Met Yr\(lQ-mekJ: op pP e&n, wccahJ&üïty vot/i Awoitiett £tcdage~9xipiecen~ J-antasiepapiec' Altiminiumpapkc' „Holcl Imperial" en „Cassidy slelt de wel". De directie van liet Thalia Theater is er weer in geslaagd een uitstekend programma te bieden. Als eerst hoofdfilm vertoont zij „Hotel Imperial", met Isa Miranda, een nieuwe ster aan den film- hemel en Ray Milland de bekende jeuge premier in de hoofdrollen. De vooraanstaande dagbladen schre ven niets dan lof over deze boeiende rolprent. Wij cxteeren eenige daarvan; „Isa Miranda speelde in Hotel Imperial een grootsche rol. Zelfs temidden der Russische officieren bleef zij de bindende figuur, in wie passie en berusting, rijpheid en kinderlijkheid tot uitdrukking kwamen. Zij is een combinatie van Mariene Dietrich en Greta Garbo, aan welke actrf ces zij herhaaldelijk doet denken. Ray Milland vormde met; haar een mooi paar. Een kostelijke typeering leverde Riginald Owen als de kunstzin nige Russische generaal. Een stroom van zeer ge varieerde bijfiguren hielp er aan mede Hotel Im perial tot een belangwekkende film te maken." De Tijd: „Gezond en vlot gespeeld door alle hoofd rollen, aanvaardt men deze film gaarne. Haar actueele karakter geeft haar een bijzondere aantrekkings kracht." Residentiebode; „Het Russische kozakkenkoor, onder leiding van Serge Jaroff, zorgt voor de sfeer." De Nieuwsbron: „Het optreden van een spion (een knap gespeelde rol) geeft een bijzondere kleur aan de snel wisselende gebeurtenissen, waarin Ray Milland als luitenant Nemassy en Isa Miranda als actrice-kamermeisje Anna, de hoofdfiguren vormen. Het zal nauwelijks betoog behoeven, dat deze film —waarin ook het Don-kozakkenkoor een taak te Isa Miranda, vervullen heeft rijk is aan momenten van in tense spanning. Aan den humor is niettemin een groole plaats ingeruimd. Een heugelijk slot be kroont dit werk, dat meesleepend van inhoud en imponeerend van opzei en uitvoering is, zoodat het aan belangstelling stellig niet zal ontbreken." Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia Theater eéh nieuwe Cassidy film in dè zoo populair gewor den serie, die tot de beste behoort dat op het gebied van Wild-West films is geproduceerd. Elke film brengt weer nieuwe forsche actie, brengt weer den sympathieken William Boyd als Hopalong Cassidy, steeds weer kleurige en spannende scenario's naar de ook bij ons zoo veel gelezen boeken van Clarence E. Muiford, opgenomen in de mooiste gedeelten van de Rocky Mountains. Regeling haringdrijfnelvisscherij. Naar wij van officieele zijde vernemen, ligt het in de bedoeling, voor het seizoen 1940 de volgende re geling betreffende de haringdrijfnetvisscherij te treffen. Evenals in vorige jaren zal in etappen worden uit gevaren. De .eerste groep, groot 12 schepen, zal op Dinsdag 7 Mei ter haringvangst uitvaren. De aan voer van haring zal volgens deze regeling aan ver schillende beperkingen zijn onderworpen. De ex portvooruitzichten maken het noodig in dit opzicht verder te gaan dan vorige jaren het geval was. Bo vendien zijn de productiekosten aanmerkelijk ge stegen. De beperking zal hierop neerkomen, dat globaal de helft van de vloot de haringvïsscherij met het drijfnet zal kunnen uitoefenen, de andere helft zal geen haring, hetzij gezouten, hetzij versche mogen aanvoeren. Een afwijkende regeling zal echter wor den gemaakt ten behoeve van de zg. één schipsree- derijen, om ook dezen voldoende mogelijkheid te laten aan de visscherij deel te nemen. Verder zal,'als in vorige jaren o.a. ook het aantal netten eenigszins beperkt worden. Het visschen in de Moray Forth. Thans toegestaan aan een beperkt aantal kleine Britsche trawlers. Zooals wij e enigen tijd geleden hebben gemeld, werd er van de zijde van de Britsche visschers bij de regeering op aangedrongen, de verbodsbepaling voor Britsche trawlers inzake het visschen in de Moray Firth in verband met de bijzondere omstan digheden buiten werking te stellen. In het Lagerhuis heeft onlangs de afgevaardigde van het betreffende Sohotsche district den Staats secretaris voor Schotland de vraag gesteld, of in middels stappen waren genomen om de Moray Firth voor Brtische trawlers en visschers open te stellen. Het antwoord luidde, dat de betreffende ver ordening niet op zij gezet zal worden, maar dat overeenkomstig de bepalingen dezer verordening als noodmaatregel aan een beperkt aantal kleine trawlers toestemming was verleend, om in het bui tenste gedeelte vaft de Firth te visschen. CHRIST. GEREF. MANNENVEREENIGING „WAAKT". f Gisteravond hield de Christ. Gereformeerde Mannenvereeniging „Waakt" haar jaarvergade ring, die geopend werd door den eerevoorzitter, ds. A. Swiep. Deze sprak een openingswoord naar aanleiding van een voorgelezen schriftgedeelte Math. 25-1-13. Na het uitbrengen der jaarverslagen van secre taris en penningmeester hield ds. Swiep een in leiding over het onderwerp; „Valsche