SAimedstufden HJ6iacuU(e £e& GonnieSietske. SCHAATSENRIJDEN MAANDAG 5 FEB RU ART 1940 Veel deelnemers en kijklustigen. B. Rhotlius uit Heemstede wint beide hoofd nummers der heeren. Onder de vele verhalen, die later over den stren gen winter 19391940 de ronde zullen doen, zal zeker niet het gedeelte ontbreken, waarin wordt verteld over skiwedstrijden, die in de duinen nabij Kraantje Lek te Overveen zijn gehouden op Zon dag 4 Februari 1940. Kraantje Lek is 's zomers voor de jeugd een aan trekkelijke uitspanning, omdat de beroemde holle boom, de stijle Blinkert en de opgezette dieren van den heer Dijkstra dingen zijn, die men gezien moet (hebben. De uitspanning Kraantje Lek lijkt in deze dagen meer op een bergholelletje in Arosa, dan op de uit spanning, die we van onze zomersche wandelingen kennen. Tegen de muren van het gebouw staan ski's in rijen, in het gebouw nemen de skiërs in hun opvallend fleurige eri frissche kleedij een hart versterking en ook de koud geworden kijklustigen, laten zich een warmen dronk best smaken. Het is er een gezellige, gemoedelijke boel en dat niet alleen; het is er zoo anders dan gewoonlijk. Het is er prettig vreemd; romantisch aangelegde personen wanen zich ver van huis. In de geschiedenis van Kraantje Lek is het nog nooit voorgekomen, dat er skiwedstrijden zijn ge houden en wie weet, hoe lang het zal duren, eer zoo iets weer mogelijk zal zijn. De heer R. van der Wal uit Haarlem, winter sportleider der Nederlandsche Reisvereeniging, was op het idee gekomen nadat hij gezien had, dat er veel 'werd geskied om wedstrijden te or gan iseeren. In vroeger jaren was Kraantje Lek een gelegen heid waai- wel „droog" werd geskied, nl. op den Blinkert. Omstreeks Kerstmis 1938 had de heer Van der Wal besneeuwde terreinen reeds op zijn ski's onderzocht en was tot de conclusie gekomen, dat ze zeker geschikt waren voor een beperkte be oefening van deze Alpensport. In de afgeloopen week heeft de heer Van der Wal in samenwerking met den eigenaar van de uitspanning, den heer W. Dijkstra, de wedstrijden uitgeschreven en het resultaat heeft de verwachtin gen overtroffen, althans wat het aantal deelneem sters en deelnemers aan de beide hoofdnummers betreft. Zondagmorgen was er een wedstrijd voor begin ners; hiervoor bestond minder belangstelling, doch toen daarna deze wedstrijd, die een afstand van circa 600 Meter betrof, ook voor meergevorderden werd opengesteld, bleek de deelneming voldoende. Bij de dames won Tineke van Beeck Vollenho ven uit Heemstede in den tijd van 5 min. 12 sec., gevolgd door Els van Arkel uit Haarlem, die 33 sec. langer voor het afleggen van dit parcours noo- dig had. Nummer 3 was mej. De Groot uit Aerden- hout, die een tijd maakte van 6.15. Van de heeren was S. Brommet uit Amsterdam de snelste met een tijd van 5 minuten 8 seconden. De tweede aankomende bleek de heer Leverland uit Haarlem te zijn (6 min. 4 sec.) Ook nummer drie. de heer Steenbeck, was uit Haarlem afkom stig. Deze had voor den afstand 6 min. 25 sec. noo- dig. Voor de slalom verschenen niet minder dan 28 deelnemers aan den -start en daar er zoowel vóór als na de wedstrijden ook nog een flink aantal skiërs van de partij was, dat niet had ingeschre ven, kan men zioh wel voorstellen, hoe druk het op de baan was. De slalom was niet gemakkelijk, omdat het baandek meer uit ijs dan uit sneeuw bestond. De organisatoren hadden op een sneeuw bui gerekend doch in plaats daarvan kwam er helaas regen, waardoor de baan spiegelglad was. Daarom moest de Blinkert uitgeschakeld worden; een