IJmuider Courant iHet aftreden van Hore Belisha. Euwe-Keres. Hore Belislia's Aftreden Auto van „De Jonge Spelers" tegen boom gebotst Nederland zal zich tegen eiken aanval verweren. SCHAATSENRIJDEN DAGBLAD VOOH VELSEJN. IJMU1DFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, beüalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Afgetreden Britsche minister zal eenpersoonlijke verklaring" in het parlement afleggen. Rustig zwijgend met z'n tweeën Zitten zij diep denkend daar, De vermaarde corypheeën Met hun schaakprobleem elkaar Strict figuurlijk, in het haar. Ruiten mncr het rinnitr vrlM«n 25e JAARGANG No 57 Uitgave Lourens Costei, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, Dmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos #pgenomen in de Kennemer Courant. In oorlogstijd trekken wijzigingen in de bezet ing van de voornaamste regeeringsposten bijzon ier de aandacht. Tijdens den vorigen oorlog, die rouwens meer dan vier jaar duurde, zijn ze voor- 1 in Frankrijk meermalen voorgekomen. Daar raden toen zelfs herhaaldelijk nieuwe kabinetten p en bestond men het, midden in oorlogstijd een egeering (het kabinet-Ribot) binnen een paar jagen te laten vallen. Ook Viviani, Briand en 'ainlevé maakten het als premier niet heel lang n er kwam pas „consolidatie" in het bewind toen •resident Poincaré in 1917 er eindelijk toe besloot, ijn persoonlijken tegenstander Clemenceau met e formatie te belasten. Die bleef toen twee jaar an het bewind. Ditmaal houdt het Fransche ;abinet-Daladier al sinds April 1938 stand en het taat schijnbaar nog sterk. Ofschoon juist in orlogstijd vaak achter de schermen dingen ge- euren, die tot plotselinge verrassende gebeurte- issen in het openbaar leiden. Dat is ditmaal in Engeland geschied. De minis- er van Oorlog Leslie Hore-Belisha, een der Tachtigste figuren in het kabinet, is plotseling {getreden, heeft de hem aangeboden portefeuille an Handel minzaam geweigerd en wordt opge- olgd door den minister van Handel Oliver Stan- »y, zoon van Lord Derby, die aldus denzelfden ost is gaan bezetten die zijn vader in den vori- en oorlog voor zijn rekening nam. Aan Handel 5 nu de fabrikant Sir Andrew Rae Duncan be- oemd. jEn er is nog een wijziging, namelijk aan et in September ingestelde Ministerie van Voor- Ichting, waar Lord MacMillan wordt opgevolgd oor den vroegeren directeur en „bouwer" van de Jritish Broadcasting Company, Sir John Reith. fit de Engelsche bladen was het al lang merk- aar dat Lord MacMillan, die in de eerste maan- en van zijn ministerschap tijdelijk was „inge perkt" en bijgestaan door Lord Camrose, den irecteur van het dagblad Daily Telegraph, geen ucces was. Maar de veranderingen aan de ministeries van [andel en Voorlichting zijn van veel minder be- eekenis dan het aftreden van een zoo prominen- en bewindsman als Hore-Belisha. Hij en zijn mbtgenoot van Marine, Winston Churchill, zijn oor de Duitschers blijkens hun propaganda teeds als hun ergste tegenstanders in de Brit- che regeering beschouwd. Alleen hun afkeer van .nthony Eden komt daaraan nabij. Vaak heeft het geleken alsof de Duitsche aan- allen op Hore-Belisha heelemaal veroorzaakt perden door het feit dat hij van Joodsche af- omst is. Hij heeft een vrij uitgesproken Joodsch ype en bovendien eenige eigenschappen die er ;ënmerkend bij hooren: groote levendigheid in ijn optreden en een sterk ontwikkelde fantaisie. laar het is wel duidelijk geworden dat de Duit- chers hem ook bestreden als een van hun krach- Igste tegenstanders. Deze Britsche minister van jorlog heeft in zijn twee bewindsjaren aan het epartement de Engelsche landmacht zeer be- ingrijk uitgebreid en gereorganiseerd, dit laatste oowel in personeel als in bewapening. Ik heb aar wel eens over geschreven naar aanleiding an het merkwaardige boek van een vaar zijn