m mj m mm i* t 't 3Cwt t E.fK damrubriek m e B ,w jb maar-- onder leiding van B. Dukcl. FRAAIE WINST VAN KELLER. >rde ronde van het tournooi om het dam- jn de vi van Nederland 1940, kwam het in de kampio^ jcellërC. Suyk tot de volgende stelling: Zwart: C. Suyk. UB i m m m. m. lp ^tP Wit: R. C. Keiler. -7«TQi-t- 9 dammen op: WU 2 dammen op 45. 5, 8 st.28. 33^ 25, 49, 1 stuk op 24. gen belangrijk overwicht dus voor onzen natio- na^fnif^^een'1 dergelijk dammen-eindspel theore- h en analytisch niet te winnen, doch voor 'I tellen nu eenmaal bordkansen ook mee. de titelhouder op geestige wijze van in fnutie van Suyk wist te profiteeren, bewijst u-ifpït dat indien Keiler de gelegenheid voor een winst wordt geboden, hij daarvan zeker profiteert. s'S speelt 24_2g 2 33x24 49—35 3 5-19! 25-3 Dreigt met 3—8 voor de remise. 4 4a23 En speelde Suyk 3—17 A en op prachtige geniale :7P vrist Keiler winst te lorceeren door: 5 23-29 17x50 De slag naar ruit 50 is gedwongen. De g 8 i9_2 35x13 7 2x35 5028 8 35—44 28x50 9 29—12 Wint. Met A 3—17 is dus winst. Indien Zwart echter 33L44 speelt is het remise. In dezelfde ronde kwam het in de partij Jurg— Lochtenberg tot den volgenden stand: Wit, Lochtenberg: 1 st. 36, dam 37. Zwart: 3. 16, 26, dam op 27. Hoewel overbekend is de winststelling als volgt te bereiken: Zwart: 16, 27, 31, dam op 26. Wit: dam op hoofdlijn, stuk 36. Met gewonnen stand voor Zwart. het voorkomen van standaard eindspelen iv. Wij geven thans een 10-tal eindstanden, die als glandaard-winst eindspelen bekend zijn. No. 2. Zwart 1 dam op 14, 1 st. op 15. Wit: 3 st. op 24, 29, 35, dam op 45. De stand is bereikt, dat Zwart de hoofdlijn moet verlaten waarna Wit wint. No. 3. Zwart 2 st. op 4, 36, 1 dam op b.v. 17. Wit: 3 dammen op 5, 14, 24, 1 st. op 15. Zwart is aan zet, doch Wit wint steeds. No. 4. Wit 4 dammen op 34, 35, 49, 50. Zwart 1 dam op 5, stuk op 45. Wit is aan zet en wint steeds. No. 5 Winst van E. Leclerqs. Zwart 2 st. op 36, 27 en 2 dammen op 2, 4. Wit 1 st. op 15, 1 dam op 23. De winst wordt verkregen door 413. Wit kan niet doorloopen met 1510 wegens 3641 28x46 2732 46x8 2x5. De dam moet dus van de hoofd lijn en Zwart speelt dan 1319 en winst is slechts een kwestie van tijd. Indien de partijspeler daarmee op de hoogte is, is winst voor hem zeer gemakkelijk. No. 6. Standaardwinst Marcel Bonnard. wil-1 dam op -Sl^^st-nkken---op-35,-39,- 40.- Wit speelt en wint. Onder de inzenders van den winstgang dezer twee eindspelen No. 9 en 10 zullen wij twee prijsjes ver loten; (Wordt vervolgd). Oplossingen en correspondentie te zenden aan het bureau van dit blad of aan Van Wassenaerstraat 23, IJmuiden-Qöst. wedstrijd tusschen een Haarlemsch- en Haagsch jeugd-teani plaats. Zwart 1 st. op 26, dam op 23. Wit 2 st. op 36 en 50, 2 dammen op 47, 49. Hier moet volgens den Franschen meester Marcel Bonnard de volgende opbouw geschieden 4733 23—19 50—44 19—23 44—39 23—19 33—42 19—28 49—44 28—19 39—33 19—32 44—50 32—19 4248 19—14 48—43 14—19? Nu zou Wit winnen door 3631 en 4332. Dus niet dezen slotstand is de standdaard stelling van Bonnard voltooid. Wit 2 st. op 36, 33, 2 dammen op 49, 50. Zwart 1 st. op 26, dam op b.v. 14. Nu moet 145 of van de hoofdlijn. Na 145 49—43, gewonnen door 3631 4332. No. 7. Standaardwinst van den Rotterdamschen blinden dammeester M. A. Olan. Wit: 3 st. op 36, 47, 43, 1 dam op 16. Zwart 1 st. op 26, 1 dam op 23. De winst wordt verkregen door 1627 (op 2631 27—4 op 31—37 47—42 wint) 23—10 27—4 10—23 4—15 23—18 15—42 18—23? 