Polen onder Duitsch bewind Kingsley Wood over de bondgenootschappen Griep, Kou, Pijn. Rede van dr. Frank DAM PO Verdrag met Moskou leverde Duitschland geen voordeelen op, betoogt de minister NIEUWS IN 'T KORT. jif AflNP aG 12 FEBRUARI 1940 Samenwerking fusschen Engeland en Frankrijk was nimmer zoo hecht ne tegenstelling- tusschen Frankrijk eh Groot-Brittannië cenerzijds, die zich zooals V gpreker het uitdrukte, vereenigd hebben tot één machtige natie ter verdediging van de vrijheid, en ,,het onbehaaglijke bondgenoot schap" van Rusland en Duitschland ander zijds was het voornaamste onderwerp van een redevoering, welke Kingsley Wood, de Britsche minister van Luchtvaart, Zaterdag middag heeft uitgesproken te Bristol als deel van de reeks wekelijksche ministerieele ver klaringen, aldus meldt Reuter uit Londen. Kingsley Wood. De minister zeide o.a.: ,„Wij betreuren het op recht dat de uitoefening van onze macht ter zee en het gebruik van het economische wapen moei lijkheden en soms zelfs zware ongemakken op levert voor de neutrale landen. Wij doen ons best om deze ongemakken tot een minimum te beper ken. Echter zouden wij den neutralen in over weging willen geven te bedenken wat het zou be tekenen indien geheel Europa zou te lijden heb ben onder de ontzaglijke verschrikkingen,, zooals thans zijn opgelegd aan het ongelukkige Pool sche volk. De toestanden in het door de Duit- sehers bezette deel van Polen zijn gewoonweg afschuwelijk. Zij zijn veel erger dan in het deel van Polen, dat onder Russische bezetting staat. Nu hun pogingen om de bevolking te terrori- seeren door op goed geluk uitgekozen lieden neer te schieten gefaald hebben, hebben de Duitschers besloten de natuurlijke leiders van de nationale beweging te doen verdwijnen. De Poolsche re geering raamt het aantal reeds doodgeschoten [personen op 15.000. Er hebben zich gevallen voorgedaan van zware folteringen en de toestan den in de concentratiekampen zijn ontzettend. 'De Godsdienst wordt stelselmatig vervolgd: geen wonder dat men zich in Duitschland onbe haaglijk gevoelt. De steeds slechter wordende financieele en economische positie moet wel tot ernstige bezorgdheid onder vele Duitschers lei den, doch nog dringender is de bezorgdheid, wel ke er heerscht ten aanzien van de Sovjets. Zelfs Von Ribbentrop niet zou durven beweren dat Duitschland groote politieke of materieele voor deelen uit dit onbehaaglijke bondgenootschap heeft getrokken. Rusland heeft een derde deel van Polen opgeslokt. Het heeft de heerschappij gevestigd over de Baltische landen, welke tot dusver door Duitschland beschouwd worden als een essentieel onderdeel van zijn „levens- ruimte" terwijl, wat de materieele zijde van de zaak betreft, er in Duitschland niets dan te leurstelling is overgebleven. De Russische verkeersmoeilijkheden en de angstige bezorgdheid ten aanzien van den oor log in Finland moeten wel sterk afbreuk gedaan hebben aan de verwachting dat Duitschland Russische petroleum en Russische grondstoffen zou kunnen verkrijgen. Aan den anderen kant- is de samenwerking tus schen Frankrijk en Engeland nog nooit zoo hecht en betrouwbaar geweest als op het oogen blik. Sprekende in het bijzonder over de Britsch—Fransche samenwerking op luchtvaart gebied verklaarde - minister Wood dat de gene rale staven het nauwste contact met elkander onderhouden, inlichtingen uitwisselen, de pro ductiekwesties bestudeeren en.dergelijke. Het plan voor de opleiding van vliegers in het Britsche Rijk is een der voornaamste onderdee- lon van de oorlogvoering. Het vormt een der grootste inspanningen en een der grootste de monstraties welke ooit gegeven zijn, waardoor tienduizenden gezonde flinke jonge mannen als vliegtuigbestuurders en voor andere doeleinden bij de luchtmacht worden opgeleid. De oorlog in de lucht heeft tot dusver niet alleen den ontem- baren moed van de Britsche piloten aangetoond, Maar ook de technische superioriteit van velen Orkaan