Nette Jongen AANGEBODEN m Thalia-Theater OILY DERBY Eerste Verkoopster Tandarts HOMBERG 9 t Mol en Haudwetkhuu Courantenreclame Italië hecht groot belang aan de besprekingen met Csaky. Litteraire Kantteekeningen. .NIEUWS IN 'T KORT. Privé- en Cursuslessen P. Ruiter-Smelik BIJBELLEZING INBOEDELVEIUNG te Velsen ANTENNE LUIDSPREKERS H1-3R J. P. COENSTRAAT 145 HAAGSCHE M0DEVAKSCH001 Waarin U ook adverteert, wélk ander reclame-middel Uook gebruikt Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Helder tot licht bewolkt, droog weer, meest zwakke oostelijke wind, in den mor gen strenge tot matige, overdag matige tot lichte vorst. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren F 26 Laagste hedennacht F 25 Hoogste heden F 25 BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 765 n Neiging: Vooruit. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Caroline IJM 26. Vangst: 600 m. haring, 250 m. diversen, totaal 850 m. Adelante IJM 19. Vangst: 55 m. schelvisch, 50 m. Braadschelvisch, 60 m. koolvisch, 90 m. gestripte radio, 300 m. dichte radio, totaal 555 m„- benevens 20C st. stijve kabeljauw en 30 st. stijve leng. Knikker IJM 4. Vangst: 60 m. schelvisch, 70 m. braadschelvisch, 300 m. radio, 50 m. gul, totaal 480 m., benevens 170 st. stijve kabeljauw. IJMUIDEN 6 Januari 1940 Tong 180108 cent per K.G. Kleinschol f 24f 15 per 50 K.G. Bot f 18—f 16,50 per 50 K.G. Schar f 7,20—f 6,60 per 50 K.G. .Wijting f 8,80—f 6,60 per 50 K.G. NAAR ZEE VERTROKKEN De trawler IJM. 9 is Vrijdagmiddag naar de vis- scherij vertrokken. ib DE STEMPELTIJDEN VOOR DE WERKLOOZEN. Voor de week van 8 tot en met 13 Jan. zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurders- bond Maandag 99.30 uur; overige dagen 9.3010.00 en 2.453 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat Maandag 9.009.15 overige dagen 10.15 en 2.30 2.45 uur. Christelijke Besturenbond Maandag 9.00 9.15, overige dagen 10.1510.30, namiddag 3.00 3.15 uur. R.K. Volksbond (afd. Beverwijk) Maan dag 9.009.30 overige dagen 9.3010.00 en 2.30 2.45 uur. R.K. Volksbond (aid. Wijk aan Zee) Maanudag 9.009.15 overige dagen 9.4510.00 en 2.30-^2.45 uur. STIJGING VAN HET AANTAL WERKLOOZEN Als gevolg van- het vriezend weer is het-aantal werkzoekenden dat bij den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemidde ling staat ingescreven in de afgeloopen week geste gen van 883 tot 926. In Beverwijk waren daarvan woonachtig 783 werkzoekenden tegen 735 aan het einde der vorige week en in Heemskerk 143 tegen 148 de vorige week. Mussolini zal den Hongaarschen minister vermoedelijk Maandag ontvangen. Over het bezoek van graaf Csaky aan Italië schrijft het Italiaansche blad „Tribuna": „Het ligt voor de hand dat heden, nu de oorlog een inge- wikkelden toestand in het leven roept en Hongarije in contact heeft gebracht met nieuwe grenzen, de overeenstemming met Italië die zoo doeltreffend gewerkt heeft voor de localiseering van het con flict, versterkt wordt met het oog op de eischen der onmiddellijke toekomst. De taken, die Italië op zich heeft genomen in den Donausector en op den Balkan, zijn gericht op een vestiging van zoo uitgebreid moelijk wederzijdsch begrip. Getuigenis hiervan ligt in de steeds hartelijker betrekkingen tusschen Hongarije en Joego-Slavië, waartoe Ita lië veel heeft bijgedragen. Wanneer dus gevaren of onbekendheden