Den Haag" en „Tara" door mijn of torpedo getroffen de blouse... Siautmfreek VELSEN ScUc^fmacluMs EMSER-WATER R ,j p A G 29 MAART 1940 Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart. heeft de Raad voor de Scheepvaart '"Lhoaden met de oorzaak van het ver- beZlg twee Nederlanidsche schepen, die slacht- va" geworden van den oorlog ter zee en ttfer z«nJ5 Nederlandsche zeelieden, die slechts iraarhy de(jen bij de eerlijke uitoefening van i'Jii PllCom het leven zijn gekomen, hunbÊ fitting van Donderdagmiddag heeft de In zljn een onderzoek ingesteld naar het ;sad nam het motortankschip „Den Haag" op vergaf" en van (het vrachtschip „Tara" op 15 Eari beide tengevolge van een ontploffing. Ltuièen werden gehoord de beide gezag- A-.?« nl kapitein C. Wijker van de „Den Haag" y Stein M. Breedijk van de „Tara". Het zinken van de „Den Haag". rit mts „Den Haag" metende 8971 bruto •Lr ton en'in 1925 te Kiel gebouwd, was eigen- an de N.V. Petroleum Industrie Maatschap- Vi^.Gravenhage. Het was met een lading van P')'e. t' 0he, bestemd voor de Standard Ameri- ï'Tohb petroleum compagnie N.V., op weg van j^-York naar Rotterdam. De bemanning bestond W^l^Febniari had de reelderij voor de laatste l contact gehad met het schip, dat zich toen L.inn T T O 100 mijl ten lijkste punt bet Westen van Kaap Lizard, de Zuide- van Cornwall, bevond. Toen mén bijna een week lang niets meer van schip hoorde en bovendien nabij Lizard een lingboot van de „Den Haag" aanspoelde, begon zich ernstig ongerust te maken. Pas op Woensdagavond 21 Februari kreeg men akerheid toen een Engelsch vrachtschip dertien warenden van de „Den Haag", waarbij de kapi- n te Londen aan land bracht. Het schip was op 15 Februari, des middags te taart over een, toen het zich op ongeveer 150 mijl I n Westen van Ouessant bevond, door een ont ploffing' waarvan de 00rzaak niet nauwkeurig .„n worden vastgesteld, maar die door een mijn torpedo moet zijn ontstaan, aan stuurboord' en midscheeps getroffen, waarna het direct begon te Leen, De bemanning verdeelde zioh over drie hooteil, die elkaar uit het oog verloren en waarvan helaas'slechts een, met dertien man er in, werd AoMpikt. Van de beide andere booten, tezamen met 26 man, is nooit meer iets gehoord. Het vergaan van „Tara". De „Tara" is gezonken onder soortgelijke om- gtandigheden, al waren hierbij gelukkig geen men- ichenlevens te betreuren. Het vrachtschip „Tara" metende 4760 bruto re- giaterton, en in 1929 bij Piet Smit Jr. te Rotter dam gebouwd, was eigendom van de maatschappij Vrachtvaart" te Rotterdam en met een lading van 7200 ton graan voor de Nederlandsche regeering op weg van Baliia Blanca naar Rotterdam. De be manning bestond uit 35 koppen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag 21 Fe bruari, toen het schip zich omstreeks 60 mijl ten Zuid-Westen van Kaap Finisterre bevond, werd het getroffen door een ontploffing onder luik 5 waardoor het achterschip snel begon te zinken. Ijlings werden twee sloepen gestreken en nauwe- 1 üjks.'Jiadden deze. zich .van het zinkende schip ver- wjijeM of een tweede' ontploffing, precies 20 mi nuten'ha dë eerste, trof het schip op dezelfde 'plaats.' Relaas van kapitein Wijker. De raad hoorde als eerste den gezagvoerder van het m.ts, „Den Haag" kapitein C. Wijker. De kapitein was des middags om half één van de brug naar beneden gegaan. Er was toen niets te zien. Hij zat met eenige andere officieren in de messroom, toen hij een wel scherpe, maar niet zeer iwaren knal hoorde, die hem deed denken aan een torpedeering. Hij had toen nog geprobeerd naar de brug te komen, maar hij kon toen al niet meer door de kuil heenkomen, omdat het schip toen al begon door te breken. De sloepen waren uitgedraaid, vandaar, dat het vieren van de