„T)z oageCuksvacjeC" VELSEN BEVERWIJK Het derde Nieuwjaarstournooi van de Hoogoven Schaakclub. bewijst de H. S. C. een grooten dienst aan de schaaksport in Nederland, Want juist de tournooien, die met regelmaat van een klok terugkomen, vor men een-, stimulans voor velen om zich aan de schaaksport te wijden en dat te blijven doen. Spr. dankte het bestuur en riep namens alle deelnemers den organisatoren een tot weerziens toe. Tot slot sprak ir. Van Steenis een dankwoord en bracht de H, S. C. hulde voor de uitstekende orga nisatie van dit tournooi. De uitslagen. De uitslagen van het tournooi waren: Eere-groep: 1. dr. Max. Euwe, Amsterdam 3 p.: 2. Ir. H. J. van Steenis, Amsterdam 2 p.: 3. N. Cortlever, Amsterdam 1 p.; 4. A. J. Wijnans, Den Haag 0 p. Hoofdklasse A: 1. P. 'E. Witteman, Amsterdam 2/2 p.; 2. P. Stet, Beverwijk 2 p.; 3. M. Wijnans, Den Haag 1 p.; 4, A. Modderman, Leiden 1/s p. Hoofdklasse B; 1. H. Striemstra, Amsterdam 3 p.; 2. M. van Ikélen, IJmuiden 2 p.; 3. L. Melchior, Amsterdam 1 p.; 4. J. Brugman, Haarlem 0 p. Hoofdklasse C: 1. Scheltinga, Amsterdam 3 p.; 2. J. Wijker, Den Helder iy2 p.; 3. J. v. d. Gaag, IV2 p.; 4. P. A. Veldheer, Velsen 0 p. Hoofdklasse D: 1. C. Vogelenzang, Velsen 2 p., 2. J. v. d. Kuil, Den Helder 2 p.: (na loting); 3. J. A. Kroon, Velsen N. 1 p.; 4. B. Bekker, Amsterdam 1 punt. Hoofdklasse E: 1. R. Peek, Amsterdam 3 p.; 2. G. F. Zandbergen, IJmuiden 2 p.; 3. ir. W. L, Z. v. d. Vegte, Wassenaar 1 p.; 4, A. de Bruin 0 p. Hoofdklasse F: 1. J. Beentjes, Beverwijk 2 p.; 2, J. de Haar, IJmuiden 2 p.; 3. J. Drost, Amsterdam 1 p.; 4. P. Hartman, Beverwijk 1 p. Ie klasse A: 1. C. v. Krimpen, Beverwijk 2 p.; 2. C. Honing, Haarlem 2 p.; 3. G. L. de Haas, Velsen lJ/s p.; 4. W. Kaaskooper y2 p. Ie klasse B: 1. A. Soeteman, IJmuiden 2]/2 p.; 2, R. Bijl, 2 p.; 3. J. v. d. Stroobe, Velsen l'/a p.; 4. Angerman, IJmuiden O. 0 p. Ie klasse C: 1. P. Helsema, Bloemendaal 21/2 p.; 2. R. Visser, IJmuiden 21/2 p.; 3. W. van Klaveren, Wijk aan Zee 1 p.; 4. IJ. Deden, IJmuiden 0 p. Ie klasse D: 1. K. van Ikelen, IJmuiden 3 p.; 2. L, Warnetscheck, IJmuiden O. 2 p.; 3. C. Th. v. Zijl, Beverwijk 1 p.: 4. G. Schouten, IJmuiden 0 p. 2e klasse A: 1. G. Paardekooper, Beverwijk 2 p.; 2. J. Wiersma, IJmuiden O. 2 p.; 3. H. Witteveld, Wijk aan Zee 2 p.; 4. P. Visser, IJmuiden O. 0 p. 2e klasse B: 1. Joh. Blansjaar, Santpoort 3 p.; 2. C. J. Mulder, Beverwijk l/2 p.; 3. C. de Boer, Wijk aan Zee l1/» p.; 4. R. v. Aalst 0 p. 3e Masse A: 1. J. C. C. v. d. Aar, Wijk aan Zee 2j/2 P-; 2. A. Dijkstra, Santpoort 2 p.; 3. A. Scherer, Beverwijk I.V2 p.; 4. B. P. M. Wortman, Wijk aan Zee 0 p. 3e klasse B: 1. G. J. Offerhaus 3 p.; 2. A. Blans jaar, Beverwijk 2 p.; 3. G. Schmitz, Beverwijk 1 p.; 4. J. de Boer, Wijk aan Zee 0 p. 3e Masse C: 1. D. v. d. Lee, Beverwijk 2 p.; 2. H. Blok 2 p.; 3. D. Vergunst 1 y2 p.; 4; J. Leyen, Bever wijk Va p. 3e klasse D: 1. A. Lagèrij, Den Helder 3 p.; 2. A. Berkhouwer, Beverwijk 2 p.; 3. K. Durge, Wijk aan Zee 1 p.; 4. J. Bos, Castricum 0 p. Aan het slot van het tournooi werden de prijzen uitgereikt en heeft de voorzitter; de