Een oudeFiniddag aan de Tuinbouwschool. Waardeering voor de opvoeding der leerlingen. In de R.-K. Tuinbouwwinterschool werd een oudermiddag gehouden. De zeer bijzondere omstan digheid., dat aan deze L.T.B.-instelIing een Inter naat is verbonden, maakte het houden van een oudermiddag tot een bijzondere gebeurtenis. Naast de vaktechnische ontwikkeling aan de school gegeven, speelt de opvoedkundige taak van dit Internaat een bijzondere rol. Het genomen ini tiatief heeft verre de verwachtingen overtroffen. Ondanks de buitengewoon slechte weersomstan digheden, waren autoriteiten en ouders in den wa rén zin des woords „binnen gegleden". De aanwezigheid van directeur, adjunct-direc teur en leeraren en vele ouders, zette deze bijeen komst luister bij, hetgeen nog werd verhoogd door de tegenwoordigheid Van den, „Hofkapelaan" van Ginkel en rector L. Beune, lid van de Onderwijs- ver, van den L. T. B. Een buitengewoon hartelijke stemming heerschte er, mede door de eminente voorbereiding, getrof fen door den surveillant, den heer C. V. Jacobse, die in hartelijke bewoordingen de aanwezigen ver welkomde. De o:ilangs verschenen Internaatscourant, pro duct van intensieve activiteit der leerlingen en gestimuleerd door den surveillant, werd aanleiding tot een keurige, opbouwende speech van een der ouders, den heer G. Bodewes, directeur van „De Gelderlander". Het Tuinbouwkozakkenkoor onder leiding van Maestro Serge Demmers zong eenige liederen in 't Fransch, Duitsch en Engelsch, nadat allen het aloude Wilhelmus hadden meegezongen. Een gezellig diner verhoogde de sfeer van sa menwerking en saamhoorigiheid. De adjunct-direc teur, de heer Machielse wees op de voorname plaats van de opvoeding, gevolgd door een aardige speech van een der leerlingen Jan Koopman, die zijn voldoening over de opkomst uitte, namens zijn medeleerlingen. De surveillant (tafelpraeses) dankte den heer' Maohielse voor zijn steeds spontane medewerking. Het stemt tot groote voldoening, dat verschil lende ouders hun volle tevredenheid uitten, niet alleen voor het genoten onderwijs, maar bovenal voor den ijver en toewijding, welke wordt besteed aan de opvoeding der leerlingen tot flinke katho lieke mannen. Het overtuigd zijn van opvoedkun dige en vakkundige leiding schept rust en tevre denheid. Dat de offerzin van ouders en leerlingen groot is, ondervond rector Beune, daar zijn collecte voor de gemobiliseerde L. T.'ers ruim werd bedacht. Nog geruimen tijd bleven ouders en leerlingen bijeen. Het ontbrak ook nu niet aan toespraken, terwijl voor afwisseling school en internaat wer den bezichtigd. De bezielende leiding van den surveillant bracht propagandistische waarde aan dezen dag, welke nog lang in herinnering zal blijven van velen. Langs de Lijn. Programma van de Radlocentrale. VRIJDAG- Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen. 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen. 