booten geen moeilijkheden opleverde. Weliswaar kwam niet iedereen in zijn eigen sloep terecht, maar toen men eenmaal vrij van het schip was, werden de 39 man gelijkelijk over de drie aioepen verdeeld. In elke sloep had men water en scheepsbeschuit en elke sloep was voorzien van zeiltuig. De president: „Heeft uw marconist nog iets kun nen seinen?" Kapt, Wijker: „Neeri, want de groote mast was dadelijk na de ontploffing over boord gegaan en daardoor was de installatie onklaar geraakt." De invenfariskist van den kapiteiri is door onver klaarbare oorzaak uitgebrand, waardoor hij geen vuurpijlen heeft kunnen gebruiken. Afspraak tus- schen de drie sloepen was Oost-Noord-West te zei len, in de richting van de Fransche kust, die het dichtst bij was. Door een stortzee ging het zeiltuig over boord, zoodat men niet meer kon zeilen. Toen heeft men de beide andere sloepen uit het oog verloren en later met behulp van een riem een noodtuig gemaakt. Zondag in den namiddag is men door een Engelsch schip opgepikt. De pres.: „Hoe was toen de toestand van de be manning?" Kapt. Wijker: „Dat ging nog best. Ze waren ten minste in een oogwenk de stormladder op: alleen ik zelf liep een kwetsuur op aan mijn arm, die nog niet heelemaal genezen is. Kapitein Wijker verklaarde desgevraagd verder, dat hij nergens eenig spoor van een duikboot heeft Waargenomen. De heer Julsing: „Hebt u eenig vermoeden, wat <r met dë andere twee sloepen gebeurd kan zijn?" Kapt. Wijker: „Neen, alleen begrijp ik niet, dat tot negen uur des avonds, toen wij ze voor het laatst gezien hebben, niemand heeft gegeten en de «oheekskaak niet is aangeraakt". De heer Juling: Is het weer zoodanig geworden, flat de kans op kapseizen voor de sloepen bestond?" Kapt, Wijker: „Dat wel. De eene sloep, die ge vonden werd met zeiltuig, had twee reven in het z«il". De bootsman had in geen van beide sloepen kogelgaten gevonden. Ook bij de ontploffing aan boord van de „Den Haag" had de kapitein geen kruitdamp waargenomen. Hoe het mogelijk is, dat de menschen uit de an dere sloepen verdwenen zijn, is hem niet duidelijk. De raad zal later uitspraak doen. Verhaal van den gezagvoerder van de „Tara" Vervolgens werd kapitein M. Breedijk, gezagvoer der van de „Tara" gehoord. Dij de ontploffing dacht kapitein Breedijk ter stond aan een torpedeering, omdat hij ver buiten elk rnijnengebied was. Toen hij, met schoenen en klee- reninde hand aan dek ging,: kwam hij al verschei dene leden van de bemanning tegen in onderklee- ren. Zij vertelden hem, dat het achteruit een ruine was en dat er water binnenkwam. Inderdaad be- °®n schip van achteren weg te zakken. De sloe pen waren uitgedraaid en men had voldoenden tijd m erin te gaan, zoodat men eerst den horizon af- j om te kijken, of men nog iets kon zien. hnÜLi i. bakb°ordboot gingen acht man, in de stuur- waarin de kapitein zelf plaats nam, ze ventien man. De kapitein is, toen alles gereed was, met den marconist naar de radiokamer gegaan om S. O. S. te seinen. De kapitein had niet direct den indruk dat het schip zou zinken. Het water spoelde wel over het achterdek, maar hij had den indruk; dat het water dichte schot tusschen luik 4 en 5 het wel houden zou en daarom bleef hij op eenigen afstand liggen wach ten. Twintig minuten later volgde een tweede ont ploffing, en toen zonk het schip snel weg. De president: „Wat denkt u nu van die tweede ontploffing?" Kapt. Breedijk: „ik denk, dat er een duikboot dwars voor het schip lag, die zijn werk wou af maken." Gedurende den nacht hebben de beide sloepen met lichtseinen contact met elkaar gehouden. Er stond een zware deining. Daarom heeft men pas toen het licht werd, het zeiltuig opgezet nadat de afspraak was gemaakt met de andere sloep, dat men naar de Spaansche