De tweekamp Euwe—Keres J. P. KEUTER Militair vliegtuig verongelukt KANTOORBOEKEN Voor Dameskousen aaac JCCeutexhuis ONS KNIPPATROON Keres neemt de leiding Na de nederlaag, welke Euwe in de achtste partij geleden heeft en het verlies van de afgebroken zesde partij, was de negende partij van bijzondere beteekenis. Deze werd Vrijdag te Rotterdam ge speeld. Zou Euwe opnieuw falen? Zou hij nog steeds de bedenkelijke onzekerheid toonen van de laatste drie partijen en zou zijn vastberadenheid teruggekeerd zijn? Deze vragen kon men algemeen hooren vóór het begin van de negende partij. Euwe opende met d2d4, maar niet om Nimzo- Indisch te spelen, want met 3. Pf3 vermeed hij juist deze speelwijze; zoo ontstond er een dame- Indische verdediging. Het verloop van de partij was als volgt: Wit: Dr. M. Euwe, Zwart: P. Keres (Dame-Indisch). 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 1 3. Pgl—f3 Euwe vermijdt Nimzo-Indisch, klaarblijkelijk in verband met de ervaring van de vijfde partij. 3b74>6 4. g2g3 De meest gebruikelijke manier om de West-In dische verdediging te bestrijden. 4Lc8>b7 Tot ingewikkeld spel leidt 4c5, maar deze zet bevredigt niet geheel. 5. Lflg2 Lf8—e7 6. 0—0 0—0 7. Pblc3 Wit beoogt 8. Dc2 en 9. e4 te spelen. In deze va riant is het veld e4 van groot belang. De strijd ont wikkelt zich om dit critieke veld. 7Pf6e4 Deze zet is zeer gebruikelijk, want het is de be doeling, dat f7-ï5 volgt om tot een koningsaanval te komen. 8. Ddlc2 Wordt tegenwoordig als sterker beschouwd dan 8. Pe4: Le4: 9. Lf4, waarna zwart gemakkelijk tot gelijk spel komt 8Pe4xc3 9. Dc2xc3 De zet 9. Pg5? faalt op 9Pe2: Daar entegen is 9. bc3: niet aan te bevelen, wegens de ernstige verzwakking van de witte pionnenstelling. 9d7d6 10. Dc3c2 Dreigt het centrum met e4 te bezetten; zwart moet ook nog rekening houden met den zet Pg5. 10f7—f5 11. Pf3—el Een door Euwe geliefkoosde methode, welke ge baseerd is op positioneele overwegingen. 11Dd8—c8 12. e2e4 In den strijd om veld e4 heeft wit tenslotte ge zegevierd. 1 2Pb 8d7 Zwart mag natuurlijk niet slaan op e4, daar de pion e6 erg zwak zou worden en ryit door. de open- gekomen e-lijn dezen pion onder vuur zou kunnen nemen. 13. d4d5 Een elegante manier om van de zwakte op e6 te profiteeren. 1 3f5xe4 Op .13....ed5: volgt ed5: en de zwakte op e6 is nog meer voelbaar. 14. Dc2xe4 14. Le4: levert, wegens Pf6, niets op. 1 4Pd7c5 Gedwongen, daar Pf6 wegens De6: een pion zou kosten, terwijl Tf6 met Lg5 beantwoord wordt. 15. De4e2 Le7—f6 16. Lg2h3 zet db2: BRIEFORDNERS - KASBOEKEN enz. Hiervoor slaagt U beter en voordeliger bij Kantoorboekhandel en Leesbibliotheek VELSERDUINPLEIN 5 IJMUIDEN (O.). (Adv, 7i0e2 Mea.j I AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 6 JANUARI Thalia Theater: „Ik ben geen misdadiger" en „D'r op of d'r onder", 8 uur. Rex Theater: „Boefje" en „De onzichtbare vijand", 8.15 upr. Theater de Pont: „De kop van Jut" en „Het brandstichterscomplot", 8 uur. ZONDAG 7 JANUARI Thalia Theater: „Ik ben geen misdadiger" en „D'r op of d'r onder". 3 en 8 uur. Rex Theater: „Boefje" en „De onzichtbare Vijamdi". 