BALANS NA TWEE MAANDEN RUSSISCH-FINSCHEN OORLOG. „De oitgetuksuageC" Mijnhardtjes ONS KNIPPATROON IADIC Alleen aan het Petsamo-front bleven de Russische verliezen gering. Ook in hef voorjaar zullen de Sovjets voor moeilijkheden staan ROVANIEMI, 31 Jan. Aan het einde van de tweede oorlogsmaand blijkt het dat de Russen een aanzienlijk kleiner deel van Finland in hun bezit hebben dan vier we ken geleden. Op sommige punten zijn zij gedwon gen geweest zich over de grens terug te trekken, op andere punten hebben zij versterkingen aange legd om het veroverde gebied te kunnen handha ven. Overal, behalve aan het Petsamo-front waar slechts kleine troepenafdeelingen liggen, zijn hun verliezen enorm geweest. En zulke zeker in ver houding tot het aantal troepen, dat in den strijd was gewikkeld en vooral in verhouding tot het aantal der tegenstanders. In het noorden heeft sinds het begin van dit jaar geen groote aanval plaats gevonden, maar op den Isthmus en in Noord-Ladoga werden keer op keer groote afdee- lingen roode infanterie tegen de Finsche verster kingen ingezet. De laatste vier weken hebben voor de Russen niets dan mislukkingen opgeleverd, de grootste daarvan waren wel de slagen van Kian- tajarvi en Raate. Sinds dien graven de Russen zich op de meeste punten in of consolideeren zij hun stellingen op de plaatsen, die zij hadden bereikt of zelfs daarachter. Op enkele punten zooals aan het Salla-front werden de nieuwe versterkingen op gegeven ten gunste van de tweede linie, die dich ter bij de grens ligt en gemakkelijker te verdedi gen valt. De wijziging van een offensieven oorlog tot een „positie" oorlog in het noorden is de reden van de betrekkelijke kalmte in dezen sector na de twee groote veldslagen bij Suomussalmi. Wanneer een groot offensief? De voornaamste kwestie waarmee de Finsche le gerleiders zich bezig houden is de vraag of de Rus sen weer tot een grooten aanval zullen overgaan en wanneer. De berichten dat een nieuwe divisie aan het Salla-front is aangekomen en enkele an dere aanwijzingen zouden er op kunnen wijzen dat een aanval op handen is, maar dit wordt hoogstens als een verontrustende factor beschouwd. Neutrale waarnemers echter zijn van meening dat de Rus sen in het noorden geen nieuwe poging zullen wa gen voor de lente. De voordeelen van een zomer- of voorjaarscampagne boven een win ter campagne worden hier menigmaal besproken, zonder dat men echter tot een definitief resultaat komt. Zonder eenigen twijfel zouden de Russen voordeel kunnen trekken van het langere daglicht en zij zouden practisch gesproken dag en nacht op den grond zoowel als in de lucht kunnen aanvallen. Boven dien zouden de weersomstandigheden het den Rus sen mogelijk maken vier en twintig uur In de open lucht te blijven zonder gevaar te loopen dood te vriezen Ook zouden zij hun tactiele kunnen her zien tegenover de zooveel bewegelijker Finsche krachten, wanneer zij daarvoor tenminste een ge schikte landstreek vinden, door het inzetten van tienduizend bereden kozakken, hetgeen naar hier en daar verluidt in hun bedoeling zou liggen. Daartegenover staat de veelbesproken mogelijk heid van het afbranden van groote gedeelten der uitgestrekte, dicht Finsche wouden, die de Fin sche Oostgrens beschermen om tot een beslissenden slag te kunnen komen. De wegen echter zullen in het voorjaar nat en modderig zijn en dat zal ge zien de zware transporten er niet beter op worden. Ook zullen de wouden zeker niet gemakkelijker begaanbaar zijn dan op het oogenblik voor de daar aan niet gewende Russen en -de moerassen zijn diep in dat