Uit liet rapport van Sociale Zaken. Onderhoudsplicht en verhaal. Verschenen is het eerste verslag van den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken over het tijdvak 1 Juli 1937 tot en met 31 December 1933. Daarin wordt o.m. aandacht geschonken aan on derhoudsplicht en verhaal ingevolge de bepalingen van d/., Armenwet, een onderdeel van den arbeid der instelling, waaromtrent nogal eens veel misverstand heerscht. JDc voornaamste zijde van de toepassing van het recht tot verhaal is niet de financieele. Belangrijker is, dat door de uitoefening daarvan het besef ver sterkt wordt, dat zij, die krachtens de wet verplicht zijn om zoo mogelijk hun behoeftige bloedverwanten van het benoodigde levensonderhoud te voorzien, aan deze verplichting gevolg hebben te geven en dat de doorwerking van de juiste gedachte, dat zij die den behoeftigen het naast bestaan, allereerst in hun onderhoud behooren bij te dragen, bevorderd wordt. Daarnevens wordt de controle op hen, die onderstand vragen en ontvangen, vergemakkelijkt doordat de te hunnen opzichte onderhoudsplichtige verwanten, die verplicht werden bij te dragen in de kosten van ondersleuning van eerstgenoemden, nauwlettend toezien op een juiste besteding der door hen bij. te dragen gelden, zoodat bij vermindering ol' verdwijning der behoeftigheid, indien de onder steunden mochten nalaten zelf daarvan opgave te doen, onverwijld van de te hunnen opzichte onder houdsplichtigen mededeeling dienaangaande zal worden ontvangen. Naast de velen, die onmiddellijk en vrijwillig aan de op hen rustende verplichting, die van hooge mo- reele waarde is, gevolg geven wanneer zij daaraan werden herinnerd, waren er eveneens velen, die daartoe slechts gedwongen overgingen Vaak slui mert het juiste besef, doch menigmaal bleek het in ernstige mate te ontbreken. Soms bleek bij de be trokkenen zelfs een op dit punt zeer bedenkelijke mentaliteit te bestaan. In een aantal gevallen bleek na een ingesteld on derzoek, dat de onderhoudsplichtigen in staat wa ren de ondersteuning zelf ter hand te nemen, waar toe na gepleegd overleg dan ook meermalen werd overgegaan. In 20 gevallen werd een beslissing van den kantonrechter gevraagd, terwijl in 2 gevallen een staat van kosten werd ingediend. Beslaglegging op het loon behoefde slechts zeer sporadisch te geschieden, daar men over het alge meen na de uitspraak van den rechter vrijwillig aan zijn verplichting ging voldoen. In totaal werd in het tijdvak 1 Juli 193731 Dec. 1938 verhaald een bedrag van f 19.148,22. Daarnaast werd in een aantal gevallen bereikt, dat de bijdrage rechtstreeks aan den ondersteunde werd ter hand gesteld. Dit vond meestentijds plaats, wanneer de onderhoudsplichtige in staat werd ge acht het bedrag, dat anders aan ziekenfondstoeslag zou worden gegeven, voor zijn rekening te nemen. Naar schatting is op deze wijze een bedrag van pl.m. f 2000, dat anders had moeten worden uitge geven, bespaard. Wanneer ondersteunden in het bezit zijn van on roerende goederen, in de meeste gevallen het door hen bewoonde huis, en deze zijn niet of niet voor de volle geschatte waarde met hypotheek belast, werd overgegaan tot het ten behoeve van de ge meente daarop vestigen van een crediet-hypotheek, zulks tot zekerheid van de terugbetaling van de kosten van verleenden onderstand. In 6 gevallen werd daartoe tot een totaalbedrag van f 9600 over gegaan. Hierbij kon worden opgemerkt, dat ten aan zien van deze hypotheken, rente noch aflossing ver schuldigd zijn en dat de gemeente niet het recht heeft het verschuldigde op te vorderen, zoolang de betrokkene, die volledig eigenaar blijft niet de daaraan verbonden rechten en plichten, in het per ceel blijft wonen. Een en ander wordt uitdrukkelijk in de akte vermeld. Terzake van krankzinnigenverpleging werd ver haald een bedrag van f 4111.21 te weten aan bijdra gen f 2685.35 en wegens invaliditeits- en ouderdoms rente f 1425.87. Oproep oin liulp. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Koning Winter heerscht nog in al zijn strengheid. Wie voldoende kleeding en dekking heeft, kan zich tegen dezen strengen heer behoorlijk wapenen, vooral wanneer de kachel voldoende gestookt kan worden. M bij velen is dit niet het geval. Tengevolge van v> kloosheid en andere oorzaken zijn er velen die, hoewel er op onderscheiden gebied het mo gelijke wordt gedaan niet over de noodige ver dedigingsmiddelen tegen dat heerschap beschikken, terwijl er anderen zijn die op zolder en in de kasten ïiog wel een en ander hebben liggen, dat voor hen geen waarde meer heeft, dat zij toch niet meer ge bruiken, maar dat van groote waarde zou zijn voor hen bij wie de koude als. het ware aan de botten knaagt. Die artikelen behoeven alleen maar van plaats te verwisselen en van waardelooze zaken tot waarde volle te worden. Om daarbij een bemiddelende rol te spelen heb ben eenige inwoners der gemeente de handen in eengeslagen, en hebben anderen zich bereid ver-, klaard opgaven in ontvangst te nemen, dat men iets beschikbaar heeft. Men ga dus na, of men op het gebied van bo ven- of onderkleeding, schoenen, dekens, bedde- goed, zelfs huisraad (kachels!) iets heeft, dat men bewaart, hoewel men het niet noodig heeft en geve dit op aan een van onderstaande adressen. Gezorgd zal dan worden, dat het zoo spoedig mogelijk wordt weggehaald, en dat het op die plaatsen komt, waar het nuttige diensten kan verrichten. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Opgaven kunnen worden gedaan bij: Freule P. Boreel, Huize Westerhout, tel. 3339. Zuster H. Houtwipper, Zeestraat 210, tel. 3570. Mw. W. J. Huender-Bosch, Wijk aan Zee, tel. K 517—224. Mw. G. M. VermeulenGraafsma, Parklaan 7, tel. 3692. Mw. D. de VriesWierda, Zeestraat 86. tel. 3363. A. Wernke, Groote Houtweg 133. Wie zich (met of zonder auto) beschikbaar wil stellen voor het transport der goederen, geven zich op bij: Dr. A. Vis, Zeestraat 101, tel. 3221. Laiigs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. DINSDAG. Lijn 18.00 Hilversum I. Lijn II8.00 Hliversum II. Lijn Hl 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keu len; 11.20 Parijs; 1205 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr.; 1U.5U Keulen. Lijn IV 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.; 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal Programma; 6.45 Londen Reg,; 7.00 nationaal Programma. Lijn V 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel Ned.; 2.15 Londen Reg,; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brus sel Ned.; 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg,; 7.40 Di versen; 7.50 Nationaal Programma; 9.20 Brussel ©r4 10-50 Keulen. De stcunverleening voor kleine tuinbouwers. Blijkt niet afdoende te zijn. Met ingang van 1 Juni 1938, aldus het verslag van den Dienst voor Sociale Zaken, is in werking getreden de steunregeling voor kleine tuinbouwers De uitvoering hiervan werd opgedragen aan een gemeentelijke, commissie, welke als volgt is samengesteld: Wethouder W. van Dok, voorzit ter, ir. G. W. v. d. Helm, Rijkstuinbouwconsulent M. Nolet, Districtsleider van den Rijkscontrole dienst. A. M. Aardenburg, vertegenwoordiger der werkgevers A. Wernke, vertegenwoordiger