42—37 23x46 gedw. 3C—31 26x37 4741 gewonnen. No. 8. Standaardwinst voorgekomen op de Dam club IJmuiden F. PostmaH. de Boer, 24 Mei 1938 Zwart 2 st. 35, 45, dam op de hoofdlijn. Wit 4 dammen op 38, 39, 49, 50. Wit wint steeds! Men ga dit eens na. En dus tot slot twee standaardeindspelen waarvan do lezers zelf moeten vinden welken opbouw moet plaats hebben. Vooral de winst van 5 dammen op twee dammen, van den heer J. J. van Kesteren te Haarlem is uiterst leerzaam. En hoeveel hoofdklasse spelers zijn zelfs niet met deze wetenschappelijke winst op de hoogte? Men plaatse den volgenden •tand eens op het bord: Zwart 2 dammen op 5 en 46. Wit 5 dammen op 1, 6 16. 26. 36. Wit speelt en wint. No, 10, Standaardwinst van Mertens. «wart 1 st. op 15, dam op 47. TAFELTENNIS. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—DEN HAAG. Deze wedstrijd, die oorspronkelijk in Den Haag zou worden gespeeld, heeft nu in Haarlem plaats en wel a.s. Zondagniiddag in het voormalig Zan der-Instituut aan den Kleine Houtweg. Beide partijen komen mei drie heeren- en l dames team uit, die om een wisselbeker zullen spelen. Verder heeft er nog een vriendschappelijke WATERPOLO WINTERCOMPETITIE K.N.Z.B. De ontmoeting tusschen R.Z.C. en H.P.C., welke Donderdagavond te Rotterdam voor de eerste klas se b-competitie is gespeeld, werd door de Rot terdammers met 30 gewonnen. VOETBAL FRANKRIJK—ENGELAND (MILITAIREN) 0—1 Uit Reims: Voor de tweede maal is een voet balwedstrijd gespeeld tusschen Fransche en En- gelsche militairen, welke ontmoeting door de Ëngelschen met 1—0 werd gewonnen. DOUWE eCBÉKIS IA AN GENOT» DOUWE EGBERTS T A B AfS'-VfRSCnaff ABAC VtRSCHAfT U-WOU'.'. jfji?- C*f' DG'J AN GE NO IDO»J douwe CHAU U DOUWE EG8E R 'g TvOHfN -- EGbtdS TABAK verschaft y wOl«:> van DOUWE EGBERtï TABAK VERSCHAFT u WOLKEN VAN GENOT' DOUWt EGBERTS TABAK VERSCFHCP| 'A-1V IflOHS. De heer J. W. van Dartelen, die Donderdagavond in Hotel ,,'t Hof van Holland" te Haarlem zijn zilveren jubileum als lid der Haarlemsche Damclub herdacht, wordt door den heer J. Groenteman, voorzitter van den Ned Dambond (links) gefeliciteerd. Rechts Mevrouw Van Dartelen. Geen K. N. V. B.-subsidie voor het schoolvoetbal-tournooi Zelfs wereldkampioenen moeten geregeld trainen Van Viiet's tweede overwinning op GabriëlsVersterkingen voor H. F. C.Zuid-Amerikanen hebben veel aanleg voor de boksspdrtTrofee voor Aiec Henshaw Wat de statistieken aantoonen. Paschen valt ditmaal wel zeer vroeg in het jaar en als dit wintertje .nog. eèn paar weken" op denzelfden, grooten voet wordt voortgezet wat we intusschen niet hopen is het niet uitge sloten, dat we de feestdagen temidden van ijs en sneeuw moeten doorbrengen. Door de school jeugd zou dit met gemengde gevoelens worden begroet, want al is de Hollandsche jongen ver zot op schaatsenrijden, zoodra het lente- in plaats* van wintersport wordt, is het geen ver maak meer. Bovendien zou het bekende school voetbal-tournooi dan niet kunnen worden ge houden en dit heeft in den loop der jaren zoo veel burgerrecht verkregen, dat het niet door gaan een groote teleurstelling voor honderden jongens zou beteekenen. Wie de animo en het enthousiasme kent, waarmede de scholieren - en vooral die van de lagere school telken jare ten strijde trekken, zal overtuigd zijn. dat ae Haarlemsche Voetbal Bond met het uitschrijven van dit groote tournooi een goed en nuttig werk doet. Nuttig', omdat de jeugd in de vacantie van de straat wordt gehouden en sportief wordt op gevoed. en Daarom bevreemdt het te meer, dat, zooals uit de officiëele mededeelingen van den H.V.B. eenigen tijid