heer Van Krimpen onder aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering woorden van dank gericht tot den wedstrijdleider, den heer P. H. v. d. Wel. Spr. hoopte volgend jaar bij de herdenking van het eerste lustrum van de Hoogoven Schaakclub allen weer .te ontmoeten. Hiermede behoorde dit uitstekend geslaagde tournooi, dat een prachtige propaganda beteeken- de voor de schaaksport, weer tot het verleden. Het zal bij allen, organisatoren en deelnemers, een pret tige herinnering blijven vormen. De omvang der werkloosheid. Hoewel de winter zich in de afgeloo-pen week geducht heeft doen gelden vertoonde het aan tal bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling inge schreven wërkloozen tegen de verwachting in een daling. In totaal stonden 966 werkzoekenden inge schreven tegen 1000 aan het einde der vorige week. Daarvan waren 815 (vorige week 843) werkzoekenden woonachtig in Beverwijk en 151 (vorige week 157) in Heemskerk. TELEGRAFISCH BEROEP OP DEN MINISTER. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Neutraal Verbond van Werknemers in het Bouwbedrijf deelt ons mede, dat de Nederland- sche Vakcentrale, waarbij deze bond is aange sloten, telegrafisch aan den minister dringend verzocht heeft extra maatregelen te willen ne men betreffende den brandstoffentoeslag, klee ding en dekking voor werkloozen in verband met de weersgesteldheid. JAARVERGADERING ESPERANTOCLUB De plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders Esperantisten houdt op Woensdag 24 Januari haar jaarvergadering in het eigen ge bouwtje aan de Raamstraat. De agenda vermeldt:, benoeming congresafge vaardigde, jaarverslagen secretaris en penning meester en bestuursverkiezing. BUITEN GEVECHT GESTELD. De felle koude aan het einde van de vorige week heeft voor twee militairen „ergens in Beverwijk", die ondanks den feilen Noordoostenwind waren gaan schaatsenrijden, minder aangename gevol gen gehad. De ééne militair kwam met een be vroren oor en de andere met een bevroren teen van het ijs. Beiden moesten zich onder genees kundige behandeling stellen EEN PAAR OUDE WAGENS, STUKKEN HOUT EN ANDERE ROMMEL. Onder normale omstandigheden zouden we deze dingen niet eens zien liggen. Maar de winter kent geen onderscheid tusschcn een kostbaar huisgeveltje en wat- afgedankte rommel, en bedeelt beiden met zijn witten rijkdom. Hoogoven-reddingsbrigade vierde feest. De Reddingsbrigade van de Hoogovens heeft Zaterdagavond in het Kennemer Theater een feestavond gehouden, die uitstekend geslaagd is. De heer ir. Spiesz verwelkomde de aanwezigen in de feestelijk versierde zaal en dankte den heer A. Demmers en diens mede-feestcommissieleden voor de organisatie van dezen avond. Wij zijn dankbaar, aldus spr., dat het clubje vanaf de oprichting, September 1933, zoo hecht en trouw bij elkaar is gebleven. Met trots kunnen wij terugdenken aan de ontwikkeling van de verschilelnde onderdeelen van de brigade. Nadat de heer Spiesz den aanwezigen een pret- tigen avond had toegewenscht heeft de heer Demmers met enkele woorden herinnerd aan de prettige samenwerking met de leden van