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel IJed., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 London Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 London Reg., 10.20 Nationaal programma; 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. De groote vraag werd beantwoord. Charlie Chan In het Speekhuis. In de komende bioscoopweek geeft het Luxor- Theater als hoofdnummer „De groote vraag", waar in Dorothy Lamour, Akim Tamiroff en John Howard op knappe wijze de hoofdrollen vertolken. Aan den inhoud van „De groote vraag" hebben wij het volgende ontleend: Op een Amerikaansohe medische universiteit komt de jonge student John Wesley Beaven, en thousiast in het vooruitzicht chirurgie te mogen studeeren onder Professor Forster, de grootste van alle chirurgen. Op zijn eerste college doet Professor Forster zich dadelijk kennen als een humorlooze, kwaadaardige, cynische wetenschapsman, die in krasse termen voortbordu "t op zijn stokpaardje: dat de meeste doktoren een voldoende toewijding voor hun werk missen, en in hun haast om veel geld te verdienen zich den tijd niet gunnen in de geheimen der me dische wetenschap door te dringen, en hun patiën ten op overhaaste diagnoses behandelen voor ziek ten, die zij heelemaal niet hebben. Hij bezweert' de studenten, dat in het leven van een serieus me dicus geen plaats is voor iets anders dan de we tenschap. Vrienden, genoegens, liefde, moeten uit !hun leven gebannen wordenl Hoewel hij een per soonlijke hekel aan den professor krijgt, blijft Beaven hem bewonde ren om zijn werk en als hij na vier jaren van studie afstudeert, en de gelegenheid krijgt om als assistent van den professor nog een jaar aan de universiteit verbonden te blijven, accepteert hij het aanbod met graagte, al is het in vinnige bewoor dingen. Een jaar van werken aan de zijde van den groo- ten meester maakt van Beaven een imitatie van Forster hardvochtig, cynisch, zonder belangstel ling voor iets wat zijn werk niet aangaat. Plotse ling echter ziet hij in, dat het leven nog een andere zijde heeft, als hij een operatie moet verrichten op een mooie jonge Chineesche vrouw. Audry Hilton, die zich een Chineesche noemt, is in werkelijkheid een Amerikaansch meisje, dat echter in China door Chineesche pleegouders is opgevoed. Beaven ge raakt geheel onder haar bekoring, en na verloop van tijd vraagt hij Audrey ten huwelijk. Zij kan hem niet antwoorden, alvorens zij een belangrijke opdracht in dienst van haar tweede vaderland heeft volbracht, doch zegt hem toe, dat, als zij te rug komt, het voor goed zal zijn. Geobsedeerd door de gedachte, dat een huwelijk noodlottig zal zijn voor Beaven's carrière, waar hij groote dingen van verwacht, bezoekt Forster het meisje, zoodra zij terugkomt, en met de grootste harteloosheid beweegt hij haar van het.huwelijk af te zien onder het motief, dat Beaven's werk reeds nu lijd-t onder de liefde, die zijn geest bezig houdt. Audrey vertrekt hierop direct weer naar China. Beaven bemerkt na eenigen tijd wat de reden van Audrey's plotselinge vertrek is geweest. In bittere termen verwijt hij Forster zijn ingrijpen, en neemt op staanden voet ontslag uit het hospitaal waarna hij naar het door den oorlog verscheurde Ohina afreist om Audrey te zoeken, die hij ten slotte na vele avonturen weer vindt, maar dan voor goed. „Chai-lie Ohan in het spookhuis" is de titel van het andere hoofdnummer. Offervaardigheid voor de schoolvoeding. Ruim ƒ1500.bijeengebracht. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Het Comité, dat gelden inzamelt voor het ver strekken van schoolvoeding en -schoeisel bericht met vreugde, dat sedert de laatste verantwoording de volgende bedragen zijn binnengekomen: K. f 2.50; Fam. S. f 2.50; B.V.V. De Kennemers f 2.50; G. J. T. f ,2.