Jan Oiie&ol. 'liet JOimt m Aart een touwtje... VOETBALNIEUWS r (tafr brak in een pension aan den Zijlweg op hoelc van de Pieter Kiesstraat brand uit. De Snd nam uiterlijk geen groote afmetingen aan, Tli doordat op den zolder eenige houten fniertjes waren, werd de situatie daar benau- Écn der bewoners, die op zijn kamer nog wilde halen, keerde daar niet meer van f3' tiji werd door den rook bedwelmd en vond lerus' den dood. Gevaarlijke woningtoestand te Haarlem. Wat het ongeluk in. een pension te Haarlem aantoont. HAARLEM, Maandag.. Gisteren deelden wij mede dat Zondagmorgen bij een brand in de Pieter Kiesstraat te Haarlem een 52-jaïige man om, liet leven gekomen is. Dit droeve 'ongeluk, heeft de aandacht gevestigd op gevaarlijke woningtoestanden die in enkele pen sions worden aangetroffen. In dit huis in de Pieter Kiesstraat woonden be- lielve de eigenlijke bewoner .niet minder dan 17 sndere menschen. Voor de inrichting van dit huis een buitengewoon groot aantal. Op de zolderver dieping waren verschillende' kamertjes, afgeschei den met hout. De meeste vertrekjes werden niet alleen voor slapen gebruikt, maar de huurders of huursters woonden er, zoodat er gestookt en ge kookt moest worden. Daarvoor werd dan een petro- leumvergasser gebruikt. De Commandant van de brandweer, de heer C. J. van dén Broek, vertelde ons, dat hij op de zolder verdieping rliet minder dan een 5.-tal vergassers gevonden heeft. Zulke toestandenspotten met een behoorlijke voorziening. Als er in dén nacht in bet huis in de Pieter Kiesstraat brand ontstaan, was, zoodat de bewoners in hun slaap door het vuur,.waren overvallen,, dan z.ou'het onheil, zich zekeivjiiét tot éétx ■sj^ch.tóffqr beperkt hebben,, maar zou eïyeen -ramp: gebeurdz-ijn. Het.:was er zoo ge vaarlijk', vertelde de" cómriiandant, dat men er geen voorstelling' -yam kanmaken. Tijdens den brand was ik boven en plotseling ontdekte ik, dat vlak achter mij ook een schot in, brand ge raakt was. Te voren had ik op die ,plek niets gezien, zoodat daaruit - wel blijkt hoe vlug het vuur zich onder die omstandigheden kan uitbreiden. Zijn -zoo vroegen wij den Commandant verder - u nog andere gevallen bekend van ongewsch- ten woningtoestand in pensions te Haarlem. Dit was 'aldus, het antwoord van den heer van den Broek het eerste geval van brand in zoo'n pension. Ik ben evenwel overtuigd, dat er Wel meer van zulke huizen zullen zijn. De brand weer heelt er geen töezicht op, alleen als de menschen ons advies vragen, kunnen wij raad geven om in zulke gevallen zooveel mogelijk voor zorgen te nemen 0111 brandgevaar te voorkomen- In één geval is dit door bewoners van een pension gedaan, Het onderzoek van de-brandweer wees toen uit, dat er in liet'betrokken'perceel veel veranderd moest worden, maar gelukkig waren de menschep zoo verstandig' die raadgevingen op te volgen. De Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, deelde ons mede, dat ei* in den laatsten tijd te Haarlem enkele pensions zijn gekomen in den geest van dat in de Pieter Kiesstraat. Dit is een gevolg van het feit, dat verschillende alleen wonende personen van Maatschappelijk Hulpbetoon een ondersteuning van 6 a 7 gulden ontvangen. Deze steun is te gering voor de menschen om zich van-een behoorlijk logies te verzekeren. Zij huren dan voor een gulden in de week een kamertje, koken er hun eigen potje op een petroleumver- gasser, waarvan zij dan ook nog verwarming heb ben. Het is.nu wel gebleken, dat het gewenscht is de quaestie van de veiligheidsvoorschriften in deze pensions nog eens onder oogen te zien. Er bestaan i'J d'e Politieverordening verschillende voorschrif ten waaraan logementen moeten voldoen, maar het toezicht op pensions is veel oppervlakkiger. De taak van Bouw- en Woningtoezicht. De Gemeentelijke dienst van- Bouw- en Wo ningtoezicht te Haarlem beschikt echter sedert het vorige jaar volgens een nieuwe verordening (Artikel 113) over de bevoegdheid