De Koningin in Haarlem en omgeving Nederlandsch Fabrikaat. filmavond voor de Landstormers. 5e onderlinge band blijft bewaard. nnd wei'd in het Kennemer-Theater een (jjslü-avo Gewestelijke Landstorm Comm. ugVOtld Vennei f\n -land" gehouden, die zeer goed bezocht r.v" ,de aanwezigen merkten wij onder meer «meester Scholtens en den heer gemeentesecretaris van Heemski ^•T' van de gewestelijke Landstormcommis- ^'SfLmcrland", de Iheer H. van Alphen, bur- H. van :erk. De tót' van Zandvoort, heette de aanwezigen gestel - zon(Jer burgemeester Scholtens en rlteenbeek welkom. Verder gaf hij zijn •2'°°r te kennen over het feit, dat er zooveel iijdschap ^der aanWezigen waren. Pir?"l van dezen avond is, aldus spr., den t «chen de landstormers weer te verstevigen, vèrd de film „Nederland past op u sa eek" P?a j dje een beeld gaf van de Nederlandsche cht en marine, zoowel in Nederland als in film werd met de grootste aandacht ^aanwezig® gevolgd. V volgens was het woord aan den heer P. S. ft Heijs van Zouteveen, secr. van de Gew. Bormcommissie Kennemerland die sprak over cn de toekomst van den Landstorm. over het heden zeide de heer Hartogh, SPj toestand van den Landstorm altijd ten de, aan de tijdsomstandigheden verbonden is. 'het instituut er op ingesteld is bij vrede te neeren en 'de meesten van haar leden on- de wapenen zijn, is het, nu de weermacht ge friseerd is, buiten werking gesteld. Dit is ech- on reden' om bij de pakken neer te zitten daar lil eenmaal een de-mobilisatie zal komen. En "moeten paraat blijven, aldus spr., zoodat wij difeet op onzen post kunnen zijn. Daar het nu "de allerlaatste plaats een tijd is om een actie te ren ziet het instituut er van af een propaganda 2 ledenwerving te beginnen. Wat het echter l zal doen is den band tusschen de leden te be ren zoodat de landstorm niet onder de ornstan- theden zal lijden. Middelen hiervoor zijn avon- als dezen, terwijl spr. mededeelde, dat bip- "•nkort ook de schietoefeningen weer zullen be nen Als derde middel noemde spreker het dstormblad, dat zijns inziens noodzakelijk is het contact tusschen de leden en het hoofdbe- ur te kunnen bewaren. de pauze werd de Beatrixfilm geprojecteerd, tennil het programma werd besloten met de film jlobilisatie-varia. Jaarvergadering van Goed Wonen. Woensdagavond hield de Woningbouwvereeni- g „Goed Wonen" haar jaarvergadering in het Ki Herv, Vereeniigngsgebouw. In zijn jaarver slag herinnerde de secretaris, de heer J. Faber, aan het 25-jarig bestaan der vereeniging, welk jubi leum. onder den druk van de tijdsomstandigheden onopgemerkt is voorbijgegaan. Nadat bet financieel rapport van den penning meester, 'den heer P. Schelvis, was goedgekeurd, werd een korte bespreking gewijd aan de plannen tot den bóuw van nieuwe woningen. De leden gingen met deze plannen geheel ac- coord en uitten den wensch, dat zij spoedig ver wezenlijkt zouden worden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden H. van Zutpheri, K. Versteeg en P. Sfllielvis herkozen. De iheer G. Wernke werd gekozen als lid van ,3e controle-commissie. De heer C. Michel werd als reserve-lid aangewezen. Het Liclit dat verdween. Het Luxor-Theater vertoont in het nieuwe pro gramma als hoofdnummer „Het Licht, dat ver dween" met Ronald Colman, Walter Huston Ida Lupino fin de hoofdrollen. Hel tweede hoofdnummer is de mysterieuze garner Bros film „Donker Londen". INSTITUUT ARBEIDERSONTWIKKELING. Het plaatselijk Instituut voor Arbeidersontwik keling houdt Vrijdagavond in het gebouw Adrichem Zijn jaarvergadering. In deze bijeenkomst zal tevens de zomerpró- paganda ter-sprake komen. R.