Vergeefsche aanvallen der Sovjets Sovjet-documenten in beslag genomen te Parijs lersch passagiersschip op een mijn geloopen. RAMI) D-0 N DER PAG 8 FEBRUARI 1940 Ambassadeur Soeritz dient protest in. diuiszaekiviQ fry de Jlu&sische PiandeiswctegznwxiacduiUiQ Het Sovjet-Russische telegraafagentschap eldt in een officieele mededeeling dat bij de handelsvertegenwoordiging der Sovjet Unie in Pariis door de Fransche politie een huiszoe- fciziK is jebouden. In dit door Tass gepubliceerde communiqué wordt ^On 5 Februari, des ochtends om 9 uur 30, dron- ongeveer 100 man in burgerkleedij het gebouw hinnen van de Sovjet Russische handelsvertegen- oordiging in Parijs. De indringers verklaarden ^or den prefect van politie gemachtigd te zijn een huiszoeking te ondernemen. Zijsneden terstond lie telefoonleidingen door en drongen de dienst- iokalen en de woning van den plaatsvervangenden handelsvertegenwoordiger, Estratof, binnen, welk gebouw eveneens, ondanks alle protesten, door zocht werd. Tijdens de huiszoeking werd een reeks documenten in beslag genomen .terwijl kasten en safes opengebroken werden. De ambtenaren der handelsvertegenwoordiging, die voor hun dienst versohenen waren, werden vastgehouden en onder politiebewaking naar hun particuliere woningen geleid welke eveneens doorzocht werden. Tezelf dertijd werden in de lokalen der Intoerist-verte- genwoordiging (het Sovjet verkeersbureau) en in het gebouw van de vroegere Sovjetsdhool in Parijs huiszoekingen gehouden. Daarna werden de aan gehouden ambtenaren der handelsvertegenwoor diging in vrijheid gesteld. Onmiddellijk nadat hij'van deze gebeurtenissen kennis had gekregen, heeft de ambassadeur der Sovjet Unie in Parijs, Soeritz, twee ambtenaren der ambassade naar de handelsvertegenwoordiging «ezonden met den eisch dat het gebouw terstond moest worden vrijgegeven en de geconfiskeerde documenten teruggegeven moesten worden. Nadat de politie dezen eisch van de hand ge wezen had, diende ambassadeur Soeritz den- zelfden dag om 17 uur een protest in bij de Fransche regeering tegen het optreden der politie-autoriteiten, waarbij hii vasthield aan stopzetten der huiszoeking en teruggeven van alle daarbij geconfiskeerde documenten. In politieke kringen in .Moskou wordt er op ge- Alle opvarenden gered. Ingelsch vrachtschip in de Porfugeesche wateren getorpedeerd. Woensdag werd te Londen hekend dat het te Dublin thuisbehoorende passagiers- en vracht schip „Munster" (4305 ton) is gezonken, ver moedelijk nadat het op een mijn was geloopen. Alle passagiers, ongeveer tweehonderd in ge tal, zijn gered. De meeste geredden zijn door een stoomschip van de wilde vaart in een haven aan de Noordwestkust van Engeland aan land gebracht. Twintig personen werden met spoed naar een ziekenhuis overgebracht, doch slechts een. behoefde te worden opgenomen. United Press meldt nog dat er geen paniek onder de passagiers ontstond toen de ontploffing zich voordeed. Integendeel allen begaven zich in goede orde naar de reddingsbooten. Eënige van hen wa ren ternauwernood in staat om zich voldoende te kleeden, toen de ontploffing plaats greep en het schip begon te zinken. De passagiers namen in de eerste reddingsbooten, die gestreken werden plaats; de leden der bemanning in de laatste. Deze sloeg om en sommige leden van de bemanning hebben meer dan een uur zich zwemmend boven water ge houden, Volgens de „Evening News" is de „Munster" op 23 K.M. van de haven op een mijn geloopen. De gezagvoerder William James Paisley ligt thans in het hospitaal met gebroken armen. De „Munster' onderhield de vaart tusschen Liver pool en Noord Ierland. Het schip was in 1937 te water gelaten. Het was het grootste motorschip ter wereld, voor dergelijke overvaarten. Er was aan boord accomodatie voor 425 passagiers der eerste klasse. Reuter meldt dat het Spaansche motorschip „Motebariï" te Las Palmas de 52 