#ïi VELSEN 1 OOSTEN BALLY Expositie Voorjaars modellen Spannende avonturenfilm in Luxor. Première van „Beau Geste". Het Luxor-Theater brengt met de Paaschda- gen als hoofdnummer „Beau Geste", een glorieus verhaal van het Vreemdelingenlegioen en van drie broers, die hun eer stelden boven hun leven. De hoofdrollen worden vertolkt door Gary Coo per, Ray Milland en Robert Preston. Ray Milland, Robert Preston en Gary Cooper als de drie gebroeders Geste in „Beau Geste". (Luxor Theater, Beverwijk). De geschiedenis verplaatst ons naar het land goed Brandon Abbas in Engeland. De eigenaar, Sir Hector, leeft gescheiden van zijn vrouw Pa tricia Brandon. Hij is een verkwister en behal ve het landgoed is van zijn vermogen nog slechts een saffier ter waarde van 30.000 over gebleven. Patricia heeft de grootste moeite om haar pleegkinderen fatsoenlijk groot te brengen het zijn de gebroeders Beau, Digby en John Geste en het meisje Isobel Rivers. Deze kinderen zijn al volwassen geworden, als het huishouden wordt opgeschrikt door een telegram van Sir Hector, waaruit vermoed kan worden, dat hij eindelijk ook de saffier wil gaan verkoopen. Beau Geste vraagt Tante Patricia of zij hun nog eens de be roemde saffier wil laten zien, en als het troepje om het kostbare kleinood geschaard is.... gaat het licht uit, en de steen verdwijnt! Het staat vast, dat een lid der familie de saffier gestolen heeft. Maar wie? Zou een van de Ges tes? Zij kunnen het van elkaar niet gelooven. Dien nacht trekt Beau Geste weg, in zijn af scheidsbriefje neemt hij de schuld op zich. maar zijn broers zien dat zuiver als een nobel gebaar. En ook Digby verdwijnt om zoodoende weer de verdenking van Beau af te nemen. En dan volgt de jongste, John, al gauw hun voetsporen. Zij vinden elkaar terug in het Vreemdelingen legioen. Ieder voor zich wist, dat zijn broers daar anonimiteit en avonturen zouden zoeken.Hun hereeniging is van korten duur: een andere le- gionnair luistert het een en ander af over de saffier, die zij „gestolen" hebben, en komt tot de conclusie, dat Beau den steen heeft. De weinig scrupuleuze sergeant Markoff perst hem dit ge heim af en zorgt er voor, dat Digby een andere standplaats krijgt dan zijn broers, om zoodoende de Gestes makkelijker baas te kunnen. De gele genheid om het juweel te bemachtigen ziet Mar koff schoon, als de onder zijn (hardvochtig) be vel staande bezetting van het fort muiterij orga niseert. Met behulp van enkele getrouwen, waar onder de Gestes, bedwingt hij het oproer. Als hij daarop de Gestes uitkiest om de rad draaiers te fusilleeren, weigeren deze. Hij staat op het punt zelf dë doodstraf aan de nu dienst- weigerende Gestes te voltrekken, als plotseling gfoote horden Arabieren een verwoeden storm aanval op het fort openen. Muiterij en strafoefening worden vergeten. Al les stormt naar de schietgaten om de Touaregs af te slaan. En dan begint een verschrikkelijk be leg. Dag en nacht staan de legionnairs op post... aanval na aanval wordt Op bewonderenswaar dige wijze afgeslagen; voortdurend slinkt het aan tal der verdedigers. Markoff toont een bewon derenswaardig soldaat te zijn; hij zweept de man nen op. Zelf plant hij onverdroten gesneuvel den voor de onbemande schietgaten om den Ara bieren wij te maken, dat de verdediging nog voltallig is. Fort Zinderneuf speelt het ongelooflijke klaar; geslagen ondernemen de Touaregs den terug tocht. De hulptroepen, die gevolg hebben gegeven aan den dringenden oproep om hulp tegen de massale aanvallen der Arabieren, vinden een zwijgend