de feestcommissie en aan de vertrouwde sfeer, die altijd heerscht onder de leden. De verzorging van dezen avond was opgedragen aan Paul Ostra en zijn ensemble. De slechte weersomstandigheden hadden het gezelschap parten gespeeld, waardoor het niet op tijd kon optreden. Roemer's Band zorgde er voor, dat het wach ten niet al te lang viel en hield de stemming er met populaire melodieën uitstekend in. Van het optreden van Paul Ostra kunnen wij niet anders schrijven dan dat hij kwam, zag en overwon. Zijn vlotte conferences waren een bron van groote vreugde. Ostra werd uitstekend bijgestaan door Jopie Koopman en Joop de Leur, die ieder het hunne bijdroegen om de feestelijke stemming steeds hooger op te voeren. Tot slot van dezen feestavond werd nog een dansje gemaakt, waarvoor Roemer's Band de muziek leverde. WANNEER STEMPELEN. De stempeluren voor de georganiseerde werk loozen zijn voor deze week als volgt vastgesteld; Beverwijksche Best/uurdersbond 9.4510.00 en 2,15—2.30 uur. Plaatselijk Anbeids-Secretariaat, 10.1510.30 en 3.003.15 uur. Christelijke Besturenbond: 10.00—10.15 en 2.45—3.00 uur. R.K. Volksbond- (afd. Beverwijk)9.4510.15 en 2.15—2.30 uur. R.K. Volksbond (afd. Wijk aan Zee)9.30 9.45 en 3.00—3.15 uur. BRIDGEN VOOR DE KENNEMER BOKAAL. Woensdagavond speelt de Beverwijksche Bridge club Sans Atout een wedstrijd voor de Kennemer Bokaal tegen de Kennemers uit Santpoort. De ontmoeting vindt plaats in het clubhuis van Sans Atout. Alweer geen ijs-Zondag. Voor de zooveelste maal was het afgeloopen weekeinde voor de schaatsliefhebbers in één woord een „sof". De ijsbanen waren zoo goed en zoo kwaad.als het ging Zaterdag sneeuwvrij ge maakt, doch alle moeite was ver geef sch. 's Avonds sneeuwde het al weer zoo hard, dat het vrijwel onmogelijk was om te rijden. Zondag was het weer hetzelfde liedje. De Bever wijksche IJsbaan bleef gesloten, doch de Kenne mer IJsbaan opende de poorten. Het bezoek bleef echter beneden de verwachtingen. Van een ge slaagden IJszöndag kon ook ditmaal niet gespro ken worden. Het maken van tochten was natuurlijk uitge sloten en zoo men het al probeerde dan bleef deze poging vruchteloos, omdat de sneeuwvacht een respectabele diepte had. Onrustig schoof Dinges op z'n handen heen en weer. Hulpeloos keek hij z'n ega aan. „Gerrit", gilde deze eindelijk, „wat doe je daar toch? Ga op je beenen staan en - stel" jé niet zoo aan!" „Kon ik dat xnaax"t antwoordde Dinges. „Mijn jas zit de §ew>" - „Heb je ooit zulke kwajongens gezien?" riep mevrouw Dinges, „Hij laat zien, dat hij nog op z'n handen kan staan. En waarom trek je je jas dan niet uit, dom oor?" vroeg mevrouw, terwijl zij op haar xnan toestapte. Meteen hielp ze hem Ufct de j§& De sneeuw bood de jeugd gelegenheid tot ver maak en ook de opgeschoten jeugd bleef niet achter. Zondagmiddag brachten verscheidene Bever wij kers een bezoek aan het Bloemendaalschë Kopje, waar de wintersport hoogtij vierde. HEEMSKERK L. T. B. Woensdag 24 Januari houdt de afdeeling Heems* kerk van den R.K. Land- en Tuïnbouwbond haap jaarvergadering in het café van L. Henneman. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerardus Maria, z. v. J. van Tunen en A. Beentjes; Tini, d. v. J. Timmer en Ant. van Riessen; Gerardus Jacobus, z. v. Pancr. P. van Egmónd en A. Groot. Overleden: Nic. Zonneveld Sz., 12 jaar; Tj. Min* nema, echtgen. van H. Ineke, 59 jaar. GEVONDEN VOORWERP. Een belastingplaatje. WINTERKAMPIOENSCHAPPEN IN VELSERBAD. VZV I boven aan de ranglijst. Onder flinke belangstelling zijn gistermiddag in Velserbad de winterkampioenschappen van den Kring Haarlem verzwommen. Ook van de zijde van zwemmers en zwemsters bestond groote belangstelling; velen hadden op de verschillende nummers ingeschreven. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door VZV, HPC, DWR, Haarlem, HVGB, Nereus en KZ. Dé uitslagen van de zwemwedstrijden'luiden: 100 M. borstcrawl He-eren-Juniores: 1. A. A. v. d. Boogaarde (DWR) 1 min. 7 sec, 2. J. Ketelaar (HVGB) 1 min. 8.1 sec. 3. H. Smits (Haarlem) 1 min. 9 sec. 100 M. rugslag Dames: 1. A. Sevensma (HPC) 1 min. 29.4 sec. 2. T. Burggraaf (Nereus) 1 min. 31 sec. 3. M. Kwak (VZV) 1 min. 32.4 sec. 50 M. rugslag Heeren-Juniores; 1. M. Mauritz (HPC) 34.5 sec. 2. J. Ketelaar (HVGB) 35.6 sec. 3. J. Bais (Haarlem) 36 sec 100 M. rugslag Dames: 1. C. Koster (VZV) 1 min. 29.6 see. 2. A. Spreeuw (Nereus) 1 min. 36.2 sec. 3. C. Kraft (Haarlem) 1 min. 36.4 sec. 5 x 50 M. Borstcrawl-estafette Heeren-Juniores:' 1. Haarlem I 2 min, 32 sec 2. HVGB I 2 min. 34.5 sec. 3. Haarlem II 2 min. 37.3 sec. 3 x 50 M. wisselslag-estafette Dames; 1. DWR I 2 min. 1.3 sec. 2. VZV I 2 min. 7 sec. 3. Nereus I 2 min. 8 sec Hierna volgden nog enkele polowedstrijden. VZV I Dames speelden tegen de Haarlem Dames. Al spoedig slaagde G. v. Vrede er in een doelpunt voor VZV te maken. Lang heeft VZV hier niet van kunnen genieten want de Haarlemsche Da mes zaten er geducht op en maakten weldra ge lijk. Toen B. Blok later het' water uit moest had Haarlem haar kans en maakte 21. In de tweede helft was M. Kwak vele malen te laat met schieten. Later toonde zij zich beter. Een verre worp van G. v. Vrede, teruggeslagen door de Haarlem-keepster wist zij goed te benutten om 22 te maken. Door goed samenspel van C. Swier, I. de Vries en M. Kwak slaagde VZV erin er 3—2 van te maken. Door vrij te zwemmen maakte C. Kraft wederom gelijk. Vlak voor het einde maakte G. v. Vrede met een goed geplaat sten bal 4—3 voor VZV; waarop bijna onmiddellijk het eindsignaal klonk. De nu volgende wedstrijd VZV I—Haarlem I (heeren) had aller belangstelling. Voor VZV 1 be- teckenae n.l. een overwinning de eerste plaats op de ranglijst. Het VZV-zevental was als volgt samengesteld: doel: J. Wevers; achter: G. Moeke, C. Visman en K. Wijker; voor: P. Gottmer, P. Swier en P. Duinker. Een verre worp van C. Visman werd door P. Swier op keurige wijze door geslagen en verdween onhoudbaar voor den Haarlem-keeper in het net. 1—0 voor VZV I. J. Wevers had evenwel ook geen gemakkelijke taak aan de verdediging van het VZV-doel. Een paar op elkaar volgende aanvallen werden hem tenslotte te machtig en eindelijk maakte J. v. Hemsbergen gelijk. Eenige minuten later werd hij ten tweeden male