Verruiming van den vischaanvoer te verwachten Voor jaardaggeschenk Voor trouwen Voor op reis JOH. DE WAARD'S "'■Nm. ICI4EEP/ ÏJLMENï Spoedig varen er veertig trawlers en dertig loggers. Eenige dagen geleden waren er reeds 32 trawlers in de vaart. Dat was wel een bijzon derheid, want tot aan de strubbelingen, ont staan als gevolg van de door de zeevissehers gevoerde loonactie, was dit aantal niet hoo- ger geweest dan 25, zoodat er nadien weer zeven opgelegde booten in de vaart zijn ge bracht. En bij het aantal van 32 zal het niet blijven, want in de Visschershaven wordt opnieuw op eenige booten druk gewerkt, om die nog deze week in de vaart te krijgen. Dit zijn de Reiger IJM. 106. Isabel IJM. 14. Christine IJM. 2 en Jacqueline Clasina IJM. 10, terwijl voorts de Maria IJM. 95 deze week weer naar zee gaat en de Ewald IJM. 48, die een tijdlang in marine- dienst is geweest, weer haar oorspronkelijke be stemming terugkrijgt en weer gaat vissehen. Zoo loopt het aantal in bedrijf zijnde booten al aardig naar de veertig en het zal van de om standigheden afhangen, of het dit getal spoedig zal overschrijden. Dit behoeft lang niet onmoge lijk te worden geacht, alhoewel het vinden van een geschikte bemanning voor de booten nog steeds moeilijk blijft, aangezien het eigenlijke zeevolk er over het algemeen nog weinig voor voelt, naar zee te gaan. Voor de vischvoorziening van het binnenland is het van belang, dat er ook weer eenige kust- booten in de vaart worden gebracht. Wanneer de Reiger en de Isabel ook in de vaart zijn, komen •we aan een zestal kustbooten. Dat is nog niet veel, maar zij krijgen lang zamerhand aanzienlijken steun van de trawl- loggers. De Katwijksche reeders hadden in den beginne niet veel wind in de zeilen met hun pogingen hun schepen, of eenige daarvan, weer in de vaart te brengen. Verschillende factoren hebben hier bij een rol gespeeld, waarvan de voornaamste wel waren, de moeilijkheid tot het vinden van een geschikte bemanning, de hooge premie van de molestverzekering en het ijs, dat vele loggers in Katwijk vasthield. Maar er komt nu schot in. Er zijn vermoedelijk nu al 25 loggers in de vaart en nog steeds zien we, dat er ballastschuitjes op sommige loggers gebracht worden. Het dertigtal zal zeker spoedig bereikt worden. Dat er meer leven in de brouwerij komt, is wel in de eerste plaats het gevolg van de goede resultaten, die over het algèhieen met de visscherij bereikt worden. Van de kust booten valt nog weinig te zeggen, maar de resultaten der Noordibooten geven reden tot tevredenheid, alhoewel het niet alles goud is ■wat er blinkt en er natuurlijk ook tegen vallers en tegenslagen zijn. De exploitatie is ontegenzeggelijk veel en veel duurder dan in vredestijd, maar de besommingen zijn gemiddeld ook zeker minstens tweemaal zoo hoog als voorheen. Een belangrijke factor voor een vérdere ont plooiing van het effectief der vloot is, dat er evenwicht blijft tusschen de voo rzie n ings - mo ge - iijkheden van de binhenlandsche en de buiten - landsche markt.. De toestand is toch immers zoo, dat veertig trawlers en dertig loggers slechts onder de allergunstigste conjunctuur voor het binnenland zouden kunnen varen. Een dergelijke conjunctuur zal zich slechts voordoen in eenige korte perioden van het jaar, maar gedurende verreweg het grootste deel van de 52' weken moet er uitgevoerd kunnen worden, willen ook de Noordbooten aan hun kosten komen. En er wordt uitgevoerd, zoowel naar Duitsch- land als naar Frankrijk en Engeland. Deze lan- den, met name Duitsc'hland en Frankrijk, nemen vooral die soorten, die voor de binnenlandsche markt niet geschikt