om ten aan- zjen van gelegenheden, waar een groot aantal personen gehuisvest wordt zooals dus in de onderhavige kwestie het geval is bijzondere eiscljen te stellen teneinde daardoor brandge vaar te voorkomen. Het kan volgens dit nieuwe Artikel bijvoorbeeld verboden worden om kamertjes van brandbaar materiaal op te trekken, dan wel om er petroleum- vergassers of andere kachels te gebruiken; ook is bet denkbaar dat men voor kamertjes bepaalde af metingen zou kunnen voorschrijven of in ander op- Bent invloed op de constructie van gelegenheden, Kaar menschen gehuisvest worden, en op de wijze, waarop deze bewoond worden, zou kunnen uit oefenen. In het jaar 1937 is door Bouw en Woningtoezicht e Haarlem een klacht ontvangen niet betrekking wt net perceel aan den Zijlweg op den hoek van de «eter Kiesstraat; men beweerde dat daar petro- 'eumtoestellen gebruikt werden. De inspecteur van Bouw- en Woningtoezicht deed zijn plicht en inspec teerde dit perceel. In het rapport, dat hierover werd opgesteld, staat nadrukkelijk, dat er in de zolder- maniertjes geen petroleumtoestellen werden aange- lro-fon. In de keuken kon worden gekookt. Bouw- en Woningtoezicht is er echter, nadat men vorig jaar de nieuwe verordening kreeg, volgens welke men eischen kon gaan stellen niet Betrekking tot voorkoming van brand, niet toe overgegaan om klachten, die reeds ontvangen waren over bepaalde perceélen zooals die over het pension, in kwestie nog eens na te gaan. en in dm gevallen nadrukkelijke voor- »Wten te stellen, to! u was het mogelijk dat in dit pension op zolder met zes kamertjes petroleumvergassers gebruikt werden, zonder dat zulks strafbaar was. De commissaris van politie, de heer E. H. Tenckink deelde ons mede dat een toestand, zooals die hier aan den dag is getreden, uiteraard voor ver betering vatbaar is, De aandacht, van Burgemeester en Wethouders zal op deze kwestie worden geves tigd, en er zal op.aangedrongen worden dat artikel 113 van de Bouw- en Woningtoezicht verordeningen algemeener en strenger toegepast zal worden dan tot nu toe het geval is geweest. Mede met het oog op het feit, dat den laatsten tijd de manier van huis vesting, zooals die in dit pension plaats vond, algemeen ingang begint te vinden om reeds voren genoemde redenen. Het meisje in dit pension had zich een petro leum vergasser aangeschaft omdat het in den afg'e- loopen winter zoo koud was. Blijkbaar heeft ze het toestel, ook nadat de koude had opgehouden, nog steeds gebruikt, met het bekende noodlottige gevolg. Gebeurtenissen als deze kunnen in den vervolge vermeden worden wanneer Bouw- en Woning toezicht nadrukkelijk voorschrijft en daar heeft deze dienst immers de bevoegdheid toe gekregen dat het verboden is in zulke kamers kachels te ge bruiken. De toestand ter plaatse. Doordat zoowel de huiseigenaar de heer Hoetjes voor het huis en de huurder tevens pension houder, de heer van Hove voor zijn inboedel verzekerd waren zullen deze geen materïeele schade hebben. De gasten hebben door dezen brand wel schade geleden. Wat gered kon worden is natuur lijk gered, doch veel van wat op de kamers stond werd een prooi der vlammen. Nadat de brand ge- bluscht was leverde de zolderverdieping uiteraard een triesten aanblik. Duidelijk was echter nog te onderkennen hoe de constructie van de kamertjes was geweest. De groote zolder is onderverdeeld in twee stukken. Wanneer men de smalle trap op gaat krijgt men dadelijk toegang tot twee tamelijk ruime kamers, die reeds in het huis gebouwd wa ren. Het complex van vier kamertjes, waarin de brand uitbrak, was echter op het andere deel opge trokken. De kamertjes waren niet meer dan 8 M2. van oppervlak élk. De eigenaar deelde ons mede, dat hij taxichauffeur was geweest, en daarna, omdat hij het hoofd niet meer boven water kon houden, ertoe overgegaan was om een huis te huren en daar in menschen, die het niet zoo ruim hadden, te huis vesten. Hij zei óns dat