IJmuider Courant to&h 'ut Jwèattd BERICHT DAGBLAD VOOH VELSEN. IJMUIDF.N, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De moeilijkheden bij de landverhuizing. OVERHEMDEN JOH. DE WAARD'S Twintig jaar geëisch in de Haarlemsche moordzaak. ijziging Ziektewet. Ons Paaschrapport. ,»e JAARGANG NO. 120 i Algem Drukkerij N.V.. Gr. 25e murens Coster. Maatschappij voor uigave Ceürant-Ultgaven en - 01 Haarlem. Telefoon 10724 Bureau ueuiiiraa' "d rmirant: Kennemerlaan 42, IDmulden, „mulder Couram 5301 Postgiro 310791. Alle Advertenties, n vo°f dit blad, worden kosteloos 0pgegeve (pSe„ora»n In de Kenneme, Courant. Directies P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteurs ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 22 MAART 1940 Abonnementen per week ƒ0.1234, p»r maand ƒ0.5234, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post ƒ1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0J5, elke regel meer ƒ0.10. I rrciNKI 22 Maart. Terwijl de evacuatie bijna' tregelmaat van een uurwerk verloopt, vol- 51 a van tevoren vastgestelde plannen, kan de jenS Iring van de burgerbevolking uit de afge- ver *!hipdpn in vele gevallen juister beschreven stané SeD,iea:„ - - - rden als een massale vlucht dan als een evacuatie, ïiig I i 1 ?n staat iets meer dan het veege lijf te red- CerS niv" in nllnnn 1 r> rl 1 I „,,niee gebieden, in het bijzonder in die welke In S? hdp vroegere fronten liggen, zijn de bewo- dicilt DIJ Oe J„„ ,.nn„n Ui* +n 'ers J' complete evacuatie is alleen mogelijk in die I Jrïn welke dicht bij de nieuwe grenzen liggen. ?l at'hier hetzelfde als op den hoofdweg, welke MenTLngö naar het vasteland leidt, hoewel op veel I van f schaal. De druk van het naderende Russische en de terugtocht van de Finsche troepen met Hun materiaal en de groote transporten van ge- JvU maken de taak van de Finnen in deze ge- 3 nbijnabovenmenschelijk tiet sluiten van den vrede en de orders de vijan- Sikheden te staken hebben geen einde gemaakt I !n den Russischen militairen druk. Onmiddellijk i 88V vredesverklaring begonhen de Russen naar I h!t westen te marcheeren en dagelijks volgens het I fan 7 kilometer van het afgestane gebied te bezet- I fen Zij oefenden zware pressie uit. op de terug- rekkende Finsche troepen, die zoo vermoeid wa- 1 na het wekenlange verdedigen, dat zeven kilo meter per dag met oorlogsuitrusting moeilijk voor h»n was. Onder het terugtrekken móesten de Fin- in er vaak op toezien dat de Russische troepen den afstand in acht namen, zoodat vluchtende burgers niet aan eenig mogelijk gevaar blootgesteld zouden worden. Dit was alles des te moeilijker, daar het den Finnen 'niet langer toegestaan was hun wapenen te gébruiken. Er worden gevallen gemeld dat de Rus sische bombardementsvliegtuigen de afgestane ge bieden bezochten, klaarblijkelijk om zich ervan te vergewissen dat de Finnen geen sabotage probeer den te plegen. Naar verluidt kwamen de Russische vliegtuigen dezer dagen ook drie keer over Hangö. Menig Finsche boer zou er liever de voorkeur aan geven zijn huis in brand te steken, dan het voor de flussisen achter te laten. Er wordt echter geen enkel geval gemeld dat de strikte orders van de Finsche autoriteiten om alles in tact te laten werden over treden. De Finsche bladen prijzen ten volle den moed en vastbeslotenheid welke door de Karelische boeren aan den dag gelegd werd. Inmiddels worden de evacuatiekampen in de derpen en steden achter de demar :atlelijn steeds grooter. Dagelijks komen er 20.000 a 30.000 per. •sonen hij. De grootste verliezen aan rriaterieele goederen, wordt door hen geleden die in of nabij I Viborg wonen, daar zij onmiddellijk moesten ver- trekken. Voorts blijkt in de landelijke districten aan den oever van het Ladogameer Se evacuatie van het vee groote moeilijkheden op te werpen. Duizen den paarden en koeien werden met vrachtwagens en sleden'weggevoerd, doch een groot aantal moest door de diepe sneeuw op de met ijs bedekte wegen gedreven worden. Voor vele dieren was de inspan ning te groot'. Zij moesten worden doodgeschoten. Langs vele wegen vindt men gedood vee liggen. De Zweedsche gift van ongeveer 500 vrachtauto's ONZE COLLECTIE IS ONOVERTROFFEN. Prijzen 1.75 tot 7.90 HEERENMODEMAGAZIJNEN, IJMUIDEN - Kanaalstraat 46/48 Telef. 