leden der beman ning van het Britsche vrachtschip „Armanistan" aan land heeft gezet. De „Armanistan" is op 3 Februari op 30 mijl afstand van Lissabon zonder waarschuwing door een Duitsche duikboot getorpe deerd. Alle opvarenden werden gered. wezen dat de huiszoeking bij de handelsvertegen woordiging der Sovjet Unie in Parijs in strijd is met alle internationale gebruiken, aangezien de leidende ambtenaren der Sovjet Russische handels vertegenwoordigingen in het buitenland dezelfde ex-territoriale positie genieten als de ambtenaren der diplomatieke missies. Negen opvarenden van Estlandsch schip omgekomen. De „Anu" op een mijn geloopen. Aan de Oostkust van Schotland zijn gister avond 5 mannen en 3 vrouwen met het vlot, waarmede zij 1-2 uur hadden rondgedreven, op het strand geworpen. Het zijn de over levenden van de 19 opvarenden van het Estlandsche vrachtschip „Anu" (1421 ton), dat Dinsdagavond door een mijn tot zinken is gebracht. Twee andere overlevenden waren reeds aan land gebracht. Twee der drie vrouwen zijn ernstig gewond. Het Finsche legerbericht: De Belgische defensie. Minister van landsverdediging over de getroffen maatregelen. De Belgische minister van landsverdediging heeft in de Kamer verklaard dat het aantal vrijwilligers in de territoriale burgerluchtwacht tot 100.000 is gestegen. Een millioen gasmaskers is gratis aan de gemeenten uitgereikt. De nationale industrie heeft zich een aanzienlijke inspanning getroost om het land te voorzien van het noodige luchtafweerma- teriaal. Wat het vliegen van buitenlandsche toestellen over Belgisch gebied betreft, verklaarde de minister dat het materieel onmogelijk is systematisch elk geval te verhinderen, maar wat gedaan moet worden is te vermijden dat dit overvliegen nadeelige gevolgen kan hebben. Telkenmale wanneer buitenlandsche vliegtuigen boven Belgisch gebied hebben gevlogen, is de Belgische defensie in actie gekomen. Voortgaande zeide de minister dat alles wat den opmarsch van een vijandelijk leger op het gebied zou kunnen vertragen ten uitvoer is gelegd, met name de voorbereiding van de vernielingen en inundaties in zekere streken. Wat de inundaties betreft ver klaarde de minister dat het voorbeeld van den oor log en dat van een naburig land aantoonen hoe be langrijk inundaties zijn als verdedigingselement. Tenslotte zeide de minister in antwoord op een hem gestelde vraag dat terwijl de regels der hui dige Belgische politiek zijn geëerbiedigd geen en kele factor verwaarloosd is, die den garandeerenden mogendheden in staat zou kunnen stellen even tueel haar verplichtingen na te komen. Spaak aan het woord, Ook de Belgische minister van buitenlandsche zaken, Spaak, heeft in een uiteenzetting gesproken over de plichten der bevolking onder de huidige omstandigheden. Hij wees erop dat iedere dag, die op den oorlog is gewonnen, de militaire positie heeft versterkt, zoodat het doortrekken door België uiterst moeilijk is geworden. Op het oogenblik is de diplomatieke taak bijna ten einde en is de militaire taak van de eerste orde geworden. Deze taak moet gesteund worden door de versterking van de bin- nenlandsche positie, hetgeen de krachtsinspanning van allen noodig maakt. Helsclie machine ontploft op Zwitsersch politiebureau. Een doode, twee gewonden. Woensdag heeft zich op het bureau van den veiligheidsdienst te Lausanne een ontploffing met ernstige gevolgen voorgedaan. Tegen half elf des morgens bracht een Duitsche kleermaker, die te Lausanne woont, bij den vei ligheidsdienst een pakje, dat hem verdacht voor kwam. Het pakje werd in bijzijn van den Duit- scher in het technische laboratorium geopend. Bij de opening viel er een klein kistje uit. Onmid dellijk deed zich een hevige ontploffing voor. De inspecteur Jacoud werd op slag gedood, een bri gadier en de Duitscher werden ernstig gewond. Havas verneemt dat de Duitscher een zekere Zuschnig, van