fort. De vlag in top, maar uit de schiet gaten staren slechts dooden. De hoornblazer, die over den muur klimt om de zaak te onderzoe ken, keert niet terug. De majoor, die hem volgt, vindt slechts dooden. Zijn hoornblazer schijnt verdwenen; een gesneuveld soldaat en een schijnbaar vermoord sergeant verdwijnen prac tised voor zijn oogen en een oogenblik later zien de nieuw-aangekomenen het fort in vlammen opgaan. Wat is het mysterie van Fort Zinder neuf? Een kleine tip van de waas van geheimzinnig heid hebben wij reeds in het bovenstaande opge licht, doch de ontknooping van deze spannende avonturenfilm willen wij hier niet verklappen. Het tweede hoofdnummer is „Zonsondergang in We enen". Muziekwinkel in de Begijnestraat. De bekende Eerste Bevenvijksche Muziekhandel, leider de heer Molenaar Jr., Romerkerkweg, zal worden overgeplaatst naar het winkelpand Begijne- straat 25. Het ligt in het voornemen om den nieuwen win kel op 12 April te openen Nieuwe zaak in de Zeestraat. Zaterdag zal in het winkelhuis Zeestraat 5 een nieuwe zaak worden geopend, genaamd „De Mode gids". Het wordt een zaak in artikelen, die speciaal de dames interesseeren, zooals: kousen, sjaals, corsages, knoopen, gespen, ceintuurs, naaistersfournituren, wol, haakgaren, geteekende handwerkjes enz. Bo vendien worden gratis patronen verstrekt, terwijl de leidster van de zaak, mevr. G. P. Zegel-Mol, haar clientele op deskundige wijze van voorlichting dient. GOED NIEUWS VOOR DE LUISTERAARS Naar wij vernemen zal het Beverwijksche Radio distributie-bedrijf binnenkort de beschikking krij gen over een eigen telefoonlijn met Hilversum I. Daardoor wordt het mogelijk de programma's van de lange golf zonder storing door te geven. Vooral in de a.s. zomermaanden zal dit van groot voordeel blijken te zijn. Ongetwijfeld zullen de abonné's van de Centrale deze mededeeling met vol doening vernemen. De landbouwetirsus ten einde. Mooi resultaat voor den leider. Gisteravond heeft de eindles plaats gevonden van den twee-jarigen landbouwcursus, die vanwege het Gemeentebestuur alhier is gegeven door den landbouwonderwijzer, den heer J. F. van Leeuwe te Santpoort. Burgemeester Scholtens woonde de eind les bij. Nadat de leerlingen gedurende een uur aardig „aan den tand" waren gevoeld, reikte de burgemees- Ier met een toepasselijk woord de diploma's uit aan de volgende 17 geslaagden: Leon Bastelaar, G. Bal- thus, Jan Hoogewerf. W. Koper, C. Rutte, C. van der Stelt, Wim de Wildt, Frans Woumans, Pieter Dijkman, Henk de Groot, Wout van Roon, Jan Sprangers, Dirk Schipper, Reinïer Sintenie, Henk Molenaai', Siegfried Löwenstein en Tjeerd Idzinga. De waarnemend-landbouwconsulent de heer van chagen feliciteerde de cursisten en hun onderwij zer met het behaalde succes. De heer Van Leeuwe werd. namens de cursisten hartelijk bedankt voor de genoten lessen door den oudsten cursist, die hem als aandenken aan dezen cursus een prachtig schilderij offreerde. Christelijk Werkliedenverbond „Patrimonium". Een taak in het sociale leven. Gisteravond hield het Ned. Christelijk werklie denverbond „Patrimonium", afdeeling Beverwijk een ledenvergadering in het gebouw bij de Gerefor- meerder Kerk aan 't C. H. Moensplein. Na het zin gen van Psalm 25 las de voorzitter de heer C. Slings een gedeelte uit Efeze 2 voor, waai'na hij voorging in gebed. Vervolgens deelde de secretaris, de heer Keijzer mede, dat de Bondsvergadering op 28 en 29 April in Putten zal worden gehouden. Hierna was het woord aan den heer D. Willems, die sprak over Jezus Christus