VUIJK'S BAKKERIJ ^j§RBERICHT D.W.deBijl Nachenius LUIDSPREKERS Lessen Maison H1LLEGE PAASCHARTIKELEN Jxiaschaan(tiedui<p 7tedexaeCd's SxAaenhandeC Zaterdagmiddag- Opening „De Modegids" G. P. Zegel - Mol Attentie!! Haascfifooad Personeel gevraagd aeldig van hedenavond tot morgen- frisuur: vvegend droog, iets zachter dan gisteren, - zwaar bewolkt, zwakke tot matige half tot lelijke tot zuidelijke wind. onf MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS, gafstaat 86. - Umuiden. n000 WATER TE IJMÜIDEW ,,terdag vjm. 1A7 urn'; n.m. 2.06 uur. Mine v.m. 2.52 uur; n.m. 2.49 uur. Mrandag v-m- 314 uur; n'm' 331 uur' Dinsdag v.m. 3.57 uur; n.m. 4.14 uur. Algemeene ledenvergadering Nijverheidsschool. uil: een diploma kregen en wie werden bevorderd. voorzitterschap van den heer J. C. Dun- de heer D. J. Bais was verhinderd, vond I "l'^a'vond een algemeene ledenvergadering plaats Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in I KÏÏTeei*aSunnebier vond het jammer dat, on- dat de school zich in zulk een groote be- Selling van de zijde der leerlingen mocht ver- j j^ugen de vergadering ook nu weer zoo slecht b Nadat d'e notulen van de vorige algemeene le- I vergadering waren vastgesteld kwamen aan dé de de verslagen van den secretaris en den pen- I "'hömeester. Deze werden goedgekeurd. WnP begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1941 van de dagschool ïs vastgesteld op f 121475. jnkomsten zijn geraamd op f 15365, zoodat voor bsidie-aanvraag in aanmerking komt een bedrag S" f 106110. Voor de avondschool zijn de bedra den uitgaven vragen subsidie f 9954. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de 1 aftredende leden, de heeren C. Luchsinger en J. D. B Olie herkozen werden. Nadat nog een kascommissie was benoemd werd Je vergadering gesloten. De Dagschool, Aan het jaarverslag van den secretaris ontlee- nen wij het volgende: Het aantal leerlingen op 1 Januari 1939 bedroeg le kj. 2e lel. Totaal Machinebankwerkers Motorrijtuig- en rijwielherst Electrotechniek Timmeren Vuurwerkers Totalen Op 29 Juli werd aan 98 van.de 153 leerlingen tweede klas, het einddiploma uitgereikt. Aan 55 leerlingen kon geen diploma worden'uitgereikt. Hiervan verlieten 14 de schóól.. De secretaris las nog voor een brief van de Com missie' 0. en O afd. Ontwikkeling van den volgen den inhoud:.. - „Vernomen hebbende., dat deze week een ver gadering zalworden gehouden van uw vereeni- ">ing, die de ambachtsschool' op het Tiberius plein n stand houdt, wil ik gaarne een blijk van dank geven voor hetgeen uw vereeniging heeft gedaan voor de ontwikkeling der: militairen in het kanton- nement IJmuiden., Dc^rdé vbrschilleri'de.diensten konden het geen' vastéi^n regelmatige leerlingen zijn, doch, zij:'fijn u einüw véreeniging" zeer' ërkehteHjk -voorde ge boden ontwikkelingsgelêgënhèid". Voor den nieuwen cursus werden 236 leerlin gen ingeschreven. Hiervan zijn 22 leerlingen niet opgekomen; 9 leerlingen werden afgewezen en 10 leerlingen, die reeds in het bezit waren van het einddiploma verzochten toelating in een andere afdeeling. Toegelaten werden in dé afdeelingen machine bankwerkers 95, motorrijtuig- en rijwielherstellers 57, electrotechniek 35, timmeren 18, totaal'205. Tusschèntij.ds werden toegelaten 3 leerlingen en verlieten 56 leerlingen om verschillende redenen de school. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 December 1939: le kl. 2e kl. Totaal Machinebankwerkers 108 87 195 Motorrijtuig- en rijwielherst. 