VELSEN Visscherij Snufjes. Varia" onder nieuwe leiding. Mevrouw Johanna Opdam neemt de w regie op lich. Mevrouw JOHANNA OPDAM. De tooneelverieniging heeft bij het begin van dit seizoen de artistieke leiding van haar regis seur Jan van Dommelen moeten missen, omdat deze door zijn werkzaamheden voor O. en O. te druk bezet. was. De voorzitter van „Varia" heeft in zijn openingsspeeches bij de 2 uitvoe ringen, welke „Varia" in dit speelseizoen reeds achter'den rug heeft, er al op gewezen, dat men bij Varia" het bedanken van den heer van Dommelen, die bij het ensemble aller sympathie ffist te winnen, voor de artistieke leiding als een ernstig gemis voelde. Het bestuur van „Varia" heeft ernstig ge zocht en thans gemeend de regie over de ver- eeniging wederom te moeten opdragen aan een vakman, zij het dan ditmaal een vertegenwoor digster 'van „de zwakke sexe" (.al is zoo'n uit drukking in dezen modernen tijd niet steek houdend meer). Mevrouiw Johanna Opdam te Aerdenhout Bentveld is voor de laatste voorstelling in dit seizoen met de regie belast. „Varia" heeft daartoe een pittig blijspel in studie genomen, dat den I veelzeggenden naam draagt van „Sally's vaders" en waarvan de opvoering in de maand April a.s. sal gaan. Mevrouw Opdam is jarenlang als actrice aan diverse tooneelgezelschappen verbonden geweest en toen wij haar in haar woning te Bentveld be zochten, vertelde ze enthousiast van de gelukkige jaren toen zij onder leiding van den bekwaam- sten regisseur dien Nederland ooit gekend heeft: Dr. Willem Rooyaards, haar loopbaan als actrice mocht aanvangen. Reeds spoedig nadat zij het diploma van de Tooneelschool behaald had kreeg zij bij zijn ge- zeischap een engagement, zoodat zij aan vele bekende tooneelwerken haar beste krachten geven kon. En wie weet mee te praten over Rooyaards' regie weet ook welk een buitenge woon strenge meester hij was. Maarook een mensch bezield met een groote, innige liefde voor de tooneelspelkunst. Ruim 9 jaar heeft Johanna Opdam bij Rooyaards gewerkt en in dit tijdsbestek veel, heef veel geleerd Daarop kreeg zij een engage ment bij het gezelschap van Rika Hopper en maakte daarmede 'n tournee van 3 jaar, waar bij aansloot een tournee van ruim 2 jaar mét het gezelschap „Die Haghespelers", onder leiding van Pierre Mols. In die twee jaar trok mevrouw Opdam het geheele land door met dit bekende gezelschap dat een tournée maakte met het overpopulaire tooneelwerk „De Rozenkrans" niet minder dan 550 maal speelde de nieuwe regisseuse van „Varia" in ,-De Rozen krans" mede, waarna zij wegens gezondheids redenen het tooneelspelen er voorloopig aan geven moest. Nadien heeft mevrouiw Opdam zich toege legd op het geven van declamatie-avonden en het regisseeren van vereenigingen. Zij heeft thans de regie over de Heemsteedsche Tooneel- Vereeniging en een tooneelvereeniging te Am sterdam. Ook heeft mevrouw Opdam de regie gehad over de bekende Haarlemsche tooneelver eeniging „Door Inspanning Uitspanning". (D.I.U.) Bij „Varia" zal zij zeker een vruchtbaar ar beidsterrein vinden. Maar ookkan zij, gezien het goede ensemble, waar „Varia" de beschik- EEN BETER OVERHEMD MODERNE DESSINS. JAC. NIERSE KALVERSTRAAT 116 IJMUIDEN-OOST. (Adv inpez. Med AGENDA TE HAARLEM Heden: zaterdag 2 maart Stadsschouwburg: Het Nederl. Tooneel: „Ik ben ïeventien jaar". 8.15 uur. La Gaité: Nachtfeest. Frans Hals Theater: ,,'t Sal waerachtig wel gaen!", 230, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ZarahLeander in „Das Lied der Waste", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Conradt Veidt in „De Tyran", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Carrière", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Non stoppragramma. 