THEE doet je goed! HEEMSKERK HAARL KORFBALBOND De jaarlijksche uitvoering van „Hercules". Goede prestaties in aantrekkelijk programma. Gisteravond gaf de Christelijke Gymnastiek vereniging Hercules haar jaarlijksche uitvoe ring in het Nederlandsch Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat, waarvoor groote belangstelling bestond. Na den opmarsch die keurig en vlot verliep, werd het bondslied ge zongen. Vervolgens ging de heer Tabak voor in gebed, waarna hij de aanwezigen en in het bij zonder de afgevaardigden van de zusterafdeelin gen.welkom heette. De heer Tabak sprak hierna een kort openingswoord, waarin hij opmerkte dat de kinderen, nu van overheidswege de lichamelijke oefening van de schoolroosters ver wijderd is wat dit betreft te kort komen. Hier door is op de ouders de verplichting gelegd te trachten dit hiaat op te heffen en dit kunnen zij niet anders doen dan de vereenigingen, die op dit terrein aanvullend werken, te steunen. Als eerste nummer vermeldde het program ma oefeningen van de kleuterafdeeling. Dezen weerden zich best en zij oogstten dan ook een hartelijk applaus. Hierna waren de jongens aan de beurt met stokoefeningen. Hier viel niets op aan te merken, daar de stof vlot en keurig werd afgewerkt. Ook het nummer klassicaal paard door dc jongste meisjes kan, behoudens eenige kleine foutjes, als goed geslaagd worden be schouwd. Veerplank hoogspringen .voor dames mag een goede oefening zijn voor de les, maar 't is niet bijster geschikt voor een uitvoering. De heer Nieuwenweg had gezorgd voor een aantal zeer goede oefeningen aan de ladders voor jon gens, die door de aanwezigen met belangstelling werden gevolgd en ook goed werden uitgevoerd. Nadat de middelklasse meisjes verschillende spelen hadden uitgevoerd kwamen de oudste (meisjes uit op het paard en aan de brug. Deze groep verdient wel een aparte vermelding, daar alle oefenilngen zeer goed verzorgd en afgewerkt waren. Vervolgens brachten de heeren „Partner oefeningen" en gaven hierin verschillende zeer goede staaltjes van gymnastiek te zien. Na de pauze was het nummer kl-impalen door de jon gens aan de beurt. Ook dit nummer was meer dan voldoende, evenals het hoogrek door de hee ren. Dat dit nummer voor het publiek nog steeds een groote attractie is, bewees wel het langdurige applaus waarmede de heeren beloond werden. Ook het werk aan de brug door de dames slaagde zeer goed. Nadat de middelklasse meisjes een serie aardige springoefeningen had vertoond volgden knotsoefeningen door de oudste meisjes, Wat ons vooral trof in dit nummer was de cor-, recte afwerking. De heeren leverden met veer plank paard keurig werk. De dames sloten het programma mèt een z.g. Sprongdans, die zeer goed werd uitgevoerd en waarbij de aardige costuums het ook zeer goed deden. Een woord van lof komt toe aan den directeur van Hercules, den heer Nieuwenweg, die evenals andere jaren heeft bewezen volkomen voor zijn taak berekend te zijn. Rest ons nog te vermelden, dat de muziek verzorgd werd door mej. Swalve, piano en den heer Vel, viool. De heer Tabak sloot deze goed geslaagde uitvoering met dankgebed. De jonge L. T. bestond een jaar. Filmvertooning in het Centrum. (Adv. Ingez. Med.) Gisteravond bood de afdeeling van jonge L. T.'ers ter gelegenheid van haar één-jarig be staan haar leden, alsmede aan de leden van den L. T. B. de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde en van de Tuinbouwstudieclub een film vertooning aan, welke werd gegeven in het vei linggebouw „Centrum". De heer Vernooy, voorzitter van de L.T., opende deze goed bezochte bijeenkomst. Nadat spr. de aanwezigen welkom geheeten had, zeide hij, dat het in dezen misère-tijd den tuinders wel heel slecht gaat, hoewel