67 36 103 Electrotechniek 40 54 94 Timmeren 19 17 36 Vuurwerkers - 1 1 Totalen 234 195 429 De leerlingen waren woonachtig in de volgende génieenten: Velsen 297, Beverwijk 118, Uitgeest 5, Heems kerk 5, Castricum 2, Zandvoort 2. De Avondschool. Op 1 Januari 1939 werd de school bezocht door 237 leerlingegn nl. timmeren 38, machinebankwer kers 85, electrotechniek 49, motorrijtuigherstellers 32, schilders 33. Het diploma werd uitgereikt aan 37 leerlingen, 8 leerlingen kwamen niet in aanmerking voor een diploma, Voor den nieuwen cursus werden op 1 October toegelaten 149 leerlingen, waarvan 8 niet opkwa men. Tusschentijds vertrokken 86, zoodat de avondschool op 31 December jl. 246 leerlingen telde. Voorts werd de school bezocht door 198 mi litairen, verdeeld over de verschillende ambach ten'. Op het jaarverslag van den penningmeester ko men we nog terug. Uitreiking van diploma's. Voor deze vergadering had de uitreiking plaats van diploma's aa nde leerlingen, die het onderwijs aan de avondschool gevolgd hebben. Deze uitrei king geschiede, wegens afwezigheid van den. di recteur, door den waarnemenden directeur den keer H. Hennink. Alvorens tot de uitreiking werd overgegaan richtte de heer J. C. Dunnebier zich tot de leer lingen om zijn blijdschap er over uit', te spreken flat er zoovelen zijn, die er op uit zijn om zich in hun vak te bekwamen. Moge het behalen van het diploma een aansporing zijn' om verder in het vak voort té gaan. Voorts bracht spreker dank aan di recteur en leeraren voor het gegeven onderwijs. De heer Hennink, die hierna een woord tot de leerlingen richtte, zeide dat het onder zeer bijzon dere omstandigheden is dat hij overgaat tot het uitreiken der diploma's Hierbij wees spreker op den internationalen toestand, waardoor een aantal leerlingen in militairen dienst is. 'Deze bijzondere omstandigheid doet zich ook ge voelen, doordat collega's verhinderd zijn hun les sen te geven. Deze tijd van oorlog doet zich gel den bij de jongens en ook bij ouderen. Er wordt minder animo waargenomen en het prikkelt tot zenuwachtigheid. Vervolgens wees de heer Hennirfk op de groote toeneming van leerlingen zoodat men t splitsing heeft moeten overgaan. Dit jaar zijn de eerste diploma's aan de schil lers uitgereikt. Aan het einde van zijn toespraak wees de heer Hennink er op, dat het verband dat er geweest is, tusschen leeraren en leerlingen, nu brl u611 wor<^t' is ook een belangrijk oogen ic Hierover kunnen mooie woorden gesproken orden. Hij sprak den wensch uit, dat wat de T60 hebben bij te brengen door de i 'n2en niet vergeten zal worden en hij hoopte, netgeen geleerd is den leerlingen moge dienen f 17340, ontvangsten f 3120, aan te 100 57 157 45 41 86 56 38 94 22 19 41 1 1 223 156 379 om in het gekozen vak hun brood te verdienen. Hierna werden de leerlingen nog toegesproken door den heer H. H. Meijer, gedelegeerde van het gemeentebestuur. Hij hoopte, dat de leerlingen met het behaalde diploma hun winst zouden doen. Het einddiploma werd uitgereikt aan de volgen de leerlingen: Afd, Machinebanltwerken. K. P. D. Vlam, H. Hagedoorn, D. H. C. de Ruyter, P. de Beurs, J. F. J. Balke, D. Korf, E. J. M. Wijnkoop Afd. Motorrijtuig en Rijwielherstellen. M. Hartog, M. B. Kremers, N. de Koning. Afd. Electrotechniek. W. Borst, J. Schinkel, H. de Wit, P. Mantje, C. Kort, J. Baak, J. A. Duyvelshoff, C. Stuurman, W. Prins, C. Gravemaker, R. M. Wiljouw, D. v. As, C. Rasmussens, R.K. Messnik. Afd. Schilderen: E. v. d. Linden, A. J. Reynen, R. Rooker, J. H. Mèyer. Afd. Timmeren: Th. Pieters C. Meerhof, H. Messie, P. F. Hogen- hout, C. v. Duin, C. Zwaan, H. A. v. Baaien. Bevorderd van de 4e naar de 5e klsse. Afd. Machinebankwerken: C. M. Plooy, L. C. Broek, F. Zwanenburg, J. Zui derduin, N. Otto, P. Troost, N. Keuris, J. Bekker, B. H. de Jong, J. Voogd, G. Th. Mooy, P. v. d. Linden, J. Duineveld, D. Houtkooper, W. Duller, J. Dokter, P. v. d. Braber, J. v. Duyvenvoorde, M. Gex-rits„ J. Schalk, C. Dekker, A. v. Riessen, J. P. Gaarthuis, P. G. Gaarthuis, C. de Boer, P. N. de Haan, P. JJvraayeveld, H. ter Haar, J. Boom, H. Butter, A. M. Bouchier. Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen. W. Kremer, M. Ritskes, J. Kramer. Afd. Timmeren. M. A. G. Knapen, J. A. Zuurbier, G. Koeman, S. de Boer, S, J. Bouma, W. v. Gastel, F. Leutsoher J. Schaap. Afd. Electrotechniek. J. Zaal, A. H. Smit, D. Carati, S. J. Rumping, J. M. Pasma, N. Winkel, H. Ph. Servaas, L. E. Gouda, A. Visser, L. A. Jongsma, R. Beyer, T. H. Bakker L. Groen, R. H. Boerkoel. Afd. Schilderen: J. H. de Jong, IJ. Evenhuis, D. Asjes, J. W. Piebenga, G. D. Koning. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Afd. Machinebankwerken: C. Oudendijk, K. Kup, K. de Pagter, J. J. de Aptroot, E. Veldman, E, v. d..Linden, P. van Mar- Aproot, E. Veldman, E. v. d. Linden, P. van Mar- kenstein, F. Bosker, J. Zwart, H. Fokkens. Afd. Motorrijtuig en rijwielherstellen: D. F. Tuyn, J. A. van Goethem, Th. van Duffe len, W. Blinkhof. Afd. Schilderen: J. Hoefakker. Afd. Timmeren: A. v. d. Pijl, G. Welagen, J. Bakker, K. van Leeuwen, N. Geldorp. Afd. Electrotechniek: M. Taaie. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Afd. Machinebankwerken G. A. J. Meyer, C. de Blois, H. v. Hetten, P. J, OverA- F. Nichting, C. Cornelissen, H. Oudshoorn, C. v. Roden, L. B. Steenmeyer. Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen: B. de Kórte, J. den Tuinder, H. v. Strien. Afd. Electrotechniek L. A. Visser. Afd. Timmeren: A- Dijkhuis, J. Fokkens, J. J. H. Kemper, K, Broek Afd. Schilderen J. v. d. Kwast, B. Hoekstra, H. Rolvink. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Machinebankwerken T. Kiéft, J. de Groot, J. A. v. Leeuwen, L. C. Vooys, W. v. d. Steen, H. Prins, Bolweg, S. de Reus, J.. Jongejans,: P.v. Wijngaarden, W. Schriever Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen A. J. Stoop, W. C.Fokkens,. :D,;';_Bóiudestein. Afd. Electrotechniek: G. de Groot, N. Kemper, J. Jüngbacker, H. de Ruiter. Afd. Timmeren: D- Jansèn, H. M. Pieterman, N. Buis, N. C. Molen kamp, J. A. Molenkamp, B. v. Geldorp, J. N. v. Geldorp. Afd. Schilderen H. Robben, B. Verduyn, J. v. Geldorp. Marktberichten en besommingen, IJMUIDEN 22 Maart 1940 Tarbot 142140 cent per K.G. Tong 170—160 cent per K.G. Groote schol f 17 per. 50 K.G. Middel schol f20—f 18 per 50 K.G. Zetschol f20f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 26—f 14,50 per 50 K.G. Bot f 7 per 50 K.G. Schar f 14,50—f 9,70 per 50 K.G. Groote gul f 15 per 50 K.G. Kleine gul f 14f 11,50 per' 50 K.G. Wijting f 7,50—f 3,60 per 50 K.G. Kabeljauw f 58—f 28,50 per 125 K.G. IJM 2 315 manden f 3160. Logger: KW 177 f 1111. Kotter: IJM 203 f 106. BLAD VAN DE SCHROEF VERLOREN. De motorlogger KW 162 heeft een blad van de schroef verloren, en is naar Spaarndam gebracht om van een nieuwe schroef te worden voorzien. VERTROKKEN TRAWLERS. Gisteren zijn vertrokken: „Norma Maria" IJ M6 „Prinses Beatrix" IJM. 117; „Ewkald" IJM 48. Afdeeling D: Woensdag 27 Maart. Centrale School 