aan de horizon opduiken, is het duidelijk dat uitgebreidere overeenstemmingen slechts met oprechte sympathie door Italië zouden kunnen worden begroet. Daarom zullen de besprekingen tusschen graaf Ciano en den Hongaarschen gast van diep belang zijn voor de sfeer van vriendschap, waarin zij ge voerd zullen worden en voor de belangrijkheid van de behandelde argumenten, die zonder twijfel o.m. verband zullen houden met de betrekkingen tusschen Hongarije en de aangrenzende landen. De besprekingen van Venetië zullen een fundamen- teele doeltreffendheid bezitten voor den sector, die zijn Europeesche functie moet verdedigen tegen eventueele bedreigingen". In welingelichte kringen te Boedapest zegt men dat de reis van Csaky, den Hongaarschen minister van Buitenlandsche Zaken en zijn Italiaanschen collega Ciano in staat zal stellen alle kwesties te bestudeeren, die voor de beide landen van belang zijn, in het kader van de nauwe betrekkingen, welke tusschen Boedapest en Rome bestaan. De Hongaarsche bladen melden op grond van in lichtingen van Duitsche herkomst, dat Mussolini Maandag Csaky zal ontvangen. Te Boedapest ge looft men dat het, gezien de belangrijkheid, die de Italiaansch-Hongaarsche besprekingen krijgen, niet onmogelijk zal zijn dat Csaky zich gedwongen ziet zijn vacantie te bekorten en reeds in het begin der volgende week naar Boedapest terug te keeren. DE „TACOMA" WORDT BEWAAKT. In verband met de ontvluchtingspoging van vijf matorzen van de „Graf Spee" hebben de autoritei ten te Montevideo militairen geplaatst aan boord van de tankboot „Tacoma". Twintig matrozen zullen in het vervolg voort durend de wacht houden. Beschadigd Engelsch slagschip spoedig weer zeewaardig. Het Britsche slagschip. dat aan de Schotschr Westkust door een torpedo getroffen was, word* volgens Reuter snel hersteld en zal weldra wee; op zee zijn. Het schip heeft geen ernstige schade geleden. Kapitein Von Rintelen acht Duitschland's nederlaag onvermijdelijk. „Ver. Staten zullen tot interventie gedreven worden." LONDEN 6 Januari. Franz von Rintelen, uit den wereldoorlog bekend als een van de bekwaam ste en gevaarlijkste Duitsche geheime agenten, heeft als zijn meening uitgesproken tegenover een onzer correspondenten dat. het standpunt der Ver- eenigde Staten op vlootgebied den oorlog zeer zal verlengen. Hij is niet geïnterneerd en gaat vertrou welijk om met autoriteiten uit leger-, vloot en regeeringskringen, welke van meening zijn dat hij het Duitsche volk een grooten dienst bewijst door te trachten het te verlossen van het nazi-regime. Von Rintelen verklaarde dat de jeugdige over moed van de Duitsche duikboot-commandanten, die geen verschil kennen tusschen een oorlogsschip en een Kanaalboot, het geduld van de Vereenigde Staten op de spits zullen drijven en de Amerikaan- sche vloot tot een oorlog zullen brengen, die zich steeds verder zal uitbreiden, voornamelijk aldus Von Rintelen in de Scandinavische landen den Balkan. De roekelooze daden der Duitsche onderzeebooten, wier bemanning beheerscht wordt door het fanatieke verlangén naar óhdèrscheidïn-' gen en ontvangen te worden door den Führex-, zul len de vloot der Vereenigde Staten tot interventie nepen. Hij was van meening dat deze oorlog onherroe pelijk door de nazi's zal worden verloren ook al zou het wellicht verschillende jaren duren omdat