ongeveer anderhalf jaar geleden een inspecteur van Bouw en Woningtoe zicht bij hem was geweest en. hem erop gewezen had dat de bouw van de vier kleine kamertjes niet geoorloofd was. Er werd aldus de pensionhouder proces verbaal opgemaakt, doch dit werd nader hand ingetrokken, nadat de pensionhouder erop gewezen had dat hij, ingeval hij die menschen op zolder niet kon huisvesten, armlastig zou worden. Hij diende daarop een teekening yan de kamers in, en deze werd goedgekeurd. KRACHTIGER ACTIE TEGEN EXPORT NAAR DUITSCHLAND. Geallieerden willen den toevoer van ijzererts verhinderen. DESNOODS MET SCHENDING DER SCANDINAVISCHE WATEREN? LONDEN 1 April. Churchill's waarschuwing aan het adres der neutrale mogendheden zal naar men verwacht nog' deze week worden gevolgd door een optreden, dat ten doel heeft den uitvoer uit Scandinavië naar Duitschland van ijzererts te ver minderen of geheel en al stop te zetten. Naar ver luidt zou de Britsche regeering in samenwerking met dé Fransche regeering reeds tot dergelijke maatregelen zijn besloten. De actie,, die wordt over wogen, zou met zich mee kunnen brengen het schenden van de Noorsche territoriale wateren. Hel resultaat kan zijn dat tot de Oostzee ijsvrij is, dus vermoedelijk midden Mei, Duitschland geen aan voer meer via Narvik Zou hebben. Naar verluidt zal Chamberlain Dinsdag in het Lagerhuis.een ver klaring in dien zin afleggen. Men verwacht dat Engeland binnen acht en veertig uur Zweden en Noorwegen van de verscherping der contrabande- controle op de hoogte zal stellen. Neutrale diplomaten vernamen Zondagavond dal in een dergelijke nota zal worden gezinspeeld op het Altmark-incident als bewijs van een flagrante schending door Duitschland van de Scandinavische neutraliteit en dat de Engelsche regeering verder te kennen zal geven dat Engeland dergelijke inbreuk op het internationale recht niet langer, zal dulden. Volgens dezelfde kringen zal Engeland er tevens de aandacht op vestigen dat wanneer Rusland we derom Finland aanvalt Engeland de Finnen direct hulp zal verleenen. Het besluit tot deze actie is het onmiddellijk gevolg, naar men nieent, van de jongste bijeenkomst van den Oppersten Oorlogsraad. Voorai Reynaud moet er op aangedrongen hebben en even eens zou hij de mogelijkheid geopperd hebben Duitschland te berooven van petroleumleveranties uit Bakoe. De Britsche staatslieden waren graag bereid tot een krachtiger optreden, maar zouden minder welwillend denken, over een optreden in den Kaukasus, rondom de Zwarte Zee. Wat betreft de erts-transporten zou er tusschen de beide regee ringen volkomen overeenstemming bestaan. (United Press) MR. OUD BEDANKT VOOR HET KAMERLIDMAATSCHAP. 's-GRAVENHAGE, 1 April. Mr. P. J. Oud, die tot lid van de Tweede Kamer benoemd was verklaard in de vacature-Cohen, heeft die benoe ming niet aangenomen. Thans heeft de voorzitter van het centraal stem bureau in deze vacature benoemd verklaard den heer H. A. Zwijnenberg te Enschede. (De Amerikaansche beroepsbiljar- vcr Willie Hoppe heeft een partij van 50 punten drie banden met een moyenne van 2 gespeeld.) Tjonge, dat is een sensatie. Een driebanden topprestatie. Kampioenen aller landen, Kunnen daarvan watertanden, En in zoete droomen droomen, Dat ze ook zoover eens komen,. Zonder hoop het te bereiken, Want daar komt me wat voor kijken, Tja, die'Willie is een Piet; Stel je voor, met twee moyenne. Daar moet je zoo wat voor kennen, Het grenst haast aan goocheltoeren, Om zoo'n kunstje uit te voeren, En men zal een reeks van jaren, Zooiets wel niet evenaren, Willie zelf zal in zijn leven Niet tweemaal zoo'n staaltje geven, Van zijn kracht op dit gebied; Ik kan ook op 't groe laken Wel eens schuchter punten maken En wat Willie kon prestoeren, Zal mij niet intimideeren, Ik zal rustig blijven stooten, Maar tot één ding ben 'k besloten: Ook al zou hij erom zeuren, Of 't nu niet eens mag gebeuren, Tegen-Willie speel ik n i e