2C.V.O. Velsen-N. 2 uur. Centrale School 1Chr. School Meeresteynstraat <*.15 uur. Beide Kennemers-terrein. Afdeeling E: NoorderschoolVondelschool, 9.30 uur. JulianaschoolZeewïjckschool 10.45 uur. Beide Beverwijk-terrein. Nederlandsch Tooneel speelde „Lieve Menschen". Voor het Arbeiders Tooneelfonds. Voor de leden van het Arbeiders Tooneelfonds heeft de N.V. Het Nederlandsch Tooneel in het Kennemer Theater, een opvoering gegeven van het Amerikaansche spél „Lieve Menschen" door Irwin Shaw in de vertaling van J. C. v. d. Horst. Bij ontstentenis van den voorzitter sprak de secre taris van het fonds, de heer J. Groot een kort openingswoord, waarin hij mededeelde, dat voor het volgende seizoen slechts heel weinig nieuwe leden zullen kunnen toetreden, omdat de zaal na genoeg geheel bezet is. De opvoering van „Lieve Menschen" heeft zeer veel voldoening geschonken. Een stuk van moderne structuur, een fabel met een moraal, waarin de rechtvaardigheid triomfeert en de zwakken het nu eens van de sterken winnen. Het viel niet zoo moei lijk de werkelijkheden te ontdekken, die met deze fabel parallel loopen. Twee oude menschen, die vechten voor het restje geluk en vrijheid, dat hun in het leven is overge bleven, fatsoenlijke, lieve menschen, die bereid zijn veel te verdragen en. te dulden. Josnah Good man, een Jood, moet den heelen dag brullen slijpen en daarbij het zeurige gekijf van zijn ziekelijke vrouw aanhooren, de ander Philip Anagnos, een Griek, moet toen uur uer dag slechte spaghetti klaar maken in de keuken van een goedkoop Ita- liaansch eethuis. Waarom zouden zij het eigenlijk niet dulden? 's Avonds is daar toch de oneindigheid van den Atlantischen Oceaan (Coney Island), een pier, die een eind de zee insteekt en aan het einde van die pier een kleine boot, de „Emter- prise no. 3", hun eigendom, om 's avonds in te gaan visschen. Een mensch heeft niet véél noodig om gelukkig te zijn, maar dat weinige moet hem dan ook gelaten worden. Deze twee levenskunstenaars waren Albert van Dalsum (de Griek) en Jo Stern- heim (de Jood), prachtige, volgroeide creaties van beide acteurs en met subliem op elkander af gestemd spel. Wanneer een gangster, Harold Goff (Johan Schmitz), die de geheele kunststreek met zijn ter reur onëeilig maakt, Tiun deze vrijheidsillusie wil ontnemen en hen voor de consequentie stelt voor het recht van den sterke te moeten bukken, ont staat er een strijd op leven en dood, een strijd, waarin ook de jeugd betrokken wordt: Stella (Ank v. d. Moer), de dochter van Josnah Goodman, die ondër de suggestie komt van Goff's brutale levens kracht eri haar verloving .verbreekt met Eli Lieber (Jacques Snoek), den hard-ploeterenden jongen uit haar eigen milieu, om het gevaarlijke avonturen- leven te volgen, dat de gangster haar voorspiegelt. Maar de zwakken weten het bx'ute geweld te weer staan, zij overwinnen den vijand, die hen wilde knechten- Het interessante stuk genoot bijzondere aandacht, vooral ook omdat spanning en een tikje sensatie hier en daar aanwezig waren. Er is prachtig gespeeld. Wij noemden reeds enkele namen. In de bezetting waren nog opgenomen John Elsensohn als de agent, (een pracht-type natuur lijk). Jacques Snoek als Eli Lieber, Mies Elout als Florence Goodman, Hélene Berthé als Angelina Esposito en Eduard Palmers, die politierechter en rechercheur voor zijn yekening nam. De décors van- Jacqüès Snoek waren zeer sug gestief. Als geheel éen uitstekende "voorstelling, dxe bij de leden van het tooneelfonds nog lang