—; N.N. 3e bijdrage f 2.50; N. v. L. f 1.Plan West f 10.N.V. Beverwijksche Conservenfabriek f 100. Totaal van deze verantwoording f 123. Totaal generaal f 1530.70. Aan- al deze gevers hartelijk dank! Vooral in deze moeilijke tijden kunnen we met uw bijdragen zooveel goed doen. JAARVERGADERING „KATHOLIEK BEVERWIJK" Het comité „Katholiek Beverwijk" houdt zijn jaarvergadering op Donderdag 15 Februari in het gebouw der K.S.A. In deze bijeenkomst zal de geestelijke adviseur, kapelaan R. van Ginkel, spreken over het onder werp: „Organisatie van jeugdige personen in het algemeen". De heer W. de Groot houdt hierna een inleiding over de Encycliek „Summi Pontificatus". De vergadering wordt vooraf gegaan door een Lof in de kapel van het St. Jozef Rustoord. Het ijs in de haven. Hoewel de dooi nu al eenige dagen flink heeft doorgezet is tot nu toe nog geen poging gedaan om het ijs in de haven te breken. Het ijs zal nog wel te dik en te sterk zijn voor de in de haven ingevroren schepen, die op een dergelijke kracht toer natuurlijk niet berekend zijn. Ondanks de slechte, inktachtige kwaliteit van het water had het ijs toch nog een respectabele dikte bereikt. Het zal dan ook nog wel eenigen tijd du ren, voordat de weinige scheepvaart iin „onze ha ven" weer op normale wijze hervat kan worden. FILMMIDDAG VOOR DE HUISVROUWEN. Woensdagmiddag werd voor de leden van de afdeelipg Beverwijk en omstreken in het Vereeni- gingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente een' film- vertooning gegeven van de bereiding van soepen. De film gaf een aardig beeld van de land- en tuin bouwstreken van ons vaderland. Ter afwisseling werd een sportjournaal vertoond. De dames wer den in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de nieuwste soorten soepen. Nu eens O. en O. voor de burgers. Muziek, zang en nog wat in het Patronaatsgebouw. Om het kampioenschap van D. C. IJ. Ligthart wint de tweede partij der beslissing. Laros en Ligthart hebben de onderlinge com- 3etitie van de Damclub IJmuïden. wat de hoofdklasse betreft, gelijk beëindigd. Een beslissingsmatch om den kampioenstitel was dus noodig, waarvoor, drie partijen gespeeld zouden worden. De eerste partij werd door La- ros gewonnen. De tweede partij, welke deze week is gespeeld, werd door' Ligthart gewonnen, zoodat elk der candidaten één partij gewonnen heeft. De derde en laatste partij van deze match wordt Maandag 12 Februari gespeeld. Als de uitslag daarvan remise mocht worden, dan is men nog even ver. Buurtvereeniging „De Trompstraat". Dinsdagavond hield de Buurtvereeniging Trompstraat haar jaarlijksche ledenvergadering, welke goed bezocht was, zeker in verband met het feestelijke karakter dezer bijeenkomst. De voorzitter heette allen welkom en hoopte, dat een ieder zou meewerken om de vergadering vlot te doen verloopen om zoo spoedig mogelijk aan het feestelijke gedeelte te kunnen begin nen, hetwelk de leden beaamden, zoodat men na eenige kleine besprekingen, afgewisseld door voordrachten van de heeren P. Zwier en A. de Jager, aan het gezellige kienspel kon beginnen na aanbieding van een kopje thee. De Tromp straat-bewoners waren nu vol spanning bezig hun kienplankje vol te krijgen zoodat na af loop van dit spel toch een ieder met een cadeau uit den strijd komen mocht. Hierna volgde een kleine verloting waarin de liefhebbers nog ge legenheid hadden een dansje te maken geleid door de klanken van een goede band. De buurtvereeniging Trompstraat kan weer aan een gezelligen avond terugdenken. Het is «èn feit van algemeene bekendheid, dat de garnizoensplaats IJmuiden een bloeiend O. en O.