,.2)e onaeiuksmaei" iiiilBSillüill 1 BURGERLIJKE STAND i D. O. K. verloor ook de tweede ontmoeting. De Culemborgers waren sterker. Het is Zaterdagavond niet aan de Beverwijk- sche Krachtsportvereeniging D.O.K. mogen ge lukken den revanche-wedstrijd tegen S.D.V. uit Culemborg te winnen, zoodat de Culemborgers in het bezit kwamen van den voor deze wr strijden uitgeloofden fraaien beker. Met 14 tegen 9 1/2 verliespunt bleven de bezoekers in de meer derheid. De eerste ontmoeting werd eenige we ken geleden met 141/2 tegen 16 1'2 punt gewon nen door S.D.V., zoodat de einduitslag is D.O.K. 30 1/2 en S.D.V. 24 verliespunten. De bezoekers verdienden deze overwinning volkomen, want de prestaties van de S.D.V.-athleten waren veel beter dan die van D.O.K. De Culemborgers had den zich terdege op deze wedstrijden voorbereid en waren goed getraind, wat van de D.O.K.- üeden nu juist niet gezegd kan worden. Willen de Beverwijkers in de wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland, die over enkele weken zullen beginnen, een goed figuur slaan' dan zal er hard getraind moeten worden. Het Kennemer Theater was nog maar matig bezet, tóen de voorzitter, de heer P. Schelvis, de wedstrijden met een woord van welkom opende. Spr. had verwacht, dat. voor deze ontmoeting groote belangstelling zou bestaan, omdat door de weersomstandigheden vrijwel alle takken van sport eenige weken al niet meer uitgeoefend kunnen worden. Dank bracht spr. aan de Roode Kruis Traiis- portcolonne voor ihaar aanwezigheid. Na den opmarsch van de deelnemers bracht de voorzitter van S.D.V.de heer A. G. Toonen. dank aan D.O.K. voor de gulle en hartelijke ontvangst, in Beverwijk. Voorts brak de SD.V.-er een lans voor de krachtsport. Met kracht moeten wij pro testeeren aldus spr., tegen den verkeerden indruk van velen, die denken, dat de krachtsport een sport voor personen is van 100 K.G. en voor „oer- mensclien". Krachtsport is voor iederen gezonden jonge man, die aan sport doet. Er is geen sport zoo goed voor het lichaam als deze. De Ned. Krachtsport Bond was het eerste lichaam, dat voor ieder lid van een aangesloten afdeeeling een verplichte geneeskundige keuring instelde. Nadat hij er nog op gewezen had, dat het met worstelen in hoofdzaak aankomt op techniek' en tactiek stelde de heer Schelvis de deelnemers aan het publiek voor. Ook de Nederlandsche kam pioen wielrenner in de achtervolging', de Wierin- ger Klink, werd voorgesteld. De voorzitter van D.O.K. herinnerde er aan. dat Klink vorig jaar naar de wereldkampioenschappen te Milaan werd afgevaardigd. Door het uitbreken van den oorlog werden de kampioenschappen afgelast en ont ging Klink den titel van wereldkampioen. Spr. hoopte echter, dat Klink spoedig weer zijn kans zou krijgen. De wedstrijd. Hierna begonnen de wedstrijden met de partij tusschen J. Waarts (D.O.K.) en B. Sanders' die na precies zeven minuten door Sanders op touché werd gewonnen, waardoor de voorsprong van S.D.V. 4 1/2 punt bedroeg. - Buiten mededinging worstelden J. vair Balen en J. Richter, welke partij na een korte onder breking voor een blessure door den Culemfoorger op touché werd gewonnen. Ook de derde partij ging voor D.O.K. verloren. A. van Zuilekom. won na verlenging op punten van H. Groeneveld. De twee volgende partijen verliepen voor D.O.K. .jook allerminst gunstig. Eei'st verloor Minneboo van L. Calden en IJ. van der Bosch van G. van Wijngaarden. De gastheeren hadden toen reeds een achterstand van 10 1/2 punt. Voor de eerste overwinning voor D.O.K. zorg de N. Groeneveld, die W. van Zuilekom tou cheerde. Tijdens de pauze deed de heer Schelvis de mededeelmg, dat voor de tombola, die gehouden zou worden ter dekking van de onkosten, geen toestemming was verkregen, omdat het