de tuinder in de maatschap pij een belangrijke sociale taak verricht. Spr. hoopte dat deze film de tuinders van de schoon heid van hun beroep zou overtuigen. Hierna sprak de heer v. d. Nouland uit Lisse, die de film „Hollands Glorie" vertoonde, een in leidend woord. Deze Hobahofilm gaf een goeden indruk van het werk, dat een kweeker het geheele jaar door aan de bloembollen heeft. Ook gaf de film een prachtig beeld in natuur lijke kleuren van de bloembollenvelden in alle deelen van ons land. In de pauze had een verloting plaats. Na de vertooning van de film dankte de heer Vemooy den heer v. d. Nouland voor zijn toe lichting. Nadat de heer v. d. Nouland den wensch had uitgesproken dat spoedig een betere tijd voor de tuinders en kweekers zou aanbreken, bleven de leden van de jonge L. T.-beweging nog eenigen tijd gezellig bijeen. Hel nieuwe programma van Luxor. Het Luxor Theater vertoont in het nieuwe pro gramma als hoofdnummers „Sherlock Holmes contra prof. Moriarty" met Basil Rathbone als den grooten speurder, Nigel Bruce, Ida Lupino en Alan Marshall in de hoofdrollen en Bette Da- vis in de charmante rolprent „De laatste kus". Composities van een plaatsgenoot. In de uitzending van de N.C.R.V. op Woensdag 10 April speelt het Spaarne Sextet des nam. te 9.35 uur de serenade alia Antique, op. 10 van on zen plaatsgenoot G. J. Moed. Het betreft hier de eerste uitvoering van dit toonwerk. Op Vrijdag 12 April des middags te 2 uur speelt Eevert Haak op het orgel van de Domini- cuskerk te Amsterdam in de uitzending van den K.R.O. een fantasie uit de orgelsonate in c-moll, eveneens van den heer Moed. De woningbouw komt weer op gang. Na een lange periode van stilstand is er weer gang in den woningbouw gekomen. Het eerste blok woningen, dat na de totstandkoming van het uit breidingsplan op den hoek van den Grooten Hout weg en den Galgenweg gebouwd werd is nagenoeg gereed. Een aantal van deze woningen is zelfs al door de huurders betrokken. Spoedig zal hierna met den bouw van 27 wonin gen een aanvang worden gemaakt, terwijl boven dien nog een aanvrage voor 50 huizen in behande ling is. Zooals men weet wachten dan. ook de plannen van de woningbouwvereenigingen op verwezenlij king. Intusschen is in onze gemeente nog voldoende bouwterrein beschikbaar, in de meeste gevallen be staande uit vroegere cultuurgronden. Ook de ge meente heeft destijds groote oppervlakten tuin grond aangekocht, die al naar gelang de behoefte zich doet gelden bouwrijp zullen worden gemaakt. De werkzaamheden aan onze straten. Wanneer de Groote Houtweg en de Narcissenweg? Reeds zijn verscheidene straten, die na het ge reedkomen van de rioleeringswerkzaamheden na tuurlijk allerminst in goeden, staat verkeerden, van een nieuwe bestrating voorzien. Zoo kregen o.a. de Meer, de Adrichemstraat, de Bloksleeg, de Arends- weg en de Meerensteijnstraat een goede beurt. Wij hebben eens geïnformeerd of ook aan de „buitenwegen", met name aan den Grooten Hout weg en den Narcissenweg, die vooral bij regenach_ tig of zeer droog weer aanleiding geven tot zeker niet ongerechtvaardige klachten, iets gedaan zal worden. Dit „iets" zal dan moeten bestaan uit het aanbrengen van een bestrating, waarop ook in den gemeenteraad, wij meenen o.m. door den heer Vink meermalen is aangedrongen. Deze wegen zijn nirn. nier bestraat geweest en de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin, die voor 1936 als eigena- esse het beheer over deze wegen voerde, verleen de kwistig vergunningen om aan deze wegen te bouwen, maar verzuimde helaas maatregelen te nemen, die tevens bestrating van deze wegen mo gelijk hadden kunnen maken. Ook toen al „regende' het klachten over deze wegen, maar de zoo vurig verlangde bestrating