- leven bezit en alhoewel het centrum van dit O. en O. leven gevonden wordt in de cantine aan de Mahu- straat, van ouds het R.K. Vereenigingsgebouw, wil dit geenszins zeggen, dat ook niet elders in de gemeente voor de jongens van „ons" garnizoen veel gedaan wordt om hun nuttig en vooral aangenaam bezig te houden. Want nog altijd moet het zwaarte punt van de twee O.'s bij de tweede, die van Ont spanning gevonden worden. Dit is geen toeval, immers beschikt onze Positie over een leger artisten op vocaal en instrumentaal gebied, die maar al te graag bereid zijn, voor hun wapenbroeders op te treden. Ook de burger O. en O.-commissie doet haar best onze militairen afleiding te bezorgen, maar wij meenen toch te mogen zeggen, dat het vooral aan de vele hier aanwezige leger-artisten te danken is, dat er zooveel aan O. en O. gedaan kan worden, hetgeen dan weer daaraan te danken is, dat ons garnizoen zich mag verheugen in het bezit van eenige officieren, voor wie geen moeite te groot is om een gezelligen avond voor hun jongens in elkaar te zetten. Tot nu toe hebben wé dus vele avonden gehad, waarop militairen voor militairen "optraden. Maar nu krijgen we ook eens een avond van militairen voor burgers. Het. spreekt .vanzelf, dat het niet louter een spontane uiting van dankbaarheid is, dat onze soldaten nu eens ons, burgers op een gezelligen avond willen onthalen. Hoofdmotief is: propaganda voor O. en O. Zou zoo'n avond kunnen slagen? Zouden onze militairen aan zoo'n avond zooveel variatie kunnen geven, dat wij, burgers van IJmui den elkaar al niet om 9 uur of half tien aan zitten te kijken en ons en elkaar afvragen of de avond nog lang duurt? Men make zich daarover niet ongerust, want de avond, die Vrijdag 16 Februari a.s. in het Patio- naatsgebouw gegeven zal worden, zal rijk aan variaties zijn. Het wordt een reuze-avond. Op het programma zult u kunnen vinden dat medewerking verleenen de Band 42 R. I., die reeds zooveel lauweren heeft geoogst, dat ze wel een dro gistenwinkel zou kunnen openen, verder komen op de planken het Swing Kwartet, beroemd in heel de Positie en nog ver daarbuiten, de niet minder be roemde „Zestig Fórtzanugers" onder leiding van dpi. Van Soest, een mannenkoor, dat zijn stemban den oefent in de zilte zeelucht van Neerland's vlakke strand. En dan zijn we er nog lang niet, want er komen nog eeri goochelaar, een sneltéekenaar en nog eenige kleine nummers. Dat trekt natuui'iijk een volle Patronaatszaal en dat moet natuurlijk ook, vanwege de propaganda. We vernamen, dat de organisatoren veel medewer king mochten ontvangen en dat is noodig, wil de avond aan zijn doel kunnen beantwoorden. Om het damkampioenschap van Kennemerland. Inschrijving opengesteld. Het jaarlijksch damtournooi om het dam kampioenschap van Kennemerland zal binnen kort aanvangen. Voor damspelers uit IJmuiden, Velsen, Sant poort, Beverwijk, Wijk aan Zee, Uitgeest, is de gelegenheid tot inschrijven bij den heer H. Lich- tendahl, Willem Barendszstraat no. 1, openge steld. Er wordt gespeeld in hoofd-, eerste en tweede klasse. Voor de hoofdklasse geldt deze wedstrijd te vens als voorwedstrijd om den meestertitel, ter wijl de twee hoogsten zich tevens plaatsen in den eindstrijd om het kampioenschap van Noord- Holland. GESLAAGD. Voor het doctoraal examen