'insch-Russische oorlogen van vroeger. SOVJET-BASIS OVERMEESTERD bij het Ladogameer Qe toekomstige status van BritschIndië. HET FINSCHE LEGERBERICHT: ir—ii ptwsPAG 6 FEBRUARI 1940.. Gandhi bij den onderkoning. Regeeringsvoorsfellen komen piet geheel tegemoet aan de verlangens der Congrespartij. r dhi heeft Maandag te New Delhi met den «.ïïnhen onderkoning een onderhoud gehad, dat Eï cn een half uur heeft geduurd en betrek king heeft gehad op de constitutioneele toe komst van Indië. Gandhi zal nu nog Jinnah, den president van den Al-Indischen Mohammedaanschen Bond, ontmoeten, die" vandaag door den onderkoning zal worden ont vangen. Sir Ander Hyat Khan, de premier van den Pundsjaab, heeft Maandag eveneens een onderhoud niet Gandhi gehad. Fazloelhoeq, de premier van Bengalen, heeft ge> zegd dat onmiddellijk een regeling tot stand moet komen tusschen de regeering en de politieke partijen en tusschen de partijen onderling. Na het onderhóud van Gandhi met den onder koning werd een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd dat een langdurige en zeer vriend schappelijke beraadslaging is gehouden, waarbij de geheele situatie diepgaand werd onderzocht. Het communiqué vervolgt: Gandhi heeft reeds bij het begin van het onderhoud duidelijk gemaakt geen mandaat te hebben van de bestuurscommissie van het Congres, dat hij niet gemachtigd was het Con gres in eenig opzicht te binden en dat hij slechts uit naam van zich zelf kon spreken De onderkoning zette tot in bijzonderheden de bedoelingen en voorstellen der Britsche regee ring uiteen. Hij legde in de eerste plaats den na druk op haar innigen wensch dat Indië den do minion-status zoo spoedig mogelijk zou verkrij gen en dat hij de verwerving van dien status met alle hem ter beschikking staande middelen zou bevorderen. De onderkoning heeft de aandacht gevestigd op fle ingewikkeldheid en moeilijkheid van zekere be palingen, welke? vereischt zullen zijn voor regelingen in dat verband, in het bijzonder met betrekking tot 'de verdediging. De onderkoning heeft het duidelijk gemaakt dat öe Britsche regeering zeer gaarne over dit geheele gebied in overleg wenscht te treden met vertegen woordigers van alle partijen en belangengroepen in Indië, zoodra de tijd zou komen. Hij heeft ook dui delijk gemaakt dat de regeering streeft naar een verkorting van den overgangstijd en deze op zoo doeltreffend mogelijke wijze wenscht te over- ■Ier vergemakkelijking van een regeling na den oorlog van aangelegenheden, waartoe deze aanleiding gaf. Het communiqué vervolgt dan met te zeggen dat Gandhi uitdrukking heeft gegeven aan zijn waardeering over den geest, waarin deze voor stellen werden voorgelegd, doch hij heeft dui delijk gemaakt, dat zij, naar zijn meening, in dit stadium niet ten volle tegemoet komen aan de eischen der Congrespartij. Gandhi stelde voor en de onderkoning was het daarmede eens dat het onder zekere omstandig heden verkieslijk zou kunnen zijn voor het oogen- blik af te zien van verdere besprekingen inzake een oplossing van moeilijkheden, welke zich hebben voorgedaan. Gandhi over de geschillen. BOMBAY, 6 Februari. (Reuter.) Naar aanleiding van zijn onderhoud met den onderkoning heeft Gandhi verklaard„Het groote verschil tusschen 'de wenischen van het Congres en het aanbod van den onderkoning ligt hierin dat dit aanbod de toekomst van Britsch Indië in laatste instantie door de Britsche regeering bepaald wil zien, ter wijl het .Congres van tegenovergestelde meening Het criterium voor werkelijke vrijheid, aldus gelooft het Congres, bestaat voor het Indische volk in een eigen lotsbepaling 'zonder inmenging van buiten. Ik zie geen weg voor een vreedzame en eervolle regeling met Engeland, tenzij dit .groote verschil verdwijnt en Engeland toegeeft, dat Indië thans zijn eigen constitutie en status moet vaststellen. Als dit geschied is zullen de an dere kwesties, zooals die van de bescherming der minderheden, de vorsten en de Europeesche be langen, .vanzelf geregeld worden". Executies in Engeland. Twee Ieren