kust zou zeilen. Tegen den avond is de sloep waarin de kapitein zat door een Spaansche visschersboot opgepikt. Kapt. Breedijk heeft toen den schipper nog verzocht, naar de an dere sloep te zoeken, maar dat ging niet, omdat de trawler met visch naar La Coruna moest. Bovendien zeide de Spanjaard, dat er in de omgeving wel vijf honderd visschersbooten aan het visschen waren, zoodat de andere sloep zeker eveneens opgepikt zou worden. De secretaris las een verklaring voor van den bootsman A. Bogaert, die in de andere sloep had gezeten. Daarin wordt uiteengezet hoe de sloep van het schip los raakte toen men met twaalf man langs zij op de vijf anderen lag te wachten. Deze sloep had zeilende den volgenden nacht omstreeks vier 'uur een kleine baai bereikt, waar men in de boot is blij ven slapen. Alle opvarenden hadden uitstekend mee gewerkt. Ook in deze zaak zal de raad later uitspraak doen. Let op Vermengd met warme melk het van h ouds beroemde middel bij merk Hoest - Varkoudheid - Griep (Adv ingez. Med.) Nederlandsche ambulance krijgt standplaats in Vierumaeki. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Donderdagmiddag een telegram ontvan gen van den tijdelijken Nederlandschen zaakgelas tigde te Helsinki, waarin wordt medegedeeld, dat de Nederlandsche ambulance heden naar haar stand plaats te Vierumaeki zou vertrekken. Het plaatsje Vierumaeki ligt zoo vernemen wij nader - in een mooie boschrijke streek aan de spoorlijn van Lahti naar Heinola, op een afstand van 24 kilometer van Lahti en 14 kilometer van Hei nola. Lahti ligt 120 kilometer ten noordoosten van Helsinki. In Lahti is het zendstation van den Fin- schen radio-omroep gevestigd. Weer een mijn bij Petten ontploft. Voor de tweede maal op één dag is nabij Petten een mijn tot ontploffing gekomen. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur heeft de krachtige wind een zeemijn op de zeewering te Kamperduin gestooten, op drie en een halve K.M. /an de plaats, waar gisternacht een mijn explodeer- Ie. De schade was ditmaal evenwel geringer. Een aantal ruiten van huizen in d'e onmiddellijke omge ving sprong. Er bevindt zich thans nog een mijn nabij hoofd 14. In verband hiermede hebben de militaire autoritei ten de noodige maatregelen getroffen en den weg Petten-Kamperduin afgezet. Politieagent bij aanrijding gedood, Op den hoek van de Gouverneurlaan en de van Zeggelenlaan te 's Gravenhage zijn Donderdagmid dag om half vijf een personenauto en een politie motor "tegen elkaar gebotst met het gevolg, dat de motorrijder kort daarop is overleden. 1-Iet slachtoffer is de 50-jarige agent van politie J. K., die een schedelbasisfractuur kreeg. De ge neeskundige dienst voerde hem naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuidwal, alwaar hij korten tijd na zijn opneming is overleden. Jeugdige weisprekenden. In den Haagsehen Kunstkring te 's Gravenhage heeft gisteravond de uitreiking van de prijzen voor de gehouden jeugdwedstrijden in welsprekendheid plaats gehad. De voorzitter der Maatschappij tot bevordering van woordkunst, de heer W. G. van der Tak, heeft een openingswoord gesproken, waarna de gezant van de Unie van Zuid-Airika, dr. H. D. van Broekhuizen een en ander van den taalstrijd in Zuid-Arika heeft verteld. Daarna heeft de voor zitter der jury, de heer W. N. van der Hout de prij zen uitgereikt. De uitslag was als volgt: Afd. A. '(jongeren) eerste prijs: J. H. L. Theunis, Haarlem; 2de prijs: Alb. Anthing Vogel, Den Haag; 3de prijs: Jac. van Drielen Gimberg, Den Haag: eervolle vermelding: H. P. G. de Wringer, Schie dam; P. de Jong, Gouda; L. van Egeraat, Breda. Afd. b (ouderen) 1ste prijs: J. Everts, Amsterdam; 2de prijs: W. C. Huyssoon, Vlissingen; 3de prijs: mej. M. Hardeman, Den Haag; eervolle