HEEMSKERK ZEEVISSCHERIJ LEVERDE IN 1939 3 MILLIOEN MINDER OP DAN IN 1938. 61.2 millioen K.G. lager. DE NOORDZEE ALS HARINGVIJVER. Ofschoon officieele cijfers omtrent de op brengst der Nederlandschc zeevisscherij in 1939 nog niet zijn gepubliceerd, stellen de voorloopigc cijfers van de maandoverzichten van de afdeeling Vissclierijen van het De partement van Economische Zaken ons na eenige optel-sommetjes in staat, deze op brengst nauwkeurig te berekenen. Een ver gelijking van het resultaat van 1939 met dat van 1938 toont aan, dat de oorlog van zeer grooten invloed op de uitkomst is geweest, waarmee we trouwens niets nieuws vertel len. i Leverden de eerste acht maanden van beide jaren een vrijwel gelijk resultaat o.p, zoowel wat de gevangen hoeveelheid, als was de opbrengst betreft, een heel ander beeld toonen de cijfers van de laatste vier maanden, de maanden, waarop de oorlog zijn invloed heeft doen gelden. In deze maanden toch was de aanvoer 'in 1939 meer dan 60 mill. KG. minder dan in 1938, n.l. 26.9 mill, KG-. tegen 87.7 mill. K.G. Daar staat echter tegen over, dat door de veel hoogere prijzen, die in de oorlogsperiode werden betaald dan in de periode van vóór den oorlog, een deel van de schade kan worden ingehaald: voor de nog geen 27 mill. K.G., gevangen in de vier oorlogsmaanden be taalde de handel bijna 5 millioen gld., terwijl de 87.7 millioen K.G. van ditzelfde tijdvak van 1938 ruim 7.8 mill. gul. opbrachten. Vooral de haring. De oorlogsconjunctuur deed zich vooral gelden bij de haring, bij de pekel- en steurharing zoowel ïüs bij de versche haring. Driemaal zoo groot was de aanvoer van pekel- en steurharing in de laatste vier maanden van 1938 dan in de laatste vier van 1939. Maar de opbrengst? Deze was slechts 1/3 meer, n.l. resp. ruim 3.4 mill. gld. en ruim 45 mill. Aan versche haring leverden de oorlogsmaanden .van 1938 ca. 4 mill. K.G. ap en de laatste vier maanden van 1938 bijna 16.2 mill. K.G. Hiervoor werd betaald resp. 641.401 en 1.095.962. Wanneer men er rekening mee houdt, dat, nadat begin September de geheele 'dirijfnetvisscher ij 'krwam stil te liggen en daarna eerst op 14 October de visscherïj geleidelijk werd hervat om in November en December met een beperkt aantal schepen (331 reizen in 1939 tegen 1090 in 1938), te worden uitgeoefend, springt dui delijk in het oog, dat de resultaten per reis stuk ken beter waren. Vele haringreederijen hebben het dan ook aan de visscherïj in de oorlogs maanden te danken, dat 1939 nog, tegen alle verwachting in een goed jaar is geworden. Het is bekend, dat' tal van haringloggers in deze maanden een veelvoud van een normale jaar teelt hebben opgebracht. Vóór en na den oorlog. Om duidelijk te kunnen aantoonen, welke de gevolgen van den oorlog voor de visscherij zijn geweest, hebben we de cijfers voor 1939 gesplitst in die van acht maanden vóór en vier maanden na den oorlog. In de maanden Januari tot en met Augustus bedroeg de aanvoer 41.690.690 K.G. met een op brengst van 6.379.312 tegen resp. 42.219.914 K.G. en 6.448.403 in hetzelfde tijdvak van 1938.. De aanvoer In de maanden September tot en met December 1939 bedroeg 26.951.401 K.G. met een opbrengst van 4.944.184 en voor dit tijd vak van 1938: 87.705.971 K.G. en 7.876.468. De totale opbrengst der Nederlandsche zeevisscheirij bedroeg in 1939 dus 68.642.091 K.G. met een waarde van 11.323.496, tegen in 1938: 129.925.885 K.G. en een waarde van 14.324.871. De algeheele aanvoer van zeevisch in ons land was echter grooter, want ook buitenl'andsche