„De cmgeiuksmgel" ONZE LEZERS Directeur van Spaarkantoor te Haarlem verduisterde 183.000. Aftreden van het Japansche kabinet Radio Moor Twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. HAARLEM Vrijdag. Begin Juli van het vorige jaar werd te Zandvoort de 68-jarige directeur van de te Haarlem gevestig de maatschappij „Spaarhuis" gearresteerd. Hij werd verdacht van verduisteringen, die hij in het tijdvak 19331939 had gepleegd. Meende men aanvanke lijk, dat het verduisterde bedrag f 55.000 bedroeg, ter terechtzitting bleek Donderdagmiddag, dat dit bedrag veel hooger, namelijk f 183.000 was. De verdachte bekende de hem ten laste gelegde feiten. Door een referendaris van de Verzekeringskamer was, nadat de verduisteringen aan het licht waren gekomen, een onderzoek ingesteld. De N.V. Spaar huis was in liquidatie en stond onder toezicht van de Verzekeringskamer. Deze getuige verklaarde, dat de knoeierijen waarschijnlijk reeds in Juni 1932 waren begonnen. Doordat bij den postchèque ei girodienst niet alle bescheiden meer aanwezig wa ren, was dit echter niet precies na te gaan. De eerste controleerbare verduistering vond in April 1934 plaats. De verdachte schreef chèques uit aan zich zelf als directeur der N.V. en droeg het geld dan niet aan de N.V. af. Als hij dan de afrekeningen van de giro ontving, die met potlood worden ge schreven, veranderde hij die bedragen zoodat ze met de saldi in zijn boeken overeenkwamen. Zoo wist hij f55.000 te innen. Hij knoeide bovendien met hypotheken door net te doen of die nog be stonden als ze reeds lang afgelost waren. Op die manier wist hij zich een bedrag van f 71.000 toe te eigenen. Ook effecten verkocht hij terwijl hij ze in zijn boeken niet afschreef. Verder deed hij het voor komen alsof polissen beleend waren en stak het geld in zijn eigen zak. Pres.: Als men slechts eenmaal naar het saldo bij den girodienst in Den Haag geïnformeerd had, was alles uitgekomen. Get.: Dat is zoo, maar dat is nu eenmaal geen gewoonte. Pres.: Komt het verlies ten laste van de spaarders? Get.: De reserve zal bestemd worden om het even- tueele verlies der spaarders te verminderen. Pres.: Hoeveel is het totale tekort? Get.: Ongeveer 183.000 gulden. Een vroegere president-commissaris van „Spaar huis" verklaarde, dat de verdachte geen machti ging had gekregen de gelden ten eigen bate aan te -wenden. Pres. tot verd.: Weet u nog waar u al dat geld aan besteed hebt? Verd.: Ik ben te op om het me nog te herinneren. De president gaat dan de carrière van verdachte bij zijn maatschappij na. Ik 1914 werd hij onder directeur, in 1918 mede-directeur en sinds 1925 was hij alleen directeur. Het bleek, dat de ver dachte zijn vroegere echtgenoote een flinke jaar- lijksche uitkeering gaf. Een oud-commissaris van het „Spaarhuis" had den directeur meer dan 25 jaar gekend. Hij had in moeilijke tijden dikwijls voor de belangen van de spaarders op de bres gestaan en persoonlijk had getuige steeds veel hartelijkheid van hem onder vonden. Een Haarlemsche psychiater meende, dat de ver dachte niet verminderd toerekeningsvatbaar was. Ook van de gevolgen van een auto-ongeluk, dat de directeur in 1931 had gehad, had de zenuwarts niets kunnen merken. Dat een gevangenisstraf nadeelige gevolgen zou kunnen hebben, geloofde deze deskundige niet. Een psychiater uit Amster dam, die den verdachte twintig jaar had gekend, was van meening dat hij een pathologische neiging tot charnieeren had. Op dien grond zou men wel kunnen spreken van verminderde toerekeningsvat baarheid. De eerste psychiater bestreed dit echter. Requisitoir. tehouden. In dit verband wees hij op een brief van den dokter uit het Huis van Bewaring. Ook verzocht mr. Theysse de leeftijd van den verdachte en zijn eervolle loopbaan tot de verduisteringen waren be gonnen, als verzachtende omstandigheden in aan merking te willen nemen. Met klem drong hij ten slotte op clementie aan. De uitspraak werd door den president bepaald op 25 Januari. aan het woord Kerstmannen in de hitte! Hooggeachte heer hoofdredacteur, Het Duitsche opperbevel meldt: Vier vijandelijke schepen tot zinken gebracht. BERLIJN, 12 Januari fD.