3 en 8 uur. Theater de Pont: „De kop van Jut" en „Het brandstichterscomplot", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 6 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Jesse James" en „Mijn vrouw heeft talet", 8 uur. ZONDAG 7 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „De Jungle Prinses" fen „Mijn 'vrouw heeft talent", 2.30 uur. „Jesse Ja mes" en „Mijn vrouw heeft talent", 5.15 uur en 8 ■uur. MAANDAG 8 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Jesse James" en „Mijn vrouw heeft talent", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 6 JANUARI Lpxor Theater: Jeanriette Mac Donald en Nel son Eddy in „Sweethearts" (geprol.) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Vier mannen en een gelofte" en „Kom je ook achter de tralies?" 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Robert Koch" met Emil Jannings en Werner Krauss, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moeder", 2.30, 7 en 9.15 u. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend, behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. Santpoort: Ijsbaan Natuurbad Velserend. ZONDAG 7 JANUARI Rembrandt Theater: Door 't land van Boeddha en Brahma, 11.30 uur. Cinema Palace: Sneeuwwitje, 11.30 uur. Luxor Theater: De Graaf van Monte Christo, 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 8 JANUARI Stadsschouwburg; „Een dokters Dilemma", door het Residentie Tooneel, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend, behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 fn van 7—9 uur. De aanval op e6 blijft aardig, maar levert niet het_gewenschte resultaat op 1 6Tf8e8 17. Lel—e3 Het ziet er thans naar uit, dat zwart een pion zal verliezen, omdat Lc5: dreigt. Zwart heeft ech ter een fijne parade. De voorkeur verdien-de hier 17. dxe6. 1 7Dc8d8.' Een fraaie parade, zooals spoedig blijkt. 18. Le3xc5? Wit overziet klaarblijkelijk den volgenden van zwart. Aangewezen was 18. dxe6. 1 8e6xd5! De pointe van zwart's 17en zet. 19. Lh3—e6 Kg8—h8 20. Tal—dl d6xc5 21. Pel—g2 Op 21. cd5: had 21. Lb2: gevolgd. Bv. 22. Te6: enz. 2 1d5—d4 Zwart heeft overwegend spel, een gedekten vrij pion en een meerderheid op den damevleugel. 22. f2—f4 Wit's eenige kans is op den koningsvleugel een aanval in te zetten. 2 2d4d3 Een verrassende combinatie, welke met een dame-offer verband houdt: het is echter de vraag, of zwart wel in deze interessante offercombinatie over moest gaan en of hij niet beter had gedaan positioneel verder te spelen. 23. Tdlxd3 Dd8xd3 Keres offert de dame, om in een aanval zijn kansen te zoeken; hij krijgt tenslotte voldoende compensatie. 24. De2xd3 Lf6xd4 25. Tfl—f2 Wit heeft nauwelijks beter. Op 25. Khl zou vol gen Te6: en na verdubbeling op de e-lijn komt een toren op e2, waardoor het paard verloren zou gaan. 25Te8xe6 26. Kgl—fl Ta 8e8 Zv^art ziet af van de winst der kwaliteit om zijn sterken looper aan den aanval te laten deelnemen. 27. f4—f5 Te6e5 28. f5—f6 g7xf6 29. Tf2d2 Niet 29. Tf6: wegens Te2. 2 9Lb7c8 20. Pg2—f4 Vrijwel gedwongen. Er dreigt de onaangename penning met Lh3. 3 0Te5e3 Met Tel 31. Kg2 Tgl 32. Kf3 ontsnapt de witte koning 31. Dd3bl Te3—f3 32. Kfl—g2 Tf3xf4! Een prachtig slot. 33. g3xf4 Te8g8 34. Kg2—f3 Op Kfl wint Tgl -f de dame, terwijl op Khl eenvoudig Lb7 -f komt. 34Lc8—g4 -f Wit geeft het op, daar op 35. Ke4 volgt Te8 36. Kd5 Lf3 en mat. Een magistraal door Keres gespeelde partij. De slotstelling luidt: Wit: Dr. Euwe Kf3, Dbl, Td2 pionnen op a2, b2, c4, f4 en h2. Zwart: Keres Kh8, Tg8, Ld4 en g4, pionnen op a7, b6, c5, c7, f6 en h7. De partij, die zich