Een bezoek aan het nieuwe hoofdbureau van politie. Inrichting, die aan de hoogste eischen van practijk en techniek voldoet. Van hef slechfste naar hef beste en modernste politiebureau van Nederland. In 1878, toen de eerste stoomboot in IJmui- den verwacht werd, achtte de toenmalige bur gemeester van Velsen het noodig het politiecorps uit te breiden. Hij kreeg zijn zin en de gemeente, die voordien de beschikking over twee agenten had, kreeg er één man bij en had van toen af een corps van zegge en schrijve drie man, die moesten waken over het welzijn van eenige honderden Velsenarcn en een handjevol IJmui- denaren, die zich na de opening van het Noord zeekanaal nabij de plaats, waar dit kanaal in zee uitmondt, gevestigd hadden. Dit is lang geleden, maar er leven nog menschen genoeg, die dezen tijd en deze omstandigheden heb ben meegemaakt en velen zijn er nog, die zich den tijd herinneren, dat het geheele politiecorps van IJmuiden uit een paar man bestond. En vandaag wordt het nieuwe bureau op het Ti- beriusplein geopend, waarvan we hierbij een foto plaatsen. Het is een gebouw, waar we trotsch op mogen zijn. Met zijn strakke lijnen, zijn breede ge vels, die eenigszins kazerne-achtig aandoen een typeering, die voor een politiebureau zoo onjuist nog niet is beheerscht het zijn omgeving en trekt het van alle gebouwen, die hun gevels richten naar het station Velsen-IJmuiden-Oost het meest de aan dacht. Zoo is dus de dag van heden een dag van bijzon dere beteekenis voor de geschiedenis van ons poli tiecorps, waarvan thans het centrale bestuur met zijn verschillende diensten na vele tientallen van jaren gevestigd te zijn geweest in een gebouw, waar aan het bijna al ontgroeid was toen het zich er in vestigde, een onderdak krijgt, waar ruimte, licht en lucht is en waar ook de politie-technische hulpmid delen zijn, die voor een goed uitoefenen van den dienst onontbeerlijk zijn. Het was in een benarden tijd, dat burgemeester en wethouders den gemeenteraad verzochten, hun de benoodigde gelden voor den bouw van een nieuw politiebureau beschikbaar te stellen. De gemeente kon de ongeveer 17° ton, die het gebouw gekost heeft, noode missen. Maar dat desondanks de gelden wer den toegestaan moet ais een daad van wijs beleid worden beschouwd, omdat het zooals de inrichting was, nu eenmaal niet langer kon. Burgemeester Kwint en commissaris J. P. Weijburg mag een woord van lof niet onthouden worden voor wat zij voor de totstandkoming van het gebouw hebben gedaan, ter wijl eveneens den heer J. P. Kooper, hoofdopzichter van Openbare Werken, als bouwmeester, een woord van lof toekomt. Gistermorgen heeft burgemeester Kwint ons in de gelegenheid gesteld tot een eerste bezoek aan het nieuwe gebouw, bij welk bezoek wij tot de overtuiging kwamen, dat onze gemeente thans een politiebureau bezit, zooals er wellicht geen enkel in .ons land gevonden wordt. Commissaris Weijburg en de heer P. IJtsma, hoofdinspecteur vergezelden ons op onzen tocht door het groote gebouw, die begon nadat eerstgenoemde ons een uitvoerige beschrijving van de indeelirig ge geven had. De heer Weijburg wees er allereerst op, dat onze gemeente, in verband met haar bijzondere geogra- iische gesteldheid als gevolg van het feit, dat zij be staat uit verschillende, uitelkaar liggende bebouwde kommen, noodig had een centraal bureau met steun punten in bepaalde kommen. Van deze kommen heb ben IJmuiden en Velsen-Noord thans een geschikt gebouw; in het Zuiden (Santpoort) is zulk een