VELSEN 'Ook de „Adelante" IJM. 19 werd do0r een Duitsch vliegtuig beschoten. De aartsvijand van Sherlock Holmes De tweede uitvoering van Hercules. De groote detective in actie. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofd nummer „Sherlock Holmes contra professor Mo- riarty". Een buitengewoon spannende film, waarvan de inhoud ongeveer als volgt luidt: De aartsvijand van Sherlock Holmes is de booze. Uiterst geslepen en gewetenlooze Professor Moriarty, die gezworen heeft, zijn tegenstander uit den weg te zullen ruimen. Deze Moriarty wordt, als de film be gint, vrij gesproken wegens gebrek aan bewijs, maai de rechter uit zich hierover zóó boos en bitter, dat het maar al te duidelijk is, hoe de Justitie over hem denkt. Weliswaar komt onmiddellijk na de vrij spraak Holmes de rechtszaal binnen om alsnog het overtuigend bewijs te leven, maar in Engeland kan een gesloten proces niet heropend worden en Mo riarty is een vrij man, die voortaan nog slechts één gedachte kent: Holmes te dooden Omstreeks dien zelfden tijd komen twee geheel verschillende personen de hulp van den beroemden detective inroepen. Het zijn: Ann Brandon, een meisjfe uit Zuid-Amerika afkomstig en Sir Ronald Ramsgate, Lord-Chamberlain van de „Tower", de middelceuwsche vesting, waarin de kroonjuweelen worden bewaard. Sir Ronald heeft een geheimzin nige waarschuwing ontvangen, dat een aanslag zal worden gepleegd op de „Ster van Delhi", een be roemde smaragd, die aan den kroonschat juist zal worden toegevoegd. En het meisje toont een zeer ge heimzinnig epistel, .dat een verborgen dreiging in houdt voor haar broeder. Ook wijlen haar vader heeft indertijd zulk een brief (waarop een datum, een man en een albatros staat afgebeeld) ontvangen en is op dien datum om het leven gekomen. Houdt nu deze nieuwe brief niet wederom een. vreeselijke bedreiging in? Het is merkwaardig, dat de verloofde van Miss Bran don, Jerrold Hunter, het haar kwalijk neemt, dat zij Sherlock Holmes' hulp in geroepen heeft. Het is nog merkwaardiger, dat Dr. Watson vaststelt, dat deze Jerrold Hunter een samenkomst heeft met.Prof. Moriarty. En Holmes komt te laat, om den jongen Brandon te redden van een gruwelijlcen dood, waar bij het moordwapen van even onbekenden als af schuwelijken aard is. Enkele dagen later krijgt Ann zelf een even on- heilspellenden brief en is zij ten einde raad. Holmes adviseert haar, de gastvrijheid te aanvaarden van Lady Conynham, waar zij betrekkelijk veilig zal zijn en inmiddels moet hij zijn aandacht wijden aan de Britsclie kroonjuweelen in den Tower. Hier is Prof. Moriarty erin geslaagd, binnen te dringen, ver momd als agent van politie. De Britsche kroon, scep ter, rijksappel en alle verdere kleinodiën zijn in zijn handen Maar Holmes is paraat! Na uiterst spannende scènes weet hij zijn vijand ten val te brengen, ter wijl Ann Brandon wel in de gelegenheid komt, ken nis te maken met het afgrijselijke (Zuid-Amerikaan- sche) moordwapen, maar er toch het leven weet af te brengen. Of zij haar oneenigheid met Jerrold Hunter in het reine weet te brengen, moet worden afgewacht, dat is per saldo haar privé-zaak. Maar voor Sherlock Holmes leidt dit avontuur tot een roemrijk einde. Het tweede hoofdnummer is de charmante film „De laatste kus" met Bette Davis in de hoofdrol. JAARVERGADERING V. V. BEVERWIJK Hedenavond houdt de voetbalvereeniging „Be verwijk" in café „De Vriendschap" aan den Alk- maarscheweg haar jaarvergadering. De agenda vermeldt de gebruikelijke jaarversla gen van secretaris en penningmeester, verkiezing van den voorzitter, bestuursverkiezing wegens pe riodiek aftreden van de heeren C. van Veen en J. Rijkhof, bespreking van het bestuursbeleid, bespre king van den op 21 April te houden feestavond ter herdenking van het tweede lustrum van de suppor tersvereniging „Rood Wit" en tenslotte bespreking van de training. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST" Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" werden in de afgeloopen periode in totaal 104 volgeplakte ze gelboekjes ingeleverd. De datum voor de extra pre mie was 29 Maart. Op dezen dag werden 5 boekjes ingeleverd, zoodat ditmaal slechts 5 inzenders voor de extra-premie in aanmerking kwamen. Openbare Verkooping. Ten overstaan van den candidaat-notaris-plaats- vervanger W. Boerlage, waarnemend het vacante kantoor van wijlen notaris G. D. Boerlage werden Woensdagmiddag in het veilinggebouw „Centrum" in het openbaar verkocht de navolgende onroerende goederen: 1. Een woonhuis met erf en grond aan de Groene- laan 2 groot 1 A. 46 c.A. Behoorende tot de nalaten-, schap van wijlen mevr. P. Visser-Roos. Opgeboden tot f 2330, op f 110 gemijnd door D. M. G. Botterop, Beverwijk. 2. Een woon- en winkelhuis met erf en grond te Beverwijk. Boeweg 4, groot 84 c.A. Eigendom van den heer P. C. Zuurbier te Velsen. Opgeboden door N. Schuyl tot f 3000, op f 225 gemijnd door N. A. Zuurbier. Opgehouden. Gouden Huwelijksfeest. Op 28 April zullen de heer en mevrouw H. Sterk vijftig jaar getrouwd zijn. De heer Sterk heeft ge durende vele jaren een banketbakkerszaak in de Breestraat gedreven. Het a.s. gouden paar woont thans in de Groenelaan no. 51. De indeeling van de Tennisclub „Beverwijk". De teams van de Tennisclub „Beverwijk" zijn voor de a.s. noodcompetitie als volgt ingedeeld: 2e klasse A: Beverwijk 1, Westrust 1 (Haarlem), Shell 1 (Amsterdam), Festina 2 (Amsterdam). 2e klasse B: Beverwijk 2", Koog Zaandijk 1, Score 1 (Amsterdam), De Algemeene 1 (Amsterdam). 3e klasse A: Beverwijk 3, Koog Zaandijk 2, De Al gemeene 2 (Amsterdam), Joy 2 (Amsterdam). 3e klasse B: Beverwijk 4. T. C. H. '25 2 (Amster dam), Redcover 3 (Amsterdam), Ready '28 3 (Am- Sterdam). Goede propaganda voor de gymnastiek. Gisteravond gaf de Christelijke Gymnastiek ver- eeniging Hercules in het Nederlandsch Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar tweede uitvoering.Dat de belangstelling voor het werk van Hercules steeds toeneemt bewees, wel de overvolle zaal. Na den opmarsch en het zingen van het bonds lied opende de voorzitter, de heer J. Tabak, met gebed waarna hij een kort welkomstwoord sprak. Vervolgens werd het programma evenals den vorigen avond vlot afgewerkt en kreeg het publiek goede en keurig afgewerkte nummers te zien. De directeur, de heer Nieuwenweg, gaf bij de ver schillende oefeningen een korte technische be schouwing waarbij hij wees op het nuttige effect van deze oefeningen. Aan het slot van den avond bracht de heer Ta bak dank aan allen die hadden medegewerkt aan het welslagen van deze avonden en in het bij zonder aan den directeur den heer Nieuwenweg die hierin zeker niet het minste aandeel heeft ge had. Nadat den heer Nieuwenweg een stoffelijke blijk van waardeering in den vorm van een fruit mand was aangeboden, sprak de voorzitter den wensch uit, dat de heer Nieuwenweg nog vele jaren actief deel zou mogen hebben aan het werk van Hercules. Tenslotte dankte de heer Tabak mej. Swalve en den heer Nel, die het muzikale gedeelte van de avonden verzorgden waarbij mej. Swalve bloemen werden aangeboden. Hercules kan weer terugzien op goed geslaagde uitvoeringen, die ongetwijfeld een krachtige pro paganda waren voor de lichamelijke opvoeding. Langs de Lijn. Vrijdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum II Lijn 3: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen. 