-K. Tooneelvereeniging K. D. O. Opvoering van „Haar andere man". De R.K, Gemengde Tooneelvereeniging K.D.O. heelt Woensdagavond in het gebouw van de K.S.A. voor een zeer goed bezette zaal een opvoering ge geven van het bekende Amerikaansche blijspel: „Haar andere Man", van Larry E. Johnson. K.D.Ö; had met dit aardige blijspel een goede keuze gedaan. Het stelt geen bijzonder hooge ven, vandaar dan ook, dat onze dillettantenver- eenigingen het gaarne spelen. K.D.O. heeft er over het algemeen een goede vertolking van gegeven. Een voorname factor voor een vlot verloop van de opvoering was de goede rolkennis, waardoor het tempo op behoorlijk peil bleef. De R.K. Gemengde tooneelvereeniging be slaat' nog niet zoo lang, men kan dus niet ver en, dat er over de geheele linie feilloos werk wordt geleverd. Daarvoor ontbreekt het nog te veel aan routine, met uitzondering dan van enkele n die een wat langere loopbaan in de wereld van den schijn achter den rug hebben. Er wordt nog te veel „boekentaal" gesproken, het is allemaal veel te nadrukkelijk, de mimiek is nog niet wat het wezen moet en men speelt teveel „zichzelf" Maar daar staat tegenover, dat toch ook de vorde ringen bij elk nieuw optreden van K.D.O. aan den dag treden, De her W. Schram speelde Harvey P. Marshall niet onverdienstelijk. Als butler had hij wel zijn '"'e momenten. Mary was een heel aardige rol Van mej, P. Versteeg. Deze dilettante belooft veel voor de toekomst. Het was waarschijnlijk niet aan haar te wijten, dat het „ongeneeslijk romantische" niet voldoende tot uiting kwam. De heer F. Brakenhof wisselde als Jerry goede met minder goede momenten af. Zijn routine bleek inlusschen uit; verscheidene geslaagde scènes. Mevr. A. J. Martens was bij haar entree in I am „tante Emmy" niet overtuigend genoeg, maar in hot tweede bedrijf vooral was zij uitstekend op areef. Als Sylvia kon mevr. E. Westerv. d. Plas wel voldoen, maar de regie zal nog geducht aan de u'ispraak moeten werken, vooral wat de zachte medeklinkers betreft. Stella hadden wij ons gaarne wat „resoluter." voorgesteld. Mej. A. Sneekes maakte er een geurig dienstmeisje van, maar dat is niet geheel «e bedoeling van den schrijver. hand nCe WaS me^' B' d Goede in goede De heer N. J. van Galen vond een kolfje naar >11 hand in het rolletje van Limpy Lannigan. Hij Filmavond van den Bouwarbeiders- bond. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond een filmavond in gebouw „Adrichem", waarvoor de belangstelling bevredigend was. De voorzitter, de heer H. 'J. v. d. Plas, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heette in het bijzonder welkom den heer E. Sinoo, hoofdbe stuurslid van den Bond. Hierna was het woord aan den heer Sinoo, die er aan herinnerde, dat het op 1 Januari j.l. 20 jaar geleden was, dat de bond in zijn huidigen vorm werd opgericht. Mede in verband met het 10-jarig jubi leum van de vacantie voor bouwvakarbeiders is de film „Ons Vacantiejubileum" vervaardigd. De film is in Brussel opgenomen en toonde ons de vele fraaie gebouwen in deze stad. Een week lang vertoefden 700 jonge bouwvakarbeiders in België, doch in verband met den toen reeds dreigenden oorlogstoestand mocht niet buiten Brussel gefilmd wórden. De oudere leden mochten een week