bleef achterwege en het valt te vreezen, dat zij voorloopig nog wel bij de vele andere onvervulde wenschen zal blijven liggen. Wij vernamen althans, dat de bestrating van deze wegen niet mogelijk is zonder daarvoor afzonder lijk te budgeteeren. De financiering zou b.v. kun nen geschieden door de invoering van een baat belasting. Dit denkbeeld is ook al eens in den raad geop perd, maar het stuitte nogal op verzet. Zoo werd o.m. van zoo'n maatregel gevreesd, dat huuropdrij ving er het gevolg van zou zijn. Wethouder van Dok merkte in dit verband op, dat de eigenaren van de aan deze wegen staande woningen op goedkoopen grond gebouwd hebben, zonder ook maar iets bij te dragen in de kosten van straataanleg. Straatbelasting werd nooit be taald. Worden deze wegen van een behoorlijke bestra ting voorzien, dan zullen toch ongetwijfeld de wo ningen in waarde stijgen. Het gaat, aldus de rede- neering, niet aan de gemeente de zeer belangrijke bedragen, die met dit bestratings werk gemoeid zijn, te laten betalen ten gunste van de eigenaren van de woningen, die zelf buiten de gemeente wonen. De tot nu toe geconstateerde gevallen van huur- opdrijving waren veelal van deze zijde afkomstig. Intusschen blijkt hieruit, dat de bewoners van Groote Houtweg en Narcissenweg nog wel wat ge duld zullen moeten oefenen, alvorens zij hun wensch in vervulling zien gaan. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentraie. DONDERDAG: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.Keulen, 10.30 Parqs, 12.05 'Diver sen,. 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Pa rijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio PTT Nord, 6.20 London Reg., 7.20 Radio PTT Nord, 7.50 Diversen. 8.20 London Reg., 9.Keulen, 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.-, Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20'Nationaal programma. 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. 7.008.00 Concert van eigen gramofoonplaten Aantal werkloozen nog steeds dalende. Het is nog slechts korten tijd geleden, dat het aantal werkloozen in onze gemeente ongeveer 2000 bedroeg. Reeds spoedig nadat de strenge winter een einde had genomen en het dus weer „werkbaar" v/eer was, begon het aantal snel te dalen. Elke week was het weer minder dan de vorige. In ons vorig overzicht konden wij melden, dat het aantal werkloozen 1221 bedroeg, welk aantal al weer 111 minder was dan de week daarvoor. En uit den stand op 6 April blijkt, dat het aantal al weer tot 1185 is gedaald, welk cijfer het totale aantal werklooze mannen en vrouwen, zoowel vol wassenen als onder 18 jaar weergeeft. Het aantal werkzoekenden bedroeg op j.l. Zater dag 1569 tegen 1683 op 30 Maart j.l. Als werkzoekende stonden ingeschreven 185 (228) bouwvakarbeiders, 133 (146) metaalbewer kers, 26 (26) houtbewerkers, 14 (20) landarbeiders, 180 (183) havenarbeiders, 247 (216) visschers, 19 (20) kantoorbedienden, 517 (575) losse arbeiders en 195 (214) arbeiders in overige beroepen. Er viel dus sedert de voorlaatste opgave alleen een stijging te constateeren onder de visschers, het geen een gevolg was van het tijdelijk stilleggen van een aantal trawlers. Verder stonden nog ingeschreven 40 (40) mannen onder 18 jaar, 11 (12) vrouwen boven en 1 (3) vrouwen onder 18 jaar. In een gesubsidieerde werkverschaffing waren geplaatst 197 (207) arbeiders B. EN W. VRAGEN EEN CREDIET VAN f 21000 Voorgenomen verbetering van het Kerkpad. Van het Kerkpad te Santpoort, dat uitsluitend schikt is om het verkeer van voetgangers op te ne men, wordt, door de uitbreiding, welke de aan de beide einden van dit pad gelegen bebouwde deelen hebben ondergaan, den laatsten tijd een druk ge bruik gemaakt. De behoefte aan een