het nationaal-socialistïsche Duitschland uitstekend is georganiseerd en het volle in zijn macht heeft. Maar aldus onze zegsman de instorting zal eensklaps en onverwachts geschieden. Dat hij op het oogenblik zijn werkzaamheid in dienst van Engeland heeft gesteld moet niet besfiiouwd worden als een in den steek laten van zijn eigen volk, integendeel: „ik bewijs het daarmee een grooten dienst". Von Rintelen verwachtte verder dat Rusland waarschijnlijk binnenkort in Bessarabië zou opereeren en hij merkte verder op: „Het spijt mij voor Finland, maar Rusland kan zich niet de luxe veroorloven in Finland te verliezen". Ook sprak hij als zijn meening uit dat de Iersche extremisten weinig hulp van Duitschland zouden kunnen ont vangen omdat de Duitsche onderzeeërs, dank zij de waakzaamheid van de Britsche vloot, Ierland niet zouden kunnen bereiken. (United Press). Rivieren in twee Spaansche provincies buiten de oevers. Het water van de Guadalquivir daalt. Terwijl het weer in Zuid-Spanje goed is en het water van de Guadalquivir daalt, beginnen de rivieren in Ciudad Real en Avila buiten haar oevers te treden en de velden te verwoes ten. Te Madrid is de brug over de Manzana- res tusschen de universiteitswijk en de Cass del Campo, die tijdens den burgeroorlog door de troepén van Franco werd gebouwd, door het water vernield. Op eenige punten moest het' treinverkeer over andere lijnen geleid, worden. Grootste gevaar voor Andalusië geweken. Het D. N. B. meldt uit Madrid: De regenval in de provincie Andalusië is geëindigd. Het grootste gevaar is voorbij. .Op vele plaatsen begint het water te zakken. Het spoorwegverkeer op de versperde lijnen wordt nog langs omwegen onderhouden. De conlrabandecontröle. V. S. stellen Engeland voor eventueele schade aansprakelijk. Het Ameriikaansche departement van staat heeft een tekst gepubliceerd van een lange nota betreffende de houding der Vereenigde Staten ten aanzien van de Britsche contrabande controle. De nota is aan den Britschen am bassadeur, Lord Lothian overhandigd. In de nota wordt verklaard dat de Vereenigde Staten Groot Brittannië verantwoordelijk zullen achten voor de schade, die zal voortvloeien uit verliezen en beschadigingen, wanneer schepen gedwongen worden Britsche controlehavens binnen te va ren. Op 18 Januari a.s. boonen distributie? Het ligtvolgens de Tel. in het voornomen der regeering per 18 Januari a.s. de distributie van bruine boonen, witte boonen en capucijners te doen ingaan. De hoeveelheid, waarover men te beschik ken zal krijgen, zal waarschijnlijk niet groot zijn, namelijk een -half pond per hóófd per maand; en dan niet een half pond van elke soort, maar naar verkiezing uit één van de drie soorten. Tevoren zal een begin gemaakt worden met de voorbereiding eener regeling voor zieken en zwak ken, die meer dan gezonden op boonen als voedsel aangewezen zijn. Bijzonderheden over deze regeling en over de algemeene distributie van boonen zullen later volgen. Russische duikboot valt Zweedsch schip aan. Zweedsch démarche te Moskou Het Zweedsche kustvaartuig „Fenris", groot 484 ton, is aangevallen door een Russische- duikboot in de Kvarken het nauwste gedeelte van de Bothnische golf. Het vaartuig vloog in brand. De bemanning is gered. Naar aanleiding van dit voorval heeft het Zweedsche gezantschap te Moskou opdracht ge kregen van de regeering aan de Sovjet Unie een onmiddellijk onderzoek naar de reden van de aanwezigheid van Russische duikbooten in de Bothnische Golf te vragen. WIELRIJDER ONDER AUTO GERAAKT EN OMGEKOMEN. Vrijdag is de 61-jarige gepensionneerde on derwijzer Weideman uit Ede, die op den Rijks straatweg te Voorthuizen fietste, door de glad heid van den weg geslipt en onder een auto ge raakt. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. VOOR TWEE MILLE PAPIERGELD VERBRAND Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in het hou ten kantoorgebouw van de N. E. M. B. O., groot handel in nieuwe en gebruikte ijzeren vaten, aan de Maaskade te Schiedam. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de geheele bovenverdieping in lichter laaie stond, toen de brandweer arriveerde. Na twintig minuten was men den brand meester. De verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Er is ongeveer 2100 gulden aan papier geld, dat zich in een bureau op het privé-kantoor bevond, verloren gegaan. De algemeene verkiezingen der Joodsche af gevaardigden voor de Assemblee in Palestina zul len in Mei a.s. worden gehouden. Voor de tweede maal in deze week en om de zelfde reden de grootere veiligheid van het vervoer over zee zijn de verzekeringspremies voor ladingen bestemd voor of afkomstig uit de Vereenigde Staten verlaagd. De nieuw verlaging gaat tot twee procent. Radio Moskou heeft medegedeeld dat de nieu we rechtstreeksche luchtverbinding Berlijn Moskou heden geopend zal worden. Van officieuze Duitsche zijde wordt naar aan- ciding van de geruchten over een bezoek, dat Molotof binnenkort aan Berlijn zou brengen, mede gedeeld, dat te Berlijn van een dergelijk voornemen van Molotof niets bekend is. G. P. Bakker. Het wondere Jaar. Historische roman. Amsterdam, Scheltens en Giltay. Meer historie dan roman, doch een buitenge woon interessante historie, die de schrijver zijn lezers voorzet in dit forsch geschreven boek van drie honderd pagina's, waarvan haast iedere pa gina de grondige kennis verraadt, die hij van de maatschappelijke toestanden in de Nederlanden ran het laatste kwartaal der zestiende eeuw bezit. Van die periode heeft de schrijver blijkbaar een omvangrijke politiek-economische studie ge maakt. Zijn kennis, gestoken in een levendig en onderhoudend verhaal over leven en lotgevallen van een Groningschen koopmanszoon, den jonker van Wetsinge, populariseert hij op deze wijze tot leering en amusement van den lezer en doet dat op zoo handige manier dat deze het boek niet uit handen legt voor het uit is, ook al heeft hij niet alle becijferingen en handelstransacties nauw keurig gevolgd. Het wondere jaar is het jaar 1566, als in de Ne derlanden bij de edelen en den grooten koop mansstand zoowel als bij de burgerij het verzet tegen Philips' bewind en inquisitie van mokkend morren tot georganiseerd protest komt, en het bekende verbond der edelen gaat geboren worden. De handel, het troetelkind der Nederlanders, heeft jan die binnenlandsche onrust en ontevredenheid zwaar te lijden en in de groote steden, Antwer pen vooraan, gaat men vreezen dat de buiten landsche bezoekers van de beurzen dier steden zullen wegblijven, uit vrees voor onlusten, en dat de handel daar zal worden lamgeslagen. Een jong Groningsch koopman wordt door zijn vader met een schip Groningsche tarwe naar Antwerpen gestuurd