schepen voerden nog een flinke hoeveelheid aan n.l. in 1939: 1.330.861 K.G. ter waarde van 206.694 tegen in 1938: 1.391.927 K.G. ter waarde van 188.491. Vergeleken bij den aanvoer van eigen schepen was die van de buitenlanders echter van weinig beteekenis. Haring het hoofdproduct. Ofschoon de haringopbrengst in 1939 veel minder was dan in 1938 was ook in het ver slagjaar de haring het hoofdproduct der Ne derlandsche visscherij. Zoowel naar het gewicht als naar de waarde gerekend, maakte de haring meer dan de helft uit de totale productie, n.l. 38.063.282 K.G. ter waarde van 6.024.886 tegen 90.166.132 K.G. met een waarde van 6.024.886 tegen 90.166.132 K.G. met een waarde van 7.636.444 in 1938! Hiervan bestond 28.334.725 K.G. met een waarde van 4.951.244 (in 1938: 69.243.001 K.G. en 6.386.177) uit pekel- en steur haring en 9.728.557 K.G. ter waarde van 1.073.642 (in 1938 20.923.125 K.G. en 1.250.267) uit versche haring. De pekel- en steurharing was in hoofd zaak afkomstig van de drijfnetvisscherij, de versche haring van de trawlvisscherij. Als bijzonderheid teekenen wij hierbij ten slotte nog aan, dat in de vier oorlogsmaanden van 1939 werd aangevoerd een hoeveelheid van 3.9 mill. K.G. versche haring met een opbrengst van 641.401 tegen in de laatste 4 maanden van 1938: 18.2 mill. K.G. en 1.1 mill. Voor de pekel- en steurharing waren de cijfers voor 1939 18.5 mill, met een waarde van 3.43 mill, en voor 1938: 55.6 mill. K.G. en 4.58 mill. Een belang rijk verschil tusschen de opbrengst per eenheid in deze beide tijdvakken. Reparaties uitgevoerd. ,j Het Finsche stoomschip Oscar Midling, dat op 11 dezer met een lading gezaagd hout van Kemi in de haven van de hoofdstad arriveerde, is na lossing der lading opgenomen in het dok van de Nederlandsche Dok Mij., aldaar. Het schip heeft thans de op de afgeloopen reis be komen schade hersteld, waarna 't weer naar zee kon vertrekken. Berichten aan Zeevarenden. Zeegat van Hoek van Holland. Schietoefeningen met geschut. Op 30 en 31 dezer a.s. en zoo noodig volgende dagen zal worden geschoten met geschut, opge steld ten N. van den Nieuwen Waterweg. Nabij de batterij zal van een uur voor den aanvang tót het einde der oefening een roode vlag worden geheschen. Aanvang der schietoefeningen ten 10.00 u. De sector, waarin geschoten wordt, wordt bepaald tusschen de richtingen 285 gr. en 340 gr. van uit de semaphore tot een afstand van 10 K.M. uit de kust en een hoogte van 300 M. Zeevarenden worden verzocht gedurende de schoetoefeningen het bovenbedoelde gebied zoo snel mogelijk te passeeren, terwijl uitloopende schepen, welke voor om den N. bestemd zijn, bovendien hun route moeten nemen via de Ürötbrulboei voor deai Nieuwen Waterweg, Sluizen spuien ijs en water. Felie Oostenwind helpt een handje mee. Aan het raam op de semaphore, waar het dieptesein wordt gegeven, hangen twee kegels en meer niet. Dit beteekent een diepte van 74 d.M. De laagste waterstand, die aangege ven wordt is één kegel of 72 d.M. Het water is dus zeer laag en er is een stevige Oosten wind voor noodig geweest, om den stand zoo laag te krijgen. Het binnenwater staat misschien wel 1 M. hoo- ger. Wagenwijd staan de poorten open, die het binnen- en het buitenwater van elkaar scheiden. En het natuurlijk gevolg is, dat door deze poorten, de spuisluis en de kleine kolk in de Zuidersluis, massa's water zich een wég zoeken naar buiten. In een ontembare vaart, bruisende en kolkende stroomt het door de nauwe openingen, uren uren achtereen, totdat de