gel-eden is gebleken, de K.N.V.B. dit jaar voor de se.hoolvoetbal-wedstrijden niet de gebruikelijke subsidie zal geven. Dit getuigt van weinig begrip voor de belangen der jeugd, die toch eerlang de basis van het Nederlandsche voetbal moet vormen. De K.N.V.B., die toch over ruim voldoende financieele reserves beschikt, geeft hier blijk van een bekrompen standpunt. Door het niet ver schaffen van een gering bedrag, dat vermoede lijk de 150 gulden niet te boven gaat, riskeert men dat de sportbeoefening der scholieren in vacantietijd, wat toch een prachtige propaganda voor het voetbal en een sociaal belang voor de jeugd is, in de waagschaal wordt gesteld. De school wedstrijden gaan echter, als de win ter intusschen maar verdwenen is, in ieder geval door; daar zal de H.V.B. wel voor zorgen. En het zou ons geenszins verwonderen, als enkele „ge zeten" burgers van Haarlem en Omstreken, die de waarde van dit tournooi begrijpen, het be- noodigde bedrag met spontane giften bijeen brachten. Ruim 1500 jongelui zullen hun daa>- dankbaar voor zijn. Van hoe overwegend belang training en con centratie zelfs voor een sportsman met buiten- gewonen natuurlijken aanleg zijn, blijkt wel uit 't betrekkelijk falen van den wereldkampioen Gabriëls bij den bilj art wedstrijd Nederland- België te Amsterdam. Weliswaar heeft hij in zijn partijen 45/2 tegen Sweering en Van Vliet serie? van respectievelijk 155 en 125 gemaakt en met de voor normale begrippen fraaie gemiddelden van 20.— en 21.06 gespeeld, doch hij heeft slechts een van de vier op het spel staande winstpunten behaald. Daar er momenteel in België geen wedstrijden worden gehouden en Gabriëls weinig gelegenheid tot oefenen heeft, miste hij de vastheid en daar door het zelfvertrouwen, die hem anders in staat stellen zijn fenomenale prestaties te leveren. Zoo als men weet, verloor hij van onzen landgenoot Van Vliet, die, wanneer hij in vorm is, in zeer snel tempo voor een technisch verzorgde serie van boven de honderd kan zorgen. Het was ove rigens- niet de eerste maal, dat de Hagenaar den Belgischen matador ëen nederlaag wist toe te brengen, ook - in 1937 bij het wereldkampioen schap te Groningen was dit het geval. Toen maakte Van Vliet de 400 in 13 beurten vol (moyenne 33.33), waarbij hij GaJbriëls op 305 liet staan. Als de mobilisatie onverhoopt nog lang mocht duren-, krijgt HFC langzamerhand een elftal, dat sterk genoeg is groote daden te verrichten. Na Lagendaal is thans ook Pienter tot de blauw witte gelederen toegetreden, waardoor zoowel aanval als verdediging aan stabiliteit zullen winnen. Ook al is het medespelen van deze beide oud-internationals slechts tijdelijk, hun rijpe ervaring zal, vooral op het gebied van tac tiek, niet nalaten gunstigen invloed op het toe komstige spelpeil van de jonge H.F.C.-ploeg uit te oefenen. En ongetwijfeld zullen vele voetbal liefhebbers naar de Spanjaardslaan trekken om dit tweetal spelers in actie te zien. Het uitkomen van den Chileenschen bokser- Arturo Godoy in een match om het wereldkam pioenschap zwaargewicht wekt herinneringen aan de dagen, toen Jack D-empsey triomfen vierde. Ook toen, in 1922, kwam een Zuid-Ame rikaan, met name Luis Fixpo, voor een titelge vecht in den ring. Hoewel het den „stier van de Pampas" in de eerste ronde gelukte om Jack door de touwen op de veel lager gelegen perstafel te slaan, waardoor de aanwezige sportjournalis ten het nieuws „uit de eerste hand" kregen, ging de Argentijn in de volgende ronde reeds voor de volle tien seconden tegep de mat, zoodat. Dempsey zijn titel