echnische adviseurs. (The Defence of Britain, loor Captain B. Liddell Hart) waarin deze her- laaldelijk erkent dat de minister van Oorlog te len sleur en conservatisme in groote verander in- •en heeft doorgevoerd. Die betroffen ook de be- etting van vele hooge functies. Oude generaals eerden gepensionneerd en jonge officieren ge- ►romoveerd zonder dat erg op de ranglijst der ie vordering werd gelet. Tal van heilige huisjes eerden omver geworpen, ook in de ver deling der bevoegdheden bij den generalen staf n het departement van Oorlog, waar leiders van lieu we diensten grooter vrijheid vam handelen Tegen. In dezen loop van zaken zal men wel de redenen an het aftreden van Hore-Belisha moeten zoe- en. Uit de openbaar gemaakte briefwisseling met [en premier, waarin deze hem hulde en dank oor zijn arbeid betuigt, blijkt dat er geen poli- ieke geschillen waren. Hore-Belisha zijnerzijds oont zich erkentelijk voor den steun, van Cham- lerlain's zijde ondervonden bij zijn reorganisatie ■an het leger. Dus blijft vanzelf de waarschijn- Ijkheid over. dat de minister zich wat al te veel egenstanders had gemaakt bij de leiders van eger en departement en dat de samenwerking laaronder was gaan lijden. Zoo gaat het veelal net dergelijke krachtdadig-hervormende per- oonlijkheden. Zijn opvolger Stanley staat bekend .ls een veel rustiger schoon wellicht minder be- ;aafde persoonlijkheid, die ook wel niet zoo sterk n het openbaar zal optreden als de voortdurend- ipvallende Hore-Belisha. Meer beteekenis dan de hier geschetste zal de verandering aan het Britsche departement van Dorlog wel niet hebben. Misschien zal het te zijner •ijd bevorderlijk voor vredesonderhandelingen ïijn dat een der belangrijkste steenen-des-aan- >toots, die de Duitschers in de Britsche regee- •ing zagen, is verdwenen. Intusschen heeft Hore- Belisha zijn arbeid van reorganisatie vrijwel ge- leel kunnen volbrengen. R. P. Schepen in (len storm vergaan. Scheepsramp bij Korea eischt vele dooden. Uit Keijo (Korea) 7 Jan. In de Koreaansche zee engte bij het eiland Tsjoesjima is een motorbarkas, die op weg was van Korea naar Japan, in noodweer vergaan. Men vreest dat 20 opvarenden verdron ken zijn. Veertien passagiers zijn door een vis- sehersvaartuig gered. Uit Istanboel: Het uit Alexandrette met 200 pas sagiers en een belangrijke lading terugkeerende stoomschip „Tiphan" werd door den storm op de kust bij Alanya geworpen. De positie van het schip is kritiek, Hore Belisha zoo meldt Havas uit Londen heeft besloten de traditie van het Britsche parle ment te volgen en een „persoonlijke verklaring" af te leggen, wanneer het Engelsche parlement weer bijeen zal komen. Hij zal zijn verklaring af leggen nadat de verschillende ministers zullen hebben geantwoord op de vragen, welke hun zullen worden gesteld. Om het aftreden van Hore Belisha hangt een sfeer van geheimzinnigheid. Naar verluidt wist hij Donderdag bij zijn be zoek aan den minister-president nog niets van het lot, dat hem boven het hoofd hing. Cham berlain schijnt dezen dag alles in het werk te heb ben gesteld om hem over te halen de portefeuille van handel te aanvaarden en hij beschouwde de weigering van Hore Belisha niet als definitief. Hij maakte complimenten en verklaarde dat het werk van Hore Belisha in de geschiedenis ge boekstaafd zal blijven. In parlementaire kringen vraagt men zich af voor welken druk de minister-president is ge weken. Naar verluidt heeft hij alvorens zijn be sluit te nemen, Sir John Simon geraadpleegd. In sommige kringen wordt hieraan toegevoegd dat ook Sir Samuel Hoare van de zaak afwist. Deze heeft onlangs een bezoek gebracht aan het ex- peditieleger in Frankrijk en men acht het moge lijk dat deze bij zijn terugkeer naar Engeland zou hebben gewezen op de verschillen van mee ning, welke bestonden tusschen