dei- werknemers, mr. L. W. M. Spaan, directeur van Sociale Zaken, secretaris. Aan deze commissie is opgedragen het vast stellen van het theoretisch bedrijfsinkomen op grond van door de minister van Sociale en Eco nomische Zaken vastgestelde regelen. Dit is in moeizamen arbeid in eenige langdurige verga deringen, waarin veel gewikt en gewogen moest worden, geschied. Aan eenige daarvan werd tevens deelgenomen door den hoofdcontroleur van den Rijkscontroledienst, door een ambtenaar van de betrokken afdeeling van het departement van Economische Zaken, terwijl door assistenten en ambtenaren van den Rijkstuinbouwconsulent en den Dienst voor Sociale Za'ken de behulpzame hand werd geboden. Oe Rijstuinbouwconsulent oefende op de be drijven der ondersteunden controle uit, terwijl in den loop van het verslagjaar van al deze be drijven door hem schetsen werden gemaakt, welke van groote waarde zullen blijken te zijn om de wijzigingen in de bedrijven op den voet te kunnen volgen. Hoewel gevraagd was de tuinbouwers in deze gemeente vcor den maximum-toeslag van f 2.25 boven de gestelde normen in aanmerking te dien komen werd deze toeslag vastgesteld op f 1.65 per week. Hoewel herhaalde pogingen werden aangewend om verhooging van dit bedrag te vex-krijgen, zulks op grond vaxi den hoogen levensstandaard in deze gemeente, kon dit niet worden bereikt.. Ondanks de goede bedoelingen blijkt deze wijze van steunverleening allerminst afdoen de te zijn. Dat deze steun geheel of ten deele in den vorm van bedrijfsmiddelen wordt ver strekt, is ongetwijfeld in het belang van de bedrijven, maar vooral in de winter maanden, wanneer de meeste tuinders geen inkomsten uit hun bedrijf hebben, blijft ge brek bestaan, omdat men blijkens de erva ring ondanks deze ondersteuning niet in staat is in het gunstige seizoen de tekorten, welke in de wintermaanden ontstaan, in te halen of daarvoor reserves te maken. Wellicht, dat dit op den duur mogelijk zal zijn. Tengevolge van een en ander bleek het nood zakelijk eenige van deze ondersteunden geduren de de wintermaanden een bijsteun op grond van de Armenwet te verstrekken. Er zijn bezwaren Een groot bezwaar is, dat de steun in geld niet voor de wintermaanden mag worden bewaard, doch van week tot week moet worden uitgekeerd ook in den zomer wanneer niet direct behoefte aan geldelijken steun bestaat. Pogingen om hierin wijziging te krijgen, hebben niet het ge- wenschte resultaat opgeleverd. Een ander bezwaar, dat door deze groep van ondersteunden sterk wordt gevoeld, is de ver plichting om als werkzoekende bij de arbeids beurs te staan ingeschreven. Hoewel dit slecht? een foimaliteit betreft zonder wezenlijke be- teekenis, daar vrijwel geen der betrokkenen tijd beschikbaar heeft om bij anderen in loon dienst te gaan werken, kon geen vrijstelling van deze verplichting worden verkregen. Zelf? moeten de z.g.n. A-tuinders. - die derhalve in gevolge de steuni-egeling voor werkloozen wor den ondersteund in het dnikste van het seizoen hun stempelplicht blijven vervullen. Getracht is, zonder aan de nu eenmaal be staande verplichting- geweld aan te doen, zooveel mogelijk aan de bezwaren tegemoet te komen De ondersteuning van behoeftigen. Wat in 1938 werd uitgegeven. Blijkens opgave van den Dienst voor Sociale Zaken werd over het jaar 1938 in totaal aan ondersteuning een bedrag van f 638.919.89 uit gegeven, waarvan o.m. aan ondersteuning van aximslastigen in geld f 154.778 voor versterkende middelen f 9480, voor kleeding enz. f 2483.99, on dersteuning van behoeftige tuinders in geld f 14.222.50,"voor mest f 1633.70, aan ziekenfonds toeslagen netto f 20.477.65, aan kosten van ver pleging in ziekenhuizen f 11.478.95, in rusthuizen f 2702, subsidie t.b.c.