snelle afdaling was levensgevaarlijk, omdat er geen uitloop is. Velen, die er-zioh toch op waagden, tuimelden er af, waarbij zich gelukkig geen ern stige ongevallen hebben voorgedaan. Zondag werden in de duinen bij „Kraantje Lek" te Overveen ski wedstrijden gehouden. Een groot aantal deelnemers aan de Slalom, klaar voor den start. De grootste hindernis was het nemen van den heuvel, die circa 100 Meter van den start lag. Hier werden vele seconden verspeeld, als de start niet snel genoeg was geweest. De totale lengte van de slalom bedroeg circa 300 Meter. In het midden en aan de finish moesten vlaggetjes worden „genomen", wat de meeste deel nemers goed deden. Elke deelnemer legde de sla lom tweemaal af, waarbij de snelste tijd gold. Vooral Rhodius uit Heemstede bleek een behen dig skilooper te zijn, die juist op de moeilijke stuk ken groote snelheid ontwikkelde. Hij eindigde dan ook als nummer één in den tijd van 26.2 sec. Ver rijn Stuart uit Santpoort was tweede; tijd 27.2. Nummer drie werd de heer Barmé uit Overveen (28 sec.) De dames waren niet snel. De winnares, mej. Van Amerongen uit Amsterdam, had 40.5 seconde noodig. Nummer twee was mej. Rosenbach (43.5 sec.) en nummer drie mej. A. J. de Beaufort (45 sec.) beiden uit Amsterdam. Te vier uur was de slalom geëindigd. Vele deel nemers gevoelden zich tè vermoeid om hun in schrijving voor den afstand van vijf kilometer ge stand te doen; zij moesten verstelt laten gaan. Drie deelneemsters en acht deelnemers, vergezeld van jury en pers, werden naar het Visscherspad aan de Kostiverlorcnstraat te Zandvoort gebracht om te starten voor den afstandwedstrijd door de dui nen. De dames kregen een voorsprong van drie minu- en, de heeren vertrokken met tien seconden tus- sohenruimte. Spoedig was het elftal uit het gezicht verdwenen, waarna de auto's met spoed naar Kraantje Lek terugkeerden. Met spanning werd de aankomst aan de finish verbeid. Na 29 minuten en 15 seconden verscheen als eerste R. Rhodius, die zioh dus ook hier de sterkste toonde. Nog geen minuut later kwam Kolff uit Wassenaar binnen, evenwel zonder ski's en van de andere zijde. Het bleek, dat deze sneller was geweest dan Rhodius, doch hij was te vroeg naar rechts afgeslagen en was toen via den gevaar lijken Blinkert bij het café, waar de jury niet ze telde, aangekomen. Dat was een tegenvaller voor Kolff, want hij moest worden gediskwalificeerd. Zijn tijd moet circa 28 minuten 30 secondent heb ben bedragen. Dit was eigenlijk de eenige disso nant op dezen dag. Jhr. W. E. J. Berg uit Amster dam werd tweede in 31 minuten, 10, seconden. Inmiddels was ook de eerste dame, mej. S. G. Huykman uit Den Haag, binnen gekomen. Zij maakte den fraaien tijd van 31 min. 35 sec., dat was acht minuten sneller dan nummer twee, mej. Van Amerongen uit Amsterdam en zelfs tien mi nuten beter dan mej. Rosenbach uit Amsterdam, die als nummer drie arriveerde. De in Amsterdam woonachtige Engelscbman R. Fry bleek met 32 min. 16 sec. de derde prijswin naar bij de heeren te zijn. Na afloop reikte de heer Van der Wal de prijzen uit, o.a. twee wisselbekers, die de heer Dijkstra be schikbaar had gesteld. Spreker prees den prettigen, sportieven geest, die er tijdens de wedstrijden had geheerscht. De Zandvoorlsche voetbalvereeni- ging „De Zeemeeuwen" heeft Zater dagmiddag haar twintigjarig bestaan op de ijsbaan op haar terrein gevierd. Een groep deelnemers, bestuurs- en juryleden poseeren voor onzen fotograaf. (Onder de Mag, met don keren hoed en oorkleppen, de voor zitter, de heer H. de Jong). Gonnie kan