Zwaarder lasten. Een leven, dat gestolen was. Boeiende film in Luxor. In de komende biöscoopweek geeft het Luxor Theater als hoodnummer „Gestolen leven" met Eli sabeth Bergner en Michael Redgrave in de hoofd rollen. In een hotel in Zwitserland logeert Thomas Lawrence, een Engelsch diplomaat, met zijn twee' lingdochters Martina en Sylvina, die zob sprekend op elkaar lijken, dat niemand ze uit elkaar zou kun nen houden, als zij hun haar niet op verschillende manieren kapten. Hun karakters echter zijn totaal verschillend: Sylvina is een oppervlakkig, levenslus tig kind, dat graag flirt, en vroolijk en aantrekkelijk is, terwijl Martina, veel fijngevoeliger van aard, stil en teruggetrokken is. Wanneer zij dan ook op een klimpartij in de bergen kennis maakt met Alan McKenzie, een beroemd bergbeklimmer, die zijn sporen in de Himalaya verdiend heeft, zegt haar instinct haar deze „ontdekking" voor zichzelf te hou den, en zij vertelt hem niets van haar zusje, terwijl zij ook thuis over haar ontmoeting zwijgt Luxor theater Elisabeth Bergner in de fihn „Gestolen Leven". (Luxor Theater, Beverwijk.) Op een dag is Alan in het postkantoor om te ant woorden op een telegram, waarin hem de leiding van een expeditie naar -de hoogste bergen van Tibet wordt aangeboden, als hij Sylvina ontmoet, die hij voor haar zusje houdt. Sylvina, die best begrijpt wat er gebeurt, laat hem voorloopig in den waan dat hij met Martina spréékt, en neemt hem mee naar het hotel voor de lunch. Alan, die nog steeds meent met Martina te doen te hebben, verklaart haar zijn lief de, doch ziet dan plotseling de echte Martina de trap af komen. Sylvina trouwt ten slotte met Alan vlak voordat deze naar Tibet vertrekt. Zij blijft in Alan's buiten huis in Engeland wonen. Later gaan de twee zusters samen naar Bretagne voor een korte vacantie. Op een dag wil Sylvina met alle geweld op zee gaan zeilen, hoewel er storm op komst is. De boot slaat om en Sylvina verdrinkt. Als Martina in het ziekenhuis tot bewustzijn komt, wordt zij aangezien voor Mevrouw McKenzie. Zij spreekt deze vergissing niet tegen, want een moedig plan is in haar opgekomen. Zij zal de rol van haar zuster spelen en haar plaats innemen in het leven van Alan. Martina gaat naar Alan's huis en tracht haar on kundigheid van plaatselijke toestanden en namen zoo goed mogelijk te verbergen. Martina ontvangt thans eiken morgen bloemen en briefjes van een jongeman, Carl Anderson, en zij beseft, dat Sylvina een verhouding met hem gehad heeft. Dan keert Alan terug uit Tibet en Martina gaat naar Athene om hem te verwelkomen. Als het vliegtuig landt, vliegt Martina in zijn armen, doch de begroeting is zeer koeltjes, In het hotel verneemt zij, dat Alan van de affaire van zijn vrouw met jongen Anderson vol komen op de hoogte is. Zij geeft nu in voorzichtige woorden haar geheim prijszij spreekt over herinneringen, die Alan slechts met Martina deelde, en langzamerhand be gint een vermoeden van de waarheid in hem op te komen. Hij is diep getroffen door het feit dat zijn vrouw dood is en dat haar zuster, de eerste van de twee meisjes, die hij liefhad, hem is komen verwel komen. Natuurlijk is het „happy-end" dan niet ver meer af. Het andere hoofdnummer is de sensationeele film „De geheimzinnige luchtdienst". Langs de Lijn. Programma van de. Radiocentrale. Vrijdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum H. Lijn 3: 8.— Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keulen: 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 4.45 Keulen; 5:20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Divei-sen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Nationaal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.. 