hélj W§3) pP ee*t waah&oty wxA hmftfeit Jaarvergadering van de Hard- draverijvereeniging. Draverij op 15 Augustus. 1? In het Kennemer-Hotel hield gisteravond de Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" haar jaarvergadering, die vrij goed was bezocht. De voorzitter, de heer A. Blom Hzn., herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat het afgeloopen jaar geboekstaafd zal worden als een jaar, dat niet licht vergaten zal worden. Op den dag van de jaarlijksche harddraverij immers werd de voor mobilisatie afgekondigd. De vereeniging heeft dan ook zeer te lijden gehad van den gespannen toe stand. Ook de entrees daalden in 1939 zeer belang rijk. er werd zelfs f 2000 minder ontvangen, dan in 1938. doch dank zij de verloting is de financïeele toestand van de vereeniging nog gezónd. Nadat spr. het overlijden van den oud- en eere-voorzitter don heer J. F. Braun, had gereleveerd, uitte hij den wensch, dat het in 1940 weer een echte ouder- wetsche harddraverij en een beter jaar zou wor den, niet alleen in het belang van de vereeniging maar ook in het belang van de paardensport in het algemeen. Nadat de voorzitter nog een lans had gebroken voor het weer in leven roepen van den totalisator, die weer nieuw leven in de paarden- wereld zal kunnen brengen opende hij de verga dering. Na vaststelling der notulen deelde de voorzitter één en ander mede over de schoolvoeding. Na eenige bespreking verklaarde de vergadering zich bereid het comité van schoolvoeding bij een even tueel tekort in het seizoen 19401941 een subsidie te verleenen. Besloten werd de statutenwijziging nog eenigen tijd aan te houden. Het jaarverslag van den secretaris, releveerde het verscheiden van de heeren J. J. Bisschop, één van de oudste leden van -de vereeniging, en J. F. Braun, oud- en eerevoorzitter, die zeer veel tot den bloei van de vereeniging heeft bijgedragen. Aan de jaarlijksche harddraverij was een groot deel van het verslag gewijd. Ook de verloting, die evenals de draverij ondanks de afkondiging van de voor-mobilisatie, een succes werd, waarin vooral de heer E. Rus een groot aandeel had. De secre taris besloot zijn breedvoerig en keurig verzorgd jaarverslag met den wensch, dat de vereeniging nog lang van de gaven van haar ijverigen voor zitter zou mogen profiteeren in het belang van de drafsport in het algemeen en van de Beverwijk sche harddraverijvereeniging en van Beverwijk's ingezetenen in het bijzonder. De penningmeester, mr J. A. B. Sanders, rele veerde in zijn financieel overzicht, dat de ontvang sten dit jaar verminderd waran. Op de kampioens- draverij in 1934 ontving de vereeniging aan en- tree's f 3500 en nu slechts f 1430.25, terwijl de kosten even hoog zijn gebleven. Nog nooit had de penningmeester zoo'n laagte-record meegemaakt. Niettemin werd f 525 voor de schoolvoeding uit getrokken, terwijl er f 350 meer aan prijzen werd verreden. De vereeniging bezit echter nog f 1640.91 en nog twee vorderingen van f 100. Ook het leden tal steeg weer en bedraagt nu 407. De loterij droeg veel bij tot het uiteindelijke financieele re sultaat. De baten hiervan waren f 1042.De uit- gavcin bedroegen f 3747,92. De beide overzichten van secretaris en penning meester werden onder dankzegging en waardee- rend applaus van de vergadering goedgekeurd. Namens de kascommissie deelde de heer F. Sprengers mede, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester uitstekend in orde waren be vonden. Spr. bracht hulde aan het beleid