zoo pijlsnel schaatsen, Dat wist elk van ons al wel. Moest men haar vóór Sietske plaatsen, Of was Sietske wel zoo snel? Dat moest wonden uitgestreden, Amatrice tegen prof, Nou, ze hebben nu gereden Op een wijze niets dan lof. Op den Donderdag begonnen, Op den Vrijdag weer herhaald, Ieder heeft een keer gewonnen Ieder heeft een keer gefaald. Ja, op de vijfhonderd meter, Toomde Gonnie zich te sterk, Daarop oefende ze beter, Dat is niet zoo Sietske's werk. Maar de beide jonge vrouwen Bleken op de korte baan, Hier met rijden, daar met klauwen, Practisch gelijk op te gaan. In die twee bewogen dagen Heeft, naar u reeds hebt.gehoord, Elk haar eigen slag geslagen, In den dubblen zin van 't woord. Zie, dit vind ik nu pas aardig, Geen van beiden komt te kort, Beiden zijn bewondring waardig, In de snelle schaatsensport Beiden kijken op die dagen Stellig met- plezier terug, Geen van beiden is verslagen, Beiden zijn ze even vlug. 't Wordt helaas wel eens vergeten, Met die records en de rest, Maar zoo'n uitslag mag wel heeten: Sportgenoegen op z'n best P. GASUS. SKIWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Zondagmiddag werden in de duinen achter de Brederodestraat te Zandvoort nogmaals ski-wed strijden gehouden welke waren uitgeschreven door de V.V.V. en die werden geleid door den heer J. A. B. van Pagee. De wedstrijd voor dames en heeren ging over een afstand van ongeveer 2 K.M. Gemakkelijk was 't parcours allerminst. Het klimmen tegen de steile duinhellingen viel niet mee en ook de „Schuss- fahrt" aan het slot bleek nog vrij groote moeilijk heden te bevatten. Ongeveer op de helft kwamen velen ten val; zij verloren daardoor kostbare seconden. Geen en kele skiër bezeerde zich, maar een der toeschou wers, die uitgleed op een gladde duinhelling, had doktershulp noodig, omdat hij de knieschijf uit de kom viel. Hoewel het weer en 'vooral de toestand der we gen niet bepaald meewerkten, was er toch een flinke belangstelling voor de wedstrijden. Uit alle deelen van het land, tot zelfs uit Friesland en Gro ningen, waren de deelnemers en toeschouwers naar de Zandvoortsche_ duinen gekomen. De uitslagen luiden: Langlauf voor heeren over 2 Kilometer: 1 W. Jansen, Amsterdam in 10 min. 16 sec.; 2 R. D. H. Winkler, Zandvoort in 10 min. 19 sec.; 3 J. A. Zady, Aerdenhout in 10 min. 36 sec., 4 Jeroen van Alphen in 10 min. 52 sec. Langlauf voor dames over 2 Kilometer: 1 mevr. Beeckman, Amersfoort in 16 min. 24 sec.; 2 mevr. Hoekstra, Breukelen in 17 min. 2 sec.: 3 mevr. L. Saassen, Utrecht in 17 min. 25 sèc., 4 mej. C E. Spaan, Amsterdam in 19 min. 32 sec. De prijsuitreiking, waarmede de heer Van Pa gee zich belastte had plaats in Trocadero aan den Noord-Boulevard. Jan Boon wint op den Donderberg. De Nëderlandsche Ski-vereeniging organiseerde Zondagmiddag op het landgoed „Dartheide" van den heer J. Smit op den Donderberg bij Leersum wedstrijden, waaraan meer dan tachtig loopers deelnamen. Er stond een slalom en een 5 K.M. wedstrijd op het programma. Voor de slalom was een baan van 200 Meter uit gezet met een hoogteverschil van 40 Meter. Bij den afstandwedstrijd over 5000 Meter waren de tijden minder goed dan de vorige week, omdat de sneeuw zeer glad was geworden door den dooi, waardoor het stijgen zeer langzaam kon geschieden! Jan Boon werd ditmaal bij de heeren eerste in 25 min. 15 sec. met meer dan een minuut voorsprong op den Hilversummer Deyters. Bij de dames won Reina Pais uit Hilversum in een tijd, die, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, zeker niet slecht mag worden