oorsprong Oostenrijker, uit Genève het bewuste pakje had ontvangen. Het kwam hem verdacht voor, vooral daar hij, sinds de politie in lichtingen hadden bereikt volgens welke hij zich zou schuldig maken aan spionnage, tal van ano nieme brieven had ontvangen, waarin bedrei gingen tegen zijn leven werden geuit. Zuschnig werd sinds eenigen tijd door de politie bewaakt. Het onderzoek der politie had omtrent zijn per soon niets opgeleverd. Het kistje, dat de afmetingen had van een sigarenkistje, bevatte een geladen machinerie, welke zou ontploffen op het oogenblik dat het deksel zou worden opgelicht. Men schijnt volgens Havas aan te nemen dat de afzender van het paket het voorzien had op Zuschnig en niet op de politie. Zuschnig speelde overigens geenerlei politieke rol. Het is waarschijnlijk dat de dader van den aanslag uit overwegingen van per soonlijke wraak gehandeld heeft. De verdenking der politie is gevallen op een persoon, die bekend was met het gezin van Zuschnig. Deze man is gis teren met zijn vriendin in Freiburg gearresteerd, en ter beschikkinig van de justitie in Lausanne gesteld. Betoogingen in Ierland. Politicmaatregelen verscherpt. LONDEN 8 Februari (Havas). Bewoners van Dublin zijn gisteren in optocht door de straten getrokken ten teeken van protest tegen de terechtstelling van Barnes en Richards. Inci denten deden zich niet voor. Te Cork is een bijeenkomst gehouden, waar op Tom Barry, vroeger republikeinsch leider, de bevolking van Cork en geheel Eire tot gematigdheid aanmaande. Reuter meldt uit Londen: Eire was Woensdag in rouw in verband met de terechtstelling van Bar nes en Richards. Sportwedstrijden waren afgelast, de bioscopen en schouwburgen bleven gesloten en in de haven van Cork wapperden de vlaggen half stok. De bewaking door politie en rechercheurs werd des avonds verscherpt als extra voorzorgmaatregel tegen nieuwe aanslagen door Iersche republikeinen. Daar voortdurende strenge controle wordt uitge oefend in de Britsche havens op de uit Eire komen de personen, gelooft men dat geen terreur op groote schaal te verwachten is, dat enkele in Engeland wonende personen bereid zijn de campagne van de Ira, waar zij maar kunnen, voort te zetten. Deze enkelingen blijven nooit lang op een plaats en dit maakt het voor de politie moeilijk hun bewegingen na te gaan. Jeugdige Ier veroordeeld. Het gerechtshof te Liverpool heeft gisteren een zestienjarigen Ier, Brendam Betham, tot drie jaar tuchthuistraf veroordeeld. Hij was volgens Havas op 1 December gearresteerd, toen hij uit Dublin naar Liverpool was gezonden om deel te nemen aan de terroristische campagne van het „Iersche republi- keinsche leger". Men had in zijn bezit een zekere hoeveelheid ontploffingsmiddelen gevonden en ma teriaal, dat dient tot vervaardiging van helsche machines. Twintig stemmen meerderheid voor Smuts. Zuid-Afrikaansche premier doet mededeelingen over Duitsche activiteit. Bij de stemming over een door Malan in gediende motie tot verdaging van het debat over het wetsontwerp nopens noodmaatrege len is de Zuid-Afrikaansche regeering-Smuts met twintig stemmen in de meerderheid ge- bleven. De motie werd met 76 tegen 56 stem men verworpen. Smuts zeide volgens Reuter dat het een ernstige lout zou zijn te denken dat de Unie van Zuid- Airika zich te land en in de lucht zelf zou kunnen verdedigen, indien de Britsche gebieden ten noor oen van de Zambesi werden veroverd. Hij deed ook mededeelingen over den omvang der activi- ^eityan de nationaal-socialisten in Zuid en Zuid- wih ffrika- Duitschers of personen van Duit- scne afkomst werden gedwongen zich bij hun or ganisatie aan te sluiten, anders waren zij aan een sociale en economische boycot onderworpen. De lm -ïu Duiïschland wonende betrekkingen der onwiiiigen werden bedreigd met verbeurdverkla- Sm t-Van hun bezittingen of gevangenisstraf, w» ieelde mede dat de regeering