2.30'en na 7.T5 uui floorloopende voorstelling. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend nehalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van "-9 uur. Zondag 3 maart stadsschouwburg, Wilsonsplein: Tooneelgroep «bet Masker" met „De schaduw", 8.15 uur. "^entelijke Concertzaal: „Een vrouw uit het ?0« (met Mie en Ko). 8.15 uur. rans Hals Theater: „Finland", met causerie A. J. van der Vlugt, consul van Finland, 12 uur. p ®r Theater: „De tuin van Allah", 11.30 uur. li 0^m Theater: „Op reis door Zuid-Afrika". 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds v MAANDAG 4 MAART Tnrmo i Wilsonsplein: Het Nederlandsch ~q 1 „Een Finsch meisje", 8.15 uur. door Concertzaal: „Matthaüs Passion" Oratoriumvereeniging, T.45 uur. behalvpl!va-^0rama's' Schotersingel 117a. Geopend u<*aSs>.eiken werkdag van 35 en van '^voorstellingen des middags en des avond' u king over heeft, met deze krachten eer in leggen. Mevr. Opdam staat bekend als 'n ijverige, onver moeibare leidster van een gezelschap en als zoo danig zal uit de nieuwe samenwerking zeer zeker nog veel goeds tot stand kunnen worden gebracht. W. Cliché. De visscherij in oorlogstijd. Wat de regeering deed om het bedrijf op gang te houden. He1 jaarverslag van de Reedersvereeniging over 1939 is ditmaal al bijzonder vroeg verschenen. Het is, zonder de rede van den voorzitter den heer J. Polderman, uitgesproken ter gelegenheid van de opening van het nieuw katoorgebouw, 42 pagina's folio en bevat wederom belangwekkende cijfers en interessante beschouwingen, waarvan we de ac- tueelste, die over de regeeringsmaatregelen in oorlogstijd, hieronder laten volgen. Het spreek! vanzelf dat we nog nader op het verslag terug ko men. Waar eenerzijds is gebleken dat crisismaatre gelen moesten worden gewijzigd of vervallen, an derzijds bleek regeeringshulp meer dan ooit noo- dig en toen het bedrijf geheel tot stilstand werd gebracht is de regeering niet in gebreke geble ven stimuleerend te werken, aldus het verslag. Onder de maatregelen, die de regeering heeft getroffen, moet onderscheid worden gemaakt tusschen de maatregelen die de veiligheid ter zee en de maatregelen die den steun aan het bedrijf betreffen om dit weer op gang te brengen en te houden. Onder de eerste categorie vallen de maatrege len, die betrekking hebben op het waarschuwen van zeevarenden voor de oorlogsgevaren. Daartoe worden dagelijks radio-uitzendingen gedaan, be richten aan zeevarenden gepubliceerd en wat een voornaam punt is, voor de visschersvaartuigen kleine zeekaartjes beschikbaar gesteld, waarop zoo nauwkeurig mogelijk de mijnenvelden worden aangegeven. Van de zijde van de visscherij is tot de regeering via de Nederlandsche Visscherij centrale het ver zoek gericht, om, evenals gedurende den vorigen oorlog, een paar lichtschepen uit te leggen, het geen temeer noodzakelijk werd geacht, daar het vuurschip „Terschellingerbank" was weggenomen. De regeering heeft aan dit verzoek reeds spoe dig, hoewel gedeeltelijk, voldaan, door het vuur schip „Terschellingerbank" op een andere plaais neder te leggen, waardoor de oriëntatie voor onze visschers op zee zeer is vergemakkelijkt. Aangezien bij de regeering bezwaar bestond om een tweede vuurschip benoorden Doggersbank neer te leggen, is verzocht dan in ieder geval ten behoeve van de schepen die meer Zuidelijk