verzoek te laat zou zijn ingediend. De tientallen prijzen werden nu bij afslag verkocht; niettemin was het voor p.OK. toch wel een schadepost. In de tweede helft van den avond zorgde J. Pesch onmiddellijk voor een overwinning. Binnen de twee minuten had Pesch J. Wammes over wonnen. G. Gaar thuis volgde dit goede voorbeeld en toucheerde P. Roelofs. Jammer was echter, dat deze partij buiten mededinging was. De partij tusschen H. Duin en A. van Wijngaar den had een zeer onregelmatig verloop. Twee maal werd Van Wijngaarden winnaar verklaard, doch beide malen werden op advies van de matrechters en den bondscontroleur deze be slissingen op grond van overtredingen van den S.D.V.-er weer herroepen. Van Wijngaarden werd .ten slotte tot verliezer verklaard, zoodat Duin weer een overwinning voor D.O.K. bracht. Een teleurstelling was, dat G. van Soest op touché verloor van C. van Zuilekom. De laatste partij tusschen W. Brandjes en C. van Wijngaar den werd op punten door laatstgenoemde ge wonnen. De einduitslag luidde: D.O.K. 14 verliespunten en SD.V. 8. Hoofdkamprechter was de heer A. G. Toonen, als matrechters fungeerden de heeren N. Groene veld en F. Nieman. Voor den bond was aanwezig de heer Scheffer. Rest ons nog te vermelden, dat tijdens de pauze eenige acrobaten het publiek hebben bezig gehouden. Een bal besloot den avond. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentraie. Dinsdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brus sel. Ned., 2.20 Nationaal programma. 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg... 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen. 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr.. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Fr., 2.15 Londen Reg., 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned.. 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. LEDENVERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. De plaatselijke afdeeling van de R.K. Staats partij (Beverwijk I) houdt op Maandag 26 Fe bruari in het gebouw der K. S. A. een ledenver gadering. Aan de orde komen de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester, verkiezing van een bestuurslid en, indien de betrokken commissie met haar voorstellen gereed is, ook de regle mentsherziening. De R.K. raadsfractie zal wederom worden uit- genoodigd zich beschikbaar te willen stellen voor hét beantwoorden van vragen betreffende de ge meentepolitiek. Hulpkrachten voor de zieken verzorging. Oproep van Het Witte Kruis. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Noord'hollandsche vereeniging Het Witte Kruis verzoekt ons opneming van het volgende: Ook voor het Witte Kruis dienen in verband met den internationalen toestand voorzorgsmaat regelen te worden getroffen, n.l. voor een goed of zoo goed mogelijk functionneeren der wijk verpleging in de afdeelingen onder alle omstan digheden. Plotseling kunnen epidemieën uitbreken, toe neming van het aantal zieken, die thuis ver pleegd moeten worden als gevolg van minder be schikbare plaatsen in de ziekenhuizen enz. Noodig is. dat het Witte Kruis reservekrachten beschikbaar heeft voor bijkomstige hulp voor de wijkverpleegsters. Deze hulpkrachten zullen geen verpleegsters doch ziekenverzorgsters moeten zijn, die een gedeelte van het ondergeschikte werk van de wijkverpleegsters kunnen overnemen, waardoor deze meer tijd vrij krijgen om het aan tal verpleegbezoeken op te voeren. De opleiding van dergelijke hulpkrachten zal geschieden door bemiddeling van de commissie voor huiselijke ziekenverpleging, zooveel mogelijk in de gemeente, waarin de op te leiden hulp krachten wonen. De opleiding geschiedt kosteloos door de door bovengenoemde commissie aan. te wijzen wijkver pleegsters. Ook