de legerleiding en den minister van oorlog. Men veronderstelt, dat dit invloed heeft uitgeoefend op het besluit van Chamberlain United Press meldt uit Londen: Ondanks het feit dat de publieke opinie voor zoover tot uiting komend in de dagbla den. zich luidruchtig bezighoudt met de kwes tie van het aftreden van Hore Belisha, is er veel kans dat de officieele behandeling ervan, dus in 't parlement, niet in 'n openbare, doch in een gesloten zitting zal plaats hebben. De mogelijkheid is namelijk geenszins denk beeldig, dat wegens den aard van het ministerie men het niet in het openbaar belang acht den achtergrond te onthullen. Intusschen stroomen adhaesiebetuigingen uit het geheele land naar de woning van Hore Be lisha, wel een duidelijke aanwijzing, dat het pu bliek zich met deze regeeringswijziging veel meer bezighoudt dan ooit te voren geschied is bij het aftreden van een enkelen minister. „Misschien kom ik terug," heeft Hore Belisha naar verluidt aan een boodschapper van zijn mi nisterie gezegd, toen hij afscheid nam van de employés en orde stelde op de officieele papieren als voorbereiding voor het overgeven van zijn plichten aan zijn opvolger, hetgeen Dinsdag ge schiedt. Reuter's parlementaire correspondent schrijft o.a., dat verantwoordelijke kringen hun oordeel over het gebeurde willen uitstellen en er de voorkeur aan geven te wachten op omstandighe den, welke een scherper licht op de geheele si tuatie werpen. Het denkbeeld, dat het aftreden van Hore Belisha het gevolg was van eenig ge- vo.el van ontstemming van de zijde der officieren, die persoonlijk door zijn politiek aan het minis terie van oorlog getroffen zouden zijn, zijn, zoo verneemt de correspondent van zeer gezagheb bende bron, ongegrond. De nadruk wordt erop gelegd, dat een duidelijk feit blijkt uit den brief van Hore Belisha aan den minister-president, n.l. dat er geen sprake is van eenig verschil van meening over de noodzakelijkheid „den oorlog tot het zegevierende einde voort te zetten." De pers levert critiek op het besluit. De „News Chronicle" herinnert er aan dat spoedig, nadat Hore Belisha de leiding van het ministerie van Oorlog had aanvaard, een „fluis tercampagne" onder leden van de hooge mili taire kaste, zoowel in het land als aan het mi nisterie zelf, tegen hem begon. Deze campagne nam, na het uitbreken van den oorlog, nog scherper vorm aan. Zij heeft zich, zegt het blad, geuit in den vorm van bekrompen vooroordeel tegen Hore Belisha, omdat hij een Jood is en in de hardnekkige oppositie onder officieren van hoogen rang en in andere invloedrijke kringen tegen het aandringen van den minister, om de democratiseering van het leger tot een feit te maken Men twijfelt er niet aan constateert het blad dat Chamberlain zich gedurende zijn jongste bezoek aan het Britsche expeditieleger in Frankrijk tegenover deze vooroordeelen zag geplaatst, waarna hij blijkbaar zonder eenigen grond voor critiek op het beheer van het depar tement van Oorlog, zijn' jongsten en meest energieken kabinetsminister aan een kleinzielige en armzalige intrige opofferde. Iii een hoofdartikel zegt hetzelfde blad: „Het aftreden van Hore Belisha zal een groot ver lies zijn voor de efficiency van de regeering en zou wel eens ernstig het prestige der regee ring in het land kunnen ondermijnen". Hei blad legt er den nadruk op, dat de openbare meening ongetwijfeld erop zal aandringen, meer uitvoerig te worden ingelicht omtrent de situatie, die tot Hore Belisha's aftreden heeft geleid. „Indien mocht blijken" betoogt het blad „dat hij aan het geschreeuw van een reactionnaire militaire kliek is opgeofferd, dan zou men deze elementen zelf hoe eerder hoe beter moeten hervormen". De „Daily Express" schrijft: „Waarom wordt Belisha vervangen? Er kan niets tegen hem ge zegd worden, anders zou hem niet de