Vliegtuigen schenden ons grondgebied. Aspirin Geen opvarenden van de „Den Haag nog in leven? GESPREK IN ZEE. Twee jongens verdronken. Schiermonnikoog geheel geïsoleerd AANDAG 26 FEBRUART 1940 DuiJ&ch toestel ouuct ap Tlededandsch logee. Scherp profest zal te Berlijn worden uitgebracht. De regeeringspersdienst meldt: Een Neder landsch jachtvliegtuig heeft Zondagochtend boven Oss een Duitsch Heinkel-111-K-vliegtuig op omtrent achtduizend meter hoogte aangetrof fen. Het Duitsche vliegtuig werd achtervolgd in de'richting Tilburg waar het werd aangevallen, waarop het Duitsche toestel terugvuurde. Het Duitsche vliegtuig is bij Reusel over de Belgische grens ontkomen. Het Nederlandsehe jachtvlieg tuig heeft een treffer in den neus en twee in den staart. Naar aanleiding van het feit, dat het Duitsche, vliegtuig niet alleen Nederlandsch rechtsgebied heeft geschonden doch bovendien de vermetel heid heeft gehad het vuur te openen op een Nederlandse^ vliegtuig, dat in de rechtmatige uitoefening van zijn bewakingstaak optrad, zal de Nederlandsehe regeering te Berlijn ernstig protesteeren. Zondag is de omgeving van Woudenberg een Duitsch vliegtuig waargenomeii waarvan de ken tekenen duidelijk zijn vastgesteld. Het vliegtuig bewoog zich van het Zuid-Oosten naar het Noord-Westen. Het is van den grond af onder vuur genomen door luchtdoel-artillerie, waarop het terugkeerde in Zuid-Oostelijke richting. Ook naar aanleiding van deze neutraliteits- schending zal de regeering stappen te Berlijn ondernemen. Tragisch verdrinkingsgeval te' Weesp. Kranige reddingspogingen mochten niet baten. In den vroegen Zondagochtend heeft zich in het. Smal Weesp een verdrinkingsgeval voorge daan met doodelijken afloop, waarbij kranige pogingen van een wachtmeester en een schipper, om den drenkeling te redden, helaas vruchteloos bleken. De ruim 5>0-jarige J. van den Berg,, die een .klein huisje .bewoonde, - datbijna' onmiddel lijk aan, genoemd vaarwater grenst,,, wilide des morgens'ruim 7 uur de aséhlade uit de kaèhel ledigen en begaf zich daartoe, naar den water kant, maar daar het 's nachts weer gevroren had, waren de klinkers vóór zijn woning zóó glad geworden, dat de man uitgleed en zijn even wicht verloor. Wel poogde hij nog een hekje in de onmiddellijke nabijheid te grijpen, maar hij viel te water en zijn pogingen, weer op den wal te komen, faalden. Aan den overkant van het water sprong de wachtmeester D. J. Boom geheel gekleed te water en zwom naar de plek, waar Van den B, te water was gevallen. Eeni-ge malen moest de wachtmeester in het ijskoude water onder duiken, alvorens hij den drenkeling wist te grijpen. Door de lengte en het gewicht van Van den B., was de wachtmeester echter niet in staat, 'bij het, met groote moeite naar den wal kant zwemmen, diens hoofd boven water te houden. Inmiddels stonden verschillende personen op den' walkant deze kranige reddingspogingen gade te slaan en toen de wachtmeester met den drenkeling tot dicht bij de wal genaderd was, sprong Klaas Poeze eveneens té water, teneinde verdere hulp te verleenen. Van den kant af werd nu een lange bootshaak toegestoken en zoo slaagde men er tenslotte in, den drenkeling met. groote moeite óp, het droge, te brengen. Daar op dat oogenbliik de levengeesten nog niet geheel geweken waren, werden door den inmiddels te hulp geroepen dir. R. Wartena tal van pogingen in het werk gesteld, om den drenkeling weer tot bewustzijn te brengen. Dit mocht echter niet gelukken. POGING TE PASSEEREN MISLUKTE. Ernstig ongeluk het gevolg. EéN DOODE, TWEE GEWONDEN. Zondagmorgen omstreeks elf uur is op den Wa- geningschen Berg een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan den 25-jarigen slagersknecht G. Turken uit Amsterdam het leven heeft gekost. T. bestuurde een auto, waarin behalve hijzelf nog twee inwoners van de hoofdstad waren gezeten. Hij trachtte in snelle vaart een voor hem rijden de auto te