over een vol- 7uifesPst der leden van de nazi-organisatie in fl™. Afl'ika beschikte en dat ieder lid geïnter neerd zou worden of dit reeds was. Het Finsche legerbericht van Woensdag luidt: „Te land: op 6 Februari heeft de vijand op de landengte van Karelië in het district van het Hatjalahti-meer en Summa de aanvallen voortgezet, doch al zijn pogingen zijn mislukt. In de richting van Summa heeft de vijand vier aanvallen gedaan, gesteund door tanks. Alle aanvallen werden met groote verliezen voor den vijand afgeslagen. Ook de poging van de Rus sen om bij deze aanvallen de infanterie te ver voeren met gepantserde sleden, zijn mislukt. Twintig vijandelijke tanks werden vernield of buiten gevecht gesteld. Te Cummusjoki heeft de vijand twee aanvallen gedaan, welke werden af- eslagen. Bovendien is op de landengte de artillerie actief geweest. Aan de Oostgrens, ten Noord-Oosten van het Ladogameer hebben de Finsche troepen een bataljon vijanelijke skiloopers vernietigd. De vijand verloor meer dan 300 dooden en twee tanks werden vernetigd. Ook in de richting van Kuhmo w.ordt de strijd voortgezet. In de laatste dagen heeft de vijand hier meer dan 1500 dooden verloren. Van de andere punten valt niets te melden. Ter zee: niets belangrijks te melden. In de lucht: Op 6 Februari heeft de Finsche luchtmacht defensieve vluchten en verkennings vluchten gemaakt. Volgens gecontroleerde in lichtingen heeft de vijand zes vliegtuigen en een waarnemingsballon verloren. In de operatiezöne was de activiteit, van den vijand zeer beperkt, slechts enkele aanvallen werden gedaan op de Finsche linies. In het binnenland heeft de vijan delijke luchtmacht enkele aanvallen gedaan, doch de vijandelijke toestellen bleven boven de wolken en een bombardement van beteekenis vond niet plaats. Engeland zal vliegtuigen naar Finland zenden. Mededeeling namens de regeering in het Lagerhuis. De vraag van het conservatieve Lagerhuis- lid Sir Alfred Kinox of Chamberlain „de mo-* gelijkheid wilde overwegen bommenwerpers en gevech.tstoestellen miet bemanningen tot hulpverleening naar Finland in zijn strijd voor de beschaving te zenden" heeft Butler namens de Engelsche regeering geantwoord: „Zooals reeds verklaard zijn maatregelen ge nomen om de Finsche regeering van oorlogs materiaal te voorzien, met inbegrip van vlieg tuigen. Ik verneem dat in Finland bemanningen beschikbaar zijn, die bevoegd zijn iedere ma chine, welke door de Finsche regeering wordt verkregen, te vliegen". In antwoord op een verdere vraag heeft Butler aan Knox de ver- verzekering gegeven, dat de regie ering de urgentie van deze aangelegenheid ten volle erkent. Strooming tegen de Sovjet-Unie in het Amerikaansche parlement. Slechts geringe meerderheid voor handhaving der ambassade te Moskou. Het Amerikaansche Huis van Afgevaardig den heeft met een meerderheid van slechts drie stemmen 108 tegen 105 een motie ver worpen, waarin voorgesteld werd de post salaris voor den Amerikaanschen ambassadeur te Mos kou op de begrooting te schrappen. Een der afge vaardigden verklaarde hierin een aanwijzing te zien dat een groot aantal afgevaardigden voor verbreking der diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie was. JohnMcCormack, die de verworpen motie had voorgesteld, heeft medegedeeld dat hij een an dere motie zou indienen, waarin wordt voorge steld geen der voor het staatedepartement uit getrokken fondsen te bestemmen voor het hand haven van de ambassade te Moskou of voor be taling van salarissen voor deze ambassade. Het luidt: Russische legerbericht van Woensdag Russen telden de laatste dagen meer dan 1500 dooden In den lopo van den zevenden Februari heeft zich aan het front niets belangrijks voorgedaan. Het Sovjet-Russische luchtwapen ondernam verkenningsvluchten en bombardementsaanval- len. De vrijwilligers. Het commando van het korps Zweedsche vrijwilligers in