van den penningmeester. In de kascommissie werden benoemd de heeren De Ruiter, G. Sijtvald en Ph. Schram. Alvorens tot de bestuursverkiezing werd over gegaan bracht de voorzitter warmer, dank aan het aftredende bestuurslid, den heer H. H. Meijer, die zich niet herkiesbaar stelde, voor het vele werk, dat hij in zijn langdurige zittingsperiode voor de vereeniging heeft verricht In de vacature van den heer Meijer werd geko zen de heer H. Blom Jzn. Het periodiek aftreden de bestuurslid, de heer F. Pleeging, werd met vrij wel algemeane stemmen herkozen. De harddraverij in 1940 werd zondei* discussie voorloopig vastgesteld op Donderdag 15 Augustus. Het bestuur stelde hierna voor de volgende prij zen op de harddraverij te laten verrijden: le prijs f 400. 2e pr. f 150, 3e pr. 75, 4e pr. f 25. Indien de toestand zich in gunstigen zin wijzigt zegde het bestuur toe den tweeden prijs tot f 200 te verhoogen. Dit op advies van don heer H. v. d. Pol. Bij de bespreking over het vuurwerk stelde het bestuur voor, dit jaar de jaarlijksche harddraverij dag niet met een vuurwerk te laten besluiten, doch indien zich een commissie zou vormen voor het bijeenbrengen van een bedrag voor het vuurwerk was de vereeniging bereid een bijdrage te verlee nen. Aldus werd besloten. Naar de algemeene vergadering van den Bond van Hard draverij vereen igingen in Nederland, die op 21 Maart te Alkmaar wordit gehouden, werd afgevaardigd de heer F. Pleeging. Besloten werd om ook dit jaar weer een verlo ting te organiseeren. Bij de rondvraag bracht de heer Meijer nog dank aan den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en zijn medebestuursleden voor de prettige sa menwerking in al die jaren, waarin hij zitting heeft gehad in het bestuur. De voorzitter sloot hierna met tal van wen sch en voor 1940 en de gebruikelijke woorden van dank deze geanimeerde vergadering. Na afloop volgde nog een vertooning van de films Harddraverij 1939 en van de cours te Alk maar (800 M.) en Mereveld. Vooral de gekleurde film van de lainge baan te Schoorl viel in den smaak en genoot de volle aan dacht van de vergadering. Niet minder was dat het geval met de kleurige collectie gekleurde lan taarnplaatjes van de onlangs alhier gehouden bloemententoonstelling. Het Fotobureau Marx oogstte hiermede een welverdiend succes. Tenslotte verdient vermelding, dat deze verga dering ook werd bijgewoond door dan heer H v. d. Pol, voorzitter van de Vereeniging van Eige naren, die door zijn aanwezigheid uiting gaf aan de aandacht, die deze vereeniging voornemens is aan de korte banen te besteden. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Woensdag. Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.— Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 diversen. 11.20 Parijs, 12.05 diversen 12.20 Brussel. Ned. 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg. 3.35 Duitschland-zender of diverschen. 4.20 Parijs 4.35 Londen Reg. 5.20 Parijs. 6.20 Londen Reg. 7.40 diversen. 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned., 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal programma. 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.Brussel Ned. 9.20 diversen, 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma. 