5.20 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg.; 7.20 Na tionaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn 5: Diversen. De aniino gaat er af. Hoewel het ijs van de Eerste Beverwijksche Usbaan in uitstekende conditie verkeert blijft het bezoek ver beneden de verwachtingen. De venijnige kou van de laatste dagen maakte het ook allerminst tot een pretje de schaatsen onder te binden. Op het ondergeloopen land aan den St.-Aag- tendijk, dat in den volksmond een zeer wellui- denden naam heeft, wordt echter wel druk ge reden, evenals op de Pijp, waar de jeugd de baan zelf schoon hield en sneeuw ruimde, dat het een lieve lust was. winkelierscombinatie plan west. In de afgeloopen periode werden bij de Winke- lierscombinatie „Plan West" in totaal 99 zegel boekjes ingeleverd. De datum voor de extra premie was 8 Februari. Daarvoor kwamen acht inzenders in aanmerking. Bond voor Staatspensionneering. Als muggen om de kaars. Woensdagavond werd in het Kennemer Theater de jaarlijksche feestelijke vergadering gehouden van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering. De belangstelling hiervoor bleef beneden de verwachtingen, maar dit zal in hoofdzaak wel aan de moeilijk begaanbare wegen moeten worden toegeschreven. Als gewoonlijk sprak de heer K. Steyn, voorzitter van de afdeeling, een kort propaganda-woord. Hij constateerde allereerst, dat men na veertig jaren strijd voor een premie- vrij staatspensioen nog geen stap verder is gekomen. Voor de ouden van dagen wordt niet gezorgd, omdat ei* geen geld zou zijn. Spr. noemde dit een leugen. Bij millioenen wordt het geldvoor onproductieve doeleinden besteed. Het is weggegooid geld. Men vraagt zich af, aldus spr. hoe het mogelijk is, dat de Nedcrlandsche volksvertegenwoordiging nog altijd dat bescheiden pensioentje voor de ouden van dagen niet heeft weten te verwerven, hoewel ons land welvarend en zeer rijk is. Maar zelfs onze volksver tegenwoordiging in al haar geledingen schijnt nog niet te begrijpen waar het om gaat. Een bescheiden pensioentje voor 20.000 ouden van dagen zou een uitgave van 18 millioen vergen. „Het kan niet zegt men, maar het land heeft millioenen noodig en ze komen er. Het zou er naar sprekers overtuiging ook komen voor de ouden en het zou heel wat beter besteed zijn. Het Nederlandsche volk heeft er zelf ook schuld aan. Alle Nederlanders zou den bij de beweging voor het verkrijgen van Staats pensioen aangesloten moeten zijn. Gelukkig neemt het ledental in den laatsten tijd weer belangrijk toe. Spr. richtte tenslotte een krachtige aansporing tot de aanwezigen om propaganda te blijven maken en leden te werven voor den Bond voor Staatspension neering. Na het zingen van het bondslied volgde de opvoering van „Muggen om de kaars", een tragi komische verwikkeling van H. de Wilde, door de Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven". Eenige jaren geleden heeft „Nieuw Leven" dit stuk reeds voor haar leden opgevoerd, zij het dan ook met een andere bezetting, althans ten deele. Zij was dus op bekend terrein en daarom had men een vlotter opvoering mogen verwachten. De drie vrij gezellen (de heer en C. van Rooyen, L. Pesch en Th. Berghuis) hadden het nog al eens met het tempo te kwaad, er werd nu en dan wat men noemt behoor lijk aan getrokken. Overigens kon de typeering van deze „muggen" -wel voldoen. De dames hadden er beter het tempo in; de solli citanten ratelden er op los, zóó dat de articulatie wel eens wat In het gedrang kwam. Trouwens over het algemeen werd er nog al eens een woord „inge slikt", men hoede zich voor dit euvel, omdat de be- teekenis of de bedoeling van een zin dan niet tot de ,zaal" doordringt. Mevr. Broos-van Helden, wel het meest gerou tineerde lid van de bezetting, had niet de minste moeite met de rol van de ideale huishoudster. Zij gaf dit type zeer goed weer. Tenslotte