t! P. GASUS. Ruitersport in Haarlem en Omstreken. De heer V. Klep te Heemstede heeft onder de liefhebbers van de ruitersport in Haarlem en omstreken een circulaire verspreid, waarin hij o.a. schrijft: In aanmerking genomen, dat de ruitersport in Haarlem en omstreken tot een heel wat hooger peil gebracht kan worden, mits de animo wordt opgewekt door het uitschrijven van wedstrijden of reünies, heb ik, na overleg gepleegd te hebben met de besturen der bestaande vereenigingen, besloten, een enquête in tè stellen, of er voldoende belang stelling bestaat om over te gaan tot het in het le ven roepen van één weclstrijdcommissie, die in het rayon Haarlem 'de zorg op zioh zal nemen voor liet organiseeren van ruiterbijeenkpmsten, waar aan ieder lid van één der bestaande vereenigingen kan deelnemen. Wij hebben te Haarlem en omstreken 3 rijver- eenigingen, t.w. de Haarlemsche Manége Vereeni ging, de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging en de Rijvereeniging' Velsen. De bedoeling zou zijn, de vereenigingen intact te laten. Uit ieder bestuur (zou(den) één of twee leden zitting zouden nemen in deze wedstrijdcom missie. Door de mobilisatie zijn er diverse ruiters afwe zig, hetgeen ook al de oorzaak is, dat men, wegens vrees voor niet voldoende deelneming, geen wed strijd uitschrijft. Dit wordt dan- geheel ondervan gen wanneer in combinatie wordt gewerkt. Mocht dus blijken, dat er voldoende liefhebberij zal zijn, dan kan binnen zeer korten tijd de com missie gevormd worden en haar werkzaamheden zoo spoedig mogelijk beginnen, opdat medio April reeds een réuriie zou kunnen worden uilgeschre ven. De kosten zullen bestreden worden uit het in leggeld en bijdrage van de vereeniging. Bij de circulaire is een kaart gevoegd waarop men kan opgeven, waarin men het m.eeste belang stelt. Wederopbouw van Finland. HELSINKI. 1 April. Het verlies van waarde volle stukken land en liet feit dat veel geld nooddg is voor den wederopbouw, van Finland, zullen be langrijke veranderingen teweeg brengen in Fin land's economie. Terwijl het land zooveel moge lijk in eigen behoeften zal moeten voorzien, moet het tegelijkertijd dure machinerieën en kostbaar materiaal voor de herstelwerkzaamheden invoeren. Verwacht wordt dat een van de eerste maatre gelen waartoe men zal overgaan zal zijn het be perken van den uitvoer van niet bewerkt hout, terwijl terzelfder tijd de uitvoer van houtproduc ten zal worden uitgebreid. Volgens het vredesver drag moet Finland vijftien procent van zijn hout voorraden afstaan. Ook zal Finland den invoer van goederen, die niet beslist noodig zijn, dienen te be perken teneinde dien van goederen, benoodigd voor den opbouw, te kunnen laten toenemen. Naar ver wacht wordt zal de regeering het gebruik van eigen gemaakte brandstof aanmoedigen en even eens zullen de procédés worden verbeterd om zoo veel mogelijk profijt te kunnen trekken van de ertsen, die van slechte kwaliteit zijn. Men zinspeelt er op dat groote voorraden ijzer te ontdekken zou den zijn in het noorden van Finland, waardoor de import zou kunnen worden uitgeschakeld. Hoofdzakelijk zullen landbouwmachinerieën in gevoerd moeten worden, omdat de 340.000 land bouwers, die uit Karelië werden geëvacueerd, alles op dit gebied hebben verloren. Daarna bestaat ex- vooral behoefte aan matei-iaal voor den spoedigen bouw en het herstellen van huizen. De gelden hier voor benoodigd zullen, behalve uit de belastingen, moeten komen uit -binnenlandsche en buitenland- sche leeningen. (United Press). HAARLEM, Maandag» Het elftal van de J. P. Coenschool, dat winnaar werd in de E-klasse van de schoolwedstrijden. Na een 22 gelijk spel tegen de Houtmanschool, wist de J. P. Coenschool met het nemen van strafschoppen den .eind strijd te winnen. De ramp van de „Protinus". Twee Haarlemmers gered. HAARLEM, Maandag. Er is sinds Zondagmorgen groote vreugde in twee HaaxTemsche gezinnen. Een week lang hebben de echtgerxooten