en het sociale leven. Spreker schet ste in korte trekken het leven van Christus. Hoewel Christus geen directe richtlijnen voor het sociale le ven heeft vastgesteld, kunnen wij toch consta- teeren, dat Hij zich steeds tot de armen voelde aan getrokken. Christus zag het bezit van aardsche goe deren als een struikelblok op den weg naar de za ligheid. Het zoeken naar winst, eer en aanzien keurt Hij af. Dit komt wel zeer sterk tot uiting, aldus spr. in Zijn gezegde „zoekt eerst het Koninkrijk Gods en al deze dingen zullen u toegeworpen worden." De liefde tot den naaste moet ook in het sociale leven tot uiting komen. De door God geschapen mensch moet aan een hem door God opgelegde taak werken. De grondwet hiervan is het goede voor elkaar te zoeken. Wij hebben op het terrein van het sociale le ven verschillende sti'oomingen. Het is onze plicht mede te werken het recht te verwerven, waardoor iedere ai-beider voor zich en zijn gezin kan zorgen. Anderzijds moeten ook de arbeidersorganisaties hun plicht zien en steeds bedenken, dat het hun niet om de macht mag gaan. Ook Patrimonium zal haar plicht moeten weten en zich niet laten afschrikken door het feit, dat de organisatie niet groot is. Wij moeten bovenal voelen, hoe klein wij ook zijn, aldus eindigde spr., dat wij medearbeiders Gods zijn. Nadat gelegenheid was geboden om vragen te stel len werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Examens stenografie en machine- schrijven. Bij de alhier gehouden examens in stenografie en machincschrijven, -afgenomen dóór den Centralën Bond van Leeraren en Leeraressen in deze vakken slaagden voor het diploma kantoor-typen (e): mej. C. Stals, Haarlem en de heeren P. Stet en D. Koel man te Beverwijk, N. Rijs en P. Huneker te Heems kerk en Th. Bleyendaal te Castricum Het diploma kantoor-stenograaf werd verworven door de heeren N. Rijs (met lof) en P. Huneker te Heemskerk, W. Verlinden te Beverwijk en Th. Bleyendaal te Castricum. Eindles van de Tuinbouwwinter- school. Uitreiking der diploma's. Woensdag werd in de R.K. Tuinbouwwinter- school de j aarlijksche eindles gegeven waarbij o.m. tegenwoordig waren ir. A. W. van de Plas- sche, inspecteur van den tuinbouw en het tuin- bouwonderwijs, prof. Cleophas, P. J. J. Haanen, rector L. Beune als leden van het schoolbestuur, burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, J. P. Nijs- sen, lid van de commissie van toezicht, mevr. Bünnemeijer, mej. ir. H. K. Kronenberg, mevr. Boogaard, leerares Zweedsch, het leerarencorps en vrijwel alle ouders van de leerlingen. De eindlessen werden gegeven door den direc teur van de school ir. Bünnemeijer (grondken nis) den adjunct-directeur B. Machielse (schei kunde) en den heer J. G. van de Nes (Duitsch). Na afloop van de lessen sprak ir. A. W. v. d. Plassche woorden van gelukwensch tot de gedi plomeerden Spr. wees er daarbij op, dat nu de tijd komt om de theoretische kennis aan te pas sen bij de practijk. Het bedrijfsleven heeft jon ge, ontwikkelde menschen hard noodig. Er zijn ook voor den tuinbouw nog lichtpunten, de vraag naar groenten, fruit, bloemen en planten wordt wrooter. Het gaat er maar om te bereiken, dat de consument tevreden is en dat de tuinder een loonenden prijs voor zijn product ontvangt. Daarvoor is een behoorlijke ontwikkeling voor den tuinbouwer noodzakelijk. Tenslotte wees spr. op de noodzakelijkheid van de organisatie. Professor Cleophas richtte eveneens woorden van gelukwensch tot de geslaagden, waarna de directeur der school dank bracht aan leeraren corps, amanuensis en de familie Jongerden, die haar goede zorgen aan het internaat besteedde. Rector Beune gewaagde namens het L.T.B.