wis- en natuurkun de is geslaagd onze plaatsgenoot de heer Joh. Dalhuijsen. Hierdoor is hij bevoegd om onder wijs te geven in de wis-, natuur-, werktuig- en scheikunde. Meer loggers in de vaart. Het aantal in de vaart zijnde loggers beperkte zich tot nu toe tot een vijftal Katwijkers, die over het algemeen op gunstige resultaten kun nen bogen. Dit zal dan ook wel de oorzaak zijn, dat er spoedig meer loggers in de vaart gebracht zullen worden. Zeker zal van de Katwijksche vloot min stens een tiental, voor de trawlvisscherij worden klaargemaakt. Of er ook Scheveningers naar zee zullen gaan is ons niet bekend; onmogelijk is dit natuurlijk niet. Dit is belangrijk nieuws voor den vischhan- del, die nu mag verwachten, dat de aanvoer spoe dig wat beter wordt. Vlootuitbreiding. Ter vervanging van het onlangs getorpedeerde Nederlandsche passagiers- en vrachtmotorschip Arendskerk heeft de Vereenigde Nederland sche Scheepvaartmaatschappij te 's-Gravenha- ge aan de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam de opdracht gegeven tot den bouw van een zusterschip van het motorschip Amers- kerk, hetwelk zich aldaar momenteel in aan bouw bevindt. Onder nieuwen naam. Het meergemelde Nederlandsche stoomschip Maashaven, hetwelk dezer dagen door de N.V. Wm. H. Müller Co., te Rotterdam aangekocht werd is door de nieuwe eigenaresse herdoopt in „Zuiderburgh", HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Vrijdag 9 Februari a.s. een concert in de ge meentelijke concertzaal te Haarlem onder leiding van Toon Verhey. De solist is Jacques de Mon- chy (piano). Het programma vermeldt: Drie stemmings stukken van Willem Landré (eerste uitvoe ring) het concert voor piano en orkest van Wil lem Pijper (1927) en na de pauze Ludwig van Beethoven's tweede symphonie in D-groot, opus 36. WERELDSGEBEDDAG VOOR DEN VREDE. Vrijdagavond 9 Februari a.s. zal men in de Bethlehemkerk kunnen deelnemen aan den we reldgebedsdag voor den Vrede. Nog eens: De Ridder van de Kousebanil. De tweede tooneelavond, aangeboden door het Districtsvoorlichtingsbureau „Velsen-Noord" van het Centraal Burgercomité voor O. en O. voor militairen in de positie IJmuiden, welke gisteravond in de Centrale Cantine aan den Stationsweg werd gegeven is wederom een suc ces geworden. Trots den hevigen regenval was ook nu weer de zaal geheel met militairen bezet, die met volle aandacht Bakker's „De ridder van den Kouseband" door de tooneelvereeniging „Con cordia" opgevoerd volgden. Déze avond werd geopend door den heer J. Hommes, wegens verhindering van den voorzit ter. De heer Hommes heette de vele aanwe zigen welkom namens het comité; hij sprak de verwachting uit, dat ook deze tweeden tooneel avond mocht slagen. (In deze verwachtingen is spr. niet beschaamd geworden.) Ten slotte wekte spr. op om den bonten avond van 15 Februari a.s. in „de Pont" bij te wonen, uitgaande van het parool van het comité „Velsen- Noord": de soldaten voor ons, wij voor de sol daten", om door het bezoek aan dezen avond, die hoofdzakelijk voor „burgers" wordt georgani seerd, mede'een steentje bij te dragen om vol gende O. en O-avonden te kunnen houden. Over het spel van de medespelenden kunnen wij volstaan met de vermelding, dat het wederom „af" was, terwijl menige lachsalvo's weerklon ken om de werkelijk goed gegeven geestighe den. Een geslaagde avond. Stijging van het aantal werkloozen. Het aantal werkloozen, dat 27 Januari 2230 bedroeg, was op 3 Februari tot 2339 gestegen, terwijl het aantal ingeschreven werkzoekenden van 2544 op 2600 steeg. Er stonden op 3 Februari als werkzoekenden ingeschreven 644 (615) bouwvakarbeiders, 211 (218) metaalbewerkers, 37 (39) houtbewerkers, 66 (67) landarbeiders, 229 (231) havenarbeiders. 