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen. 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal progr. 11.40 Keulen. Lijn 4: 8.Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal progr. 6.50 London Reg., 7.20 Nat. progr. Lijn 5: Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonpla- tenconcert. JUBILEUM R.K. BOND VAN KLEINHANDELAREN. Zondag zal het tweede lustrum van de plaatse lijke afdeeling van den R.K. bond van Kleinhan delaren worden herdacht. In de kapel van het St. Jozef Rustoord zal Zon dagmorgen tot intentie van cfe leden een H. Mis worden gecelebreerd, gevolgd door een gemeen schappelijk ontbijt in het gebouw van de K.S.A. Zondagavond wordt in het Kennemer Theater voor de leden en hun dames een feestavond ge geven. De verzorging van het feestprogramma is toevertrouwd aan het Haarlemsche Cabaretgezel schap „De Lachsprinters" onder leiding van Martin van Delden. Medewerkenden zijn Jan van Tonge ren, Lou Marti, Johnny Pims en Nellie v. d. Veldt. De beperkte dienstregeling. Als gevolg van de ingevoerde beperkte dienst regeling vertrekken per dag in beide richtingen slechts 4 treinen. Naar Haarlem te 7.47, 9.47, 17.47 en 20.47 uur en naar Uitgeest te 8.43, 10.43, 16.43 en 19.43 uur. De jeujjrl genoot van den goochelaar. Kindermiddag Ver. van Huisvrouwen. Gisteren gaf de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsèhe Vereeniging van Huisvrouwen een middag voor de kinderen van de leden. Voor dezen middag die in het Nederlandsch Hervormd vereeni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden werd, bestond groote belangstelling. Het bestuur had den bekenden goochelaar Prof. Ben Ali Libi geëngageerd. Deze heeft de kinderen eenigen tijd op prettige wijze bezig gehouden en hen in verbazing gebracht met zijn goocheltoeren. Verder werd er nog een zangwedstrijd gehouden waarvan de deelnemers een surprise ontvingen. Tot slot kregen alle kinderen een verrassing in den vorm van versnaperingen. Het bestuur kan met voldoening terug zien op dezen goedgeslaagden middag. De kinderen hebben heerlijk genoten. WIJK AAN ZEE HULDEBLIJK VOOR DS. HOVY. In verband met het aanslaand vertrek van Ds. Hovy uit onze gemeente ligt het in het voor nemen der daartoe gevormde commissie om op Donderdagavond 1] April in het Vereenigingsge bouw aan de Populierenlaan een bijeenkomst te beleggen. In deze samenkomst, welke zoo sober mogelijk zal worden gehouden, zal het geschenk der ge meente worden aangeboden en zal aan de vertegen woordigers van vereenigingen en corporaties ge legenheid worden gegeven aan hun gevoelens uiting te geven. SANTPOORT JUBILEUM IN „DE WEYMAN". Zonder toevoeging van het woord „hotel", weet een groot deel onzer lezers onmiddellijk, wat met „De Weyman" bedoeld wordt. En geen wonder: Reeds een paar honderd jaar geleden konden dorstige kelen daar ter plaatse lafenis vinden en bijna 200 jaar geleden vermaakte voor „De Wey man" de goê-gemeente zich met het ringsteken. Bovendien is „De Weyman" jarenlang hier ter plaatse „de" gelegenheid geweest, waar een mu ziek-, zang- of tooneëlvereeniging terecht moest komen, wilde zij zich aan