om die daar te verkoopen en tegelijkertijd een blik te slaan op handel en verkeer in wat dan Europa's eerste havenstad is. De jonge man kwijt zich prachtig van die ge wichtige taak, geholpen door zijns vaders agent ter plaatse, die hem bij de groote en machtige heeren van 'de Scheldestad introduceert. Met den jongen Van Wetsinge en zijn agent Verrijcke gaat de lezer ter beurze, en aanschouwt hoe groo te zaken daar gedaan worden. Wij verkoopen met hen schepen koren en tarwe en wij leeren hoe de concurrentie uit andere gewesten klein te krijgen is. Met hen bezoeken wij ook de groote bankiers kantoren, waarvan het in de stad wemelt, en waarvan dat van de Fuggers uit Augsburg het ï'ijkst en het voornaamste is. Wij zijn deelgenoot in een speculatie in peper, die formidabele afme tingen aanneemt, dineeren bij den Engelschen gezant Sir Walter Gresham en maken kennis met groote geleerden en schrijvers die zich hetzij tij delijk, hetzij duurzaam in de stad ophouden. Ondanks de onrust, veroorzaakt door de maat regelen die dé Spaansche rëgeering in de Schel destad heeft getroffen om de nieuwe leer te kun nen bestrijden, zijn we getuige van een krachtig opwaarts strevend volksleven, zooals dat "ergens anders te zien is. Wij komen achter de geheimen van den geld en goederenhandel dier tijden en op de hoogte van de gebruiken die in het havenbedrijf gelden. En dat alles zoo gezellig en spelenderwijs, terwijl de auteur doorgaat met zijn jongen held van alles en nog wat te doen kennis nemen. De liefde wordt niet vergeten: de luchtige, vluchtige zagen wij in de eethuizen en drankgelegenheden waar kooplui en reeders, speculanten en beurslui el kaar, na gedane zaken, ontmoeten, de ernstig ge meende bloeit plotseling op bij een galamaaltijd die de Antwerpsche agent der Fuggers (die de Antwerpenaren Fokker's noemen) geeft aan de voornaamste relaties zijner firma en waar onze twintigjarige Groninger zich onherstelbaar ver heft in een jonge en schoone Spaansche contes- sa Dolores del Vigo, die later zijn vrouw wordt. Naast den ondernemenden, flinken jonker Van Wetsinge staat in dit verhaal zijn vriend, de ba ron, als prachtig type der romantiek, die aan vankelijk tusschen alle koers- en kansbereke ningen en peperspeculaties een weinig in de ver drukking scheen te komen. De baron heeft als jonge man in Heidelberg medicijnen gestudeerd, heeft gedobbeld en ge dronken, is in den krijgsdienst gegaan en heeft ten slotte als kaperkapitein gevaren en de noo- dige stoute stukjes uitgehaald. Op zijn hoofd is een premie van duizend gulden uitgeloofd en dat zal in Antwerpen nog aanleiding geven tot een nachtelijk avontuur, dat niet voor de poes is. Als hij in Groningen op het schip van Van Wetsinge aanmonstert, weet deze van dat alles nog niets af; doch ze zullen de beste maatjes worden en blijven en als een tweede David en Jonathan door dézen historischen roman wandelen. Waaruit wij thans wel genoeg verteld hebben al zijn het dan enkele grepen, die wij uit het rijke materiaal deden om te doen zien dat Het Wondere Jaar een prettig, onderhoudend boek is. Het is goed en pittig geschreven; zonder aan spraak te maken op bijzondere woordkunstigheid is het wat taal en stijl betreft zeer goed verzorgd, en naar den inhoud een gedegen stuk werk, dat graag gelezen zal worden door wie van historie houdt. Een zoodanig