- bestuur met erkentelijkheid voor het vele. dat de school reeds heeft tot stand gebracht. De oud leerlingen bekleeden vooraanstaande plaatsen in de jonge L.T.-beweging. Daarom spoorde spr. de afgestudeerden aan zooveel mogelijk contact te zoeken met de L. T. Eén van de leerlingen dankte directeur en leeraren voor het genoten onderwijs en gaf de verzekering, dat allen zouden trachten opbou wend werk te verrichten. De geslaagden. De diploma's werden uitgereikt met veel lof aan J. Broersen, Grootebroek, J. Koopman, Venhui zen en P. Langendijk, Venhuizen; met lof aan Th. Bakker, Westerblokker, W. Dam, Heemskerk, G. Langendijk, Venhuizen, H. Wulp, Bakkum, A. Smal, Obdam en het diploma aan P. Alkemade, Noordwijk, J. Bodewes. Nijmegen, W. Munster, Obdam. J. Schouten, Wester-Blokker, J. Güth- schmidt, Den Haag. P. Koper, Bakkum en P. Nijssen, Santpoort. Openbare verkooping van huizen. Ten overstaan van notaris mr. A. Moens wer den Woensdagmiddag in het veilinggebouw „Centrum" in openbare veiling de navolgende onroerende goederen verkocht 1. Het woonhuis met steenen bloembollen- Als het geluk U tegenstraaltlt Dan worden de toekomstplannen verwe zenlijkt! Deze plannen zijn vele en velerlei. Een der voornaamste is wel het inrichten van de toekomstige woning, het arrangee- ren van de „gezellige hoekjes", kortom het brengen van „sfeer" en „behaaglijkheid" in het huis Uwer droomen. Gaarne zullen we U daarbij behulpzaam zijn en U in onze smaakvolle toonksmere rondleiden. Daar vindt U een keur van meubelen, die alle in onderling verband kunnen worden beoordeeld en uitgekozen. U ziet Uw toekomstige woning vóór U! Onze ervaring zal ook Uw vertrouwen winnen! Verwezenlijk Uwe plannen voor de toekomst bij óns! Kiest u6oe uw ütlecizuc erts euWiseuc BARTEUORISSTRAAT 13-17 HAARLEM Opgericht 1853 (AdIngez. Med.) (Adv. ingez. Med.) schuur, schuur waarin stalling voor 5 koeien, erven.en grond aan den Grooten Hout- of Ko ningsweg no. 192 te Velsen, groot 3 A. 40 c.A., eigendom van de erven J. v. d. Kaai. Opgeboden door J. S. v. d. Kaai tot f 3050. Bij afslag op f 2 gemijnd door B. Breevoort te Vel sen. Opbrengst f 3052. 2. Het woonhuis met erven en grond aan de Baanstraat no. 12 groot 91 c.A. Eigendom van D. van Dijk. Hoogste bieder J. P. Duyn. Bever wijk f 1630. Bij afslag niet gemijnd. 3. Het woon- en winkelhuis met erf en grond aan de Baanstraat no. 91, groot 90 c.A. Eigen dom van P. D. Ockerse. Hoogste'bieder Chr. Sprengers, alhier f 2320. Bij afslag niet gemijnd. 4. Het woonhuis met stalling voor 6 koeien, erf en grond aan de Verlengde Voorstraat no. 82 te Wijk aan Zee, groot 2 A. 50 c.A. Eigendom van M. en J. v. d. Kolk. Hoogste bieder D. Kooger qq. f 2150. Bij af slag niet gemijnd. De perceelen 13 werden gegund. Perceel 4 werd opgehouden. Op 18 April zullen door denzelfden notaris, eveneens in het Centrum eenige huizen te Bever wijk benevens eenige perceelen weiland, gelegen in de polders de Wijkerbroek en de Nóorderbui- tendijken in veiling worden gebracht. SOLDATEN LEERDEN ZWEMMEN. Dat de soldaten van de positie IJmuiden niet alleen een aangenaam, maar ook een nuttig gebruik van het Velserbad maken is gisteren gebleken, toen een vijftigtal van hen voor een jury, bestaande uit luitenant Jeromimus en de heeren Jp. Borst en H. Rutgers proeve van bekwaamheid aflegden door met goed gevolg deel te nemen aan het examen voor het behalen van een