in Beverwijk heeft de afdeeling deze zaak aangepakt. Zij tracht thans vrouwen en meisjes te vinden, die zich bereid verklaren zich voor dit werkelijke vredeswerk te laten opleiden en als de nood aan den man komt zich na voldoende op leiding geheel belangeloos beschikbaar te stellen waar dit noodig is. Opgeleide hulpkrachten, die met goed gevolg dén opleidingscursus hebben doorloopen, worden geregistreerd en kunnen te allen tijde worden op geroepen om hulp te verleenen in haar woon plaatsen of onmiddellijke omgeving. Het Witte Kruis hoopt op deze wijze een leger van hulpkrachten te vormen, die een zegen zul len zijn voor onze zieken en zwakken onder de burgerbevolking. Zij dienen daarbij uitsluitend de vredestaak van de provinciale vereeniging Het Witte Kruis. Centrale Bond van Transport arbeiders. Een gunstig vereenigingsjaar. Zondagmorgen heeft de moderne Bond van Transportarbeiders in gebouw „Adrichem" zijn jaarvergadering gehouden, die zeer goed was bezocht. Na de aanwezigen - te hebben verwelkomd, sprak de voorzitter der afdeeling, de heer B. Meijer zijn voldoening uit over de goede op komst en besloot zijn openingswoord met allen een goed 1940 toe te wenschen. Hierna kwamen de ingekomen stukken in be handeling, waaruit bleek, dat verschillende pa troons in verband niet de tijdsomstandigheden een duurtetoeslag op de loonen gaven, hetwelk door de vergadering zeer op prijs werd gesteld. Vervolgens kwamen de jaarverslagen in be handeling van den secretaris en den penning meester. Uit het verslag van den secretaris, den heer Sohweitser, bleek, dat het ledental is toe genomen met 25 pCt. Het verslag van den pen ningmeester, den heer Van Laar gaf o.a. aan, dat aan uitkeeringen uit de werkloozenkas was uitgegeven 1170.en dat de afdeelingskas een klein batig saldo had. Namens de vergadering dankte de voorzitter de samenstellers van de verslagen voor de accu ratesse, waarmede zij hun werk hadden verricht. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren P. de Boer, J. van Es en A. van Laar die allen aan de beurt van aftreden waren, herkozen. Nadat nog uitvoerig de te voeren propaganda was besproken sloot de heer Meijer met een woord van dank voor de opkomst de geanimeerde vergadering. PLAATSGENOOT TOT PRIESTER GEWIJD. In de kapel van de paters Assumptionisten te Leuven is onze oud-plaatsgenoot, frater Diony- sius Cornelisse, een zoon van wijlen oud-wethou der Th. J. Cornelisse, door mgr. Carton de Wiart tot priester gewijd. Binnenkort zal pater Corne lisse in de kerk van de H. Agatha alhier zijn eer ste plechtige H. Mis opdragen. OUD-KAPELAAN OVERLEDEN. Op bijna 70-jarigen leeftijd is in de Maria - Stichting te Haarlem overleden de zeereerw. heer J. J. A. M. Krook, rustend pastoor van de St. Martinus-parochie te Hillegom. In het begin van zijn priesterlijke loopbaan, namelijk van 12 October 1892 tot 6 September 1895, was hij kapelaan aan de St. Agatha-paro- chie te Beverwijk.. Beverwijkers van gevorderden leeftijd kunnen zich kapelaan Krook nog wel herinneren. Vele liefhebbers bonden de schaatsen onder. Drukte op ijsbaan en slooten. Zaterdag en Zondag hebben nog tallooze lief hebbers de schaatsen onder gebonden en mis schien ditmaal wel voor het laatst. De Eerste Beverwijksche Ijsbaan opende Za terdagmiddag en mocht zich reeds direct in een vrij groote belangstelling verheugen. Ook des avonds en deli geheelen Zondag is het daar vrij druk geweest. Een geluidswagen zorgde voor muziek, zoodat het niet aan gezelligheid ont brak. De Kennemer IJsbaan bleef gesloten. Op het overstroomde land tusschen den St. Aagtendijk en de ijsbanen werd eveneens heel druk gereden, evenals trouwens op de slooten aan den Pruimendijk, waar vooral de jeugd sterk vertegenwoordigd