en familieleden van twee der op varenden van de „Protinus", E. G. Glazemaker en H. J. Bannink, in het onzekere verkeerd omtrent den toestand van deze twee mannen. Men wist het, van de twaalf opvarenden hadden er acht na een zwerftocht vol ontberingen het leven afgebracht' maar de groote en pijnigende vraag was, van verle den week Dinsdag tot gistermorgen: Behooren zij tot deze acht geredden of Nu de berichten binnen zijn, nog wel niet offi cieel, maar toch volledig genoeg om geen twijfel meer te la ten, is de schaduw geweken. Men weet het, ergens aan de Schotsche kust zijn de acht op varenden, die deze onfortuinlijke reis hebben over leefd aan wal gebracht en krijgen gelegenheid, weer op hun verhaal te komen, waarna ze natuurlijk zoo spoedig doenlijk zullen oversteken om het zoo wisselvallig zeemansleven weer op te vatten. Vanmorgen hebben we de eohtgenooten van de beidé geredde Haarlemmers opgezocht. Behoeft het nog gezegd dat de dag van gisteren een feest dag was geweest? Eerst het goede nieuws, die de- marteling van het dagenlang afwachten wegnam, de blijdschap over den goeden afloop en daarna een stroom van kennissen en vrienden, die kwa men feliciteer en met de heuglijke tijding. „Het waren dagen om nooit te vex-geten" ver telde ons de echtgeno.ote van .den .machinist Gla zemaker. „Ik wist wel. dat mijn man koelbloedig is en doortastend genoeg. Bovendien had hij zich meer dan eens uitgelaten, dat hij een ongeluk met een mijn ernstiger, achtte dan een beschieting, maar toch.het was juist de onzekerheid, die op het laatst bijna ondragelijk werd. Mijn man was al jaren lang bij „De Daad". Te voren is hij bij de marine geweest en heeft heel wat van de wereld gezien, zoodat hij in staat is. moeilijke omstandigheden kalm onder het oog te zien. Nu was hij in het begin van den winter thuis gebleven, eerst als gevolg van den oorlogstoestand en later omdat hij ziek was geworden, hetgeen een operatie noodzakelijk maakte. Doch in December, met den winter voor de deur had hij weer aange monsterd en alweer een paar reizen gemaakt. Wel was hij gezond, maar met zijn voeding moest hij zioh wat in acht nemen. Ik was dan oak gewoon, hem telkens als hij vertrok tien flesschen melk mee te geven en den laatsten keer deed ik daar op zijn verzoek vijf Jaffa-sinaasappelen bij voor een vex-frissching onder zijn wex-k. Die melk en die sinaasappelen zijn naar nu gebleken is, de reddixig van het achttal geweest, want toen men het schip overhaast moest vexTaten heeft hij op het aller laatste oogenblik drie flesschen melk en drie si naasappelen gepakt en daarmede heeft men het grootendeels moeten stellen. Ook de echtgenoöte van den machinist H. J. Bannink was al spoedig door bekenden op de hoog te van de heuglijke tijding gebracht en ook zij ge waagde van de spanning, die een week moest du ren, voordat het goede nieuws kwam. „Mijn man was zoo blij", vertelde ze, „nadat hij vrij lang werkloos was geweest werd hem in Oc tober de betrekking van machinist op de „Proti nus" aangeboden en hij was den koning te rijk, op het mooie schip te kunnen gaan varen. Voordien was hij na jaren lang op de groote vaart dienst te hebben gedaan aan de „Marezaten" verbon den geweest, maar de „Protinus" stond hem al bij zonder aan Hij had dan ook een paar reizen mee gemaakt en toen het schip in het begin van het jaar machinereparjitie noodig had, heeft men hem ook daarbij te werk gesteld. Zoo was hij al geheel thuis op zijn nieuwe schip. Hoe is het toch mogelijk, dat zoo'n vliegmachine op een weerloos schip kan schieten! Nooit hadden ze iets met Engeland te maken. Een Engelsche ha ven wend nooit aangedaan. Angstvallig werd ieder xnijnenveld ontweken. De .Protinus" had slechts één doel: op Doggersbanlc visch vangen en dan zoo gauw mogelijk weer naar huis vertrekken. Wat kan daar een oorlogvoerend land op tegen, hebben? Dat blijven moeilijke vragen, maar het ergste was de onzekerheid. Natuurlijk, je blijft ho pen, maar aan den anderen kanteen machi nist is meestal niet aan dek maar zit in zijn ma chinekamer en wat gebeurt er met hem, als boven zijn hoofd de boel door een bom wordt getroffen?'