gepasseerd. Een verre worp van P. Gottmer, een doorslag van P. Swier en de stand was 2—-2. De aanvallen van Haarlem I vólgden elkaar regelmatig op en me nigmaal kroop VZV I door het oog van de naald. We hébhen VZV I wel eens beter gezien. Jammer was het dat K. Wijker in moest vallen voor Chr. Visman. K. Wijker is een goede speler, maar nog te langzaam voor een eerste zevental. In de tweede helft gooide P. Duinker den bal vlak over het water in den rechterhoek van het Haarlem-doel, waardoor de stand 32 werd voor VZV I. Een worp op het VZV-doel werd door J. Wevers weggeslagen, door Haarlem opgevangen, tegen den paal geworpen en eindelijk weggewerkt. Een mooie bal van P. Gottmer, tijdens draaien ge gooid. bracht den stand op 42 voor VZV I. De Haarlemsche keeper had dezen bal zeker moeten stoppen. J. v. Hemsbergen maakte echter bijna onmiddellijk een tegenpuntje, zoodat de stand 4—3 werd. Het eindsignaal bracht VZV I een 43 overwinning, waardoor VZV I thans de bovenst^ plaats op de ranglijst inneemt. IS DIT EEN PLAATJE VAN DE WINTERSPORT IN ZWITSERLAND? Neen! Dit zijn skiërs in de duinen bij Kraantje Lek. De internationale toestand maakt het ons moeilijk, zoo niet onmogelijk, naar Zwitserland te gaan om daar de winter sport te beoefenen. Maar wij passen ons aan! En dank zij de hulp van Koning Winter promoveeren wij onze duinen tot heusche bergen. ïlï - Dr. Euwe en Keres van de partij. Voortreffelijke organisatie waar borgde een vlot verloop. Het derde Nieuwjaarstournooi van de Hoog- ovenschaakclub, dat Zaterdag en Zondag te Beverwijk in de bovenzaal van het veilingge bouw „Kennemerland" werd gehouden, is voor de organiseerende vereeniging een prachtig succes geworden. Niet alleen, dat de organisatie in alle onder deelen niets te wenschen overliet en dat wer kelijk niets onbeproefd was gelaten om den schakers een tweetal zeer prettige dagen te be zorgen, maar in de eerste plaats werd dit tournooi tot een gedenkwaardige gebeurtenis in Kennemerland's schaakwereld door de aanwe zigheid van twee sterren van de eerste grootte: dr. Max Euwe en Paul Këres. Dr. Euwe zette aan dit tournooi luister bij door met de bekende schakers ir. H. J. van Steenis, N. Kortlever en A. J. Wijnans een eeregroep te vor men, die op de twee wedstrijddagen speelde. Tot verrassing van de deelnemers- - het; „ge faeim" berustte slechts bij het bestuur..— verscheen Zondagmiddag Paul Keres aan den gemeenschap- pelijlcen maaltijd, niet alleen om culinaire genoe gens te smaken, maar ook om door de Hoogoyen Schaakclub te worden gehuldigd, een hulde, .die primair voor dr. Euwe bestemd was, zoo hij er maar in geslaagd was het Vara-tournooi van Keres te winnen. Nu dit niet het geval was, stemde de sportieve Euwe aanstonds in met het plan van het bestuur om den overwinnaar te huldigen. Het behoeft wel geen betoog, dat deze aardige geste van het bestuur door de deelnemers op buitenge woon hoogen prijs werd gesteld. De opening. Zaterdagavond werd het tournooi na een prettige entvangst van de deelnemers in de keurig inge richte zaal, geopend. De voorzitter van de Hoogoven Schaakclub, de 'heer