lezer zal er vermoedelijk nog wel wat nieuws uit opdiepen ook. „Pension Wessels" door Siegfried van Praag en „Dans om het hart" door Dola de Jong. Querido, Amsterdam. Uit Querido's Distel-serie lazen wij deze dagen nog: Pension Wessels, door Siegfried E. van Praag en Dans om het hart, door Dola de Jong. De eer ste auteur kent het klappen van de zweep, al valt dit verhaal buiten zijn beroemde-vrouwen romans uit de Fransche hofhistories. De tweede lijkt nog aan den aanvang van een schrijvers carrière te staan. „De dans om het hart" is ook niet bijster interessant. Jonge meisjes die „roe ping" voor den dans gevoelen, kunnen het mis schien met belangstelling, zelfs met profijt allicht lezen, als litteraire prestatie komt het niet ver uit boven een zeker quantum, waarmee Sinter klaas ons gelukkig maakte. En eerlijk gezegd heb ik van Van Praag ook vaak veel meer genoten. Voor de zielige histories uit het Joodsche pension Wessels heb ik weinig waarlijk meeleven kunnen gevoelen; sommige figuren irriteeren zelfs door de oppervlakkige dramatiek, waarmee de schrij ver ze omhangen heeft. Dat het verhaal als zoo danig vlot verloopt, dat er geen malligheden in staan, dat spreekt bij een geroutineerd schrijver als deze vanzelf. Maar getroffen of geboeid heeft het mij niet. Misschien is het hier en daar lar moyante wel.schuld daaraan. J. H. DE BOIS STENOGRAFIE „GROOTE" Typen volgens het 10-vinger systeem. Opl. v. d. federatie voor Stenografie „Groote". Wijkerstr.weg 228 rd. Velsen-N. Daar het ons onmogelijk is persoonlijk en afzonderlijk te antwoorden op de tallooze en hartelijke bewijzen van mede leven en deelneming, die wij gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA VERMEULEN— geb. Kouwenhoven mochten ontvangen, zij het ons vergund u langs dezen weg on zen welgemeenden dank daar voor te betuigen. Uit aller naam: F. P. VERMEULEN IJmuiden, 6 Jan. 1940. Nederl.Ver. voor Natuurgeneeswijze afd. Beverwijk. Openbare Propaganda-avond met Kookdemonstratie o.l.v. mevr. A. Vermeul-Koster, op Dinsdag 9 Jan. in „Adri- chem", Adrichemstr., Beverwijk. Spr. de Heer JAN VONK, lid H.B., over „Onze Voeding en onze Gezondheid". Aanvang 8.15. Toegang v. Niet-leden 10 cent. Maandag 8 Jan. 's avonds 8 uur Vergaderlokaal Willemsbeek- weg 38. Spreker de Heer J. A. VELLEKOOP Alphen a. d. Rijn Onderwerp: „Buiten de legerplaats Toegang vrij. Rijwielstalling aanwezig. (wegens vertrek) op DONDERDAG 11 JAN. 1940 aanv. des morgens 10 u. precies ten huize van den Heer H. C. J. Hoogbruin, Stationsweg 79, te Velsen, waarbij diens geheele inboedel, waaronder een „Stein- bach" piano, in veiling zal wor den gebracht. Kijkdag 10 Jan. 1940, van des morgens 11 uur tot des middags 4 uur G. D. BOERLAGE Notaris te Velsen PERSBERICHT INLEVERING VAN MAIS EN SPELT Van officieel© zijde wordt be kend gemaakt, dat landbouwers, die meer mais hebben verbouwd dan zij in eigen bedrijf kunnen gebruiken, het overschot ter overneming dienen aan te bie den aan den provincialen voed- seicommissaris in hun provincie. De prijs welk© dan zal worden betaald voor inlandsche mais van gemiddelde kwaliteit be draagt 9.per 100 k.g. Spelt, voorzoo ver het niet in eigen bedrijf kan worden aan gewend, moet eveneens ter over neming worden aangeboden; de overnemingsprijs hiervoor be draagt 8— per 100 k.g. voor gemiddelde kwaliteit. Zandhaver (evene), zoomede lupinen, wikken en serradella van den oogst 1939 worden niet overgenomen, de telers hebben hierover de vrije beschikking. 