passeeren. Deze auto gaf evenwel een teeken om linksaf te slaan, waardoor T. genood zaakt was eveneens naar links uit te wijken. Door deze 'manoeuvre botste de auto tegen een langs den weg staanden boom, waardoor hij vrijwel ge heel werd vernield. T. was op slag dood. De beide andere inzittenden, de 28-jarige T. A. Pruim en de- heer Smit werden beiden gewond. De heer Smit kreeg een hersenschudding en verwondingen aan het hoofd. Hij is overgebracht naar „Zieken zorg" te Wageningen. Zijn toestand baart geen zorg. De lieer Pruim werd aan de hand verwond, doch kon na verbonden te zijn naar Amsterdam terug- weren. DE NATIONALE HEEMKUNDE -WEEK GAAT DOOR. Thans kan worden medegedeeld, dat. de eerste Nederlandsehe heemkunde-week met volksdans, zang en blokfluitspel definitief zal worden gehouden van 23 tot 30 Maart a.s. te Oosterbeek. F. C. BARON VAN AERSSEN BEYERBN VAN VOSHOL BENOEMD TOT GEZANT TE TEHERAN. De regeeringspersdienst meldt: De heer. F. C. Baron van Aerssen Beyeren van Voshol is aan gewezen om te Teheran op te treden als Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevolmach tigd: minister bij de regeering van Iran. !Bediia <ieqt £ageC&che tae&tellen flmea Tlededand. Het D.N.B, meldt uit Berlijn dat van Vrijdag op Zaterdag volgens Duitsche waarnemingen Britsche vliegtuigen wederom boven Nederlandsch gebied hebben gevlogen. Zoo Werd volgens het D.N.B., zonder dat naar de meening van het bureau twij fel mógelijk is, vastgesteld, dat te 22.00 een vlieg tuig over het eiland Terschelling is gevlogen in Oostelijke richting, te 22.23 uur vloog een toestel bij Nieuwe Schans ten Oosten van Groningen in Zuid-Westelijke richting, te 22.45 uur vloog een vliegtuig 10 K.M. ten Zuiden van Nieuwe Schans in Zuid-Oostelijke richting' en te 22.49 10 K.M. ten Oosten van Delfzijl vloog een toestel in Zuid-Wes telijke richting. In de laatste drie gevallen was het zeer gemakkelijk te constateeren, dat de toestellen over Nederlandsch gebied vlogen, aangezien de vliegweg boven Duitschland tot de grens nauw keurig werd gevolgd. Binnen een week zijn derhalve minstens twaalf keer Britsche vliegtuigen over Nederlandsch ge bied gevlogen In het bijzonder hebben de Engel- schen in den nacht van 20 op 21 Februari Neder landsch territoir geschonden toen zij met. een aan tal toestellen langs verschillende wegen dwars over Nederlandsch gebied naar de Duitsche grens vlogen. Van gezaghebbende zijde wordt hierbij opge merkt: De door D.NB. meegedeelde overvliegingen door Britsche vliegtuigen zijn hier niet bekend. Natuurlijk is hét niet uitgesloten, dat zich on der de hier te lande gesignaleerde vreemde vlieg tuigen, waarvan de nationaliteit niet kon worden vastgesteld, Britsche toestellen hebben bevonden. Wel zijn deze week een.aantal schendingen van het Nederlandsch rechtsgebied door Duitsche vlieg tuigen vastgesteld. In deze gevallen bestond er ontwijfelbare zeker heid zooals o.m. bleek toen, bij een ontkenning van Duitsche zijde, d'e regeeringspersdienst het. type van het in overtreding zijnde vliegtuig kon noemen, waarna de Duitsche tegenspraak niet is herhaald. (Red. A.N.P.) Uit Berlijn wordt in. verband met een vroegere publicatie inzake schending van ons gron-dge- bied door een Duitsch vliegtuig gemeld: Naar aanleiding van de Duitsche vaststelling dat Engelsche vliegtuigen, naar onomstootelijk waargenomen werd, verscheiden malen over Nederland gevlogen hebben, aldus seint het Duitsche nieuwsbureau, heeft zich' het Neder landsehe persagentschap. A'. N. P. gehaast zijnerzijds te verklaren, dat van dergelijke schendingen der Nederlandsehe neutraliteit door Engeland in Nederland niets bekend is. Het agentschap meende aanleiding tot die rnede- deeling te hebben, hoewel 't zelf moet toegeven dat onder de vreemde vliegtuigen, die over Ne derland gevlogen hebben en welker nationaliteit vastgesteld kon worden, „natuurlijk" Engelsche 'geweest kunnen zijn. In