zijn. Zoolang deze landén dit in zulke hoeveelheden doen, dat bedoelde soorten op prijs blijven, is het noodige evenwicht daar en zullen de Noordbooten een zeker aantal kust booten en loggers naast zich kunnen dulden. De kansen voor een goede visscherij staan gunstig, niet alleen voor de visscherij ,.op de zestig", maar ook voor de kustvissCherij. Dat blijkt thans reeds uit de vangsten der loggers en vooral uit die der Deensche kotters. Het viertal Denen, dat gisteren aan den afslag was, had ge middeld zeker 150 kisten visch. een enorme vangst voor zulke scheepjes, al bestond deze niet alleen uit platvisch. Het lijdt dan ook geen twijfel dat er nu reeds een verbetering van den vlsChstand op de Noordzee merkbaar is, niet zoozeer door dat de jonge visch betere levenskansen heeft gekregen (de gevolgen daarvan zullen zich eerst later openbaren) dan wel doordat er minder vol wassen visch weggevangen wordt. Geen Duitscher vischt er meer op de Noordzee, tal van Engel- sche, Belgische en Hollandsche trawlers zijn van de zee verdwenen en dit moet aan wat er nu nog vischt ten goede komen. Aan de omzetcijfers van den Rijksvisch- afslag zullen dan ook wel spoedig de gevol gen van de toenemende visscherij merkbaar zijn. Gedurende geruimen tijd bleef het aan- Silvain IJm 116 wordt als definitief verloren beschouwd. Elf man bevond zicli aan boord. AMSTERDAM, 26 Februari. De Raad voor de scheepvaart heeft vandaag uitspraak gedaan in zake het vermoedelijk verloren gaan van het stoomvisschersvaai'tuig „Silvain" IJm. 116 op de Noordzee na 24 November 1939. De raad is van oordeel, dat het gehouden onder zoek helaas geen andere conclusie toelaat dan dat het Nederlandsche stoom visschersvaartuig „Sil vain" IJM. 116 is vergaan en dat alle opvarenden de schipper Willem den Heijer en tien schepelin gen. bij deze ramp het leven hebben verloren. Nu van schip en bemanning geen spoor is ach tergebleven, kan omtrent de toedracht van deze r-amp niets naders met zekerheid worden vastge steld al moet wel worden aangenomen, dat het schip óf door een mijn is getroffen óf in den storm is gebleven. Een keuze tusschen deze twee moge lijkheden kan worden gedaan. Het schip verkeerde in goeden staat en was goed uitgerust. De schip per stond als een goed zeeman bekend en, al moge dan aan de vakbekwaamheid van de bemanning als visscherman iets hebben gehaperd, uit niets is gebleken, dat het schip met deze bemanning en deze uitrusting niet volkomen zeewaardig zou zijn geweest. Toch kan het vergaan van het schip door ongunstige omstandigheden geenszins worden uit gesloten, evenmin echter het stooten op een mijn, al was de plaats, waar de „Silvain" IJM 116 heeft gevischt, op geruimen afstand van de bekende mij nenvelden verwijderd. Hoe dit ook zij, dat een oorzaak van buitenaf tot den ondergang van het schip en deszelfs beman ning heeft geleid, meent de raad als vaststaande te moeten aannemen, tal trawlers dat per week binnenkwam tot een tiental beperkt. Dit aantal zal spoedig minstens verdubbelen en eveneens zullen er steeds meer loggers verwacht kunnen wor den. In Januari bedroeg de vischomzet slechts f 340.009. In Maart zal het zeker tweemaal zoo groot zijn. En dit niet alleen door de trawlers en de loggers, maar ook door de Deensche kotters, waarvan er door het avontuur van de E 544 zeker meer naar IJmuiden zullen komen. Door dit drukker bezoek van de Denen zal de te verwach ten vermindering van Scandinavische consigna ties zeker opgeheven kunnen worden. Zoo kan dus na een moeilijk begin van het jaar 1940 een verbetering verwacht worden, een verbetering, waarover we ons zouden kunnen ver heugen, indien