vermeldin gen: P. W. Franse, Haarlem; G. Heystee, Helmond: H. Timmers, Hoek van Holland. Voor groep B had de minister van onderwijs een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld en de Kamer van koophandel en fabriekén te 's Graven hage had als derden prijs voor'deze groep een bron zen medaille geschonken. Geen Fransche vlieger in bet Engelsche toestel. Reuter meldt, dat alle inzittenden' van het bij Pernis neergekomen vliegtuig Engelschen waren. Gemeld werd, dat de bestuurder een Franschman was, maar dit is een misverstand, veroorzaakt door het feit, dat de man Fransch sprak, toen hij door de Nederlandsche militairen werd meegeno men. Voorts meldt Reuter nog, dat de Britsche vlie gers strenge orders hebben, om niet terug te schie ten, indien door neutrale vliegtuigen het vuur op hen wordt geopend, wanneer zij eventueel zonder het te weten boven neutraal gebied zijn geraakt. zal in het a.s. seizoen een zeer speciale plaats innemen. Mode ontwerpers besteedden er hun bijzondere aandacht aan en dus vindt U ze bij ons in ruime verscheidenheid. Onze speciale etalages toonen U BLOUSES VOOR ELK UUR VAN DEN DAG waarvan hier enkele voorbeelden Satijn gestreept alle maten 4.95 Angora Zomer Pullover, effen en gestreept 2.95 Zijden Overhemd Blouse 3.95 In speciale groote maten blouses m. lange mouwen 5.50 HAARLEM TELEF. 15624 (Adv. ingez. Med.) Werkloosheid daalde in eerste helft van Maart zeer sterk. De directeur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt de volgende resultaten mede van de verzameling door het centraal bureau voor 'de statistiek voor de voor- loopige gegevens over de week van 4 tot en met 9 Maart 1940. In de week van 4 tot en met 9 Maart 1940 wa ren bij gesubsidieerde verëenigingen met werkloo- zenkas aangesloten 596.872 personen, waaronder 75.252 landarbeiders. Van de' 521.620 verzekerden buiten de landar beiders was het werkloosheidspercentage 22.0 (in de vorige verslagweek van 19 tot en met 24 Fe bruari 1940 was dit percentage 27.1). Voor de 596.872 verzekerden met inbegrip van de landarbeiders was 't werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages in dien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten): 1932 26.5 (25.9); 1933 30.3 (30.7); 1934 25.4 (27.0); 1935 30.6 (33.0); 1936 32.0 (34.1); 1'937 29.6 (30.6); 1938 25.8 (27.1); 1939 21.9 (22.8), 1940 22.0 (22.0). De besprekingen van de Internatio nale Kamer van Koophandel. Onder voorzitterschap van dr. F. H. Fentener van Vlissingen of van J. Siegfried Edström heeft de In ternationale Kamer van Koophandel te 's Graven hage eenige bijeenkomsten gehouden waaraan, be halve dr. H. Colijn en de heer Paul van Zeeland, ex perts van een aantal neutrale en oorlogvoerende landen hebben deelgenomen. Het -doel dezer bijeenkomsten was eenige der voor de Internationale Kamer van Koophandel aan de orde zijnde onderwerpen te bespreken, zooals de algemeene werkzaamheden van de Kamer (Hof van Arbitrage, de toekomst van de bouwnijverheid, den invloed van den oorlog op privaatrechtelijke overeenkomsten, vraagstuk ken betrekking hebbende op economischen weder opbouw voor dep tijd na den oorlog). De resul taten dezer bijeenkomsten zullen aan de na tionale organisaties van de Internationale Kamer van Koophandel worden voorgelegd. Een daverende O. en O.-avond in de Pont. De bonte avond voor militairen in de positie Velsen, welke gisteravond in de bioscoopzaal „De Pont" werd gehouden en georganiseerd was door het Burger Comité Velsen-Noord en -Zuid voor O. en O. voor militairen, ijiocht zich in een zoo groot bezoek verheugen, dat alle beschikbare - plaatsen warén bezet. Onder de aanwezigen zagen wij meer dere hoogere officieren, die veel belangstelling voor het O. en O.