door brengen in de verschillende Nederlandsche vacan- tie-oorden, waar zij zooals uit de film bleek volop van genoten hebben. Het hoogtepunt vormde even wel het kinderfeest waaraan 2500 jóngens en meis jes van 12 en 13 jaar hebben deelgenomen. In bosch en hei heeft de jeugd een nieuwe dosis gezondheid en levensvreugde opgedaan. De tweede film „De Maastunnelwerken", gaf den aanwezigen een beeld van dit geweldig stuk werk. Het was een zeer interessante film, die de ver schillende voorbereidende werkzaamheden duide lijk liet uitkomen. R.K. BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. In de ledenvergadering van de plaatselijke af deeling van den Ned. R.K. Bond van Transport arbeiders „St. Bonifacius" werd de heer C. G. J. Dekker tot voorzitter gekozen als opvolger van den heer J. Blokker, die wegens drukke werkzaam heden voor deze functie bedankt had. De heer G. Numan werd tot tweeden voor zitter benoemd. VEREENIGING VAN GROENTENHANDELAREN JUBILEERT De R.K. Vereeniging van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit „St. Petrus" zal op Zondag 14 April haar tweede lustrum herdenken, De kerkelijke herdenking is in de kapel van het St. Jozef Rustoord, waar de dag wordt ingezet met een H. Mis, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt in het gebouw van cle K. S. A. Des avonds wordt in het Kennemer Theater een feestavond gegeven voor de leden en hun dames. Het feestprogramma wordt verzorgd door het gezel schap „De Lachsprinters" uit Haarlem. De muzikale medewerking is toevertrouwd aan Roemer's Band. Twee kampioenen van Nederland. De krachtsportwedstrijden te Amsterdam om de kampioenschappen van Nederland hebben toch voor onze plaatselijke krachtsportvereeniging D. O. K. nog een tweetal mooie successen opgeleverd. H. Groenpveld behaalde in lichtgewicht worstelen met 5 stt'afpunten het kampioenschap. In zwaar gewicht viel deze - eer ten deel aan G.. van Soest, eveneens met 5 strafpunten. In midden-A gewicht bracht C. G. Groeneveld het tot den derden prijs. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. VRIJDAG: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keulen; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned.: 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Nationaal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.- Brussel Ned.; 10.35 London Reg.: 5.20 Nationaal programma; 6.50 London Reg., 7.2Ö Nationaal programma; 10.05 London Reg. Lijn V: Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonpla- tenconcert. De jeugd amuseerde zich kostelijk. Gistermiddag werd op initiatief van de Christelijke vereeniging voor Vacantiebezigheden voor School kinderen f een filmvoorstelling voor kinderen in het Ned.' Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gegeven. De belangstelling van dezen filmmiddag was zoo overweldigend, dat een groot aantal kinderen niet kon worden toegelaten. Vertoond werd een komische twee-acter van Lau rel en Hardy: „Onder dienst"", die naar het gelach te oordeelen, dat herhaaldelijk opsteeg', wel bij de kinderen in den smaak viel. Verder werden nog vertoond „De guitenstreken van Felix" en „De klas van Boer Slim", die ook met de grootste be langstelling werden gevolgd. Het bestuur van Va- cantie-bezigheden kan met genoegen terug zien op dezen welgeslaagden filmmiddag. De voorzitter de heer G. ^Visser sprak een openings- en een slotwoord. (Op 31 Maart bestond de Vereeni