het publiek presenteeren, of waar men voor prettige en droeve gebeurtenis sen zijn rijtuigen bestelde. In „De Weyman" nu is op 15 April a.s. een jubilaris. Dan toch herdenkt de tegenwoordige eige naar, de heer G. Vellinga, den dag, waarop hij vóór 25 jaar de exploitatie van „De Weyman" op zich nam. In den loop dezer kwarteeuw heeft de heer Vel linga vele vereenigingen aan zich verplicht, in de eerste plaats door de coulante wijze, waarop hij ze behandelde en dan door den bouw van een zaal voor zang-, muziek- en tooneeluitvoeringen, waaraan op dat tijdstip een groote behoefte be stond. Een goed hart droeg hij ook toe aan de ringrij- derijvereeniging, die hij o.a. een zilveren zweep schonk, waardoor de traditioneele strijd om de zweep kon worden voortgezet, terwijl ook de later opgerichte harddraverij-vereeniging zijn warme belangstelling had. De 15de April zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Op den avond van dezen dag toch heeft de heer Vellinga velen genoodigd met hem dit jubileum te wollen herdenken. En we vermoeden, dat er velen zullen zijn, die deze gelegenheid zullen aangrijpen om den heer Vellinga persoonlijk met dit kwart eeuwfeest te complementeerden. EEN A S A-VLOT „IN BEDRIJF" Het ASA-huIpreiIilingvIot ook voor trawlers Een demonstratie in de Visschershaven. Zooals men weet zijn sinds eenigen tijd de trawlers en ook andere visschersvaartuigen uitge rust met een reddingvlot. Voor wat de trawlers en de loggers betreft, zijn deze vlotten een aanvulling van de scheepsboot. Deze ligt op het achterdek, de vlotten zijn voorop, tusschen of bij de galgen vast gemaakt. Het geeft ongetwijfeld een grootere veilig heid aan de bemanning, die thans vóór en acnter een hulpmiddel tot hare beschikking heeft. Het be zwaar van deze vlotten is dat ze klein zijn, hetgeen uiteraard door de betrekkelijk geringe beschikbare ruimte geboden is. De vlotten die thans voor de visschersvaartuigen gebruikt worden, bieden slechts tijdelijk redding, omdat de drenkelingen zich slechts aan het vlot kunnen vasthouden en dus, evenals bij een reddingboei in het water moeten blijven. In de Vissphershaven heeft nu een demonstratie plaats gehad met een A. S. A. hulpreddingvlot, ver vaardigd door de Amsterdamsche Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr., welk vlot zulk een groot drijf- vermogen heeft, dat een flink aantal personen op het vlot plaats kunnen nemen, zelfs van twaalf tot vier en twintig, naarmate de. grootte, welke voor de kleinste maat 2.13x2.48 M. bedraagt. Op dit vlot is dus plaats voor twaalf personen. Het is dus groot genoeg voor een trawler. Een even groot aantal per sonen kan zich vasthouden aan de grijplatten en grijplijnen, die rondom het vlot zijn aangebracht. Het vlot is samengesteld uit electrisch aan elkaar gelaschte metalen vaten. Beide kanten zijn gelijk, zoodat het onverschillig is, hoe het op het water terecht komt. Het vlot heeft een dubbelen houten vloer en zitplaatsen rondom. Bij beschadiging van meerdere vaten heeft het nog voldoende drijfkracht. Eén vat is ingericht als watertank, een ander als inventaris-bergplaats. Deze vaten zijn aan beide zijden bereikbaar. Het vlot heeft zijn weg reeds gevonden naar de groote scheepvaart. De firma De Vries Lentsch ont ving reeds meer dan tachtig opdrachten van bin nen- en buitenlandsche reederijen, hetgeen in ver band met de tijdsomstandigheden niet te verwon deren valt. Zat het ook te gebruiken zijn voor de trawlers? Te gebruiken zeker, maar of er