portefeuille van Handel zijn aangeboden. Indien hij goed genoeg is voor het ministerie van Handel, dan is hij te goed, om uit het mi nisterie van Oorlog te worden gezet". De „Daily Mail" uit de hoop dat het verloop der gebeurtenissen in de kritieke dagen, welke op handen zijn. niet tot gevolg zal hebben, dat het land Hore Belisha's vertrek zal betreuren De „Times" is van oordeel, dat er niets cata strofaals schuilt in veelvuldige wisselingen in de regeering gedurende den oorlog, aangezien de taak, die op de ministers rust, zoo zwaar en afmattend is, dat juist in tijden van hoogspan- nine het principe van periodieke wisselingen met instemming begroet moet worden. Zondag is tengevolge van de gladheid van het wegdek een vrachtauto, met requisieten van het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" tusschen Rauwerd en Deersum (Fr.) tegen een boom gereden. In de cabine waren behalve de chauffeur drie leden van het gezelschap gezeten. Eén van hen, de heer J. Seves werd bij de botsing zóó ernstig gewond, dat hij in het Diaconessenhuis te Leeuwarden, waarheen hij was vervoerd, eenigen tijd na aankomst is overleden. De chauffeur van Es en de assistent K. Rol. werden licht gewónd. Het ongeluk geschiedde terwijl de auto met een kalm gangetje over den klinkerweg reed. Op een gegeven moment slipte het voertuig plotseling en botste tegen een boom. De beide ge wonden konden, na in het Diaconessenhuis te Leeuwarden behandeld te zijn, het ziekenhuis weer verlaten „De Jonge Spelers" hadden Zaterdagavond een uitvoering te Sneek gegeven en zouden Zon dagavond te eeuwarden een voorstelling voor fabrieksarbeiders geven. Deze uitvoering is even wel in verband met dit ongeluk niet doorge gaan De regeeringspersdienst meldt: Sedert eenigen tijd worden in buitenland- sche persorganen tendentieuze berichten omtrent Nederland verspreid, in dier voege dat twijfel wordt -gewekt aan Nederlands vastbeslotenheid om zich met alle krachten, waarover het land beschikt, tegen eiken buitenlandschen aanval te verweren. Naar aanleiding hiervan zij nogmaals ver klaard, ter voorkoming van alle misrekening en ter wegneming van verder misverstand, dat over Nederlands onaantastbaarheid niet te onderhandelen valt en dat elke aanrander van het Nederlandsche grondgebied den meest hardnekkigen weerstand onzer wa penen zal ontmoeten, van welke zijde de aanval ook moge komen. Binnen gonst het schaakpubliek. Maar zij peinzen over 't kiezen Van tactiek en van repliek, Uiterlijk steeds flegmatiek. Zij bereeknen combinaties, Diepgaand en gecompliceerd. Passend voor de situaties, Fijn ontworpen en geleerd, Die de ander presenteert. Zonder roekeloos te wagen, Wegens 't onderling respect, Leggen z' elkaar hooge lagen. Hopend dat het goed effect, Niet door d' ander wordt ontdekt. 't Resultaat zal niets hervormen Aan het menschljjk lot op aard. Maar temidden van de stormen, Welker macht door 't menschdom vaart, Is hun diepe concentratie, Vol geleerde meditatie, Ver van iedere sensatie, Maar vol kundige prestatie Als oase veel reeds waard. P. GASUS. Engeland verliest weer drie schepen. Alle op mijnen geloopen. Het 8317 ton metende Engelsch schip „City of Marseilles" is Zaterdag bij de Schotsche oostkust op een mijn geloopen en heeft midscheeps ernstige schade gekregen. Een lid der bemanning, een Laskaar, kwam om het leven, 13 Britsch-Indiërs werden gewond. Het schip is Zondag een haven binnengesleept. De Engelsche trawler „Eta" is gezonken door ontploffing van een mijn, welke in een net gevan gen was. Zes leden der bemanning zijn aan land gebracht in een haven aan de oostkust van Enge land. Tenslotte is het Engelsche s.s. „Towneley" (2888 ton) Zondag ter hoogte van de Zuid-Oostkust van Engeland op een mijn geloopen en gezonken. Alle leden der bemanning konden worden gered. Ook