was. STILLE OMGANG NAAR ALKMAAR. Het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Alkmaar zal op Vrijdag 16 Februari in de St. Jozef zaal aan den Arendsweg zijn jaarvergade ring houden. De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaarverslagen benevens een bestuursverkiezing. Ongeval bij het schaatsenrijden. Zondagmiddag kwam bij het schaatsenrijden een heer te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij een lichte hersenschudding opliep. De onfortuinlijke schaatsenrijder werd per auto naar zijn woning vervoerd Julianus de afvallige. Op Donderdag 29 Februari zal de plaatselijke afdeeling van den Ned. Ohristen Vrouwen Bond een ledenvergadering houden in het Ned. Her vormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat. In deze vergadering zal ds. Krüger uit C as tri- cum spreken over „Julianus, de afvallige". Een uur werken voor Finland. In deze week zullen directie en het personeel van de Beverwijksche Conservenfabriek N.V. een uur loon afstaan ten behoeve van het Roode Kruis in Finland SCHAAKNIEUWS „DENK EN ZET". De partijen gespeeld voor de onderlinge com petitie hadden het volgende resultaat. Groep A: J. KraaienoordH. Aarts O1 H. Aarsen—W. A. Hart 1—0 H. VeluwenkampJ. Floor 10 J. HillecampJ. Oosterwaal 01 J. BosschertG. 't Hart l—O Groep B: M, VisserG. Koomen O1 Sj. Bakker—P. v. d. Bosch Ir—0 H. ClotsE. Klein 10 R. BlokA. v. Eerde 1/21/2 Op Dinsdag 13 Februari zal een begin worden gemaakt met het geven van theorie-avonden. Hierbij is ook voor beginners de gelegenheid om te leeren schaken. Deze avonden worden gege ven in bet_c.lubgebouwtje aan de Heidestraat van 811 uur. TE VERWACHTEN TRAWLERS. De volgende trawlers bevonden zich Zondag avond tien uur nog op zee. Vertrokken Dinsdag 30 Januari: Adelante IJM 19: Gloria IJM 37. Vertrokken Woensdag 31 Januari: Gerberdina Johanna IJM 38. Vertrokken Donderdag 1 Februari: I. S. Groen IJM 130; Petten IJM 49; Hercules IJM 196. Vertrokken Vi'ijdag 2 Februari: Eveline IJM 115; Maria van Hattem IJM 1; Knikker IJM 4. Vertrokken Dinsdag 6 Februari: Catharine Duyvis IJM 59; Haarlem IJM 9; Norma Maria IJM 6. Vertrokken Woensdag 7 Februari: Zwarte Zee IJM 94. Vertrokken Donderdag 8 Februari: Caroline IJM 26; Utrecht IJM 73; Uiver IJM 384; Cornelis IJM 15. Vertrokken Vrijdag 9 Februari: Prinses Beatrix IJM 117; Libra IJM 98. Vertrokken Zaterdag 10 Februari: Alma IJM 44. Er bevonden zich Zondagavond tien uur nog 20 trawlers op zee; vier zijn er heden aan den afslag, n.l. de Delft IJM 17, Erin IJM 12, Bergen IJM 16 en Viking Bank IJM 183. los en konden de ijsschotsen hun weg naar zee Claesje RO 46, Dirkje RO 53 en Clasina Luther IJM 59, zoodat er in totaal 28 trawlers in de vaart zouden kunnen zijn. Binnen zijn nog de vier trawlers Maria IJM 5, nog in de vaart gebracht worden de-trawler Condor IJM 72, zoodat de varende vloot dan uit 29 schepen zou kunnen bestaan alsde vijf laatstgenoemde dan ook werkelijk zee kiezen. DEENSCHE VISSCHERS KREGEN RUZIE. En nu kan de E 436 niet naar zee. Sedert eenigen tijd ligt de Deensche kotter E 436 in onze haven om een bij een aanvaring opgeloopen schade te repareeren. De opvarenden hebben dus een zee van tijd om in IJmuiden en omgeving te gaan passagieren. Maar ledigheid is tevens des duivels oorkussen. En zoo bleef het niet bij passagieren, althans niet bij rustig passagieren want de Denen vonden 't bij de vele internationale verwikkelingen een nationaal Deensch conflict niet gemist worden. Ze kregen hevige ruzie, waarbij niet allen de mond, maar ook de vuist gebruikt werd. Allen werden daarop dooi den schipper ontslagen. Inmiddels is de schade van de aanvaring hersteld, en nu zit de schipper zonder bemanning, zoodat hij niet naar zee kan. Het wachten is nu op een