worden morgen terechtgesteld. Uit Londen: Peter Barnes en James Richards, twee Ieren, die ter dood veroordeeld zijn in ver band met een aanslag van het Iersche republi- keJvische leger in Ooventry, zullen Woensdag terechtgesteld worden. De minister van binnen- landsche zaken heeft besloten, dat hij geen aanbeveling kon geven om wijziging te bren gen in den gewonen loop van de wet. Dit besluit is gisteravond officieel bekend gemaakt. Nederlandsche patrouille over Duitsclie grens. Maandagochtend is een Nederlandschen mi- ïitaire patrouille, bestaande uit vijftien wielrij ders, onder commando van een eersten luitenant bij het grenskantoor Maalboerk (gem. Maas- niel) bij vergissing over de Duitsche grens ge raakt. De patrouille werd door een Duitsche wacht aangehouden en is naar Elmipt overgebracht. Opperste Oorlogsraad der geallieerden bijeen. Vergadering in de Fransche hoofdstad. Maandag is te Parijs de vijfde vergadering van den'Oppersten Oorlogsraad van de geal lieerden gehouden. De Raad heeft des morgens en des middags vergaderd. Frankrijk werd vertegenwoordigd door minister president Daladier, de ministers Campinchi, Guy Laohambre en Champetier des Ribes, alsmede Alexis Léger, generaal Gamelin. admiraal Darlan, generaal Vuillemin en generaal Decamp. Aan Britsche zijde waren tegenwoordig minister president Ohamberlain, de ministers Halifax, Churchill, Kingsley Wood, Oliver Stanley en ver der Sir Dudley Pound, Sir Edmond Ironside en generaal Ismay. Daladier verklaarde te betreuren, dat hij ten gevolge van het ongeval, dat hij onlangs heeft ge had, niet naar Engeland had kunnen komen. Chamberlain wenschte Daladier spoedige beter schap. De Raad besprak den huidigen toestand als mede de samenwerking. Ook het vraagstuk der ravitailleering werd behandeld. Omtrent alle pun ten werd overeenstemming bereikt. Na de besprekingen bood Daladier een diner aan. groot Groot Engelsch schip getorpedeerd. De Beaverburn bijna 10.000 ton 100 a 200 man aan boord. Uit Londen wordt vernomen dat het stoom schip „Beaverburn" van de Canadian Pacific, groot 9.874 ton, op den Atlantisdhen Oceaan getorpedeerd en gezonken is. De „Beaverburn" werd Maandag buiten de Zuid-Westkust van Engeland tot zinken ge bracht. Het vrachtschip had een bemanning van 100 a 200 koppen aan boord. Men gelooft, dat sommige opvarenden door andere schepen zijn opgepikt. De „Portelet" op een mijn. Verder wordt uit Londen vernomen,, dat tijdens het weekeinde het Britsche s.s. „Portelet" (1.064 ton) in de Noordzee op een mijn is geloopen, ten- volge waarvan twee leden der bemanning werden gedood. Negen overlevenden zijn in een haven aan de Britsche oostkust aangekomen. De kapitein verklaarde dat het schip na de ont ploffing nog anderhalf uur was blijven drijven. Er konden echter geen booten uitgezet worden. Ten slotte kwam een Finsch schip te hulp, dat de over levenden aan boord nam. Het Zweedsdhe Telegraafagentschap bericht: Het Zweedsche stoomschip „Mertainen", dat Za terdag jl. door Duitsohe vliegtuigen was gebom bardeerd, heeft slechts onbelangrijke schade op- geloopen. Er zijn geen gewonden Post van de „Vidar" verloren. De Britsche minister van posterijen heeft mede gedeeld dat de Britsche post, bestemd voor Dene marken, welke op 22 en 23 Januari is gepost, op zee verloren is gegaan door het torpedeeren van het Zweedsche schip „Vidar". Lord Linlithgow. De onderkoning heeft de aandacht gevestigd op het feit dat hij onlangs te Baroda heeft herhaald, n.l. dat het ontwerp voor een federale wet, hoewel thans opgeschort, een snellen overgang zou mogelijk ma ken naar den status van dominion en dat de góed keuring er van door alle betrokkenen een oplossing van vele problemen, die in dat verband onder oogen öioeten worden gezien, zou bevorderen. Hij voegde hieraan toe dat zijn aanbod in Novem ber inzake een uitbreiding van den raad van gou verneurs-generaal langs de lijnen, zooals toenmaals aangegeven, blijft bestaan. De regeering is bereid dit aanbod direct in prac- tijk te brengen. Met betrekking