JOH. DE WAARD Comité-School en de Insinger-School >1 LANCS DE STRAai /CUEEP/ ZT'JEINCENI Uit de dagen van de Voortrekkers, De kolonisatie van de Nieuwe Wereld. Het, Luxpr Theater vertoont in de komende week als hoofdnummer de buitengewoon span nende Warner Bros-film ,.De verloren Zoon met James Cagney in de hoofdrol. Het filmver haal vangt aan in 1893. De vruchtbare bodem van den Amerikaan- schen Staat Oklahoma wordt voor kolonisten opengesteld en op het teeken van een geweer schot spoedden zij zich bij honderden voor waarts om hun aanspraken op een nieuw leven te kunnen laten gelden. John Kincaid en zijn zoon Ned Kincaid arri veeren op de plek. wel ke hun het best lijkt ..om er een stad te bou wen en treffen daar Whip McCord, een berucht type en zijn handlangers, die reeds bezit van den grond genomen hadden zonder het geweer schot af te wachten., aan. Er ontstaat een meeningsverschil, maar al spoedig komt men tot een overeenstemming Kincaid krijgt den grond en McCord het mo nopolie speelhuizen te exploiteeren. Als het dobbelen en de misdaad in het inmid dels verrezen stadje welig tieren, besluiten de inwoners John kincaid tot burgemeester zijn zoon Ned tot Sheriff te kiezen, ten einde de stad te zuiveren. John Kincaid wordt geheel ten onrechte door Whip McCord van moord beschuldigd. Dit bericht bereikt .The Oklahoma Kid", een berucht, vogelvrij verklaarde van het Westen en weggeloopen zoon van John Kincaid. In de stad ontmoet hij Jane Hardwick, Ned's meisje en van haar verneemt hij alle bijzonder heden. Zijn bloed spreekt en hij neemt zich voor de heele zaak tot klaarheid te 'brengen. Whip McCord ziet kans rechter Hardwick, Ja ne's vader, door een valseh bericht de stad uit te krijgen. De plaatsvervangende rechter wordt omgekocht. John Kincaid schuldig bevonden en tot den strop veroordeeld. De Kid weet tot in de gevangenis, waar zijn vader het vonnis af wacht, door te dringen, doch de oude Kincaid weigert te vluchten en wordt spoedig daarop door McCord's bende gelyncht. Kid zweert den dood van zijn vader te zullen wreken, hetgeen hij op afdoende wijze doet en komt zelfs van één der kerels te weten, dat McCord dit alles op Louw heeft gezet. De laatste verbergt zich in een slijterij, waar Ned en Kid bijna gelijktijdig arriveeren. Een kogel uit McCord's revolver verwondt Ned zwaar. Een hevig gevecht ontstaat tusschen Kid en McCord. doch Ned maakt aan alle onzekerheid een einde, door op den grond liggend McCord neer te schieten, waarna hij zelf ook sterft. Nu de moord op zijn vader gewroken is, be sluit de Kid zijn eenzaam leven vaarwel te zeg gen en met de verloofde van Ned, Jane Hard wick een nieuwe toekomst in een nieuw land te gemoet te gaan. Jeugdig Wijk aan Duin speelde „Het Spookhuis". Een prettige tooneelavond. Gisteravond gaf de Christelijke Meisjes- en Jongelingsvereeniging, bekend - onder den naam „Jeugdig Wijk aan Duin", een .tponeelvoorstelling voor een tot de laatste plaats bezette zaal in het Nederiandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Populieren-laan. Na het zingen van een openingsbede door een gemengd koor, gevormd uit de Meisjes- en Jongelingsvereeniging was het woord aan den voorzitter der Jongelhigs- vereen.. den heer B. Hagen, die zich afvroeg of het wel verantwoord was in een tijd als dezen, een feestavond te houden. Het gezegde „de om standigheden vormen den mensch" schijnt wel vaak -bewaarheid te worden, maar het past toch niet in den mond van een christen, aldus spreker Het Christendom vraagt arbeid en een inspan ning yan alle krachten zoodat de ziel zich ten volle ontplooien kan in dienst van Christus. Christus vraagt van ons verder te gaan ook in