nieuwe bemanning, die uit Denemarken in aan tocht is. KAPELAANSBENOEMING IN DE O. K. KERK. Met ingang van 1 April 1940 is onze plaatsge noot de weleerw. heer A. Zwart door den Oud- Katholieken Bisschop van Haarlem, Mgr. H. T. J. van Vlijmen, benoemd tot kapelaan der O.K. gemeente te Egmond aan Zee in de plaats van onzen plaatsgenoot, 'kapelaan E. Wijker, die de gemeente te Krommenie kreeg toegewezen. WEER VEEL IJS IN HET NOORDZEEKANAAL. Nadat in den loop der vorige week door aanhou dend spuien het Noordzeekanaal bijna heelemaal „schoon" was, kwam er gistermorgen tijdens het spuien weer veel drijfijs opzetten, dat langzamer hand het geheele kanaalpand tusschen de Zuider- sulis en de spoorbrug vulde. Het ijs bewoog zich ditmaal zeer langzaam door dat de wind uit zee kwam en voor den ingang van de sluis liep het vast. Maar de motor ijsbreker Ijs beer kwam tegen den middag naar IJmuiden. Die voer de ijsbarrière stuk en weldra kwam de boel la* en konden de ijsschotsen hun weg naar zee voortzetten. Vooral tusschen de voormalige P. E. N.- centrale en de sluis zat een dikke laag, die echter ook door den ijsbreker losgemaakt werd. STEUNBONNEN VOOR DE RADIODISTRIBUTIE. De radio-commissie voor de uitreiking van steun- bonnen aan werkloozen verzoekt'ons te melden, da' hernieuwde inschrijving voor de maand Maart zal plaats hebben: voor de Centrale Kennemerland en Velsen-Noord op Donderdag 22 Februari en uit reiking op Donderdag 29 Februari; voor de Centrale Kennemerland van 78 uur en voor Velsen-Noord van 6V271/2 uur- Voor de Centrale Kennemerland is de inschrijving en uitreiking in het kerkgebouw Willebrordstraat. Voor de Centrales Huisman en v. d. Broek is de inschrijving op Vrijdag 16 Februari en uitreiking op Vrijdag 23 Februari van 78 uur bij Outenaar, Enschedéplein. WINTERLEZING VER. V. VRIJZ. HERVORMDEN. De afdeeling Velsen-IJmuiden-Oost houdt a.s. Woensdagavond een winterlezing in het gebouw aan deh Stationsweg. Mej. dr. Nicolette Bvuining van 's Gravenhage, voorzitster van den V. P. R. O. zal spreken over „Ons Geloof in dezen tijd". VOLKSONDERWIJS. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van „Vol'ksonderwijs",heeft groote plannen. Op Woensdag 28 Februari n.l. zal op zijn verzoek in de bioscoopzaal De Pont door de „Rotter- damsche Onderwijzers-Revue-troep" worden op gevoerd de propaganda-revue voor Volksonder wijs „Let op uw zaak",' welke door Aug. W. van Gils geschreven is en reeds vele malen met succes is opgevoerd. Des middags wordt in dezelfde zaal door het Jeugd-Cabaret van Aug. W. van Gils een kin dervoorstelling gegeven. „SANTPOORT'S BLOEI". Het ligt in de bedoeling van het bestuur van „Santpoort's Bloei" op 6 April a.s. in „De Wey- man" een propaganda-feestavond te organiseeren Zoo mogelijk zal het zich van de medewerking van het gezelschap Paul Ostra verzekeren. Japan bereid niet-aanvalsverdrag met Nederland te sluiten' De Japansche minister van buitenland zaken Arita heeft gisteren op een internï? over de Japansche politiek ten aanzien van Zuidzee-mogendheden gezegd, dat bij 'n niet ring deel van 't publiek in de ZuidzeemogendM de verkeerde voorstelling bestaat, dat Japan t ritoriale verlangens heeft. De Japansche regeering heeft daarom all daan en doet nog steeds alles om een dei misverstand uit den weg te ruimen, in geest is het. denkbeeld van een niet-aanr drag te billijken. Er zijn in Europa landend niet voor non-agressie-pacten zijn en andere' trouw blijven aan hun traditioneele neutrality? politiek. Japan heeft geen enkel bezwaar 2.' het sluiten van een niet-aanvalsverdrag ind de Zuidzeé-mogendheden daartoe bereid zijn Gezaghebbende Nederlandsche kringen tes nen hierbij aan, dat de Nederlandsche regeerb tot dusver geen aanleiding heeft gevonden w het sluiten van niet-aanvalspacten, wijl miv, overeenkomsten niet passen in het raam r Nederlandsche zelfstandigheidspolitiek. Dat Japan tot het sluiten van zulk een nart bereid zou zijn, moet in elk geval als een u waardeeren vriendschappelijke geste worden 03! gevat. „Reiger"-reizigers in ons land terug. Zaterdagavond te ruim half negen zijn pasa. giers en bemanning van het K.L.M.