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Aan het Westelijk front plaatselijke activiteit van artillerie en patrouilles. Het luchtwapen zette de verkenningen aan de Engelsche en Schotse he Oostkust alsmede boven de Shetiand-eilanden voort. Aan de Schotsche kust werden drie Britsche voorpost booten en een bewapend koopvaardijschip, dat het vuur op de Duitsche verkenners opende, aan gevallen en tot zinken gebracht. In het verloop van een luchtgevecht dat zich hierbij met Brit sche jachtvliegtuigen ontwikkelde, werd een vijandelijk toestel neergeschoten. Britsche vliegtuigen hebben een vliegveld op een Duitsch eiland aangevallen zonder schade aan te richten". Joego Slaviscli-Roemeensch contact. Ontmoeting aan de grens. BELGRADO, 11 Januari: Uit betrouwbare bron verneemt men hier, dat Vrijdag aan de Joego SlavischRoemeensche grens een ontmoe ting zal plaats hebben tusschen Prins Paul, den eersten minister Swetkowitsj en den minister van buitenlandsche zaken Markowitsj eenerzijds en vertegenwoordigers van de Roemeensche regee ring anderzijds. Officieel wordt hier gemeld, dat Prins Paul met eenige leden van het kabinet naar de Roemeen sche grens is vertrokken „voor een jachtpartij". Goedingelichte kringen wijzen er op dat de felle kou en de sneeuw een 'jachtpartij zeer onwaarschijnlijk maken. Men veronderstelt dat de verhouding tusschen Roemenië en Hongarije onder het oog zal worden gezien, alsook de verdediging van deze landen tegen een even- tueele Russische bedreiging. Wij vernemen dat Joego Slavië heeft toegezegd aan Italiaansche troepen doortocht te verleenen voor eventueeie hulp aan Hongarije tegen een Russischen aanval, echter niet tegen „andere landen". Hoe het mogelijk is, dat de verdachte tot deze verduisteringen is overgegaa.n, is een raadsel, aldus merkte de Officier van Justitie in zijn requi sitoir op. Men staat er versteld van, dat hij dit bedrog zoo lang heeft kunnen volhouden. Alles is uitgekomen toen hij een paar dagen ziele was. Hij inoet voortdurend in angst voor ontdekking hebben geleefd. Men begrijpt niet waar al dit geld gebleven is. De verdachte is de dupe geworden van zijn pogingen tot charmeeren. Hij had een zwakke na tuur voor het zwakke geslacht. Dat is de belang rijkste factor waardoor hij zóó diep is gevallen. De conclusie van den Haarlemschen psychiater wordt wel bevestigd door de geraffineerde wijze waarop de verduisteringen zijn gepleegd. De Officier requireerde tenslotte twee jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief, door te brengen in de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen. Eervole loopbaan. De verdediger mr. F. J. D. Theysse hield hierna eer. uitvoerig pleidooi waarin hij allereerst de loopbaan van verdachte schetste, die tot zijn 58ste jaar zeer eervol is geweest. In 1894 werd hij luite nant ter zee bij de marine en in 1901 kreeg hij een speciale tevredenheidsbetuiging van den militairen commandant voor de- uitstekende hulp, die hij aan een wetenschappelijke expeditie had verleend. In 1901 kreeg hij eervol ontslag en werd leeraar in de wiskunde aan een H. B. S. te Semarang. De directeur van deze H. B. S. had verklaard, dat hij zoo te vreden over hem was, dat hij hem geschikt achtte zelf als directeur op te treden. In 1909 keerde de verdachte naar Nederland terug en studeerde eenige jaren boekhouden. In 1914 volgde tenslotte zijn be noeming bij het Spaarhuis. Wat de strafmaat be treft verzocht pleiter de Rechtbank met den slechten gezondheidstoestand