bank- biljetten aangetroffen, die de schilder was kwijt geraakt. De ondervraging van de getuigen vorderde veel tijd daar elk antwoord door den Chineeschen tolk voor den verdachte, moest worden vertaald. De verdachte, die alles ontkende, verdedigde zich bovendien met een zoet klinkend en zeer uitvoerig betoog, dat door den tolk weer in nuchtere Ne derlandsche bewoordingen werd overgebracht. Het bleek, dat behalve de Chinees alleen nog eenige kinderen in den winkel waren geweest waarvan er echter maar een een oogenblik bil de toonbank was geweest. Een der getuigen, die aan den schilder drie biljetten van f 20 had betaald, veroorzaakte nog een kleine sensatie, door te verklaren, dat hij de meeste bankbiljetten ook de onderhavige on middellijk herkende. De president gaf den getuige daarop den raad president van de Nederlandsche Bank te worden. De Officier achtte het bewijs wèl en de ver dediger mr. J. C. IJ. Nieuwenhuis achtte het niet geleverd. De Rechtbank, die onmiddellijk uit spraak deed kwam tot het bovengenoemde vonnis. /CHEEP/ LTJMNCEMj JAVA—NEW-YORK LIJN. Bantam, N.-York n. Java ,4 n. Kaapstad. Phrontis, 3 van New-York n. Batavia. Kota Radja, Batavia n. New-York 4 v. Sabang, Palembang, New-York n. Java 4 te Belawan. ROTTERDA MSCHE LLOYD. Sitoebondo (thuisr.) 4 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 3 te Port Said. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Klipfontein. Cebu n. Soerabaja 3 te Macas sar. Jagersfontein, Calcutta n. Vancouver 2 v. Balifc Papan, i

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2