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg. 5.20 Nationaal programma, 6 20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 8.30 Keulen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Tweede xmhvikkeliivgsavond voor kleine tuinders. Maandagavond werd in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" de tweede ontwik kelingsavond gehouden voor de kleine tuinders. De heer W. van Dok sprak ditmaal het openings, woord, dat hij in hel bijzonder richtte tol de hee ren mr. Spaan en Waardenburg, direcleuren van Sociale Zaken te Beverwijk en ie Velsen. In het kort zette spr. nog eens de bedoeling van deze ont wikkelingsavonden uiteen. De heer Van Dok be toogde, dat met het verleenen van steun niet al tijd kan worden doorgegaan. Wanneer de thans ondersteunde tuinders weer geheel op hun be drijven zijn aangewezen, zullen zij voldoende kennis moeten bezitten om hun bedrijven volko men te beheerschen. Op deze avonden zullen de tuinders hun parate kennis kunnen vermeex'deren, om daarmede gewapend de komende moeilijkhe den in hun bedrijven het hoofd te kunnen bieden. De heer Jos. te Mey heeft hierea een causerie gehouden over het onderwerp: „Beteekenis van het grondonderzoek", welke causerie gevolgd werd door een geanimeerde gedachlenwisseling. De heer W. van Dok sprak een slotwoord, waar in hij dank bracht aan den inleider. EEN NIEUWE GRaFIN MARITZA. Greet Koeman zingt bij de operette. Naar wij vernemen is Dora Schrama, die bij de operette, welke door het Beverwijksch a capella koor ingestudeerd wordt, de titelrol van Grafin Maritza zingen zou, door haar engagement aan het theater Carré verhinderd aan de uitvoeringen al hier mdée te werken. De tournée met „De dochter van den tamboer-majoor" blijkt n.l. zulk een succes te zijn, dat zij geen tijd meer kan vinden voor deze medewerking. Het bestuur van het koor is echter diligent ge weest en heeft een waardige plaatsvervangster weten te vinden in den persoon van de bekende zangeres Greet Koeman, die dikwijls voor de V.A.R.A.-microfoon optreedt en die tijdens haar verbintenissen bij de Wagner-vereeniging (waar zij in een muziekdrama van Claude Debussy een hoofdrol vervulde) zulke uitstekende critieken heeft gekregen. Het valt niet gemakkelijk een operette-zangeres als Dora Schrama te vervangen, maar de leiders van de operettespelers alhier zijn de overtuiginj toegedaan, met Greet Koeman een goede keuze ge daan te hebben. De data der uitvoeringen, die onder leiding van den dirigent Leo Pielage en den regisseur Reinhard Rijke staan, zijn vastgesteld op de Donderdagen 18 en 25 April a.s. „MULIER-VELDLOOP" TE BEVERWIJK Behoudens goedkeuring der militaire en burger lijke autoriteiten wordt de veldloop over 4 k.m. om den Mulier-beker gehouden op Zondag 31 Maart op het landgoed „Rooswjjck" te Velsen-Beverwijk. Aan militairen 'wordt gelegenheid geboden, aan dezen veldloop deel te nemen. Wat de tuinders kregen. Andijvie per 100 kg. 2830 Prei per kg. 613 Uien per kg. V/s3.70 Witlof per kg. 1524 Waschpeen per kg. 36.20 Knollen 1 per stuk 59 Tdem 2 per stuk 23 Breekpeen per kg. V/s2.80 Bieten per kg. 2—31 /s Gele kool per kg. 34 Roode kool per kg. 46 Appelen per kg. 16 Spruiten per kg. 1635 Nero per kg. 512Vs De verrichtingen van de Strawberries. De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden van de Hockeyclub „Strawberries" waren: Dames: Strawberries—Hurley 00 Rood Wit IVStrawberries n 170 Heeren (Tresling-beker) Groen Geel II—Strawberries 09 Strawberries II— Pinokkio 14 Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Dames StrawberriesB.D.H.C. B.D.H.C. H—Strawberries n. HeerenSti awberries—H.B.S. Hurley—Strawberries n Paaschwijdingsavond in de Geref. Kerk. Op Donderdag 21 