dit leven van oorlog en strijd in de kracht van de dienende liefde. Spr. uitte ten slotte den wensch dat ook deze avond een geslaagde avond zou mogen zijn. Nadat een ensemble o.l.v. den heer A. Berkhouwer eenige muzieknummers had uit gevoerd werd een aanvang gemaakt met- de op voering van het tooneelstuk „Het Spookhuis" een vroolijk spel van een mysterie-vollen Indischen nacht in drie bedrijven van Henri van Wermes- kerken. Hoewel in het begin het tempo sneller had moeten zijn werd dit in den loop van het eerste bedrijf gaandeweg beter. Het tweede be drijf werd zeer vlot en pittig gespeeld. Een bij zondere vermelding komt toe aan mej. Half, die de rol van Oma, de schoonmoeder van advocaat- Proper, vertolkte. Vooral in 't tweede bedrijf met z'n- vele griezel-rm enten, liet mej. Half zeer goed spel zien. Dit geldt ook voor de heer G. Ta,bale in de rol van Advocaat Proper. Mej. H. Vrielink kreeg in de rol van mevr. Proper, even min als de heer H. Offfermans in de rol van Kassan de huisbediende, veel gelegenheid om spel te geven. Het spel van mej. H. de Vries en de heer Pletting, respectievelijk de dochter Non en de zoon Thijs, was meer dan voldoende. Ook de heer Chr. de Vries als Bergmeijer, de commissaris van politie, en de heer F. Peper kamp leverden goed werk, hoewel de laatste wel wat vlotter had kunnen zijn. Alleen hadden de spelers veel meer moeten meeleven met de ver schillende spannende momenten. Ondanks dit kan er toch sprake zijn van een zeer goed geslaagde opvoering van een moeilijk stuk. Na een sluitings woord van den heer G. Hagen werd er nog ge zamenlijk gezongen. De financieele opbrengst van dezen avond kwam geheel ten goede aan het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Po pulierenlaan. EERVOL ONTSLAG AAN LEERARES. Van mej. C. Kaaskooper is bij den raad een verzoek ingekomen om haar met ingang van 1 'April a.s. ontslag te verleenen als leerares aan de Huishoud- en Industrieschool. B. en W. hebben den raad voorgesteld dit ont slag eervol t-e verleenen. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. VRIJDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal Programma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal Programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal Programma, 6.50 London Beg.. 7.20 Nationaal Programma, 10.05 London Reg., f0.20 Nationaal Programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen, De uitvoering van de B. G. V. Turnlust. Een interessant programma. Aan de heden in het Kennemer-Theater te hou den uitvoering van Turnlust zullen, over acht af- deelingen verdeeld, ongeveer 200 personen mede werken. Dit hooge aantal deelnemers werd de laatste ja ren niet bereikt en nu, merkwaardigerwijze, in dezen oorlogstijd wel. Zelfs de heeren-afdeeling treedt vrij voltallig voor 't voetlicht, want wel eischte de mobilisatie een derde van die afdeeling op, maar aan den anderen kant. werd dit gemis vergoed door de toetreding in de laatste maanden van nieuwe leden, w.o. geroutineerde krachten. Buiten den opmarsch staan 14 nummers op het programma. In vijf daarvan wordt aan de toestel len geturnd. In dit opzicht leveren de oudste meis_ jes en oudste jongens een klassikaal nummer resp. aan brug en rek. De dames en heeren werken aan de toestellen persoonlijk. Hoogrekturnen door hee ren is daarbij ook niet vergeten. Ook worden persoonlijke vrije oefeningen door dames en heeren gedemonstreerd. Deze afdeelingen laten sameij een nummer paardsprin- gen zien. Een zestal nummers zal door Roemer's Orkest muzikaal worden begeleid: bankoefeningen jongste adspiranten dans en staaf zwaaien meisjes, vrije oefeningen dames-senioren, knotszwaaien dames en vrije oefeningen heeren. Ook de kleuter-af,deeling werkt met een ge deelte van een les aan de uitvoering mede. ZILVEREN JUBILEUM. De heer A. J. Kors zal Vrijdag vijf en twintig jaar in dienst zijn van de N.V. Schuckninck Kool alhier. De jubilaris trad als jongste bediende in dienst van de firma en is opgeklommen tot chef van de pakkerij. De Evangelisatie onder de schippers Filmvertooning in de Geref. Kerk. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Romantisch is het bedrijf der tienduizenden bin nenschippers in ons waterrijk land in vele opzich ten; Maar ook hard en moeizaam en het legt dezen schippers met hun gezinnen vaak velerlei ontbe ringen op. zoowel wat het onderwijs betreft als ook in geestelijk opzicht. De Gereformeerde Evangelisatie onder schip pers CG.E.O.S.) onder leiding van den oud-schip per. Ds. Versteegt. doet wat zij kan voor deze vaak moeilijk bereikbare menschen en heeft voor dit werk een uitstekende Evangelisatieboot. Van dezen interessanten arbeid en deze aparte werkwijze is een prachtige sprekende film gemaakt, die in vele plaatsen enthousiast is ontvangen. Dinsdhg 12 Maart wordt deze film, met een fraaie kleurenfilm, een lofzang in kleur en glans in de kerk aan het C. H. Moensplein vertoond, waar bij Ds. Versteegt ook aanwezig zal zijn. De films vullen een geheelen avond en de voor elk toegankelijke vertooning begint om 8 uur. De kinderen zijn om half vijf in de gelegenheid .de films, die ook voor hen veel aantrekkelijks bie den. te zien! BEZOLDIGING VAN POLITIEAMBTENAREN EN VEI.DIVACHTERS. De Algemeente Nederlandsche Politiebond heeft een adres aan den gemeenteraad gericht inzake de bezoldiging van de politie-ambt-enarén en veldwachters. B. en W. stellen den raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" wei-den in de afgeloopen periode in totaal 118 volgeplakte zegelboekjes -ingeleverd. De datum van inlevering, waarvoor de exti-a-premie, gold was 12 Februari. Zeven inzenders kwamen voor de extra premie in aanmerking. PARKEEREN IN DE ZEESTRAAT. De heer A. H. Nordholt heeft een adres ge richt aan den gemeenteraad omtrent het par keeren van auto's voor het perceel Zeestraat 44. B. en W. hebben den raad voorgesteld dit adres ter afdoening in hun handen te stellen. Een beeld uit de Warner Bros-film „De Verloren Zoon" met James Cagney in de hoofdrol. (Luxor Theater, Beverwijk). L NIEUWE LEERLINGEN voor de Hoofd de Heer LIJNZAAD, worden VRIJDAGMORGEN 1 MAART Hoofd de Heer DALHUYSEN, om 9 uur aan de scholen verwacht. 1 (Adv. Ingez. Med.) Ledenvergadering van „Ziekenzorg". De vereenigimg „Ziekenzorg" hield dezer dagen een ledenvergadering in de Bethlehem'kerk, die door tien bestuursleden en 17 leden werd bijge woond, welk laatsten in het bijzonder door de presidente hartelijk welkom werden geheeten. Nadat de notulen van de vorige ledenvergade ring waren vorgelezen en goedgekeurd, kwam het jaarverslag aan de beurt. Hieraan kan het volgende ontleend worden: In den loop van dit jaar kon aan alle aan vragen worden voldaan, dank zij de leden en werkende leden. Er kwamen 331 aanvragen voor versterkende middelen binnen. Er werd verstrekt 4016 L. melk, 1348 eieren 44 pond boter, 3 11/20 L. roojn, 49 L.karnemelk, 70 flesschen paip, 67 pond 3 ons vleesch en f 45.43 aan fruit. Er werden 224 warme maaltijden uitgereikt. Behalve in den vorm van versterkende mid delen, werd ook nog verschillende malen op an dere wijze hulp geboden. De vereeniging telt thans 469 leden. Ei- be dankten 50 leden in den loop van dit jaar, doch door ijverig werken werd gezorgd dat er 61 leden toetraden. Ook werden er verschillende giften geschon ken. De beide opvoeringen van