vloed weer opkomt én er weer evenwicht komt in den waterstand bin nen en buiten. Dan gaan de deuren weer dicht tot dat het buitenwater weer zoover gezakt is, dat opnieuw de spuivlag geheschen kan worden. De laatste dagen is het niet alleen het overtol lige water, dat gespuid wordt. Door de langdurige vorstperiode zit het Noordzeekanaal vol ijs, drijfijs noemt men het, niet omdat het drijft want dat doet al het ijs, misschien behalve het roomijs a la vanille ,maar omdat net onopzettelijk door de ge wone scheepvaart, opzettelijk door ijsbrekers sleepbootjes in stukken wordt gevaren, die door wind en stroom opgejaagd van de eene plaats naar de andere drijven. Zoo was het Zondagmorgen een prachtige gele genheid om veel water en veel ijs kwijt te raken. Vóór de Zuidersluis had zich een massa drijfijs op eengehoopt, dat door den stroom en den feilen Oostenwind daarheen was gedreven Er had zich een flinke ijsbarrière gevormd, maar kans om zich vast te zetten kreeg deze barrière niet, want een sleepbootje voer voortdurend voor de ge opende sluizen heen en weer om stukken van de barrière los te werken, die zich dan met geweld in de sluizen stortten. Groote en kleine schotsen werpen zich in den gapenden muil en in een oogen- blik stortten, ze zich uit in het buitenkanaal. Daar vliegen in snelle vlucht duizenden zee meeuwen vlak over het water. Het is een geflad der en een gekrijsch van je-welste. Nu en dan werpt een vogel zich in een pijlsnelle duikvlucht op een openplekje tusschen de door elkaar war relende schotsen. Zijn prooi is een spiering of een zoetwatervischje, die, met den sterken stroom mee gesleurd in het zoute water een gemakkelijke prooi van de hongerige vogels worden. Een echt win tergezicht, aan den binnenkant die haast eindelooze ijsmassa, die zich uitstrekt van de sluizen tot de spoorbrug en misschien nog ver der, aan den buitenkant dat leger van rusteloos heen en weer vliegende vogels, dat zich in zulke dichte gelederen op zijn prooi werpt, dat wan neer men er steenen in zou werpen, elke steen worp zeker een treffer zou zijn. Een echt IJmuidensch win tergezicht, en menig een, wiens weg langs de haven voert, trotseert eenige miuten den feilen kouden Oostenwind om van het interessante schouwspel te genieten. FEESTAVOND VAN „DE STORMVOGEL". De supportersvereeniging „De Stormvogel" or- ;aniseert a.s. Donderdagavond een feestavond in hotel Willem Barendsz, met medewerking van de familie Hofmann. De familie heeft een uit gebreid programma voor dezen avond gekozen, zoodat den bezoekers ongetwijfeld een prettigen avond wacht. Na afloop is er bal. TE VERWACHTEN TRAWLERS. Onderstaande trawlers bevonden zich Zon dagavond tien uur nog op zee: Vertrokken Vrijdag 19 Januari: Petten IJM. 49. Vertrokken Zaterdag 20 Januari: Eveline IJM. 115. Vertrokken Dinsdag 23 Januari: Maria van Hattem IJM. 1, Uiver IJM. 384, Prinses Beatrix IJM. 117, Norma Maria IJM. 6, Haarlem IJM. 9. Vertrokken Woensdag 24 Januari: Caroline IJM. 26. Vertrokken Vrijdag 26 Januari: Hercules IJM. 196, Alma IJM. 44. Vertrokken Zaterdag 27 Januarigeen trawlers naar zee vertrokken. Er bevonden zich Zondagavond 10 uur nog 10 trawlers op zee; 1 is er heden aan den af slag (nl. de Viking Bank IJM. 183)15 zijn er nog binnen nl. de I. S. Groen, IJM. 130; Delft IJM. 17; Gerberdina Johanna IJM. 38; Ber gen IJM. 16; Erin IJM. 12, Libra IJM. 98, Gloria IJM. 37, Utrecht IJM. 73, Maria IJM. 95, Claesje R.Ö. 46, Dirkje R.O. 53, Protinus IJM. 85, Knikker IJM. 4, Adelante IJM. 19, en Clasina Luther IJM. 59)zoodat er in totaal 26 trawlers in de vaart zouden kunnen zijn. MARKT ALKMAAR. 