Finland deelt mede dat het lucht afweergeschut van het korps een Russisch jacht vliegtuig heeft neergehaald. De gezondheidstoestand in het koxps blijft goed en er is geen enkel sterfgeval wegens ziekte voorgekomen. Tot dusver heeft het korps in den strijd geen andere verliezen geleden dan dat der vier vliegers, wier dood reeds werd gemeld. Een aantal Estlandsche vrijwilligers heeft olgens Havas over de Finsche Golf dc kust van. Finland bereikt. Russische vliegers hadden hen onderweg met machinegeweren bestookt. Een reserve-officier der Amerikaansche ma rine heeft zich gisteren te New-York inge scheept op het Noorsche passagiersschip „Ber gensfjord". Hij verklaarde de leiding over de proefvluchten met de uit Amerika gezonden vliegtuigen in Finland op zich te gaan nemen. Met de „Bergensfjord" zijn verder vertrok ken vijftig Amerikaansche en Canadeesche vrijwilligers voor Finland en prins Sigvard Bernadotte, de zoon van den Zweedschen kroon prins, die verscheidene maanden in de Ver- eenigde Staten is geweest. Gewonden naar Zweden? Het Zweedsche Roode Kruis en de centrale organisatie tot hulpverleening aan Finland heb ben den Zweedschen minister van sociale zaken verzocht maatregelen te nemen voor de over brenging naar Zweden van in den oorlog in Fin land gewonde en invalide geraakte militairen, teneinde hen in Zweedsche ziekenhuizen te verplegen. Reorganisatie der industrieën in Duitscliland? Langdurige conferentie tusschen Hitier en Goering. BERLIJN, 8 Februari. Naar wordt vernomen heeft Hitier gisteren een onderhoud van ver scheiden uren met Goering op de rijkskanse larij gehad. De besprekingen zouden voornamelijk de eco nomische plannen in verhand met den oorlog tot onderwerp hebben gehad. Volgens goed-ingelichte kringen heeft Goering de paar laatste dagen op zijn buitenverblijf „Xarinhair doorgebracht, war hij met zijn naaste adviseurs plannen op groote schaal heeft uitgewerkt voor de reorganisatie van de groote industrieele concerns, voornamelijk die welke wapenen vervaardigen. Ook zouden Hitier en Goering nieuwe maatregelen hebben bespro ken omtrent de verdeeling van grondstoffen. Na de conferentie tusschen Goering en Hitier heeft de Führer de generaals Keitel en Von Brauchitseh ontvangen. (United Press.) De Paus Iaat zicli niet ontmoedigen. Arbeid voor den vrede wordt voortgezet Het Pauselijk orgaan „Osservatore- Romano" bevat een artikel, waarin wordt gezegd dat de Paus voor den vrede werkt. Hij intervenieert bij hen, van wie het lot der volken afhangt en laat zich niet ontmoedigen door de moeilijk heden. Verder moedigt hij de pogingen van hen die in gelijke richting werken aan. Ook vergeet hij zijn „kinderen in Polen" niet. Hij heeft inlichtingen gevraagd over gewonden en gevangenen. Hij zendt hulp en spoort aan tot bidden. Slowaaksche verontwaardiging jegens Hongarije. De „Naza Zavasta" zou het Slowaaksche leger beleedigd hebben. Het Slowaaksche persbureau publiceert een officieele mededeeling, waarin wordt gezegd dat het in Hongarije in de Slowaaksche taal verschij nende blad „Nasa Zavasta" op ergerlijke wijze 't Slowaaksche leger en den Slowaakschen minister van landsverdediging, generaal Catlos, heeft be leedigd. Het persbureau voegt hieraan toe dat het het beneden zijn waardigheid acht pp gelijken toon te antwoorden, doch het herinnert den Honga.arsch.en censor er aan dat er een Hongaar- sche wet bestaat, welke verbiedt leden van de legeeringen van die staten aan te vallen, waar mee Hongarije diplomatieke betrekkingen on derhoudt. Omverwerping der Amerikaansche regeering beoogd? Zeventien leden van het „Christian Front" in staat van beschuldiging. Havas meldt uit New York dat de „Grand Jury Federal" 17 leden van het „Christian Front" beschuldigd heeft van samenzwering tegen de regeering van de Vereenigde Staten. Zij worden beschuldigd tusschen 1 Januari 1-939 en 15 Januari 1940 