-werk aan den dag leggen. Deze avond, welke de sluitingsavond van het afgeloopen winterseizoen was, hoewel men binnen zijnde den voorjaarsstorm kon waarnemen, werd geopend door den voorzitter van het O. en O.- comité, de heer Ir. L. P. Krijger. Het verheugde dezen, dat zoovele militairen dezen avond bijwoon den, waaruit waardeering sprak voor het vele werk, dat het O. en O.-comité voor de soldaten heeft kunnen doen, echter niet zonder de medewerking van de burgerij, die zich voor onze soldaten ook veel getroost en van wie groote financieele steun is ondervonden. De heer Krijger bracht hier voor de burgerij van Velsen dank. De ondervonden waardeering geeft het comité aanleiding op den ingeslagen weg voort te gaan. Ook in den komenden zomer wil men het O. en O. werk voortzetten, doch het vomitè ziet gaarne uit de soldaten eenige aanwijzing in welke richting men zou kunnen werken. Spreker bracht vervolgens dank aan de mede werkenden van dezen avond, alsmede voor de on dervonden steun en belangstelling der militaire autoriteiten. Deze avond, welke buitengewoon is geslaagd, werd aangevangen met ons volkslied, waarna de Band van 42 R.I. zich liet hooren. Al het gebodene van deze Band op te sommen zou te ver voeren, echter is bij de vele uitvoeringen van dit ensemble wel gebleken en gisteravond zeker niet minder, dat het geheel een pracht-combinatie is, waarin de drummer wel een zeer groot aandeel heeft. Alle medespelenden zijn virtuoos op hun instrument. Het cabaretgezelschap of liever cabaretduo Chiel de Boer en Antoine Brusta hebben op hun wijze bijgedragen óm de goede stemming in de zaal ten top te voeren. De aardige liedjes met en zonder het befaamde schimmentheater van De Boer, de confe rences, geestige moppen en verhalen, hebben her haaldelijk de lachspieren van de aanwezigen be proefd. Enhet was ook leuk! Getuige de ovaties zoowel aan de Band 42 R.I. en het cabaret duo. Bij binnenkomst werden sigaren aangeboden, zoodat de zaal spoedig in nevelen was gehuld. De pauze werd benut om de aanwezigen op choco lademelk en gebak te onthalen, maar ook ontbrak de verloting, die weer geslaagd is, niet. Aan het slot van dezen zoo geslaagden bonten avond werd namens alle soldaten door éen hunner dank gebracht aan het Comité voor O. en O. voor het prachtige werk, dat dit comité in den afge loopen winter voor de soldaten heeft gedaan. 'Met verlangen, aldus deze soldaat, wordt reeds nu naar het zomerwerk van O. en O. uitgezien. Een driewerf hoera voor het B,urger Comité O. en O. voor "Velsen-Noord en -Zuid, dat ook inder daad veel heeft gepresteerd, maar ook veel waar deering heeft ondervonden, besloot deze lofuiting en was het einde van een goeden en beschaafden cabaret- en muziekavond. HEEMSKERK DAMMEN De stand van de onderlinge competitie van D.C.H. is als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. W. de Ruyter 8 6 2 0 14 J. Stengs 8 5 3 0 13 W. Dam 8 6 1 1 13 Jac. Zonneveld 7 5 1 1 11 Jo Vendel 8 5 1 2 11 D. Bleij endaal 8 5 1 2 11 Ph. Mulder 8 5 1 2 11 J. Beentjes 8 4 2 2 10 H. Zonneveld 6 4 119 L. Koopman 4 4 0 0 8 G. Zonneveld 3 1113 A. D. O. Het programma voor Zondag luidt: DEM—ADO 2.30 uur; ADO 2—IEV 1, 2.30 uur: ADO 3—Meer vogels 1, 12.30 uur. GVO 3—ADO 4 12 uur; Meervogels aADO a 1 uur; ADO b Meervogels b, 2 uur; ADO cADO d 12.30 uur. ONS GENOEGEN Voor het tooneelstuk „De vier jaargetijden" van Antoon Coolen, dat Zondag en Maandag a.s. door de 1 oneelvereeniging „Ons Genoegen" wordt opgevoerd is de rolverdeeling als volgt: v. d. Eerden: B. Hen- neman; zijn vrouw: Mej. Tr. Gi-oot; Hanna z'n doch ter: Bets Meijer; Jan z'n zoon: Th. Koopman; Meu- lendijks: W. Meijer; Martha z'n dochter: Annie de "Wit; De Jonker: C. Dam; Anna Marie z'n vrouw: Cath. Beentjes, Eimert: C. Kos; Siske: Annie Groot: notaris: A. Kos; postbode: Arie Beentjes. toonstellingscommissie, sprak een welkomstwoord tot de dames en heeren, die de uitnoodiging van de commissie hadden aanvaard. Vervolgens richtte spr. een woord van dank tot de talrijke schenkers van de prijzen en tot de inzenders, die zooveel tot het welslagen van de tentoonstelling hebben bijge dragen. De voorzitter herinnerde nog eens aan het succes van de expositie, die ten volle aan haar doel beant woord heeft. Niet alleen voor vakgenooten, maar vooral ook voor het publiek in het algemeen was de tentoonstelling zeer leerzaam. Een groot vak belang immers was het, dat aan de bezoekers op zo'n aantrekkelijke wijze werd gedemonstreerd, wat in den tuinaanleg met bolbloemen kan worden bereikt. Hierna reikte de heer Muyen de zeer fraaie prijzen uit, waarbij hij een toepasselijk woord vond voor lederen inzender, wiens werk door de jury was bekroond. Een woord van bijzondere waardeering viel ten deel aan den heer A. Priester, die met zijn inzen ding van 12 kisten Mendeltulpen het beste ant woord had gegeven op de voornaamste vraag van het tentoonstellingsprogramma. Het hartelijke applaus, dat bekroonden inzenders ten deel viel, beteekende niet alleen waardeering van de zijde hunner collega's voor het geleverde wepk, maar instemming met de uitspraak van de jury. Den heer W. de Groot, directeur van de Ver- eenigde Veilingen werd een fraaie foto van de tentoonstelling aangeboden als blijk van waar deering voor zijn groote medewerking. Ook de heer A. J. Martens ontving zoo'n ver rassing. Hij was de ontwerper van de indeeling der tentoonstelling en uit de luide toejuichingen, waarmede het vriendelijke gebaar van de com missie werd begroet, bleek wel, dat zijn arbeid op hoogen prijs werd gesteld. Tenslotte ontving ook de heer R. Hommes een blijk van waardeering voor verdienstelijk werk. Aan den penningmeester, den heer H, Heere werd dank gebracht voor zijn zorgvuldig beheer der financiën, waardoor het o.a. ook mogelijk was deze feestelijke bijeenkomst te organiseeren. Namens de inzenders dankte de heer Jac. Groot de commissie voor de prachtige samenwerking die spr. gaarne tot voorbeeld stelde. Hij hoopte, dat de uitstekende geest, die van deze voortreffelijke verstandhouding getuigenis aflegde, zou blijven voortbestaan, opdat Kennemerland nog eenmaal van zoo'n mooie tentoonstelling zal mogen genie ten. De heer C. Broeze sprak namens de organiseeren- de vereenigingen woorden van oprechten dank tot de leden van de tentoonstellingscommissie. Spreker herinnerde aan de vele moeilijkheden, die het wel slagen der expositie bedreigden, maar die dank zij den onvermoeiden arbeid der commissie toch wer den overwonnen. In diti verband bracht hij bij zondere hulde aan de heeren Martens, Heere en Hommes. Van de tentoonstelling is een groote roep uitge gaan, wat haar inrichting en aankleeding aangaat overtrof zij volgens de vakbladen zelfs de Amstel- Flora. Hoewel de vooruitzichten voor de bloembollen cultuur door het sluiten van de grenzen allerminst gunstig zijn,, wekte de heer Broeze tenslotte de kweekers op paraat te blijven, om bij het aanbreken van betere tijden een belangrijke plaats op de wereldmarkt te kunnen innemen. Met deze toespx-aken behoorde het officieele ge deelte van den avond tot het verleden. De heer Marx vertoonde hierna een fraaie col lectie kleurenfoto's, die een waardevolle blijvende herinnering zullen vormen aan de bloemententoon stelling 1940. De feestcommissie, waarin zitting hadden de heeren J. W. v. d. Mey, R. Hommes en J. Slote- maker, had een aantrekkelijk programma samenge steld. dat de dames en heeren eenige uren op pret tige wijze bezighield. Een stukje muziek zorgde voor de vroolijke stem ming en niet minder