4054 (Adv ingez. Medj met chauffeurs en de benoodigde benzine voor het evacuatiewerk werd dankbaar door de Finsche autoriteiten geaccepteerd. Honderdvijftig werden onmiddellijk naar het Salla district gestuurd, '.wee maal zooveel naar Hangö. Zoodra de evacuatie van Hangö voltooid is, dit moet nog hed.en geschieden worden deze vrachtauto naar Karelië gezonden. Een nieuw Viborg. Naar verluidt zijn de burgers van Viborg van plan na de evacuatie bij elkaar te blijven en een niuwe stad te stichten, welke ook Vi borg zal heeten. Waar dit nieuwe Viborg gebouwd zal worden is niet bekend. 150.000 geevacueerden uit Karelië of ongeveer eenderde van de bevolking van de afge stane gebieden zal zich niet ver van Helsinki in de provincie Uudenmaa vestigen. Waar de toekomstige huizon van het overige tweederde deel zal zijn is nog niet bekend, doch het schijnt zeker te zijn dat zij in Finland zullen blijven. Emigratie naar andere landen, bijvoor beeld Canada, heeft niet plaats gevonden. Dien tengevolge is het onwaarschijnlijk dat het aanbod via Ontario, dat Donderdag in de bladen verscheen, honderdduizend Finsche vluchtelingen op te nemen aangenomen zal worden. Het algemeene Finsche commentaar op de emigratiekwestie is: „Het is al erg genoeg dat we wat van ons land verloren heb ben, we moeten onze menschen ook nog niet ver liezen". .(United Press). Zoetwatervissclierij wordt gesteund. Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken besloten, enkele voorzieningen te treffen ten behoeve van de zoet water visscherij. In de eerste plaats zal aan de zoetwatervisschers, die zijn aangesloten bij de Nederlandsche Visscherij centrale, onder bepaalde voorwaarden een steun bedrag worden uitgekeerd. Dit steunbedrag is uitsluitend bestemd voor den aankoop van extra visscherijmateriaal. Om voor dezen steun in aan merking te komen moeten de visschers in het laatste kwartaal van 1939 de visscherij zelf hebben uitgeoefend. Het steunbedrag is gelijk aan de uitkeering over het tweede halfjaar 1939 en varieert dus van 25 tot 60. Ook de drijfwantvisschers vallen onder deze regeling. De Nederlandsche vis scherij centrale zal binnenkort met de uitbetaling een aanvang maken. Verder zal de gesloten tijd voor de visscherij op de rivieren drie weken later ingaan dan nor maal. De vischstand op de rivieren is ruim vol doende om dit toe te laten. Bovendien zal er, wat de visscherij op de ruime wateren betreft, gelegenheid Worden gegeven nog veertien dagen langer dan gewoonlijk met de zegen te visschen. De daarmede gevangen visch zal dan, voor zoover de beschikbare middelen dat toelaten, voor rekening van het rijk worden uitgezet in die polderwateren, waarin de vischstand in het bij zonder van de vorst te lijden heeft gehad. Deze maatregelen hebben eenérzijds de strek king, den vischstand te bevorderen en anderzijds de uitoefening van de zoetwatervisscherij in de hand te-werken. Verhooging ziekengeld met kinderbijslag. Ingediend is een wetsontwerp tot wijiziiging van de Ziektewet. De strekking hiervan is, het uit te keeren ziekengeld te verhoogen' met den kinder bijslag en de regeling inzake erkenning als he- drijfsvereeniging te herzien. Het ontwerp beoogt in de eerste plaats aan sluiting aan. de kinderbijslagwet op het- punt van de ziekengelduitkeering. Aangezien de ziekengeld- uitkeering in de plaats treedt van het