tot de toestemming der desbetreffende partijen zou de regeering ook be reid zijn, het federale plan weer mogelijk te maken tot vei-wezenlij king van den status van dominion en Ernstig verkeersongeval in Westfalen. Tien dooden. MUNSTER (Westfalen) 5 Februari. Op een onbewaakten overweg op het traject Ocholt-Cloppenburg is een autobus door een goederentrein gegrepen. Hierbij zijn tien per sonen gedood (D.N.B.) Beroemd klooster door de Russen gebombardeerd. dag ook Rovaniemi weer gebombardeerd. Dit is dus in drie opeenvolgende dagen het derde bom bardement. nurmi en maki in de ver. sta ven. De Finsche athleten Paavo Nurmi en Taitso Maki zijn te New-York aangekomen. Nurmi verklaarde dat Finland het meest behoefte heeft aan vliegtuigen teneinde de burgerbevolking te llen de Russen te beschermen. De beide Finnen Kjn naar de Ver. Staten gekomen om deel te nemen aan wedstrijden, waarvan de opbrengst ^n Finland ten goede zal komen. Na, hun ont scheping begaven zij zich naar het Stadhuis waar zij door burgemeester Laguardia ontvan gen werden. Met dezelfde boot is hier aange komen een zuster van Maarschalk Manner- neim, die in de Ver. Staten lezingen komt hou- •öoym Finland. Het officieel Finsche legerbericht van Maan dag luidt: „Te land: Op de Karelische landengte hebben vijandelijke afdeelingen aanvallen ondernomen aan het front van Summa, doch zij werden alle afgeslagen. De vijand heeft zich hierop ver schanst, doch hij werd later verdreven. Op andere punten van het front algemeene activiteit der artillerie. Ten Noord-Oosten van het Ladogameer hebben de Finsche troepen vijandelijke aanvallen op de eilanden afgesla gen en hun posities gehandhaafd. De Finsche troepen hebben zich van een basis in dezen sector meester gemaakt, waarbij de vijand 500 dooden verloor, alsmede zeven tanks, vier kanonnen en een groote hoeveelheid anderen oorlogsbuit, o.a. meer dan dertig auto's van verschillende typen. De vijand, ondernam aan het front van Aittojoki zwakke aanvallen, doch overal werd hij tot zijn vroegere stellingen teruggedreven. Aan het front van Kuhmo duren de gevechten voort. Aan het front van Salla hebben de Finsche troepen een aanval op Markajarva afgeslagen. Van de overige deelen van het front is niets belangrijks te melden. In de lucht: De Finsche luchtmacht heeft op 4 dezer met succes verkenningsvluchten uitge voerd en vijandelijke troepen en luehtbases ge bombardeerd. Vijandelijke luchtaanvallen zijn gemeld op de Valamo-eilanden, het Ladogameer en KoivistO'. Officieel zijn negen vijandelijke vliegtuigen neergehaald, van vier andere is dit nog niet bevestigd. Tengevolge van luchtaan vallen op het klooster, te Valamo zijn branden uitgebroken. Op andere plaatsen was de acti viteit in de lucht geringer. In Zuid-West Finland werden bommen geworpen op Mantyluoto, Turku, Ekenas, Riihimaki 'en Hamenlinna. Kleine vijandelijke escadrilles verkenden de kustdistricten van Lovisa en Sekkijarvi. In Noord-FUnland werden kustdistricten van Lovisa en Sekkijarvi. In Noord-Finland werden bommen geworpen op Nurmes, Kajaani^ er Kuusamo, terwijl in Lapland Ivalo en Inari wer den gebombardeerd, als gevolg waarvan brand' uitbrak in een kerk en een pastorie. In totaal vielen een doode en drie gewonden. Havas voegt hieraan toe: In het legerbericht van Maandag wordt gemeld dat tengevolge van de Russische bombardementen brand is uitgebroken in het klooster te Valamo. Dit klooster is een der mooiste orthodoxe kloosters ter wereld. Er plachten elk jaar duizenden toeristen en pelgrims te komen. Maandagochtend hebben Russische vliegtui gen bovendien een aanval gedaan oip Kajaani, het eindpunt van de door Midden- en Zuid- Finlandnaar het Noorden loopende spoorlijn. Volgens United Press hebben de Sovjets Maan- De oorlog in de lucht. Naar de diplomatieke correspondent van Reu ter meldt is te Londen bevestiging ontvangen van successen der Finsche luchtmacht in den strijd tegen de Russen. Men schat dat de Russen tot dusver niet min der dan 240 vliegtuigen hebben verloren tegen 