dat verband haast het Nederlandsehe pers agentschap zich verder, aldus het Duitsche Nieuwsbureau, ondanks een ontvangen Duitsch dementi, te'beweren, dat Duitsche vliegtuigen in de afgeloopen week boven Nederlandsch' ge bied gevlogen hebben. Het steunt zijn bewering daarop, dat-nnen in Nederland meent het tyipe van een dergelijk vliegtuig als .Duitsch herkend te hebben, en verder daarop, dat de reeds voor dien, naar aanleiding van het Duitsche dementi, van Nederlandsehe zijde gemaakte opmerking; niet gevolgd is door een nieuw Duitsch dmenti. Naar aanleiding hiervan moet er op gewezen worden, aldus vervolgt het D. N. B., dat mede- deelingen over het beweerde vliegen over vreemd gebied door Duitsche vliegtuigen van Duitsche zijde slechts dan gedementeerd worden, wanneer die mededeelingen onomstootelijk als een ver gissing vastgesteld konden worden. Wat de Ne derlandsehe bewering betreft, dat een Duitsch vliegtuig van het type Heinkel 3 herkend is-, moet er op gewezen worden, dat bij de bevoegde Duitsche instanties een dergelijk type in het geheel niet hekend is. 'Het A.N.P. teekent hierbij aan, dat het aan zijn vorige mededeeling niets heeft toe te voe gen. Beter dan een hoop zakdoeken te verslijten is het, 'n opkomende kou den kop in te drukken. Dat ■bottin. JuuS! (Adv. ingez. Med.) Zaterdag werd door den gemeente secretaris van Heemstede, den heer N. Yos de eerste-hulpkast van de E. H. B. O. en Reddingsbrigade op den Heerenweg nabij de Kerklaan te Heemstede officiéél in gebruik ge- Een tweede lijk aangespoeld. De reederij van het op 15 Februari j.l. door een explosie gezonken motortankschip „Den Haag" heeft bericht ontvangen, dat Zaterdag te St. Just in Cornwall het lijk is aange spoeld van één der opvarenden van het ver ongelukte tankschip. Vermoedelijk is dit het stoffelijk overschot van den 22-jarigen mar conist M. Stegenga uit Wolvega. De thans leeg aangespoelde twee redding booten zijn door de geredde leden der be manning niet herkend als de boot waarin zij zich bevonden, alvorens zij aan boord werden genomen van een Engelsch schip. Daar bo vendien de marconist niet in dezelfde red dingboot had plaats genomen als de bediende Van der Horst, wiens lijk Vrijdag is aange spoeld, moet worden gevreesd, dat 26 perso nen bij deze ramp het leven hebben ge laten. Dijk van Slingerbeek doorgebroken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het wa ter van de Slingerbeek bij de Kieftebrug in den weg Varsseveld-Lidhtevo'orde, gestegen tot den bo venkant van de kade, welke op twee plaatsen is doorgebroken. De weg tusschen de Brug en Vars seveld en die van Varsseveld naar Aalten is vbor een deel overstroomd. De huizen bleven echter voor het water gevrij waard. De bui-gemeester van Wisch waratoe Varsseveld behoort, de heer J. J. G. Boot, was den geheelen nacht op den dijk aanwezig. Hij verzocht onmid dellijk na de doorbraak militaire hulp. Er Zijn toen ongeveer veertig militairen gekomen met materiaal om den dijk te dichten. De reeds voor de doorbraak aangevangen werk zaamheden om de Slingerbeek ijsvrij te maken, zijn Zondag den geheelen dag voortgezet. Hierbij werd van springstof gebruik gemaakt. Nadat de genie de verschillende ijsdammen had opgeblazen kon 't watèr sneller afvloeien. Onder- geloopen zijn de Aaltensohe weg en de Halsche weg beide over een afstand van ongeveer vijf hon derd meter. De óverstrooming bleef buiten het dorp Varsseveld. (vermoed en weergegeven door MELIS STOKE) Zij praatten onder zeetwee zeer verschrikte haringen, en zochten vruchteloos en droevig naar verklaringen voor al het vreemd en woest gebeuren om hen heen. „Kijk nu die rommel eens.ons zeehuis is ontoonbaar, „en voor een visch als ik gewoonweg onbewoonbaar „door al den rommel dien ze maken" zei de een. De ander zuchtte diep en liet een pluimpje bellen mismoedig uit zijn mond naar d'oppervlakte wellen, vanwaar wat schemerlicht vanuit de wereld