beteren ver bindingsweg, welke ook ander dan voetgangersver keer kan opnefnen, heeft zich daarbij doen gevoelen. B. en W. hebben daarom een plan tot verbetering en verbreeding van het pad doen opmaken, welk plan bij de stukken is gevoegd. Behoudens een enkele uitzondering, hebben de eigenaren van de langs het pad liggende gronden de voor de verbreeding noodige strooken aan de ge meente afgestaan of zich tot afstand hiervan bereid verklaard, zulks behoudens nadere verrekening aan de hand van de Bouwexploitatieregelen, indien be doelde gronden te eeniger tijd als bouwterrein in ex ploitatie worden gebracht. De N.V. ,,'t Clooster" wenscht echter voor het van haar noodige gedeelte, ter grootte van ongeveer 581 M2, een koopprijs van f 2 per M2. te ontvangen. Aangezien van haar ter rein bij het uitbreidingsplan een groot deel voor straataanleg is bestemd bestaat hiertegen bij B. en W. geen bezwaar. Echter is aan de N.V. medegedeeld, dat indien zij later nog een gedeelte van haar bezit wenscht te doen bebouwen, daarop de Bouwexploi tatieregelen zullen worden toegepast. De kosten van een en ander worden geraamd op f 21.000. In verband hiermee stellen B. en W. den Raad voor: hen te machtigen, tot uitvoering van het boven bedoelde plan te doen overgaan en het daarvoor noodige crediet toe te staan: b. yan de N.V. ,,'t Clooster" aan te koopen, tegen den prijs van f 2 per M2., een gedeelte, ter grootte •an ongeveer 581 M2„ van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F, no. 4901, en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij de stukken is gevoegd. Aan de Populierenlaan is dit thans geschied met b°uw. de tuingronden, genaamd „De Horn". Alle opstallen zijn van dezen grond verwijderd, zoodat de gega digden aan den slag kunnen. Aankoop van grond te Santpoort. Voor exploitatie als bouwterrein. Bij de voorbereiding van plannen voor den bouw van woningen in het belang der volkshuisvesting, met steun van Rijk en Gemeente, ingevolge de Wo ningwet, is uitgezien naar daarvoor geschikte terrei nen. Daarbij is o.a. het oog gevallen op een perceel grond aan het Kerkpad te Santpoort, kadastraal be kend gemeente Velsen, sectie F, nos. 3344 en 3057, ter grootte van 16.369 M2. Behalve voor het gestélde doel, waarvoor slechts een gedeelte benoodigd is, leent dit perceel zich n.l. bijzonder om verder voor woningbouw door particulieren in exploitatie te worden gebracht. De eigenaar van den grond, F. P. Arisz te Santpoort, Heeft zich na gevoerde onderhan delingen bereid verklaard dien aan de gemeente te verkoopen, tegen een prijs van f 1.80 per M2. Dezen prijs achten B. en W. in overeenstemming met de waarde van den grond. Zij stellen den Raad derhalve voor: a. tot den aankoop over te gaan; b. het gekochte op den datum van overdracht in het Grondbedrijf in te brengen tegen het bedrag van de schuld, welke op dien datum op de gemeente terzake van den grond rust; c. ten behoeve van het als bouwterrein in exploi tatie brengen van den aangekochten grond, in over eenstemming met de Bouwexploitatieregelen, een crediet van f 41.555 toe te staan. Verordening gemeentepolitie. Inspecteur Ie en 2e klas. De Burgemeester heeft onder dagteekening van 29 Maart 1940, het volgende schrijven tot den gemeen teraad gericht: ,Uw besluit d.d. 25 April 1939, no. 12, tot wijzi ging van de Verordening gemeentepolitie, heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken aanleiding ge-' geven tot het maken van opmerkingen. Nader is hieromtrent overleg gepleegd, met als resultaat, dat de Minister bereid is met de verordening in te stem men indien n de artikelen 1,2, 4 en 7 in plaats van „inspecteur" en „adjunct-inspecteur" wordt gelezen respectievelijk „inspecteur 1ste klas" en „inspecteur 2de klas" en de in artikel 4, 2e lid, genoemde toe lage van f 75 voor het bezit van een inspecteursdi ploma aan hoofdagenten, brigadiers en agenten wordt gesteld op f 50 Ik stel U voor, de betreffende verordening dien overeenkomstig nader" te wijzigen" 'ri W' kunnen z*cl1 hiermede vereenigen en stellen den Raad voor, de verordening aldus te wij zigen en, mede met inachtneming van hun in ge meenteblad no. 11 van 1940 opgenomen voorstel, op nieuw vast te stellen conform het bij de stukken ge voegde conceptbesluit. NEDERL. VEREEN. VOOR LUCHTBESCHERMING 1,2^1 tehng-Velfn der NederL Vereeniging voor aio? bescherming houdt Dinsdag 16 April a s. een ??vv ne ledenvergadering in het Patronaatsge- Op de agenda staat o.m. het verkiezen van 3 leden voor het bestuur. Twee aftredende bestuursleden stellen zich verkiesbaar, er is 1 vacature. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. BravenboerKoper, z„ le Alex. Belldwarsstraat 6, IJmuiden; J. in 't VeldBoen der, d., Lindenstraat 1, IJmuiden; W. B. Molier van Terwisga, d., 's-Gravenhage; A. Douwstra van den Berge, z., Kanaalkade 45, Velsen; G. J. Woning—Lucas, 2 d., Oranjestraat 39 rd., IJmui den; M. H. de BeerHuber, d., Rein. Claeszsen- straat 19. IJmuiden; J. H. SmakmanBakker, d., Eksterlaan 17, IJmuiden: S. de JongAltena, d., Meeuwenlaan 17, IJmuiden; M. Melker.Thijs- meijer, z., Planciusstraat 50, IJmuiden; D. Postma Fidder, d., Tusschenbeeksweg 21, IJmuiden; A. van PelDekker, z., Kennemerlaan 46, IJmuiden D. J. VarenhorstVoet, d., Kerkerinklaan 43, IJmuiden; Th. L. M. AukesWillemse, z.; Rijksweg 331, Santpoort; F. C. MinnesTon, d„ Wijkerstraat- weg 168, Velsen. Overleden: Th. Jonk, 37 j., echtgen. v. A. Groot, Purmerend. HET GOOISCHE VARIéTé VOOR PAPYRUS. Tot besluit van het seizoen heeft het bestuur der personeelsvereeniging van de Papierfabriek „Pa pyrus" voor a.s. Zaterdag, 13 April „Het Gooisch Variété" onder leiding van den heer John Koch, geëngageei-d welk cabaretgezelschap voor de leden en donateurs dezer vereeniging zal optreden in de Centrale Cantine aan den Stationsweg. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 16 April :.s., des namiddags 7 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Ingekomen stukken en mededeeling. 2. Voeren van verweer tegen een ingestelde rechtvordering. 3. Onderhandsche verhuring van een gedeelte zeestrand. 4. Verkoop van grond te IJmuiden. 5. Schrijven van Aug. R. W. Draisma te Sant poort inzake vaststelling van een straatnaam. 6. Toestaan van het noodige crediet voor het in dienst houden van een opzichter 2e klasse op ar beidscontract. 7. Aankoop van grond te Santpoort. 8. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor het verbeteren en ver- breeden van het Kerkpad, te Santpoort, en aan koop van daartoe noodigen grond. 9. Instellen van een eerepenning der gemeente 10. Instelling van een commissie van bijstand voor de Volkshuisvesting. 11. Aanvrage van het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, te IJmuiden, om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de benoodigde gelden te ontvangen voor uitbreiding van de Ds. H. W. Creutebergschool. 12. Wijziging van het Ambtenarenregelement, de Verordening Gemeentepolitie en het Arbeids- overeenkomstenbesluit. 13. Wijziging en aanvulling van de Verordening tot regeling der bezoldiging van de Ambtenaren. 14. Wijziging der kinderbijslagregeling. 15. Wijziging en vaststelling-opnieuw van de Verordening gemeentepolitie. 