vis- schen nog een paar lichtboeien te willen neerleg gen. Aan dit verzoek had de regeering op 31 De cember nog geen gevolg gegeven, doch van ree- derszijde werd de aandacht hierop gevestigd ge houden. Verder werden verschillende voorschriften ge geven betreffende het aanbrengen van nationa- liteitskenteekenen op de schepen en het aan boord nemen van reddingsvlotten, ten behoeve der be manning bij eventualiteiten. Al deze maatregelen konden evenwel nog niet de moeilijkheden overbruggen, die er bestonden om dc schepen in de vaart te brengen. Daar was in de eerste'plaats het molestrisico voor de sche pen, dat groote offers van de reederijen vroeg. De Zee- en Luchtvaartverzekeringswet strekte haar bescherming wel uit over de scheepvaart, maar niet over de visscherij. Bij het uitbreken van den oorlog heeft de regeering daarin wijziging gebracht en de mogelijkheid ook open gesteld voor vlsschersschepen om zich krachtens deze wet te verzekeren. De verzekeringspremie was evenwel zöó hoog, dat deze tezamen met andere verhoogingen van bedrijfskosten een onoverkomelijk beletsel vorm den om de schepen weer in de vaart te brengen. Op verzoek van de Reedersvereeniging is de re geering aan dit bezwaar tegemoet gekomen door voar de eerste zes weken 60 pCt. van de premie voor haar rekening te nemen, welke termijn later meer dan eens en tenslotte tot 31 December 1939 is verlengd. Een tweede bezwaar, waarmede het reederijbe- drijf te worstelen had, betrof den eisch der zee varenden de uitkeeringen krachtens molestonge- vallen met 50 pCt. te verhoogen. Ook over deze moeilijkheid heeft de regeering de visscherij heen willen helpen door eerst gedu rende zes weken dat risico van het bedrijf over te nemen en daarna voor de periode tot 31 December een regeling te treffen, waardoor het risico voor de reederijen werd gelimiteerd. Het derde punt waarvoor een regeling moest worden gevonden betrof een anderen eisch van de opvarenden, n.l. de zekerheid van een uitkeering van 21 per week aan ieder lid der bemanning van een schip, dat naar een buitenlandsche haven zou worden opgebracht en vastgehouden. Op ge lijke wijze als in de beide vorige gevallen heeft de regeering hierin voorzien door ook dit risico op zich te nemen Bij deze maatregelen heeft de regeering zich echter gesteld op het standpunt, dat het hier al leen gold maatregelen, om het bedrijf weder op gang te helpen, tijdelijke maatregelen, waarbij de regeering zich voorbehield om in geval de be- drijfsuitkomsten dit voor sommige of alle reede rijen toelaatbaar maakten, van de betrokkenen terug te vorderen wat te hunnen behoeve was ge daan. Wat betreft de 50 pCt. aanvulling op uitkeerinj_ bij molest-ongevallen, heeft de regeering op 22 November besloten dat de reederijen daarvoor 5 pCt. van hun bruto-besommingen aan de regee ring moesten afstaan tot vorming van een fonds waaruit de kosten kunnen worden bestreden, met dien verstande, dat een eventueel tekort van dit fonds door de regeering zou worden gedragen en een eventueel batig saldo t. z. t. ponds-ponds gewijze aan de reederijen zou worden geresti tueerd. Wij meenen hiermede de hoofdzaken te hebben aangestipt van de maatregelen die met het oog op den crisis- en oorlogstijd zijn genomen of ge wijzigd, en ofschoon wij verre van volledig moes ten blijven, hiermede te mogen volstaan. Wat in het begin van dit hoofdstuk werd ge constateerd. omtrent de omvorming die op dit gebied heeft plaats gehad, en de waarde van den steun die in 1939 aan het bedrijf is verleend, is hiermede voldoende aangetoond. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende organi saties zijn voor de week van 4 tot en met 8 Maart als volgt: Alg. Nederlandsche Metaalbewerkersbond 9.009.20 Werkloozenvereeniging 9.259.55 Alg. Nederlandsche Bouwarbeiders Bond 10.10, IJm. Transp. Fed. N.A.S. 10.3010.45 Ongeorganiseerden 11.0-012.00 R.K. Bonden 9.009.40 Kleine Bonden 9.4510.00 Chr. Bond v. Fabr. en Transportarbeiders 10.2010.50 Oud Kath. Vakverbond 10.5511.10 IJm. Federatie 11.1512.0^ OEN LEGAAT VOOR DE GOEDE HERDER KERK Aan de Goede Herder Kerk is een bedrag van f 2000 gelegateerd. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeënveg. Deze apotheek is tevens aange wezen voor den nachtdienst in de komende week. JAARVERGADERING VARA-AFDEELING. De afdeeling IJmuiden van de Vara hield deze week haar jaarvergadering in „Ons Huis". Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek dat er een opgewekt vereer.igingsleven heerschte. Het jaarverslag van het hoofdbe stuur en het Omroep-rapport werden goedge keurd evenals de jaarverslagen van secretaris, penningmeester en controle-commissie der af deeling. De aftredende hoofdbestuursleden en leden van den Vereenigingsraad werden weder candi- daat gestelt. Tot nieuw lid van het afdeelingsbestuur werd gekozen de heer G. van Hinte. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden cup 1 Januari 720 bedroeg. „THE RAMBLERS" KOMEN WEiER IN „THALIA". De afdeeling IJmuiden van de Vara belegt Dinsdag 5 Maart a.s. een propaganda-feestavond ■in Thalia". Medewerking verleenen het bekende Vara- dansorkest „The Ramblers", Albert de Booij en Peter Pech. De belangstelling voor dezen avond was zoo groot, dat de zaal reeds op 27 Januari uitver kocht was en velen teleurgesteld moesten wor den. Dr. EUWE KOMT WEER BIJ H. S. Volgens een bericht van Hoogovenstaten zal dr. Max Euwe, die, zooals men weet, heeft deel genomen aan het Nieuwjaarstoumooï van H. S., omstreeks Paschen weer een bezoek aan de club brengen om simultaan te spelen of een causerie te houden. BOUWEN SCHUTSLUIS. Het bouwen van een schutsluis in den Spiegel polder onder Weesperkarspel is opgedragen aan de N.V. Amsterd. Ballast Mij. voor f 150.000. O. EN O. VOOR MILITAIREN. De commissie van O. en O. in de Positie IJmuiden organiseert Dinsdag 5 Maart a.s. een tooneelavond in het St. Fidelisgebouw Het Na tionaal Tooneel zal opvoeren „Duikie op het oorlogspad", blijspel in 3 bedrijven, o. 1. v. André van Dijk. Berichten aan zeevarenden. Zeegat van de Maas, Oude Maas. Betonning tijdelijk opgenomen. Op ongeveer 51 gr. 58 min. 7 sec. Nb. en 4 gr. 6 min. 9 sec. Ol. zal binnenkort een roode lichtboei, toonende een groen onderbroken licht, elke 12 sec., helder 5 sec., worden uitge legd, ongeveer N.O. van spitse ton No. 6 van den Nieuwen Waterweg. Deze lichtboei geeft de Z.-zijde van het vaarwater aan. Passeeren be.-Z de lichtboei is verboden. Aanvoer Ver. Kon. Papierfabrieken. Over de maand Februari van dit jaar werd voor de Papierfabriek te Velsen noch papier hout noch houtstof aangevoerd tegen een hoe veelheid van 8100 balen of 1370 ton cellulose in dezelfde maand van het vorige jaar: Evenals in de afgeloopen maand werd ook in die van verleden jaar geen papierhout aangevoerd. In de eerste twee maanden van het loopende jaar werd aan genoemd bedrijf een hoeveel heid van 5600 cub. vad. papierhout en 500 ton cellulose aangevoerd tegen 3640 ton cellulose en geen aanvoer van papierhout over dezelfde maanden van 1939. IJzerexport Kon. Ned. Hoogovens. In de afgeloopen