werd de rol van den brandkasten-chi- rurg gespeeld door den heer L. J. Pesch en hij deed het heel aardig. Het publiek heeft zich met dit stuk wel vermaakt en men toonde zich aan het slot dan ook erkentelijk voor het gebodene. De heer Steyn zag er niet zoo feestelijk uit als men gewend is, wanneer hij op dezen avond het laatste woord spreekt. Hij had namelijk geen bloe men bij. zich, omdat de teere Flora's kinderen zich slecht laten vervoeren in deze wintersche kou. Maar het dankwoord was even hartelijk gemeend en wat de bloemen betreft, die zullen de dames van „Nieuw Leven" prompt thuis bezorgd krijgen. Tenslotte vermelden wij nog, dat Roemer's Orkest voor een gezellig stukje muziek zorgde en dat heden avond de muggen nogmaals om de kaars zullen flad deren, hopelijk ten aanschouwe van een talrijker publiek. Onbegaanbare wegen in den polder. Tengevolge van den sneeuwval en den daarmee gepaard gaanden feilen wind zijn de we gen in den Wijkermeerpolder weer zoo goed als on begaanbaar. Op vele plaatsen is de sneeuw op de wegen tot groote hoopen opgestoven en meermalen moet men tot aan de knieën door de witte substantie waden, voordat men zoo goed en zoo kwaad als het gaat zijn weg kan vervol gen. Op andere punten is de weg weer bedekt met een ijslaag, die spiegelglad is. Het is niet alleen voor de polderbewoners maar voor iedereen te wenschen. dat de winter '40 nu maar voor goed afscheid neemt en de eerste jaren maar niet meer terugkomt. CASTRICUM Vergadering van Het Witte Kruis. De afdeeling Castricum van het „Witte Kruis" hield gisteravond haar ledenvergadering in ho tel Bakker. De opkomst van de leden was matig. Na de opening werden de notulen der vorige vergade ring na een kleine aanvulling goedgekeurd. Daarna volgden de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester. Het bleek, dat de af deeling financieel een gunstig jaar heeft door gemaakt. Het ledental was weer toegenomen. De begrooting werd met algemeene stemmen goed gekeurd. Een belangrijk punt der agenda was de regle mentswijziging. Na breedvoerige en aange name beschouwingen werd de reglementsherzie ning goedgekeurd. Zij zal aan het hoofdbestuur ter goedkeuring worden aangeboden.. „DE TOORTS". De arbeiderstooneelvereeniging' „De Toorts" heeft thans het tooneelspel in studie van Henrik Ibsen, „Spoken". Op 5 Maart zal de uitvoering in de zaal van Borst plaats vinden. SANTPOORT Ernstig auto-ongeluk bij Rozenstein. Auto van een Haarlemsche firma verongelukt. Op den Rijksweg is gistermiddag omstreeks 1 uur de bestel-auto van de fa. Lippits te te Haarlem verongelukt, tengevolge waar van de chauffeur en een bediende ernstig gewond werden. De auto slipte door de gladheid van den weg en botste met groote vaart tegen een boom. De beide inzittenden, de chauffeur Warmerdam en de bediende Schouw, beiden te Haarlem woon achtig, kregen door den hevigen schok een lichte hersenschudding, terwijl de chauffeur bovendien nog een dijbeenfractuur bekwam. De eerste hulp werd verleend door dr. Mak, alhier, die spoedig assistentie kreeg van den heer A. P. Bakker van het Roode Kruis te IJmuiden. Met een ziekenauto van de fa. Mathot te Haar lem werden beide slachtoffers naar het Sint Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overgebracht. Wee, o wee, ons aller lasten Worden eens te meer vergroot, Op de suiker, de benzine, Op de koffie en den dood. Wat het leven kan verzoeten, (Heden wel een eex*ste eisch) Stellen wij, omdat wij moeten, Dus opnieuw wat meer op prijs. Dat wat ons vooruit moet stuwen Op den vaak zoo zwaren tocht Langs mijn levenspad en 't uwe, Wordt wat duurder weer gekocht. Als wij op de koffie komen, Het zij letterlijk of niet, Wordt weer hooger cijns genomen. Dan men ons eerst offren liet. En wanneer men dan tenslotte In het graf is