met andere tot nu toe onbekenden te heb ben samen gespannen om de regeering van de Vereenigde Staten door geweld omver te werpen en de goederen van deze regeering te vernietigen of te berooven. NIEUWE BELGISCHE LICHTING ONDER DE WAPENEN. Het eerste contingent der recruten van de lich ting 1940, benevens de reserveofficieren noodig voor hun opleiding, zullen op 15 Februari in België onder de wapenen worden geroepen. In verband met het onder de wapenen roepen van dienstplichtigen in de afgeloopen maand doet volgens Havas hardnekkig het gerucht de ronde, dat dezer dagen de algemeene mobilisatie zal wor den afgekondigd. De Belgische regeering heeft een communiqué gepubliceerd, waarin het publiek wordt gewaaarschuwd op zijn hoede te zijn tegen dergelijke geruchten, welke geheel ongegrond zijn. Fransche communistische afgevaar digden van mandaat ontheven? Uitzondering voor zes Kamerleden. De desbetreffende commissie heeft besloten de Fransche Kamer voor te stellen alle communistische afgevaardigden, waarop de wet van 20 Januari j.l. doelt, van hun mandaat vervallen te verklaren, met uitzondering van zes hunner: Declerq, Dewez, Fouchard, Jardon, Raux en Fernand Valat. Zij heeft in afwachting van andere gegevens, haar beslissing uitgesteld ten aanzien van de drie communistische afgevaardigden Pillot, Touchard en Daul. Deensche scheepvaart in moeilijkheden. Kattegat kan zonder ijsbrekers niet meer bevaren worden. De aanhoudende vorst heeft de moeilijkhe den voor de scheepvaart in de Deensche wate ren voortdurend vergroot. In het Kattegat hebben alle schepen thans de hulp van ijsbrekers noodig. De schepen, welke kolen voor de Deensche havens aan boord hebben, loopen thans de aan de westkust van Jutland gelegen visschershaven Hirtshals aan, waar de lossing op primitieve wijze geschiedt. In vele plaatsen in Denemarken heerscht gebrek aan brandstoffen en in verscheidene steden zijn daarom scholen gesloten. De toestand is besproken in den Economischen Raad en medegedeeld werd dat de voorraden tezamen 500.000 ton steenkool 117.000 ton cokes bedragen, hetgeen overeenkomt met 'n normaal verbruik over 20 dagen. Er is 72.000 ton onderweg, doch de aankomst wordt door ijsmoeilijlcheden vertraagd. Er zijn voorbereidingen getroffen om 'de productie van binnenlandsche brandstoffen te bevorderen. Jaarlijks kan een hoe veelheid turf, overeenkomende met 440.000 ton steenkool en een hoeveelheid bruinkool overeen komende met 150.000 ton steenkool geproduceerd worden. VANDAAG EEN RADIOREDE VAN PIERLOT. De Belgische minister-president Pierlot zal vandaag een radiorede houden In welingelichte kringen veronderstelt men dat hij voornamelijk zal spreken over aangelegenhedenvan binnen- landsch belang in verband met de waakzaamheid van de regeering ten aanzien van de buitenland sche propaganda in België en de houding van do pers in het alge-meen. PROGRAMMA De terechtstelling van dr. Karl Boos. Beschuldigd belangrijke inlichtingen aan Duitschland te hebben verstrekt. De leider der autonome beweging in den Elzas dr. Karl Roos is naar wij gisteren in een deel dei- oplaag reeds hebben medegedeeld te Nancy we gens spionnage terechtgesteld. In de mededeeling van den krijgsraad wordt gezegd dat Roos verscheidene jaren in betrekking stond tot agenten van den Duitschen specialen dienst. Tijdens de wederbezetting van het gedemilitariseerde Rijn land in Maart 1936 en tijdens de Septembercrisis van 1938 heeft hij inlichtingen verzameld over troe penverplaatsingen, geschutopstellingen, e.d. in Frankrijk en hij heeft deze inlichtingen over de grens gebi"-'-t, waardoor Duitschland inlichtingen •an groote mili'aire waarde heeft ontvangen over de militaire veiligheidsmaatregelen van Frankrijk. VRIJDAG 9 FEBRUARI HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO. 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.