ging Nederlandsch Fabrikaat 25 .jaar). V/aar blijft de tijd; dat is dus ook al'vijf en twintig jaren Van actie tot waardeering voor het Neerlandsch fabrikaat; De stichting dier vereeniging, dat mag men wel verklaren, Was indertijd een goede, een noodzakelijke daad. Ons volk dacht destijds al te veel: dat, wat je ver moet halen, Is altijd beter dan hetzelfde uit de eigen buurt, Het was er niet afkeerig van wat extra te betalen, Als 't in den vreemde was gemaakt en naar ons land gestuurd. En daar kwam die vereeniging, om er eens op te wijzen, Dat waarlijk toch ons eigen land wel concurreeren mocht. En dat bij vergelijking van de kwaliteit en prijzen, Toch, zacht gesproken, soms het beste Neerlandsch werd gekocht. Zij heeft ervoor gewaakt, het vreemde nimmer af te breken, Maar brak slechts positief voor Nederlandsche waar een lans, De vadeidandsche industrie, bij vreemde vergeleken, Was en is heden ook toch inderdaad niet minder mans. Nog steeds wordt er veel ingevoerd, dat wij ook hier wel maken, Is dat een teeken van haar falen? Neen, zij weet het wel, Ons land heeft ook een groot belang bij goede importzaken, En ieder heeft zijn voordeel bij 't vrij economisch spel. 'Alleen, men mag de Nederlandsche waar niet achterstellen, Omdat zij Neerlandsch is alleen, want dat verdient zij niet, Of zij volledig slaagde? Nou, ik durf geen oordeel vellen, Maar wel is veel verbeterd in ons land op dit gebied. Ik wensch dus de vereeniging, die nu een kwarteeuw Werkte, En daarbij tevens eerlijk werkte voor een goede zaak, Een minstens even lange reeks van jaren nog de sterkte. Om moedig verder voort te gaan met deze mooie taak. Wat goeds komt uit het buitenland houde men hier in eere. Om werkelijke waarde, niet om 't vreemde etiket, Wat Nederlandsch en goed is moet men echter ook waardeeren, Want Nederlandsch zij voor ons een brevet en nooit een smet. P. GASUS. Verwachting getdigvan necLenavovn roi norgen- ivond ongeveer 19 uur: Betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring. nu en dan regen, weinig verandering in temperatuur. Krachtige tot matige zuide lijke tot westelijke wind. rHERMOM ETERSTAN D. Hoogste gisteren F 41 Laagste hedennacht F 44 Hoogste heden F 46 BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Neiging: Stilstand. Opgaat MAGAZIJN 'T BRILLENHU1S, Kanaalstraat 86. IJmuiden. HOOG WATER TE LJMUIDEN Vrijdag v.m. 2.04 uur; n.m. 2.17 uur. Zaterdag v.m. 2.37- uur; n.m. 2.51 uur. Zondag v.m. 3.07 uur; n.m. 3.19 uur. Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 4 April 1940. Tarbot 140130 cent per KiG. Tong 11184 cent per K.G. Heilbot 130118 cent per K.G. Griet f 30—f 24 per 50 K.G. Middel schol f 30 per 50 K.G. Zetschol f 30 per 50 K.G. Kleinschol f31f 8,10 per 50. K.G. Bot f 8,60—f 4,90 per 50 K.G. Schar f 16—f 6,30 per 50 K.G. Tongschar f 30f 27 per 50 K.G. Poontjes f 6,20f 6 per 50 K.G. Groote schelvisch f 28f 25,50 per 50 K.G. Middel, schelvisch f 29f 26,50 per 50 K.G. Kleinmïddel schelvisch f24-f 21,50 per 50 K.G. Kléine schelvisch f 22113 per 50 K.G. Groote gul f 20—f 18 per 50 K.G. Kleine gul f 1?