Maart wordt in de Geref. Kerk een Paaschwijdingsavond gehouden, waarin ds. H. Holtrop het woord zal voeren. Medewerking verleenen de Christelijk Ge mengde koren „Vox Humana" en „Halleluja" uit IJmuiden, beide onder leiding van den heer P. J. Potgieser. De koren brengen ten gehoor* .Christus" van Mendelssohn en twee deelen uit ,Ein deutsches Requiem" van Brahms. Een Paaschverrassing in Luxor. Het Luxor Theater brengt in het Paaschpro- granuma de première voor Nederland van de machtige film ,Beau Geste" met Gary Cooper Ray Milland en Brian Donley in de hoofdrol len. 1 EEN OUD GEBRUIK OP PALMZONDAG. Gistermorgen heeit na de kerkdiensten de ge bruikciijke optocht met Palmpaschen plaats ge had, Onder leiding van den Baljuw en voorafge gaan door de Kruisvaart en zijn trommelslagers trok de kleurige stoet waarin het geel domineerde door het dorp. Er waren prachtstukken bij. Een en ander had veel bekijks. Jammer, dat de regen aan het geheel veel afbreuk deed. SANTPOORT WIJK AAN ZEE EEN LEEGE KAS EN EEN VET VARKEN. B. en W. hebben de schaak- en damvereeniging ,Denk en Zet" toestemming gegeven een verloting te houden. Het doel is aankoop van spelmateriaal, vooral wedstrijdklokken en borden. De eerste prijs is een vet varken. CREMATIE J. BRANDS. Onder zeer groote belangstelling heeft gister middag te Velsen de crematie plaats gehad van den heer J. Brands, toonkunstenaar te Alk maar, die directeur was van vele zangkoren, o.a. van het gemengd koor Vox Humana alhier. De leden van Vox Humana hadden op de gale rij in de nieuwe hal plaats genomen en zon gen, onder leiding van den heer H. J. Arisz, „Ecce quomodo moritur" van Handel. De heer F. Bangert sprak als eere-voorzitter van de Liedertafel Amstels Werkman te Am sterdam, waarvan de ontslapene ook dirigent was, de heer -C. G. Eshuis, voorzitter van genoemde liedertafel, sprak als vriend; de heer K. Sïxma. dirigent van het zangkoor van de Vereeniging tot bevordering van den volkszang, dankte den overledene voor alles wat deze in het belang van den volkszang had gedaan. Tenslotte sprak de heer J. Westei-hoven, voor zitter van Vox Humana alhier. Deze zeide dat de heer Brands gedurende 14 jaar zijn beste krachten aan het koor had gegeven en dat deze jaren glorie-jaren voor het koor waren geweest, Spr. dankte den overledene voor de wijze lessen en voor zijn groote toewijding. Een dameskoor uit Alkmaar, Pro Ate, dirigent de heer Jac. Jansen, zong daarna „In monte olivetti", van Martini. Bij het dalen der kist speelde de organist het Largo van Handel. Een broeder van den overledene dankte voor de belangstelling. BRIDGE-NIEUWS De bridgeclub „De Kennemei's" en de Bridgeclub „Santpoort" ox-gnniseex-en op Zatex'dag 30 Maart a.s. in hun speellokaal Hotel „Velserend", nabij de Ruïne van Brederode een open drive. NEDERL. VER. VOOR LUCHTBESCHERMING. Dezer dagen werd een gecombineerde vergade ring van het afdeelingsbestuur van de Nederland- sche Vex-eenïging voor luchtbescherming met de ondei-afdeelingsbesturen gehouden. Nadat de agenda voor de algemeene ledenver- gadex-ing deze afdeeling, welke op 16 April gehou den zal worden, was vastgesteld wei-den de heex-en Stai-ing, Hoes en Van Scherpenzeel bex-eid gevon den, de afdeeling te vertegenwoordigen op de al gemeene ledenvergadering te houden op 30 Maart te Uti-echt. Natuurlijk wenscht mén de nieuwe regeling, welke ten aanzien van het Maandblad is getroffen, aan een bespreking te onderwerpen. Daar het afdeelingsbestuur van meening is, dat