diploma. Deze massa-promotie ge schiedde in tégenwoordigheid van den positiecom mandant en de luitenant-kolonels W. G. F. van Heijningen en J.' C.'J. G. van Blarkom. Na afloop van het examen 'had nog een demon stratie plaats van verschillende zwemslagen en werden eenige nummers schoonspringen uitgevoerd die veel bijval verwierven. C. B. P. T. T. AFDEELING KENNEMERLAND. De afdeeling Kennemerland van den C. B. P. T. T. hield in café Centraal een vergadering, welke goed bezocht was. De bondsbestuurder D. J. Stoffels, redacteur van het bondsorgaan, spx-ak in deze bijeeixkomst over de salax-ispositie van het rijkspersoneel, doch alvorens deze het woox-d verkreeg, werden de-gebruikelijke punten van de agenda déri jaarvergadering afge handeld. Vooi'zitter Chr. Ultzen sprak een openingswoord, waarin hij mededeelde, dat hij tot zijn leedwezen de functie van afdeelingsvoörzftter moest neerleggen, wegens zijn overplaatsing naar Haarlem. Spr. liet vervolgens de gebeux-tenissen van het jaar 1939 de revue passeeren. Hij wees er op, dat de oox'log zeker na,weeën metjzich brengen zal; Niet alleen naweeën, maar ook achteruitgang tijdens den .oorlog. Wij zien dat-reeds om-ons héén en 'voelen hét al aan den lijve, gezien de stijgende levensstandaard, zeide spr. De positie van de afdeeling is vrij stabiel. De secretax-is, de heer L. Meijer, wees in zijn jaarver slag op de resultaten, welke in de afdeeling voor de leden door het bestuur reeds bereikt werden. De penningmeester, de heer G. K. C. Schipper deelde mede, dat de financieele toestand van „Ken- nemex'land" florisant is, zoodat er voor instellingen als het Kindex'fonds, het Personeelfonds P. T. T. en „Bosch en Hei" een extra bijdrage kan overschieten. In plaats van dèn aftredenden voorzitter, die 7 jaar de afdeeling hepft geleid, werd bij acclamatie gekozen de heer J. Lubbers. De heer Ultzen wees den nieuwen functionax'is op de verantwoordelijke taak, welke hem op de schou- dex-s gelegd is en wenschte hem veel succes toe. De heer H. Freen, bondsbestuixrder, die oox-spron- kelijk het woord zou voerep-was wegens ziekte ver hinderd en in zijn plaats voerde.de heer Stoffels het woord over bovengenoemd onderwerp. Deze dis cussie vond echter in besloten vergadering plaats. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN KENNEMERLAND. Laros en Dukel winnen. De uitslagen van de vijfde ronde van het dam- tournooi om het kampioenschap van Kennemerland luiden als volgt: B. DukelHoogerwerf 20 H. Lax'osP. C. Bais 20 LigthartHühl ij v. d. Heijde-Ligthart o2 K. de JongDe Boer ii Rietkerkv. d. Heijde afgebr Eerste klas. A. SchagerP. Beets i BalSwier 20 v. LeeuwenKloes o2 De stand der hoofdklasse luidt thans: Laros en Dukel 5 gesp. 8 pnt.; Ligthart 5 gesp. 7 pnt.; De Boer 5 gesp. 6 pnt.; Hoogerwerf 6 gesp. 6 pnt.; De Jong 4 gesp. 4 pnt.; Rietkerk 5 gesp. 4 pnt.; Hühl 5 gesp. 3 pnt.; Bais en v. d. Heijde 5 gesp. 2 pnt. In de eerste klas heeft Kloes met 3 gesp. 5 pnt. de leiding gevolgd door Beets met 4 gesp. 5 pnt. PROPAGANDA-AVOND VRIJZ. CHR. JONGEREN BOND. In het gebouw van de Vereeniging van Vrijz. Hervox-mden werd gisteravond een propaganda- avond van den Vrijz. Chr. Jongex'en Bond gehouden, die met een kort welkomstwoord door den voor zitter den heer P. van Veen geopend werd. Hierna sprak de heer A. J. van Leusen een in leidend woord. Spreker zeide, dit gaarne te doen omdat hij zich er over vex-heugt, dat hier een bloeiende afdeeling is ontstaan en ook omdat de jeugdbond hem lief is en vele herinneringen uit zijn eigen jeugd bij