de kinderoperette „Doornroosje", onder leiding van mevrouw Ram- bonnet brachten een bedrag van f 173.83 in de kas. Hierna deed de penningmeesteresse rekening en verantwoording. De dames van Hoften en Van der Leek, die aan de beurt van aftreden waren, doch zich herkiasbear stelden, werden bij acclamatie hekozen. De dames Luchsinger en van der Meer ver klaarden zcih bereid, het volgend jaar de boeken na te zien. Bij de rondvraag werden verschillende inlich tingen verstrekt over de wijze van werken der vereeniging. Naar aanleiding van een opmerking van een der aanwezige leden, zal' ernstig overwogen worden de ledenvergaderin in het vervolg op een meer centraal gelegen punt te doen plaats hebben, De presidente had een aantal inschrijvings- biljetten meegebracht en verzocht de lec\n zich over een of meer van deze te willen ontfermen, teneinde te probeeren nieuwe leden aan te bren gen. Wel is waar kon aan alle aavragen worden voldaan, maar de toestand heir ter platse is dusdnig. dat het noodzakelijk is, dat er steeds nieuwe leden toetreden, wil de vereeniging die hulp en steun blijven geven, die 'van haar ge vraagd en verwacht wordt. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. Hollandsch Diep. Licht tijdelijk gedoofd. Op ongeveer 51 gr. 41 min. 3 sec. Nb. en 4 gr. 31 min. 6 sec. El. is het rood-witte onderbroken licht van Noodschans tijdelijk gedoofd. R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Gisteravond hield de R.K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze" afd. IJmuiden een buitengewone propaganda-vergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer L. v. Noord opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze en zeide in zijn openingswoord het zeer. te betreuren dat zoo weinig personen op deze vergadering aanwezig waren. Aangaande den speldjesverkoop voor de t. b. c. be strijding deelde de voox-zitter mede, dat deze in de gemeente Velsen een batig saldo van f 141,21 heeft opgeleverd. Nadat de notulen waren voorgelezen en onder dank geteekend waren gaf de voorzitter het wooi-d aan den heer Jan Bakker, directeur van het Hanze- bui-eau, die een lezing hield over „de Middenstand in mobilisatietijd". Allereerst gaf spi-elter aan de hand van enkele cijfers een overzicht van den achteruitgang van den handel in de maand September van het voi-ig jaar. Voorts ï-oemde spreker het feit, dat de distributie thans in handen is van de regeering. Ook de kwestie van de vervangingswaarde werd uitvoerig besproken. „In dezen tijd", aldus spreker is prijs- vex-hooging van den ouden voorraad een noodzake lijkheid omdat bij aankoop van nieuwe goederen tegen hoog eren inkoopsprijs het bedrijfskapitaal van de middenstander zou dalen. Thans heeft de ï-egee- ring haar meening aangepast aan die van den mid denstand, maar de Distributiewet 1939 bestaat nog ongewijzigd." In vele plaatsen zijn hulpcomité's opgericht om middenstandsbedi-ijven ondanks de mobilisatie der eigenaars in stand te houden. Het boi-gstellingsfóhds en het zakenvei-lof hebben in de afgeloopen maan den zeer veel kunnen doen voor gemobiliseerde middenstanders. Nadat de heer J. Bakker aan de hand van vele voorbeelden het vele werk van de centrale leiding in de afgeloopen maanden had geschildei-d, kwam spreker vanzelf tot de vraag: „Wat doet de mid denstander nu voor zichzelf en zijn gezin?" Hier door kwam spreker tot de nieuwe gemeenschaps gedachte. De vooi'zitter dankte den heer Bakker voor zijn gloedvolle redevoering. Enkele aanwezigen stelden den heer Bakker nog eenige vragen aangaande gevolgen van de mobili satie, welke volledig en uitvoerig behandeld werden. Hierna volgden de jaarvei'slagen van