steunpunt in voorbereiding. We hebben nu een ge bouw, dat een snelle surveillance mogelijk maakt. Er is bij het ontwerpen van het gebouw rekening ge houden met den snellen groei van de gemeente, zoo dat we niét over enkele jaren weer moeten gaan uitbreiden. Maar toch is er al weer eenige uitbreiding gekomen, zoodat aan eenige vertrekken, die als re serve waren bedoeld, een bestemming gegeven werd. De geografische ligging van het gebouw is gun stig. Het ligt niet te ver van het belangrijke punt IJmuiden en in de toekomst niet te ver van het Noordelijk deel der gemeente, het ligt dicht bij hoofdverkeerswegen, bij het station enz. Het ter rein, waar het gebouwd werd, was ruim en onbe bouwd, zoodat de ontwerper vrij was in zijn opvat tingen. Men is gekomen tot een indeeling in L-vorm met een groote binnenplaats tusschen de vleugels. Bij politiebureaux is steeds gebleken, dat er groote behoefte aan een binnenterrein bestaat, vooral voor de motor-politie, voor het arrestantenvervoer, in be slag genomen auto's enz. En door deze groote afge sloten binnenplaats timmert de politie ook niet meer aan den weg dan beslist noodig is. Om de binnenplaats ligt dus het gebouw met een langen en een korten vleugel. Er is gestreefd naar een systematische indeeling: de diensten waar het publiek het meest mee te maken heeft, bevinden zich op den beganen grond. Op den beganen grond bevinden zich in den lan gen vleugel de gewone politiedienst, de verkeers politie. arrestantenkamers (cellen zijn het niet meer) en het vertrek van den vreemdelingendienst, die vooral den laatsten tijd zeer druk is geworden; in den korten vleugel bevinden zich de kamers van den hoofdinspecteur en die van de inspecteurs. Op de Ie etage vinden we in den langen vleugel de rechercheurs-afdeeling, bestaande uit een kamer voor den inspecteur, die tot dusverre nooit een eigen kamer had, daarnaast een kamer voor de re chercheurs en daarnaast weer een paar arrestan tenkamers. Deze indeeling is in het bijzonder zoo getroffen in verband met het verhoor. Men kan nu de delinquenten van elkaar gescheiden houden en de inspecteur heeft ze dicht bij de hand voor een eventueel verhoor. Verder is hier de afdeeling voor dactyloscopie en fotografie. In het oude bureau was deze weggestopt ergens in een hoek van den zolder. Thans kan men hier werken zooals het behoort. In derdaad bleek ops, dat deze dienst thans uitstekend geoutilleerd is. Er zijn voorts twee verhoorkamers, waardoor iemand, die zijn hart wil uitstorten, dit in tegenwoordigheid van één enkelen functionaris kan doen. Vooral bij verhooren in zedendelicten is een aparte kamer voor dit doel noodig. Als onderdeel van de recherche, zoo vertelde de heer Weijburg. functionneert sinds korten tijd de kinderpolitie, waarvoor onlangs een inspectrice is aangesteld. Dit was in onze gemeente dringend noo dig. Deze kinderpolitie moest als afzonderlijk deel van den dienst gehouden worden. Geleidelijk zal deze dienst moeten worden opgebouwd. In den korten vleugel van deze etage bevinden zich de kamer van den commissaris, een fraai ver trek en de administratievertrekken met het dagelljk- sche archief. Alleen de lange vleugel, het hoofdgebouw dus, heeft een tweede etage. Hier bevinden zich twee lo kalen die tot één vereenïgd kunnen worden, voor theorie, cursussen, besprekingen, projectie-vertöo- ningen enz., verder een vertrek voor het personeel voor de bijzondere wetten en een ruim, fraai en goed geoutilleerd gymnastieklokaal. Een der