het leven op zee niet was bloot gesteld aan zoovele gevaren. Laat ons hopen, dat alles goed mag gaan en dat. wanneer ook aan deze verbetering eens een einde komt. de reden daarvan niet gezocht moet worden aan gene, maar aan deze zijde van de pieren. ZANDAVOND VAN „NIEUW HOSANNA", „KLIM OP" EN „SANTPOORT" De nasleep der mobilisatie en alles wat daarmee nog samenhangt was een der oorzaken, dat direc teur S. Wiersma ditmaal met een uitvoering van zijn koren later was dan gewoonlijk in een seizoen. Voor een geheel gevuld Vereenigingsgebouw zon gen Maandagavond het Chr. gemengd koor „Nieuw Hosanna", het kinderkoor „Klimop" en het dubbel- mannenkwartet „Santpoort", die elk voor zich met een aantal liederen, in totaal een 26-tal, zich lieten hooren. De heer C. Peereboom opende op de gebruikelijke wijze en sprak er zijn blijdschap over uit, dat er zulk een groote belangstelling voor deze uitvoering was. Hij wees op het ledentekort bij de vereeniging en wekte de zangliefhebbers lid te worden van beide koren. Zingen geeft vreugde, zeide spr. en schenkt ontspanning bovendien. Gezamenlijk zongen de koren daarop het „Lof zij den Heer", dat heel goed klonk. De heer Klees declameerde de verzen alvorens deze gezongen werden; zoo voerde het groote koor o.m. „Mijn Keuze" uit. Nieuw-Hosanna heeft op deze uitvoering wel gewerkt en dat 't niet in alle opzichten meezat is uitsluitend te wijten aan de te kleine be zetting. Dat is heel jammer, want wat men ten beste gaf, was alleszins behoorlijk. Laten we ernstig ho pen, dat men de huidige moeilijkheden spoedig zal overwinnen. Het koor zong met animo en produceerde voor het aantal een flink volurpe. De zang kon meer een ge heel zijn, maar dat zullen de executanten zelf ook hooren, want de registers zijn nog wat onevenredig. Er. werd nauwlettend op Wiersma's aanwijzingen ge reageerd. Trouwens wij weten uit ervaring hoe de finesses van den zang steeds zijn aandacht hebben. Enkele gevaarlijke momentjes daargelaten werd er goed op toon gezongen. „De Lindeboom" werd vol toewijding ten gehoore gebracht en het was verwonderlijk hoe veel beter Nieuw-Hosanna op di-eef kwam hoè ouder de avond werd. De sopranen, sterk in kwantiteit en in kwali teit, hadden in het welslagen een voornaam aan deel. Nieuw-Hosanna bewees met dit zingen, dat het niet versaagt en het heeft er trouwens geen redenen toe zoolang de lust tot zingen nog zoo aanwezig is als het Maandagavond het geval was. „Klimop" was behoorlijk bezet en zong met al het enthousiasme en de aandacht de jeugd eigen Keurig op toon werden de meerstemmige liedjes ver tolkt en het was, zooals altijd, weer alleraardigst om de kleuters onder de Klimoppers niet alleen te hoo ren maar ook te zien zingen: natuurlijk en onge dwongen. Wiersma immers weet hoe hij zijn jeugdigp zangertjes moet aanpakken en zal het spontane in een kind eerder aanmoedigen dan het tot schoolsch groote-menschengedoe te transformeeren. „Santpoort", het dubbelmannenkwartet was goed op dreef, zong stevig op toon met verzorgde nuanceeringen. Een der eerste tenoren, met een ove rigens alleszins aangenaam stemgeluid, wilde in zijn toewijding wel eens te veel domineeren. Zij kregen een welverdiend applaus; de directeur zal bij een verder studeeren nog plezier van dit achttal zan gers kunnen beleven. Dit toonden zij in het bijzon der in Popule Meus, het prachtige werk van Pales- trina, dat in de forti nog niet voldoende afgewogen was in tegenstelling met de mf en de piano-ge deelten. Enkele kleine meisjes, débutantjes eii enkele groo teren traden afzonderlijk en gecombineerd voor het forum om hun bekende liedjes te