secretaris en penningmeester. Bij de bestuui'sverkiezing werden de heeren Demmers en Koks hei"kozen. In de vacature G. v. d. Kolk werd nog niet voor zien. Ongeval bij Van Leer's Wals- bedrijv ven. Gistermorgen liep de arbeider C. K. wonende Willemsbeekweg alhier, tijdens zijn werkzaam heden bij Van Leer's Walsbedrijven een been breuk op. doordat hij getroffen werd door een stapeltje omvallend provielijijzer. K. werd over gebracht naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ter verdere behandeling. Jaarvergadering Chr. Geref. Jeugdvereenigingen. Gisteravond heeft, onder groote belangstelling in de Christ. Geref. Kerk, de jaarvergadering van de Christ. Geref. jeugdvereenigingen plaats gehacl. De vergadering die een feestelijk karakter di'oeg, werd na het zingen van Ps. 68 10. gebed en voor lezing 1 Kon.: 21 1 30 met een kort woord door Ds. A. Zwiep geopend. Deze zeide: dat het een voooi'recht was om deze jaarvergadering te kunnen houden. Hierbij vestig de hij de aandacht op de vele jonge levens die, dooi de internationale verwikkelingen, op het slagveld vertoeven en hun leven daar moeten laten. Vervol gens wees Ds. Zwiep op den ernst der tijden en de opkomst van vei-schillende machten. Naar aanlei ding hiervan wekte hij de jeugd op, om als het gaat om geestelijke waarden en vrijheid, voor het Chris telijk beginsel pal te staan. De hierna uitgebrachte verslagen luiden alle gunstig. Door afgevaardigden van den Kerkeraad en verschillende zuster-organi- saties uit den omtrek werden gelukwenschen uit gesproken. Verder werd de avond gevuld door zang van de meisververeeniging en voordrachten van vel schillende leden. Hét was een uitstekend geslaagde avond. Concert Dubbclmannenkwartet „Excelsior". Met dubbel mannenkwartet „Excelsior", dat Woensdagavond in „Flora" een uitvoering gaf, had voor een gevarieerd programma gezorgd. Want niet alleen, dat dit achttal zangers acht liederen ten beste gaf, er liet zich eveneens hooren de Hawaïangroep der mandolineclub „Excelsior" en last but not least trad de heer G. Nuyen voor het voetlicht, teneinde een viertal tenorsoli te laten hooren. De belangstelling voor dit muziekevenement was bevredigend. De voorzitter van „Excelsior", de heer P. Hei lig opende met enkele woorden waarna gezon gen werd Dijkstra's Avondlied en Palestrina's Popule Meüs. Als we het wel hebben dan is Excelsior nog de oude naam, maar het kwartet geheël nieuw samengesteld. Daarom viel het niet te verwonderen, dat het nog niet ingezon gen is, d.w.z. dat het nog niet homogeen is en men in de toekomst daar het meest op zal moeten studeerén. We hoorden te veel de afzon derlijke stemmen in onevenredige volume's. Palestrina's werk met de wisselende sterke- teekens leed daai wel het meeste onder. Met het stemxnenmateriaal is bij serieus stu- deeren zeker goede kwartetzang te bereiken; het toonpeil was de jeugd van het kwartet in aanmerking genomen, bevredigend. Ritters Abschied lag meer binnen het bereik der zangers. De eerste tenoren moeten oppassen niet te veel te willen opdrijven; de 6 andere stemmen vonden elkaar hierin beter Zanden's populaire „Wat ik heb", werd met graagte gezongen en dankbaar door het publiek ontvangen.Het werd vlot uitgevoerd en stemde goed. De Hawaïangroep bracht een aantal popu laire songs, welke door het publiek enthousiast ontvangen werden. In de liederbewerkingen wa ren de dames minder goed op dreef dan in de echte Ha,waïan-werkjes, als b.v. een Pua Carnation, waar het samenspel veel stevi ger was en met meer animo gemusiceerd werd. De lady-crooner met haar donkere, lage stem bracht haar liedjes heel verdienstelijk; we zou den daar niets dan goeds van durven