agenten is gediplomeerd sportleeraar, zoodat men zelf over deskundige leiding bij de lichamelijke oefeningen beschikt. Hier bevindt zich tevens de wapenkamer, waar we nog eenge helmen van onze politie uit den ouden tijd zagen liggen. De toren heeft niet alleen waarde, uit een archi tectonisch standpunt beschouwd. Hier bevindt zich de telefooncentrale, het oud-archief, een bergruimte voor inbeslag genomen voorwerpen enz. Zoo beschreef de heer Weijburg ons de indeeling van het gebouw. Maar er is nog veel meer. Daar is bijv. de kelder met de stookplaats voor de centrale verwarming, een schuilkelder voor den dienst, die met eenige stopcontacten telefonisch verbonden kan worden, zoodat in gevallen van nood alles in functie kan blijven, er is een ruimte, die gebruikt kan wor den voor schietoefeningen en ook dienst kan doen als schuilkelder voor de burgers. En verder zijn er de arrestantenkamers, die in overeenstemming zijn gebracht met eischen van mo derne begrippen. Ze hebben een vaste brits, de ver- Lichting is geheel in het plafond weggewerkt, het „stilletje" is een behoorlijk closet geworden, kortom het zou hier, als men vrij mocht in- en uitgaan, wel liit te houden wezen. Bij den dienstingang aan de achterzijde bevindt zich een gebouw voor lijkschouwingen, voor het be waren van in beslag genomen lijken enz. En verder bezit het gebouw vele geriefelijkheden, die de inrichting zoo bijzondér practisch maken. Om maar eens iets te noemen: als vroeger een agent, die tijdens zijn surveillance lang in den regen had ge- loopen, zijn jas wilde drogen, moest dat in de agen tenkamer bij de kachel geschieden. Dat was natuur lijk niet in het belang van de atmosfeer. En goed droog werden de kleeren nooit. Thans hangt hij zijn jas in een droogkast en na 45 minuten is ze weer droog. Een goed geoutilleerde garage met een flin- ken werkkuil stelt den dienst in staat, zelf voor het onderhoud van de motoren enz. te zorgen. Onze rondwandeling nam geruimen tijd in be slag. We hebben het gebouw van onder tot boven be zichtigd en kunnen de burgerij verzekeren, dat Vel sen thans een politiebureau heeft, dat naar onze meening niet te verbeteren is. En onze gemeente Is haar commissaris, den heer Weijburg dan ook veel dank verschuldigd, want op zijn advies is de inrich ting zoo geworden als ze is en dat is in één woord: èf. Toen we na afloop van den rondgang nog even uitrustten onder het genot van een verversching, vertelde burgemeester Kwint ons van de uitbreiding van ons politiecorps in 1878 van twee op drie man. Nu bestaat het personeel uit, naar wij meenen, ze ventig man. Dat is een heel verschil, maar tusschen 1878 en 1940 ligt het tijdvak, waarin onze gemeente zich van een onbeduidende plattelandsgemeente ont wikkelde tot op drie na de grootste van Noord-Hol land. En met de uitbreiding van de gemeente heeft de uitbreiding, van het politiecorps niet steeds ge lijken tred gehouden, evenmin als de huisvesting daarvan. Het nieuwe bureau op het Tiberiusplein, dat van middag geopend zal worden, heeft alles, wat een politiebureau noodig heeft en behalve dan het nog te zoeken steunpunt in Santpoort is de gemeente voor vele jaren van zorgen over de huisvesting van de politie bevrijd. En wanneer er al eens een ver dere uitbreiding noodig mocht zijn, kan dit op een vrij eenvoudige wijze geschieden en wel door den aanbouw van een nieuw gedeelte tegen den achter gevel. Men heeft uit de beschrijving reeds opge merkt. dat door het geheele gebouw alle vertrekken in een rij liggen met daarachter de gangen. Het is vrij eenvoudig om achter de gangen een rij vertrek ken bij te bouwen, zoodat de gang tusschen de ver trekken door komt te loopen. Op onzen tocht door het gebouw bezochten wij ook den toren. Door het ronde venster kon- de we een blik werpen op de omgeving: in de nabijheid de Nijverheidsschool, de Rijks H. B. S., het Velserbad, de M. U. L. O.