van den verdachte rekening Ruim 1000 K.M. snelheid in duikvlucht. Prestatie van een Engelsch jachtvliegtuig. LONDEN, 12 Januari. (Reuter). Een vlieger van de Britsche luchtmacht heeft met zijn Spitfire jachtvliegtuig bij een onvrijwillige duikvlucht een snelheid van 650 mijl per uur bereikt. Hij was tot een hoogte van 23.000 voet (ruim 7000 Meter) ge stegen toen hij tijdelijk het bewustzijn verloor door gebrek aan zuurstof. Het volgende wat hij bemerkte was, dat zijn toestel een zeer sneTle duikvlucht maakte. Hij slaagde er in zijn vliegtuig uit de duikvlucht te krijgen en bemerkte dat hij een snelheid van 40Ó mijl per uur (640 K.M.) bereikte. Deskundigen verklaren dat het toestel in de duik vlucht een snelheid van meer dan 650 mijl per uur (ruim 1000 K.M.) heeft behaald. Abe c.s. dienen vermoedelijk Zondag hun ontslag in Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat de minister-president Abe na den ka binetsraad van hedenmorgen zijn amlbtge- nooten in kennis heeft gesteld van het voor nemen den Keizer Zondagmorgen het ont slag van het kabinet aan te bieden. Ver klaard wordt dat alle leden van het kabinet den minister-president de vrije hand in de zaak laten. De „Asahi Sjimbcen" schrijft: dat thans de oogen van het geheele Japansche volk gericht zijn op de vooraanstaande politieke personen, die verantwoordelijk zijn vor de vorming van een krachtig nationaal kabinet in den waren zin des woords, zooals eenstemmig door alle lagen der bevolking verlangd wordt, inclusief door de kringen van het leger, de politiek, de financiën en het onderwijs. Het blad acht Prins Konoye den candidaat met de beide kansen, maar meent dt hij een aanbod om een kabinet te vormen van de hand zal wijzen. Het blad noemt voorts den vroegeren minister van financiën, Ikoda, baron Araki, admiraal Soezoeki, baron Hiranoema, den vroegeren minister-president Hirota en in het bijzonder Oegaki, den vroegeren gouverneur van Korea. De mailbrief, onder bovenstaand hoofd, voor komende in uw blad van 9 dezer en verzorgd door mevrouw C .C. K.-L., geeft mij aanleiding u be leefd uit te noodigen het volgende als repliek hier op in de kolommen van „Haarlem's Dagblad" te willen opnemen. Ik doe u dit verzoek, daar bewuste mailbrief ongetwijfeld bij vele van uw lezeressen en lezers den indruk moet wekken, dat het met de liefdadig heid van het Indische publiek al zêer poover moet zijn gesteld niet alleen, doch dat „de massa" der vrouwelijke Europeesche samenleving in Indië be staat uit louter materialisten, die vlot geld uitge ven aan fuiven en slechts tijd hebben om achter gesloten jalouzieën verkoeling te zoeken, vanwaar achter die dames even zuchtend naar de telefoon sukkelen om boterletters voor hun eigen gezin te bestellen, zonder één ernstige gedachte te wijden aan die tallooze minder bedeelden, die in atappen huizen en op bultzakken vol ongedierte leven. Ik wil niet aannemen, dat mevr. C. C. K.-L., die ik de eer heb persoonlijk te kennen, den Holland- schen lezeressen bewust een verkeerd beeld barer ontaarde zusters in Indië heeft willen geven. Dit zal naar alle waarschijnlijkheid onbewust geschied zijn, toen zij zeer teleurgesteld over het resul taat harer collecte dezen mailbrief schreef. Dat neemt echter niet weg. dat hier een voorstelling van zaken, welke hoogst tendentieus is, dient te worden recht gezet. Weest gerust lezeressen en lezers: de Europee sche gemeenschap, welke mevrouw C.v C. K.