afgedaald. Wordt, van wat men nog kon potten, Weer een grooter hap gehaald. Dit is alles te betreuren, Het is lang geen leuk idee. Maar het moet helaas gebeuren, Dus we .slikken het gedwee. Op de suiker, de benzine, Op de koffie en den dood, Het besef kan ons slechts dienen: Elders heerscht nog zwaarder nood. Het ijs in liet Noordzeekanaal. IJsbrekers druk in actie omdat het ijs ging „zitten". De laatste dagen heeft het ijs in het Noordzee kanaal wederom herhaaldelijk gezorgd, dat het pontverkeer niet normaal kon functionneeren, hoewel alles in het werk werd gesteld om geen stagnatie te krijgen. Ofschoon het autoverkeer door de gladde wegen zeer verminderd is, komt het herhaaldelijk voor, dat auto's en vooral vrachtauto's in een lange rij voor de ponten zoo wel aan de Noord- als aan den Zuidkant, moeten wachten. Dinsdagmorgen laat is eerst de Westelijke pont in de vaart gekomen. Dit hield verband met de inkorting van de ket tingen, die waarschijnlijk tengevolge van het vele spuien en den zwaren ijsdruk tegen de zijden van deze pönt, zoodanig waren gerekt, dat dit vaar tuig bij het meeren groote moeilijkheden onder vond. Intusschen is de Rijkspont 4 in den loop van Dinsdag voortdurend tusschen de "spoorbrug en de bocht bij de Wijkerpijp aan het ijsbreken gegaan. Waaghalzerij Gistermiddag had een groot aantal school jongens, vermoedelijk van de Nijverheidsschool, zich juist tegenover de Papierfabriek aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal op het ijs be geven. Ofschoon Dinsdagavond laat nog een ijsbreker een vaargeul had opengehouden was het ijs, trots het aanhoudend spuien, zoodanig aaneengegroeid dat aan beide zijden van deze vaargeul een groot ijsveld van aaneéngevroren schotsen was ont staan. Op het „veld. aan.:den_Zuidwal. waagden deze schooljongens zich. Het resultaat was. dat zij loo pend over dit ijs ruim halverwege de breedte van het Kanaal kwamen tot vlak bij de vaargeul. Gelukkig was een ooggetuige zoo attent, de po litie van deze verregaande waaghalzerij telefo nisch op de hoogte te stellen. De politie was spoe dig ter plaatse en maakte aan dit levensgevaarlijk spel een tijdig einde. De groote „IJsbreker I" en de kleinere „Usbeer" zijn daarop gekomen en maakten het kanaal door steeds heen en weer te varen voor een groot deel open. Duidelijk was te zien dat het ijs „zat", daar het afspuiende water onder het zware ijs doorging, zonder dit mee te voeren. Aan alles is merkbaar, dat Thialf zeer heersch- zuchtig is, want waren er niet zulke krachtige ijs- brekers dan zou het Noordzeekanaal zeer spoedig geen vaarwater meer zijn. MEN IS NOOIT TE OUD OM TE LEEREN. Zeventigjarige Engelsche trawler- schipper gaat weer naar de Zee vaartschool. Een van de leerlingen van de Zeevaartschool te Grimsby is de 70-jarige trawlersehipper Henri Mather. Hij bezocht de school geregeld, want zoo zegt hij „als ze me weer noodig mochten hebben ga ik weer". In den vorigen oorlog heeft hij op een mijnen - veger gevaren. Reeds in 1914 nam hij dienst en kwam ongedeerd den oorlog door. „Morseseinen was toen niet zoo noodig als thans", zeide hij. „dus ga ik nu naar school om het net als een leerling-matroos te leeren". Mi*. Mather verliet in 1886 een industrieschool in Manchester. Later ging- hij varen, eerst op een smack, later op een trawler en in 1902 ver kreeg hij het certificaat voor trawlersehipper Ongeveer tien jaar geleden zegde hij de visscherij vaarwel. Een zoon van hem heeft eveneens op een mijnenveger gevaren. De jongeman kwam in 1915 om het leven. In IJmuiden hebben 60-jarige schippers de Vis seherijschool bezocht, maar een 70-jarige leerling heeft de heer Verwaijen nooit op zijn school ge had. Berichten aan zeevarenden. Zeegat Vlissingen. Scheepvaartvoorschrif ten gewijzigd. Het Oostgat is zonder