-school, verder weg en tusschen deze gebouwen door het Rex Thea ter en de nieuwe woonwijken van IJmuiden's Oosterkwartier. Als we twintig jaar geleden diezelfde omge ving van 20 M. hoogte hadden kunnen bekijken, zouden we aan onzen voet het Hanenland ge zien hebben, waar in onze gemeente de voetbal sport geboren werd. Aan den zoom van het Ha nenland zouden we een paar arbeidershuisjes van het bekende Velseroordsche type gezien hebben; en daarachter strekten zich tot aan den Zeeweg de boschjes uit, die in dagen van wel eer een geliefde ontspanningsplaats waren, waar op mooie zomeravonden vele wandelaars kwa men luisteren naar het gezang van den nachte gaal Veel, dat sindsdien tot stand gekomen is, dient geprezen te worden. Jammer, dat zulk is geschied ten koste van wat we gaarne hadden willen behou den. Maai- dat zijn nu eenmaal de consequenties, waarvoor men komt te staan in een gemeente, waar men het een halve eeuw geleden nog zonder politie bureau deed en die thans bezit een allermodernst ge outilleerd hoofdbureau van politie. Gouden jubilaris bij Van Gelder Zonen. In de reeks der jubilea aan de Papierfabriek der firma Van Gelder Zonen, welke wij in den loop van de vorige twee maanden memoreerden en die welke dit jaar nog zullen worden gevierd, zal het gouden jubileum van den heer IJ. Lut tik op 7 Maart a.s. weer een bijzondere gebeur tenis zijn. De heer Luttik werd 16 December 1876 te Krommenie geboren en kwam als ruim 13- jarigen jongen in dienst bij Van Gelder Zonen aan de fabriek te Wormer. Daar heeft de a.s. jubilaris gewerkt, totdat in Velsen de nieuwe papierfabriek met de machines 5 en 6 werd gebouwd en de heer Luttik in 1896 van Wormer naar Velsen werd overgeplaatst. Reeds direct 111 de papiermakerij opgenomen, •mocht het den jubilaris gelukken spoedig een van de voornaamste functies in de papierfabri cage te gaan bekleeden. Want reeds ongeveer dertig jaren 'van dezen wellbesteden diensttijd is de heer Luttik als papiermaker werkzaam en het meest frappante hier bij is, dat waar andere papiermakers veelal van machines hebben ge wisseld, hij gedurende bijna al dien tijd bij papiermachine 5 de leiding had en nog heeft. Bedrijfsomstandigheden waren oorzaak, dat de heer Luttik 31 Mei 1938 op wachtgeld werd gesteld, doch waarschijnlijk door gebrek aan krachten wegens het uitbreken van de mobi lisatie kwam hij opnieuw in dienst 31 Augustus 1939. Uiteraard weet de jubilaris veel van den „ouden tijd" te verhalen toen per dag nog 12 uur of langer werd gewerkt. Ook over de vele veranderingen van het be drijf te Velsen, welke evolutie door den jubilaris geheel is meegemaakt, is hem alles bekend. De heer Luttik heeft reeds vele jaren zitting in het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Velsen en tot vóór eenige jaren was hij penningmeester van de afdeeling Velsen van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersb ondVoor het zilveren lidmaatschap van deze organisatie ontving hij het vorig jaar het gouden insigne. De heer Y. LUTTIK. In den beginne van het bestaan van' de muziekkapel „De Eendracht" blies