* Gelukkig is een onheilsmare uitgebleven. De vrouwen hebben mart, de jonge kinderen hun va der mogen behouden en al is er weemoed bij de gedachte aan den braven kapitein, die als onschul dig slachtoffer van zijn wisselvallig bei'oep is ge vallen, aan de schepelingen, die de afmatting van een week zwex*ven in een opexi boot op zee met blijkbaar onvoldoende uitrusting en zoo goed als geen levensmiddelen en water niet konden ver duren het geluk, dat hopenlijk binnen korten tijd de beide Haax*lemmex*s terug zullen keeren in hun woning zal er te grooter om zijn. „Oom Jan" veertig jaar getrouwd. Toenplots stak hij zijn hand uit en pakte des professors broekspijp beet. Voor dat deze ergens op bedacht was gaf de Dikke er een flinke ruk aan.en de professor viel met een smak boven op Krent. Intusschen zakte de plaat steeds dieper. VOOR DE KINDEREN De heeren Glazemaker (boven) en Bannink (beneden), twee Haarlemmers, die de ramp van de Protinus overleefden. Een in sportkx*ingen populaire Haarlemmer, Jan Dreyer, de bekende tex*reïnknecht van E.D.O., is op 4 April veertig jaar getrouwd! Ook zijn vrouw, die lange jaren in het E.D.O.-buffet gestaan heeft, is bekend in de voetbalkriogen, Reeds vijf-en-dertig s jaar dient Jan Dreyer zijn club. Zeer langen tijd gaf hij zijn krachten gratis aan „zijn" E.D.O. Eerst geduren- de de laatste tien jaar geniet I hij een klein salaris. Hoewel hij voor de lastige jeugd, die zijn inrichting wil beschadi gen. lang niet gemakkelijk is, heeft de groundman van E. D.O. toch een groote popula riteit verworven door zijn erkende toewijding en club- trouw. Hij heeft heel wat meegemaakt met zijn geliefd roodzwart, waarvan hij veel kan verhalen. Vele tei-remen heeft hij in den loop der jaren voor E.D.O. onderhouden. En goed! Het echtpaar, dat Schutterstraat 14 woont, zal niet over gebrek aan belangstelling te klagen hebben in den bruidstijd! J. DREYER. AANBESTEDING. HAARLEM. Maandag. Hedenmorgen had ten raadhuize te Haarlem de aanbesteding plaats van het maken van rioleeringen in een stadsdeel, gelegen tusschen de Santpoorter- straat, Saenredamstraat en Schotersingel. Ingeschreven werd als volgt: A. Schoorl, Haarlem 80.300, De Geer en Stuif zand, Leiden, 80.700, A. J. de Later, Oegstgeest 80.900, H. C. Heemskei-k, Leiden 80.786, J. F. Gox-is, Zeist 92.000, NV. De Moei en I-Iermes, Alkmaar 81.955 en Joh. Dienaar en Zoon. IJmui- den 83.973 Slagkruiserontwerp aan de Tweede Kamer toegezonden. 's-GRAVENHAGE, 1 April. Het wetsontwerp inzake den bouw van slagkx*uisers, dat thans bij den Volksraad aanhangig is gemaakt, zal nadat het adres van den Volksraad is ontvangen bij de Tweede Kamer worden ingediend. De memorie van toelichting van dit wetsontwerp, dat thans bij nota aan de Tweede Kamer is toege zonden, draagt de ondérteekening van den mi nister van defensie. Staking bij New-York's verkeersdiensten? NEW YORK, 1 April. (A.N.P.) Michael I, J. Quill, de voorzitter van de afdeeling New York van het Committee of Industrial Orga nisation, heeft Zondagavond medegedeeld, dat de bond van transportarbeiders alles gereed heeft om een staking te laten uitbreken onder het personeel van de gemeentelijke verkeers diensten, t.w. de ondex-grondsche spoorwegen, de autobussen, de taxi's enz. Een dergelijke staking zou voor zeven millioen menseheiv die dagelijks van deze diensten gebruik maken, een geweldig ongemak feeteefcenea. We zijn- verloren kermde de professor. Jou ellendeling om zoo'n ouden geleerde als ik benté üwarsboomen in'zijn'arbeid. De Dikke brulde van het lachen,- in 't half-duis- ter. Ikkwoé juist helpen, man, om te zien of me tdatzelfde experiment oude menschen jong kunnen .woraen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3