jaargetijde. Weliswaar zullen de Fin nen niet meer in de gelegenheid zijn gebruik te maken van hun superioriteit op de ski's en van hun handige sneeuw-camouflage, maar het zal den Rus sen nog moeilijker vallen hun gemechaniseerde troepen voort te bewegen over den drassigen bo dem. Al deze factoren Rebben natuurlijk op de verschillende deelen van het front ook verschil lende beteekenis. Toegegeven wordt dat niet te voorspellen valt naar welken kant de schaal zal overslaan door de verandering van het weer, wan neer men buiten beschouwing laat de overmacht der Russen en evenmin rekening houdt met de hulp, die Finland uit het buitenland geboden kan worden. De beide luchtmachten. Dit wat den oorlog op den grond betreft. In de lucht handhaven de Russen nog steeds hun supe rioriteit. alleen niet meer op zulle eqn besliste wijze als in de eerste dagen van den oorlog. Deze kleine ■wijziging ten voordeele van de Finnen is gedeelte lijk te danken aan hun voortdurend verbeterde verdediging en aan de aankomst van nieuwe vlieg tuigen en vrijwilligers-piloten uit het buitenland. Zoowel de Finsche piloten als de vrijwilligers zijn zeer succesvol geweest in de verdediging als in den aanval. Russische troepenconcentraties en ook Russische bases in het binnenland werden gebom bardeerd. Wat deze laatste betreft zijn geen inlichtingen te verkrijgen. De Finnen verklaren dat het onmogelijk te schatten valt, hoeveel schade zij in het vijande lijk land hebben veroorzaakt. Onder de bases, die het meest worden genoemd als succesvol te zijn gebom bardeerd, schijnt Uktua te zijn, en zonder eenigen twijfel hebben Finsche troepen de Finsche vliegers geholpen aan de beschadiging van den Moermansk- spoorweg. De Russische superioriteit in de lucht zal zeker kleiner worden wanneer de Finnen erin zul len slagen meer jagers uit het buitenland te betrek ken. Het naderende voorjaarsweer zal niet veel in vloed uitoefenen op den strijd in de lucht. Rusland heeft het gedurende dezen winter tot nu toe met het weer getroffen, omdat ondanks de uitzonderlijke koude de lucht ongemeen helder was. Met het voor jaar zullen de ski's onder de vliegtuigen verdwij nen en plaats moeten maken voor pontons. Er zal echter een korte periode in het voorjaar zijn dat geen van beiden te gebruiken zijn omdat het ijs te zacht zal zijn en omdat er in de noordelijke streken slechts weinige plaatsen zullen zijn, die voldoende oppervlakte hebben voor een landing op wielen. Weinig verandering in het Noorden. Een beschouwing van de Noordelijke fronten van Petsamo tot Ilomantsi bewijst dat er de laatste drie weken weinig belangrijke veranderingen hebben plaats gevonden. Het Petsamo-front bevindt zich nog op precies dezelfde plaats, even buiten Hoeyenjarvi, als op het einde van het vorige jaar. De Russen schijnen er blijkbaar niets voor te voelen veel man schappen en materiaal op te offeren bij een poging om door de Finsche posities heen te breken, een poging die zelfs wanneer zij succes zou hebben hun strategische positie slechts erger zou maken. Zoodra de Russen in het zuiden bij Nautsi verder trekken stellen zij hun rechtervleugel bloot aan de aan vallen van de gevreesde Finsche patrouilles en tot nu toe wordt de rechterflank beschermd door de Noorsche grens. Langs de geheele Noorsche grens kan men de kampvuren zien branden van de Noor sche grenswachten, een bewijs dat Noorwegen bereid is zoowel zijn neutraliteit als de nieuwe grens met '„Rusland" te verdedigen. Tus^chen Petsamo en Salla ligt een lange strook land, waar vrede heerscht, omdat Russische eenheden nog niet gewaagd