loon, dat de verzekerde, toen hij ziek werd, genoot, is het rationeel dat het ziekengeld wordt verhoogd met den kinderbijslag, waarop le verzekerde aan spraak had toen de ziekte intrad. ■De kinderbijslag, waarmede het ziekengeld wordt verhoogd, wordt toegekend door het be t-rokken ziekteverze'keringsorgaan, maar komt niet ten laste van dat orgaan. Erkenning als bedrijfsvereeniging. Het tweede oogmerk is gericht op herziening van de regeling omtrent de erkenning als be- 'drijfsvereeniging. De thans omtrent die erken ning geldende regeling bevat een aantal leemten ®n gebreken, welike, naar de ervaring heeft doen zien, de bedoeling, welke bij den wetgever heeft voorgezeten toen hij naast de Raden van Arbeid: als openbare lichamen, ook uit het maatschap pelijk leven opgekomen organen, -bedrijf svereeni- gingen, bij de uitvoering der verplichte ziektever zekering betrok, niet tot volle verwezenlijking beeft doen komen, pe In het onderhavig wetsontwerp voorgestelde wijzigingen zijn van spoedeischenden aard. De kinderbijslagwet draagt immers de uitvoering der verzekering onder meer op aan de krachtens de Ziektewet erkende bedrijfsvereeniging en het is aerhalve gewenscht dat' reeds aanstonds de uit voering der verzekering 'kan worden opgedragen aan bedrijfsverenigingen, die ten volle voldoen aan de eischen, welke naar het onderhavige wets ontwerp voor de erkenning behooren te worden gesteld. Daarom is er van afgezien in het wets ontwerp op te nemen verdere voorstellen omtrent aangelegenheden van technischen aard, welke <X ng vorderen. Het ligt echter in de be- oeiing van den minister het onderhavige wets- "iWerP te doen volgen door een ander wetsont- wL raleen aantal wijzigingsvoorstellen van er technischen aard zal inhouden. Vriend Sumner Welles heelt weer ons werelddeel verlaten, Nadat' hij veel bezoeken hier heeft afgelegd, En nadat hij (vermoedlijk) veel heeft zitten praten, Heeft hij Europa zwijgend weer vaarwel gezegd. Voor ons, de buitenwacht, heeft hij niets willen uiten Hij was volslagen stom, al was hij vast niet stom, Hij toonde zich gesloten als een Sphinx naar buiten, Al ging er binnen in hem stellig heel wat om. Hij vindt na al het rennen vrede op de baren, De ruzie, die hij op het land vond, weer ontvlucht, En hoe het met het oud Europa ook mag varen, Hij vaart wèl, in een frissche sfeer van zee en lucht. Daar gaat hij dan terug, met indrukken geladen, Die vorm verkregen hebben in 't scherpzinnig brein, Wij achterblijvers kunnen er alleen naar raden, Hoe voor ons werelddeel zijn Paaschrapport zal zijn. Als ik dan raden mag, dan zal hij rapporteeren: Europa, 't wereldkind, besteedt zijn tijd wel slecht, Het lijkt me niet bereid tot wijze lessen leeren, Maar laat zijn kostbren tijd verloopen in gevecht. Een zeer „veelzijdig" kind, maar bij elkaar genomen Een lastig kind, sinds lang gedwaald van 't rechte spoor, En als er met heel gauw verandering zal komen, Dan komt het, naar ik vrees, er niet zoo maklij k door. Zoo, denk ik dat zoowat ons Paaschrapport zal worden. Ik hoop dat Roosevelt eruit besluiten zal, Dat hij nog mee kan helpen tot herstel van orde En ons niet voortaan mijdt als hopeloos geval. P. GASUS. Na een getuigenverhoor, dat den geheelen dag in beslag nam, heeft de Officier van Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank in zijn requisitoir tegen den 33-jarigen verzeke ringsagent, die verdacht wordt van moord op zijn 25-jarigen collega P. A. F. J. de la Oham- bre, 20 jaar gevangenisstraf geëischt. De Officier nam aan dat de verdachte zich had schuldig gemaakt aan moord en brand stichting. De verdediger mr. Francois Pauwels heeft dit in een uitvoerig pleidooi bestreden. De uitspraak is bepaald op 4 April. (Voor een volledig verslag zie men elders in dit nummer). Geen vervreemding van binnen