maakt vele slachtoffers in Albany. Hevige regenval voorkwam uitbreiding der uitgebroken branden. Jp®i stad Albany in den Noord-Amerikaanschen tpjt Georgië is Zaterdag dooi' een orkaan ge- Suf Men vreest dat de ramp 50 dooden en gewonden heeft gekost. J'al ,(*e negierwijk wend getroffen. De daken tlpnfÜii als llet ware van de huizen gelicht en tow1 hllizen zijn volkomen veerwoest. Kerk- 'v. ^en werden als ziekenhuizen ingericht, walrvt orltaan begon het hevig te regenen, WflvL?001i uitleiding van de branden, welke De m 1+gebroken' werd voorkomen. ItófiinnUj «eel® sohade wordt op ongeveer vijf 10en dollars geraamd. onzer vliegtuigen. Wij gelooven dat onze ge- veehtstoestellen met acht vuurmonden de beste machines in hun soort ter wereld zijn, maar steeds gaan wij door met de types te verbeteren en met andere types te gebruiken, welke nog grootere snelheid hebben, nog langer kunnen vliegen en nog beter bewapend zijn. Op groote schaal zijn vliegtuigen voor ons in aanbouw bij Canadeesehe fabrieken. Zoo juist zijn nieuwe bestellingen gedaan tot een bedrag van zes millioen pond sterling. In Groot Brittannië is de vliegtuigprodüctie in het afgeloopen jaar verdubbeld en vertonnen de nieuwe types groote voordeelen, wat hun ge vechtskwaliteiten betreft boven die van het vorige jaar. Maar wij zullen in de volgende twaalf maanden groote aantallen vliegtuigen' noodig hebben en wij hebben onze productie gebaseerd op sterk verhoogde schaal. Een incident. Tegen het einde van de redevoering van Kingsley Wood riep een man op de tribune: „Wij willen Mosley, wij willen vrede". De man werd uit de zaal gezet. Lord Tweedsmuir overleden. Gouverneur-generaal van Canada en bekend romanschrijver. Lord Tweedsmuir, de gouverneur-generaal van Canada, die onder zijn oorspronkelijken naam John Buchan als schrijver bekendheid had ver worven, is Zondagavond in het neurologisch in stituut te Montreal overleden. Hij is 64 jaar oud geworden. 26 Augustus 1875 werd hij te Perth in Schotland geboren. Tot het einde was hij buiten bewustzijn. In de afgeloopen vijf dagen was hij ernstig ziek tengevolge van een hersenschudding, ontstaan doordat hij in het regeeringshuis te Ottawa het bewustzijn verloor, viel en daarbij een hoofdwonde opliep. Door middel van bloed transfusies heeft -men nog getracht zijn leven te behouden. Onder den naam John Buchan publiceerde hij verscheidene romans, o.a. The 39 steps (De 39 treden) Hon. John Norman Stuart Buchan, de oudste zoon van Lord Tweedsmuir, dient op hef oogen blik als officier bij de Canadeesehe strijdkrach ten in Engeland. Toen het overlijden van Lord Tweedsmuir be kend geworden was zweeg de Canadeesehe radio- omroep gedurende twee minuten. Zoo lang geen nieuwe gouverneur benoemd is zal hét ambt van Tweedsmuir worden waarge nomen door Sir Lyman Duff „chief justice" van Canada. De uitvaart van Lord Tweedsmuir zal Woens dag te Ottawa geschieden. Niet-officieel verneemt men dat het stoffelijk .overschot gecremeerd zal worden. De asch zal naar Engeland worden ge zonden. President Roosevelt heeft lady Tweedsmuir een telegram van condoleance doen toekomen. Minis ter Cordell Huil .heeft den Canadeeschen premier Mackenzie King, zijn diepe sympathie betuigd. Een deel van den sneltrein Rome—Pisa is Zondag nabij Pisa uit de rails geloopen en ge kanteld. Vijf personen werden gedood, 24 gewond. Onder de gewonden hebben vier zware verwon dingen bekomen. Zeven visschers uit de kleine haven Pllue- nennloctby of Finisterre hebben Zondag een walvisch van 24 M. gevangen. De Zweedsche regeering heeft bij de Sovjet regeering geprotesteerd wegens den aanval van Russische vliegtuigen op het Zweedsche stoom schip „Wirgo" dat op 5 Februari tot zinken werd gebracht. De Fransche generaal Weygand is Zondag per vliegtuig naar Beiroet vertrokken. Tijdens zijn driedaagsche verblijf te Kaïro heeft hij de defensieve voorbereidingen geïnspecteerd en met de Britsche en Egyptische militaire