hebben binnen te dringen in Noord-Oost Lapland, waar zelfs vliegtuigen gedwongen zijn te landen omdat de tem peratuur op enkele duizenden voeten hoogte ondra gelijk is. Er loopen van de eene zederzetting der Lappen naar de andere slechts enkele sporen van rendiersleden, maar zelfs deze zijn nu verloren ge gaan in deze witte wildernis, omdat alle Lappen naar het Zuiden zijn geëvacueerd en sinds weken is er geen „pulka" (kleine rendierslee) langs deze sporen getrokken. De Russische artillerie en luchtmacht hebben ge tracht de Finsche linies rondom Salla te verzwak ken en vooral de luchtbombardementen zijn de laat ste dagen bijzonder hevig geweest. In een sector van het Sallafront werden honderden bommen gewor pen, maar naar verluidt zou er slechts een paard zijn gedood. De geruchten dat de Russen aan het Salla- front aanzienlijk versterkt zijn men spreekt zelfs van een geheele divisie zijn zeer moeilijk te con troleeren. Men schat het aantal echter op veertig a vijftigduizend. Men acht het niet waarschijnlijk dat de Russen aan het Salla-front binnenkort een nieuw offensief zul len inzetten, hetgeen echter de mogelijkheid van plaatselijke aanvallen geenszins uitsluit. Zoolang de Russen blijven in hun krachtig versterkte posities is het niet mogelijk hen van hun bases af te snijden, Ook een Finsche aanval schijnt onwaarschijnlijk. De situatie bij Kuusamo, Suomussalmi, Kuhno, Lieksa, Tlomantsi is in principe niet erg verschillend van die aan het Salla-front, behalve dan dat de Russen bij Suomussalmi en Lieksa over de grens zijn terug gedreven. Voor het overige lijken al deze fronten op elkaar: de Russen blijven in hun stellingen en pro- beeren met hun artillerie zooveel mogelijk schade aan te richten. Terzelfdertijd blijft een levendige patrouille-activiteit bestaan, een activiteit welke gezien de ondervindingen, voor de Russen niet bijs ter aangenaam genoemd kan worden. (United Press.) De kosten der'japansche defensie. De Japansche minister van Financiën, Yoekio Sakoerautsji, heeft in het parlement een rede voering uitgesproken over de financieele politiek van de regeering Yonai. Betreffende het belastingjaar 1940—1941 heeft de regeering besloten bij het parlement het begrootingsontwerp in te dienen zooals dat opgesteld is door het vorige kabinet. Eenige aanvullende ramingen zullen echter naar ver wacht wordt, later ter goedkeuring worden in gediend. In zijn toelichting op de uitgaven in het be lastingjaar 19401941 verklaarde de minister dat de regeering zorgvuldige aandacht had gewijd aan aanvullende en buitengewone mili taire uitgaven en zich tot het uiterste had in gespannen om te bezuinigen op de uitgaven, Bij het opstellen der ramingen heeft de regeering zoo goed mogelijk een vergelijkend onderzoek in gesteld naar de verhoudingen tusschen goederen, kapitaal en arbeid, waarbij zij den nadruk leg de op het bereiken van het doel in de Chinee- sche aangelegenheid en aanvulling der verschil lende faciliteiten achter het front. De buitengewone militaire uitgaven in 1940 worden geraamd op 4.460.000.000, waarvan 2.973.000.000 toegewezen aan het leger, 737.000.000 aan de vloot en 750.000.000 voor reserve. Sprekende over den buitenlandschen handel hechtte de minister belang aan het feit, dat in het laatste jaar de uitvoer in totaal had bedra gen 3.932.000.000 en de invoer 3.127.000.000 zoo dat de handelsbalans gunstig is met 805.000.000. Vergeleken met 1938 wijzen deze getallen op een stijging met 35 procent in den uitvoer en tien procent in den invoer. JAVA—NEW-YORK LUN. Tawali, 31 van Norfolk naar New-York. Brastagi, Java n. New-York 1 van Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (thuisr.) 