laten hooren. Ook zij vonden een aandachtig en dankbaar publiek, zoo dat alle uitvoerenden op een prettigen avond kun nen terugzien. Laten we hopen, dat de uitvoering financieel ook geslaagd is. We gunnen het hen van harte. W. BOB SCHOLTE EN SILVAIN POONS IN THALIA THEATER Onder auspiciën van Theo Bouwmeester, Kon. er kend Theater Bureau te Haarlem, wordt op Donder dag 29 Februari a.s. een buitengewone bonte avond gegeven in het Thalia Theater waaraan o.a. Bob Scholte, de gevierde radiozanger en Silvain Poons de bekende revue- en radio-komiek medewerken. Hel wordt een dolle avond* vol uitbundige vroolijkheid, waar de bij de pers zoo gunstig gerecenseerde re vue-scènes zullen worden opgevoerd, met name StormvogelsAjax, de.Schoolmeester, een éénmans- drama, e.a. Bob Scholte zingt zijn nieuwste schla gers. De entreeprijzen zijn laag gesteld, zoodat iedereen van dezen buitengewonen avond kan profi- teeren KOLENBOER BLIJF BIJ JE KOLEN. Op den Stationsweg reed gistermorgen een wagen met kolen, die in niets verschilde met andere wagens met kolen. Maar ondanks dat er niets bijzonders aan deze wagen met kolen was te zien werd hij door de politie aange houden. Deze onderzocht de vracht en kwam ten slotte tot de ontdekking, dat onder de zakken kolen een zak haver lag, waarvoor de kolen boer-geen vervoerbiljet had. Hij overtreed daar mede de crisislandbouwwet en het gevolg was. dat toen hij weer door mocht rijden, hij een proces-verbaal rijker en een zak haver armer was. STICHTING „JONG GELUK". Door den grooten toeloop van kinderen aan het werk van de clubs der Stichting voor kin deren van werkloozen „Jong Geluk", vraagt het bestuur van deze liefdadigheidsinstelling om de medewerking van dames en heeren, die zich beschikbaar willen stellen om als leidsters of leiders op te treden. Mej. J. de Vries, voorzitster, Velserduinweg 151 en de heer F. G. Sieberts, secretaris Cypressen- straat 27, verstrekken gaarne nadere inlichtin gen, de grootste keuze Over hemden, Dassen, Hoeden, etc. HEERENMODEMACAZIJNEN IJmuiden, Kanaalstraat 4648, Tel. 4054 (Adv. ingez. Med.) VAN WIE ZIJN DEZE HONDEN? In het dierenasyl aan den IJmuiderstraatweg 51 bevinden zich twee opgevangen honden. De een is een Duitsche herder, reu, hoog ca. 65 cM„ kortharig, grijs van kleur met zwart dek, heeft bruinen halsband om. De ander is van onbekend ras, teef, bruin van kleur met witte pooten, hoog ca. 35 cM. ONGEVAL BIJ HOOGOVENS. Gistermorgen omstreeks half twaalf is de 43-jarige gehuwde arbeider C. Wij'ker, wonende in IJmuiden-Oost beklemd geraakt tusschen een grijper en den wand van een wagon, waaruit erts gelost werd. Wijker kreeg hierdoor een kneuzing in de borst. Nadat hem door den ver- bandmeester van Hoogovens de eerste hulp was verleend, werd hij per ziekenauto naar het Roode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk vervoerd, waar hij is opgenomen. Uitbreiding K.N.S.M.-vloot. De Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam heeft dezer dagen aan de N.V. Scheepsbouwwert van Gebr. Pot te Bolnes de opdracht verstreKt tot den bouw van twee vracht motorschepen, welke bestemd zullen zijn voor de Colon-lijn. De schepen, welke ongeveer 3000 ton groot zullen zijn, zullen worden voorzien van een acco- modatie voor twaalf passagiers. De hoofd- en hulpmotoren zullen door de firma Gebrs. Stork te Hengelo (O.) geleverd worden. Sclieepvaartbeweging Nieuwe Waterweg. In de afgeloopen week kwamen 67 zeeschepen den Nieuwen Waterweg binnen tegen 59 schepen in de voorafgaande week. Deensche kotter naar Perzië. De Deensche mbtorkottër Drot, welke eenige jaren geleden naar Perzië verkocht werd, wordt