15 Finsche machines, die neergehaald zijn. De Russische machines zijn voor het mee-renjdeel in luchtgevechten neergeschoten. Slechts 20 pro cent der verlifezen is veroorzaakt door het vuur van het luchtafweergeschut. Hierbij moet in aanmerking worden genomen dat de Russen zijn begonnen met een frontlinie sterkte van meer dan vijfduizend toestellen. De Finnen daaren tegen met niet meer dan een klein deel hiervan. De machines, waarover Finland beschikt en welke, evenals de Russische niet geheel nieuw meer zijn, hebben het met succes tegen de Rus sische toestellen kunnen opnemen en wanneer eenmaal de nieuwe Britsche en Amerikaan&che vliegtuigen gebruikt kunnen worden, mag een belangwekkende ontwikkeling van de Finsche positie in de llucht verwacht worden. Uit het rapport van de autoriteiten van de Finsche passieve verdediging blijkt, volgens Havas, dat de Sovjet-Russische vliegtuigen de week van 28 Januari tot 3 Februari 6800 bom men van verschillende type hebben neergeworpen. 145 Finsche burgers werden gedood en 179 ge wond. De Russen blijven pamfletten gericht tot de burgerbevolking om-laag werpen, meest tege lijk met de bommen. Zweedsche ambulance gebombardeerd. Naar te Stockholm uit Helsinki wordt verno men, is de Zweedsche ambulance in Finland in de afgeloopen dagen gebombardeerd. Dé schade is echter van weinig beteekenis. Geen der Zweden is gewond doch eenige sol daten, dié in de ambulance verpleegd werden zijn door glasscherven licht gekwetst. Deensch vlieger verongelukt, De Deensche militaire vlieger Fritz Rasmus sen, die zich omstreeks Kerstmis als vrijwilliger bij het Finsche vliegercorps had gemeld, is vol gens te Kopenhagen ontvangen berichten ir Finland om het leven gekomen doordat zijn toe stel neerstortte. De Finsche schrijver Seppanen naar het front. De bekende Finsche schrijver Unto Seppanen. die o.m. de ook hier te lande bekende roman „Waar de meren bruisen" schreef is als verde diger van zijn vaderland naar het front vertrok ken. Hij kon daardoor zijn nieuwste werk, waar van men groote verwachtingen koestert, nog niet geheel voltooien. Funkaharju, Finland. Een smalle heuvelrug loopt hier tien kilometer tusschen de meren door. De tegenwoordige oorlog tusschen Rusland en Finland is lang niet de eerste. Reeds door de eeuwen heen hebben de Finnen hun land moeten verdedigen tegen den „Russischen Beer". De eene keer is dat met succes geweest, de andere keer zonder. De geschiedenis van Finland gaat niet verder terug dan ongeveer het jaar 100. Voor dien tijd weet men van het land niets met zekerheid, al wordt er veel gegist omtrent de toenmalige be volking en haar leven. Sedert al die eeuwen was bont eigenlijk het voornaamste export- of han delsartikel der Finnen en jagen was dan ook hun voornaamste bezigheid. Toen hier het Christen dom gebracht werd was het gevolg dat een ge deelte onder den invloed van de Roomsche Katho lieke Kerk kwam terwijl een ander gedeelte dooi de Grieksch-Orthodoxe Kerk werd beïnvloed. Dit bracht mee dat af en toe van weerszijden expedi ties werden uitgezonden om elkaar te bevechten. Deze expedities namen langzamerhand groote- re vormen aan en kregen geleidelijk het karakter van een oorlog tusschen Zweden en Novgorod. Er werd een Engelschman naar Finland gezonden, die daar als Bisschop Henrik de Finnen verder tot Christenen moest bekeeren. Hij stierf een martelaarsdood en werd later tot Finland'sHei lige verklaard. Daarna werd weer een Engelsch man gezonden, doch de Russen of wel Grieksch- Orthodoxen maakten het nu zoo bont. dat de toenmalige Paus het land direct onder zijn eigen protectie nam. Dat was ongeveer 1228. Een kruistocht werd in 1293 tegen Karelië on dernomen en deze eindigde in oorlog tusschen Zweden en Novgorod, die niet eerder dan 1323 ophield. Karelië werd daarna verdeeld. Finland was toen een deel van Zweden en hoewel ook met Zweden af en toe oneenigheid was, bleef het toch vrijwel hetzelfde en kan men niet van een oorlog met Zweden spreken. Toen verkondigde Luther zijn leer en Bisschop