-L. bedoelt, t.w. die te Makassar, doet, zooals overal elders in Indië, zeer veel aan liefdadigheid ei doet dit, zooals men dat van Indisch gasten ge wend is, met gulle hand. De meeste leden der ver- eeniging van Huisvrouwen aldaar zijn permanent lid van en contribueeren aan: Kraamvrouwenver- zorging St. Melania, Armenzorg Dorcas, Prot. Wijkverpleging, Leger des Heils, Ned. Roode Kruis (met uil collecten verkregen eigen brancard-auto), Ver. ter bestrijding der Tuberculose (met even eens uit vrijwillige bijdragen opgebouwd eigen consultatiebureau), Kleeren- en Voedingfonds voor de arme schoolgaande jeugd, Kindervacantie-kolo- nie, Roemer Visser-vereeniging, Chineesche Roode Kruis, Chineesch Relief Comité e.d. Voegen wij hierbij de collecten voor diverse noo- den als bandjirs, aardbevingen, kampongbranden e.d. op Celebes en in andere deelen van Insulinde, waarbij Makassar als regel een goed figuur slaat, dan is het min of meer bedekte verwijt uwer cor respondente over de lauwheid der Makassaarsche vrouwen niet op haar plaats. Zeer levendig kan ik mij de ontmoediging van •de zeer actieve mevrouw C. C. K.-L. over het bijna mislukken van haar speciale Kerstmandenplan voorstellen. Zij had echter moeten bedenken, dat elk jaar te Makassar èn door de diverse kerkge nootschappen èn door het „Leger des Heils" reeds maanden vóór Kerstmis op inteekenlijsten wordt gecollecteerd, bij firma's en particulieren voor Kerslgaven en dat uit de zeer ruime giften alle bekende en ook de stille armen van alle gezindten worden bedacht. Mogelijk, dat sommige dames, le den der V. v. H., bij het zien van wéér een intee- kenlijst gevens-moede werden, een verschijnsel, dat ook hier in Holland, na een druk seizoen van rinkelende collectebussen waarneembaar is. Nog had uwe correspondente moeten overdenken, dat zij onder de leden harer vereeniging, waarvan zij "presidente is, talloozen telt, dooi- wie de contributie van f 0.60 per maand, ternauwernood kan worden opgebracht. Immers de V. v. H. rëcruleert hare le den uit alle lagen der samenleving. Haar verwach ting, dat minstens 300 leden f 1 per persoon zou den opbrengen, was dus wel zeer aan den optimis- tischen kant. Tenslotte zou ik nog willen opmer ken, dat de scherpe vergelijking in haar verhaal van de lauwe Europeanen met de gulle Chinee- zen „mal a propos" te noemen is. Nog nimmer klopte een liefdadige instelling tevergeefs bij Euro peesche importhuizen aan, wanneer giften voor het een of andere doel werden ingezameld. Deze Euro peesche firma's zijn dan ook de grootste contri buanten van geschenken aan Chineesche liefdadig heids-bazaars. Is het dan te verwonderen, dat de Chineezen thans op hun beurt zoo maar twee blik ken klapperolie (waarde f 10) en zes flesscheh kajoepoeti-olie (tegen buikpijn) voor de Kerstman den van de Europeanen schonken? Met voorgaande regels hoop ik er in geslaagd te zijn een verkeerde meening omtrent het liefdadig vermogen onzer Hollandsche dames in Indië te hebben recht gezet. Gaarne hoop ik, dat mevrouw C. C. K.-L. mag blijven doorgaan uw blad te voorzien van aardige stukjes proza over ons leven in de tropen, kap het zijn nu en dan afgewisseld door een harer fijne gedichtjes. Laat zij üw lezeressen en lezers echter blijven vergasten op goed geschreven schetsjes, die het le ven in de tropen van hardwerkende mannen en van hun flinke vrouwen met hun gul hart van de juiste zijde belichten en troostelooze verhalen als het onderhavige achterwege laten. U, mijnheer de hoofdredacteur gaarne dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, T. J. D. Nieuwe burgemeesters van Hilversum en Tilburg. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Januari 1940, benoemd tot burgemeester der gemeente Tilburg: Mr. J. C. A. M. van de Mor tel. Mr. J. C. A. M. van de Mortel, thans wet houder van Tilburg, werd 19 Juli 1880 te Tilburg geboren. Hij bezocht het Gymnasium te Breda en studeerde daarna, iri de rechten aan de universiteit te Amsterdam. Na zijn promotie in 1907 vestigde Mr. v. d. Mor tel zich te Tilburg als advocaat en procureur. In 1910 werd hij benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Tilburg, welk ambt hij bekleedde tot 1919. In dat jaar werd hij benoemd tot wethouder van Tilburg. Ook werd hij gekozen tot Eerste- Kamerlid voor de R.