aanvankelijk langs theoreti sche lijnen bewoog, nam spoedig een scherp ka rakter aan, omdat Euwe agressief optrad. Hij wilde van de zwakte op e6 profiteeren en richtte alle stukken tegen den pion op e6. Keres verzon echter een aardige parade om door 17. Dd8 het evenwicht te herstellen. Dit schijnt Euwe niet te hebben willen toegeven; in plaats van te vereenvoudigen, zocht hij nog groo- tere verwikkelingen met het gevolg, dat hij door een eenvoudigen zet van zijn tegenstander een pion verloor. Toen de verwikkelingen afgeloopen waren, had Keres een gedekten vrijpion op d4. Hij vergenoegde zich echter niet met dit voor deel en wilde de partij door een aanval beslissen, Hij leidde op den 24en zet een dame-offer in en spoedig was het duidelijk, dat hij voldoende equi valent daarvoor kreeg. Verrassend was de wijze, waarop Keres den ver deren aanval leidde. Eerst versmaadde hij winst van de kwaliteit om met de twee torens langs de e-lijn te opereeren. De druk werd steeds grooter, zoodat Euwe een pion offerde om los te komen. Maar dit baatte niet meer, want Keres bracht met den 32en zet een schitterend kwaliteitsoffer, waar door mat niet meer te keeren was. Een partij van zeldzame schoonheid, wannéér men afziet van de foutjes van Euwe in de ope ning. De stand is thans: Keres 5 en Euwe 4 punten. De tiende partij wordt heden Zaterdag te Rot terdam gespeeld. Wol- en Handwerkzaak 9 Velserduinplein IJmuiden-Oost Vraagt eens onze zeer mooie SietH&vi'j Jiousen a I 1.10 (Adv. mgez tiled.) WIELRIJDEN Richter om het leven gekomen. ALBERT RICHTER. Uit Keulen: De bekende Duitsche sprinter Al- bert Richter is in den ouderdom van 27 jaren aan de gevolgen van een ski-ongeluk overleden. Hij behoorde met Arie van Vliet, Jef Scherens en Louis Gérardin tot de vier beste professional sprinters der wereld. Sedert 1933 was hij kam pioen van Duitsehland; zeven maal heeft hij aan het wereldkampioenschap deelgenomen, vijf keer werd hij derde en twee maal tweede. In 1932 legde hij te Rome beslag op den titel van we reldkampioen der amateurs. Voor den laatsten keer is hij drie weken geleden te Berlijn ge start. Hij won de sprint om den grooten prijs van Berlijn en zegevierde o.m. over zijn grooten rivaal Scherens. VOETBAL. HAARL. VOETBALBOND. Alle voor heden Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijden van den Haarl, Voetbalbond zijn af- gelast- ■r-* m** A ik m. - - SCHAATSENRIJDEN Kampioenschap van Nederland hardrijden. Langedijk leidt na den eersten dag. Uit Groningen: Na den eersten dag der wedslrij den om het kampioenschap van Nederland in het hardrijden op de schaats heeft Jan Langedijk in de rangschikking de leiding genomen met 104.38 pun ten, vóór den Amsterdammer Roos en den titelhou der Dolf van der Scheer. Aangezien op den tweeden dag de 1500 en de 10.000 Meter woi-den gereden, is de kans groot, omdat Langedijk juist op de langere afstanden zijn capaciteiten kan toonen, dat de beste Nederlandsche rijder van alle tijden thans ook beslag zal léggen op den titel van Nederlandsch kampioen. De uitslagen luiden: 500 Meter: 1. Roos (Amsterdam) 47,8 sec.; 2. Van dei Scheer (Rotterdam) 48,3 sec.; 3. Langedijk (Rotterdam) 48,6 sec.; 4. en 5. Koops (Zuid Laren) en Blaisse (Amsterdam) 49.6 sec.; 6. Buyen (Am sterdam) 49,9 sec.; 7. De Jager (Wolphaartsdijk) 50 sec.; 8. Havekotte (Rotterdam) 50,7 sec. 5000 Meter: 1. Langedijk 9 min. 17,8 sec.; Buyen 9 min. 22,2 sec.; 3. Koops 9 min. 23 sec.; 1 Zwanenburg 9 min. 24,8 sec.; 5. Roos 9 min. 30. sec.; 6. Havekotte 9 min. 33 sec; 7. Van der Scheer 9 min. 34,2 sec.; 8. Schouten (Warnsveld) 9 min. 45,4 sec. Rangschikking na twee afstanden: 1. Langedijk 104.38 punten; 2. Roos 104.84 pnt.; 3. Van dei- Scheer 105.72 pnt.; 4. Koops 105.89 pnt. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. De wedstrijden van den Haarl. Korfbalbond voor Zondag zijn afgelast. HANDBAL WEDSTRIJDEN AFGELAST. Het K.N.G.V. district West Amsterdam heeft alle wedstrijden voor a.s. Zondag afgelast. Beide inzittenden redden zich per parachute Vrijdagmiddag is nabij Graft (N. H.) een militair vliegtuig onklaar geraakt, waardoor het is veron gelukt. De beide inzittenden hebben zich echter door met hun parachute "uit het toestel te springen, kunnen redden. Inwoners van Graft zagen op vrij groote hoogte het vliegtuig, dat slingerde en plotseling over den kop sloeg. Reeds vreesde men, dat er slachtoffers zouden vallen. Toen het slingerende vliegtuig tot naar schatting ongeveer 500 meter was gedaald, za gen de angstige toeschouwers, dat een der inzitten den van het vliegtuig met een parachute uit het toestel sprong. Deze kwam behouden in den Beem- ster op den grond. Het bleek de waarnemer van het toestel te zijn. Even later, toen het vliegtuig naar schatting reeds tot ongeveer 100 meter was gedaald, sprong ook de tweede inzittende, de vlieger, met een parachute uit het vallende vliegtuig. Ook hij kwam in den eilands polder ongedeerd neer. Ongeveer 300 meter verder sloeg kort daarop het toestel zelf tegen den grond te pletter en ging in vlammen op. Het brandende wrak verspreidde zulk een gloed, dat de eerste uren niet met het bergings werk kon worden aangevangen. Het geweld, waar mede de machine is neergekomen, heeft een gat van ten minste vier meter teweeggebracht. Schoten op officieren gelost. Acht jaar geëischt tegen sergeant. Voor den krijgsraad te den Bosch is Vrijdag be handeld de strafzaak tegen een 30-jarigen sergeant, thans gedetineerd, die op den avond van 9 Septem ber 1939 onder de gemeente Gendringen vijf scho ten heeft gelost op twee reserve-eerste luitenants. In de dagvaarding was hem ten laste gelegd, dat hij in tijd van oorlog zich met geweld verzet heeft tegen zijn meerderen, door, toen zij hem in voorloo- pig arrest wilden stellen, met een geladen geweer vijf schoten op hen te lossen, en voorts dat hij met •oorbedachten rade tot tweemaal toe een geweer en patronen uit het wachtlokaal heeft genomen, deze heeft geladen en zich naar buiten heeft begeven naar de plaats, waai-langs hij verwachtte, dat de officieren zouden passeeren. De beklaagde legde een volledige bekentenis af. Bij de behandeling der zaak bleek, dat beid; nogal eens misbruik van sterken drank had gemaakt, om dat hij zich eenzaam voelde. Officieren hadden hem reeds meermalen gewaar schuwd. Hij zag in hun optreden een poging om zijn gezin ongelukkig te malcen en had, toen hij het geweer wegnam, gezegd, ze dood te zullen schie ten. Na deze bedreiging ging hij telefoneeren in een cel. Tijdens het telefonisch gesprek namen eenige soldaten het geweer weg, doch nadien heeft hij zich een ander geweer verschaft en opnieuw ge zegd: „laat de officieren nu maar komen, ik schiet ze kapot." Toen de officieren