31 van Belawan. Kota Nopan (thuisr.) 1 van Belawan. Kota Inten (ultr.) 31 te Batavia. Slamat (uitr.) 31 te Batavia. Blitar, 1 v. Rott. n. Antwerpen n. Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, Batavia n. Genua 1 te Suez. Poelau Bras (uitr.) 31 van Djeddah. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Tosari, Kurrachee n. Pacifickust 30 v. Batavia. Het oordeel van den ex-keizer. Westelijke mogendheden moeten den strijd staken en Finland helpen. NEW YORK, 2 Februari. Poulny Bigetow, biograaf van den ex-keizer publiceert een ge deelte van een brief van den Duitschen ex-keizer waarin deze constateert dat het dappere vol houden der Finnen den stralenkrans van het bolsjewisme heeft vernietigd. De ex-keizer is van oordeel dat de oorlog voerenden in West-Europa den strijd moeten staken en met vereende krachten Finland moe ten helpen teneinde dit land en de beschaving te redden. (United Press). AANBESTEDINGEN. HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het onderhoud der Helder- sche Zeewering gedurende 1940. Het laagst werd in geschreven door J. de Vries te Helder voor f 12.368. Verder werd aanbesteed het onderhoud der Rijkszee- en Rijkshavenwerken op Urk gedurende 1940. De laagste inschrijving was van. Y. Dikker- boom Jzn. te Den Oever voor f 5285. Tenslotte werd aanbesteed het onderhoud der Rijkswegen in Noord-Holland gedurende 1940, in zes perceelen. Laagste inschrijvers waren: voor perceelen 1, 2 en 3 firma Bunschoten te Santpoort voor resp. f 16.871, f 17.830 en f 14.131; voor per ceel 4 Janzen en Revers te Haarlem voor f 6850; voor perceel 5 N.V. Mabuwat te Willemstad voor f 29.467; voor perceel 6 firma Bunschoten voor f 10.447. Voor de massa: perceelen 1 en 2 N.V. Ma buwat voor f 34.951; perceelen 3 en 4 R. Bijker te Haarlem voor 23.000; perceelen 3, 4 en 5 N.V. Leidsche Grond- en Zand-Mij. Samson te Leiden voor f 56.000. Hoe veilig te rijden op spiegelgladde wegen? Handige jongeman heeft er wat op gevonden. Dat automobilisten om, trots gladde wegen, toch te kunnen rijden, een ketting om hun wielband aanbrengen, is algemeen bekend. Maar de 17-ja- rige Jan Bos, wonende te Nederhorst den Berg, die dagelijks van Hinderdam naar Weesp moet fietsen, heeft zoo'n ketting ook op zijn fiets toegepast. En ziet, na eenige vergeefsche pogingen daar ver schillende moeilijkheden overwonnen moesten wor den slaagde de jeugdige fietsrijder er in, de ketting om zijn wielbanden te bevestigen. Eerst liet hij zijn banden voor de helft leegloopen, bracht daarna, precies in het midden van den band, de ketting aan, welke iets korter was dan de band, waarna de band flink op spanning werd gepompt. „Het middel is zóó afdoende tegen slippen op gladde wegen" aldus verzekerde Jan ons, „dat ik er zelfs een proef mee heb durven nemen op spie. gelglad ijs en zelfs op een hellend vlak behoefde ik nergens bevreesd voor te zijn. Ik kom nu dagelijks op den gladden Dammerweg en in de C. J. van Hou tenlaan verschillende fietsers tegen, die vallen doch ik rijd er vlug overheen. De ketting heeft ook nog dit voordeel, dat mijn dynamo niet zoo makkelijk meer slippen kan, omdat de band nu hooger op den weg ligt en dus niet zoo met sneeuw bedekt is." Tenslotte vertelde de handige jongeman ons nog, dat zijn ooms en neven, in navolging van zijn voor beeld, allen hetzelfde kettingmiddel hebben toege past met hetzelfde succes. Spoorwegarbeider door Dieseltrein gegrepen. DIEMEN, 2 Februari. De 50-jarige spoorweg arbeider A. Olthoff, uit