-K. Staatspartij. Bij Kon. besluit van 11 Januari 1940, is, met in gang van 1 Februari 1940, benoemd tot burge meester der gemeente Hilversum: Mr. Dr. K. L. C. M. I. baron de Wijkerslooth de Weerdesteijn. De nieuwe burgemeester van Hilversum is ge boren te Utrecht 25 Juli 1901. Hij oefent de functie uit van advocaat en procureur en is plaatsvervan gend kantonrechter te Utrecht, lid van de Provin ciale Staten van Utrecht en Hoogheemraad van het Hoogheemraadschap Lekdijk Bovendams. Mr. v. d. Mortel. Uniformen volgens het nieuwste model voor de nieuwe lichtingen Naar wij vernemen ligt het ln de bedoeling dat de nieuwe lichtingen, die in den loop van dit jaar zullen opkomen, van uniformen volgens het nieuwe model zullen worden voorzien. De maatkleedingmakerij zal dan ingeschakeld worden om een vlotte afleve ring der uniformen te verzekeren. Deze maatregel houdt verband met het feit dat de gewone, dus de niet-militaire maatkleer- makerijen gemakkelijker de nieuwe model len dan de oude uniformen kunnen maken. RADIO PROGRAMMA ZONDAG 14 JANUARI 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuin- bouwhalfuur. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie .Van Staat en Maatschappij". 10.00 Berichten. 10.01 VARA-orkest. 10.40 Declamatie en gramofoonmu ziek. 11.00 VARA-kinderkoor „De Merels". 11.30 Rosian-orlcest. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht' 12.25 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P. "gramofoonmuziek. 1.00 Zang en orgel. 1.30 Cau serie „Een gesproken mailbrief'. 1.50 Nederland- sche liedjes (opn.) 1.55 Declamatie. 2.00;2.27 Boe kenhalfuur. 2.30 Inleiding. Hierna: Léden van het Omroeporkest en solist. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws A. N. P. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Schaaknieuws. 5.35 Voor de kinderen. 6.00 Causerie „Skiën in Ne derland". 6.20 Sportnieuws A. N. P. 6.25 Schaak nieuws. 6.30 Lezing „Koppervreugd in Januari' 7.00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 8.00 Be richten A. N. P., mededeelingen. 8.20 Verkorte operette „Ein Walzertraum". 9.20 Radiotooneel. 9.55 AVRO-Amusementsorkest, solist en Scheltus' vocaal kwintet „Mol en Kruis". 11.00 Berichten A. N. P. gramofoonmuziek. 11.3012.00 Dansmuz. (gr.pl.) HILVERSUM n, 301,5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.1 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Moi'gen wij ding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. Na af loop: Orgelconcert. 12.15 Lezing „De Sociëteit van Maria (Paters Maristen) en de Missiën". 12.35 Gra mofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 Boek bespreking. 1.20 KRO-Melodisten en solisten. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 KRO-Kamerorkest ei solist. (3.153.35 Gramofoonmuziek). 4.10 Gramo foonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.20 Gereformeerde Kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berich ten A. N P, mededeélingen 8.15 KRO-Melodisten en de .Konniklijke Militaire Kapel. 9.00 Prijsvraag luisterspel. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Rococo-octet. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 „De geloofsbronnen: H. Schrift en overlevering", lezing (Esperanto). ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. ook 342 IVL). 11.45 Pianov^ordracht. 12.20 Enfield Central orkest. 1.05 Declamatie. 1.20 Berichten. 1.30 BBC- Engeland komt met een nieuw gevechtsvliegtuig. LONDEN, 12 Januari. (Reuter). Van gezag hebbende zijde wordt medegedeeld dat een nieuw type gevechtsvliegtuig bestemd voor zeer snel op treden over groote afstanden, wordt gemaakt. Dit nieuwe type is nog niet in gebruik genomen, doch wanneer dit het geval zal zijn, dan zal men verbaasd staan vooral over het aantal, dat gereed zal zijn. De luchtvaart-medewerker van de Daily Tele graph verklaart, dat dit. nieuwe type een grooten vooruitgang beteekent bij de bestellen, welke op fcet oogebblik in gebruik zijn, Salonorkest. 