kwamen om hem te arrestee en, verborg hij zich in de struiken langs den weg en loste een en daarna nog vier schoten in hun richting, zonder hén echter te treffen. Toen eenige soldaten verklaarden, gehoord te hebben, dat de sergeant sprekende over de offi cieren in dreigende taal zich jegens hen had uit gesproken, gaf de president van den krijgsraad hun een reprimande, omdat zij de officieren niet van de moordplannen in kennis hadden gesteld. Hij verzocht den auditeur-militair tegen hen een ervolging in te stellen, daar zij niets hebben ge daan om een misdrijf te voorkomen. De auditeur-militair achtte het misdrijf zeer ern stig. Verdachte, heeft zich schuldig gemaakt aan een poging tot feitelijke insubordinatie van een zeer ernstig karakter, waarbij hij den opzet heeft gehad de luitenants of wel van het leven te berooven of wel zwaar te treffen. Het misdrijf is des te ernsti ger, omdat het gepleegd is in tijd van ooi-log en lak bij de grens op een «eer voornamen post. Spr. eischte een gevangenisstraf van acht iaar met ontslag uit den dienst, jru t-*y. WINTERJAPON Wollen stof is zeer geschikt voor koude winter dagen en wordt in kreukelvrije uitvoering gekozen. Over rug en schouders komt een pas, terwijl de panden eenige ingehaalde ruimte hebben, die aan de taille wordt verdeeld over figuurnaden. Lange mouwen en sluiting met knoopen. Aan de voorbaan is een gedeeltelijk opgestikte, dubbele plooi. Het patroon is verkrijgbaar in maat 48, prijs 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week af te halen bij Kennemerlaan 42 IJmuiden en Bree straat 29, Beverwijk. Arbeiderswoningbouw bepleit. Door wethouder Reinalda in de vergadering van den Nationalen Woningraad. Vrijdagavond is te Amsterdam de vergadering van den Nationalen Woningraad, Algemeenen Bond van Wctriingbouwvereenigingien, begon nen. Nadat de voorzitter van deii raad, de heer L. d. Wal, een openingswoord had gesproken, werden de aftredende bestuursleden, de heeren A. Bruintjes te Coevord-en en C. Lambeek te Utrecht, bij acclamatie herkozen. Rede van den heer Reinalda. De heer M. A. Reinalda, wethouder te Haar lem, heeft een rede uitgesproken over de wo ningvoorziening tijdens de oorlogscrisis. De in leider wilde als motto voor zijn rede kiezen: „Er zal in Nederland geen woningnood meer zijn". Wij moeten thans niet weer vervallen in het bouwen van noodwoningen, er mogen geen huur- commissies komen en geen sleutelgeld mag wor den vastgesteld. Deze jaarvergadering zij een roepstem voor vele eischen. Een voorname hiervan is de ge stadige aanbouw van woningen, geordend naar de behoeften, welke wij in het land hebben leeren kennen. Spr. noemde voorts eenige mar kante cijfers uit de statistiek van de woning productie. Volgens spr. is het thans reeds dui delijk, dat we de beruchte woningnood met rasse schreden naderen. De groote massa der arbeiders kan geen huui- betalen gelijk aan bouwkosten plus exploitatie winst. Voor groote groepen van hen blijft het noodig, dat het particulier initiatief der weming- bouwvereenigingen in de gelegenheid wordt ge steld te bouwen, waarbij de huur alleen de kos ten dekt. De particuliere huizenbouw moet zich ontwik kelen, het blijft een eerste eisch. Particuliere huizenbouw en huizenexploitatie moeten voor uitgaan daar, waar het huizenbezit een normaal rendement kan opleveren. Spr. lichtte