plaatsruimte voor is, mag worden betwijfeld. Maar een beslissend ja of neen laten we gaarne aan deskundigen over. In elk geval is het te probeeren. Duur is zoo'n vlot niet, zoodat de aanschaffingskosten zelfs voor een trawler geen bezwaren opleveren. Trouwens, wan neer het gaat om grootere veiligheid van onze vis- schers moet alle zuinigheid terzijde gesteld worden. POLITIE DAMT TEGEN HET STAATS- VISSCHERSHAVENBEDRIJF. Een kwartet van politiemannen en ambtenaren van het Staatsvisschershavenbedrijf speelde deze week een damwedstrijd. Door ziekte viel bord vier van het St. Visschershavenbedrijf af, zoodat er slechts drie partijen gespeeld werden. De partij tusschen Wittebrood en De Niet eindigde in remise, evenals de partij tusschen majoor Wouda en Schaap. De eenige winstpartij was voor het St. Visschers havenbedrijf welke door Swïer, die van Groot won, werd behaald. Er worden nu pogingen in 't werk gesteld om van beide bedrijven een tiental tegen elkaar te laten uitkomen. AANBESTEDING. Bij de door den Rijkswaterstaat gehouden aan besteding voor het aanleggen van de aardebaan van een rijksweg tusschen de Ouderkerkerlaan en de rivier de Molendrecht in de gemeente Ouder-Am- stel was laagste inschrijfster de Amsterd. Ballast Mij. met f 1.067.000. /UJIEP/ TJtINCINl Er is na het gebeurde met de Viking Bank en de I. S. Groen de veronderstelling geuit, dat wanneer een trawler bij het naderen van een Duitsch vliegtuig maar ornniddellijk stopt, er niets gebeurt. De „Viking Bank" zoo heette het, stoomde volle kracht door toen de Duit- schers bij hem kwamen en er werden bommen naar deze boot geworpen, de I. S. Groen stop te toen zij een waarschuwingsschot kreeg en werd verder met rust gelaten. Nu de „Adelante", rondom welke boot sedert een week een waas van geheimzinnigheid gespannen is geweest, binnen is, kan worden geconstateerd, dat deze geruststellende veronderstelling louter fanta sie is, een sprookje. Want de „Adelante" lag stil om 't net scheep te halen en kreeg twee salvo's uit een machinegeweer. Ziehier wat schipper P van der Meij ons om trent zijn avontuur vertelde. Het was Woensdag 3 April des middags te 1.55 uur, dat we op 59 gr. N.B. en 1.55 gr. O.L. toen we bezig waren het net scheep te halen, werden verrast door de komst van een vliegtuig. Een ma troos had de machine het eerst opgemerkt en maakte er direct den schipper opmerkzaam op. De ramp van de Protinus was toen weliswaar al ge schied, maar aan boord van de Adelante wist men op dat tijdstip nog niet, wat er met deze boot ge beurd was. En zoodoende verwekte de komst van het vtiegtuig. dat bleek een Duitsch toestel te zijn, niet de minste ongerustheid. De.Duitsche machine vloog van bakboord zijde op ons af, vertelde schipper Van der Meij en ik stond rustig naar het ding te kijken toén het, terwijl het op ongeveer 200 M. van ons verwijderd was, een machinegeweersalvo op ons richtte. Ik hoorde het geratel en dacht eerst nog een oogenblik, dat de winch dit deed, maar spoedig werd hei me duidelijk, dat hei schoten waren. Allen aan boord zochten zoo gauw mogelijk een solide dekking, hetzij beneden, hetzij achter of on-' der de brug; de schipper zelf zocht dekking achter het ijzeren onderste deel van de brug. Toen het vliegtuig bijna vlak boven de „Adelante" was, werd nogmaals een salvo gelost. Op ongeveer 20 a 25 M. hoogte vloog het toestel tusschen de mas ten door over het schip heen, maar bij geen dei- salvo's werd iemand geraakt, alhoewel de men- schen de kogels om