-f 13 per 50 K.G. Wijting f 9,10—f 3,80 per 50 K.G. Makreel f 12—f 8 per 50.K.G. Versche haring fA8,50f8,10 per 50 K.G. Kabeljauw f 92f 42 per 125 K.G. Vleet f 2,75 per stuk Leng f 3,90f 1 per .stuit Koolvisch f 1,65f 0,70 per stuk Rog f 17f 4,80 per koop. Afslag: 200 K.G. snoekbaars 37 cent per K.G. BESOMMINGEN. Manden: Trawlers: 320 Libra IJM 98 f 3330 595 Cornelis IJM 15 f 4820 120 Bruinvisch IJM 97 f 3920 Loggers: IJM 201 f900; KW 151 f940; KW 60 f 930; KW 29 f 800. Deensche kotter: E 19 f 1370. „ZEEMANSRUST" KANTINE VOOR DE MARINE. Naar wij vernemen wordt het gebouw Zeemans rust op de Trawlerkade 's middags na 4 uur be stemd als kantine voor de opvarenden van de in de Visschershaven liggende marineschepen. straat en Rijksweg, te verplaatsen naar de grens yan'de gemeenten van Haarlem en Santpoort. Tevens heeft het bestuur van „Santpoorts Bloei" de directie van de autobusonderneming „Stormvo gels" gevraagd haar chauffeurs er op attent te wil len maken, dat de eerste Santpoortsche halte niet is bij „De Weym&n', doch aan den Rijksweg, even ten Zuiden van het hierboven reeds genoemde punt van samenkomst van Rijksweg en Hoofdstraat. TOONEELVEREENIGING „JAN v. DOMMELEN". Bovengenoemde tooneelvereeniging heeft op 't oogenblik in studie het blijspel in 3 bedrijven: „Millionnair tegen wil en dank" van Jaap v. d. Poll. Men hoopt het reeds op 21 April a.s. voor het voet licht te brengen. H. M. de Koningin heeft hedenmorgen een be zoek aan Haarlem en omgéving gebracht. Ongeveer elf uur arriveerde de Vorstin bij het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg te Heemstede. Doordat aan dit bezoek geen rucht baarheid was gegeven, was de belangstelling van het publiek slechts gering. Aan den overkant van den Heerenweg, tegenover het Vereenigingsge- bouw, stonden de leerlingen van de R.-K. Paro chiale Jongensschool onder leiding van. de broeder- onderwijzers opgesteld. De politie zorgde onder leiding van den inspecteur, den heer A. Berentsen, op een uitstekende wijze voor een goede orde. Uit het Vereeniigngsgebouw woei de nationale driekleur. Toen de Koningin arriveerde zongen de school kinderen uit volle borst het Wilhelmus. Hare Ma jesteit was vergezeld van generaal De Jonge van Ellemeet; kapitein Van Lawick van Pabst, de commandeerend géneraal Van Karsten en freule Schimmelpenninck van der Oye. De Koningin., die een grijs costuum- droeg, werd bij den ingang van het Vereenigingsgebouw ont vangen door majoor R. H. Elshof en zijn adjudant Kroeze. Het bezoek aan dit gebouw, dat slechts tien mi nuten duurde, gold alleen het bezoeken der kwar tieren en het inspecteeren der troepen. oen de Koningin te tien minuten over elf ver trok,-hieven-de schoolkinderen wederom het Wil helmus aan,-waarvoor Zij minzaam met het wuiven van de hand dankte. Onder een luid hoera-geroep vertrok de stoet, voorafgegaan door een troep militaire motorrij ders, in de richting' van Haarlem. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. OVERZICHT -SENIOREN Animo-Ready won van Meerlebosch en neemt nu ie eerste plaats in. Haarl. 2 moest met een 1—0 ne derlaag tegen THB naar huis teruggaan. De Zwa luwen bleken iets zwakker en verloren van OK 4 met 3—2, Aurora 2 bleef met 1—0 de baas van N. Flora 2. Palvu won van Auroi'a 3 met 2-0 en steeg een plaatsje. Haarlem 3 versloeg THB 2 met 42. OK 6 won met 50 reglementair van Watervliet 2, Aurora 4 verloor haar achtsten wedstrijd enwel te gen Meerlebosch met 30. Ook SV 3 verloor. A. Ready 3 was sterker en won met 3:1. Meerlebosch 4 had moeite met Oosthoek 2, dat slechts met 10 verloor. OVERZICHT ADSPIRANTEN In de eerste klasse is Haarlem a kampioen. SV a neemt de laatste plaats in; haar laatsten wedstrijd verloor het met 41 van Meerlebosch a. In de 2e klasse moest