ieder lid het orgaan moet blijven ontvangen, werd het hoofdbestuur medegedeeld, dat aan een collectief abonnement de voorkeur gegeven wox-dt. De afdeeling betaalt dus per lid per jaar 0.30 voor het maandblad en 0.10 afdracht aan het hoofdbestuur. De jaai-lijksche contributies a 0.40 bx-engen de afdeeling dus niets in kas! Dat men derhalve zooveel mogelijk meer dan 0.40 per jaar aan contributie betale. Daarop kwam het voornaamste punt aan de oi'de: Hoe kan de afdeelingmeer werkzaam zijn in de gemeente Velsen? Veelal wordt gezegd: „Ik betaal contributie, wat doet de vereeniging?" Insiders weten wel, dat de vex-eeniging veel wei-lc verricht, doch als er niet wat meer aan den weg wordt getimmerd en de gx-oote trom geroerd, mei-kt men er niet veel van. Suggesties als: lezingen houden met lantaarn plaatjes, optochten organiseeren, werden door het bestuur in overweging genomen. Bij de bespi-ekingen over wat door onze afdee ling is bereikt bleek, dat in het grootste deel der gemeente goede resultaten op het gebied der zelf bescherming waar te nemen zijn. Alleen in IJmui den Oost is het nog e'en hopelooze toestand. Nage gaan zal worden wat hiei-aan te doen is. De eerste stoot in deze richting gaf een dei- bestuursleden toen hij een discussie uitlokte over de voordeelen als men zich voor de vrijwillige diensten aanmeldt. Het is geep pretje zijn vrijen tijd te besteden aan het volgen van een cursus in E.H.B.O., verbindingsleer, brandweer e.a. Boven dien kan een vrijwilliger die zich aan zijn taak ont trekt gerechtelijk vervolgd worden. Dus kan men beter geen vi-ijwilliger zijn, wordt gezegd. Het hoofd van den luchtbeschermingsdienst stelde toen in het licht, dat reeds nu gevordei-d kan wor den om zich voor een aangewezen dienst te be kwamen. Met het kiezen van een taak of plaats van te werk stelling kan dan geen rekening meer worden gehouden en in ooi-logstijd nog minder. Dus is de vrijwilliger, die het wei-k geleerd heeft en weet waar hij dat werk zal moeten vei-richten, natuurlijk dicht bij huis en gezin, toch wel beter af! IJmuiden-Oost overweegt dit en steunt de blok- organisatie. De N.V.L. vi-aagt blolcleiders om de zelfbeschermingsmaatregelen in het blok te organi seeren. Op een vraag waarom de vereeniging de aan schaffing van gasmaskers niet stei-ker propageert, werd geantwoord dat gasaanvallen in ons winderig klimaat weinig succes zullen hebben. Bovendien leert de praktijk (Spanje, Polen, Finland) dat de oorlogvoerenden zich blijkbaar tweemaal bedenken cm gas te gebruiken. De geheele wei-eld zou zich met afschuw tegen den verbruiker keeren. Nadat besloten was meexmalen een vergadering als deze te houden, sloot de heer Staring deze vruchtbare bijeenkomst. ï(et tri co-mek£ op 'Aav lngeL Hoe de krant ontstaat. Lezing voor Papyrus. Voor een flink aantal leden en belangstellenden van de Papyrus Studie Club, hield gisteravond in het groote schaftlokaal der Papierfabriek de heer C. Peis, papaerdeskundige aan deze fabriek een zeer interessante lezing over: „de Courant". Nadat de heer C. Halff, voorzitter de bijeen komst geopend had, waarbij hij de vele aan wezigen welkom heette, ving de heer Pels zijn lezing aan, daarbij teruggaande tot den tijd van de oude Grieken en Romeinen, die toen reeds publicatiemiddelen bezaten om voorts de tijden door te gaan tot omstreeks 1600, van welk j aai de eigenlijke eerste periodieke berichtgeving dateert. Ook waren er vóór en in dien tijd „spreken de" berichtgevers, n.l. pelgrims en