de hooren hoorden fluiten. De vliegmachine maakte een grooten cirkel en kwam toen weer op de Adelante af. De bemanning stond natuurlijk doodsangsten uit, maar gelukkig gebeurde er niets meer. Schipper Van der Meij achtte het raadzaam, om zoo gauw mogelijk te verstoomen. Hij heeft toen •direct per radio andere schepen gewaarschuwd. Een half uur later, toen ze Zuidwaarts stoomden, kwam nog een Duitsch vliegtuig, dat in dezelfde richting vloog als het eerste, over de Adelante, maar dit liet hen met rust, evenals het derde, dat later op den dag gezien werd. Het wai-en alle Duitsche toestellen. Het- spreekt vanzelf, dat schipper Vam der Meij erg verontwaardigd was over den aanval. Onze nationaliteit was overduidelijk te zien, We hadden een vlag in den knikstag, versch opgeschilderd stond op onzen boeg het x-ood-wit-blauw en met groote letters „HOLLAND" enz., aldus de schipper. VERGADERING VAN BLOKLEIDERS. In Kennemerhof vergaderden de blokleiders on der voorzitterschap van den heer H. Homburg. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de telkens veranderde toestanden op internationaal gebied. Het lijkt wel of er waarheid schuilt in de bewering dat het „recht van de wildernis" gaat heerschen: Onder deze omstandigheden wordt het werk van de luchtbescherming al meer actueel. Dit werk wordt tot heden overgelaten aan het particu lier initiatief en er kan met dankbaarheid worden geconstateerd, dat reeds veel tot stand kwam. Ter vergadering was ook aanwezig de heer J. Heykoop, secretaris van de Nederlandsche Ver eeniging voor Luchtbescherming, afd. Velsen. De heer Heykoop besprak het collectief inkoop en van benoodigd materiaal. Allei-eerst werd besproken de al of niet noodzakelijkheid van het aanschaffen van grooh materiaal d.w.z. het aanschaffen van stand pijpen en groot formaat slangenmateriaal, voor e.v. aansluiting op de waterleiding. De vergadering kwam tenslotte tot de conclusie, dat het wenschelijk is deze aan te schaffen, naast de, door meerdere blokken x-eeds aangeschafte slan>- gen etc. voor aansluiting op de binnenleiding. Px'ijzen werden doorgegeven voor de diverse an dere bénoodigdheden; den blokleiders werd ver zocht, uiterlijk Zaterdag 13 April a.s. het benoo- digde te willen bestellen. Ter tafel was ook een pakkende propaganda-tee- kening, ontworpen in Blok 19 waax-bij de wensche- lijkheid werd te kennen gegeven om hiervan voor elk Blok een aantal te bestellen. Aan het einde der vergadering werd de wen- schelijkheid bepleit te komen tot een, Pex-s-Pro- pagandacommissie. Er dient meer publiciteit aan het wérk te woxden gegeven. In andere plaatsen werkt zoo'n commissie uitstekend. Men leest hier door Vein het werk en leeft mede. Het is zeer te hopen dat deze commissie haar taak aanvaardt. De bladen in IJmuiden waren reeds zoo vriendelijk toe te zeggen dat agenda's van vergaderingen voor de L. B. onder afzonderlijk hoofd zullen worden ver meld. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja, 8 van New-York n. Newport News. Uitbreiding' koopvaardijvloot. Naargemeld wordt is de bekende reederij Stan dard Amerikaansche Petroleum Compagnie N.V. te 's-Gravenhage momenteel in onderhandeling over den aankoop van een tweetal schepen der Stoomvaart Mij „De Maas" (N.V. Phs. van Om- meren's Scheepvaartbedrijf) te Rotterdam. Voorts zou een tankschip, onder Amerikaansche vlag varende aan de vloot van genoemde reederij worden toegevoegd. Naar men weet, ging onlangs het m.s. Den Haag (9000 br. t.) vex-loren. Scheepvaartbeweging