Meerlebosch b er aan ge- looven; Aurora won maar liefst met 80. THB, de a.s. kampioene versloeg Haarlem b met 30. De on dersten, Onder Ons en N. Flora verdeelden de pun ten 00. De derde klasse gaf A. Ready bSV b. De tweede verloor met 20. Haarlem c won van EHS met 10. RANGLIJSTJES SENIOREN EERSTE KLASSE: roaakte er een aardige type van. - val,. publiek heeft zich met dit blijspel uitstekend geamuseerd, dat bleek wel uit de groote vroolijk- eia, die nu en dan heerschte en uit het lang- ®'ge aPPlaus, dat na ieder bedrijf en in het bij zonder aan het slot 'door de zaal klonk. K-DO. kan over dezen tooneelavond wel te vreden zijn. eiJ_ëez;ellig bal hield de dames en heeren nog tijd biieen. Matroos overboord geslagen en verdronken. Tragisch ongeluk op de Caroline. De schipper van den stoomtrawler Caroline IJM 26, die Woensdagmiddag naar zee is vertrokken, heeft medegedeeld, dat de 46-jarige matroos Schol der wonende te Katwijk aan Zee, des namiddags tusschen 5 en 6 uur vermist werd. Hij was naar voren gegaan om een kop thee te halen maar men heeft hem niet teruggezien, zoodat hij op een onver klaarbare wijze over boord moet zijn geslagen en verdronken is zonder dat iemand er iets van heeft bemerkt. De trawler heeft ondanks deze droevige gebeur tenis, de reis voortgezet. VERTROKKEN TRAWLERS. Nadat Woensdagmiddag de Elie Ciienevière IJm. 161, de Caroline IJm. 26 en de Haarlem IJm. 9 naar zee zijn vertrokken, liggen ook heden weer eenige booten voor vertrek gereed, n.l.: Alma IJm. 44, Ewald IJm. 48, Reiger IJm. 106, en Willy Sch. 61. I-Iet is niet onmogelijk dat heden nog meer booten naar zee gaan. BELASTINGAMBTENAREN OP ZOEK NAAR SPIRITUALIëN. Belastingambtenaren hebben in verschillende winkels een onderzoek ingesteld naar het even tueel clandestien in voorraad hebben van sterken drank. Naar wij vernamen hebljen zij minstens één overtreding geconstateerd. BENOEMING. Tot tijd. onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd mej. A. G. Gilhuis te Utrecht, HEEMSKERK SUPPORTERSCLUB „BLAUW WIT". Vrijdag houdt ide supportersclub „Blauw 'Wit' de jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw te Heems kerk. WANDELSPORT. Zondag 7 April zal de wandelsportvereeniging „De laatste loodjes" uit Zaandam, een grooten af- standsmarsch houden. Het parcours gaat via Heemskerk, waar de ongeveer 300 deelnemers van des morgens elf uur tot namiddags twee uur het R.-K. Vereeniginigsgebouw zullen rusten. WIJK AAN ZEE DENK EN ZET. Dammen: R. MahlbergJ. v, d. Wel 11. M. KleinF. v. Son 02. J. Kraakman—J. Zwart 2- A. DuinM. Bruirieberg 02. HOE GAAT HET MET DE VERHUUR? Het laat zich aanzien, dat het. komende seizoen voor onze badplaats goed zal wor.den, gezien de vele aanvragen,, die nu al binnengekomen zijn. Vele oud-badgasten hebben zich reeds gemeld en over de prijzen is men ook alleszins ;tevreden. Nu het buitenland dicht is, verw'aöht. men, dat de toeloop zelfs. zeer. "groot zal worden en hoewel de vraag naar pensions nog niet zoo groot is, hebben deze een goede-kans vol te komen-. Er is dan ook la meer verhuurd dan een jaar geleden. SANTPOORT HET LENTE-SCHAAKTOURNOOI. Do'or „Santpoorts Bloei" is voor het lente-schaak- tournooi van de schaakclub „Santpoort" een ver guld zilveren medaille beschikbaar gesteld. WAAR BEGINT SANTPOORT? Wegens de moeilijkheden, welke vreemdelingen komende uit de richting Haarlem,^-ondervinden door het feit, dat een aanwijzing ontbreekt, waar