— Berichten ANP, hierna: Gramofoonmuziek 8.10 Orgelspel 8.30 Gramofoonmuziek 10.— Morgen wiiding 10.20 Gramofoonmuziek 10.45 Viool en alt viool. 11.10 Declamatie. 11.30 Klarinet en piano, en gramofoonmuziek. 12.De Palladians 12.45 Berich ten ANP, gramofoonmuziek 1.AVRO-Amuse mentsorkest 2.— Voor de vrouw. 2.10 Disco-causerie 3.— Pianovorodracht. 3.30—4.— AVRO-dansorkest 4.05 Gramofoonmuziek 4.30 VARA-orkest 5.05 Yoor de kinderen. 5.30 De Ramblers 6.— Orgel en piano 6 30 Letterkundig overzicht 6.50 Liedjes met piano begeleiding 7.— Cyclus „Het beginselprogramma der S. D. A. P." 7.10 Berichten ANP. 7.30 Berichten en mededeelingen 7.35 Voor de Jeugd. 8. Cello en piano. 8.30. Cyclus „Verworvenheden, die niet ver loren mogen'gaan." 9.Radiotooneel 9.25 Fragm. .Rigoletto", opera. 10.3-0 Declamatie (gr.pl.) 10.40 Avondwijding. 11.— Berichten ANP. 11.10 Jazzmuz. (gr.pl.) 11.40—12.— Esmeralda. HILVERSUM II. 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Berichten ANP. 8,05 Schriftlezing en medita tie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.309.45 Gelulcwen- schen). 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst. 11_ Gramofoonmuziek 11.15 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 12.Berichten 12.15 Gramofoon muziek (12.30 Berichten ANP). 12.45 Toespraak 1.— Quintolia, en gramofoonmuziek. 2.30 Christelijke lec tuur. 3.00—3.55 Zang, met pianobegeleiding en gra- mofoonplaten. 4.— De Consonanten en gramofoon muziek 5.30 Declamatie en gramofoonmuziek 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.— Berichten 7.15 Boekbespre king. 7.45 Gramofoonmuziek 8.Berichten ANP, Herhaling SOS-Berichten 8.15 Koninklijke Zangver- eeniging „Excelsior", het Residentie-orkest, en so listen. 9.30 Actueel halfuur. 10.— Berichten ANP. 10.05 Causerie over de geestelijke volksgezondheid. 10.35 Revida-sextet en gramofoonmuziek. 11.35 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 ook 342 M.) 12.20 Jack Hardy's kleinorkest 1.Orgelspel 1.20 Berichten 1.30 Causerie 1.502.20 Solisitenvoor- dracht 3.20 Variété-programma 3.50 Radiotooneel 4.20 Solisten voordracht. 4.35 BBC-Theater-orkest 5.29 Voor de kinderen. 5.50 Kamara-trio 6.20 Berich ten. 6.35 Actueele causerie 7.05 Variété-programma 7.20 Mededeelingen 7.40 Vroolijke voordracht 8.05 Causerie „Men of the Hour". 8.20 Filmfragmenten 9,20 Berichten. 9.35 Australisch programma. 10.35 Cabaret 11.05 BBC-Orkest. 1155 Jack Payne en zijn Band. 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.05 Pianovoordracht 12.20 Giardlno-orkest 1.05 Vioolvoordracht 1.35 Zang 2.05 Pianovoordracht 3.20 Orgelconcert 4.29 Radiotooneel 4.50 Pianovoordracht 5.20 Chansons 5.35 Vereeniging van oude instrumen ten, hierna: Zang. 6.35 Viool en piano. 7.20 Der- veaux-orkest 9.05 Carnavals-programma 10.20 Mu zikale causerie, 11.05 Pianovoordracht. 11.20 en 12.0512.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 7.40 Omroeporkest 0.30 9.50 Zang en piano. 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Concert. 12.25 Leo Eysoldt's orkest. 1.15 Tusschen- spel. 1.35 Populair concert. 2.20 Zang. 3.20 Concert 4.30 Muziek v. d. jeugd. 5.10 Zang en piano en pianoduo. 5.45 Koorzang. 6.Gramofoonmuziek 7.05 Concert 7.35 Gramofoonmuziek 8.Literair-muzi- kaal programma. 8.20 Gramofoonmuziek 8.45 en 9.5011.20 Uit Berlijn: Populair concert 11.3012.20 Nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest 1.502.20, 5.15 en 5.55 Gramofoonmuzielc 6.20 Omroepdansorkest 6.50 Zang. 8.20 Voor de sol daten. 8.50 Radiotooneel met muziek 10.05 en 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20, 1.302.20, 5.29, 6.35 en 7.05 Gramofoonmu ziek. 8.20 Voor de soldaten 8.50 Fragm. „Les dragons de Villars", operette. 10.05 Fragm. „Der tapfere Sol- dat", operette. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. Geen opgave ontvangen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7