een desbetreffenden b-rief van den nationalen woningraad aan de regeering toe. Het stelsel van gelijk blijvende annuïteiten ter zake van rentebetaling en aflossing van te ver- leenen woningwetvoorschotten moet weer wor den ingevoerd. In het algemeen is het een volksbelang, dat deze woningen self-supporting zullen zijn. Voor diegenen, wier loon of permanente steun blijft onder het normaal arbeidersinkom-en moet steun worden verleend in den vorm van bijdragen in exploitatietekorten. Deze taak rust op de schou ders van woningstichtingen en gemeenten, ter wijl de bijdragen door rijk en gemeenten moe ten worden gedragen. Bij de uitvoering van vorenstaande wenschen moet onderscheid gemaakt worden tusschen het platteland en de groote steden. Spr. gaf een statistiek over de woningmarkt in de groote steden, middel-groote steden en platteland. De volkskracht zal sterk gebaat zijn bij de op ruiming van krotten, ongeschikte woonwagens en woonschepen. Ook hierover gaf spr. verschillende cijfers. De winst aan volksgezondheid, geestelijke en moreele kracht compenseert ten volle de aan deze „herbewapening" bestede gelden. Niet langer mag worden vastgehouden aan den eisch, dat alleen maar gebouwd mag worden als eventueel krotten worden gesloopt. De regeering moet onverwijld overgaan tot het uitvoeren van de vele aanhangige plannen en moet daar financieelen steun verleenen, waar tengevolge van de oorlogsomstandigheden steun geboden is. De gemeenten dienen dan volledige vrijheid te krijgen om de rente en de aflossing van self supportingw oningen te garandereen. Zulks on der toezicht van Ged. Staten. Na de rede van den heer Reinalda stelde het bestuur een resolutie voor, welke door de ver gadering werd aangenomen. In deze resolutie waren de door den heer Reinalda in zijn rede opgesomde wenschen verwerkt. Voorts wordt daarin toezicht van rijkswege gevraagd op de prijzen der bouwmaterialen, en bij dreigende schaarschte; aan bouwmaterialen,, uitvoering van een stélsei van distributie, waarbij voorrang wordt verleend aan den bouw van woningen met lage huren. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. v. d. Zwanvan Beynum z Lijsterlaan 4 IJmuiden; E. v. d. Wildt'Rus d., Eiland 9 IJmuiden; M. v. LeeuwenSchouten d"', Vareniusstraat 8 IJmuiden; N. C. ZeegersBijl' 2 z„ Pres. Krugerstraat 63 IJmuiden; C. M. IJzer man—de Bruijn d„ Rooswijkerlaan 54 Velsen-N. J. J. Babeliowsky—Moolenschot d., Zinneveltlaan 24 Santpoort; C. P. EskesVerkooijen d., Acacia straat 42 IJmuiden. Ondertrouwd: S. J. Erkamp, 2e Land-dwars straat 17 Alkmaar en C. R. M. Koopman, Wijker- straatweg 292, Velsen-N., toek.a adres: Alkmaar Reekerstraat 28; H. van Huisstede, Wij kerstraat- weg 261 Velsen-N. en C. van Breugel, Rooswijker laan 62 Velsen-N! toek. adres: Nederhorst den Berg; Th. A. van Kampen, Tusschenibeeksweg 60 IJmuiden en P. B. Huijbens, Eschdoornstraafc 53, IJmuiden, toek. adres Tusschenbeeksweg 60 IJmuiden; J. van Bavin-khoven, Acaciastrat 20, IJmuiden en M. Baggerman, Zeeweg 186 IJmui den, toek. adres de Ruijterstraat 32, IJmuiden; B. Delger, Annastraat 27 IJmuiden en H. M. Koper, Annastraat 30, IJmuiden. Getrouwd: G. J. v. d. Aar en P. H. J. Giele, IJmuiderstraatweg 35 rd., IJmuiden; A. Blonk en J. de Bruijn, Huijgensstraat 14, IJmuiden; P. N. v. d. Putte en A. G. Gerrits, Planciusstraafc 31, IJmuiden; Th. C. Handgraaf