Noordzeekanaal. Gedurende de afgeloopen week kwamen alhier binnen 37 stoom- en motorschepen, waarvan 30 voor de haven van de hoofdstad bestemd waren en 7 voor andere binnenlandsche havens. Naar zee vei-trokken in deze zelfde periode 21 stoom- en motorschepen. Vlootverniindering. Het in het vorige jaar op de werf van de Gebr. Van der Werff te Deest gebouwde Nederland- sche vrachtmotorschip Slamat is dezer dagen naar Zweden verkocht. Het schip, dat 397 br.t. meet, en toebehoorde aan den heer R. J. Kunst te Groningen, is thaxis eigendom van de reederij Erling (I. H. Galeen) te Gothenbui-g, welke het onder de nieuwe vlag wederom in de vaart zal brengen. Uitbreiding kustvaartbedrijf. Naar wij uit scheepvaartkringen vernemen zul len binnen eexiigen tijd verscheidene kustvaar ders, welke sedert het uitbreken van den huidi- gen oorlog stilgelegd waren, weer in de vaart worden gebracht. Hieruit blijkt wel, dat het kustvaai'tbedx-ijf gi-oote gevaren en hooge molesl-risico-premie's ten spijt, toch nog loonend kan zijn. DIENSTPLICHT. Opkomst van buitengewone dienn„ii l,. lichting 1940. pIic|%n De burgemeester van Velsen maakt h v thans zijn vastgesteld de korpsen waarb^1' - datums waarop de buitengewone dien?6" van de lichting 1940 in werkelijken dtó komen. Korpsen en tijdstippen van opkomst Regimenten motorartillex-ie 17 Juni 19xn Korps x-ijdende artillerie 17 Juni 194Q Artillei-iemeetafdeeling, le ploeg 17 jL- Regimenten luchtdoelartillerie, le nhvJ,!'11 1940. P wg 17 J'Ji Regimenten infanterie (inbegrepen de resi grenadiers en jagers) 8 Juli 1940 Korps motoi-dienst 8 Juli 1940 3e regiment genietroepen, le pW e 1940. Au^l tember Bataljon tober 1940. Bataljon geneeskundige troepen, le nioe? - mber 1940. V eg 2*> [eneeskundige troepen, 2e ploeg Compagnie intendancetroepen 1 October lom 2e regiment genietroepen 1 October 1940 Artilleriemeetafdeelirg, 2e ploeg 1 October 3e regiment genietroepen, 2e ploeg 4 1940 wmeirt*r Regimenten luchtdoelartillerie, 2e ploeg ifi n, cember 1940 le regiment genietroepen 3 Februari 1941 Regimenten veldartillerie (beredenen en~Vo öenen) 16 Juni 1941. Wenschen omtrent indeeling De buitergewone dienstplichtigen tan de lit, 1940 kunnen, eventueel met wijziging van d3 omtrent reeds bij de keuring geuite wenscher den daarvoor aangewezen commandant van h? deelingsdistrict schriftelijk nader kenbaar mak* bij welk der genoemde korpsen zij gaarne zo? worden ingedeeld. Het verzoek daartoe moet vóór 15 April 1940 richt worden aan den indeelingsdistrictscom? dant te. Welke gegevens de aanvraag moet'bevatten In het verzoek, dat gefrankeerd dient te word* vermeldt de dienstplichtige: a. zijn geslachtsnaam en voornamen: b. de gemeente, waar hij woonplaats heeft; c. de gemeente, waar hij voor den dienstplicht, ingeschreven; d. de wenschen omtrent zijn indeeliing; e. de reden, waarom op deze indeeling wordt prï gesteld; f. zijn beroep, betrekking en genoten onderwiir g. of hij met paarden kan omgaan; h. of hij in het bezit is van een rijbewijs A t>, B dan wel kan chauffeeren of motorrijden. Aanvraag-formulieren zijn ter gemeente-s tarie verkrijgbaar. Oproeping 111 dienst. Aan iederen buitengewoon dienstplichtige, voor oproeping in werkelijken dienst in aantik king komt en wiens adx-es ter gemeente-secretir: bekend is, zal tijdig een persoonlijke kennisgeréj worden gezonden, vermeldende den dag, het de plaats van opkomst, alsmede het korps en standplaats van het depot, waarbij hij den werkt-] lijken dienst aanvangt. „DE TOEKOMST DER VRIJZ.