-bestrïjding f 8181.78, ver pleging in gestichten f 17013 verpleging van krankzinnigen f 31.649, ondersteuning van werk loozen f 316.999, werkverschaffing aan jeugdige personen f 703, Centrale Werkplaats f 2179.34. ontwikkelingscursussen f 406.90. steunverleening aan kleine grondgebruikers f14935,69. B-steun en -spaarregeling f 8825.52, schoolvoeding en -klee ding f 2906.28. Vereeniging van aniateurfotografen jubileert. Woensdagavond herdenking. Woensdag a.s. houdt de Bevorwijksehe Amateur- fotografenvereeniging in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een feestavond ter gele genheid van- het 15-jarig bestaan.. Door omstandigheden kon het derde lustrum echter niet eei-der worden herdacht, hoewel de eigenlijke herinneringsdatum al weer eenige maan den voorbij is. In 1924 is de Amateurfotografenverecniging op gericht door de heex-en H. Bouman, G. Boeke en nu wijlen den.heer A. van Wijk. Van een vereeniging kon toen eigenlijk nog niet gesproken worden, daar het meer een „onder ons je" was. Geruimen tijd werden de bijeenkomsten gehouden in het ateiier van den heer Bouman aan de Schans, maar toen de vereeniging in ledental toenam-werden de clubavonden gehouden ten huize van den heer G. Boeke. Daarna verhuisden de liefhebbers van de foto grafie. die in den heer Van Wijk hun leider von den, naar de O. L. School in het Villapai-k. Thans vinden de yeertiendaagsche bijeenkomsten plaats in het gebouw aan de Oosterwijkstraat. Toen de heer Van Wijk, die de ziel van de ver- eeniging was, 'overleed ging het de vereeniging niet voor den wind. Zoo maakte zij onder voorzit terschap van den heer Th. M. Blikslager moeilijke tijden door. Zij doorstond deze crisis echter en toen in 1935 de heer G. Broertjes tot voorzitter benoemd werd groeide de vereeniging weer zien- deroogen. Op haar vijftienden verjaardag is de B. A. F. V. dan ook weer kerngezond. - In de afgeloopen 15 jaren zijn ook verscheidene tentoonstellingen gehouden, o.a. in het veilingge bouw ,,'t Centrum", en in het voormalige café „Suisse". Dat met de prestaties van de leden van de B.A.F.V. rekening gehouden moet worden, blijkt wel uit het feit, dat twee jaar geleden de bonds- prijs werd verworven. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de hee- ren G. Broertjes, vooi-zitter; E. H. Gonnerman, secretaris; A. Verhagen, penningmeester; A. J. Pierik, archivaris; A. Hartong, commissaris. Spannende wedstrijden op de schaats. Prettige middag voor de jeugd. Op de Batterij tegenover de Maarten van Heemskerkstraat werd Zaterdagmiddag voor jon gens en meisjes een' hardrijderij op de schaats ge houden, die uitstekend geslaagd is. In de eerste plaats werkte 't weer bijzonder mee en in de tweede plaals was er een record-aantal deelnemers, want niet minder dan 93 jongens en meisjes bonden den strijd met elkaar aan. Ook de publieke belangstel ling was enoi-m groot. Op de batterij en op het land rondom de baan stonden vele toeschouwers en natuurlijk meest ouders de prestaties van de jeugd op de gladde ijzers gade te slaan. Van rne- nigen spannenden rit en kampritten zijn zij getui gen geweest. Dank zij .de goede organisatie van de wedstrijden, die in' handen was van buurtcommis- sie, waren ondanks het gi-oote aantal deelnemers de wedstrijden prachtig op tijd afgeloopen. De prijzen, waarom bijzonder fel is gekampt, beston den uit schaatsen, schaatsentuig, voetballen enz. Bovendien ontving iedere deelnemer nog een reep chocolade. De uitslagen waren als volgt: Meisjes: 67 jaara: 1 Bep Kranendonk, 2 Rie Schipper. 