behield. Na den wereldoorlog is het boksen in Zuid- Amerika in korten tijd zeer populair geworden, waarschijnlijk mede als gevolg 'van het feit, dat vooral de Argentijnen voor deze sport een grooten natuurlijken aanleg bleken te bezitten. Op de Olympische Spelen van 1924 te Parijs en meer nog 4 jaar later te Amsterdam werden zij door 'n aantal voortreffelijke boksers vertegenwoordigd, die het dan ook in sommige gevallen tot de hoogste prijzen brachten. Ook in de beroepsklasse traden de Zuid-Ame rikanen menigmaal op den voorgrond; dat, Firpo. geen van hen tot de komst van Godoy het tot een gevecht om den wereldtitel in het zwaarste gewicht bracht, is wellicht hier aan toe te schrijven, dat zij door hun lichaamsbouw en grootte niet voor deze klasse in aanmerking ko men. Zooals men zich zal herinneren, waren ook de voetballers van Argentinië, Uruguay en Chili over het algemeen betrekkelijk klem van stuk, wat aan hun bekwaamheid overigens niets af deed. Zij gingen touwens voor geen zwaarderen tegenstander op zij, getuige den strijd in de „ont moeting" UruguayDuitschland. Maar dat is een ander verhaal. Aan den Ëngelschen aviateur Alec Henshaw is de „Brittannia"-trofee voor de beste luchtvaart- prestatie in het afgeloopen jaar uitgereikt. De Royal Aero Club kwam tot het besluit om dezen jaarlijkschen prijs aan Henshaw toe te kennen, omdat deze 27-jarige jongeman in 1939 de retour vlucht LondenKaapstad in recordtijd aflegde Op de heenreis had voor het ruim 9600 Kilo meter lange traject 39V2.uur noodig; de terug tocht duurde vier minuten langer. Uit de jongste publicatie van het Centraal Bureau voor de statistiek, waarin ook het be zoek aan vermakelijkheidsinstellingen over 1938 tot in finesses is na te gaan, blijkt onder meer, dat zoowel Eindhoven als Groningen onze stad in sportenthousiasme overtreffen, want het be drag, dat in Haarlem als vermakelijkheidsbe lasting op sportgebeurtenissen werd opgebracht is veel lager dan in de twee bovengenoemde steden. Hierdoor wordt dus langs een omweg bewezen, dat de belangstelling voor de prestaties van onze voetbalclubs, die toch in dezen de grootste bedragen opbrengen, niet overmatig groot is. Gezien het spelpeil in menige wedstrijd is dat misschien niet te verwonderen, maar juist daarom doet de naam „vermakelijkheids"- belas ting ietwat bitter aan. Hopen we, dat het spoedig anders mag worden! Het Sportprogramma der K.N.A.C. voor 1940. De K.N.A.C. meldt goed nieuws voor de auto sportliefhebbers. Een belangrijk sportprogramma zal ongetwijfeld vreugde brengen in de kringen van hen, die nu reeds vele jaren achtereen aan het sportieve automóbielleven deelnemen. Toen kort na het uitbreken van den oorlog de gebruikelijke Herfsttocht moest vervallen, is dat voor velen een teleurstelling geweest. De omstandigheden schenen verre van gunstig voor de toekomst van de autosport. Er werd tot uiterste zuinigheid in het benzinegebruik ge maand en tot overmaat van ramp wierp het Zon dagsverbod al een zeer somber licht op den toe stand, waarin het Nederlandsche automobilisme verkeerde. Maar nu van lieverlede eenige klaar heid in de situatie is gekomen, en het met onze benzine positie nogal losloopt en er Vooralsnog geen enkele reden is om de toekomst van ons automobielleven zoo somber in te zien als eenige maanden geleden was er voor de sportcommissie der KNAC en den sportcommissaris, den heer G J. van Wickevoort Crommelin, alle aanleiding om na te gaan, of den sportlievenden leden iets kon worden geboden. De militaire autoriteiten hebben hun volledige instemming