Weesp, die vanmorgen vroeg bezig was met het sneeuwvrij maken der spoorbaan op de lijn naar Amersfoort, Is om streeks half zeven verrast door een dieseltrein, welke uit de richting Amsterdam naderde. De man werd door den trein, die op weg was van Amsterdam naar Groningen, gegrepen en eenige meters medegesleurd. Hij was op slag dood. Negentien opvarenden van Zweedsch schip vermist. LONDEN, 2 Februari. Woensdag is het Zweedsche stoomschip „Fram" (2491 ton) uit Gothenburg na een explosie binnen twee minu ten gezonken. Er worden negentien mannen en een vrouw vermist. Een trawler redde dezen middag vijf leden van de bemanning van een vlot, waarop de bootsman reeds gestorven was. De overlevenden, vier Zwe den en een Pool, werden in een Schotsehe Jiaven aan land gezet. De mannen, die de wanhoop nabij waren, droegen slechts flanellen en pyja ma's. (United Press.) GEKLEEDE MIDDAGJAPON. De mode brengt voor de nieuwe japonnen een ruime voorbaan, die in het midden iets klokt. Men ziet aan dit model, dat uit doorgaande banen be staat, hoe de stofreep aan het bovendeel zeer smal is en zich naar den zoom toe aanmerkelijk verbreedt, waardoor een klokkende lijn ver kregen wordt. Benoodigt stof 3 M. van 1.30 M. breed. Het geheel kleedt zeer af en wordt geleverd in maat 50. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar Kennemerlaan 42, Llmuiden en Breestraat 29, Beverwijk. Afrikaansche Senaat keurt het regeeringsbeleid goed. KAAPSTAD, 1 Februari (Havas) De senaat heeft heden met 21 tegen 13 stemmen een door de regeering ingediende motie aangenomen, waarin de politiek ten aanzien van den oorlog wordt goedgekeurd. Met een gelijke stemmenverhouding werd een door Fourie, gewezen minister in de regeering- Hertzog, ingediend amendement, waarin het sluiten van vrede met Duitschland werd ge- eischt, verworpen. Ernstige brand in krankzinnigengesticht. STOCKHOLM, (Zweedsch tel. ag.), 2 Febr. In een krankzinnigengesticht bij Stockholm is een brand ontstaan waarbij minstens drie personen geheel verkoold werden. Tien personen liepen verwondingen op. FAILLISSEMENTEN. 1 Februari 1940 is door de Arrondissements- Recihtbank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: Arend Tibbe, schilder, wonende te Heemstede, Landzichtlaan 26. Rechter-commissaris: Mr E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Curator: Mr. W. de Rijke, advocaat en procureur te Haarlem. DUITSCHE ONDERSCHEIDING VOOR DEN AMSTERDAMS CHE STATIONSCHEF. AMSTERDAM, 2 Februari. De Duitsche rijkskanselier heeft den heer W. Jongstra, hoofdstationschef van het Centraal Station te Amsterdam, het kruis van verdienste der orde van den Duitschen Adelaar, derde klasse, ver leend. tegen Gevatte koude, Koorts, Griep (Adv. Ingez. „Waarom bindt U de rolschaatsen niet af, als U er niet op voort kunt?" infor meerde de agent. Maar dit was gemak kelijker gezegd dan gedaan, vond Dinges. Als hy één oogenblik z'n broek losliet, zou hy een figuur als modder slaan. Neen, dan maar liever rijden, al zou het zjjn tot morgenochtend vroeg. „Als een dolleman hebt U over de markt gereden. Overal is schade aangericht", aldus vervolgde de agent. „Nu gelast ik U de rolschaatsen af te binden, want daar moet een einde aan komen." Met een ge biedend gebaar wees de agent naar de voeten van Dinges, hem zoo beduidend aan zijn bevel gevolg te geven, Ten einde raad besloot Dinges om te bukken. Zijn broek begon onheilspellend te kraken, een naad tornde. De agent dacht, dat dit opzettelijk geschiedde om hem belachelijk te maken in de oogen der omstanders. En dat nam hy niet. „Je naam, mannetje", zei hij barsch, terwijl hjj .pfitlood en schrijfboekje pakte, PKOERAMMA ZONDAG 4 FEBRUARI 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AYsr VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 Aft! 