-vliegtb „Reiger", die hebben deelgenomen aan de extra, vlucht naar Zuid-Afrika, in ons land teru». gekeerd. 0 Van Napels af, moest, evenals dat met de Indlè- reizigers der K.L.M. het geval is, de reis per trein gemaakt worden. Via Rome kwamen de passa giers Vrijdagochtend te negen uur in Parijs aan, en vandaar konden zij per directen trein nis! eerder dan Zaterdagmorgen naar Nederland door! reizen. Volgens de dienstregeling moet de Pa- rij sche trein te ongeveer kwart voor vijf In Den Haag en te ruim half zes in Amsterdam aanko men, doch tengevolge van het langdurige opont- houd aan de Fransche grens, waar behalve een uitgebreide douane-visitatie ook nog deviezen- controle plaats heeft, en de daarop volgende op onthoud aan de Belgische en de Nederlandse^ grens, was de trein ruim drie uur te laat.. SANTPOORT R. C. BREDERODE. De feestavond, dien het bestuur van de R. C. Bre- derode oorspronkelijk op 4 Februari voor leden, donateurs en genoodigden dacht te organiseeren, ts thans definitief op 18 Februari vastgesteld. Het gezelschap van Willem van Iependaal zal weer optreden. BEZWAREN TEGEN WIJZIGING VAN DE BIOSCOOPWET. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin wordt te kennen gegeven, dat er van de zijde van het Nederland sche film- en bioscoopbedrijf in velerlei opzicht ernstige bezwaren bestaan tegen het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de bioscoopwet. Deze bezwaren worden in het adres uitvoerig uiteengezet en richten zich in hoofdzaak tegen de nieuwe artikelen 16a en 19a. „Zeg kerel", inviteerde nummer 18 joviaal, „nu moest je meegaan naar 't bureau. Misschien krijg je nu die paspoorten wel voor Zwitserland. De chef heeft een goede bui en die eere-medaille zal hem stellig pleizier doen. Hij zit n.l. in de commissie, zie je?" De commissaris wist niet wat hij hoorde en hij feliciteerde Dinges van harte met diens succes. En natuurlijk, agent num mer 18 had gelijk, een pas voor Zwitser land? O, die kon hij met pleizier krijgen. Vlug maakte de commissaris de papieren in orde. Ho, wacht even. Dinges keerde op zijn schreden terug. „Mijnheer de commissa ris", zei hij, „zoudt U misschien eer broekriem voor mij te leen hebben Ik heb die van mij verloren!" „Zeker", zei de commissaris en hij trok, evenals num mer 18, zijn jas uit. li- ml I CREMATIE G. D. HAGEBOUT. HAARLEM. Maandag, Onder zeer veel belangstelling heeft Zaterdag, middag in het crematorium te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer G. D. Hagebout, oud-commies van Maat schappelijk Hulpbetoon te Haarlem. Aanwezig waren de heex-en S. C. de Haas van Dorsser, directeur van den dienst van M: lijk Hulpbetoon, C. J. Bos, oud hoofdinspecteur van Pölitie, A. Jongbloed, onder-directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon, verschillende ambtenaven van dezen dienst, J. P. van' Maarleveld namens de Handelskamer, L. J. Raadersma, secretaris van de Coöperatie. De Eendracht, J. A. F. Bordes, A. G, Went, Rotterdam, W. L. Kuiper, oud-directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon te Velsen, bestuur leden en vele leden van de Associatie voor Lijk bezorging, van de afdeeling Haarlem der Vereeni ging voor facultatieve lijkverbranding, van de af deeling van den Centr. Ned. Ambtenaars Bond m\ Het hoofdbestuur der Vereeniging voor facultatief lijkverbranding was