brak. „De niensch is met zijn zon en hemel niet tevreden „en stuurt zoo klaagde hij zijn schepen naar beneden „en scheept ons, haringen, maar op met wrak na wrak. Ze staarden om zich heen in 't wrakhout en ze zagen de goede gaven, door de gulle aard gedragen, in haar verrotting aan: het graan voor dagelijksch brood, de koffie en de thee, gekweekt in warme landen, het voeder voor het vee, en 't werk van menschenhanden, waarnaar de wereld snakt, veroordeeld tot den dood. .Dit is de opslagplaats sprak een der droeve visschen „van 's mensohen drift en waan, en van de ergernissen „waarmee hij zijn geslacht verstikt in eindeloos wee. „Wij stomme visschen kunnen zooiets niet begrijpen. „Wat hem de g'ulle zon ginds, op zijn land doet rijpen, „dat stuurt hij met geweld beneden in de zee, Het was een vreemd décor, waarin de visschen praatten. Hei was géén mestvaalt Job's waarop ze klagend zaten, want de omgeving scheen eer hagelnieuw, en chique. Ze waren door een schat van meubilair omgeven en al het voedsel en het schoonst gerief van 't leven, en al de snufjes en d'e wonderen der techniek. ,,'t Is werkelijk zondie, zei in 't eind de eerste haring. „Voor wat de menschheid doet vind ik maar één verklaring: „daarboven is de boel éénstemmig afgekeurd. „Ze ruimen alles op in 't zekere vertrouwen „van 't op een goeden dag veel beter op te bouwen „dan zulks tevoren op de wereld is gebeurd: Er brak wat groenig licht van 't zeevlak naar benedien. Juist kwam een prachtig schip in stukken afgegleden en strooide 't gouden graan in breede golven uit. De hartogen, verrast door deze nieuwe zegen, verroerden eerst geen vin.Ze keken toe. en zwegen, en wierpen zich. toen stil en dankbaar op de buit. Militair vliegtuig maakt noodlanding. Zondagmiddag omstreeks kwart voor drie heeft een op Texel ge- stationneerd militair Focke Wulff vliegtuig een noodlanding moeten maken. Het ongeval geschiedde kort na den start. De noodlanding verliep vlot. doch werd gemaakt op een stuk bouwland, dat door den dooi en den regen zeer drassig was ge worden. Het vliegtuig zakte in den grond weg, zoodat geen poging om weer op te stijgen, kon worden ondernomen. De oorzaak van de noodlanding is niet bekend. Beide inzittenden liepen geen letsel op. Daar de plaats, waar het ongeval is gebeurd niet aan den weg ligt, zal het niet eenvoudig zijn het ma teriaal, noodig om het vliegtuig uit den drassigen grond te halen, spoe dig ter plaatse te brengen. Dapper gedrag van soldaat. In een der Zuidelijke provincies waren tijdens de vorstperiode eeni- ge soldaten met een aantal burger arbeiders bezig het ijs te breken in het bevroren inundatiegebied. Hiertoe werd ontplofbare stof in de ijslaag aangebracht een lont ontstoken en daarna diende men zich snel uit de voeten te maken aangezien de lading circa 40 secon den na ontsteking ontplofte. Bij deze werkzaamheden geraak te een arbeider, juist nadat een lont ontstoken was en de man zich vlug wilde verwijderen, dicht bij de lading te water en schoot onder het ijs. Een der wegsnellende soldaten, die het ongeval opmerkte, keerde terstond terug en had de tegen woordigheid van geest met zijn zakmes de brandende lont door te snijden voordat deze de springla ding had bereikt. Nadat hij ver volgens deze lading verwijderd had wist hij den drenkeling op het droge te brengen. Als belooning voor deze moedige en menschlievende daad is de sol daat in het kantonnement Den Bosch voor het front van den troep bevorderd tot korporaal. Mijn nabij Den Helder ontploft. Alleen een aantal ruiten vernield. Zaterdagavond werd Den Helder opgeschrikt door een luide explosie, velen verkeerden aan vankelijk in de meening, dat een mijn tegen den dijk nabij de binnenstad was ontploft, doch men zocht tevergeefs naar een gat, dat dan door de mijn in' den dijk moest zijn geslagen. Aangenomen moet dus worden, dat de mijn niet tegen den dijk is ontploft. Over de vraag, waar