C. van Krimpen herinnerde er allereerst aan, dat in, de maand September j.l., toen over hét derde Nieuwjaarstournooi beraadslaagd moest worden vele factoren aanwezig waren om het bestuur over het al-of niet doorgaan in twijfel te .brengen. Ten slotte vertrouwde het bestuur er maar op, dat de omstandigheden niet al te ongunstig zouden worden. En gelukkig, aldus de voorzitter, het is nóg al mee- geloopen. Het bestuur heeft bij de organisatie van het tour nooi groote medewerking mogen ontvangen van leden en schaakvrienden en niet in het minst ook van het bedrijf. Zelfs personeel van de papierfabrie ken zond een bijdrage. De Hoogoven Schaakclub, zoo vervolgde de heer Van Krimpen heeft reeds na het eerste tournooi gevoeld, dat zij in dit opzicht een plicht te vervul len had, omdat in Kennemerland een steunpunt voor het schaakspel ontbrak. Dit derde tournooi moet ook weer attractief zijn en dat werd gevonden in de vórming van een eeregroep en een gemeenschappelijke» maaltijd. Dr. Euwe werd bereid gevonden in de eeregroep mee te spelen als tegenstander voor den winnaar' van het vorige tournooi, den heer Kortlever. _Spr. heette alle deelnemers van harte welkom en hij hoopte, dat zij het spel zouden spelen om het spel. Na den wensch te hebben uitgesproken, dat het prettige dagen zouden worden, stelde spr. den heer P. A. Veldheer, voorz. van Hoogoven Staten in de gelegenheid het tournooi te openen. Ook deze spreker herinnerde aan de groote samenwerMng bij de voorbereiding, waarin zich het doel van Hoogoven Staten demonstreerde: het bevorderen van den gemeenschapszin onder de menschen werk zaam aan het Hóogovenbedrijf. Ook het schaakspel is: daarvoor een hulpmiddel. Spr. verzocht tenslotte den heer Hellema, secre taris van den Noord-Hollandschen Schaakbond dén eersten zet te willen doen in de partij Wijnans dr.- Euwe. Deze voldeed aan dit verzoek door voor Wijnans, die met wit speelde, te openen met d5, door dr. Euwe (zwart) onmiddellijk beantwoord met d4 (aangenomen dame-gambiet alzoo). Dit was tevens het sein voor de vele andere deel nemers, waaronder zelfs schakers, uit Den Helder en Leiden waren, om met het spel te beginnen. iWeldra zaten allen over de borden gebogen, ver diept in de problemen, welke de tègefistanders elkander tel- oplossing stelden. Er werd gespeeld volgens de regelèn dér T. I. p; E. op de klok. De speeltijd was.4 uren; bedenk tijd 40 zetten in 2 uren. Wedstrijdleider was de heer P. H. v. d. Wel, die zich met groote kennis van zaken op vlotte wijze van zijn taak kweet. Het eerste „slachtoffer" was spoedig gemaakt. Na 13 zetten verloor K. Durge zijn partij aan Lagay. De uitslagen van den strijd in de verschillende groepen treft men hieronder aan. De openingsavond mocht als voortreffelijk ge- zlaagd worden aangemerkt-Er héerschte een prettige, rustige sfeer, waarin het goéd dénken en ook voor dè niet-schakers aangenaam vértóèveh was. - De verrassing. 