genoemd. De uitslagen luiden: Slalom heeren: 1. W. H. Mellema'(Naarden) 24,6 sec.; 2. E. F. Hekking (Nijmegen) 25 sec.; 3. F. Deyters (Hilversum) 26,3 sec. Slalom dames: 1. Mevr. M. Stutterheim (Hilver sum) 30,8 sec.; 2. mej. R. van Bleyswijk Sombeek (Amsterdam) 30,8 sec. (na loting); 3. mej. A. Twijnstra (Bilthoven) 31,6 sec. Afstandwedstrijden 5 K.M. heeren: 1. Jan Boon (Den Haag) 25 min. 15 sec.; 2. F. Deyters (Hilver sum) 26 min. 20 sec.; 3. E. F. Hekking (Nijmegen) 27 min. 10 sec. Afstandswedstrijd 5 K.M. dames: 1. Mej. R. L. Pais (Hilversum) 30 min. 56 sec.; 2. mevr. L. A. van der Lee (Zeist) 32 min. 33 sec.; 3. mej. R. van BJeyswijk Sombeek (Amsterdam) 33 min. 28 sec. Kampioenschappen van Zwitserland Uit Bern: In het Berner Oberland zijn Zondag de Zwitsersche skikampioenschappen geëindigd. In de combinatie, welke bestond uit een slalom, een afdalingswedstrijd, een afstandswedstrijd en een springwedstrijd, van de kleine schans, bezette Heinz von Allmen de eerste plaats; hij behaalde hiermede den titel van Zwitsersch kampioen 1940. In de duinen achter „Kraantje Lek" te Overveen, die er de laatste dagen een weinig Zwitsersch uitzien, had den Zondag ski-wedstrijden plaats. Eenige deelnemers in actie. Estafette in de Drunensche duinen. Zondagmiddag werden in de Drunensche duinen bij Udenhout voor de tweede maal Skiwedstrijden georganiseerd, welke, evenals die van een week geleden, buitengewoon goed geslaagd zijn. Helaas begon het in de-middaguren te regenen, doch van veel invloed op de gemaakte tijden bleek dit niet te zijn. Er stond uitsluitend een estafettewedstrijd op het programma, nl. over 3 maal '4 K.M., waaraan verscheidene ploegen deelnamen. De beste tijd wérd gemaakt door Vught A. met 1 uur 8 min. 10 sec. De heer L. van Wagenberg leverde de beste persoonlijke verrichting met een tijd van 20 min. 4 sec. over 4 K.M.; mej. S. van Zinnicq Bergmann was de snelste dame met een tijd van 24 minuten 15 sec. Ski-jöring te Zandvoort afgelast. De door de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer te Zandvoort uitgeschreven wedstrijden in ski- jöring moesten worden afgelast. In plaats van versche sneeuw, was er ij zei gekomen waardoor het traject absoluut voor deze sport ongeschikt was ge worden. Ook de sledevaart te Zandvoort kon Zondagmor gen niet plaats hebben. DE INTERNATIONALE SPORT WEEK TE GARMISCH.. Christl Cranz De internationale wintersportweek werd Zater dag te Garmisch voortgezet met de afdaling voor dames en heeren op het Kreuzeékjoch. De belang rijkste uitslagen luid: Afdaling dames: 1 Christl Cranz (D.) 4 min. 22 sec.: 2 Lisa Resch (D.) 4 min. 22.6 sec.; 3 Helga Goedl (D.) 4 min. 23.2 sec.: 4 Hilde Suse Gaertner (D.) 4 min. 53.4 sec.; 5 Beinhauer (Bohemen-Mo- ravië) 5 min. 3.2 sec. Afdaling heeren: 1 Peppi Jennewein (D.) 4 min. 8.2 sec.; 2 Roman Woerndle (D.) 4 min. 14.2 sec.; 3 Willy Walch (D.) 4 min. 16 sec.; 4 Albert Pfeif fer (D.) 4 min. 17 sec.; 5 Chierroni (Italië) 4 min. 19 sec. Zaterdag werd het ijshockey-tournooi, dat in het kader van de internationale sportweek te Gar misch wordt gehouden, voortgezet met een ont moeting tusschen Bohemen-Moravië en Italië. Het protectoraat heeft dezen wedstrijd met 50 (10, 10, 30) gewonnen en plaatste zich voor den eindstrijd. De ijshockeywedstrijd tusschen Duitschland en Hongarije is Zaterdagavond nog gespeeld. De Hon- gaarsche ploeg zegevierde met 32, waardoor zij Zondag in den eindstrijd tegen Bohemen-Moravië mocht uitkomen. De eindstrijd van het ijshockeytournooi tusschen Hongarije en Bohemen-Moravië