27 Januari. Boter. 211 stuks van Vz K.G. Groothandel i 82'/s85. Kleinhandel 90. Handel goed. Eieren: 802-5 kippeneieren. Groothandel 3.E75 4.50. Geen eendeneieren. Handel goed. JAARVERGADERING CHR. ORANJE- VEREENIGING. De Chr. Oranjevereenlging IJmuiden-Oost houdt Woensdag 31 Januari a.s. haar jaarverga dering in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. De agenda vermeldt, behalve de gebruikelijke agendapunten, een bestuursverkiezing. Twee af tredenden, mej. C. van Heijst en de heer B. Schip per (voorzitter), stellen zich herkiesbaar, de hee- ren R. de Boer en Th, Ziegenhardt echter niet meer. Na de pauze wordt 'n filmvoorstelling gegeven; 's middags zijn er twee filmvoorstellingen voor kinderen. Dr. II. FABER VERVULT PREDIKBEURT. De kerkdienst van Zondag 4 Februari a.s. van de Vrijzinnig Hervormden zal door den oud-voor ganger van de afdeeling Velsen-IJmuiden, dr. H. Faber geleid worden. Het zal een z.g. Jeugddag- dienst zijn. LEZING VRIJZINNIG HERVORMDEN. Dr. Nicolette Bruining van 's-Gravenhage, voor zitster van den V. P. R. O. zal Maandag 12 Febr. a.s. een lezing houden over „Ons geloof in dezen tijd" voor de afdeeling Velsen-IJmuiden van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden in het gebouw aan den Stationsweg. Verhooging van statiegeld voor veilingkisten. Prijsstijging van hout de ooriaak. In verband met de belangrijke prijsstijging van de nieuwe veilingkisten hebben het bestuur van de Vereenigde Veilingen en de directie van de B.E.T.-veiling besloten het statiegeld te verhoo- gen, met ingang van 2 Februari a.s. Aan alle aanvoerders is een circulaire uitgereikt, waarin de tuinders worden verzocht alle kisten uiterlijk 30 Januari te doen veilen of ledig in te leveren, omdat deze voor 2 Februari moeten wor den voorzien van een stempelmerk. Vanaf dien datum wordt het statiegeld voor de kisten ge bracht op tenminste 60 cent. Het is den tuinders ten strengste verboden na 2 Februari kisten aan te voeren, die niet opnieuw ;estempeid zijn. De directies van de veilingen hebben in gezamenlijk overleg besloten dit als bedrog tegenover de koopers te beschouwen en daartegen strenge maatregelen te nemen. Zoo zullen de koopers en de schippers het recht heb ben zulke kisten eenvoudig als niet-geleverd van de rekening te laten afschrijven, zoodat niet al leen de kist, maar ook het daarin verpakte pro duct niet behoeft te worden betaald. Beverwijk, 26 Januari 1940. Andijvie per K.G. 2636. Koolrapen per zak 1.60. Wortelen per zak 1,25. Bieten per zak 1,25. Aardappelen klei per K.G. 4 Spruitjes per K.G. 2238. Boerenkool per K.G. 47. Roode Kool per K.G. 56 Savoye kool per K.G. 34. Uien per K.G. 5. Prei per K.G. 38. Selderie per K.G. 2050. Appelen per K.G. 1230. Peren per K.G. 1035. Brussels lof per K.G. 1424. K. D. O. SPEELT „HAAR ANDERE MAN". De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging K.D.O. heeft voor haar tweede uitvoering in dit seizoen in studie genomen het Amerikaansche blijspel „Haar andere Man", van Larry Johnson. De opvoering zal eerst na Paschen geschie den. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentraie. Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brus sel Ned., 2.20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 London Reg., 5.20 Brussel Ned,, 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 1.20 Brussel Ned., 2.15 London Reg., 4.20 Keulen, 4.40 London Reg., 5.20 3?russel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keu len. Een zware brand woedde Vrijdagmorgen in het bekende kasteel „Hooge Vuursche", waardu groote schade werd aangericht. Het zilveren jubileum van den Stillen Omgang. Kerkelijke viering en receptie. Zondag is het zilveren jubileum gevierd van het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam. Geheel'in den geest dezer vereeni ging droeg de herdenking een volstrekt kerkelijk karakter.. In de beide Beverwijksche parochiekerken wer den des merg ens H. Missen gecelebreerd tot in tentie van de leden der jubileerende vereeniging. In de St. Agathakerk aan de Breestraat werd te 10 uur een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid opgedragen. Des middags heeft het bestuur in het gebouw van de K.S.A. een receptie gehouden. Talrijke vereentgingen, waaronder de zuster- afdeelingen uit den' omtrek, hadden deputaties naar deze receptie afgevaardigd. Tot de vélen, die persoonlijk hun gelukwen- schen kwamen t aanbieden, behoorden burge meester en mevr. Scholtens. Ook de plaatselijke R.K. geestelijkheid maakte haar opwachting, evenals een lid van het Hoofdbestuur uit Am sterdam en talrijke .leden van het Gezelschap Onder de ingekomen schriftelijke felicitaties was een telegrafische gelukwensch van den Zeer- Eerw. Heer J. M. Lucassen, oud-deken van Be verwijk en oud-pastoor der St. Agathaparochie, thans rustend te Amsterdam. De herdenking werd besloten met een plech tig Lof in de St. Agathakerk, gecelebreerd door Deken P. J. Simons met assistentie van de kape laans der parochie. Tijdens dit Lof, dat zeer druk bezocht was, heeft de oprichter van het Gezel schap van den Stillen Omgang te Beverwijk, pastoor J. J. C. M. Looyaard van Oegstgees-t en oud-kapelaan van de St. Agathakerk de feest predikatie gehouden. Dat was een goede gedachte van het bestuur van de jubileerende vereeniging, want kapelaan Looyaard was destijds in Beverwijk zeer popu lair en vooral in het katholiek-sociale leven heeft hij zeer veel tot stand gebracht, waarvan nog altijd de vruchten worden geplukt. In een boeiende predikatie heeft pastoor Looyaard, na gewezen te hebben op de ont reddering van de maatschappij, een vurig plei dooi gehouden voor het herstel van de wereld in Christus door een intens eucharistisch leven. Dit Lof vormde alzoo een waardig besluit van dezen voor het Gezelschap van den Stillen Om gang zoo gewichtigen dag. Dinges gaf z'n oogen goed den kost. En zoowaar, bij een oud-roest-koopman, zag hij iemand staan onderhandelen over den verkoop van een gloednieuwe twee-per- soons fiets. Dinges zag direct dat het zijn tandem was en luid begon hij: „Houdt den dief!" te schreeuwen. Niet zoodra ■gag de laatste, dat hij ontdekt was, of hjj lLL»rong op de fiets en vloog weg. -««. Dinges zag tusschen het oud-roest een paar rolschaatsen liggen. Hij gooide een gulden naai- den koopman, bond de rol schaatsen onder en vloog den dief achter na. Op de markt verwekte één en ander groot opzien. Wat was er nu weer aan de hand? De menschen keken lachend paay den dikkerd op rolschaatsen, die ck) - gekste capriolen maakte» Links, rechtsDinges zwoegde voort. Bij het einde van de markt moest hij echter omzwenken en dat ging niet, zoo als hij dat wel gewenscht had. Dinges struikelde, kwam weer overeind, strui kelde opnieuw, waarna hij, met z'n 200 pond gewicht, in een mand met eieren van een koopvrouw viel. Van de eieren fele$£ niet Keel py.er,..