in herinne ring zal blijven. AFWEZIG: Dr.R.G. POSTHUMUS oogarts van Zaterdag 23 Maart tot Woensdag 27 Maart Voor direct GEVRAAGD LEERLING-VERKOOPSTER en VERKOOPSTER, boven 18 j., in zaak van luxe- exi huish. art. - Br. met uitv. inl. en opg. verl. salaris onder nr. IJ 527 aan het Bureau van dit Blad. oogarts GEB. „WITTE KRUIS" op Za. 23, Di. 26 en Za. 30 Maart spreekuur van 4-5.30 i. p. v. 12.30 uur. Bekwame MANGELSTERS en flinke MEISJES voor de STRIJKAFDEELING GEVRAAGD. WASSCHERIJ „HOEK EN VAART", Bloemend.straatweg 17, Santpoort-Station. De schooljeugd op het voetbalveld. Een spannende competitie. De langzamexiiand traditioneel geworden school- voetbalwedstrijden zijn weer aangevangen. Zeven scholen, onderverdeeld in twee afdeelingen, din gen dit jaar op sportieve wijze naar den kampioen-s titel. De eerste wadstrijden zijn gespeeld pp het terrein van Beverwijk aan den St. Aagtendijk. C.V.O. Velsen-N. overwon daar met niet min der dan 50 de Chr. School Meeresteynstraat, die een dag later echter de eerste winstpunten be haalde door een 1—0 overwinningop het tweede elftal van de Centrale School te boeken. Dit elftal had al reeds met 20 van het eerste verloren, zoo dat het nog op een overwinning wacht. Het eenigste ongeslagen elftal in deze afd. is C. V. O. Velsen- Noord, dat gisteren na een spannenden wedstrijd met 21 van de Centrale School 1 won. In Afdeeling E is de strijd niet minder span nend. De Noorderschool gaat met twee overwinnin gen, resp. op de Zeewijck- en Noorderschool, aan den kop. Hun eenigste concurrexxt sloegen zij met 60, tot nog toe de grootste overwinning in deze competitie. De volledige uitslagen luiden als volgt: Afdeeling D: C.V.O. Velsen-N.Chr. School Meeresteynstr. 50 Centrale School1Centrale School 2 20 C.V.O. Velsen-N.Centrale School 1 21 Chr. School Meeresteynstr.Centrale School 2 10 Afdeeling' Vondelschool—Julianaschool 13 NoorderschoolZeewijckschool 20 JulianaschoolNoorderschool 06 ZeewijckschoolVoxxdelschool 11 De volgende wedstrijden moeten nog gespeeld wox-den: OFFICIEELE PUBLICATIE van liet Departement van Economische Zaken. OVERNEMINGSPRIJZEN PEUL VRUCHTEN OOGST 1940. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat de prij zen. welke bij de verplichte inle vering aan de Regeering van in 1940 te oogsten peulvruchten zul len worden bgtaald, zijn vastge steld als volgt: per 100 k.g. Groene en kroonerwten 11.50 Schokkerei-wten 14. Capucijners: Blauwpeulerwten Wijker vale erwten 15. Mansholt of I-Iala capuc. al naar gelang de kwaliteit Platte vale erwt, 24.-/ƒ 28. Grauwe erwten: Rozijn-erwten 24.-/,, 2S. Noord-Hollandsche lang- stroo-erwten (witbloei) 24.-/,. 28. per 100 k,g. Gruno rozijnex-wten 21 I-Ialflangstroo-ex'wten 21. Stamboonen: Gewone bruine boonen (Zeeuwsche lange-) 21. Groningsche stroo- en Friesche woudboontjes 23. Walchersche kogel boontjes 25. Noord-Hollandsch© bruine boonen 25. Citx'oenboonen 25. Walchersche witte boonen 26. Noord-Hollandsöhe, Krombekken 26, Kievitsboonen 26, Deze prijzen gelden voor de ge middelde kwaliteit bij levering in Augustus 1940. Bij latere leve ling zullen de prijzen verhoogd worden met een bewaaiioonver goeding van 0.10 per maand, in gaande 1 September en eindigende 1 Juni. Peulvruchtensoorten, niet in het vooi-gaande genoemd, zullen den overgenomen tegen den prijs, vastgesteld voor de soorten waajj» mede zij ovex-eenkomen. Indien van sommige soorten peulvruchten hand gelezen par tijen ter overneming worden aan geboden, zal daarvoor een toeslag kunnen worden gegeven, waar omtrent t.z.t. nadere mededee; lingen zullen worden gedaan. 