betuigd met het voorloopig program ma, dat vrijwel identiek is aan dat van het vorig jaar! Het ligt in de bedoeling in eenige provincies z.g. paraatheidsritten voor militairen en bur gers te houden, waarvan de naam, naar wij meenen, reeds voldoende duidelijk het karakter weergeeft. Verder komen er in denzelfden geest rijvaar- digheidsproeven, welke in opzet uiteraard van de eerstgenoemde verschillen, n.l. eenvoudiger van opzet, maar die niet minder nuttig zijn. Op het sportprogramma der K.N.A.C. komt ook een damesrit voor, waarin de dames gelegen heid zullen krijgen, haar kennis van het auto mobielrijden en kaartlezen te demonstreeren. En dan komt de Prijs van Zandvoort. Het zal uiteraard in verband met de tijdsomstandigheden een snelheidswedstrijd in eenvoudiger opzet worden, dan het vorig jaar. Verder het Concours van Koetswerken te Scheveningen. Het is duide lijk dat dit concours een zeer bijzondere betee- kenis zal krijgen, omdat het de eenige gelegen heid zal worden, waarop men de modellen van 1940 te zamen zal kunnen aanschouwen. Tenzij de omstandigheden dit zouden beletten, zullen ook dit jaar weer de gebruikelijke toer tochten in Nederland, waarvoor elk jaar een speciale plaquette wordt uitgeloofd worden in gesteld. Ook aan eenige tochten in clubverband welke voornamelijk het karakter van excursies zullen dragen o.m. staan bezoeken aan de werken aan de Maastunnel te Rotterdam en de Zuider zeewerken op het programma is aandacht ge schonken. Tenslotte ligt het in het voornemen, zoo mo gelijk een clubtocht naar België te organiseeren Ziedaar de volledige plannen van de K.N.A.C.- sportcommissie, waaraan zoo spoedig mogelijk de data, waarop de verschillende evenementen zullen worden gehouden, kunnen worden bekend gemaakt. DAMMEN. Hot zilveren jubileum van J. W. van Dartelen. Donderdagavond is de heer J. W. van Dartelen, die zijn 25-jarig jubileum als lid van de Haarlemsche Damclub viert, in Hotel „Het Hof van Holland" aan de Groote Markt te Haarlem door zijn clubgenooten gehuldigd voor het vele werk, dat hij gedurende een kwart eeuw voor zijn club heeft verricht. Doch niet alleen de H. D. C.'ers hebben blijk ge geven van de waardeering, die voor den jubilee renden voorzitter wordt gevoeld, ook het bestuur van den Ned. Dambond heeft deze gelegenheid aan gegrepen om hem te huldigen. Bestuursleden van zusterverenigingen uit Haar lem brachten de gelukwenschen van hun clubs over; oorts was een groot aantal schriftelijke en tegra- fische felicitaties binnengekomen. Te half negen nam de eere-voorzitter van de Haarlemsche Damclub, de heer W. J. A. Matla, het woord. Hij zei nooit te hebben kunnen vermoeden, dat het „jonge broekje", dat zich 25 jaar geleden bij de HDC aansloot, later zulk een groote rol zou gaan spelen in de HDC niet alleen, doch in de ge- heele Nederlandsche Dambeweging. „De heer van Dartelen heeft onze club groot gemaakt". Nadat de spreker nog gewezen had op de organisa tie-talenten van den jubilaris bood hij hem namens de leden een fraaien stoel aan. Mevrouw Van Dar telen kreeg fraaie bloemen in ontvangst te nemen. Hierna sprak de heer P. H. Meure, secretaris der vereeniging. Deze stelde voornamelijk de verdien sten van den jubilaris als damspeler in het licht. Hij herinnerde aan de vele successen, die de heer Van Dartelen in den loop der jaren in clubverband en in persoonlijke wedstrijden had weten te boeken. De HDC is nu weer afdeelingskampioen, zoodat er kans bestaat op het Nederlandsche kampioenschap. De heer J. Groenteman, voorzitter van den