heeft Zondag een zege voor het protectoraat gebracht. Bohemen-Mo ravië won met 60 (30, 10, 20). De deelnemers aan de slalom moesten een vrij moeilijke piste op de helling van den Gudiberg af leggen. Er waren 44 poortjes uitgezet; het hoogte verschil bedroeg ongeveer 180 meter. De winnaars der afdalingswedstrijden, Peppi Jennewein en Christl Cranz wisten ook op dit on derdeel de eerste plaats te bezetten, zoodat zij ook eersten werden in de combinatie. De uitslagen luiden: Slalom voor dames: 1 Christl Cranz (85.6 sec. en 77 sec.) 2 min. 42.6 sec.; 2 Hilde Suse Gaertner (82.5 sec. en 82.2 sec.) 2 min. 44.7 sec. Combinatie dames (afdaling en slalom): 1 Christl Cranz 11 min. 44.6 sec.: 2 Helga Goedl 11 min. 54.9 sec.: 3 Lisa Resch 12 min. 4.6 sec. Slalom heeren: 1 Peppi Jennewein (68.6 sec. en 68.2 sec. (2 min. '16.8 sec.); 2 Ale Pfeiffer (70.5 sec. en 66.7 sec.) 2 min. 17.2 sec.; 3 Willy Walch 69 sec. en 68.9 sec. (2 min. 17.9 sec.). Combinatie afdaling en slalom: 1 Jennewein 10 min. 39.8 sec.; 2 Walch 10 min. 47.7 sec.; 3 Pfeiffer 10 min. 48.1 sec., 4<Woerndle 10 min. 50.2 sec. Het hoogtepunt van den dag was de springwed strijd op de grnote schans. Tienduizend toeschou wers woonden de verrichtingen der springers 'oii. Josef Weiler maakte schitterende sprongen van 75 en 77 Meter: dank zij zijn praohtigen stijl behaal de hij een totaal van 223.3 punten, waardoor hij zich als eerste plaatste vóór Toni Eisgruber. De uitslag van bet springnummer luidt: 1 Josef Weiler 223.3 punten (snrongen van 75 en 77 meter): 2 Toni Eisgruber 223 punten (76 en 77 meter); 3 Franz Mair 222.7 punten (76 en 78 meter); 4 Gregor Hoell 221.8 punten (77 en 75 meter). Berzins e«t Op den tweeden dag van de international strijden in het hardrijden op de schaats vroor het 14 graden, een temperatuur, laag was voor Langedijk en Koops. Laatste de, die te Hamar een verkoudheid had opg^' voelde zich te Oslo niet veel beter; daarom' hij niet op de 10.000 Meter, zoodat hij niet algemeene rangschikking in aanmerking fen Ook Langedijk was niet fit; zijn 1500 MsC hij buitengewoon goed, nl. in 2 min. 27.3 sei cies denzelfden tijd, dien hij twee weken S in den wedstrijd Noorwegen-Rest van de'; noteerde. Doch op de 10.000 meter wilde k' vlotten; hij-klaagde al spoedig over pijn j rug, zoodat zijn tijd op dit nummer, n.b. ten afstand, zeer slecht werd. Hij eindigde" meer dan 1 minuut aohterstand op den winru laatste. Maar de tijd van den winnaar, Erife gen, was zeer goed. De Noor noteerde 17 nt- sec., hetgeen een nieuw Noorsch record bek de. Het spreekt wel vanzelf, dat de fraaie;- tie van Hagen veel bijval had bij de 3000 toé' wers, die aanwezig waren. Een goede tijd werd ook gemaakt door s Haraldsen op de 1500 Meter; hij verbeterd,- 2 min. 18 sec. bet Noorsche record op des- stand. De beste gemiddelde prestatie over de v!» standen werd gemaakt door den Let Alfory zins, Europeesch kampioen van het vorig jg bezette in de eindrangschikking de eerste vóór den Noor Harry Haraldsen, zoodat zioh officieus wereldkampioen kan noeme? mers, de wedstrijden van het afgeloopen; einde konden worden beschouwd als otü: wereldkampioensdhappen, daar de officieels strijden in verband met de politieke omst; heden door de I.E.V. moesten worden afgefe Zooals gewoonlijk kwamen er ook nu enkel; ders niet meer op de 10.000 Meter uit. Koon hiertoe wel gedwongen, doch verder lieten Engnestangen, Hodt, de Amerikaan Wallace Hansen verstek gaan, zoodat tenslotte maar ders overbleven. De eindrangschikking werd: 1 Berzins 194.677 punten; 2 Haraldsen !i pnt., 3 Mathisen 195.668 punten. 