onze plaats precies begint, heeft het bestuur van „Santpoorts Bloei" aan den A.N.W.B. verzocht het plaatsaanduidingsbord „Santpoort", dat momenteel staat bij het punt van samenkomst van Hoofd- gespgew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. A. Ready 10 8 1 1 17 42—12 1.70 Meerlebosch 10 7 2 1 16 29—14 1.60 Watervliet 10 7 2 1 16 42—24 1.60 O. K. 4 9 5 2 2 12 27—17 1.33 Aurora 2 10 3 2 5 8 20—27 0.80 Haarlem 2 8 3 0 5 6 16—22 0.75 Zwaluwen 11 2 2 7 6 22—32 0.55 T. H. B. 11 3 0 8 6 31—45 0.55 N. Flora 2 9 0 1 8 1 6—43 0.11 TWEEDE KLASSE O. K. 5 6 5 0 1 10 37—6 1.67 Oosthoek 8 4 3 1 11 19—19 1.38 A. Ready 2 9 5 2 2 12 26—13 1.33 Haarlem 3 8 3 3 2 9 19—15 1.13 Palvu 11 4 2 5 10 17—29 0.91 Aurora 3 10 2 3 5 7 14—19 0.70 T. H. B. 2 8 2 1 5 5 22—28 0.63 Meerlebosch 2 8 2 0 6 4 12—37 0.50 DERDE KLASSE A: O. K. 6 8 8 0 0 16 50—9 2.— A. Ready 3 6 5 0 1 10 36—6 1.67 S. V. 3 9 4 0 5 8 25—24 0.89 Meerlebosch 3 8 3 1 4 7 15—18 0.83 Watervliet 2 9 3 1 5 7 16—30 0.78 Aurora 4 8 0 0 8 0 6—61 0.— DERDE KLASSE B: N. Flora 3 6 5 0 1 10 22—9 1.67 Meerlebosch 4 4 2 1 1 5 11—11 1.25 Zwaluwen 2 4 1 1 2 3 7—6 0.75 Oosthoek 2 7 1 3 3 5 7—16 0.71 O W -5 5 1 1 3 3 11—16 0.60 Haarlem a 7 6 1 0 13 32—5 1.86 O. K. a 6 3 1 2 7 15—7 1.16 A. Ready a 6 2 2 2 6 17—15 1.— Meerlebosch a 5 2 1 2 5 9—9 1-— S. V. a 8 0 1 7 1 4—41 0.13 T. H. k TWEEDE KLASSE: 9 5 3 1 13 11—4 1.44 Onder Ons 5 2 2 1 6 5—7 1.20 Aurora a 9 4 1 4 9 16—7 i.— Haarlem b 8 3 2 3 8 11—10 1.— Meerlebosch b 6 2 2 2 6 10—13 1.— O, K. b 8 3 0 5 6 10—14 0.75 N. Flora 7 1 2 4 4 8—16" 0.57 DERDE KLASSE A. Ready b 6 5 1 0 11 13—3 1.83 Haarlem c 6 2 3 1 7 6—4 1.17 S. V. b 5 1 2 2 4 8—7 0.80 E& H. S. 7 1 2 4 4 5—13 0.57 O. K. c 4 0 2 2 2 3—8 0.50 HOCKEY WEDSTRIJDEN VOOR MIDDELBARE SCHOLEN. Ook dit jaar werd door de afdeeling Haarlem van de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding een hockeytournooi georganiseerd voor de meisjesleerlingen van de scholen voor Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs in Haarlem en Omstreken. Ingeschreven werd door le H.B.S. B, 2e H.B.S. B, Midd. School voor Meisjes. .Sted. Gymnasium, Kennemer Lyceum, Christelijk Lyceum en 't Kopje. Door de weersomstandigheden kon diit. jaar niet in een halve competitie de krachtsverhouding ge meten worden, maar werd gespeeld volgens beker systeem. De finale werd bereikt door het Stedelijk Gym nasium en het Kennemer Lyceum, welke laatste school er na zeer spannenden strijd in slaagde, pas in de noodzakelijk geworden verlenging de overwinning en daardoor tevens het kampioenschap te behalen Na afloop .reikte de .voorzitter van de organi- seerende vereeniging aan de captain van het winnende team den wisselprijs uit, die indertijd was aangeboden door de afdeeling Haarlem en om streken van den Ned. Bond voor Lich. Opvoeding. WANDELSPORT BLOEMBOLLENTOCHT „JAN PASSTOORS". De Haarlèmsche Wandelsportvereeiiiging' „Jan Passtoors" organiseert weer op Zondag 21 April een bloembollentocht van 20 en 30 K.M. Eerstgenoemd traject is voor personen van twaalf jaar en ouder en dat van 30 K.M. voor personen van veertien jaar en ouder. De start heeft plaats bij het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat des morgens tien uur. Voor ieder, die den tocht binnen 6J/2 uur volbrengt, zal een origineele herinnering beschikbaar zijn. De inschrij ving sluit Maandag 15 April. Het secretariaat is gevestigd bij P. J. Janbroers. Dr. Schapmanstraat 