eenige beperking om trent het aanloopen voor de scheepvaart ge opend. De woorden „via Schouwenbank" in bo venaangehaald Bericht aan Zeevarenden moe ten vervallen. Zeegat van Texel. BeW. Haaksgronden. Vermoedelijke plaats ton. Ligging pl.m. 53 gr. 0 min. Nb. en 4 gr. 33 min. El. Dè R.ZVS spitse ton H. G. met cylinder als topteeken ligt vermoedelijk 1,5 a 2 zm N t W. van de opgegeven plaats. ONGEVAL BIJ MEKOG. Gistermiddag omstreeks half vier is de 31-ja- rige gehuwde losse arbeider L. Bijl uit IJmuiden-Oost door een vallende takel getrof fen. Hij bekwam hierdoor een lichte wonde aan het hoofd en klaagde over hoofdpijn. Nadat hem door den verbandmeester van Hoogovens de eer ste hulp was verleend is hij per bedrijfsauto naar het Roodc Kruis-ziekenhuis te Beverwijk vervoerd, alwaar hij voor eenige dagen ter obser vatie is opgenomen. 'Adv iry, I Feestnummer „De D. C. IJ-er". Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. „En zie, het wonderlijke feit deed zich voor, dat aan recettes, bazarprijzen. donaties enz. niet minder dan 1200 gulden, zegge twaalf honderd gulden door sportief IJmui den wérd bijeengebracht". Deze herinnering aan de viering van het tweede lustrum van D.C.IJ., dus thans vijf jaar geleden, haalt de voorzitter van D.C.IJ., de heer K. de Jong. op in zijn bijdrage voor het pas verschenen feestnummer „De D.C.IJ.'er", uitge geven ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. Dat is heel iets anders dan het bescheiden feestnummer, een gestencild blaadje, dat nu niet bepaald „welverzorgd" genoemd mag wor den, maar dat heel weinig mocht kosten, omdat D.C.IJ. min of meer in de put zit, tenminste wat de financiën betreft. Vijf Jaar geleden daverde heel IJmuiden van het feest, dat de toen 10- jarige had georganiseerd. Maar toen was het geen mobilisatie, toen stond D.C.IJ aan den top van haar roem, op weg naar het clubkampioen- schap van Nederland, welk kampioenschap in het seizoen 1936/1937 werd behaald, nadat de club pas in 1934/1935 van de derde klas N.D.B. naar de hoofdklasse was gepromoveerd. Al mag het feestnummer, wat de technische uitvoering betreft, heel sober zijn, de inhoud is alleszins lezenswaard. We vinden een artikel van het eerelid den heer J. B. de Haas, van den voorzitter den heer K. de Jong, een artikel „De technische opbouw van D.C.IJ." van den heer B. Duikel, „Problematiek" door het jeugdige lid H. Laros, „Vijftien jaar damleven" door H. Lichtendahl enz. Aan laatstgenoemde bijdrage ontleenen wij de volgende belangrijke feiten uit het derde lustrum: 1934/1935 promotie van de derde klas naar de hoofdklas; 1936/1937: D.C.IJ. I wordt ongeslagen kam pioen van Noord-Holland en is na twee jaar on geslagen kampioen van Nederland. 1937 1938: D.C.IJ. I wederom kampioen vaa Noord-Holland, D.C.IJ. III kampioen 2e klas D.B.N.H. 1938/1939: D.C.IJ I wederom kampioen van Noord-Holland, D.C.IJ. IV kampioen 3e klas. Dat is dus in drie achtereenvolgende jaren een nationaal kampioenschap en drie provinciale kampioenschappen voor het eerste tiental en twee kampioenstitels voor lagere tientallen. Thans is D.C.IJ kampioen-af. Het is verslagen door H.D.C. I, een nederlaag, waarvoor de D. C. IJ.'ers zich niet behoeven te schamen, want de Haarlemmers zijn steeds geduchte tegenstan ders geweest. Er is dan ook geenszins reden om den moed te verliezen; vooral nu. niet, nu drie D.C.