89 jaar: 1 Annie Hoogland, 2 Aagje van Zanen, 3 Rie Rumping, 4 Dientje Tholen. 1011 jaar: 1 J. van den Outenaar, 2 D. Kuilen- man, 3 Aal'je Kranendonk, 4 Rie Bercee, 5 Toos Bruins, 6 S. Doets, 7 Betsie 'Groen, 8 Ann'ie Meyer. 12, 13, 14 jaar: 1 Tini Kuil, 2 Lien Zonneveld, 3 Hennie Kranendonk, 4 Rie Duin, 5 Jo Fatels. Jongens: 67 jaar: 1 C. van Roon, 2 N. Boo gaard, 3 Frans Bex-cee, 4 Otto Ci'ommelin. 89 jaar: 1 G. Kok, 2 K. Duinveld, 3 A. Span jaard, 4 J. GeiTitse. 1011 jaar: 1 J. Stubenitsky, 2 J. Valk, 3 C. Muis, 4 H. de Vries, 5 H. Jansen, 6 P. Bakkum. 12, 13, 14 jaar: 1 J. Wester, 2 H. Veensti-a, 3 D. Pletting, 4 H. Duikei-, 5 P. Meier, 6 P. Outenaai-, 7 C. Knaap. De commissie, die de jeugd dezen prettigen mid dag bezoi-gde, bestond uit de heeren N. S. Boo gaard, D. van den Outenaar en C. Verhoef. HET AANTAL WERKLOOZEN GESTEGEN. Bij den Gemeentelijken Dienst der werk loosheidsbestrijding en Arbeidsbemiddeling' ston den aan het eind der week in totaal 1000 werkzoekenden ingeschreven (tegen 926 aan het einde van de vorige week). Beverwijk telde daarvan 843 (vorige week 783) en Heemskerk 157 (vorige week 143) werkloozen. HEEMSKERK ONGELUK BIJ HET SCHAATSENRIJDEN. Bij het schaatsenrijden op de Neksloot kwam het 13-jarig meisje v. L. zoodanig te vallen dat zij naar huis moest worden vervoerd. De inmid dels ontboden geneesheeh dr. v. Genderen Stort constateerde een gecompliceerde beenbreuk en een bloeduitstorting in de knie. R. K. PAROCHIAAL ZIEKENFONDS. Dinsdag 23 Januari houdt het R.K. Parochiaal Ziekenfonds „St.-Laurentius" zijn jaarvergade ring' in het lokaal van Gebr. Dam. BURGERWACHT.. De schietwedstrijden, die onlangs door de be zetting van het schietlokaal werden afgelast zullen thans wederom worden gehouden en wel op iedei-en Maandag en Dondeirdag in de garage van Gebr. Eeltink. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Guurtje Ida, d. van A. H. D. van Lith en F. Schoehuis; Petrus Margaretha, z. van Jac. J. Tuijn en Adr. J. Schuijt. Overleden: Hendr. van Tunen, echtg. van Tr. Baars, 80 j.. Geertr. C. Hilverdin-k, wed. van L. H. Arends 98 j.. G. van der Sluis, echtg. van G. Schoehuijs, 56 j. Ondertrouwd: P. Schweitzer te Velsen en A. Reg. Kranendonk, alhier;. Jac. Fatels, alhier en Jac. Berkhout, te Egmondbinnen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud, w.o. Midza-bon nen. CASTRICUM Wedstrijden in kunstrijden. Op de Kennemer IJsbaan werden wedstrijden in het kunstrijden voor paren gehouden. De belangstelling was groot. Er hadden voor aen wedstrijd niet minder dan 18 pai*en inge schreven. Het ijs was zeer goed, terwijl er veel publiek op de been was om van den strijd getuige te zijn. De prijzen werden behaald door de volgende paren: le prijs: de heer V. Borst en Zr. Dol- derman 71 p. 2e prijs: de heer Molenaar en mevr. Gouds bloem 70 pnt. 3e prijs: heer en mevr. Molenveld 64 pnt. 4e prijs: hr. en mevr. Jo Lutte, 60 pnt. 5e prijs hr. en mevr. Gijzen 59 pnt. HET JUBILEUM VAN DE V. V. V. Gisteren werd in de zaal van Borst het 20-ja rig bestaan van de V.V.V. Castricum gevierd. De zaal was geheel bezet; vele notabelen gaven door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk. De Castr. Orkestvereeniging verleende, muzi kale medewerking', terwijl het cabaret- en revue- gezelschap „Elck wat wils" een revue van denzelf den naam opvoerde, die een succes werdiVoorzit- ter Broksma hield een rede. waarin oud-leden werden herdacht en het werk van de V.V.V. werd uiteen-gezet. De prestaties van het gezelschap hebben wij reeds na de