's-Gravenhage, 21 Maart 1940 HEEMSKERK AANBESTEDING. Door het gemeentebestuur is aanbesteed het ver anderen van perceel Maerelaan 3 in een kantoor voor Sociale Zakèn. Het werk is gegund aan de laaagste inschrijver. Ingeschreven is als volgt: M Hartog f848; F. Huneker f837,50; Bouwbe drijf „Jobo" f 679; J. Rijnders f635; P. Schipper f618; J. Th. van der Aar f610; A. Visser f602 en J. van Tunen f 538. DIEPSPITREGELING. Wegens te weinig beschikbare arbeidskrachten zal de voor 14 dagen geleden begonnen diepspit- regeling a.s. Zaterdag worden stopgezet. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 22 MAART Thalia Theater: „Ziegfeld, de Revue-Koning" 8 uur. Rex Theater: „De Roos van Washington Square en „Schandaal op school", 8.15 uur. Theater de Pont: „Je kunt het toch niet meene men" en „De schrik van Brimstone", 8 uur. ZATERDAG 23 MAART Thalia Theater: „Ziegfeld, de Revue-Koning", 8 uur. Rex Theater: „De Roos van Washington Square en „Schandaal op school", 8.15 uur. Theater de Pont: „Je kimt het toch niet meene men" en „De schrik van Brimstone", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 22 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Beau Geste" en „Zonsondergang in Weenen", 8 uur. ZATERDAG 23 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Beau Geste" „Zonsondergang in Weenen", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM 'Heden: VRIJDAG 22 MAART Rembrandt Theater: „Maria tlona". Tooneel: „Di'ie Ledei-ers". 2, 7'en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit ip de lucht!" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'t Is een wonderlijke wereld1 2.30, 7 en 9,15. uur. Palace: „In het vreemdelingenlegioen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „Ik was een spion", 8.15. Des middags 2.30: „Dik Trom". Frans Hals Museum: Tentoonstelling schilderij er J. M. Graadt van Roggen, 104 uur. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. ZATERDAG 23 MAART Stadsschouwburg: „Gaslicht", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond; Frans Hals Museum: Tentoonstelling schilderijen J M. Graadt van Roggen, 104 uur; Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en var 7—9 uur. In het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS DUINENBOSCH te BAKKUM (N.-H.) kunnen geplaatst worden eenige inwonende dienstboden Leeftijd minstens 20 jaar. Salaris voor meerderjarigen: 12.77 tot 15.50 per week met 5 één-jaarlijksche verhoogingen; aftrek voor kost, inwoning en geneesk. hulp 7.60 per week. Schrifte lijke sollicitaties met adressen voor informatie en postz. voor antwoord te zenden aan den Geneesheer-Directeur OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Economische Zaken. EXTRA STEUN VOOR DE GARNALENVISSCHERIJ. In aansluiting op het bericht betreffende den extra steun aan de garnalenvisscherij, wordt aan belanghebbenden het volgende medegedeeld. Dezen steun zal slechts worden uitgekeerd voor die vaai-tuigen, waarmede in de eerste drie maan den van het jaar 1939 aan de vis- scherij op consumptiegarnalen deelgenomen, en waarmede tevens in den loop van genoemd jaar ten minste op 30 dagen consump tiegarnalen aan het Verkoopkan toor voor Garnalen zijn afgele verd. De steun zal bedragen: a. 50.per vaartuig, wanneer het aantal dagen, waarop met het Sjtiartuig in 19 39 consumptiegar nalen zijn afgeleverd, ten minste 90 bedraagt: b. 25.per vaartuig, indien het onder a bedoelde-aantal dagen minder' dan 90, doch. ten minste 30 bedx'aagt. De steun zal door het Verkoop kantoor voor Garnalen zoo spoe dig mogelijk aan de rechthebben de visschers worden uitgekeerd aanvragen voor dezen steun bi hoeven de visschex-s niet in te die nen, aangèzi'en genoemd verkoop kantoor over alle noodige gege vens beschikt. 