ÏJ'ers Du-kel, Ligthart en Suijk deelnemen aan den strijd om het kampioenschap van Nederland en het wel niet tot een overwinning, maar dan toch in elk geval tot een eervolle plaats zullen brengen. Hedenavond; opden dag af 15 jaren na de oprichting, wordt het jubileum in eigen kring herdacht. R.K. VROUWENBOND EN DE K.R.O. In het Patronaatsgebouw werd gisteravond een ledenvergadering georganiseerd door den R.K. Vrouwenbond. De presidente, mevr. de Rooy, opende op de gebruikelijke wijze, waarna zij direct het woord gaf aan den heer C. Meuleman. Deze gaf in een interessante lezing met lichtbeelden een duidelijke uiteenzetting" over het werk van den K.R.O. Allereerst gaf spreker een over zicht van den groei en de ontwikkeling van de radio in het algemeen, waarbij hij tevens wees op het nut van de radio voor de saamhoorig- heid en eensgezindheid. Voorts behandelde de heer Meuleman de ontwikkeling van den Katho lieken Radio Omroep en memoreerde hij het vele werk dat pastoor L. H. Perquin O.P., stichter en eerste voorzitter van den K. R. O., in het be lang van de K. R. O. heeft verricht. Het is voor al, aldus spreker. aan pastoor Perquin danken dat de K.R.O. tot zulk een bloei is geko men en zich thans mag verheugen in een prach tige studio. Aan het slot van zijn lezing maakte de heer Meuleman een krachtige propaganda om den eigen omroep te steunen, vooral nu de radio in deze benarde tijden zooveel goed kan doen. De presidente mevr. de Rooy, dankte den heer Meuleman voor zijn interessante en leerzame le zing.- Het speet haar dat de opkomst niet zoo groot was, wat zij toeschreef aan het slechte weer. Teraardebestelling van den heer J. C. Slis. Groote belangstelling van IJmuider vïschhandelaren. Woensdagmiddag te half drie werd op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J C. Slis, oud-lid der N.V. Zeevischhandel van Oterendorp en Co te IJmuiden en een der pioniers van den vischhandel. De belangstelling was zeer groot. Van de firma van Oterendorp en Co. waren aan wezig de beide dii*ecteuren, de heeren A. E. van Rooyen en H. J. Woudenberg en een deputatie uit het personeel. Het bestuur van de IJmuider Vischhandel Ver eeniging waarvan de overledene jarenlang voorzit ter is geweest was voltallig aanwezig. Behalve de heeren J. L. Uitzinger, voorzitter, W. Doevendans, secretaris én J. F. Glazener, penningmeester woon den ook vele leden de plechtigheid bij. Ook de administrateur van de IJmuider Visch- handel-Vereeniging de heer P. Krab en de heer C J. Keizer waren op de begraafplaats aanwezig evenals de heeren C. Out, directeur- van het Staats- visschershavenbedrijf, N. Stoel, directeur der Twentsche Bank, bijkantoor IJmuiden en A. van Leeuwen handelsagent der Nederlandsche Spoor wegen. De heer J. L. Uitzinger, voorzitter der IJmuider Vischhandèlvereeniging heeft aan de groeve een kort afscheidswoord gesproken waarin hij de tallooze verdiensten schetste, die de over ledene den vischhandel in het algemeen en den IJmuider vischhandel in het bijzonder heeft bewe zen. In 1908 is door den heer Slis de vereeniging van groothandelaren in visch gesticht terwijl hij tevens een der oprichters was van de IJmuider Visch- handelvereeniging. Van deze laatste vereeniging heeft hij 22 jaar op voorbeeldige wijze het voorzit terschap bekleed. Daarna werd hij tot eere-voorzit- ter gekozen. Door zijn nobel karakter en sympa thieke persoonlijkheid genoot hij de warme vriendschap van alle leden. Wij meenen, dat wij hem niet beter zullen kunnen eeren dan door zijn werk op dezelfde wijze voort te zetten. Een schoonzoon van den overledene dankte ten slotte voor de belangstelling. R. K. BOUWVAK ARBEID ERSBOwl „ST.