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten, Anti bouwhalfuur. 9:30 Orgelspel. 9.40 Cause'!,' Slaat en Maatschappij". 9.59 Berichten, iq/5: dagsschool. 10.30 Vrijzinnig Hervormde Kei-v.' 12.00 Filmpraatje. 12.25 Gramofoonmuziet<-" Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. u-, orgel. 1.30 Causerie „De gesproken mailbrU Luistervinkenkoor (opn.). 1.55 Declamatie Boekbespreking. 2.30 Het Concertgebou\v-Or' solisten. 3.303.45 Causerie over schilderku*? Omroeporkest, solisten en spreekster (0pkf' Sportnieuws. 5.00 Gesprekken met luisteraa Voor de kinderen. 6.00 „Bravour en Charnwl Sportpraatje. 6.45 Sportberichten A. N. p foonmuziek. 7.00 VARA-ICalender. 7.03* ScL- onschuldig? 7.28 Rosian-orkest. 8.00 Bericht? N. P., mededeelingen. 8.20 AVRO-Amusf! orkest, koor en solisten. 8.50 RadiotooneeL o£ roeporkest en solisten. 10.00 Causerie over F sche namen 10.15 Aeolian-orkest en solisfc Berichten A. N. P. 11.10—12.00 AVRO Dar,, en gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5 00 w 7.45—11.45 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek Hoogmis. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.15 C- „Opvoeding en onderwijs voor het meisje". 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 A. N. P. 1.00 Boekbespreking. 1.20 Roec 2.00 Vraag en antwoord. 2.45 Gramofoor 3.00 Pianoduo en gramofoonmuziek. 4.00 Z 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gewijde (gr.pl.). 5.50 Nederlandsch Hervormde Kerb- Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Ber* 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A. N p" dedeelingen. 8.15 „Les contes d' Hoffmann» 3 (9.109.30 Reisvertelling)11.00 Berichten A' 11.10 Epiloog. 11.3011.45 Esperanto-nieuwc ENGELAND, 391 en 449 M. 11.20 Muzikaal tusschenspel. 11.50 PigJ dracht. 12.20 Declamatie. 12.35 R. Cran's orker Berichten. 1.30 Kenilworth-octet. 2.05 BBC.: 2.35 Voor tuinliefhebbers. 2.50 BBC-orkest en" 3.50 Ch. Ernesco's kwintet. 4.20 Declamatie" Voordracht. 5.05 Kutcher-strijkkwartet. 5,35; deruurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Godsdienstige? serie. 6.55 BBC-Harmonie-orkest. 7.20 Cat „The Ear of Britain". 7.55 Orgelspel. 8.15 drenst. 9.00 Liefdadigheidsoproep. 9.05 Zant Berichten. 9.35 BBC-Theaterkoor en -orkest Radiotooneel. 11.05 Epiloog. 11.15 BBC-! orkest. 11.50 Mantovani en zijn Tipica-orker. Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 12.05 Zang. 12.34 en 1.05 Piano en viool. 1,35 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Vioolvoordracht Klarinetvoordracht. 3.35 Trioconcert. 4.20 4.35 Chansons. 4.50 Radiotooneel. 5.50 Symph concert. 7.50 Zang. 8.20 RadiotooneeL 9.05" Walzertraum", operette. 11.05 Gentil-ensemble, 12.20 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.30 Gramofoonmuziek.)' Zang, viool, piano en orgel. 10.35 Vroolijk gramma. 11.20 Omroeporkest en solist. 1.15 schenspel. 1.352.15 Populair concert. 2.45 schenspel. 2.50 Voor de soldaten. 3.20 Weeniz concert. 7.35 Omroeporkest, Omroepkoren et listen. 9.5012.20 Populair concert. MAANDAG 5 FEBRUARI 1940. HILVERSUM L 1875 en 414.4 M. Algemeen progTamma, verzorgd doer AVRO. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. !'jf Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 1 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor,! Voor de vrouw. 11.10 Vervolg van 10.35. Gramofoonmuziek. 