thans gevolgd door dén motorkotter Grethe Knopper, die eveneens verkocht is. De proef om de inlandsche visschers ginds ver trouwd te maken met een moderner vangwijze blijkt wel geslaagd te zijn. Deze laatste kotter verliet dezer dagen de haven van Esbjerg en zal den afstand van 7200 mijl op eigen kracht af leggen, waarvoor men rekent 2 maanden noodig te hebben. De Deensche visschers hebben zich voor 2 jaar verbonden en krijgen een vast loon, zoodat hun inkomen niet afhankelijk zal zijn van de vangst.. De schepen zijn ingericht met een koelinrichting- en zullen de visch afleveren aan een conserven- fabriek te Bendar Abbas, welke door de regeering is opgericht. Gedurende de 4 warmste maanden van het jaar worden de schepen stilgelegd en krijgen de opvarenden een vacantie, welke zij in: het- hooggebergte doorbrengen. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. In de gemeente Velsen gevonden voorwerpen, waarover aan het hoofdbureau van politie. Tiberiusplein 1, inlichtingen zijn te bekomen op eiken werkdag van 11—12 uur v.m. en van 45 uur n.m., met uitzondering van Zaterdag middag. (Niet per telefoon). Een vulpenhouder, een schroevendraaier, een padvindersriem met sleutels, een kindertruitje, een ketting met 3 sleutels, een sleutelketting met penning, een 1. uissleutel, eenige honden (Groe- nendaler, Herder, Iersche setter, klein zwart hondje van onbekend ras), een broodzak, eenige geldstukken, eenige gebreide wanten en hand schoenen, een handkap, een bril in étui, een handzaag, een dameshandschoen, een wollen das, een rijwielbelastingmerk, een halsketting met steen, een gebreid bruin kinderbroekje, een bibliotheekboek, een vulpotlood, een sleutel, van een rijwielslot, een fietspomp, een zilveren oorbel, een bruine handschoen. DRIEHUIS LENTEBODEN. Nog maar twee dagen was de vorige week de strenge vorst verdwenen, of op de begraaf plaats Wester veld staken vele crocusjes hun kopjes boven den grond uit. Onder het ijs- sneeuwdek zaten ze beschermd in den grond en nauwelijks scheen de zon met kracht of ze ver schenen boven het aardoppervlak, om den niensoh te doen weten, dat het straks weer lente zal zijn. DE DUIN EN KRUIDBERGERWEG. Van het najaar af staat op het pleintje bij de halte Driehuis-Westerveld nu al een bord, met de mededeeling: Duin- en Kruidbergerweg afgesloten. Door de vorst heeft het werk aan dien weg stil gelegen, maar het wordt nu tijd, dat de weg weer voor het verkeer kan worden opengesteld. Een mededeeling, dat deze weg af gesloten is, moest eigenlijk in Heemstede kun nen staan, want vele autobestuurders uit Den Haag en Rotterdam komen aan den afgesloten weg en moeten dan terug en door Santpoort naar den Hagelingerweg. De begrafenisonderne mers uit genoemde steden, die naar Westerveld moeten, gaan altijd- langs den Duin- en Kruid bergerweg en zij zijn door de afsluiting dan ook het meest gedupeerd. Anders rijden ze buiten Haarlem om, nu moeten ze door onze provinciale hoofdstad rijden. VEREENIGING VAN EIGENAREN. In de te Amsterdam gehouden vergadering van eigenaren van harddravers is de heer A. Blom Hzn.. voorzitter van de Harddraverijver - eeniging „Prins Bernhard" alhier, gekozen als secretaris-penningmeester. FEESTAVOND A. D. O. Op 15 Mei a.s. viert de R.K. voetbalvereenïging „A. D. O." haar 20-jarig bestaan. Hoewel de tijden een groote feestviering niet toelaten zal toch het feit eenigszins feestelijk worden heracht. Een feest commissie is daarvoor benoemd. Overneming van nieuwe straten. Bij raadsbesluit van 21 November 1939 heeft da gemeente in eigendom, beheer en onderhoud overgenomen de Kastanjelaan. Deze overname was