4 Johansenl- pnt., 5 Hagen 196.973 pnt., 6 Staksrud 197.75: 7 Wangberg 198.020 pnt.., 8 Martinsen 199, 9 Elviken 200.332 pnt., 10 Bite 201.012 Tabacs 202.570 pnt., 12 Hedlund 204.012 Langedijk 204.850 pnt., 14 Janson 205.833 pa; SCHAATSWEDSTRIJDEN VAN ZEEMEEUWEN. In verband met het 20-jarig bestaan vat voelbalvereenigimg Zeemeeuwen werden Zate: middag op het terrein aan de Vondelstraat teZ voort wedstrijden georganiseerd die in de aa: der vereeniging zeker als iets heel bijzonden len worden vastgelegd. Op het Zeeme'e: terrein, dat sedert geruimen tijd in een ijsbu veranderd, werden nl. schaatswedstrijden 1000 M. gehouden voor inwoners van Zandvc-: voor militairen. Het ijs verkeerde in uitstekende conditie- tijden, die gemaakt werden, waren dan ook: zins bevredigend. Na een zeer interessanten en spannende?, kwam J. Hennis, keeper van het eerste Zee? wen-elftal, als eerste uit den strijd. Zijn tij; 2 min. 15 1/10 sec., no. 2 werd D. W. v. Ak 2 min. 15 8/10 sec., 3 C. Koning in 2 min. 16! 4e Joh. v. Rongen in 2 min. 23 1/10 .sec. Van de militairen werd P. Konings eerste ia mooien tijd van 1 min. 58 0.7 sec.; 2 R. v. d.1 in 2 min. 7 0.8 sec.; 3e H. Walda in 2 mih, 9 0,! Door de officieren van 'het escadron huzaren ren nog een paar extra prijzen beschikbaar steld voor de snelste huzaren. Deze prijzen we gewonnen door wachtmeester Hoinck van Pa dredht in 2 min. 6 0.8 sec. en door H. Vrijbu.' 2 min. 21 0.7 sec. De heei en Blom en v. d. Ploeg reden buiter. dedinging mee; zij maakten een tijd van re? min. 12 0.8 sec. en 2 min. 11 0.3 sec. Onmiddellijk na de wedstrijden werden doe: voorzitter van Zeemeeuwen, den heer H. de.' de prijzen uitgereikt. Luitenant Nieveld reikte, enkele aanmoedigende woorden de extra KT aan de snelste huzaren uit. De belangstelling voor deze wedstrijden var zijde van het publiek was zeer groot. Aanwezig waren o.a. burgemeester de nee van Alphen en de commissaris van Politie' Reyinga. Wedstrijden in liet sclioonrijdenl Aalsmeer. Zondag zijn op de banen van de IJsclub Aj meer nationale wedstrijden in het schooniif voor heeren en paren gehouden. Er waren vete schrijvingen; het was jammer dat de regen" gen toeschouwer afgeschrikt heeft. De uitslagen luiden: Heeren: 1 J. Kuperuus (Aalkmaar). 2 A, sj ker (Bussum), 3 C. Meeuwig (Hoofddorp). Paren: 1 mevr. Loggers-Boontjes (Huizeni C. Meeuwig (Hoofddorp) 2 mevr. Ekster (k dijk) en A. Goethart (Zaandijk): 3 mevr. Kroon (Amsterdam) en van Os (Driebergen Kampioenschap sclioonrijdeu ïa Nederland. Zaterdag zijn te Groningen wedstrijden osj pioenschap van Nederland in het schoontijden» dames en heeren gehouden. Vele toeschouw volgden den wedstrijd der 40 deelnemers (25* ren en 15 dames). y! Bij de dames won mevrouw Sehoorl-Kc®j uit Barsingerihorn den titel vóór mevr. Stuurt Van Vliet (Gouda). Bij de heeren zegevierde Timmerman uit Sa gen; Lautenbach uit RoRtterdam werd tweede Na de wedstrijden in het schoontijden kampioenschap van Nederland voor dames en- ren, zijn op de banen van de IJsvereeniging ningen nog wedstrijden voor paren verred® de vijftien paren plaatsten mevr. Schoorl-*- man - en Timmerman zich als eersten, vóór -r- Blaauboer en Lautenbach. De uitslag van den wedstrijd voor paren lwK 1. Mevr. E. SchoorlKeetman (Barsing^T en C. P. Timmerman (Schagen); 2. ntf;'/ Blaauboer (Overveen) en Lautenbach (Rotten- 3. mevr. M. StuurmanVan Vliet en D. Stte< (Gouda); 4. mevr. M. LoggersBoontjes en C. Meeuwich (Hoofddorp).

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6