schepen. De wet behoud scheepsruimte 1939, die voor zoo veel binnenschepen betreft, tot dusver slechts toe passing had gevonden op sleepbooten, is ingevolge beschikking van 20 Maart j.l. met ingang van 22 de zer ook van toepassing verklaard op andere binnen schepen,, waarbij onder schepen zijn te verstaan alle vaartuigen, hoe ook genaamd en van welken aard ook, derhalve met inbegrip van drijvende werktui gen en inrichtingen. Het is thans verboden op eenigerlei wijze te be werken of ertoe medé te werken, dat een in Neder land thuisbehoorend binnenschip zonder door of na mens den minister van waterstaat verleende ver gunning zijn hoedanigheid van in Nederland thuis behoorend binnenschip verliest, in eigendom wordt overgedragen dan wel in gebruik of ter beschikking wordt overgedragen. Het verbod van overdracht in eigendom resp. in gebruik of ter beschikking geldt niet bij overdracht van bepaalde met name genoemde categorieën van binnenschepen en evenmin in geval de overdracht op nader omschreven wijze plaats heeft aan in Ne derland gevestigde Nederlandsche personen, ven nootschappen enz. Voor sleepbooten is het bestaande verbod zooals dit werd uitgevaardigd bij beschikking van den mi nister van waterstaat, dd. 30 Januari 1.1., in zooverre gewijzigd, dat thans geen vergunning meer wordt vereischt voor het aanvangen of vervolgen van een reis naar en in het buitenland. Dientengevolge is tevens de verplichting tot het stellen van een ga rantie vervallen. Voor de overdracht van., sleep booten blijft overigens de bestaande regeling van kracht. WEER EEN MILITAIR GEDESERTEERD. VELSEN Vrijdag Sedert eenigen tijd wordt vermist de alhier in garnizoen liggende soldaat H. P. W., wonende te Gverveen. W. was dé vofige week 3 dagen met ver lof geweest, waarna aan zijn bureau bericht werd ontvangen dat hij thuis ziek geworden was. Toen de militaire arts zich te zijnen huize vervoegde om naar den patiënt te komen kijken was er één en al verbazing zoowel bij zijn ouders als bij den dokter, want W. was neit thuis. Zijn ouders wisten niet beter of hij was weer naar IJmuxden teruggekeerd. Het schijnt dat ook dit geval van desertie wanneer W. tenminste geen ongeluk is overkomen daaraan moet worden toegeschreven dat W. be vreesd was voor een straf, die hem te wachten stond. VOETBAL NEDERLAND-LUXEMBURG. Zes wijzigingen in liet Nederlandsch elftal. De keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het Nederlandsch Elftal, dat Zondag 31 Maart te Rotterdam tegen Luxemburg zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.) Achter: Caldenhove (D.W.S.) en Slot (Blauw Wit). Midden: Paauwe (Feijenoord)Poulus (S.V.V.) en De Vroet (Feijenoord). Vóór: Drager (D.W.S.Lenstra (Heerenveen), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem) en Bergman (Blauw Wit). De reserves zullen Dinsdag a.s. worden aange wezen. De keuzecommissie voegt aan dit bericht toe dat verscheidene wijzigingen in liet elftal zijn aangebracht, omdat eenige spelers niet voldoen de fit zijn. De heer Herberts aan het woord. Het was te verwachten, dat de heer Herberts, voorzitter der Keuzecommissie van den K.N.V.B., op den eersten trainingsavond na den teleurstel lenden wedstrijd tegen België iets te zeggen zou hebben. Na de gebruikelijke training op het V.U.C.