^ ^*4 Eindelijk een Zondag van ijsveruiai Groote drukte op de ijsbaan. Na de zoovele mislukte ijs-Zondagen i 1 thans eindelijk van een geslaagden Zondag; sproken worden, hoewel voor de tochtenmaf de sneeuw nog steeds een geduchte belemmer; 1 was. Slechts waar banen waren uitgezet kon; reden worden. Mede door dit feit en het stralende wisi weer is het gisteren enorm druk geweest op Kennemer Ijsbaan, waar honderden gepn. teerd hebben van de wintersport, 's Mor?, was het zelfs reeds gezellig druk, doch de i dag spande de kroon. Het leek wel of alle scte senrijders(sters) op deze baan bij een gek» waren, want het was één krioelende mas Voor de loketten verdrong zich zelfs een! liefhebbers. Begrijpelijkerwijs ontstonden door de gel dige drukte talrijke botsingen,-die voor zok bekend alle nog gelukkig afliepen. De Bw Kruis Transportcolonne heeft het echter a| druk gehad om de opgekropen verwondingen u de schaatsenrijders te verbinden. De Eerste Beverwijksche IJsbaan bleef i veler teleurstelling nog steeds gesloten. DE TECHNISCHE MIDDELEN BIJ LUCHT' BESCHERMING. Op Woensdag 31 Januari zal de plaatsellj afdeeling van den R.K. Bond van Technici Bernulphus" een propagandavergadering te den in het K.S.A.-gebouw aan de Peperstfö waarvoor ook de leden van den R. K. Metaab werkersbond „St.-Eloy", den R. K. Bouwvak beidersbond „St.- Joseph", den R.K. Bondn Overheidspersoneel „St.-Paulus" en den R! Bond van Ambtenaren in Overheidsdienst^ i ka" zijn uitgenoodigd. In deze vergadering zal architect ir. A. H. Leeuwen Technisch adviseur van de Ned. Vr eeniging van Luchtbescherming van de afd.fc i Haag een lezing met foto-projectie houden o;!. „De technische hulpmiddelen bij luehtbescte ming". VASTENAVONDVIERING „KATHOLIEK BEVERWIJK". Evenals vorig jaar heeft het comité „Katholi Beverwijk" ook nu weer een vastenavondvier!!; georganiseerd. Deze feestavond wordt op Maandag 5 ft bruari in het K.S.A.-gebouw gehouden. De R.K. Gemengde Tooneelvereenigiri „Kunst Door Oefening" zal het blijspel „De taslij uit Dollarland" opvoeren. Voorts is er een co:-; ferencier, die moet trachten de gepaste carnw valsstemming er in te brengen. In deze taal wordt hij terzijde gestaan door „The Musifi Players", die tevens de dansmuziek verzorgt/ VOORDRACHT OVER ENGELSCHE HUMOR Dinsdagavond zal dr. J. B. van Ameronge; in het Kennemer Theater voor het Nut«: voordachtavond houden over „Engelsche hunt/ De voordrachtkunstenaar, die te BevérwijH eens meer optrad, o.m. bij de Ned. Vereenlgk. van Huisvrouwen zal werken brengen Dickens, Milne, Neil Lyons, Kipling en Wo:r house. DE BEVOLKING. In 1939 bedroeg het aantal geboorten waarvan 73 jongens en 53 meisjes, tegen l'; in 1938 en 121 in 1937. Overleden zijn 18 mannelijke en 20 vrotifr lijfee personen, in totaal dus 38. In 1938 ren eveneens 38 sterfgevallen en in 1937 41. Er werden 40 huwelijken gesloten; cc11;' scheidingen kwamen niet voor. In 1938 waren/ cijfers respectievelijk 43 en 2 en in 1937 en 1. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerardus Franciscus, z. van Jac.P- Bruins en Petr. A. Half; Cornelis Wilhei®- z. van W. Dam en E. M. Snijders; Gerardtö; van Hendr. van Tunen en Br. Dekker; Mai£ d. van C. C. van den Berg en H. P. G. Frehe. Overleden: M. Sinniger, echtgen. van C/- Duineveld 33 j. (overl. te Velsen). Gehuwd: P. Verdonk 25 j. en H. C. Ba&'J 20 j., beiden alhier; Jac. Fatels 31 j., alhier^ Jac. Berkhout 31 j., te Egmondbinnen; W. Zonneveld 26 j., alhier en M. Groot 23 te Castricum; P. Schweitzer 23 j., te Velsen A, R. Kranendonk 18 j., alhier,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2