67, Haarlem. SCHAKEN. II. S. G. 2—BLOEMENDAAL 2. Het tweede tiental van het Haarlemsche Schaakgezelschap heeft een competitiewedstrijd gespeeld tegen het tweede tiental van Bloemen- daal en heeft op dit team een flinke overwinning behaald. Het Bloemendaalsche tiental telde vele invallers. Toch hebben ze flink pkrtij gegeven; cle groote overwinning (82) was gedurende den wedstrijd niet te voorzien. De volledige uit slag luidt: H. S. G. 2Bloemendaal 2. C. v. d. G.aagH. J. S. Beek 1— H. D. v. d. OuwJ. Lankamp 1C W. J. Saij-esP. Schultink 1 Joh. van TeunenbroekR. J. Plomp 10 A. D. v. Steenis—R. J. W. Tuning 1—1) J. v. PuttenJ. de Ridder 10 A. WehnesJ. de Vries 1- P. HalsemaC. ten Hengel O1 "H. H. GroenewegF. Erlings 01 W. A. de BoerW. F. Cramer 10 Totaal 8—2 Het tweede tiental van het Haarlemsch Schaakgezelschap heeft hierdoor in de compe titie twee wedstrijden gewonnen, twee verlo ren en één gelijk gespeeld en dus 50 pet. van het puntenaantal behaald. RANGLIJSTJES A DSPIRANTEN EERSTE iJ.ASSE: ZWEMMEN WERELDRECORDS VAN ALIE STIJL EN COR KINT ERKEND. Be F.I.N.A. heeft de volgende wereldrecords er kend: 500 meter borstcrawl met een tijd van 6 min 28,4 sec. van Fernande Caroen (België), geves tigd op 3 Januari 1940 te Ostende; 100 yards schoolslag met een tijd van 1 min. 13 sec. van Alie Stijl (Nederland-), gevestigd op 1-2 Januari 1940 te Amsterdam; 200 meter schoolslag met een tijd van 2 min. 56 sec., van Maria Lenk (Brazilië)gevestigd op 8 November 1939 te Rio de Janeiro; 400 meter schoolslag met een tijd van 6 min. 15,8 sec., van Maria Lenk (Brazilië), gevestigd op 11 October 1939 te Rio de Janeiro; 200 meter rugslag met een tijd van 2 min. 38.8 sec., van Cor Kint (Nederland), gevestigd op 26 November 1939 te Rotterdam. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR BELGIë De Belgische Zwem- en Reddingshond is voor nemens van de opbrengst van verschillende wed strijden een fonds te vormen voor de Belgische gemobiliseerde zwemmers en hun familie. Voor dit doel zal de bond in de eerste week van Juni een viertal internationale ontmoetingen organi- seeren te Brussel, Antwerpen, Oostende en ver moedelijk te Gent. De Kon. Ned. Zwembond heeft thans een. uitnoodiging ontvangen om twee zwemsters te la ten deelnemen aan deze wedstrijden, welke uit noodiging in principe is aanvaard. /CUEEP/ 'T'JMNCENjj ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (uitreis) 3 van Port Said. Kota Pinang (thuisreis) 1 v. Belawan. Sitoebondo (uitreis) 3 te Belawan. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 4 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „Het Licht, dat ver dween" en „Donker Londen", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 4 APRIL Heden; Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Jubileum Julia de Gruytér, Vlaamsche voordracht-avond. 8.15 uur. Palace: „Vreemdelingenlegioen", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De regen kwam", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'t Gestolen manuscript", 2.30, 7. en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviacr „De zilveren kogel", 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 39 en van 7—9 uur. VRIJDAG 5 APRIL Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Nieuw programma. (Palace 2, 7 en 9.15 uur.) Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en vaa 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 3