zeggen. De heer B. Nuijen liet ons met de Nadia- romance uit de Paarlvisschers en O Madchen uit de Frederike-operette hooren, dat de be doeling goed was, dat het materiaal funda menteel wel aanwezig was, maar dat er voor de rest alles aan ontbrak, in de eerste plaats scholing en dus adembeheersching, gevoel voor propportie ook gevoel voor muziek. Dat laat ste vooral is jammer, want was het wel aanwe zig geweest, dan waren N.adia en Frederike nu nog in leyen geweest. Mej. Heilig deed als begeleidster haar best en ontving een tuil bloemen als erkentelijk heid. W. Haarlemsche Orkest Vereeniging. Vrijdag 1 Maart a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging een concert in de Gemeente lijke concertzaal te Haarlem. De dirigent is Marinus Adam; dé solist is Walter Kauffmann (piano). Het programma bevat: Variaties en fuga over een eigen thema (eerste uitvoering) van H. W. Hannivoort, het piano-concert opus 15 in d- klein van Johannes Brahms en de Syniphonie fantastique van Hector Berlioz. Verkoop werkloozenkaarten voor V. S. V.-A. D. O. De verkoop van werkloozenkaarten voor den wedstrijd V.S.V.A.D.O. wordt Zaterdagmiddag van 35 uur gehouden aan het V.S.V -terrein SCHEEPVAARTBEWEGING NOORDZEEKANAAL. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 31 stoom- en motorschepen,waarvan 28 schepen voor de haven van de hoofdstad bestemd waren en 3 voor andere binnenlandsche havens, tegen 38 schepen in de voorafgaande week. Een Deensche veel oude hlure, Dit is' een combinatie, die niet va bloot is en die aanleiding kan zijn een tijdstip, dat de stilte als 't ware pen moest zijn. Het spreekt vanzelf combinatie allerlei Variaties mogeliik wat de nationaliteit als den naam van vocht betreft. Het is ook zeer wel ml moeten schrijven: ..veel glazen b^,: „Veel oude klare". Maar dit is ir'T met de nationaliteit, van ondergeschikt"'''1 De Deensche matroos was dus a dronken zelfs. Het zijn sterke beenen de kunnen dragen. Maar het gekste Deensche matroos, die op zee zoo su'.- -!' beenen staat dat hij zijn handen in J'5 houden als u of ik ze beide hard om ons op de been te houden, aan d° malen zoo loopt te slingeren, alsof (fe-Tv dek van een schip in den storm is Onze Deensche matroos keerde laa. naar zijn kotter terug die ergens in d\t3 haven moest liggen Maar dit „ergens" - gens" wanneer het 's nachts gezocht.'"' iemand die beneveld is, vooral Visschershaven geldt. De Visscherlhavf dat ging wel. Zijn zeemansinstinct datY" weg doet vinden naar welke havenen zee ook liet hem niet in den steek. De Visschershaven is groot en een Deen ter is klein. Al zoekende kwam onze remming nabij de Tegeltjesmarkt. En daar begon de herrie. Daar lagen rustig aan hun trossen een:- botters; aan boord waarvan de Urker v wanden van hun slaapstede deden trillelf gesnork. Zou er een dieper slaap denkbaa die van een Urker visscherman, als hij1 V' botter in de haven ligt? Toch werden ze wakker van het rum remming; ze schoven het luik van hunW" om te zien, wat er gaande was en ontdek?' Deen, die vreemde geluiden uitstiet, jJt' tschoe, tschoe. En daai-bij wees hij ma,f naar het donkere water, dat zachtjes C=' len van de ï-emming klotste Tschoe, tschoe. Nu visschen wel vele Ux'lcers, zoou^ u visschen, maar spreken doen ze toch 'hee: Dat „tschoe. tschoe" verstonden ze dan c. maar dat wijzen met die hand naar het voor hen een vingerwijzing. Z'n maat is zeker in het water geva ten ze. En ze lcwamen aan dek en ze tuurden kere diepte rondom hun schip. Mgar ze ia Er kwamen meer menschen bij, vischlossor- naar den kant gingen, eenige hoogere ei marinemenschen enz. Die zagen ook niets Men ging aan het dreggen en de Deense-, troos raakte