eerste opvoering van de revue be spreken, zoodat wij kunnen volstaan met de vermelding dat de tweede opvoering uitstekend slaagde. Vertrokken trawlers. Onderstaande trawlers, bevonden zich Zondag avond tien uur nog op zee. Vertrokken Woensdag 3 Januari: Uiver IJM 384, Erin IJM 12, Maria van Hattem IJM 1, Libra JJM 95, Norma Maria IJM 6. Vertrokken Donderdag 4 Januari: Prinses Beatrix IJM 117, Gerberdina Johanna IJM 38, Dirkje RO 53. Vertrokken Vrijdag 5 Januari; Haarlem IJM 9. Vertrokken Zaterdag 6 Januari: geen trawlers naar zee vertrokken. Vertrokken Maandag 8 Januari: I. S. Groen IJM 130. Vertrokken Dinsdag 9 Januari: Caroline IJM 26. Knikker IJM 4. Vertrokken Woensdag 10 Januari: Adelante IJM 19, Protinus IJM 85. Vertrokken Donderdag 11 Januari: Bergen IJM 16. Vertrokken Vrijdag 12 Januari: Viking Bank IJM 183. Vertrokken Zaterdag 13 Januari: geen trawlers naar zee vertrokken. Er bevonden zich Zondagavond tien uur nog 16 trawlers op zee; zes zijn er heden aan den afslag (de Delft IJM 17, Gloria IJM 37, Utrecht IJM 73, Eveline IJM 115, Petten IJM 49 en Corne lls IJM 15); twee zijn er nog binnen (de Maria IJM 95 en de Claesje RO 46) zoodat er in totaal 24 trawlers in de vaart zouden kunnen zijn. Werken Hoogovens. Aan de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken is vergunning verleend tot het bouwen van een filtergebouw, tot het uitbreiden van de teeke- ningenkluis, tot het uitbreiden van de kleed ruimten bij de staalfabriek; tot het aanbou wen van een ruimte voor E.H.B.O. aan de brand weerkazerne; tot het bouwen van een tweede pomphuis bij de staalfabriek; terwijl aan de M.E.K.O.G. vergunning werd verleend tot het bouwen van een transportbrug naar de staalha- ven. Mr. K. baron de Wijkerslooth de 'fe] Weerdesteyn is benoemd tot burge- meester van Hilversum 3 5io „Weet je wat, mensehen", zei hij ten slotte, terwijl hij z'n kromme pijp stopte, „jullie moesten maar eens met me mee gaan naar m'n vrouw. De koffie zal wel bruin zijn en jullie zullen daar wel trek in hebben. Laat die fiets hier maar zoo lang staan." Meteen liep hij vooruit, ge volgd door het echtpaar. Na een kwartier wandelen kwamen ze aan de woning van den boschwachter, waar de kippen achter den haan samen dromden, toen de boer z'n vrouw riep. Nieuwsgierig kwam zijn dikke eg- aan- loopen^ „Wel, wel, wel, ga toch zitten", zei ze, en floep, meteen verdween ze weer naar binnen. Vlug zette de boerin het servies op tafel en zij begon groote koppen zwarte koffie in te schenken. De boer stopte een versche pijp en mevrouw en mijnheer Dinges kwamen wat bij. „LI blijft zeker mee- eten?" vroeg de boerin hartelijk. „Over enkele minuten ben ik klaar en er is meer dan genoeg!" Werken Noordzeekanaal. Bij de door den Rijkswaterstaat geho' aanbesteding voor het onderhoud der we van het Noordzeekanaal gedurende 1940 laagste inschrijver J. van der Vlie' Sliedrecht, met. f 74800 voor perc. 1, f 2cej voor perc. 2 en f 98400 voor de massa. eei Vergadering D. G. S. i De vereenin-ging van Jonge Oud-Katholvon „D. G. S." houdt Woensdag a.s. in het O.K. eenigingsgebouw haar vergadering, die, daai^ voormalige voorzitter, kapelaan P. J. Jans. ti pastoor te Amsterdam is, zal worden geleid pastoor Th. Moleman. Het ligt in het voornemen, de gewoonlijk Januari te houden jaarvergadering een rmgp' uit te stellen om dan tevens een voorzitU^jV benoemen. t0' De agenda vermeldt o.a. bespreking vanwc feestavond, te organiseeren voor den O. K. Beje( ren-bond op 31 Januari a.s., voorlezing enen korte toespraak. Hoe gedragen wij ons in dni- tijd? door- pastoor Moleman. fee ki Nog een