hem doet opkomen, vooral uit zijn studententijd. Op ex-nstige wijze wees spreker de aanwezigen er op, dat wij dikwijls anders zijn dan wij schijnen. Gezegend de jeugd, waar plaats is voor vreugde en ook"'voor ernst en voor de werke lijkheid. Onze sympathie moet xxitgaan naar de jeugd, die tx-acht, het beste wat er is te bewaren. Daax-om doet spreker een beroep op de ouderen om de V.C.J.B. te steunen. De jongex-en wekte hij op kracht te staan voor him ideaal. „Leef zoo je idea len in", aldus de heer Van Leusen, „omdat, wat. er kome, niets de levensidealen kan verbx-eken". De waarheid, die boven alle waarheid van be rekening uitgaat, deze waarheid dient de jeugd, wil zij gelukkig zijn, het hart open te zetten. Dat de waarheid zoo in het leven mag zijn, dat men steeds sterk staat om deze ook te belijden. Met het woord uit den Bijbel: „Houdt wat gij hebt opdat niemand het u ontroove" besloot de heer Van Leusen zijn met aandacht gevolgde rede. De avond werd verder opgeluisterd met het ver- toonen van eenige films en spelen. Het eerst werd opgevoerd een propaganda-stukje, waarin wordt uitgebeeld, hoe een V."C.J.B.-er Zijn vaeantie in het Jeugdkamp doorbrengt. Verder werden eenige films 'S vertoond van door den bond naar Zwitserland en Zuid-Limburg, jw? uit deze films dat de bond leert, 'op wiT men zijn vaeantie goed kan besteden Het was een in alle opzichten g0'e(j avond. PERSONALIA Mej. A. J. C. Hustinx alhier slaagde aan Huishoudschool te Leiden voor de akte N vu rares koken en voedingsleer}. „Je kunt het tocli niet meeneia^ en „De schrik van Brimstone" In de bioscoop De Pont draait, behalve naar het leven uit het vroegere wilde We t der meest humoristische, frissche films v laatsten tijd, n.l. „Je kunt het toch niet meer? en film van de klasse „Mr. Deeds". efn0ir'l „You can't take it with you" is een karaats film, die men dus moet zien, inplaa» er over te lezen of te schrijven. Alleen noei!h.Vaa happened one night" was een begin, ,,Mr it with you» ting van het werk van Frank Capra. ^en afs^' De korte inhoud is als volgt: Het is wel een vreemdsoortig huishouden, dit gezin, waarvan nÜ Vnndprhnf dp snil vnrmt wanl "pa Ver' f«s* Vanderhof de spil vormt, want in dit huis <T ieder vrijwel alleen maar dat, waarin hij nf plezier heeft. Zoo kan het gebeuren, dat nL Z|i zijn postzegels zit uit te zoeken, terwijf zijn docht Penny, die toowtaj ken schrijft, op e schrijfmachine zitV™ telen en Mr. Penny-S man, te sam., met Mr. De PmS kelder enthousiast pros' ven met vuurwerk doet. Opa's kleindochter Essie maakt toffee's en gaat letterlijk dansend door hë leven, begeleid door haar man Ed, die xylopho® speelt als zij danst en zijn overigen tijd besteedtasn een in de kamer staande drukpex-s. In dit huis loopt verder nog rond een zekere Mr. Poppins, door Om achter een telmachine weggehaald en die thanj kinderlijk genoegen schept in het vervaardigen van vreemde maskers en poppen. Een trouwe gast in he' huis is Essie's dansleeraar, de pessimistische Rus Kolenkhof. De materieele zorgen voor dit huishou den van Jan Steen zijn voornamelijk toevertrouw! aan de donkerkleurige Rheba, die wordt bijgestaan door haar steuntre^kenden verloofde. Natuurlijs heeft ook deze familie haar buitenbeentje. Dat is de andere kleidochter Alice, die er waarlijk een „nor. mele" betrekking op na houdt. Zij is secretaresse van Tony Kirby, maar wij bemerken al spoedig, dat zij dit baantje niet lang zal houden, omdat Ton? smoorlijk verliefd op naar is. De kantooruren wor den nu niet bepaald altijd zakelijk