Ned. Dambond, merkte op, dat de heer Van Dartelen voor zijn club groote verdiensten heeft gehad, doch dat de Dambond den jubilaris ook veel dank is ver schuldigd. „Dat alles komt voort uit de liefde voor het spel", zoo eindigde spreker, die eveneens aan Mevrouw Van Dartelen bloemen aanbood. De heer J. H. Klaversteijn, lid der vereeniging, bood een door hem zelf vervaardigd schilderij aan. De jubilaris dankte voor de hem gebrachte hulde. Na het officieele gedeelte bleef men nog geruïmen tijd gezellig bijeen. NATIONAAL PAASCHTOFRNOOI HAARLEMSCHE DAMCLUB. Op Maandag 25 Maart (2den Paaschdag) zal de Haarlemsche Damclub nationale groepenweelstrij- den organiseeren in vier klassen: hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse. Voor de winnaars van elke groep wordt een medaille beschikbaar gesteld. OP DE NEW-YORKSCHE WERELDTENTOON STELLING IN 1939, WAREN (zegt men) DE DIORAMA'S NIET ZOO MOOI, ALS OP DEN SCHOTER SINGEL 117 A TE HAARLEM. Eiken werkdag 3—5 en 7—9 uur (beh. Vrijdags). (Adv. Ingez. Med.) SCHAATSENRIJDEN. INT. EXAMENS KUNSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Op Zondag 18 Februari zullen voor het eerst in Nederland, internationale examens in het kunstrijden, naar de nieuwe bepalingen der I.E.V., op de kunstijsbaan te Amsterdam worden gehouden. De Internationale Eislauf Vereinigung heeft dit jaar op het congres te Amsterdam onder leiding van den voorzitter, den heer G. W. A. van Laer, den chaos, die den laatsten tijd door het instellen van plaatselijke examens in Europa was ontstaan, hersteld en in nieuwe paragrafen de geldende bepalingen voor in ternationale examens in het kunstrijden vastge legd. De vorderingen, welke de Nederlandsche kunstrijders gemaakt hebben, stellen hen in staat om van de vier klassen van het internatio nale reglement er twee te rijden, namelijk de vierde en de derde. Het is een heugelijk feit, dat wij zelfs over eenige rijders en rijdsters beschik ken, die reeds zoo ver zijn, dat zij, zonder een slecht figuur te slaan, ook een poging zouden kunnen wagen om de zeer moeilijke figuren van de tweede klasse te rijden. Daar de bepalin gen der I. E. V. echter voorschrijven, dat de examens door nieuwelingen in volgorde moeten worden verreden, zouden de rijders op een dag drie van de vier klassen, te zamen 33 figuren, moeten afwerken. Dit is lichamelijk een zoo zware proef, dat het waarschijnlijk bij twee klassen zal blijven. De examens beginnen Zondagochtend half ne- °en met de figuren voor de vierde klasse, waar voor ongeveer twintig deelnemers hebben inge schreven. ZWEMMEN. A.S. ZONDAG DE VIJFDE ONTMOETING DER ZWEMCOMPETITIE. Op Zondag 18 Februari a.s. zal in het Sportfond- senbad te Haarlem de vijfde ontmoeting der zwem- competitie plaats hebben. De organisatie berust in handen van D.W.R. Op het programma staan ditmaal de 66 M. borst- crawl heeren junioren, de 66 M. schoolslag dames en de 100 M. rugcrawl heeren junioren. Aan het nummer 66 M. borstcrawl heeren junio ren zullen niet minder dan 65 deelnemers aan den start verschijnen. Voor het damesnummer is een bijna gelijke belangstelling. Voor de rugcrawl der heeren hebben de meeste vereenigingen zich be perkt tot het minimum aantal zwemmers van drie per vereeniging. Ongetwijfeld zal er een geweldige strijd ontstaan; toch kan niet vooruit gezegd worden welke zwem mer zal triomfeeren. Zal Van Hemsbergen van Haarlem, v. d. Boogaarde van D.W.R.,- J. Ketelaar van H.V.G.B. of De Geest van H.P.C. als eerste eindigen? Cobi Koster van VZV zal vermoedelijk wel bij de dames zegevieren. Op de 100 M. rugcrawl hee ren heeft Mauri tz van HPC een goede winstkans, daar hij ook de 50 M. van dit nummer wist te win nen Ketelaar van HVGB en Bais van Haarlem zijn echter ook in staat de eerste plaats te bezetten. De stand der junioren is thans: Haarlem 472.1 punt.. DWR 477.5 pnt., HVGB 478.8 pnt., HPC 501.9 ont.. VZV 503.3 pnt. en Nereus 509.2 punten. Van de dames: DWR 1297.1 pnt. VZV 1297.3 pnt. Nereus 1299.6 pnt., Haarlem 1308.2 pnt., HPC 1373.1 pnt., HVGB 1418.7 punten. 