326 )341) visschers, 29 (31) kantoorbedienden, 797 (746) loss arbeiders en 216 (256) arbeiders in overige beroepen. Verder stonden ingeschreven 96 (95) mannen onder 18 jaar, 18 (21) vrouwen boven en 7 (8) vrouwen onder 18 jaar. Akim Tamiroff in zijn creatie van prof. Forster in „De groote vraag". (Luxor Theater, Beverwijk.) SANTPOORT Helpt Finland. Lezing door Dr. A. J. Th. van de Vlugt. Gisteravond hield Dr.'A, J.Th. van der Vlugt, con sul van Finland te Den Haag op verzoek van „Het Comité te Santpoort tot steun aan Finland", welks samenstelling wij dezer dagen reeds mede deelden, een lezing over dit zwaar geteisterde land. De voorzitter van het comité, de heer J, Drijver, sprak een inleidend woord, waarin hij deed uitkomen, hoe de strijd tusschen Finland en Rusland er één van zeer ongelijke krachten was en dat daardoor velen, ook in Nederland, sympathie voor de wakkere Finnen hadden op gevat. Aan sympathie alleen echter, aldus spr. heb ben de Finnen niets, zij hebben uw daadwer kelijken steun noodig en daarom is deze avond belegd. Nadat het lied „Finlandia" ten gehoore was gebracht, ving Dr. van der Vlugt zijn voordracht aan.- Spr. bracht allereerst in herinnering, dat Fin land steeds het slagveld van Noord-Europa is ge weest. Hiervan spreken u de talrijke burchten waaraan Finland zoo rijk is en die getuigen van den eeuwenlangen strijd, die tusschen Zweden en Rusland gevoerd is. Na den oorlog van 18081809 werd bij den vrede bepaald, dat Finland een onafhankelijk groothertogdom zou worden, dat echter door een Personeele Unie met Rusland verbonden zou zijn, terwijl de Czaar groothertog zou zijn. In dezen tijd bleven de Zweedsch-Fmnen de leiding in handen houden, doch onder de plat telandsbevolking ontwaakte steeds sterker het nationalisme. In 1823 zeide Arwidsson: „Wij zijn geen Zweden, Russen willen we niet zijn, wij zijn Finnen". Met de ontwikkeling van de electriciteit en die van de vezelproductie, hield de ontwikke ling van de Finnen op cultureel, sociaal- en wetenschappelijk gebied gelijken tred. Spr. denkt aan de architecten Siren en Saarinnen, aan de schilders Gallen en Edelfeld, aan de beeld houwer Aaltonen en aan de hervormster van he: gevangeniswezen Mathilde Wrede. Terwijl Finland hoopvol het begin van de AMERICAN BLENf) (Adv. Ingei'J 20ste eeuw tegemoet ging, kwam du,, ling het Russische Februari-manifèst"vjT waarin Rusland de Finnen dwingen wilde, te nemen in het Russische leger. Nooit 1 heeft één Fin in dit leger dienstplicht Integendeel, Finland werd opstandig. ongelukkig verloop van den oorlog tegen had Rusland geen gelegenheid de opstal weging volledig te onderdrukken. In 1905 Finsche parlement zelfs in al zijn rechte] stela. In 1910 bepaalde de Czaar, dat alle rJ wetten op Finland van toepassing zoufc Zoover is 't echter door passieven weersta Finnen nooit gekomen. In December 1917 wordt de Finsche kelijkheid afgekondigd. Kort daarop bral roode terreur zonder weerga los. Toen I Mannerheim in en versloeg tenslotte de bij' Tammerfors. Hierna kon Finland aan zijn wederopi^ ginnen en de