maand werden slechts 2 la dingen piekijzer van uit de zeehaven van het Hoogovenbedrijf verscheept tegen 11 ladingen in dezelfde maand van het vorige jaar. Over de eerste twee maanden van dit jaar werden slechts 6 ladingen in totaal van ge noemd bedrijf verscheept tegen 24 ladingen over dezelfde periode van vorig jaar. Aanvoer ijzererts Kon. Ned. Hoogovens. Over de maand Februari j.l. werd een hoe veelheid van 22.000 ton ijzererts aangevoerd voor het Hoogovenbedrijf alhier tegen 37.000 ton in dezelfde maand van het vorige jaar. Gedurende de twee eerste maanden van dit jaar werd voor genoemd bedrijf aangevoerd een hoeveelheid van bijna 40.000 ton tegen ruim 80.000 ton over hetzelfde tijdvak van ver leden jaar. Als gevolg van den huldigen internationalen toe stand liep de aanvoer van deze grondstof dus met de helft terug. Het was met de ponten weer mis. Ernstige stagnatie in het verkeer. Velsen-Noord en met name de Wijkerstraat- weg beleefde gistermiddag- en avond weer eens een echte „pont-misère", welke van zulk een omvang was, als nog nimmer, aldus onze politie-zegsman, ook tijdens den zomer niet is voorgekomen. Het ontstaan van deze voor zeer veel autobe stuurders allerminst prettige en ergernis ge vende misère, wat te wijten aan het feit, dat reeds vroeg op den middag, waar de oostelijke kettingpont al gedurende langen tijd uit den dienst is genomen nu ook de westelijke ket ting pont het moest opgeven, daar één van de kettingen van het betreffende rad was afgegle den en was vastgeloopen. Onze zegsman vertelde, dat hij reeds van af half drie des middags zijn post bij het pont- veer betrokken had en daar des avonds om half negen nog stond. Niet alieen het onklaar raken van de ketting pont was oorzaak van de ontstane stagnatie. Mede-oorzaak was een groote militaire colonne met kanons- en geschutswagens. De stagnatie voor het verkeer was van dien aard, dat tusschen vijf en zeven uur des avonds cie rij auto's en bakfietsen reikte tot voorbij de Melklaan. Om acht uur was er eenige teekening van voortgang te bespeuren. De twee vrij varende ponten, welke af en aan steeds gelijk van wal gingen om niet nog meer stagnatie te veroorzaken, en het pontper- soneel deden hun best om schot in de rij van wachtende verkeersmiddelen te krijgen. Toch waren er autobestuurders, die een uur lang moesten wachten aleer zij naar den Zuid wal konden worden overgezet. Hoe lang de file van wachtende auto's was, moge blijken uit het feit, dat wij om ongeveer zes uur „voor de aardigheid" ruim 130 wagens van allerlei slag telden. Menig autobestuurder zal verzucht hebben,... was nu de tunnel er maar! De autobussen ondervonden van deze misère geen noemenswaardigen hinder. HET PROGRAMMA VAN STRAWBERRIES. Voor a.s. Zondag is voor de Hockeyclub „Strawberries" het volgende programma vast gesteld Heeren: Strawberries IAlliance I 2 uur. Zandvoort IIStrawberries H 2 uur. Dames: Amsterdam nStrawberries I 10.30 uur. Kraaien IStrawberries H 11 uur. Opstelling heeren I: v. d. Bliek, Ferment, Brandhoff, Bangma, v. Randtwijk, de Mooy, Witkamp, Brunink, Bas, Sluiters, Korstanje Dames I' M. v. d. Zee, R. Aimse, B. v. Malsen, J. Melchers. A. Lamboo, B. Poldervaart, G. Schaap, J. Dekker. T Lefering, K. Ophoff, R. v. Ronkel Zilveren jubileum. Gisteren herdacht de heer J. A. Kroon zijn zilveren jubileum bij de N.V. Ver. Kon. Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen, waar hij in de papierfabriek werkzaam is. Des morgens werd de jubilaris op het kantoor ontvangen, waar hij namens de directie werd geluk gewenscht en hem de gebruikelijke en veloppe werd aangeboden. De jubilaris bracht den verderen dag in hui- selijken kring door. CDXLIV. Het is wel merkwaardig: terwijl we in de krant, lezen, dat de Deensche en de Belgische visschers het bijltje er bij neerleggen, gaan we in IJmuiden eerst goed beginnen. Wat zegt u er van, dat op één dag lil. Donderdag acht trawlers naar zee vertrokken, waaronder één nl. de Isabel voor z'n eerste reis in oorlogstijd? Dat begint al weer wat te lijken en we kunnen de komende weken heel wat visch verwachten, want er varen ook steeds meer loggers en er gaan nog steeds meer loggers naar zee, want er schijnt wel liefhebberij voor een „stee" op een logger te zijn. En dan zijn er nog de Deensche, de IJmuider, Nieuwedieper en Texelsche kot ters, die zoo langzamerhand ook een aardig wootdje mee beginnen te praten. De omzet in Februari bedroeg al weer meer dan vijf ton en het zal in Maart wel weer veel hooger zijn, ongetwijfeld niet veel minder dan in Maart 1939. En het maandbericht van de afdeeling Visscherijen van Economische Zaken leert ons, dat de dagopbrengst der trawlers, wat de hoe veelheid en wat de opbrengst betreft, bijna ver dubbelde. Met de tegemoetkoming van regee- ringszijde rekening houdende, wil het mij voor komen, dat de exploitatie der trawlers over het algemeen wel loonend is, alhoewel er natuur lijk nu en dan wel eens klappen vallen, vooral in den hoek van de kustbooten. Er kwamen deze week binnen 16 trawlers al weer meer dan verleden week 12 loggers en niet minder dan 25 kotters, waarvan 14 Deensche, ook een aantal dat veel hooger is dan anders en dat er inderdaad op wijst, dat de De nen met hun visch steeds meer naar IJmuiden in plaats van naar Engeland gaan. Al met al is het een week geweest met een hoog omzet cijfer, dat er veel toe heeft bijgedragen, het half millioen vol te maken. Er waren weer mooie besommingen, zoowel bij de trawlers als bij de andere schepen. Viking Bank, Delft, Gloria, Eringa zoo maar door. Dat waren de beste, alle boven 8000 gld. maar met 5 a 6000 gld kwamen er nog eenige achter na. En bijna alle kotters en loggers kwamen in een getal van drie cijfers. Door dit groote aantal schepen werd de markt rijk voorzien van alle soorten visch en het gevolg was, dat het uit was met de fancy-prij- zen van Januari waarvan de vischhandel een dankbaar gebruik gemaakt heeft. PIETERMAN. Schoorsteenbrand tijdig gebluscht. Gistermorgen omstreeks half acht ont stond een schoorsteenbrand in een woning aan de Ogelwichtstraat, bewoond door de familie Gleysteen. De bewoner, die juist op het punt stond naar zijn werk te gaan, waarschuwde een van de^ bij hem in de omgeving wonende brandweerlieden, die alleen echter weinig kon uitrichten, waarom hij de brandweer liet alavmeeren. Reeds spoedig na aankomst van de brandweer was de schoorsteenbrand, welke zich in den beginne tamelijk ernstig liet aanzien, gebluscht en waren maatregelen genomen om uitbreiding te voorkomen. Het gebeurde in deze volkrijke buurt bracht uiteraard veel menschen op de been. OUDERAVOND O. L. SCHOOL G. Wegens de bezetting door de militairen in School G. werd deze ouderavond gehouden in het gebouw van de speeltumvereeniging „Kinder vreugd". Om ongeveer 8.15 uur opende het waarnemend hoofd der school, de heer P. v. d. Werff, den ouderavond, welke vrij goed bezocht was. De heer Van der Werff besprak den toestand van de school en noemde deze naar de huidige om standigheden zeer goed, Vervolgens sprak de voorzitter van de Ouder commissie tot de ouders over het schoolfonds, de werkzaamheden aan de school, zooais de Fransche cursus en de huisviijtcursus, waarvan in het zaaltje verschillende werkstukken waren tentoongesteld. De heeren Allan, Duyve en Oostveen werden herkozen. Zr. Krijger meld tenslotte een lezing over een tocht naar den Balkan. De mooie film, met muzikale illustratie hierbij gegeven, liet de aan wezigen genieten van vele mooie naluurtafe- reelen. Aan net eind werd een komisch filmpje vertoond. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. de BestBroersen, d., Marconi straat 54, IJmuiden. V. HoutmanWortel, z., Planciusstraat 28, IJmuiden. J. J. C. Weber—Da vids, z., Bruno Klauwersstraat 24, Santpoort. E. J PostWiegman, d., Schoonoordstraat 15, Vel sen-Noord. H. W. Vermeulen—Blokzijl, d., Elzen straat 6, IJmuiden. J. PeenemanVermerris, d., D. Hartoghdwarsstraat 10, IJmuiden. J. K. v. d. Heijden—Ackermans, z., Planciusstraat 32, IJmuiden. Overleden: C. Vermeulen, 79 jaar, echtgen. van C. Heekelaar, Cederstraat 26, IJmuiden. H. van Slooten, 84 jaar, echtgen. van K. Visser, Willem Beukelszstraat 15, IJmuiden. J. Botter, 56 jaar, echtgen. van C. Zomerdijk, Wüstelaan 43, Sant poort. Ondertrouwd: H. L. Warnier te Geffen (N.B.) en H. S. Potjer, Brederoodscheweg 54, Santpoort; t. a. Geffen (N.B)E. de Beer, Kortenaer- straat 17, IJmuiden en T. Kouwenoord, Wille- brordstraat 40, IJmuiden- t. a. Trompstraat 55, IJmuiden. P. van der Wal, Dordrecht en H. Pellikaan, Planciusstraat 20, IJmuiden. Getrouwd: J. Goos en E. Klinge, t. a. Lumeij- straat 40, IJmuiden. A. J. v. Kampen en K. J. Bakkernes, t. a. Frans Halsstraat 58, IJmuiden. G. J. F. v. d. Linde en J. M. L. Oosterwaal, t. a. Kortenaerstraat 42, IJmuiden. H. Wezelman en A. Keirsgieter, t. a. Kanaalstraat IJmuiden. Speciaal adres OmNjsteil van foto's, plaatwerk, schilderstukken enz. KUNSTHANDEL ARTISTIEK" Kalverstr. 8IJmuiden-O., Tel. 5705 (Adv ïngez. Med.) JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Twee-in-een-patroon 2990. Beide japonnen zijn te maken, behoudens kleine wijzigingen, aan de hand van één patroon Verschil in halfsafwerking en mouwen. Links een gebloemd dessin op donkeren on dergrond, dat b.v. ook in moesjes heel aardig werkt, met shawlkraag en ruime, ietwat klok kende mouwen. Voorbanen in scherpe punt op geknipt, ^uiting met knoopjes en lusjes. Rechts een effen zijden of dunne wollen japon met V- vormige halsafwerking en lange, niet geheel aan den pols aansluitende mouwen. De eenige gar neering bestaat uit een corsage. Men ziet aan het uitgevouwen patroon hoe eenvoudig beide japonnen te maken zijn. Patroon in maat 52 Prijs 26 cents; het is van Maandag af, ge durende een week verkrijgbaar: Kennemerlaan 42, IJmuiden en Breestraat 39, Beverwijk. dURGERLUKc. S EAND HAARLEM. 1 Maart 1940. Bevallen: 29 Febr.: H. Schenk—Visser 2 z., 9 C. de Graaffvan Tessel z„ E. F. van Vee- nendaalNijenhuis z„ H. KoekWehnes d., 1 Maart: J. M. van den Bergvan der Wereld z. Overleden: 28 Febr.: A. Bonda 73 j. Jans- weg; M, Pregel—Koning 74 j., Rollandstraat; S. C. Beekelaar 50 i- Groot Heiligland; 29 Febr.: W. Prinsen 81 j., Twijnderslaan; J. Klasbou 65 j., KI. Houtweg 83 rood; A. van Schuppen 77 j., Transvaalstraat; H. J. de Wit, 17 j„ Gouwstraat; S. KonstNegerman 72 j., Kamperlaan: F. Kaestner—van Vliegen 59 j., Spaansche"aartst,raat- C. M Wijker -Jonk man 63 j., Koolsteeg; H. de Vries—Grawe 40 j. Kenaupark. 1 Maart: C. M. Spiering—Beets 84 j., Westerhoutpark.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 9