doorgebracht, Mama Kirby, die het heel hoog in haar wapen voert) heeft hevige bezwaren tegen een dei-gelijke mesal. liance, maar Toni weet zijn ouders toch zoover te krijgen, dat zij eens met de families Vanderhof Sycamore zullen kennismaken. A. P. Kirby Sr. tracht door gigantische manipu» ïaties al zijn zakentegenstanders onder den duim te krijgen en hij heeft voor de uitbreiding van een enorm fabriekscomplex een stuk grond in New York noodig, dat hij kan koopen met uitzondering van één huis. Hij weet niet, dat dit eene huis het eigendom van Opa Vanderhof is. Tony Kix-by heeft dit merkwaardige huishouden gade geslagen en hij voelt er zich uitmuntend thuis, Om te voorkomen, dat zijn ouders een verkeerden indruk van dit samenlevxnkje zouden krijgen, gaat hij met hen opzettelijk een dag vroeger dan alge- sproken is de visite ter kennismaking afsteken. De deftige Kirby's komen plotseling terecht in een om geving, die inderdaad hoogst zonderling genoemd mag worden. Alle aanwezigen, de Kirby's incluis, worden ingerekend, nadat door een ongelukkig toe val, de heele voorraad vuurwex-k tot explosie komt. In de gevangenis krijgt Opa eindelijk gelegenheid om eens precies te zeggen, wat hij van -Mr. Kirby en diens levensopvattingen denkt en Kirby ontdekt, dat Opa degene is, die zijn mooie plan belemmert door hai'dnekkig aan zijn huisje vast te houden. Mama Kii'by is woedend op Alice en in de rechts zitting, die volgt gaat het zeer sensationeel toe. Kirby begeeft zich naar Opa Vanderhof om raad te vragen. Hoewel de familie druk bezig is met ver huizen, is Opa onmiddellijk bereid om Kirby van advies te dienen en hoewel dit advies oogenschijn- lijk nog al vreemd van aard is (hij stelt voor,.dat zij samen harmonica zullen gaan spelen) is het succes ervan verbluffend. Alice, plotseling teruggekeerd op het hooren, dat Opa zijn huis wil verkoopen, hervindt Tony en als het tweetal de beide oude heeren tezamen ziet, begrijpen zij, dat alle obsta kels uit den weg geruimd zijn. Dien avond zitten er twee gelukkige families aan tafel, nadat Mevrouw Kirby, die nog het langst te genstand geboden heeft, evenals alleandere ver» standige menschen, gewonnen is voor de gemoede lijke levensbeschouwing van Opa Vanderhof. FIETS GEVONDEN. Aan het hoofdbureau van politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden rijwiel van het volgende signalement: heerenrijwiel, geheel zwart overgelakt, vooi'heen grijs van kleur, bel zonder kop, electx'ische lamp, „Vesting" buitenbanden, zwart lederen zadel, merk „vesting", zwart zadel- taschje, „Torpedo" terugtrapnaaf. GROOT SUCCES VAN SNIP EN SNAP. De vertooning van de revue „Prikkeldraad met Willy Walden en Piet Muijselaar als Snip en Snap, Woensdagavond in „De Pont" gegeven, is een groot succes geworden. De geheel gevulde zaal heeft ner- haaldelijk gegierd van hetlachen om de kostelijke malligheden van het gezelschap en alle bezoekers zullen de beste propagandisten zijn voor de ver tooning van hedenavond. Naar wij van de directie van „De Pont" vernemffl zijn er ook voor den tweeden avond reeds v kaarten verkocht. Wie dus alsnog van de gelege heid, een vroolijken avond doör te maken, ëeü|'u wil malcen, diene zich te haasten. Tot vijf uur van avond is er plaatsbespreking. HEEMSKERK VOOR FINLAND. Woensdag 10 April geeft de Chr. Meisjesvereeni- ging „Ora et Labora" een uitvoering in de Concert" zaal van Gebr. Dam. De baten van deze uitvoenni zijn bestemd voor de slachtoffers in Finland

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2