Finnen hebben dat gedaan ji navolgbare wijze. De schulden werden i. nieuwe exportwegen werden gezocht en I? den en de cultureele ontwikkeling ging met' schreden vooruit. Terecht was de Fin op dit alles trotst daarom verheugde het hem zoo, dat .hg organisatie van de Olympische Spelen gedragenDan kon'hij den buitenlander; toonen, wat hij al zoo bereikt had. En toen, toen kwam de groote tragedie; land vecht thans voor zijn vrijheid, zeker,. ook voor zijn geloof envoor de Europe beschaving, dus ook voor ons, zoo beslool' Na een kernachtig woc-rd van den heer D;; werd in de pauze een collecte gehoudet f 104.82 opbracht. Na de pauze werden lichtbeelden en een over Finland vertoond. WANDELSPORT NATIONALE MOBILISATIEMARSCH I BUSSUM. De Bussumsche Wandelclub „De Kiet ganiseert een nationalen mobilisatiemanv bate van O. en O. op Vrijdag 23, Zaterd: en Zondag 25 Februari. De afstand tet 20 K.M. Op Vrijdag is het alleen voor de tairenop de beide andere dagen mag ie& meewandelen. De start heeft Zaterdags uur plaats bij Café „De Harmonie" as: Brinklaan te Bussum en Zondags te 12 uur secretariaat is bij Joh. Groeneweg, Keizer straat 121 te Bussum. WIELRIJDEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN, Boeyen hervat den si Boeyen, de Nederlandsche renner, die Dj dagavond bij een ernstige valpartij betrob was en daarbij nogal leelij.k terecht kwam,; Woensdag in zooverre hersteld, dat hij: strijd hervat, tot groote vreugde van zijn r| pelgenoot Schulte. De Nederlander, die M dag zijn 22sten verjaardag vierde, is 's ara door de vele toeschouwers gehuldigd. Men ij hem bloemen aan, waarna Boyen, onder j spelen van het Wilhelmus een eerera draaide. WATERPOLO K.N.Z.B.-COMPETITIE. De waterpolowedstrijd tusschen de „Ut.v. sche Z wemclub" en „De Kromme Rijn' Woensdagavond te Amersfoort is gespeeldr, de eefste klasse A der K.N.Z.B.-competitie, a digde in een 41 overwinning voor U.Z.C. ICUEEP/ LTJLJNCENJ JAVA—NEW YORK LIJN. Brastagi Java n. N. York 5 v. Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera Batavia n. Genua 7 ,v. Belawan. Marken (uitreis) 7 te Sabang. Dempo 7 (1 n.) van Genua naar Java. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Mapia 7 Febr. v. Batavia te Pernis. BURGERLIJKE STAti HAARLEM, 7 FebruS-" Ondertrouwd 7 Januari: A. G. Block ent] KornelK. A. van Beest en H. L. Haag; Roosenhart en C. Smit; I. A. C. Janssene] Damhoff; G. van der Linde en A. Otgei; S; Roosdorp en H. M. M. Pols;H. Philippo enC Aarts. Getrouwd 7 Februari: A. Akersloot e de Boer; H. J. Rootlieb en H. Schaap; Koten en A. A. van Velzen; J. Joosse en W- Wit; J. C. A. van Dalen en T. Troost; J-P'M mian en D Kloek; P. A. J. Veerman ent' Beunder. Bevallen 3 Februari: G. van straaten-M* sink, z.; 5 Februari: A. Janzen—van Kei$ d.; A. VerhoefWijckelsma, 2 z.; 6 Februari: J. Heuser—van der Aart, z.; L. de Vriesde K z.; G. DrukSmit, z.; M. A. Strik—'Verschud* H. M. SchottenBevers, d.; J. Weerd—Wj 7 Februari: A. H. A. Beelen—Verheijde, z,;C.* van Eijk—van Kruijssen, d. Overleden 4 Februari: G. E. van Broekhui-;^ Bosveld, 78 J„ Alb. Thijmstraat; 5 Febmar.. D. Hagebout, 58 j., Zaanenstraat; M. C. de 81 j., Kleverparkweg; 6. Februari: H. J. Scm^j 31 j., Z. Tuindorpslaan; N. Keetelaar—St^' j., Joh de Breukstraat; J. A. de Munnik-^ Rosière, 76 j., Velserstraat; L. van der h*" Rusting, 81 j., Hagestraat.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2