chefs besprekingen gevoerd. Volgens de Scandinavische luchtvaartmissie, die zich op het oogenblik in New-York bevindt, zullen onderhandelingen geopend worden over de instelling van een Transatlantisohen passa- giersdienst tusschen New-York en Noorwegen. Koningin Farida van Egypte verwacht blijde gebeurtenis ongeveer einde Maart. Vertrouwensvotum voor Daladier. Motie met algemeene stemmen door de Kamer aangenomen. Zaterdagavond heeft de Fransche Kamer haar beraadslagingen in geheime zitting be ëindigd. Daarna begon de openbare zitting. Terstond na opening hiervan nam de Kamer eenstemmig een motie van vertrouwen in de regeering aan, waarin wordt gezegd dat de oorlog zal worden voortgezet. De motie was onderteekend dopr de leiders van alle Ka- mergroepen. Vervolgens hield de voorzitter van de Kamer. Herriot, een toespraak waarin hij o.a. zeide dat niets de nationale eensgezindheid kan breken. De rede van Daladier werd door alle leden van de Kamer staande toegejuicht. Daarna nam de Ka mer eenstemmig het voorstel van den voorzitter aan om Vrijdag a.s. het vraagstuk van de cen suur te behandelen. Italiaanscli vliegtuig in den mist verongelukt. Tien inzittenden omgekomen. Nabij 't dorp Aiello Caladoa* in Calabrië is in dichten mist 'n Italiaanscih verkeersvliegtuig verongelukt. Het toestel stiet tegen een be- boschten heuvel en vloog onmiddellijk in brand. Toen hulp kwam was het toestel reeds geheel verkoold: Tien verkoolde lijken zijn uit de ruïne gehaald. Het vliegtuig was een toestel van de lijn BrindisiRome. De 10 slachtoffers waren 4 passagiers en 6 leden van de bemanning. Fransch „offensief" met luid sprekers aan den Rijn. Duitsclie „afweer" met kanonvuur. De-plotselinge inval van de vorst heeft niet na gelaten belemmerend te werken op de operaties aan het front, aldus meldt Havas. Aan het front langs den Rijn vinden in de ge woonlijk zoo rustige sectoren reeds een'week lang heftige wederzij dsche schietpartijen plaats, waarvan de. oorzaak ligt in een nieuwen vorm van zenuwenoorlog: het gebruik door de Fran- schen van luidsprekers, die in het Duitsch be richten uitzenden voor de Düitsche soldaten, die in de verdedigingswerken op den anderen rivier oever op nog geen honderd meter van de Fran sche stellingen liggen. Teneinde hun manschap pen te beletten naar de Fransche luidsprekers te luisteren laten de Duitsche officieren onmid dellijk met automatische wapens en zelfs met kanonnen het vuur openen, niet zoozeer in de hoop den zorgvuldig beschermden en geeamou- fleerden luidspreker te vernielen, doch teneinde het geluid ervan te overstemmen. In de Duitsche frontberichten wordt hiervan melding gemaakt op de volgende wijze: Hernieuwde vijandelijke, met muziek gepaard gaande activiteit van de luidsprekers in Frank rijk werd vanwege den plompen, beleedigenden inhoud door mitrailleur-vuur onderbroken. Het vuur wero" door de Franschen beantwoord. Er ontwikkelde zich een duel, in den loop waarvan de luidsprekers verstomden. Legerberlchten. Het Fransche legerbericht van Zaterdag avond luidde: „Over het algemeen een kalme dag. Er werden schoten' gewisseld tusschen de kazematten aan de oevers van den Rijn". Het Zondagavond uitgegeven legerbericht luidt: „Plaatselijke activiteit van patrouilles en artillerie". Hedenmorgen werd gemeld: „Een vijandelijke aanval op een onzer posten is afgeslagen. Eenig artillerievuur". Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde mede: „Het Duitsche luchtwapen heeft ondanks het slechte weer zijn verkenningsactiviteit tegen Groot Brittannië voortgezet. Een Britsch pa trouillevaartuig werd tot zinken gebracht. Alle vliegtuigen zijn behouden teruggekeerd. Een Duitsche duikboot, welke van een verren tocht is teruggekeerd heeft de tot zinkenbren- ging gemeld van schepen met een inhoud van totaal 38.000 br. ton. Het zijn voor een deel weer convooischepen". Noorsch schip liep op een mijn. Doch bleef drijvende. Het Noorsche tankschip „Gallia" (9.968 ton) dat van Mexico op weg was naar Nederland, is Zondagochtend vroeg op een mijn geloopen. De schipper van de reddingboot, die ter assistentie was uitgevaren, heeft medegedeeld dat de mijn een gat had geslagen in den boeg, waardoor het voorste compartiment snel water maakte. Het waterdichte schot lheld het schip echter drij vende. De reddingboot was behulpzaam bij het ankeren van het tankschip dichter onder de kust. altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 cent. Doos 45 cent. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" 2 st. 10 ct. Doos 50 ct. (Adv. Ingez. Med.) Heldhaftig boden de Finnen tegenstand bij de Russische pogingen, om de Mannerheünlinïe te breken. Een Finsche afdeeling, verscholen in de met sneeuw bedekte wouden van het Salla-front. Onder groote belangstelling heeft di. Frank, de gouverneur generaal in het thans onder Duitsche bezetting staande Poolsche gebied, te Berlijn voor journalisten een voordracht gehouden, waarin hij een uiteenzetting gaf van de toestanden 'in het vroegere Polen. Aan het verslag van het Duitsche Nieuwsbureau ontleenen wij het volgende: Het gebied van het gouvernement generaal, al dus dr. Frank, maakt deel uit van de Duitsche souvereiniteit, maar vormt geen bestanddeel van het Duitsche rijk. Het totale gebied omvat op het oogenblik iets meer dan 110.000 vierkante kilo meter met ongeveer 14 Vz millioen inwoners. Hier van zijn ongeveer 12 millioen Polen, voorts onge veer 2 millioen Joden en ongeveer 500.000 Oekraï- ners, alsmede 60 tot 70 duizend volks-Duitschers. De moeilijkheden, welke in dit gebied heer- schen, zijn een gevolg van den oorlog, daar ko men nog bij speciale gevolgen van de vroegere Poolsche bestuurs-methoden. De oorlog, aldus dr. Frank, is een verschrikkelijke geesel en elkeen, die thans kan zien welk een schade een oorlog aan een land berokkent, moet wel hopen dat eens het uur mag komen, waarin de oorlog nooit meer tot de mogelijkheden der betrekkingen tusschen de volken gerekend kan worden. Polen had een groot geluk dat de oorlog slechts van betrekkelijk korten duur was. Desondanks waren de toestanden, die wij hier hebben aange troffen, buitengewoon deerniswekkend. Wat ons hier bijzonder heeft getroffen was de 'achterlijk heid op elk gebied in zaken, welke in andere lan den vanzelf spreken. Plet gouvernement heeft van den Führer op dracht gekregen aan het Poolsche volk, voor zoo ver mogelijk, leven, vrijheid, arbeid én andere be staansmogelijkheden te garandeeren. Van den eersten dag af heeft het gouvernement deze op dracht vervuld. Thans werken weer ruim 380 groote bedrijven met ongeveer 800.000 arbeiders. De productie aan ijzererts bedroeg in 1938 90.000 ton; in 1940 zal zij ruim 300.000 ton bedragen. In 1941 zal deze productie volgens onze ra mingen een half millioen ton bereiken. Dr. Frank zette vervolgens uiteen, hoe er naar jestreefd zal worden ook op elk ander gebied de productie te verhoogen. De Poolsche arbeidende bevolking zal de bijzondere bescherming van het ;ouvernement genieten. In het bestuursapparaat bedient het gouverne ment zich zooveel mogelijk van de medewerking van Poolsche ambtenaren. Alleen de opperste controle-instanties moeten uiteraard in Duitsche hand blijven. Alle groote gemeenten hebben hun Poolschen burgemeester behouden, die weer rechtstreeks onder een Pool, den zoogenaamden „woid" staat. De samenwerking tusschen de Polen en de Duitsche overheid is uitstekend. Niet alleen bij de spoorwegen en de posterijen, maar ook bij de politie gebruiken wij Polen. Ten slotte besprak de gouverneur het Joden vraagstuk. Polen, zoo zeide hij, was een land, dat wel het rijkst was aan Joden van alle landen in Europa. De positie der Joden en die der kerken. De handel in Polen lag voor 47 pCt. in handen van Joden, 80 pCt. van alle industrie-onderne mingen behoorden aan Joden, de banken bevon den zich voor 90 pCt. in Joodsche hand. Onder de advocaten