16. Benoeming van: a. een onderwijzer aan de openbare school voor U.L.O. te IJmuiden; b. een onderwijzer aan de openbare lagere school E. te IJmuiden; personeel aan de Gemeentelijke Handels avondschool. d. vijf leden van de commissie van bijstand voor de volkshuisvesting. JUBILEUM-UITVOERING VAN SPARTA. Donderdag 18 April a.s. zal de gymnastiekver- eeniging „Sparta" in „De Pont" een jubileum-uit voering geven ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Opgevoerd zal worden een gymnastisch schouw spel in 10 tafereelen. Muzikale medewerking wordt verleend door Roe_ mer's Band. die ook de balmuziek verzorgt. ADSPIRANT-OPZICHTERS BIJ DE BEDRIJVEN. Het is B. en W. van Velsen wenschelijk gebleken dat de mogelijkheid wordt geopend om bij de tech nische bedrijven, met name bij het bedrijf open bare werken en de bedrijven voor gas en water, jonge mcnschen in (tijdelijken) dienst te nemen, die een behoorlijke theoretische opleiding hebben gehad, doch nog geen practische ervaring bezit ten, om als opzichter te kunnen optreden. B. en W. meenen, dat hiervoor de functie van adspirant- opzichter behoort te worden ingesteld. Het salaris voor dezen functionaris zou h.i. kunnen worden bepaald op 900, met 2 jaarlijksche verhoogin gen tot 1100 (een en ander met toepassing van de algemeen geldende tijdelijke korting van 5%). Het ligt in het voornemen van het college in elk voorkomend geval na een diensttijd van ten hoogste drie jaren te beoordeelen of op grond van de capa citeiten van den betrokkene bevordering tot op zichter of (bij Openbare Werken) opzichter 2e klas dan wel ontslag behoort plaats te hebben. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. voor de Verordening tot regeling der bezoldiging van de Ambtenaren dienovereenkomstig te wij zigen IS HIER IETS VAN U BIJ? In de gemeente Velsen werden de volgende voorwerpen gevonden. Hierover zijn aan het hoofd bureau van politie, Tiberiusplein 1, inlichtingen te bekomen op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en van 45 uur n.m., met uitzondering van Za terdagmiddag. (Niet per telefoon). Een fietssleuteltje met koperen plaatje, twee honden (een fox en een klein zwart hondje met gele pooten), een kosteloos rijwielbelastingmerk, een rozenkrans, een glassnijder, een doublé arm band, een blauwe hondenhalsbarid, een pak inhou dende ongeveer 250 zandzakken, een stel rubber bagageriemen, een rijwielbelastingmerk, een vul potlood, een kindertaschje, een paar kindersokjes, een dop van olietank van dieselmotor, een carton- nen doos inhoudende tabak, een paar blauwe kin dersokjes, een ledige roode kinderportemonnaie, een linkerregenpijp, een R.-K. kerkboekje, een doek met rijwielgereedschap, een witte oorbel, zes buitenlandsche geldstukken en een klaviersleutel. i CHR. ORANJE VEREEMm In verband met den verjaardag va ses Juliana, is in de gisterenavond st uursvergadering van de Chr dag herdenken. O.m. werd besloten Hp muzikalen rondgang te maken Wh en daarna gezamenlijk op te trekked '-i - Ver. gebouw, Kalverstraat, waar He?,ïaï ^Ya] zellige avond zal worden aangebodJ?" 'i matie, volkszang, muziek, enz. Het CONCERT MANDOLINECLUB EXr Aan een concert, dat de arbeider* ..Excelsior", directeur Johan B. Kok^^'ki 14 April a.s. in het gebouw „Ons Hoi IJmuider Straatweg geeft, werkt mede h i?an da steeg (tenor). Het programma vermeldt »neer optreden van de adspirantenaldeeline^, Veiu té de Hawaiïanclub. n A en n SANTPOORT VIJF-JARIG BESTAAN De geheel-onthouders-mondorgelctoti en Genoegen" beslaat 5 jaar en t«, f's5 heid daarvan geeft zij onder leidln» heer Moen op 20 April in „ZameiW' voering, waarop muziek, zang en too»15,* zullen afwisselen. uce'sib.y R. K. VOETBALVEREENIGLNG J». Vrijdagavond houdt de R. K. Voetbal»,'.. ging A.D.O, een ledenvergadering in h, van Gebr. Dam. KORFBAL OVERZICHT SENIOREN In de eerste klasse moest Haarlem 2 op eigen vi de vlag strijken voor THB, dat met 4—0 iVon s tervliet is weer een geduchte concurrente »v' den voor de eerste plaats: zelf won het van Au? met 32 en A. Ready verspeelde een punt Meerlebosch (11). De ZwaluwenN. Flora 2 eindigde in een overwinning voor de vogels. In de tweede klasse speelden A. Ready 2 en iy< hoek 11 gelijk; zij bezetten de derde en tvetó plaats onder O. K. 5, dat met 50 de meerdere Y van Aurora 3. Palvu won slechts met 5—4 - lebosch 2. In 3 A won Watervliet 2 op normale wijze -2 van Meerlebosch 3 In 3 B bleek O K. 7 sterker dan de Zwaluwen: 51. reserve* PROPAGANDA-FEESTAVOND O. K. V. V. Een vroolijke avond met een ernstig woord. De gisteravond in Thalia gehouden propaganda- feestavond, georganiseerd door de afd. IJmuiden van het Oud-Katholiek Verbondvan Vakvereenigingen en uitgevoerd met tooneel, show en muziek onder leiding van den heer C. v. d. Plas, mocht zich in een groot bezoek verheugen en mag ongetwijfeld ge slaagd heeten. De waarnemend afdeelingsvoorzitter, de heer W. D. Wiljouw, opende dezen avond met een woord van welkom. Spreker hield voorts een pleidooi om zich toch vooral aan te sluiten bij het O. K. V. V., dat in de vier jaren van zijn bestaan bewezen heeft hecht te zijn en met een goede financieele positie. Spr. hoopte, dat de O. K. Bond ook eens nummer één zal zijn in IJmuiden, zooals vóór zestig jaar de Oud-Ka tholieken de grondleggers waren van IJmuiden en het visscherij-bedrijf. De op deze opening volgende proloog behelsde het .proces" tegen de D. G. S.-Boys, verv^rdigd door den heer van der Plas, waarin propaganda werd ge maakt voor het O. K. V. V. Als spreker trad nu op prof. van Kleef, die zeide, dat het hem trots en voldoening gaf op dezen avond, die geheel door eigen leden verzorgd was enkele woorden te mogen spreken. Prof. van Kleef verge leek het uitgebreide programma van bont allerlei met een trawler, die alle soorten visch aan de markt brengt. Spr. noemde de intimiteit op dezen avond het doorslaand accent. Maar naast vreugde en dank baarheid, heeft spr. ook een ernstig meegevoel met visscherijbedrijf door zijn jarenlange ervaring als pastoor te Egmond aan Zee, waar hij van nabij de gevaren en moeilijkheden van dit bedrijf en nu vooral in deze barre oorlogsellende heeft onder vonden. Prof. Van Kleef memoreerde hierbij den lafharti- gén „oorlogsmoord" op de weerlooze visschers en ijdde hun, evenals aan de gewonden, die momenteel in Schotland vertoeven een ernstige gedachte. Nederland vergelijkende met een „vredes-eiland" temidden van de weergalooze oorlogsellende, schreef hij deze eigenschap ook toe aan de Oud-Katholieke Kerk en daarmede ook aan het O. K. V. V., dat even als ons land blijft streven naar verbroedering. De kleine Oud-Kath. Kerk heeft in ons land een beteekenis, uitgaande ver boven maat en getal der andere kerken. Zulk een beteekenis heeft nu ook het K. V. V. in IJmuiden en Egmond vooral ver worven temidden van de groote vakorganisaties, een plaats, die met eere is bereikt en die, aldus spr., wij niet meer zullen afstaan. Prof. Van Kleef zeide ten slotte, dat met trots kan worden teruggezien op de vier jaren van be staan, waarbij hij opmerkte, dat in dien korten tijd reeds een eigen „bondsgebouw" was gevestigd. Hij wekte op met het eerste lustrum in het volgend jaar- het ledental van het Verbond tot 1000 op te voeren Later zal met vreugde op de bereikte resultaten kun nen worden geboogd. De rede werd onder groote aandacht gevolgd en met een warm handgeklap be loond. Om hetgeen den aanwezigen op dezen feestavond geboden nauwkeurig te releveeren zou niet doen lijk zijn. Wij volstaan dan ook door het gebodene in vogel vlucht te overzien. De radio-schetsen met de beide komieken C. v. d. 'las en H. Gravemaker, de Vakbondsgirls met zang- •n shownummers onder leiding van K. Gouda met costuums van Mej. A. van Pel, de D. G. S.