postmeesters, welke laatsten een zeker monopolie genoten en zelfs door den Staat werden gesteund. Allengs kwam de krant, zooals wij deze nu in uitgebrei- den voim kennen en waaraan de vooruitstreven de techniek ontzaglijk veel heeft bijgedragen. De eerste in Europa verschijnende krant werd 8 January 1656 „tot Haeriem op de Markt gedruckt door Abraham Casteleyn". In dien tijd werden per uur 250 kranten gedrukt, doch dooi de vinding van König, die een voor dien tijd be hoorlijke snelpers ontwierp en de basis vormde voor de huidige groote rotatiepersen, kunnen thans per uur 50.009 exemplaren worden ge drukt. Op duidelijke wijze toonde de spreker aan hoe de tegenwoordige zetmachines werken, de matrijzen, stypes en clichés ontstaan. De huidige zetmachine is één van de grootste won deren der techniek op het gebied van de bericht geving. De vraag waarmede een krant wordt gemaakt beantwoordend, zeide spr., dat hiervoor aller eerst papier noodig is en zette hierbij de papier fabricage nog eens kort uiteen. Vervolgens zijn noodig de rotatiezetsels, waarvan voorbeelden aanwezig waren en tenslotte inkt, waarbij een toelichting werd gegeven, hoe deze inktbereiding vroeger geschiedde. Ook het foto-cliché werd letterlijk en figuur lijk onder de loupe genomen. Vervolgens behandelde de heer Pels de opmaak, inhoud en berichtgeving van de krant. De in houd is zoowel voor tekst- als advertentiekolom men ten behoeve van de lezers psychologisch juist ingedeeld. De berichtgeving, welke voor het groote nieuws door de groote nieuwsbureaux geschiedt, van welke nieuwsbureaux op een gekleurde kaaft duidelijk werd aangetoond welk gedeelte dei- wereld zij bestrijken, heeft plaats door middel van de telex en de tele-dictaphone, waardoor binnen zeer korten tijd een zeker bericht publiek kan worden. Reuter moet als de grondlegger van de groote wereld-nieuwsbureau worden beschouwd. Aan het slot van zijn zeer interessante en met aandacht gevolgde lezing bespi-ak de heer Pels nog het advertentie- en reclamewezen van de krant, alsmede de ethische waarde. In een korte pauze declameerde mevrouw R. Pels—Veld: „Een aanklacht van het papier", 'n lyrische lezing van Duitsche origine, wat zeel- in den smaak viel. Ook kregen de aanwezigen gelegenheid om enkele oude tijdschriften, alsmede verschillende onderdeelen van de rotatiedruk als matrijzen, stypes en clichés nader te bezien. Een en ander had vel belangstelling. Mej. H. Schut bracht den spreker en zijn vrouw namens de aanwezigen hartelijk dank voor het jebodene en overhandigde mevrouw Pels een fraaie tuil seringen. Het was voor de aanwezigen ongetwijfeld een leerzame avond, waaraan de prettige wijze, waar op de heer Pels de geschiedenis van „de Courant" beschreef, zeker heeft bijgedragen. DE WERKZAAMHEDEN BIJ HET PONTVEER De nieuwe toestand begint zich af te teekenen. Verleden week hebben wij reeds gemeld, dat men bezig was den Oostelijken pontsteiger op te ruimen en inmiddels zijn van wat eens de aanlegplaats van een der beide kettingponten was nu nog maar de brughoofden ovei-gebleven. En zoo is dus na een diensttijd van eenige tientallen jaren een der beide ketlinghoofden afgedankt. Hoeveel voetgangei's, wielrijders, auto's, wagens met aardbeien, gi-oenten. papier enz. zouden in deze vervloden jai-en wel niet door deze oude trouwe doch meermalen verguisde pont veilig en wel over het kanaal zijn gebracht? Hoeveel bestuurders van allex-lei soorten vrachtwa gens en auto's hebben niet, toen ze in