de jubilaris eerste piston, maar na ruim tien jaren lidmaat schap heeft de heer Luttik. de muziek vaarwel gezegd. Het zal deze beseheiden en bij directie, supe rieuren en personeel gaarne geziene figuur op zijn jubileumdag zeker, niet aan belangstelling ontbreken- En een zilveren jubilaris. De heer J. A. Kroon, geboren 16 Augustus 1896 te Wormer zal 1 Maart a.s. den dag her denken waarop hij 25 jaar in dienst is bij de firma Van Gelder Zonen. De jubilaris is werkzaam in de papierfabriek bij één der papiermachines. PROPAGANDA-REVUE VOOR VOLKSONDERWIJS. 'Onder auspiciën van de afdeeling Velsen voor Volksonderwijs vond Woensdagavond in Theater De Pont de propaganda-revue plaats; opgevoerd door de Rotterdamsche Onderwijzers Revue troep. Het groote succes, dat de revue reeds in een aantal groote plaatsen van ons land mocht ont vangen, vormde een dusdanige propaganda dat de voorstelling, gelijk men in ons blad van giste ren heeft kunnen lezen; reeds lang te voren was uitverkocht De Pontbioscoop was dan ook ei-vol, toen de voorzitter der afdeeling Velsen, de heer Y. J. Reitsma, zijn welkomstwoord sprak. In het kort zette spreker de voorbereiding tot dezen avond uiteen, welke door een garantiefonds met medewerking der zusterafdeelingen, den IJmuider Bestuurdersbond, het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap e-a. tot stand kon komen. Genoemde vereenigingen hebben niet kunnen denken, dat Velsen dit prachtige propaganda- onderdeel zoo enthousiast zou ontvangen. Met den vurigen wensch dat de aanwezigen zich zou den amuseeren en den slagzin, tevens de titel dezer revue, ten opzichte van Volksonderwijs ter harte zouden nemen, besloot de heer Reitsma zijn openingswoord. „Let op uw zaak". Een propaganda-revue in scène en getoonzet door August W. van Gils, die ook de regie voerde. Het feit dat de opvoeringen reeds eenige malen elders hadden plaats gevonden en men bij het veranderen der tooneelen de noodige routine had opgedaan, was oorzaak dat de ver tolking vlot en subliem verliep. Het zou niet doenlijk zijn alle passages die deze revue, welke uit drie deelen bestond, afzon derlijk te omschrijven. Rest ons te melden dat de pittige liedjes door de aanwezigen spontaan werden meegezongen en het vertoonde, dat het onderwijs vanaf het begin der negentiende eeuw, met een humoristische tenidenz weer gaf, telken malen door hartelijk applaus van het audi torium werd onderbroken. De eerste regels van den proloog: Een spel vooa' onze goede school, voor .onze openbare, waaraan gij, hopen wij, nog lang her innering zult bewaren!, zijn bewaarheid gewor den en het publiek heeft dit aan het einde dan ook wel geuit door den medewerkenden een waren ovatie te brengen. Tijdens de pauze, tusschen het tweede en derde bedrijf, heeft dr. A. J. van 'Leusen, wethouder van Onderwijs tevens een kort propagandistisch woord tot de aanwezigen gericht; waarbij spreker de goede zaak van Volksonderwijs aan het licht stelde en o.m. zeide dat door eendracht en saamhoorigheid, Volksonderwijs eenmaal zal zegevieren. Spreker besloot met den wensch dat het bekende vers „Kind'ren van één Vader" een maal tot de menschheid mocht doordringen, als dan heeft ook Volksonderwijs zijn taak bereikt De heer Reitsma sprak een slotwoord. 