12.15 AVRO-Dansorkest. Berichten ANP., hierna: Gramofoonmuziek, Gramofoonmuziek. 1.45 Het Sylvestre-trio, i Omroeporkest en solist. (Om c.a. 3.35 Perskrc^ 4.30 Causerie „Nationale en internationale fc kunst'. 5.30 AVRO-Amusementsorkest en t. (opn.) 6.10 Secco en zijn ensemble. 7.00 Piano? dracht. 7.30 Reportage „Delfzijl, een nationale;- ven". 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 81=: Twilight Serenaders, en solist. 9.00 Radiotoo: 9.45 AVRO-Symphonie-orkest en solisten (c 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten X'. hierna: Lili Mathé en haar ensemble. 11.35 Lal d. Spall en zijn Band. HILVERSUM n. 301.5 M. NCRV-Uitzendingen. 8.00 Berichten ANP., 8.05 Schriftlezing en: ditatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukr schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijker tuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 BericÊ'; 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten ANP.,: 12.35 Krontpongband en gramofoonmuziek. 1.000! gelspel. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoon ziek. 3.00 Keukenpraatje. 3.30 Gramofoonimé 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 V" de kinderen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.50 Vrsg uurtje. (7.00 Berichten). 7.45 Gramofoonmnh 8.00 Berichten ANP., Herhalin SOS-berichten i NCRV-Salonorkest en vocaal kwartet. 9.00 U~ kundige causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 a richten ANP., actueel halfuur. 10.30 De Vedelx 11.15 Gramofoonmuziek. ENGELAND 391 en 449 M. 12.20 Orgelconcert. 12.50 Variété-orkest. 1.20 richten. 1.30 Orgelspel. 1.50 Reginald King-kv^ 3.20 Harry Leader's orkest. 4.05 Causerie. 4.20 V- riété-programma. 4.35 BBC-Northern-orkest, Voor de kinderen. 5.50 Koperorkest. 6.20 Bei ten. 6.35 RadiotooneeL 6.55 Zang. 7.20 Medede: gen. 8.00 Discussie. 8.20 Gevarieerd progra^ 9.20 Berichten. 9.35 Causerie. 9.50 Declamatie. l j BBC-orkest, en solist. 11.00 Jack Payne en Band. 11.30 Declamatie. 12.00 Rhytmische mui 12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.05 Zang. 12.20 Jane Evrard's damesorkest Pianovoordracht. 1.35 Zang. 2.00 Gramofoonffi© 2.05 Vioolduetten. 2.30 Fluit en piano. 3.20'OtT: concert. 4.20 Radiotooneel (E.) 4.50 Cembalo-'''"-- dracht. 5.20 Chansons. 5.35 Brusselsch pianokw*J 6.35 Pianovoordracht. 7.20 Giardino-orkest diotooneel 9.05 Sypmhonieconcert. 11.05 Radiot# 11.35 Zang. 12.05 Raymond Legrand en zijn orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.40 Leo Eysoldt's kest en soliste. 10.50 en 11.20 Gramofoonmi^ 12.30 Militair orkest. 1.15 Tusschenspel. 1.35 P# lair concert. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.40 Spaans- programma. 4.30 Zang. 5.10 Cembalomuziek en^ clamatie. 5.45 Twee hobo's, fagot en hoorn. 6.W- „Drei Musikanten", en solisten. 6.50 Concert j Gramofoonmuziek. 7.50 RadiotooneeL 8.25 Gr£ foonmuziek 8.45 Koorzang (opn.) 9.05 Hans B> en zijn orkest (gr.pl.) 9.50 Otto Dobrindt's os* 11.30 Nachtconcert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30, 5.15 5.55 en 7.20 Gramoitf' muziek. 8.20 Voor de soldaten. 8.50 Cabaret-P' gramma. 10.30 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Radio-orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Radio-orkest. 6.35 Cellovoordracht. 6.50 Gra- foonmuziek. 7.05 Zang. 8.20 Voor de soldaten. W. Ruhlmann's orkest en solisten. 9.35 Viool piano. 10.30 Omroepsymphonie-orkest en het roepkoor. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. Geen opgave ontvangen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6