files, aan den eenen kant reikend tot voorbij Watervliet, aan den andei-en kant tot de Melklaan, vol ongeduld met ver spilling van vele kostbare minuten, hun beurt ston den af te wachten, gemoppei-d, gekankerd, ja nog erger, op die ellendige pont, die altijd juist was ver trokken en die nu, na een stormachtig leven, aan het einde harer dagen is gekomen. Tenminste Men lette er goed op, we hebben het hier over de Oostelijke kettingpont, die nu gesneuvt-ld is. En de Westelijke krijg ook haar beurt. De middelste (vrij- varende) pont verdwijnt niet, die gaat alleen maar verhuizen. Intusschen is er, nu een der kettingponten uitge schakeld is, een drukke tijd voor de vrij varende pon ten aangekomen. Deze varen nu beide uit de ha ventjes heen en weer, net als een op één af, met dat verschil, dat een kab l omhoog en omlaag gaat, wat deze ponten lijk niet doen; die blijven horizontaal. nalu,J"- Inmiddels wox-dt er vooral aan den Zyj oever weer druk gewerkt. De langdurig riode heeft een ernstige vertraging veroor? men dient nu de schade wel weer in te hl 5,1 nieuwe ponthavens met de noodige wegaan n gen, nadex-cn hun voltooiing, aan do ZuTdzi d minste. Aan den Noordkant is men mimi doordat daar later met het werk begonnen was de bedoeling, dat dit werk in zeven maand5 reed zou zijn, maar het zal wel even langer du het wil ons voorkomen, dat de zomer al een n eind opgeschoten zal zijn voordat het nieuwe veer in gebruik genomen kan worden. Hier vier ponten, twee aan twee naar de beide af*3 plaatsen tegelijkertijd in bedrijf worden gesteld' geen zoolang de tunnel nog niet gereed k Au J:~1 4. j_ jOOK Uïl noodig zal zijn, want in de drukek maanden De Koningin bracht Maandagmorgen in gezelschap van Prinses Juliana een bezoek aan de bloemen tentoonstelling „Amstelflora" in de Apollohal te Amsterdam. De vorstin tijdens de bezichtiging van de expositie. drie ponten niet voldoende om queus te Aan den Zuidwal liggen de nieuwe olcl heel eind binnenwaarts van den ouden moet nog een breede rug weggegraven v,-0, waarmee men nu ook bezig is. Met behulp va eenvoudige transportinrichting, een door eenmf' aangedreven riem zonder eind, laadt mendenct op vrachtauto's. Later zal er wel weer een ba machine komen om de rest van het werk te de* aan den walkant is men al bezig, dc zware ba-A keien te verwijdei-en en de opruiming van het v f gerhoofd aan dezen kant zal ook wel niet lane m duren. Op deze plaats begint de nieuwe toectand v reeds af te teeken. Men ziet reeds het nieuwe bew van den kanaaloever en het blijkt, dat er van h? plein vóór het oude pontveer weinig meer over bllib Als eenmaal het nieuwe veer gereed is en het ou'" dus heelemaal opgeruimd kan worden, wordt h wéér anders. Maar dit werk zal wel niet geschiede voordat het plan voor de verbreeding van het h. naai ten Westen van het veer voor uitvoering baar is. Zooals men weet, zijn hier tal van móe'% heden te overwinnen. Inmiddels is men ook begonnen met de voorberei. dingen voor den tunnelbouw, welke voorbereidt gen in hoofdzaak bestaan uit het aanvoeren van b' noodige materieel. EEN LADELICHTER IN ACTIE. J.l. Zaterdagavond is uit de toonbanklade van den slager K. aan de Meervlietstraat een geld. bakje ontvreemd met daarin een bininlederea koopmansbeurs met een vrij aanzienlijk bedra? aan geld. Vermoedelijk is de dader den winkel binneiw. komen via een naast den winkel gelegen erf, De politie heeft inmiddels een onderzoek In gesteld. FRUITDAGI Paaschverrassing voor de zieken