2.05 Orgelspel. 2.35 Voor tuinlfc bers. 2.50 Halle-orkest en soliste. 3.50 Land- causerie. 4.20 Berichten. 4.35 Boekbesprekinj Verstrekt Variété-orkest. 5.35 Kinderuur. 6.2 richten. 6.35 Causerie „Men of the Hour". Tango-orkest. 7.20 De Kamermuziekspelers. Orgelspél. 8.15 Kerkdienst. 9.00 Liefdadighe roep. 9.05 Zang. 9.20 Berichten. 9.35 Radiotc 10.20 Programma gewijd aan Vincent Yoi 11.05 Epiloog. 11.15 BBC-orkest. 12.00 De.„R0t Rhythmists". 12.20—12.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.05 Zang. 12.35 Vioolvoordracht. 1.05 Zanj Pianovoordracht. 2.00 Gramofoonmuziek. 2 2.30 Parijsch strijktrio. 2.50 Rose Cornaz ei gitaar-ensemble. 3.35 Zang, viool en harp, Zang. 4.35 Chansons. 4.50 Radiotooneel. 5.50 phonieconcert. 7.50 Populair programma. 8.20: tooneel. 9.05 „Le Sire de Vergy, operette. Piano, viool en cello. 12.0512.20 Danst (gr-pl-) KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.30 Gramofoonumuziel Populair programma. 9.35 Volksliederen. 10.20 lijk programma. 12.00 Omroeporkest en solis Muzikaal tusschenspel. 1.35 Populair concert Gramofoonmuziek. 3.20 Verzoekconcert. 7,35- Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgel en 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Los paneros-orkest. 1.502.20 en 2.50 Gramofo ziek. 4.20 Pro Nova-kwartet. 5.05 Radiotoonee Pro Arte-kwartet en solist. 7.20 en 7.45 Gram muziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.30- Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.50 Radiomis. 11.2( mofoonmuziek. 11.35 Belgisch programma. Gramofoonmuziek. 12.50 José Schnyders' 1.502.10 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Pro kwartet. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Vioolci 4.20 Zang en piano. 5.05 Gramofoonmuziek. Omroepdansorkest. 5.50 Militair concert. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 orkest en solisten. 10.30 Omroepdansorkest i liste. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Populair concert. 9:20 Berichten. 9.5( roepkleinorkest en het pianoduo Hans Bund 10.20 Politiek overzicht). 11.20 Berichten. Hier 12.20 Nachtconcert. ZEEWEG 374, DRIEHUIS, Tel. 4! BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. ƒ89, Ook op conditiën. (Adv. Ingez. Mi MAANDAG 15 JANUARI 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. Algrmeen programma, verzorgd de VARA, 10.00—10.20 v.m. V] 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek, Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Piano dracht. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonm 12.00 Orgelspel en zang. 12,45 Berichten ANP, mofoonmuziek. 1.00 De Ramblers. 2.00 Groi Orkestvereeniging en solisten (opn.), 3.05 I matie. 3.30 Solistenconcert. 4.30 Voor de kint 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Royal All-Star-orkest en solisten. 7.00 VAR kest. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Beri ANP., 8.15 De Stem des Volks (Rotterdam) listen en .het Utrechtsch Stedelijk orkest. .Schaakoverzicht.- 9.15 Rosian-orkest. 9.55 De<S tie. 10:10 VARA-orkesten "soliste. 11.00' Beri ANP. 11.10 Orgelspel. 11.30 Gramofoonmuzie, HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, med 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenst 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gi foonmuziek. (Om 12.30 Berichten ANP.) 12.41 semble v. d. Horst en gramofoonmuziek. 2.00 de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Cat over kamerplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Vo( kinderen. 6.15 Quatre-mains en gramofoonmi 7.00 Berichten. 