Mikael Agricola was de man, die dit evangelie naar Finland bracht, waar het tot heden stand gehouden heeft als de leer der Staatskerk. Ook in die dagen beleefde Finland een weinig constanten tijd. De verschillende geloofs-groepen bestreden elkaar over en weer en de grenzen waren eigen lijk niet afgebakend. Tenslotte begon weer een oorlog met het Russische nabuurvolk en wel een van 25 jaar. Deze oorlog eindigde pas in 1595. Na een anderen oorlog kreeg Finland bij. den vrede van Stolbova in. 1617 een groot stuk van Karelië in het Oosten erbij. Hierbij behoorde ook het gedeelte, dat Ingria heette en dat bevolkt werd door een Grieksch-Orthodoxe bevolking. Pogingen om deze menschen te bekeeren met ge weld werkten verkeerd en heele dorpen en stre ken werden verlaten, daar deze bevolking naar de Russische zijde, naar Novgorod, teruggingen. Anderen van het Westen namen hun plaatsen in. Toen in de 16e eeuw echter de Zweden onder de Vasa's een Koninkrijk stichtten kwam de po sitie van Finland in gevaar en na eenige kleine schermutselingen binnenslands kwam in 1590 Finland openlijk in opstand tegen Zweden. De handige koning Sigismund benoemde een Fin tot gouverneur-generaal en dat maakte een eind aan de oppositie, zoodat Finland weer één geheel werd met Zweden onder den Zweedschen Ko ning. Toen stonden echter de boeren tegen de edelen in eigen land op en moesten de Zweden toch weer vechten in Finland. Het einde kwam spoedig en een aantal edelen ging over naar Zwe den, met andere woorden: de edelen hadden Finland voorgoed afgedaan. Die vrijheid, waarvan zij zoo prachtig gebruik hebben gemaakt om het land te maken zooals het geworden is? J. KIRCHNER Zweden was nu in opkomst en als groote mo gendheid nam het groote deelen van Noorwegen Denemarken, het tegenwoordige Estland er zelfs van Polen. Dat was in de 17e eeuw. In het begin van de 18e eeuw kwam er een eind aan het groote" Zweden, waardoor de Finnen direct al te lijden hadden. De Russen kwamen het land binnen en zwaaiden er zeven jaar lang, van 1714 tot 1721, den scepter. Ze doodden er alles iedereen, die hun voor de voeten hep en ver brandden alles wat er te verbranden viel. Dui zenden der vreedzame boeren werden naar Rus land gesleept om slavendiensten te verrichten. De vrede van Nystad in 1721 gaf groote deelen aan Rusland, zoodat Finland verbrokkeld werd. Zweden, hoewel verzwakt, begon weer een oor log met Rusland in 1741, die tot 1743 duurde, na tuurlijk ook weer uitgevochten op Finsch gebied. Keizerin Elizabeth wilde toen van Finland een afzonderlijken staat maken onder een soort toe zicht van Rusland, maar zij veranderde van opi nie en gaf de veroverde gebieden bij den vrede van Aabo weer aan Zweden terug. In 1788 was er alweer een oorlog met Rusland, die eveneens twee jaren duurde. Hierin waren de Finnen, of eigenlijk de Zweden overwinnaars, hoewel ook dit keer Finland weer slagveld was geworden. Ónder Napoleon werd Finland aan Rusland cadeau gedaan. De Russen vielen in 1808 het land binnen. De Finnen verdedigden zich met waren heldenmoed, doch het volgende jaar gaf Zweden toe en werd Finland bij Rusland ingelijfd. Dat was de laatste oorlog tusschen de beide landen, de welbekende vrijheidsstrijd van 1918. Die verworven vrijheid heeft een kort vreed zaam bestaan gehad. Na nog geen volle 22 jaar heeft de Rus, die haar eerst gegeven had, deze zelfde vrijheid weer aangetast, omdat op het po litieke schaakbord de pionnen zoo verzet waren dat het Rusland noodzakelijk leek daaraan een einde te maken. Zal het dit keer een SHcees voor de Finnen zijn? Zullen zij hun vrijheid behouden? RALHQ PHOERAMMA WOENSDAG 7 FEBRUARI 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA-Uitzencling. 10.00—10.20 v.m. VPRO. G.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. .00 Berichten ANP. 8.10 Orgelspel. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukénpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.00 Causerie „Ziekenverpleging aan huis in moeilijke tijden". 11.30 Voor de vrouw. 1-2.40 VARA-orkest. 