waren 93 pCt. Joden, van de tand artsen 65 pCt. en van de doktoren 40 pCt. Twee derde deel van alle Poolsche boeren, kleine hand werkslieden en beambten, stonden uitsluitend bij Joden in de schuld. Alle maatregelen, welke wij nemen, geschieden krachtens de verordeningen. Er wordt geen von nis geveld zonder uitspraak van het gerecht. Wan neer men beweert dat ik 13.000 studenten heb la ten ombrengen en dat ik duizenden menschen de bosschen heb ingedreven en daar heb laten ver hongeren, dan zeg ik daartegenover, dat dit alles niet waar is. Thans de positie van de Kerk. Men beweert, dat ik de kerken heb laten sluiten en dat ik aan de uitoefening van den godsdienst ernstige moei lijkheden in den weg zou hebben gelegd. Ik zou honderden priesters hebben laten opsluiten, neer schieten en folteren. In het gouvernement-gene raal is niet de geringste afbreuk geschied aan de ambtsuitoefening van de priesters en in alle ker ken worden de godsdienstplechtigheden gehou den zonder eenige inmenging van de. overheid, Alleen de kerk, die zich op de burcht in Krakau bevindt, moest voor de openbare godsdienstoefe ningen gesloten worden, omdat het niet mogelijk was, dat in den. regeeringszetel van den gouver neur-generaal onafgebroken honderden men schen vertoefden om de godsdienstplechtigheden bij te wonen. Vliegtuigen brengen twee Engelsche trawlers tot zinken. 22 man om het leven gekomen. De Britsche Admiraliteit deelt mede dat twee trawlers, de „Robert Bowen" en de „Fort Royal" Zaterdag door aanvallen van vijandelijke vliegtuigen in de Noordzee tot zinken zijn gebracht. Vier officieren en 18 manschappen zijn om het leven gekomen. Andere schepen, die zich ;n de buurt bevon den van genoemde schepen hebben, volgens Havas den aanval der Duitsche vliegtuigen be antwoord en zijn er in geslaagd de bommen te ontwijken door zig-zag te. varen. De aanval heeft ongeveer tien minuten geduurd, toen de komst van Engelsche jachtvliegtuigen de vijandelijke vliegtuigen heeft gedwongen een goed heenkomen te zoeken in de wolken. Reuter bericht nog dat een Duitsch vliegtuig Vrijdag zonder succes het kustvaartuig ,3oston Trader" (371 ton) heeft gebombardeerd, toen dit zich eenige mijlen uit de kust bevond. Na ongeveer 14 bommen bij het schip te hebben uitgeworpen en dit met machinegeweer vuur te hebben bestookt, vloog- het Duitsche toestel ih de richting van de Britsche kust. Drie I Engelsche vliegtuigen hebben het evenwel ver jaagd naar zee. Aan boord van de „Boston Tra der" zijn twee personen door mitaillreurvuur licht gewond. Bewogen reis van Engelsch schip. Reuter meldt: Het* Britsche s.s. „Oregon" (6.000 ton) is te Lissabon door een sleepboot binnengebracht met ernstige ketelschade. Het schip had drie dagen lang hulpeloos rondgedre ven, toen een duikboot in zicht kwam. Toen van den onderzeeer werd waargenomen dat de „Oregon" ongewapend was, verdween hij, den koopvaarder aan zijn lot overlatend. Den'volgen- den dag kreeg een sleepboot uit Lissabon con tact met het schip, dat naar de haven werd ge sleept. De tweede officier en twee man aan boord van de sleepboot werden gedood en nog een ernstig gewond, doordat tijdens het sleepen een der trossen knapte. De Duitsche radio had de vorige week medege deeld dat de „Oregon" was gezonken. Dr. Frank. Dan wordt beweerd dat ik een groote verdel gingsactie tegen de Poolsche intellectueelen zou hebben ondernomen. In heel Polen bevindt zich niet een enkel concentratiekamp. Verder verwijt men mij, dat ik de Poolsche kunstschatten vervreemd. Daar kan geen sprake van zijn. Alle kunstschatten zijn krachtens mijn verordening in veiligheid gebracht. En wat de ge zondheid van de Poolsche bevolking betreft, deze was nooit zoo goed als op het oogenblik. Wij willen, zoo betoogde dr. Frank, ten slotte in het oostelijke gebied, waar zoo lang strijd en twist gewoed heeft, een vreedzame gemeenschap vestigen van Duitsche leiding en van Poolsch le ven en ik zou dankbaar zijn wanneer de pers on3 hierbij hielp. NEUS EN HÓÓFD -Cas VERSTOPT; l DanDampoinwrijveneninademer* Wonderlijk zooals dat helpt! Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. (Adv. ingez. Med.) RALIC PROERAMMA DINSDAG 13 FEBRUARI 1940. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Berichten A.N.P. 8.10 Orgelspel. 8.30 Gra- mofoonmuziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonmuziek.10.30 Voor de vrouw. 10.35 En semble Jetty Cantor (11.0011.30 Voor de vrouw) 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 1.— Omroeporkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest-, 2,45 Knip- en naaicursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5. Kinderhalfuur. 5.30 Avro-Aeolian-orkest en solist 6.30 Cyclus „De wereld kreeg radio". 7.— Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P.mededeelingen. 8.15 In ternationaal overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatie- trein. S.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Avro-Dans- orkest. 11.Berichten A.N.P. 11.10 Ensemble Al fredo Spezialetti. 11.35—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M: KRO-Uitzending. 8.Berichten A.N.P. 8.059.15 en 10.Gra mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12. Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist (12.451.10 Berichten A.N.P. en gramofoonmu ziek). 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.— Verkorte opera „Carmen" (gr.pl.) 5— K.R.O- orkest. (5.456.05 Felicitatiebezoek). 6.25 Sport- praatje. 7.Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.35 Militaire muziek. 7.50 Reportage. 8.Berichten A.N.P. mede deelingen. 815 Lijdensmeditatie 9.15 Gramofoon muziek, 9.30 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Rococo-octet (11.0011.18 Gramofoonmuziek). 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND 391 EN 449 M. 12.20 Orgelconcert. 12.50 Jack Hylton en zijn1 Band. 1.20 Berichten. 1.30 Dansmuziek. 1.502.20 Gevarieerd programma. 3.20 Geiger en zijn orkest 3.50 Het „Shepherd Prize Silver"-orkest. 4.20 Causerie „Telling the weather". 4.35 Pantomime- uitzending. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 Zang. 6.20 Berichten. 6.35 Journalistieke causerie. 6.50 BBC- Schotsch orkest en solist. 8.40 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.35 Nieuws uit Nieuw-Zeeland. 9.50 Variété. 10.35 Gewijde muziek. 10.50 Het Menges strijkkwartet. 11.35 BBC-Theaterorkest. 12.20 Be richten. RADIO PARIS 1648 M. 12.05 Vioolvoordracht. 12.35 en 1.05 Fluit en piano. 1.35 Pianovoordracht. 2.Gramofoonmu ziek. 2.05 en 2.30 Cello voor dracht. 3.20 en 3.50 Radiotooneel. 4.50 Zang. 5.20 Radiotooneel. 5.35 Kamermuziek en zang. 5.20 Radiotooneel. 5.35 Orkestconcert. 7.50 „Carmen", opera. 10.35 Zang. 11.05 Raymond Legrand's jazzorkest. 12.05 12.20 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.408.50 Leo Eysoldt's kleinorkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Om roepkoor en -orkest en solist. 1.15 Muzikaal tus- schenspel. 1.35 Populair concert 2.45 Omroep orkest en soliste. 3.35 Radiotooneel. 4.30 Zang. 4.50 Folkloristisch programma. 5.20 en 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.35 tot sluiting: Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmzuiek. 12.51 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Gramofoon muziek. 9.20 Omroeporkest en solisten. 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.50 Radio orkest. 1.502.20 en 6.3:5 Gramofoonmuziek. 6.50 Radio-orkest. 8.20 Voor soldaten, 8.50 „Ka- tharina", opera. 10.05 en 10.3011.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Militair orkest, soldatenkoren en solis ten. 8.35 Zang en gramofoonmuziek. 9.20 Berich ten. 9.50 Wilfried Kruger's orkest (opn.) 10.20 Politiek overzicht. Hierna: Omroeporkest.11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. 12.59 —1.20 Militair programma.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5