's Middags vond voor de kinderen eveneens een voorstelling plaats, door het jeugdcabaret, waar voor de belangstelling zoo groot was, dat. nog een tweede Woensdagmiddag-voorstelling zal wor den gegeven op Woensdag 13 Maart. Zij nog vermeld dat de afdeeling Velsen van den bloedtransfusie-dienst tijdens de pauze in de gelegenheid was gesteld propaganda voor haar nuttig werk te maken. GUNNING. Het uitvoeren van rioleeringswerken in deze ge meente in werkverschaffing is gegund aan A. J. de Later, Oegstgeest, voor f 41.143. Schietoefeningen met licht kustgeschut. De Commandant van de Positie IJmuiden maakt bekend, dat op 1 Maart a.s. geschoten zal worden met licht kustgeschut. De schietoefening begint om 10 uur en eindigt uiterlijk om 12 urn-. Onveilig is het gebied tusschen de lijnen, loodrecht op de kust, getrokken uit mijl paal 60 en de Züiderpier. Van één uur vóór het begin van de schietoefening tot na afloop daarvan zal een roode vlag waaien op het fort IJmuiden. Tijdens de schietoefeningen is het aan alle vaar tuigen, uitgezonderd groote zeeschepen met een loods aan boord, ten èenen male verboden, zich op te hou den in het onveilige gebied. Dwars door een mijnenveld gevaren. Bij Huisduinen is dezer dagen een Urker botter gestrand. Dit geschiedde na een reis, waarop niet alleen een deel van het materiaal aan boord ver nield werd, maar die eindigde met een tocht naar alle waarschijnlijkheid over de mijnenvelden voor onze kust. De schipper meende voor IJmuiden te zijn en was hoogelijk verbaasd te hooren van de kustwacht, dat hij vlak bij Huisduinen zat. Noch van een onderzoekingsvaartuig, noch van de mij nenvelden had hij echter iets gemerkt. Zonder twijfel zijn deze schipper en zijn mannen dan ook aan een ontzettend gevaar ontsnapt. In het begin van de week was men uitgevaren en had gevisdht 40 mijlen West-Noordwest bij Terschellingerbank. Bij het Korn had men echter veel schade opgeloopen, o.a. kapotte winch en ver nielde netten. De schade was dusdanig, dat men besloot tijdig naar IJmuiden op te koersen, ten einde aldaar de schade te hersteilen.. Dinsdag avond meende men aan boond waar zich behalve de schipper drie man bevonden, dat men vlak in de buurt van IJmuiden was. Het was vrij onstui mig weer, terwijl het zicht slecht was. Om negen uur liep de botter aan den grond. De schipper deelde mede, dat het hem een volkomen raadsel is, op welke wijze hij zoover uit den koers geraakt was. wacULmg geldig van deaenaVo? nennvong ongeveer 19 uur Des nachts lichte tot matige dag om of even boven het vïW*1 mende bewolking, overwegen^!?'- matige noordelijke tot oostelijke Het Koninklijk Nederlandse^ gisch Instituut waarschuwt daarbij belang hebben, voor y'J- van lichte tot matige vorst in ft nachten. T HERMOM ETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit "U Opgaaf MAGAZIJN T BRlLLg^ Kanaalstraat 86 IJmuiden 3 HOOG WATER TE IJMUlDto Vrijdag v.m. 8.17 uur; n.m. 8.50 Zaterdag v.m. 9.24 uur; n.m, 10qq Zondag' v.m. 10.49 uur; n.m. 1142 Marktberichten en beson (Verschc visch). IJmuiden 29 FeJ. Tarbot 117—112 ct. per K.G. 4 Tong 130100 ct. per K.G. Heilbot 102 ct. per K.G. Groote schol f 15f 13 per 50 K.G, Middel schol f 20f 14 per 50 KG Zetschol f 21—f 18 per 50 K.G Kleinschol f 19f 9.50 per 50 KG Bot f 12—f 7.50 per 50 K.G. Schar f 15.50f 6.80 per 50 K.G. Poontjes f 11-f 9.50 per 50 K.G Groote schelvisch f 24.50f 24 per 50 vI- Middel schelvisch f 25-f 22 per 50 KGI Klemmiddel schelvisch f 24-f 22 perSli vJ Kleine schelvisch f 24.50f 19 per 50 KG Groote gul f 13f 11.50 per 50 KG I Wijting f 12—f 10.70 per 50 K.G. Makreel f 12 per 50 K.G. Versche haring f 12 per 50 K.G. Kabeljauw f 43f 21.50 per 125 K.G. Leng f 1,35f 0.90 per stuk. Koolvisch f 0.80f 