een Duitsch schip verongelukt. Reuter meldt uit Oslo dat het 5062 ton metende Duitsdhe s.s. „Frankenwald" van de Hamburg— Amerika lijn Zaterdag bij Steinsund aan de Sog- nefjord, ongeveer 70 Kilometer ten noorden van Bergen, gezonken is. De uit 48 koppen bestaande bemanning en de twee Noorsche loodsen zijn door een Noorschen torpedobootjager gered en naar Bergen gebracht. Chineesch „winteroffensief" volgens de Japanners mislukt. Vele dooden aan Chineesche zijde gemeld. Het z.g. „Winteroffensief" in de Ohineesche provincie Hoepeh, waaraan meer dan tien Chi neesche divisies deelnamen wordt in 'n Japansch frontbericht een volledige mislukking genoemd, zoo meldt Domei. De Japansche troepen in 't be treffende gebied hebben voor Nieuwjaar aan Chineesche zijde 5000 dooden geteld. Na de verijdeling van het Chineesche offensief reke nen de Japanners thans af met de Chineezen in de bergstreeken te noorden van Tsoengyang en ten zuiden van Toengtsjeng, waar volgens de berichten verwoed gestreden wordt. Uit Kanton meldt het Japansche Nieuwsbu reau dat de Japansche veldtocht ten noorden van Kanton in de provincie Kwantoeng volgens een Zaterdagmiddag door het hoofdkwartier van het Japansche expeditieleger in Zuid-Chi- na uitgegeven communiqué snel zijn voltooiing nadert, nu achtereenvolgens de Chineesche stel lingen te Yoengyoensjien. Sanhoeatsjen en Yingtak bezet zijn. Volgens het communiqué stonden de Japan sche troepen in dezen sector tegenover 100.000 Chineezen, die 20.000 dooden moesten achter laten, terwijl 3000 zich overgaven. MAANDAG 8 JANUARI 1940 Abonnementen pei week ƒ0.1214. pet maand f O.SlVi. per 5 maanden ƒ1.55. franco per post 1.95 per kwartaal Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60 elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prij*. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regejp ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. Bemanning van de „Columbus" op weg naar liuis. Via Japan en Siberië naar Duitschland. Een Reuterbericht uit Tokio meldt dat de 579 opvarenden van het Duitsche passagiersschip „Co lumbus", welke te New-York waren aangekomen, nadat zij hun schip tot zinken hadden gebracht, volgens de „Asahi Sjimboen" voornemens zijn over Japan en Siberië naar Duitschland terug to keeren. De gezagvoerder en 39 opvarenden willen met een Japansch schip van Los Angeles vertrek ken, 220 gaan vandaag met andere Japansche sche pen in zee. Ainerikaansch schip door de Britsche autoriteiten vrijgegeven. De Britsche autoriteiten te Gibraltar hebben op dracht gekregen het Amerikaan'sche mailschip „Manhattan", dat Vrijdagavond naar de contröle- basis was gebracht, vrij te laten. 30.000 SCHAATSENRIJDERS NAAR MARKEN! Veel vraag naar erwtensoep. Uit Volendam: Niettegenstaande den dool, die in den namiddag van Zaterdag was ingetreden en ook Zondag doorzette hebben ongeveer 30.000 schaatsenrijders den traditioneelen tocht naar Marken gemaakt. Zij kwamen uit alle richtin gen naar het centrale knooppunt: Monnikendam. Amsterdam leverde verreweg het grootste kwan tum, hoewel ook talrijke schaatsenllefhebbers uit de Zaanstreek, Purmcrend en Hoorn de ijzers onderbonden en het stadje aan de Gouwzee op zochten. De tocht was vaak zeer zwaar. Overal liet de kwaliteit van het ijs veel te wenschen over. Dit was oorzaak, dat velen onderweg terugkeerden en Monnikendam in het geheel niet zagen. De schaatsliefhebbers uit de hoofdstad waren er lang niet 't slechtst aan toe. hoewel ook zij over ijs van mindere kwaliteit moesten rijden om Monnikendam te bereiken. De vereenigingen, aangesloten bij den IJsbond ..Hollands Noorderkwartier", hadden in de af- geloopen dagen hun banen uitgezet en de sneeuw massa zoo goed als volkomen weggeruimd. Door den dooi en het drukke verkeer waren echter in het ijs tallooze scheuren