de mijn dan wel ontploft is, zijn de meenin gen verdeeld. Sommigen zijn van meening, dat de mijn tegen het uiteinde van een der pieren is geëxplodeerd, anderen en dit komt ons waarschijnlijker voor gelooven, dat de mijn tusschen drijvende ijsschotsen is bekneld geraakt, dicht onder de kust. Er zijn er echter ook, die verklaren, dat de mijn tegen een der pieren aan den Zuidkant van Texel moet zijn ontploft. In die richting heeft de kustwacht n.l. op het moment van de ontploffing de bekende vuurzuil waar genomen, waarmede een mijnexplosie gepaard gaat. Wat de in Den Helder aangerichte schade be treft, deze schijnt nogal beperkt. Wel bleek dat er ruiten waren gesprongen van perceelen op den Dijkweg, doch ook in de binnenstad moesten verschillende ruiten het ontgelden, o.a. twee groote spiegelruiten van het modemagazijn God schalk in de Koningstraat. Ook in de Hoogstraat en Stationsdwarsstraat sprongen ruiten. Persoon lijke ongelukken hebben zich, voor zoover wij kon den nagaan, niet yoorgedaan. bij scholletje trappen Zondagmiddag omstreeks half vier zijn twee jongens, de elfjarige zoon van de familie Ronink en de twaalfjarige zoon van de fa milie Geenen, beiden uit Eindhoven, bij hel spelen op het ijs van het Wilhelminakanaal te Best fce .water geraakt en verdronken. De jongens sprongen van de eene schots op de andere. Op een noodlottig oogenblik vonden hun voeten niet voldoenden steun, waardoor beide knapen in het water vielen. Kort na het ongeluk ging de politie ter plaatse dreggen, doch Zondagavond om ne gen uur had men de lichamen nog niet ge vonden. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN IN NEDERLAND. Zondag werd in „Krasnapolsky" te Amster dam het vijf-jaarlijksche congres van de „Vereeniging tot bevordering der gezondheid, in de grafische vakken in Nederland" gehouden. In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer B. Ponstein, enkele bijzondere feiten, welke in de vereeniging, die met dit congres tevens haar 3'0-jarig bestaan herdenkt, plaats had den. Het ledental bedraagt thans ruim 7000. Aan het slot van zijn rede wijdde de voor zitter woorden van dankbaarheid aan het werk van den afgetreden voorzitter van het Centraal bestuur, den heer K. Schaap (aan wien een telegram van waard eer ing werd gezonden) en tevens van dankbare herinnering aan het werk van eenige overleden bestuurders. De behandeling van den beschrijvingsbrief nam vervolgens het verdere gedeelte van den dag m beslag. De jaarverslagen van den secre taris en 'penningmeester werden, evenals het beleid van het centraal bestuur, goedgekeurd. O.a. is besloten tot het instellen van een ver eenigingsraad. De contributieregeling werd herzien. Tevens werd machtiging verleend tot het roganiseeren van een landelijke verloting, Deel van Gouda drooggelegd? In Gouda heeft het Centraal Drankweercomi- té een proefstemming georganiseerd over de al- of niet-toelating van vergunningen In dat ge deelte der gemeente, dat begrensd wordt dooi de spoorlijn Gouda—Utrecht, graaf Florisweg, ridder van Catsweg, de Karnemelksloot, Bree- vaart een Burgvlietkade. Het aantal inwoners van deze wijk is ongeveer 7000. Zaterdagmiddag is officieel de uitslag dezer stemming vastgesteld. In totaal werden dooi de kiesgerechtigde bewoners van deze wijk dat zijn dus de mannen en vrouwen van 25 jaar en ouder 1248 geldige stemmen uitgebracht, waarvan: 941 stemmen tegen toelating van vergunningen, 243 stemmen voor beperkte toelating, 64 stemmen voor onbeperkte toela ting; van onwaarde waren 282 stemmen. In to taal waren 1613 biljetten uitgereikt, waarvan 1530 zijn ingeleverd. Het percentage is resp. 61 Vz, 15.88 en 4.15, Vliegtuig kan er niet landen. Zaterdag bleek de toestand van het landings terrein voor vliegtuigen op het eiland Schiermon nikoog niet te voldoen aan de eischen, welke er aan gesteld- moeten worden, wil een D.C.-2 toe stel er kunnen landen, zoodat het K. L. M.