0.22 per stuk. Besomming trawlers: R.O. 53 475 manden f 5670. Deensche kotters: Dirkje E 246 f 1810, E 111 f 1500. E 51 f iJ Loggers: KW 28 f 2040. Verwachting IJM 204 f 1160. VERTROKKEN TRAWLERS. Woensdag zijn 'naar zee vertrokken de tm Maria IJM 95, Erin IJM 12, Poolzee IJM n] Claesje RO 46. DE OMZETTEN IN DEN RIJKSVISCHAR Over de maand Februari 1940 is de omzetfcl Rijksvïschafslag geweest f 501.023 In Fé-1 1939 bedroeg deze f 610.598, dus f 109.575 ^3 Over de eerste twee maanden van dit jas- -.1 omzet geweest f 843.219 tegenover f 1.3145;"! 1939. Dat is dus f 471.351 minder dan het j jaar. BOB SCHOLTE EN SYLVAIN POONS THALIA THEATER. Heden wordt in het -Thalia Theater een b gewone bonte avond gegeven, waar o.a. it Sc-holte, de gevierde oud-radiozanger en Svlé Poons, de bekende revue- en radiokomiek I medewerken. Het wordt een avond vol uitbij vroolijkheid, waarin de door de pers zoo gr* gerecenseerde revue-scènes zullen worden b voerd, met name StormvogelsAjax, de Scb meester,, En éénmansdrama e.a. Bob Scholte zingt zijn nieuwste schlagers enj vain Poons speelt zijn nieuwste revuestukjei PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer W. H. Wanw werkzaam aLs hulpprediker te Schagen, een benoeming in gelijke betrekking te' Blei welke hij aangenomen heeft. poons m j R. WIJK AAN ZEE VERGADLitiNG VOETBALCLUB V.VJL Woensdagavond hield de voetbalveieentp V.V.E. een ledenvergadering in café „De Zc te Wijk aan Zee. De voorzitter, de heer Holthuis, wes opi.' ernst van deze bespreking, aangezien hel :- stuur met groote moeilijkheden te kae' heeft. Van de twee elftallen zijn op het oogenblik] leden in dienst, wat een groote handicap! Daarbij komt dat er veel achterstallige ca Cributie is. Het betalen van contributie is een allered plicht. Geprobeerd zal worden, bij den bond:? ductie te krijgen voor de in dienst zijnde ledtJ de achterstallige leden zien hun contributie id hoogd met eenige centen per week, tot da::: den achterstand hebben ingehaald. Een toJ stel van den secretaris, om zich uit der, bsa terug te trekken, wordt niet ondersteund, tweede penningmeester, de heer L. Schelle-.., zal voorloopig de geldmiddelen beheeren, daa" geholpen door den neer A. Duin. Het bestuur zal verder al het mog.elijke (fr om de kas te stijven, hetzij door een verlok in den zomer of door een collecte. Daarna ffli de vergadering gesloten. Een kijkje in de fraai ingerichte gymziu i ekzaal van het nieuwe Politiebureau te Velsen, HEEMSKERK R.K. VROUWENBOND. De goederen welke door de dames naaïkrd onderafdeeling van den R-K. Vrouwenbond, ai- vervaardigd, zullen Zondag a,s. in de zaal v« café „De Oranjeboom" worden tentoongo» SCHOOL VOEDING. Voor de laatste maal hebben de kinderen scboolvoedinig genuttigd. 112 kinderen hebben drie maal per week W de warme maaltijden gebruik gemaakt. In to» werden 3400 porties verstrekt. VROUWENAVOND. Door den R.K. Volksbond wordt op 6 SÈjjJ a.s. een speciale vrouwenavond georganisereiuj bondssecretaris de heer A. J. Angenent zal woord voeren. Bovendien zal een onderlinge™ loting worden gehouden. MUZIEKAVOND. Op initiatief van de vereeniging „Blinden-^-' ninig" zal Dinsdag 5 Maart a-s. in de Ned. Kerk een muziekavond door blinden worden JUBILEUM. De eerwaarde overste der pleegzusters, alM zal op 19 Maart a.s. haar zilveren ProKt.' feest vieren. De zuster is onder de kers een goede bekende, zij is vroeger nr- jaren als zuster in onze plaats 1 weest.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6