's-Gravenhage, 5 Januari 1940 MASTEN GROOTE VOORRAAD ZAANL. HOUTHANDEL BALVER STRAAT 59—61 I.Jmuiden-Oost Telef. 4921 uit Kennemerland Elke rei 13 Regels 25 cent Elke regel meerlOct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Gevr. FLINKE DAGDIENST BODE in gezin van 3 personen, van 8—7. Flink loon. Rustenbur- gerweg 19, Bloemendaal. GEVRAAGD een flinke hulp op boerderij, goed kunnende mel ken, loon en condities nader overeen te komen. Br. IJ 22 bur. van dit blad. LANGHARIGE TECKELS agb. met stamb. van bekr. ouders. Rood-bruin en zw.-bruin. A. Korpel, Arendsweg 185, Bever wijk. Voor direct gevr. NET R.K. MEISJE voor halve dagen. Zelfst. kunn. werken. Wijker- meerweg 117, Beverwijk. Te koop prima J. JAARSMA- IL\ARD, spotpr. f 20.Velser- duinweg 283 Stewiden-Oost. IJMUIDEN 4n" TELEF. 405/ DINSDAG 9 JANUARI 8.15 UUR Slechts één buitengewone voorstelling. Neêrland's meest gevierde humorist. a Alle Radio succesliederen! WILLY DERBY als Fakir Ali Baba Schitterend repertoire U zult zich enorm amuseeren! Enthousiast succes! WILLY DERBY BRENGT ONTSPANNING. optreden DAV0LA De vermaarde Illusionist. Lachsalvo op lachsalvo. PRIJZEN 1.—ƒ0.75, ƒ0.50 (bel. inbegrepen). Plaatsbespreking (verplicht a 10 cent) 's avonds aan de zaal. BESPREEKT UW PLAATSEN. OVERAL STAMPVOLLE ZALEN. GEVRAAGD voor DIRECT een voor Loopwerk en Banketbakkerij. Aanmelden Maandagavond 8 Januari, 7 uur. Kantoor Coöperatie „ALGEMEEN BELANG", Alkmaarscheweg 69, Beverwijk. AANKOMEND KANTOORBEDIENDE GEVRAAGD (mnl.). Brieven onder nr. IJ. 503 aan het Bureau van dit Blad. In pensionbedrijf te HAARLEM gevraagd voor dag en nacht, voor direct of per 1 Februari a.s. le. NET BURGERMEISJE voor huish. werkz.h. 2e. KOOKSTER, bekend met fijne keuken. Schriftel. aanm, met opg. van leeftijd, godsd., vorige werkzaamh. en salaris, onder No. 65 aan WENSING'S Adv.-Bureau, Haarlem. VROOM DREESMANN BEVERWIJK vragen voor de afdeeling DAMES- en HINDERHOEDEN. Alleen zij, die volkomen met het vak op de hoogte zijn en ovei prima verkoopkracht beschikken, komen in aanmerking. Tevens kan geplaatst worden JONGSTE BEDIENDE om in het TAPDTVAK te worden opgeleid. PRAKTIJK VERPLAATST van Koningsplein naar (h@@k Houtmanstraat) IJMUIDEN, Telef. 5650 Spreekuur dagelijks van 55.30 uur behalve Zaterdag, en volgens afspraak. SCHEYBEECKLAAN 22 B E V E R W I] K. Dagelijks inschrijving van leer lingen. Opleiding voor Costu mière - Coupeuse - Onder wijzeres. - Naaien en Knipper voor eigen gebruik. Mej. A. Scheepbouwer, Gediplomeerd Leerares. heeft een ruime keuze in WOL, HANDWERKEN, KNOOPEN, CEINTUURS. Bij aankoop van WOL alle patronen GRATIS. Specialiteit in BABYKLEEDING. Aanbevelend, RIE VAN PEL. P. C. HOOFTLAAN 1, t.o. de R.-K. Kerk. DRIEHUIS. gezellig tehuis voor Dames en Heeren op leeftijd. Prettig ruim uitzicht. Goede verzorging. Bill, condities. Kon. Wilhelminakade 86 rd. IJmuiden Gevr. Net Meisje of Jonger ongev. 16 jaar voor lichte werk zaamheden op nijverheids atelier. Aanm. Wijn. Daniëlslaai 12, Santpoort-Stat. U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezea Vandaar, dat onweersprekelijk de basis is van iedere grondig gevoerde reclame-campagne.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 4