-vl'ieg- tuig, dat regelmatig post- en passagiersvluchten naar het eiland onderneemt, niet op Schiermon nikoog is geland. Hierdoor waren negen personen, die' van het' vliegtuig gebruik hadden willen ma ken om den vasten wal te bereiken, genoodzaakt op het eiland achter te blijven. De Noord- en Zuid-Hohandsche Redding Maatschappij werd verzocht de motorreddingboot „Insulinde", welke te Oostmahorn is gestationneerd, uit te zenden om deze personen in de gelegenheid te stellen het eiland te'verlaten. In verband met den ijsgang in de Waddenzee moest dit verzoek echter worden afgewezen. Hoewel het ijs in de Waddenzee in beweging is gekomen, is nog geen open water ontstaan. De veerboot „Brakzand" kan den sedert het inzetten van de vorst gestaakten dienst dan ook nog niet hervatten. Men hoopt echter dat over enkele da gen de situatie zich in dier voege heeft gewijzigd, dat de scheepvaartverbinding tusschen Schier monnikoog en de Friesche kust kan worden her steld. Op het eiland heerscht gebrek aan levensmid delen, brandstof en veevoeder. Ameland ziet weer water aan zijn kust. Twee K.L.M.-vliegtui.gen zijn Zaterdagmiddag op Ameland gedaald. Het eene bracht post en pas sagiers naar en van het eiland, het andere voerde brandstof voor de militairen aan. Het'zal wel de laatste maal in dezen winter ge weest zijn, dat uitsluitend per vliegtuig verbinding met den vasten wal werd onderhouden. Het lan dingsterrein was nauwelijks goed. Heden zal het niet meer als zoodanig kunnen dienen. Westenwind en springtij bevorderen in hooge mate den dooi. Aan de Noordkust van het eiland is de zee ijsvrij en volgens waarnemingen van de vliegers zijn er in de Waddenzee eveneens ijsvrije gedeelten. Bij aanhoudenden dooi zal de postboot een poging wagen den vasten wal te bereiken. Ameland hoopt nu spoedig uit zijn isolement, dat twee maanden duurde, bevrijd te zijn. OPSLAGPLAATS VAN GLASWOL UITGEBRAND. Op hét terrein van Van Deventer's glasfabrie ken te Delft, waar eenige weken geleden een loods door het vuur werd .yernield, is Zaterdag avond weer brand ontstaan, ditmaal in een af- deelïng van een grooter gebouw, waar een aan zienlijke hoeveelheid glaswol lag opgeslagen. Aangezien muren, vloeren en plafonds in dit gebouw van brandvrij materiaal zijn opgetrok ken en het gebouw bovendien door branddeuren, welke zich bij brand automatisch sluiten, in verschillende vakken kan worden ^verdeeld, slaag de de politiebrandweer er zonde? veel moeite in het vuur met behulp van vier stralen tot de opslagruimte te beperken. Wanneer het vuur de aangrenzen-de machine- afdeeling zou hebben bereikt, zou de schade veel grooter zijn geWre - hans. Nu bleef deze begrensd door het verloren gaan van onge veer 60 ton glaswol, ter waarde van 45.000 gul den. Verzekering dekt deze schade. Een duurte-toeslag voor schilders. De schilderspatroonsbonden hebben medege deeld dat zij bereid zijn met ingang van 1 April a.s. een duiurtetoeslag te verstrekken, neer komende op een verhooging van de uurloonen. tot 3-0 cent met één cent, de uurloonen van 31 50 cent met twee cent en de u-urloonen boven 50 cent met drie cent. De bedrijfsraad in het Schildersbedrijf zal verbindend-verklaring van deze verhooging aanvragen. Tramontsporing zette geheeie verkeer stop. Zondagmiddag omstreeks 12 uur is bij het; Schouw een bijwagen van de N.Z.H.T.M. mid den op de brug over het N.-H. K-anaal ont spoord. Een mast van de electrische bovenleiding werd omgetrokken en de brugleuning over een. afstand van tien meter vernield. Tegen half drie was men er in geslaagd den wagen wer in de rails te plaatsen .zoo-dat het rijverkeer, dat al dien tijd gestremd was geweest, hervat kon worden. Met het -herstel van de bovenleiding, welke gedeeltelijk vernield was, gingen verscheidene uren gepaard. In den vroegen avond kon de tramdienst weer normaal worden uitgevoerd, j

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3