12.45 Berichten A.N.P., hierna Gramofoonmuziek. 1.00 Cor Steyn's Accordeon-band. 1.151.45 Rosian or kest. 2.00Haakes. 2.30 VARA-orkest en solist. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gr.muzlek. 6.00 Rosianor- kest. 6,30 Cyclus „Motieven in de hedendaag- schen religieuzen strijd". 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Uit de vakbeweging. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling S.O.S.-berich- ten. 8.03 Berichten A. N. P. VARA-Varia. 8.20 De Ramblers. 8.45 Radiotooneel. 9.30 Utr. Stedelijk Orkest, Nederlandsch Kamerkoor en solist. 10.15 Schuldig of onschuldig. 10.25 Es meralda. 10.40 Medische vraagbaak. 11.00 Be richten ANP., 11.10 VARA-orkest en solisten. 11.55—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Ber.ANP„ 8.05 Schriftlezing, meditatie, 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst, 11.00 Gramofoonmuziek. 11,15 Zang, piano en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. (Om 12.30 Berichten A. N. P.). 1.00 All Round sextet en gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegel verzamelaars. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.25 Harp fluit, klarinet en cello. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gra mofoonmuziek. 6.30 Taalles en technisch on derricht. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de ichamelijke opvoeding. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Causerie „Vrije tijd". 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Militair orkest en gramofoonmuziek. 9.00 Causerie „De ver scheidenheid van volkskarakters in ons land". 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 Berichten A.N.P., actueel half uur. 10.30 Nederlandsch strijk kwintet. 11.15 Gramofoonmuziek. Ca,. 11.50 12.00 Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 nam. ook 342 M.) 12.20 Blech-'kwartet en solist. 1.05 Causerie „The situation in the Far East". 1.20 Berichten. I.30 Lichte muziek, uit Frankrijk. 1.50—2.20 Jack Payne en zijn Band. 3.20 Gevarieerd programma. 3.55 Militair orkest. 4.20 Causerie. 4.35 B-BC-Northern-orkest en soliste. 5.20 Voor de kinderen. 5.50 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.35 Actueele causerie. 7.05 Hobo en strijkers. 7.20 Mededeelin-gen, 7.40 Populair program ma. 8.20 BBC-symphonie-orkest en solist. 9.20 Berichten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Variété. 10.20 Radiotooneel. 10.50 Madrigaal-vereeniging. II.10 Jack Payne en zijn orkest. 11.50 Chalu- meau-ensem-ble. 12.2012.35 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.05 Zang. 12.20 Félix Raugel-koor. 1.05 Cembalovoordracht. 1.35 Zang. 2.00 Gramo foonmuziek. 2.05 Cello en piano. 3.20 Viool en piano. 3.50 Radiotoneel. 4.50 Zang. 5.20 Chan- sns. 5.35 Loewenguth-kwartet en solist. 6.35 Cellovoordracht. 7.20 Soret-orkest. 7,50 Radio tooneel. 9.05 „Le voyage en Chine", opera. 10.20 Zang. 11.20 Trioconcert. 12.05—12.20 Gra mofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.40 Gramofoonmuziek. 9.30—9.50 Pianovoordracht. 10.50 Gramofoon muziek. 11.20 Concert. 12.25 Bont programma. I.15 Tussenspel. 1.352.20 Populair concert. 2.45 Tusschenspel. 3.20 Voor soldaten. 5.20 Gramo foonmuziek. 6.10 Pianovoordracht. 6.30 Geva rieerd prgramma. 7.35 Februari-overzicht. 9.50 Populair concert.10.20 Symphonieconcert. II.3012.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1,50—2.20, 5.15 en 5.55 Gramofoonmu ziek.. 6.35 Muzikale causerie. 7.20 en 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Om roeporkest. 9.20 Het gezelschap voor oude mu- zoek en solisten. 10.30—11.20 Jazzmuziek, (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Omroepdansorkest. 12,50 Radio-orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Radio-orkest. 5.20 en 6.00 Omroepdansorkest. 6.20 Muzikale causerie (met gr. muziek) 7.05 Gr. muziek. 8.20 Voor soldaten. 8,50 Radiotooneel. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 ftSs Geen opgave ontvangen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7