Evenals het vorige jaar organiseert de de Ver. eeniging van Hervormde Jongeren te IJmuiden op Zaterdag 23 Maai-t a.s. een „Fruitdag". Wat dit wit zeggen? Dat beteekent, dat de Vereeniging vriendelijk verzoekt wat fruit te willen beschikbaar stellen en dit even te laten bezoi-gen in de voorna! van de Bethlehemkerk aan de James Wattstn op Zatei'dag a.s. tusschen 2 en 3 uur. Ook een gi delijke bijdrage is hartelijk welkom. De leden v de vereeniging stellen zich gaarne beschikbaar, om dit fruit, aai'dig opgemaakt, als een kleine Paasch verrassing bij de zieken in onze gemeente te be zorgen. Door dit kleine bewijs van medeleven met hen, die lijden en vele moeilijke ui-en doormalen, 1 de vereeniging het vorige jaar in vele harten een lichtsti-aaltje mogen brengen. Laat het nu zi mogen zijn, dat men handen te kort komt om alles te bezorgen. „LUCHTALARM". Gistermiddag werden de bewoners van een g deel van IJmuiden opgeschrikt door het geloei van de sirene van de luchtbescherming, geplaatst op het dak van het pand van den heer Jac. Gor ter, Kennemerlaan hoek Snelliusstraat. De har de stem van het apparaat drong door tot honder den huiskamers en het natuurlijke gevolg was, dat tal van bij hun werk gestoorde ingezetenen naar huiten snelden om te zien wat er aan ae hand was. Er was niets aan de hand; het was niet eens een oefening; een technische wijziging van het apparaat maakte het noodig dat men de sirene even haar lang niet welluidende stem liet nnn- ren. NIEUWE DIRECTEUR VAN HET POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Tot directeur van het Post- en Telegraafkan toor alhier is benoemd de heer J. Knaepe te Oss. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. 775 Caroline IJM 26 f 7650 2490 Haarlem IJM 9 f 14!ÖJ Loggers:KW 151 1450; KW 204 620; SCH 25 1100; SCH 15 2000; KW 89 580; KW 75 870; KW 5 1390; KW 155 760; KW 86 1510; KW 95, 840; KW 16 980; KW 19 750: KW 169 1150; KW 64 810; KW 91 310; KW 108 320; KW 60 710. Vloot uitbreiding. Van de werf van de Gebrs. Niestern te Delfzijl werd j.l. Vrijdag met gunstig gevolg een nieuw vrachtmotorschip te water gelaten, dat g'ebouwa zal worden voor rekening van kapitein J. Mutnerc te Groningen. Het schip, dat van het shelterfle** type is. heeft een laadvermogen van onSeyeert~^ ton en zal worden voorzien van een motor van 400 P.K., welke achterin zal worden opgesteia. Zaterdag werd van een der hellingen van N.V. E. J. Smit Zn's Scheepswerven te wester broek 'Gr.) met goed gevolg het voor reKenin,. van kapitein J. K. Bonninga te Groningen aanbouw zijnde vrachtmotorschip Corsica, a ton d.w., met goed gevolg te water gelaten- schip, dat uitgerust zai worden met een Bio motor van 195 P.K.. wordt naar de moaeriw eischen des tijds ingericht. Bericht aan Zeevarenden. Nieuwe Rotterdamsche Waterweg. Tonnen uitgelegd. J ,.mne De spitse tonnen nrs. 1, 2 en 4 en de sw tonnen nrs. 1 en 2 van den Nieuwen Rotteraw schen Waterweg zijn wederom uitgelegd Scheepvaartbeweging Nieuwe IVai Gedurende de afgeloopen week Wa. zeeschepen den Nieuwen Rotterdamsenen terweg binnen tegen 70 schepen in de vo gaande week. ...i Duitsche trawlvisscrerij. De Norddeutsche Hochseefischerei A. v- te over het afgeloopen jaar een bruw- van 2.20 millioen Mark. Na afschrijvingen 0,31 millioen Mark resteerde een netro*" van 172.978 Mark. Op de gewone aandee hieruit een onveranderd dividend van 8 pel den uitgekeerd en 6 pet. op de preference deelen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2