- veld kwamen de spelers in het clubhuis bij elkaar, waar de heer Herberts het woord nam. „Jarenlang heeft het Nederlandsch elftal eer vol gespeeld en nu plotseling deze verpletterende nederlaag. Waaraan heeft dat gelegen?" De heer Herberts kon zich dat nog niet goed realiseeren hij wilde zich er nog over bezinnen. Het leek hem wenschelijk, den aanvoerder ook eens naar zijn meening te vragen, hoe alles dien Zondag in zijn werk is gegaan. Na eenige gedachtenwisseling met den aan voerder Caldenhove, waarvan wij, op verzoek van de keuze-commissie, geen details publiceeren, kwam men tot de slotsom, dat het meer aan het moreel, dan aan gebrek aan techniek heeft ge legen, dat Eulk een nederlaag is geleden. Het mo reel van het Nederlandsch elftal was tegen een achterstand niet bestand, en dit was het juist, dat de heer Herberts betreurde, Hij heeft nooit gedacht, dat het Nederlandsch elftal zulk een in zinking zou kunnen krijgen en met die cijfers zou kunnen verliezen. In verband met de samenstelling van het elftal tegen Luxemburg deelde de heer Herberts mede, dat de Keuzecommissie zich daarbij niet heeft laten beïnvloeden door de resultaten van ver leden Zondag. Ten slotte wekte de heer Herberts alle spelers op, intensief te trainen. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 23 MAART. ZATERDAGCOMPETITIE. Afd. A: TelefoniaVGS 3 u. G. H. Hesselink Jr. Kennemerland 2SIZO 3 u. J. West WY—VEW 3 uur, R. Honijk. Kennemerl. 1Tvv. Jeugd 3 u. Chr. Klerk Afd. B: ZSVKennemerl. 3 3 u. J. Steffens SIZO 2Johez 3 uur, A. G. Peperkoorn. Adspiranten. Voor de adspïrantcncompetitics zijn in ver band met de sclioolvoetbahvedstrijden, geen competitiewedstrijden vastgesteld. KINHE1M—D. W. V. WORDT D. W. V.KINHEIM. De vooi' Maandag vastgestelde wedstrijd Kin- heimD. W. V. is omgezet. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Onder gunstige weex-somstandigheden zijn Don derdag de schoolwedsti-ijden voortgezet met wed- strijden in de afdeelingen B, C, D en E. Als de weersomstandigheden goed blijven zullen heel wat jongéns een- prettige vacantiè hebben op de sportvelden. De uitslagen waren: Ochtendwedstrijden: Afd. E. SpaarneschoolWouwermanschool 01 Frans HalsschoolJ. P. Coenschool 16 JunoschoolTetterodeschool 42 P. H. v. d. Leyschool—Crayenesterschool 21 Afd. D lste Centr. School 22de H. B. S. 6 10 2de Doopsgez. schoolKon. Wilhelminasohool 2 1—5 Zij, die zich met ingang van 1 April pei kwartaal abonneeren, ontvangen de In Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE De middaguitslagen luidden: Afd. E. Noorderschool 2Voorwegschool 02 Marnixschool-Lorentzschool 21 Dr. Kuypei-schoolSchool Buitenrust 11 (School Buitenrust wint). Kon. EmmaschoolFühropschool 22 (Kon. Emmaschool wint). Afd. D. lste H. B. S. B 7Dr. Huëtschool 00 (lste H. B. S. B7 wint). Afd. C. U. L. O. A 3—U. L. O. B 4 0—0 (U. L. O. B 4 wint). U. L. O. B 5—U. L. O. A 2 1—1 (U. L. O. A 2 wint). Afd. B. Gymnasium 2Dreefschool I 01 2de H. B. S. B 2Bronsteeschool I 32 H. B. S. A 2—U. L. O. A I 0—1 In de tussdhenrondë voor afd. B. komen a.s. Zater dag uit: Chr. Lyceum 2Dreefschool I, 10 uur, Schoten. 2de H. B. S. B 2—U. L. O. A I, 10 uur, E. D. O. En in de tusschenronde. van afd. E, eveneens Za- terdag: Dr. BavincksöhoolWouwei'manschool 10.30 uur, E. D. O. AUTOSPORT Het Sportprogramma van de K. N. A. C. Op 6 Juli de Prijs van Zandvoort. De sportcommissie der K.N.A.C. heeft het pro* gramma definitief als volgt vastgesteld: 18 Mei: Damesrit. 1 Juni: Militaire rit. 15 Juni: Concours van Koetswerken te Scheve- ningen. 6 Juli: Prijs van Zandvoort. 10 Augustus: Militaire rit. 24 Augustus: Behendigheids wedstrijden, 14 September: Militaire rit. 28 September: Militaii'e rit. 19 October: Herfsttocht. De Herfsttocht, een der sportevenementen, die steeds en onder alle omstandigheden de meeste deelnemers trekt, doch die in het vorige seizoen tengevolge van de toen nog xxiet te overziene tijds omstandigheden moest worden afgelast, is weer in eer hersteld, naar wij mogen aannemen tot groote vreugde van de honderden sportliefhebbers, die, hetzij als deelnemer of kaartlezer, dan wel als con troleur, aan deze tochten de schoonste sportieve herinneringen bewai'en. Nieuw is in zekeren zin de behendigheidswed strijd, die tegen het einde van Augustus zal worden gehouden. Voor de dames is er de gebi-uikelijke