's-Gravenhage, 21 Maart 1940 Kennemerlanc 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Mevr. Van LanenBosschieter, Van Dalenlaan 14, S'pt.-stat. in kl. gez. een FLINK ZELFST. WERK. NET DAGMEISJE voor heele dgn., v. g. g. v., k. k. en niet j. dan 18 j. Aanm. 's av. pl.m. uur. Loon 6.p. w. NET DAGMEISJE gevr., bij Th. Balciter, Alkm.weg 269 Beverwijk Gevr. AANK. TUINMAN ol.m. 18 jaar, Aanm. hedenav. v. 7.30 8.30 Elzerxstraat 6, IJm. Oost. TE HUUR zitkamer en 2 slaap kamers. Br. IJ 102 bux\ v.d. blad TE KOOP GEVR. h.rijwiel met lamp en 2 pers. ledik. m. of Eschdoornstr. 10 IJm.O. 2)a CostaCacui 1 Driehuis - Telef. 4728 Wij vragen Uw aandacht vnnr onze groote sorteering o.a. Paascheieren, Bonbonnières en andere Figuren en doozen. De vele soorten Paascheitjes van Ringers, Droste, Baronie e.a. Diverse opgemaakte PAASCHTAARTÜJES in ver schillende prijzen. Ook op het gebied van SCHOTELS en PUDDINGEN staan wij zeer bekend. Van HILLEGE smaakt het TOCH fijner. OPGEKOCHT EEN GROOTE PARTI) Jongens en Jieisies Schoenen van 29 tot 40. En die worden opgeruimd vanaf 2.25 in het zwart en bruin, met rubber zolen en hakken. Groote sorteering DAMES- en HEEREN SCHOENEN. CEDERSTRAAT 21 IJMUIDEN-OOST. Ter kennismaking geven wij bij aan koop van ƒ1. een CORSAGE CADEAU. ZEESTRAAT 5 VAN ONZE NIEUWE ZAAK Speciaal in Damesartikelen, oa. KOUSEN, SJAALS, CORSAGES, KNOOPEN, GESPEN, CEINTUURS en div. NAAISTERS FOURNI TUREN. Tevens een fijne collectie WOL, HAAKGARENS en GETEE- KENDE HANDWERKJES GRATIS PATRONEN en voorlichting. BEVERWIJK Wilt U met Paaschdagen 'n de fijn Dan naar STATIONSWEG 237, IJMUIDEN-OOST. Prijzen; 345075— 100 cent. Ook Uw adres voor prima TULBAND. Voor Huishouding NET MEISJE gevr., voor d. en n. in klein gezin, omtrek Plein, niet ben. 18 j., tegen 1 Mei. Br. G 2180 bur. van dit blad Gevr, FL. MEISJE, 9-2, beslist zelfst. k. w., in gez. 2 pers., goed loon. Zandv.laan 188, Heemstede. FLINK WERKMEISJE gez., 9-5 uur; 6 per week. Heerenweg 73 Tel. 28127. Gevr. TOEZICHT BIJ HUIS WERK voor leerl. le klasse H. B. S. Br. met condities no. G 2181 bur. van dit blad Met 1 April of later gevr. MEISJE v. d. en h., zelfst. w., eenv. £oken. v. g. g. v. 2e meisje aanw en meer hulp. Aanm. 's av. na 7.30 uur: Westerduinweg 2, Bentveld, Vrij dagavond voor 8 uur. DAGMEISJE gevraagd van 9-5. Heemst. Dreef 38, Heemstede NET MEISJE gevraagd, 15 a 16 jaar, voor de mox-genuren. Koor straat 7 b. d. Koninginneweg. FLINK DAGMEISJE gevraagd ia klein gezin. Klevex-laan 125, Hrl. Gevr. voor dag en nacht een flink ZELFST. MEISJE voor half April of later. Goede behandeling. Br. G 2244 bur. van dit blad MEISJE voor d. en n. gevr., in klein gezin. Huisel. verk. Br. G 2263 bur. van dit blad HULP IN DE HUISH. gevr., m.l., genegen alle huish. werkz. te ver richten en eenige lichte verple ging, intern. Br. G 2264 bur. van dit blad Gevraagd DAGMEISJE van 8 tot 12 uur. P. de Hooghstraat 2. NET MEISJE gevr., van half ne gen tot vier uur. Zondags vrij. 5, per week. Schoterweg 20. DAGMEISJE gevr., 8-7, kl. gezin. Zondags vrij. Julianalaan 146, te genover Stoop's bad, itj

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3