ontstaan, waardoor veel water op het ijs kwam; het rijden was hierdoor lang niet altijd een pretje. Op de Gouwzee heerschte een gezellige drukte. In de haven van Monnikendam stonden vele tentjes. Er waren arresleden en ijsschuitjes, ter wijl particulieren banken hadden neergezet om de schaatsen onder te kunnen binden voor den tocht naar het eiland. Het ijs in de Gouwzee, dat door den dooi al zeer veel te lijden had gehad, viel na de gunstige be richten omtrent de kwaliteit dubbel tegen. Dit weerhield de liefhebbers er evenwel niet van. het eiland op te zoeken. Gelegenheid tot vertier bood Marken niet. aan gezien ingevolge een in het vorige jaar genomen besluit alle openbare gelegenheden gesloten wa ren. Dit deed de bezoekers het eiland spoedig verlaten. Toen Zondag tegen 2 uur de regen begon te stroomen, was de pret spoedig ten einde. Allen haastten zich van de Gouwzee naar Monniken dam, waar de cafés de drukte, die reeds 's mor gens zeer groot was geweest, niet meer konden verwerken. Een der restauranthouders had vóór twee uur reeds tweeduizend porties erwtensoep verkocht. Voor de schaatsenrijders was het nu niet mo gelijk op de schaats naar huis terug te keeren. De Noord- en Zuid-Hollondsche tramweg Maat schappij had echter extra diensten ingelegd, aoch het electrisch net was niet in tact. Twee-en-een- half uur lang was er namelijk geen stroom op het net, als gevolg van den ij zei, waardoor velen ge dupeerd waren. Met verschillende vervoermidde len stelde men zich tevreden. Open vrachtauto's en zelfs veewagens waren zeer in zwang. Het einde van dezen min of meer mislukten ijs-Zandag was dus niet zeer gelukkig, doch Monnikendam heeft niet te klagen gehad en uitstekende zaken gedaan. DORPENTOCHT IJSBOND HOLLAND'S NOORDER KWARTIER. 3500 deelnemers. Uit Purmerend: De IJsbond Hollands Noorder kwartier, die het vorig jaar voor het eerst een dorpentocht organiseerde en toen ruim 1400 deel nemers aan den start kreeg, heeft wel succes, want het record van 1400 werd Zondag met stuk ken geslagen: niet minder dan 3500 schaatsenrij ders uit geheel Nederland verschenen aan den start en bijna 3000 van hen hebben den 72 K.M. lang entocht volbracht. Hieronder waren een duizend militairen uit tal van garnizoenen In de westelijke provinciën van ons land. Purmerend beleefde een ongekenden dag. Het anders zoo stille stadje was volkomen in rep en roer; vrijwel alle cafés liepen stampvol, naar mate de dag vorderde. Hoewel het startbureau pas te acht uur open de, was de groote zaal van De Doelen een uur te voren reeds geheel bezet. Weldra stond het groote marktplein geheel vol met autobussen en auto's En zoo vertrokken clubs, militaire detache menten en gewone toeristen voor den tocht door Noord-Holland, om na eenige moeilijke uren weer enthousiast in Purmerend terug te keeren, sommigen dood-op, velen kletsnat, maar allen tevreden en voldaan. Zij hadden een prachtigen sportdag gehad, hoewel het sterk dooide en het ijs steeds minder berijdbaar werd. En pech hadden ze soms! Daar was onze Ne derlandsche skikampioen Jan Boon, die de con trole te Hoorn miste en ruim 30 K.M. om reed, teneinde zijn stempel te halen. Daar waren an deren. die materiaal-pech kregen. De heele familie Taconis en de familie Zee- gers uit Amsterdam waren aanwezig, ook mr. Eecen, president van den K. N. S. B. De uitslag van den prestatietocht luidt; 1 en 2. J. v. d. Bij (Anna Paulowna) en G. Smit I Amsterdam) 3 uur 16 min. 3 en 4. C. Lour ven (Amstelveen) en G. de Jong (Ilpendam) 3 uur 18 min. 5. G. Zijlstra (Oudendijk) 3 uur 19 min. De stedeling, die geen tijd had, er op uit te trekken, profiteerde van de gelegenheid, welke de bevroren grachten en kaden boden voor het ijsvermaak. Hoe druk het was op de Stadhouderskade te Amsterdam

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1