wenschelijk, omdat deze straat door en met materiaal van de gemeente was aangelegd. De overige straten van het betrokken com plex, te weten de Boogaardlaan. de Lindenlaan en de Berkenlaan zijn nog geen eigendom der ge meente. Aangezien de eigenaar aan al zijn ver plichtingen, welke aan de vergunning van het aanleggen dezer wegen zijn verbonden, heelt, voldaan en de straten in goeden staat verkeeren, zouden deze eveneens zonder vergoeding kunnen worden overgenomen. De eigenaar is hiertoe be reid. In overeenstemming met het advies van de Commissie voor Openbare Werken geven B. en W. den Raad in overweging daartoe te besluiten. EEN LATE INTERPELLATIE. De heer G. A. J. Nijsen, lid van den gemeente raad. heeft den raad verzocht hem toestemming te verleenen tot het interpelleeren van B. en W naar aanleiding van het te werk stellen van door het rijk gesteunde werkloozen bij het sneeuwrui men tegen een uurloon van 36 ct. inplaats van het laagste contractloon van 47 ets. en over de wijze, waarop deze tewerkstelling geschiedde. Belooning van vakonderwijzers. Ingevolge de Lager-onderwijswet 1920 moet de Raad aan de besturen der bijzondere lagere scholen over 1940 een voorschot verleenen op de gemeentelijke vergoeding der belooning van vakonderwijzers Dit voorschot moet berekend worden naar het bedrag, dat in 1939 ten behoeve der openbare scholen gemiddeld per leerling aan belooning van vak onderwijzers is uitgegeven, zulks afzon derlijk voor de scholen voor gewoon en voor uit gebreid lager onderwijs. Voor de openbare scholen voor gewoon onder wijs zijn in 1939 geen uitgaven gedaan voor be looning van vakonderwijzers. Het bedrag, dat in 1939 per leerling aan beloo ning van vakonderwijzers bij bet openbaar uitge breid lager onderwijs is uitgegeven, zal bij raads besluit van 1 Maart a.s. worden vastgesteld op 3.25. B. en W. stellen den Raad voor, de voorschot ten ten behoeve der bijzondere scholen voor uit gebreid lager onderwijs vast te stellen overeen komstig de bedragen als vermeld in het ontwerp besluit. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Andijvie per KG 1430. Rabarbe" per bos 28 ct. Prei neir bos 22 V2. Prei per KG 1221. Uien oer KG 25. Witlof oer KG 814. Waschneen per KG 4%12^ Knollen I per stuk 4Vo—11. Knollen II per stuk 3—4. Breekioeen per KG 2V24. Dopoers per KG 2'/o—4'A. Gele kool per KG 2V23 V2. Roode kool per K.G. 4—5. Boerekool per KG 3 V?12 V2- Spruiten per KG 1531. Nero per KG 5—16 Bloenikweekersvereeniging „Flora". De Bloemenkweekersvereeniging „Flora" houdt heden haar jaarvergadering in het Veilinggebouw „Centrum". De agenda vermeldt o.m. onderstaande punten van behandeling; Rekening en verantwoording van den pen ningmeester; machtiging van het bestuur voor een vervroegde aflossing van een geldleening; goedkeuring van de balans; jaarverslag van den secretaris; bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren Houtwipper en Twisk, waarvan laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt; voorstel van het bestuur om den heer Twisk als adviseerend lid aan het bestuur toe te voegen; goedkeuring huurcontract; gezamen lijke aankoop van brandstoffen; voorstel tot bij drage aan de reclame voor den Moederdag; machtiging aan het bestuur tot bijdrage aan de commissie voor een goede waterregeling in Kennemerland, gedurende 6 jaar f 25 per jaar; wordt acóountants-controle in ons bedrijf ge- wenscht?; volmacht aan het bestuur om nood zakelijke zaken (ook geldelijke) af te handelen, in afwijking van het huishoudelijk reglement; bedrijfsoverzicht door den heer A. van der Wel. DE JAARLIJKSCHE UITVOERING VAN „TURNLUST". De Gymnastiekvereeniging „Turnlust" geeft op Donderdag 29 Februari haar jaarlijksche uitvoering in het Kennemer Theater onder al- gemeene leiding van haar directeur den heer B. J. Wieland Los. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Opmarsch en opening, 2. Optreden van de kleuters, 3. Bankoefeningen jongste adspiran- ten; 4. Klassikaal brug oudste meisjes, 5. Vrije oefeningen dames-senioren. 6. Toestelturnen dames. 7. Paardspringen dames en heeren. 8. Persoonlijke vrije oefeningen dames en heeren. 9. Dansje middelste meisjes. 10. Toestelturnen heeren. 11. Klassikaal rek oudste jongens. 12. Vrije oefeningen heeren, 13. Staafzwaaien oudste meisjes. 14. Hoogrek heeren, 15. Knotszwaaien dames. Woningen voor gemeente- ambtenaren. In het concept-besluit betreffende de aan vrage om voorschrift voor den bomv van 52 ar beiderswoningen door de Woningbouwvereeni- ging „Goed Wonen" is o.m. ook de bepaling opge nomen, dat de instelling 5 woningen beschikbaar moet stellen voor daarvoor in aanmerking ko mende gemeente-ambtenaren. Eerst dan, wan neer B. en W. aan het bestuur der instelling- schriftelijk hebben kennis gegeven, dat zij het voorshands niet noodig achten, dat het geheele aantal woningen, waarvoor voorkeur is bedon gen voor bedoelde ambtenaren beschikbaar wordt gesteld, kunnen de niet benoodigde woningen aan andere personen worden verhuurd. Zoodra het noodig blijkt over een of meer van het aantal woningen, waarvoor voorkeur is be dongen, de beschikking te hebban, geven B. en W. daarvan schriftelijk aan het bestuur der in stelling kennis, dat dan verplicht is, de op dat moment leegstaande of eerst vrijkomende wo ningen te verhuren, aan de daarvoor in aan merking komende gemeente-ambtenaren, des- verlang^ totdat het volle aantal voorkeurs woningen bereikt is. Een bepaling van dezelfde strekking, even wel slechts geldend voor twee woningen is op genomen in het conceptbesluit betreffende de aanvrage van de Woningbouwvereeniging „De Voorzorg". Verlenging termijn van Bij raadsbesluit van 14 August^- woningen Franschepad 1 3 en 5 7 0l), - verklaard. Het daartegen ingestelj Gedeputeerde Staten voor Noord-Hoïf^i sluit van 17 Januari 1940, ongegrond ^.1 Door den eigenaar en den bewoner'^ den termijn van ontruiming van ingevolge artikel 25. vijfde lid deMv met een jaar te verlengen, zulks in v P'i». den gezondheidstoestand van één Tegen inwilliging van dit verzoek kL^ en W. geen bezwaar. Zij geven den dien in overweging de gevraagde te staan. ZWEMMEIN. Jaarvergadering Kri Voorstel tot instelling: van ng eer» loodcom, verworpen ®1 Maandagavond werd in Café-rest n aan de Groote Markt te Haarlem dpT, dering van Kring Haarlem van i-* 1 Ned. Zwembond gehouden. Deze ve werd geleid door den heer L. Brunt ter van den Kring, die in zijn opente- memoreerde, dat de zwemvereenigW""- Kring, tengevolge van de mobilisatie ren tijd doormaken. Het ledental van'd?" is helaas sterk teruggeloopen. nl VJ ,C; 1038. Niettemin kah de Kring over 1939 tevreden zijn. omdat er een groot* teit door de clubs is tentoon gespreid pf den niet minder dan 29 zwemfeesten 'o* seerd tegen 20 in 1938. Een buitte succes is de zwemcompetïtie geweest het eerst in 1939 werd ingesteld vjf voorzitter-secretaris der zwemcommissie J. van Zadel te Heemstede, heeft 2jv' moeite gegeven om deze competitie tni«2' ces te doen worden. C| Voorts vestigde spreker nog de aa.iu^ het vele en goede werk, dat door de rok missie van den kring is verricht, speciaal den competitieleider, den heer p. Rq] dd' Het jaarverslag van den secretaris' Kring, den heer J. W. Schachtschabep.'' IJmuiden, was keurig verzorgd; de ate aigden