-DEMOCRATISCH:' GEDACHTE". De afdeeling Velsen van den Vrijzining-Dentt- cratisehen Bond en die van de Vrijzinnig-Deir> cratisdhe Jongeren Ox-ganisatie ox-ganiseeren hed=> (Dondexdag)-avond een gemeenschappelijke bij eenkomst in het gebouw dex- Vrijzinnig Hervorm- den aan den Stationsweg. Ir. S. A. Posthumus uit Den Haag spveekt e: over het onderwerp „De toekomst der Vrijzinnig- Democratische gedachte". ONTHULLING GEDENKSTEEN OP HET GRAF VAN WIJLEN DEN HEER J. VAN GAMEREN Sr, Zaterdag 13 April a.s. 's middags half vier de begraafplaats „De Biezen" de gedenksteen ont huld worden, welke geplaatst is op het graf va wijlen den heer J. van Gameren Sr. De leden en de doktoren van het Velsen's Zie kenfonds hebben uit de door hen bijeengebrachte vrijwillige bijdragen de kosten van het plaatsen van dezen gedenksteen bestreden teneirde op dee wijze de nagedachtenis van den overleden voorzit ter tevens een der stichters van dit ziekenfonds, op een waardige wijze te eeren. NIEUWE BESTUURSLEDEN VOOR VELSEN' ZIEKENFONDS. De heer W. F. Visser de eenige candidaat voor htl voorzitterschap. In de Woensdag 24 April a.s. te houden vergadering van Velsen's Ziekenfonds zal 't verkiezen van eenige nieuwe bestuursleden een der belangrijkste punten van de agenda uitmaken. Er is een nieuwe bestuursvorm gekozen. B het bestuur tot dusver uit 5 bestuurders en 5 com missarissen, het nieuwe bestuur zal uit 7 leden be staan, terwijl de functie van commissaris zal ver vallen. In de eerste plaats zal een nieuwe voorzitter ge kozen woi'den als opvolger van wijlen den' heer J. van Gameren. Voor deze belangrijke functie 1$ slechts één candidaat 'gesteld n.l. door het bestuur en wel de heer W. F. Visser, wethouder van Sociale Zaken. Door het feit, dat alleen de heer Visser ran- didaat is gesteld, staat zijn verkiezing bij vooroaat vast. Dat naast den heer Visser geen andere canoi- daten zijn gesteld moet als een bewijs worden geacht, dat men veel vertrouwen in hem stelt. Voor de overige drie vacatures zijn candidal gesteld de heeren H. Leering, aftredend secretaris, E. Luikman en J. Eenhoox-n beiden aftredend com missaris en de heeren N. C. Rozemeijer, Zuuroier Jr. en A. Droge. De aftredende commissarissen de heeren J. «0 meijer, G. J. van Wijngaarden en L. Eckhardt s den zich niet meer voor een bestuursfunctie schikbaai'. schikbaar. Voorts zullen drie leden moeten^wora benoemd voor de financieele commissie, hierv zijn candidaat gesteld door het bestuur de .xeeie J. v. Wijngaarden, L. Eckhardt en N. C. Rozemeijer en door de leden de* heer W. F. van Batum. DE GEM. ARBEIDSBEURS IN MAART. Tekort aan jeugdige arbeidskrachten en dienstboden. «9 In den loop van de maand Maart wel.den. mannelijke en 15 vrouwelijke werkzoekenden n® schreven. Het aantal plaatsingen van werkz0 'den bedroeg 542 mannen en 7 vrouwen. Er kon d.eelnemers van de Centrale Werkplaats by P euliere werkgevers worden ondergebracht. Van wex-kgeverszijde werden 589 aanvrag mannelijk en 40 oxri vrouwelijk personeel diend, waarvan er resp. 540 en 7 konden voldaan. Er was een tekort aan bepaalde ejgwe arbeidskrachten en dienstboden, zooais Diy de nietvoldane aanvragen. w«rui- Met de uitvoering van objecten in ^ver -oe. ming werd in den loop van de maand weer gin gemaakt. Aan hel einde ervan waren dij schillende objecten 207 arbeiders tewex^s jr wijl bij de objecten voor jeugdige werkioo jongens werkzaam waren.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6