7.15 Godsdienstige causerie. Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., herli SOS-berichten. 8.15 Nederlandsch Symphonl kest en een vocaal ensemble. (In de pauze: mofoonmuziek en lezing over het Lutherlied). Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 Ve concert. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50 Sci lezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. 342 M.) 12.20 BBC-Northern orkest. 12.50 Eddie Ci en zijn dansorkest. 1.20 Berichten. 1.30 Lichte ziek. 1.50 Pianovoordracht en zang. 3.20 Orge 3.40 BBC-Theater orkest. 4.20 Berichten. Filmpraatje. 4.50 Het Romany-Dansorkest. Kinderhalfuur. 5.50 Viool en piano. 6.20 Beric! 6.35 Radiotooneel. 6.55 Variété. 7.20 Mededeelt' 7.40 Berichten. 7.50 Intermezzo, 8.00 Discussie. Revue-programma. 9.20 Berichten. 9.35 Caus 9.55 BBC-orkest. 10.25 Programma gewijd aan I Ellington (met gramofoonmuziek). li.00 G rieerd programma. 11.30 Variété. 11.45 Holst-st kwartet. 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.05 Pianovoordracht. 12.20 Raymond Leg en zijn jazz-orkest. 1.05 Gitaarsoli, 1.35 Zang. Gramofoonmuziek. 2.05 en 2.30 Vioolvoordr, 3.20 Orgelconcert. 3.50 Muzikale causerie. Radiotooneel. 4.50 Zang. 5.20 Chansons. 5.35 ;emble „Ars Rediviva". 6.35 Pianovoordracht. Lichte muziek. 7.50 Radiotooneel. 9.05 Orkes: eert en soliste. 10.20 Zang. 11.05 Radiotocr 11.35 Zang. 12.05 Raymond Legrand en zijn orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's orkest. 7.40 Gramofoonmu 9.30 Pianovoordracht. 10.50 Gramofoonmuziek. Nedersaksenorkest en solisten. 1.15 Muzikaal schenspel. 1.35 Populair concert. 3.20 Gevar: programma. 4.50 Folkloristisch programma. Het Folkwang-strijkkwartet. 5.45 Gramofoon ziek. 6.30 Otto Dobrindfs orkest. 7.35 Gramot muziek. 9.50 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) 12.50 en Omroeporkest. 1.50 5.15, 6.00, 6.50 en 7.20 Gr: foonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 De Kot lijke Harmonie „Apollon" van Berchem. 9.20 roeporkest en solisten. 10.30 Dansmuziek (gr.: 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 J pianosoli. 1.05 en 1.30 Omroepdansorkest. Gramofoonmuziek. 5.20 Radio-orkest. 5.50 Pi: voordracht. 6.15 Radio-orkest. 6.35 Zang. 7.05 gelspel. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Omroepsymf nie-orkest en soliste (met toelichting). 10.05 C mofoonmuziek. 10.30 Omroepdansorkest en soi DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Radiotooneel. 8.20 Berlijnsch Philhaü nisch orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Gramofoon: ziek. 10.20 Politiek overzicht. Hierna: Het C roep-kleinorkest. 11.20 Berichten. Hierna tot U Nachtconcert. Daar was 't vuur tot aan de geul Nog één oogenblik enDinges slaakte plotseling een juichkreet: de vlammen krompen en doofden aan den rand van de geul. Een zucht van verlichting klonk uit den mond van den boschwachter. En me vrouw Dinges Die barstte in snikken uit, mi spajsiag ggsBjs® w,_ Toen zij er zeker van waren, dat de vlam men nergens de geul gepasseerd waren, gingen zij zwijgend bjj elkaar zitten om weer wat op hun verhaal te komen. Dinges klopte z'n vrouw zachtjes op haar rug, om haar een beetje te troosten en de boschwachter begon ietwat vriendelijker De stugge boer, wiens taak het was de bosschen te bewaken, was niet gewoon veel te spreken, vooral niet met stads- menschen. Maar dit echtpaar, dat zich zoo geducht geweerd had en waarvan met name de vrouw zeer veeJ verdriet over het gebeurde had, bekeek hy nu toch .wel ffict andere opgeg, Weer een Engelsch schip op een mijn. J LONDEN 12 Januari (Havas). Het Brits I s.s. „Granata" (2719 ton) is vanmorgen aan I oostkust op een mijn geloopen en egzonken. Dal I manning is door een ander schip gered.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6