damesrit, die als gewoonlijk uit twee gedeelten zal bestaan, n.l. een tei-rein- en een kaartleesrit. Nu de vrouw zulk een belangrijke taak kan vervullen in tijden van nood, vooral bestuurster van vrachtwagens, en algemeen haar -bereidheid blijkt om zich voor die taak gereed te houden, krijgt de damesrit nog een andere dan alleen een sportieve beteekenis. Er is dus alle reden om te verwachten, dat de belang stelling daarvoor nog weer grooter zal zijn,dan zij tot nu toe reeds was. Tenslotte is er de Prijs van Zandvoox't; aan de oi'ganisatie daarvan wordt reeds thans met man en macht gewerkt. Het is weliswaar de bedoeling, dat de opzet iets eenvoudiger wordt dan het vorig jaar o.m. ligt het in het voornemen om er dit maal niet een geheelen dag van te maken-, doch alleen een middag maar er wordt toch in ieder geval naar gestreefd, dat de snelheidssport er hoog tij zal vieren, en dat de goede indruk, dien men het vorig jaar van de organisatie van dit bijzon dere gebeux-en heeft kunnen medenemenrook dit maal zal worden bevestigd. Van het gemeentebe stuur van Zandvoort is weer de volle medewex'ldng te verwachten. De wedstrijden zullen op hetzelfde circuit worden gehouden, dat ook het vorig jaar het tooneel van felle kampen was. Alleen is het, vooralwat de bochten betreft, sedert dien aan zienlijk verbetex-d, hetgeen dus aan de wedstrijden ten goede komt.. Op West-Java is een aanvang gemaakt met het inschakelen oefeningen aHjn te Itelawa-jjehowle». Deefemaes wesïfen. luchtbescherming, dteost te doee afe amboferveew-ageo» IJSHOCKEY NATIONALE PLOEG—BLUE SIX (4—2). Woensdagavond had te Amsterdam een ijshockey- wedstrijd plaats tusschen een nationale ploeg en de Blue Six, die door eerstgenoemde met 42 gewon nen werd. De resultaten der drie speeltijden waren 0—0, 1—1, 3—1. Deze wedstrijd werd opgeluistex'd met een de monstratie van het kunstrijderspaar Ilse en Erik Pausin uit Weenen. De gratie en soepelheid, die het kleine blonde meisje met haar broer tentoonspreid de, bracht het publiek telkens tot een ovatie. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND OVERZICHT SENIOREN Niettegenstaande het slechte vooruitzicht, konden toch vele wedstx-ijden doorgaan. Aui'ora 2 won met 53 van de Haarlem-reserves. THB vex-loor voor de zevende maal. De Zwaluwen wonnen met 31. Pal vu stuurde het tweede THB met een 50 nedex-laag naar huis. OK 6 verpletterde het vierde Aurora met echte kprfbalcijfers: 13—^2! OK gaat nog ongeslagen aan de kop. SV 3 deed knap werk door Watervliet 2 te vex-slaan met 30. A. Ready 3 hield Meerlebosch 3 met 52 van 't lijf. ADSPIRANTEN In de derde klasse zag Mèerlëbosch zich genood zaakt, doordat er Zaterdagmiddag school is voor de adspiranten C en D, deze twaalftallen térug te trek ken uit de competitie. We hopen, dat de omstandig heden weldra zoo zullen zijn, dat ook deze jongelui weer in het veld kunnen komen. OK a wist SV a, dat nog geen wedstrijd won, met 60 te overwinnen. Haarlem bMeerlebosch b werd éen gelijk spel 0—0 De THB-adspxranten versloegen N. Flora met .2—1. Haarlem c verdeelde met A. Ready b de punten 11. Ook OK cEHS gaf een' gelijk spel 22. RANGLIJSTJES SENIOREN Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. geb. Meerlebosch 8 6 2 0 14 24—9 1.75 A. Ready 7 6 0 1 12 38—9 1.71 Watexwliet 9 6 2 1 14 39—22 1.56 O. K. 4 7 4 2 1 10 22—12 1.4? Aurora 2 8 2 2 4 6 18—25 0.75 Haarlem 2 6 2 0 4 4 15—21 0.67 Zwaluwen 9 2 2 5 6 20—25 0.67 T. H. B. 9 2 0 7 4 27—41 0.44 N. Flora 2 7 0 0 7 0 6—42 0.— Tweede class e: O. K. 5 5 4 0 1 8 34—5 1.60 Oosthoek 7 4 3 0 11 18—16 1.57 A. Ready 2 7 4 1 2 9 20—11 1.29 Haarlem 3 6 2 2 2 6 14—12 1 T. H. B. 2 5 2 0 3 4 18—18 0.80 Palvu 10 3 2 5 8 15—29 0.80 Aurora 3 7 1 2 4 4 11—15 0.57 Meerlebosch 2 7 2 0 6 4 11—35 0.51

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1