1 ïóndagmiddag kwam als verrassing voor de deel- nemens aan dit tournooi de Estlandsche schaker, Paul Keres, een bezoek brengen. Den jeug digen Keres viel een warme ontvangst ten deel. Verder merkten wij onder de aanwezigen op burge meester Scholtens. Voor den aanvang van den gemeenschappelijken maaltijd is Paul Keres bij monde van den voor zitter van Hoogoven Staten hartelijk gehuldigd met diens fraaie overwinning op dr. Euwe. De heer P. A. Veldheer feliciteèrde Keres hiermede en deelde mede, dat hij van dr. Euwe had gehoord dat Keres door den internationalen toestand Nederland nog niet kon verlaten. De Hoogoven Schaakclub kwam toen op bet idee om Keres uit te noodigen naar dit tournooi te komen om hem te huldigen voor zijn mooie prestatie in,den wedstrijd tegen Euwe. Spr. vond dit een uitstékende prestatie van den gast. In Keres zien wij, zooals ook dr,. Euwe hëeft gezegd, aldus spr., den toekomstigen wereldkampioen. Het is ni.et alleen om de fraaie overwinning, dat wij hier Keres huldigen, zoo vervolgde spr., maar ook voor hetgeen hij voor de schaaksport gedaan heeft en ook voor zijn persoon. Ondanks de vele triom- phen en successen, die Keres al heeft behaald, bleef hij met beide voeten op den grond. Het is mij dan ook een groote eer, aldus de voorzitter, u namens alle schakers één glazen schaakbord mét glazen stukken aan te bieden. Spr. hoopte, dat Keres óp dit böfd nóg vele wedstrijden zou spélen en winnen. Nogmaals feliciteerde de heer Veldheer Keres en wenschte hem nog vele successen in zijn schaak- loopbaan toe. (applaus). Voorts dankte hij burgemeester Scholtens voor zijn aanwezigheid. Vervolgens richtte spr. zich tot dr. Euwe en zei o.m., dat dr. Euwe in de Nederlandsche schaaksport een bijzondere plaats inneemt, niet alleen als scha ker, maar ook als persoon, want ondanks de fraaie prestaties, die Euwe in den loop der jaren al ge leverd heeft, is hij steeds dezelfde gebleven. Voor hetgeen hij voor de schaaksport had gedaan bood spr. hem een fraaie pul aan. Ten slotte hoopte spr., dat. Keres weer spoedig naar zijn vaderland zou kunnen terugkeerén. Rest ons nóg' te vermelden dat het fraaie glazen schaakbord, dat Keres werd aangeboden, door den heer Jezeer, alhier werd vervaardigd. Het was voor cl en maker van dit werkstuk een aardige attentie, dat hij aan Keres en dr. Euwe werd voorgesteld, die beiden zeer veel belang stelden in dit cadeau. Hierna schaardèn de deelnemers zich aan de tafels voor den gemeenschappelijken maaltijd. Tafelpraeses was de heer A. Demmers. Tijdens den maaltijd werd o.m. het woord gevoerd door mr. Hellingma, namens den Noord-Hollandschen Schaakbond, den heer Van Eyk, ir. W. L. Z. van der Vegte,. dr. Max Euwe en ir H. J. van Steenis. Hoe Euwe het vond. Dr. Euwe sprak namens de deelnemers en uitte zijn tevredenheid over het verloop van dezen wed strijd. De oud-wereldkampioen vond het een pret- tigen wedstrijd, die in een bijzonder gezellige sfeer wordt gespeeld. Met dit tournooi, aldus spr., Ze kwamen de richting van 't kasteel uit, maar bleven, toen zij den boschwachter en Dinges ontwaarden, plotseling staan. Wat deed de dikke heer Dinges nu? Zijn vrouw kon, van louter verbazing, geen woord uitbrengen. Stokstijf bleef ze maar ..ftasa kiüss»-

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3