-JOSEPH". M Hedenavond houdt de R. K. Boi^,-] dersbond te IJmuiden-Oost in het gebouw een ledenvergadering. NED. HERV. KERS Benoemd tot hulppred. te Koog-Zaandoj A J. Hovy, cand. te Wijk aan Zee. tli HEEMSKERK R.K. VROUWENBOND Door den R.K. Vrouwenbond was in het],,. Gebr. Dam een avond belegd, welke tej doeld was als propaganda-avond voor de Toen de presidente, mevr. v. Lieshout di epende was de belangstelling gering hü- voornamelijk toeschreef aan het slechte Wil onbegaanbare wegen. Direct hierna verkreeg de heer Verme woord. Deze besprak eerst de ontwikkeling radio in het algemeen cn daarna de geschiede katholieke radio-omroep. Het laaste liet middel van lantaarnplaatjes nog eens aancj wezigen zien. Bij bet einde bracht mevr. v. dank aan den spreker voor den aar" elke hij aan de leden had verschaft. Het le tiental van de damclub „D. C. H.' derdagavond een wedstrijd spelen tegen t samengesteld uit de militairen. De cantinebs-j eenige prijzen beschikbaar gesteld. ST. JOSEPH-GEZELLEN De St. Joseph-Gezellen, die voor ongeveer maanden ondergebracht werd in café „De (V boom" zullen eerstdaags weer hun intrek nis bet R.K. Vereenigingsgebouw. Burgemeester van Beerta, Een bevoegdheidskwestie in het spel 's-GRAVENHAGE. 14 Februari. In verband met een bericht in de pers; burgemeester van Beerta ontslag zou hebt? vraagd naar aanleiding van tegenstrijd^ slissingen van den minister van Sociale i vernemen wij het volgende: Op 17 Februari 1939 richtten B. en 1, Beerta zich tot het departement van M Zaken met de vraag, of de raad der gei- zeggenschap had in een gerezen kwestie ba fende de plaats van het uitbetalen der r- s°lden dan wel of de beslissing in dezen bij': W berustte. De toenmalige minister van Sociale Zafei; op 27 Februari 1939 ten antwoord, dat, in| sluiting aan het bepaalde in de circulaiiil '5 'September 193?. - no. 1382 arfd. W. en -' naar zijn meening, de uitvoering en toqsJ ie>* steunregeling berusten bij B. en W. Nadat de Raad der gemeente Beerta «tl sluit had genomen, waarmede B. en W. zicll' konden vereenigen. werd dit besluit ter ven ging voorgedragen aan de Kroon. Door de: nister van Binnenlandsche Zaken werd,: vanwege het departement van Sociale 'J deze zaak aan hem werd voorgelegd, hete punt ingenomen, dat. er geen termen warr besluit te doen vernietigen, hierbij s.v fegenwoordige minister van Sociale Zaken- aan. Van dit standpunt is door de ministers1 Binnenlandsche Zaken en Sociale Zaken t- deeling gedaan aan Gedeputeerde State Groningen. BURGERLIJKE STAk HAARLEM, 14 Februari 1- Ondertrouwd: 14 Febr.: a. H. DaaneenG der Wiel; J. C. W. H. de Vries en F. Areni* J. van de Blom en M. E. Wever; A. J Scbon? en j. a. August/in: s. H. Okker en A. C.HieiL- J. de Graaf en J. Bouman, P. M. van Strata A. Augustin. Gehuwd 14 Febr.: G. P. de Leth en M.sm N. Steijnman en E. J. Overdam; P. Vlaskaz: J. Th. M. van Kordelaar; J. W. Giebels e Hilberts; R. Nooi en J. c. van der Heios Sondorp en J. G. Steenkist. Bevallen 12 Febr.: H. M. M. van OmnifK Vissers z., A. J. van der Have—Bk! d„ 13 Februari E. A. Witteman-K(r kaas d., A. van Garderenvan der Havent P. GimpelCobelens d., W. Bötger—Wie;: z., W. A. HundHali z.. A. Wemerma:- Klerk d.. N. Zijlstra— Rietveld d.. 14 Febr L. Berk—Bon kerk d. Overleden 12 Febr.: E. M.- J. A. Sijbrar Vermast 52 j., Kamperlaan. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM 14 Februari li- Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 132 vette kalveren, le kw. 8688 c., 2e kw 82 c.. 3e kw. 66—72 c. per K.G. levendgewich i nuchtere kalveren f5,50f 10 per stuk. 58 sö f 181'22 per stuk. 53 varkens: vleeschvarken-," gende van 90110 K.G. 6972 c., zware varö 6972 c., vette varkens 6972 c. per K.O. sik- gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen Denemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren matige air^ handel willig en prijshoudend, 2e en 3e htó* hooger. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, te- vlug, prijzen lager. Schapen matige aanvoer. del kalm. prijzen lager. Varkens korte ayi" weinig handel, onveranderde prijzen. JA H4EEP/ EJMMEENl JAVA—NEW YORK LIJN. Brastagi. Batavia n. New York p. 13 Mauri»"-- Kota Radja Batavia n. New York te Boston STOOMVAART MIJ. NEDERLAND- Marnix van St. Aldegonde (uitreis)

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2