vertegenwoordigd door dt' heer J. van Dijk, directeur van het Crematorium, Allereerst nam de heer E. ICaleveld, voorzitter da] Associatie voor Lijkbezorging te Haarlem, woord, die zeide dat hij zelf en het bestuur en dl leden met ontroering de tijding van het plotseling' overlijden van den heer Hagebout hadden ver nomen. Altijd was hij welgemoed en altijd opgewekt,; kwam hij in het gebouw op den Zijlweg. Wij ver liezen in hem een man van hoogstaand karakterei! groote toewijding. Met dankbaarheid was hij steeds vervuld over onze nieuwe inrichting, mede zijn werk, wat geen ijdelheid was, want die was hem vreemd. Namens het bestuur bracht spr. hem dank' voor het vele belanglooze werk, voor de vereeni ging verricht. Wij.zullen zijn groote toewijding altijd blijven gedenken en zijn geest zal bij ons blijven voortleven. De heer S. C. de Haas van Dorsser, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, zeide met schroom de stilte te verbreken, maar de groote belangstelling en het gevoel, dat hij niet alleen voor zichzelf sprak, hadden spr. over dezen schroom heengezet. Spr. zei de ook te spreken namens wethouder Van Liemt, die niet aanwezig kon zijn en namens het personeel van Maatschappelijk Hulpbetoon. Spr. zeide een overledenè 20 jaar gekend te hebben. De heer Hagebout was niet gemakkelijk toegankelijk. Hij heeft zichzelf een weg veroverd in het leven en veel liefde gegeven. Spr. mocht eerst met hem samen werken in de voormalige gemeente Schoten daarna bij Maatschappelijk Hulpbetoon alhier. Zijn hart was ruim en zijn medegevoel voor de men- schen zeer groot. Daarom was het misschien moei lijk voor hem, omdat hij zoo graag iedereen had geholpen. Zooals spr. bij zijn afscheid zeide: hij is een lichtend voorbeeld geweest en hij zal een groot* leegte achterlaten. De heer de Groot sprak als vriend sedert 40 jaren, die zeide dat de overledene altijd gestaan had op de plaats, waar de meeste'slagen vallen. Spr. zou hem nooit vergeten en dankte voor de vriendschap. De heer P. C. A. Smit herdacht hoe de overledene 15 jaar bestuurslid was geweest der afdeeling vah de vereeniging voor facultatieve lijkverbranding- Hij heeft vele excursies naar het crematorium ge leid en er steeds naar gestreefd, de crematie 00K voor menschen met minder goed gevulde beurzen mogelijk te maken. Ook in de Associatie voor Lijs- bezorging heeft hij veel gedaan om de crematie idee ingang te doen vinden. De heer van Sonsbeeck, directeur van de Asso ciatie voor Lijkbezorging, zeide dat het Pe.rs0"®J steeds groot respect had voor den secretaris, A»* zijn volhardend werken was het te danken, dat n personeel een rustige levensavond werd verzeker Zijn beeld zal blijven bestaan als dat van een on- kreukbaren eerlijken kameraad. Met het or°e?jn heeft het personeel uiting willen geven aan zij gevoelens. De heer W. L. Kuiper te Velsen sprak namena een vriendenkring uit familieleden en vneIl ,.J waarvan de overledene een hartelijk meelevend was. Van de vacanties wist hij altijd iets bijzonae te maken. Hij leefde steeds mee met onze gezinn 1 zijn vriendschap zal nimmer vergeten worden. Nadat de kist gedaald was, waarbij de org31" het Largo van Handel speelde, heeft de heer H. Leeuwen, oud-hoofd eener school alhier, voor belangstelling bedankt. HAARLEM 10 Februari 1940- Bevallen- 8 Febr., J. A. Walters—Waasdorp, E. M. van de VosseWarmenhoven.d.; 9 Febr., A. Keevelvan den Heuvel: 19 Jan. P- &01U Overleden- 8 Febr., J. Diepenhmzen—LujJendtJ. 87 j., Korte Zijlweg; Ch. E. Visser, 63 Berïffl rodestraat; 9 Febr., D. de Lugt, 61 j., Nassau!. A. Kamp, 77 j., Zuidpolderstraat; G. C. Dijt, 3 Jj| M. van Heemskerkstraat; J. M. Stroo CloecK— der Pol, 65 j., Rustenburgerlaan.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2