op den achtergrond. Men dregde en men vond niets. Integendeel verloor iets. nl den matroos, die de oorzaav van al dat nachtelijke rumoer. Die had inmiddels z'n kotter gevonden sliep al zooals een Deensche visscherman kan, die zich aan den wal een slaapmuts aairi laten meten. i\ wats „De Ridder van den Kouseband" gaat nooit verloren. De klucht „De Ridder van den Kouseband" van Henk Bakker, door de tooneelvereeniging „Concordia" onder regie van clen heer L. W. Boeree nu reeds voor de vierde maal voor het voetlicht gebracht, zal in de uitvoering van Zaterdag 2 Maart a.s. nog eens een herhaling beleven. Dan wordt deze klucht weer in de Centrale Cantine opgevoerd voor militairen, aangeboden door het Comité voor O. en O. Velsen-Noord en Zuid. De uitvoering van Dinsdagavond in de Centrale Cantine mag ook weer alleszins geslaagd heeten Want de „burgers", voor wie deze avond was georganiseerd, waren talrijk opgekomen. De „band van het 12 R.I." verzorgde de entre-acte- dansmuziek en Jaap Schubart met zijn fraaie, hoewel ongeschoolde, tenorstem had weer miehige ovatie in ontvangst te nemen. Een geslaagde en succesvolle vei-loting ver hoogde ook nu weer de baten voor het Comité O. en O. STIERENREGLEMENT NOORD-HOLLAND 1938. De burgemeester van Velsen vestigt de aan dacht van belanghebbenden op de bepalingen van het Stierenreglement Noord-Holland 1938, hetwelk gedeeltelijk in werking is getreden op 14 Februari 1940 en voor het overige in werking zal treden op 1 Juni 1940. Verwezen wordt naar de bekendmaking op de xpenbare publicatieborden, terwijl verder in lichtingen zijn te bekomen ten Raadhuize. afdeeling. de IJZERSTERKE JONGENS KLEED; Koopt thans BLEYLE. Alléénverkoop HEERENMODEMAGAZIJNEN. IJMUIDEN, Kanaalstraat 46/48, Telel. C (Adv. Ingez, M HOLLAND—AMERIKA LIJN. Zaandam 28 van Baltimore te Rotterdam. Edam 28 van New-York te Rotterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitreis.) 27 van Djeddah. Dempo (uitreis) 28' te Batavia. BURGERLIJKE STAN HAARLEM - 28 Feta Ondertrouwd 28 Februari: Th. H. Vink en A. Houweling. A. F, Klelo: P. de Vries, H. J Landsbergen en M, C. Janssen. M. J. M. J van Kimmenaede enM van der Meer. W Visser en C. P. Guax, - van Merkenstein en H. D. van Die. H. Jaaa en C, Ammerlaan. Gehuwd 28 Februari: J. C. 'W. H. de Vries en F Arends. J Graaf en J Bouman M Loerakker en L. Vf» ken. A. H. Daane en G. van der Wiel. - van Straaten en A. Augustiri. A J. Schoifc? en J. A. Augustin. A. J. van der Blom en MI Wever. Bevallen: 26 Febr.: J. Hendriks—Hertog, t 27 Febr.' P var der Putte-Bergman, d. Overleedn: 26 Febr.: G. Schoolt, 91 i., Jansslté 27 Febr G, Eïkenhout-Schievink, 73 j., steijnstraat. T Laan, 77 j.. Holsteijnstraat. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 1 MAART Luxor Theater. Breestraat: James Cagney in - Verloreri Zoon". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden DONDERDAG 29 FEBRUARI Luxor Theater: ..Film-studio-geheimen", 24 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „(Jnion Pacific", 2.3Ö, i 9.15 uur Rembrandt Theater: „De laatste kus", 2,3014 9 15 uur. Cinema Palace: „Demonen der renbaan" e- vliegtuig stort neer in het oerwoud.... slechtsv kwamen terug". 2 en 8.15 uur. Palestina Diorama's Schotersingel 117a. behalve Vrijdags eiken werkdag van 3—5 e3 rJ 7—9 uur VRIJDAG 1 MAART Stadsschouwburg: Kamermuziekavond v. iwa' kunst. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V.-ledenconcert. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avow Nieuw programma. Palestina Diorama's. Rchotersingel 117a Geopt oehalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 1 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2