1 BLOEMENDAAl UNIVERS. EERED. (Soefi-Beweging). Kerkpl. 16. 11: G. A. de Ruiter. Donderdag 8.15: Cursus voor belangstellenden, Acacialaan 28. SANTPOORT N. H. KERK. 10: Ds. J. H. Hanneman, Uitgeest. N. H. KAPEL. 10: Zendeling H Lasschuit, Overveen 5: Ds. R. J. Dijkstra, Amsterdam. GER. KERK in H. V., Wustelaan. 10: Dr. J. G. Ub- binlc, bed. H. Avondmaal. IJMUIDEN N. H. KERK. Kanaalstraat. 10: Ds. L. Laserwey. Bed. H. Doop. 5.30: Ds. J. A. Kwint, Rotterdam, Jeugddienst.. BETHLEHEMKERK, James Wattstr. 10: H. v. Veen HERV. EV., Oranjestr 8. 10 en 5: Leesdienst Maandag.8: Ds. Zandt, van Delft. GER. KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. S. E. Wes- bonk. 5: Ds. J. Kapteyn. GER. KERK, Rambonnetlaan. 10: Ds. J. Kapteyn. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GER KERK 10 en 5- Ds. A Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9. 7.30: Ds. Dorgeloo, Naarden. O.-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. LEGER DES HEILS, Edisonstr. 10: Heiligingsdienst 8: Verlossingssamenkomst, o.l.v. Adj. Schiller en kap. Wielinga. Donderdag 8: Heiligingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST N H. KERK, Goede Herderkerk Velserduinweg 10: C. P. v. Andel, Hulppred. 5.30: Ds. G. F. Cal- lenbach. VEREEN. GEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugddienst. Donderdag 8.15: Bijbellezing. VRIJZ. HERV.. Vereen.geb Stationsweg. Velsen, 7: Ds. F. v. Roy en, Amsterdam. GER KERK., Velserduinweg. 10 en 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTH GENOOTSCH.. Afd. Velsen Willebrordstr. 10 10.30: Ds. Th. Scharten Jr., Monnikendam. BAPT1STENGEM., Willemsbeekweg. Vrijdag 8: Ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. STADSEVANG.. Willemsbeekweg. 10: Samenkomst Maandag 8: Bijbellezen en Bidstond. HERST APOST ZENDINGSGEM.., Willebrordstr. 10. 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS. Stationsweg 65. 10.30: Tempel dienst. Zaterdag 7.15' Genezingsdienst VELSEN N. H. Kerk. 10: Ds. Johs. Bronsgeest. 5.30: Ds. J. C. Koningsberger, Amsterdam. Jeugddienst. VELSEN-NOORD GER. KERK, Gr. Hout- of Koningsweg. 10 en 5: Ds. F. E. Hoekstra. BEVERWIJK N H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vries. VRIJZ. HERV., Parklaan. 10: Ds. H. J. Kastein, van Hoorn. DOOPSGEZ GEM.. Meerstraat. 10: Ds. A. Vis. EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. 7: Ds. J. Ph. Hau- mersen. GER. KERK, C. H. Moensplein. 10 en 5: Ds. F. Kramer. EVANG „MARANATHA" Dr. Schuitstr 31. 10: C. Hooykaas, van Den Haag in gebouw „Adrichem" Maandag 2: Vrouwenkrans 8: Mandoline-repetitie. Donderdag 8: Bijbelonderzoek. CASTRICUM N. H. KERK. 10: Ds. J. N. Seulfjn. GER. KERK, Beverwijkerstr.weg 32, 10 en 5.30: Ds. J Krüger EVANGELISATIEVEREEN., Bakkumstraat. 10: Ds, M. G. Blauw, Haarlem. HEEMSKERK N H. KERK. 7: Ds. Joh. IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN N. H. KERK, Wijk aan Zee. 10: Ds. J. A. L. Hovy, VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. 10; W, C. Luuring, hulpprediker.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 9