kregen tal van interessante bit? heden over het afgeloopen jaar te hooren^ De heer A. H. de Bruijn Jr., penninr- ter van den Kring, bracht het financite slag uit. Dank zij bezuinigingsmaatregelen 1939 een batig saldo opgeleverd. De°heer' Rol memoreerde de verrichtingen van de commissie; de heer J. van Zadel orach; jaaroverzicht van de zwemcommissie uit De voorzitter reikte hierna de kampioe ploma's uit. Als nieuwe bestuursleden werden «fc de heeren A. M. Heerkens Thijssen (H.Pct R.pitman (V-elserend). De heeren' L Br vooTzitter, J. w. Schachtschabel, secretaris A. H. de Bruijn Jr., penningmeester, wet bij acclamatie herkozen. In de zwemcommissie werden benoemd heeren J. van - Zadel, R. Ritman, Jos.Kp A. Thuis en J. de Mayer. De polocommissie zal voor het komende - bestaan uit de heeren A. M. Heerkens sen, P. Rol, S. de Vries, ,C. Janus en Th, BK ken. De contributie voor 1940 zal ongewis blijven. De bespreking van de agenda van de K.N2'. vergadering had een vlot verloop. Slechtst het punt betreffende het instellen van; noodcompetitie, zoolang de mobilisatie dc werd lang gesproken. De heer G. Voogd, voorzitter van D.W(R, streed het gedane voorstel, omdat hij vred dat de animo voor het waterpolo er door: worden geschaad. In dit verband trok hp gelijkingen tusschen de voetbal- en de wat; polocompetitie. Met uitzondering van de gevaardigden va-n H. P. C. stond de vergader achter den heer Voogd, zoodat het voorsteh worpen werd. Er zal nu moeten worden afgewacht, wat afdeelingsvergaderingen en de bondsvergader zullen beslissen. Bij de rondvraag vormde het punt zwemi-: -voor en door militairen een belangrijk onde: deel van de besprekingen. Het bleek, dat er sommige plaatsen heel veel voor de militah wordt gedaan, terwijl in andere districten de ganisatie daarvan nog te wenschen over la Vooral Moeder TriebeisKoens aanleiding hiervan propagandistische woord, want elke Nederlandsche soldaat, zoo zeide t. „moet kunnen zwemmen". Daar moet de K.I Z. B. aan medewerken. Te half twalf sloot de heer Brunt dep animeerde vergadering. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Wo e n sd a gsavonSj betaald te zijn, daar de bezorgers op! Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE BUrtGEKl IJKc SÏAHÏ) HAARLEM 26 Fete Bevallen: 21 Febr.: M. J, Slenders-Diesveld, z. 23'Fébr.' G. Meiier-de Klerk. d. J. Tonnessen-Dammer; d. G. E. van der Wateren-van de Pol, &--J Febr.: A. M. Martens-van der Wiel, d. I M Overzier-Randoe, z. 25 Febr.: J. van de Wiri Oostwouder. d. P. A. Philippo-Spijkstra, - M. J. van Leuven-Wijtkamp, z. A. H. TJzendoorn-Bena-aadt. d. C. M. van der Voort- van Leeuwen, z. C. J. Singeling-Roest, d. - Febr.: I. K. Groeneveld-Trimborn, z. Overleden: 24 Febr.: R. van Bruggen. 76 j.. Kamperlaan. A C. Willenise-Huiibnnm 69 j., van Twiskplein. E. Smolenaars-Gerritsen, 39 j., Timofstraat, -1 Beltman-Abelaar. Hazepaferriaan. 25 Febr. Landman-Schram. 72 j„ Ripperdapark. ^itsma. 68 j._ van H';:*.hu ii zen weg. JAVA —NEW-YORK LIJN. Brastagi, Batavia n. New-York pass, 25 5t. Helena. Kota Tjandi. New York n. Java 26 te pore. Weltevreden, Batavia naar New-York 25 van Sabang. Bantam, Batavia n. New York 25 v. Singapore- ROTTERDAMSCHE LLOYD, Blitar (uit'r.) 24 van Suez. Palembang (thuisr.) 24 van Aden. Kota Inten, 24 van Batavia naar Rotten*® Dempo, Genua naar Batavia, 26 te Singapo* Indrapoeira, 26 (7 v.m.) v. Batavia te CP» STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevêlt, Batavia n. C-en> 24 van Colombo. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bosehdijk, 24 van Rotterdam te Havanfc

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2