trawler naar de visscln^ Elf De trawler Hercules IJM. 196, die onl^ een groote reparatie in Amsterdam heeft eil der-gaan, wordt thans klaargemaakt voor de scherij en zal vermoedelijk spoedig naar zee ee trekken. w< dr ONGEVAL BIJ VAN LEER'S WALSBEDRIJlwi In de plaatwellerij van van Leer's walsbeisr ven is een bedrijfsongeval to beurd, waarbij de ongehuwde arbeider Blisri wonende te Beverwijk werd gewond. Een stD: U-balken is omgevallen en trof den arbeidersc het linkerbeen, dat brak. Na' aan het beiO1 verbonden te zijn is het slachtoffer naar te Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk ovc bracht. lo BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. cl. Nieuwe Rotterdalnsche Waterweg. Lichte111 No. 3 tijd. vervangen wegens ijsgang. Licht gedoofd. Op plm. 51 gr. 59 min. Nb. en 4 gr. 5 min?: is de roode lichtboei no. 3 van den N. R. weg wegens ijsgang tijdelijk vervangen door^ roode spitse ton. Op plm. 51 gr. 59 min. Nb. en 4 gr. 4.7 a Ol. is het witte vaste licht van het Zuiderh(st tijdelijk gedoofd. Zeegat aan den Hoek van HolLOÏ Instrumenten herlegd. Op pl.m. 51 gr. 58.7 min. Nb. en 4 gr. 2 t El. zijn het instrument en groene wrakton genomen en herlegd op 52 gr. 0 min. 18 sec. en 4 gr. 7 min. 24 sec. El vc Een nieuw instrument is gelegd beS de Msei sluis ton op 51 gr. 58 min. 14 sec. Nb en 4 2 min. 14 sec. El., gedekt door een groen, d'bi baken. Zeegat van Texel. BeW Haaksgrdf den. Ton wordt uitgelegd. ih Op pl.m. 53 gr. 0 min Nb. en 4 gr. 33 min, zal zoo spoedig moge-lijk worden uitgelegd W R Z V S spitse ton HG. (Haaksgironden) id! cylinder als top teek en. yi Voor de eerste reis vertrokken Vrijdagmorgen vertrok het nieuwe Sovj Russische motorschip Iosif Stalin voor de e ste reis naar een Russische haven. Het schip, i de vorige week op het Noordzeekanaal ij. proeftocht gemaakt had, is enkele dagen daa' officiéél door de opdrachtgeefster overgenoin r De bestemming van het schip is om in de va gebracht te worden op de Oost-Aziatische i van de haven van Wladiwostock uit. Of en ws neer dit zal plaats hebben, is echter onbeke: s Om geen enkel risico te loopen werd het niet vaartuig door de zeesleepboot Zwarte Zee, we van paravanes is voorzien, door het gevaarH c mijnengebied geconvoyeerd. Deze sleepboot i riveerde kort voor het vertrek van de Iosif Sta in de Buitenhaven, alhier. 3 i i Het jubileum van den Cominissai der Koningin. 1 Verkeersmaatregelen tijdens de receptie De Commissaris van Politie te Haarlem he in verband met de receptie ter gelegenheid v- het 25-jarig ambts-jubileum van den Coma saris der Koningin in de Provincie Noord-Holte ln het Gouvernementsgebouw, Dreef, op Di:^ dag 16 en Woensdag 17 Januari a.s., betreffei het rijverkeer het volgende bepaald: Voorrijden geschiedt via de Paviljoenslaa© alwaar een hek toegang geeft tot den tuin r het gebouw. Na het uitlaten van de passagiers verlaat ic den tuin door de poort (zijde Dreef), waarna, parkeerd kan worden op het schelpenpad a de Dreef tegenover die poort. Voorrijden om personen af te halen geschlf van dat schelpenpad af, wederom via de F viljoenslaan. HET ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAJf MR. DR. A. BARON RöELL. Naar wij vernemen van den waarnemenüt Commissaris der Koningin in de provincie Noo:fj Holland, zal deze het op prijs stellen, indien: den op Woensdag den 17den Januari a.s. houden avond-receptie ter gelegenheid van tl zilveren ambtsjubileum van 'den Oommissar der Koningin, Mr. Dr. A baron Rcell, de auto: teiten zoo mogelijk in ambtscostuum versctó1 nen. E

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2