en H. M. Deut- scher, Kerkweg 38 Santpoort; Th. Noordman en H. v. Berghe, Burg. Weersstraat 22 Velsen-N.; H. L. Hikke en K. G. Heijer, Kompasstraat 69 IJmuiden; C. Kint en G. v. Ham, Casembroot- straat 24 IJmuiden. Noteering van Beverwijk 5 Januari 1940. Andijvie per K.G. 914 Koolrapen per zak 110 Wortelen per K.G. 7 Bieten per K.G. 5 Aardappelen, klei, per K.G. 351/* Spruitjes per K.G. 2234 Boerenkool per K.G. 45V2 Roode kool per K.G. 6 Savoije kool per K.G. 3l/25 Uien per K.G. 4 Prei per K.G. 1014 Pieterselie per bos 36 Selderie per bos 14 Appelen per K.G. 1024 Peren per K.G. 925 Brusselsch lof 1620 HEEMSKERK „DE GRAAL" EEN NIEUW TEHUIS. Na een kortstondig verblijf in het gebouw aan de Maerelaan, is de R.K. Meisjesvereeniging „De Graal" naar het perceel van de heer Th. B-eentjes, aan de M. v. Heemskerkstraat ver huisd. Donderdagmiddag is het gebouw op plech tige wijze door pastoor v. d. Nouweland -ingewijd in tegenwoordigheid van de leden en de geeste- ,lijk adviseur, kapelaan J. v. Adrichem. BURGERLIJKE SSTAND. Geboren: Peter Simon, z. v. Corn J. Sap en Afr. Vader. Ondertrouwd: Ger. W. Zonneveld, alhier en M. Groot, te Castricum; Petr. Verdonk en Hend-r. C. Bakkum, beiden alhier. Getrouwd: Ant. J. Kosen, 27 j„ en Gr. Klooster man, 24 j., beiden alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Een gouden trouwring. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. Geboren: Laurentius Joseph Joannes, zoon van J. Koomen en j. w. G. B. Kroone, Duinen bosch 4; Catharma Maria, dochter van P. Kok, en C. Groentjes, Ruiterweg 1; Gerardus Jaco bus, zoon van J. Tervoort en W. Liefting, Bak- kummerstraat 101. Gehuwd: P. G. Ph. Kaffenberger en H. A. Bosch. Overleden: Marijtje Lammes, oud 61 jaar, zonder beroep, wonende te Aalsmeer; Lijsbet Kwist, oud 86 jaar, zonder beroep, wonende te Beverwijk; Pieter Lames, oud 65 jaar zonder be roep, wonende te Aalsmeer. WAT GEVONDEN EN VERLOREN WERD. Gevonden: Een horlogeketting, dpi. soldaat A. P. v. Alphen, 5-3-Dep. L.U.A.), Een FranscH leerboekje, Wed. Kok, Schoutenbosch no. 87 al hier; Een bruin zeiltje, C. Sprenkeling, Vinke- baan no. 17, alhier; Een damesportemonnaie met ritssluiting met inh. J. Ostheimer, Mient al hier; Een bivak-muts met ritsluiting, J. Zonne- ve,ld, v. Oldenb, weg no. 28 alhier; Een geldstuk, L. J. van Essen, Nuh. v. Veenstraat no. 2 al hier: Een m-antelceintuur (blauw), Politie Cas- stricum. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam 4 van Rotterdam te New York. Beemsterdijk 5 van Rotterdam naar New York JAVANEW YORK LIJN. Tapanoeli 4 van Batavia te New York. Soemba 5 van New York te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 4 te Suez. Bloemfontein 5 van Amsterdam te Batavia. Singkep (uitreis) 4 te Sabang. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Tarakan, Batavia n. Vancouver 5 van Balik Papan. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Januari. Bevallen 1 Januari E. E. Spoor—Beukei, z 4 Januari: A. J. v. d. Weijer—Nienhuis, d.; M. C. J. van der Putten—Grijseels, z.; G. E. Burdet Carrasco, d.; C. Andréa—Grilles, d.; 5 Januari: K. van ZutphenSmeets, d. Overleden 2 Januari: A. Rog, 25 j., Spaarne; 4 Januari: C. D. van Damme, 80 j.. Bakkerstraat. Ondertrouwd 5 Januari: W. I. H. Brinkman» en A. G. J, A. Hazenberg,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2