deden dat de voordrachten en de andere attracties, die de feestcommissie had uit gevonden. Kortom, er heerschte een ware „bruilofts stemming", die den dames en heeren nog lang in de beenen en in het geheugen zal blijven. PERSONALIA. Aan de Slagersschool te Utrecht slaagde voor het getuigschrift der school en het diploma voor vakbekwaamheid en handelskennis in het sla- gersbedrijf de heer N. Sehaaper, te Beverwijk. WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE. Donderdagavond hield de W.R.B. haar jaarver gadering in café „De Zon". Voorzitter was dr. Nete lenbos. Spreker memoreerde, dat het 28 April aan staande 15 jaar geleden zal zijn dat de W.R.B. werd opgericht. In het nu volgend jaarverslag van den secretaris, den heer B. P. M. Wortman, werd de nadruk gelegd op de onderlinge samenwerking'. Spreker memoreerde, dat de heer M. Klein in April als hoofdleider had bedankt, welke post hij 13 jaar naar zijn beste krachten had verzorgd. Als opvolger heeft de heen- W. Paap gefungeerd en onder zijn leiding wex'den de demonstraties met zoeklicht op 13 Mei en 5 Augustus gehouden. De laatste in samenwex-king met de Zaandamsche Brigade was een groot succes. Het bestuur heeft verder de posten bij Nol en v. d. Kolk opgeheven en een vaste eerste hulppost geplaatst bij den heer Docter op Tusschenwijck. Een belangrijke verbete ring was verder de aansluiting van de Zuider tent op de waterleiding. De penningmeester, den heer P. Vellekoop, werd décharge verleend. In het algemeen gezegd vertoon den de kasmiddelen een gunstig beeld. Daarna gaf de hoofdleider een uitvoerig en ge documenteerd verslag van de werkzaamheden dei- Brigade. Als nieuw bestuurslid wegens het bedanken van den heer M. Klein werd de heer H. v. d. Wel ge kozen. De beide aftredende bestuursleden de heeren W- Paap en dr. Netelenbos werden herkozen. De prijsuitreiking van de bloemententoonstelling. Feestavond tot besluit. In een feestelijke bijeenkomst van ox-ganisatoren, inzenders en medewerkenden met hun dames wer den Donderdagavond in de bovenzaal van het ge bouw der Vereenigdë Veilingen de prijzen uitge reikt aan de bekroonde inzenders van de in Februari gehouden tentoonstelling van bolbloemen, die werd georganiseerd door de Bloemenkweekersver- eeniging Flora, de Tuinbouw Studieclub en de plaatselijke af deeling van Bloembollencultuur. De heer R. W. A. Muijen, vooi'zitter van de ten- Onderhoud en reparaties van ESUJPRTenCQ (Rotman del-drukkerij Sat-160-beverwijk (Adv. ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 29 MAART Thalia Theater: „Juarez" met Paul Muni en Bette Davis, 8 uur. Rex Theater: „De Hond van Baskei'villes" en „Het gebeui'de in Napels", 8.15 uur. Theater de Pont: „Helden der Tropen" en „Para dijs der vrijgezellen", 8 uur. ZATERDAG 30 MAART Thalia Theater: „Juai-ez" met Paul Muni en Bette Davis, 8 uur. Rex Theater: „De Hond van Baskervilles" en „Het gebeux-de in Napels", 8.15 uur. Theater de Pont: „Helden der Ti-open" en „Para dijs der vrijgezellen", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 29 MAART Luxor Theater, Bx-eestraat: „Straten zonder einde" en „Honeymoon in Bali", 8 uur. ZATERDAG 30 MAART Luxor Theater, Breestraat; „Straten zonder einde" en „Honeymoon in Bali", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 29 MAART Palace: „Vreemdelingenlegioen", 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De regën kwam", 2.30, 7 en 9.15 uui\ Luxor Theater: ,,'t Gestolen manuscript", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De zilvex-en kogel", 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur. ZATERDAG 30 MAART Stadsschouwburg: Het Ruys-ensemble: „Schop penaas", 8.15 uur. La Gaité: Nachtfeest. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7