-boys on der leiding van Jan Wijker, die een actueel pro gramma hadden en nu ook andere instrumenten be zigden, alles was tot in de puntjes verzorgd. En tijdens de uitvoering is wel gebleken, dat de Oud-Katholieken over een goede stem beschikken, vooral waar het programma hierop meermalen werkte. Een en ander werd dan ook bij herhaling met warm handgeklap beloond. Aan de gezelligheid van den avond is zeker veel bijgezet door Chris Broek, die met zijn zang veel succes had. Ook de verloting ten bate van den geve) van het bondsgebouw was succesvol. Al met al een feestavond, waarop de aanwezigen hebben genoten en die met een geanimeerd bal, na een slotwoord van den heer Wiljouw werd besloten. BOUW GARAGE. Het bouwen van een garage aan de De Ruyter- straat voor rekening van den heer M. Overdorp is opgedragen aan den heer A. Meinema, alhier. OVERZICHT ADSPIRANTEN In de eerste afdeeling won Haarlem a kampioene met 41 van Meerlebosch a. A%- a en O. K. a verdeelden de punten 00. In de tweede afdeeling behaalde N. Flora eon verwachte overwinning op Meerlebosch b met 4-' De strijd om de onderste plaats wordt er interen door. Aurora aOnder Ons werd niet gespeeld. In de derde afdeeling werd A. Ready b kamplef het versloeg O. K. c met 20. SV b werd mot <1; overwinnaar van EHS. RANGLIJSTJES SENIOREN Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. je* A. Ready 11 8 2 1 18 43-13 li Watervliet 11 8 2 1 18 45-261.» Meerlebosch 11 7 3 1 17 30-151.5 O. K. 4 9 5 2 2 12 27-171.! Zwaluwen 12 3 2 7 8 26—32 O.' Aurora 2 11 3 2 6 8 22—30 o: T. H. B. 2 12 4 0 8 8 3545 0' Haarlem 2 9 3 0 6 6 16-26 0,1! N. Flora 2 10 0 1 9 1 6-47 0,1 Tweede klasse: O. K. 5 7 6 0 1 12 42-6 1.71 Oosthoek 9 4 4 1 12 20-20 IJ A. Ready 2 10 5 3 2 13 27-141? Haarlem 3 8 3 3 2 9 19-151.1 Palvu 12 5 2 5 12 22-33 L- Aurora 3 11 2 3 6 7 14—23 0.6 T. H. B. 2 8 2 1 5 5 22-28 0.8 Meerlebosch 2 9 2 0 7 4 16-42 0.44 Derde klasse A: O. K. 6 8 8 0 0 16 50-9 2.- A. Ready 3 6 5 0 1 10 36-6 1,61 Watervliet 2 10 4 1 5 9 21-32 081 S. V. 3 9 4 0 5 8 25—24 08 Meerlebosch 3 9 3 1 5 7 17-23 Aurora 4 8 0 0 8 0 6-610.- Derde klasse B: N. Flora 3 Meerlebosch O. K. 7 Oosthoek 2 Zwaluwen 2 Haarlem a O. K. a A. Ready a Meerlebosch - S. V. a T. H. B. Onder Ons Aurora a Haarlem b Meerlebosch b O. K. b N. Flora A. Ready b Haarlem c S. V. b E. H. S. O. K. c ADSPIRANTEN Eerste klasse: 8 7 10 7 3 2 2 Tweede klasse: 22—9 1,61 11-111,25 16-17 0,63 7-16 0,1! 8-110.M 36-6 1.8 15-7 1.14 17-15 1- 10—13 0,83 4-410,13 11-4 1,44 5-7 1.20 16-7 1,- 11-10 1.- 10—17 0.85 1014 0.75 7—8 0.75 15-3 1.86 6-4 1-17 13-7 1.- 5—18 0.50 3-10 0.40 FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank te Haarlem is het faillissement uitgesproken van J. A. Vis, .ran* delaar in autobanden, wonende te Zaandijk, Dr. Jan Mulderstraat 29. Curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Rechter-commissaris: Mr. A. L. M. van Berckei te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven faillissementen van: 1 W. P. Ramaker, vertegenwoordiger, wonende te Driehuis-Velsen. Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. 2 J. H. Duiker, tuinder, wonende te Beverwij Wijkermeerweg 80. Curator: Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. 3 Ch. Duiker, tuinder, wonende te Beverwij Strick van Linschotenstraat 49. Curator: Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. Door het verbindend worden der uitdeelingsnj zijn geëindigd de faillissementen van: 1 G. Kreuning, bouwkundige, wonende te ne slede. Curator: Mr. J. H. Junge, te Haarlem. 2 K. J. M. Hondong, radiohandelaar, wonende Haarlem. Curator: Mr. A. C. Rueb te Haarlem.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6