mystiek". Na uiteengezet te hebben wat het woord mystiek beteekenis werd het onderscheid aangetoond tus- schen valsche en goede mystiek. Na vporlezing van ingekomen stukken en het uitbrengen van felicitaties door verschillende vereenigingen, was er gelegenheid om naar aan leiding van het gehouden referaat vragen te stel len. Hiervan werd door eenigen gebruik gemaakt waarop een uitgebreide gedachtenwisseling ont stond. Nadat de heer J. Bakker nog een bijdrage ten beste had gegeven werd de vergadering die gezellig en leerzaam was,gesloten. Doodelijk ongeluk bij den bouw van de spuisluis. Arbeider door een vallende ijzeren balk getroffen. Gistermorgen, even nadat de arbeiders hun dagtaak hadden opgenomen is op het werk van den bouw van de spuisluis een ern stig ongeval geschied, dat den dood tenge volge had van den 32-jarigen in Amster dam wonenden J. Hillegers. Eenige arbeiders waren bezig met het ophij schen van een zware ijzeren balk, toen deze plotseling uit den strop schoot. De zware balk trof Hillegers, die in dienst is bij de Hollandsche Beton Mij., juist toen hij in een gebukte hou ding stond. De man werd zoodanig getroffen, dat hij zwaar gewond bleef liggen. Dr. Fierstra, die de eerste hulp verleende constateerde, dat hij den rug had gebroken en tevens beide beenen. In zorgwekkenden toestand werd Hillegers naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht, waar hij gistermiddag aan de gevolgen is overleden. Hij laat een weduwe en twee kinderen achter. BRIDGECLUB ..IJMUIDEN'. Woensdag vond een geanimeerde prijzendrive plaats. De uitslagen zijn: N.Z. lijn: le prijs BorstLigthart met 63 punten. 2e prijs: heer en mevrouw Prins met 80V2 pnt. O.W. lijn: le prijs: RaspoortDeutekom met 73Vz punt. 2e prijs: Wonink Sr.Commandeur met 80 pnt. Zooals wij reeds hebben gemeld werden aller, drie paren, welke van de B.C.IJ. aan de voorwed strijden voor het Avro-bridgetournooi hadden deelgenomen, geplaatst. In«Ue kwart-finale zagen deze drie koppels wederom kans, hun plaats met succes te verdedi gen, zoodat zij in den de volgende maand te Anister dam te houden halven eindstrijd wederom zullen uitkomen. Van circa 2700 bridgers van Kennemer- land zijn er thans een veertigtal overgebleven en daaronder 6 IJmuidenaren. DE SCHOOLMELKVERSTREKKING IN DE GEMEENTE VELSEN. Begint Maandag 20 Mei a.s. Deze week had ten gemeentehuize een bijeen komst plaats van het schoolmelkcomité Velsen en de hoofden der scholen voor gewoon lager onderwijs. Vrijwel alle scholen die aan de melk- verstrekking aan de schoolgaande jeugd zullen meedoen, waren vertegenwoordigd. De voorzitter van het comité, wethouder W. F. Visser, zegde in zijn openingswoord dank voor de medewerking van schoolbesturen, oudercom missies en onderwijzend personeel tot heden on dervonden. De heer C. H. W. van der Ven, van het Cen traal Schoolmelk comité in Den Haag, gaf een uitvoerige uiteenzetting van het werk der school melk verstrekking en deed een een beroep op de medewerking van het onderwijzend personeel der scholenzonder de volle medewerking van die zijde kan de melkverstrekking nooit tot bloei ko men. Het is de bedoeling dat op Maandag 20 Mei a.s. de melkverstrekking zal beginnen. Alle ouders en in het bijzonder zij. die niet overtuigd zijn van het nut der schoolmelkvoor- ziening voor hun kinderen, zij die nog aarzelen hun kinderen te laten meedoen en de ouders die wat meer van de schoolmelkverstrekking wen- schen te weten, zullen worden uitgenoodigd tot bijwoning van een avond, waarop doel en werk wijze zal worden uiteengezet. In de verschillende gedeelten der gemeente zullen nl. de volgende bijeenkomsten worden In „Thalia" te IJmuiden, op Woensdag 17 April 1940. In het Jeugdgebouw aan de Burgemeester En- schedélaan te Santpoort, op Donderdag 18 April 1940. In het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te IJmuiden (Oost), op Vrijdag 19 April 1940 (ook voor ouders in Driehuis en Velsen zuidelijk deel) in het Theater „De Pont" te Velsen-Noord op Donderdag 25 April 1940. Die bijeenkomsten zullen des avonds om 8 uur beginnen. Een vertegenwoordiger van het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gravenhage zal een uit eenzetting geven, terwijl de schoolmelkfilm „2 Minuten Stilte" zal worden vertoond. Dezer dagen zal aan de schoolkinderen een le- jitimatiekaart worden meegegeven, waarop is aangegeven de prijs, die door de ouders voor de melk zal moeten worden betaald. Die prijs zal, naar gelang van de fmancieele draagkracht der ouders, bedragen 5, 7, 9, 12 of 15 cent per Li ter. Moge het mooie werk der schoolmelkverstrek king, zooals in vele andere gemeenten, ook in Velsen slagen. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN MAART Ruim f 41000 meer terugbetaald dan ingelegd. Gedurende de maand Maart werd aan de verschil lende postkantoren in deze gemeente ingelegd 162.129.40 en terugbetaald f 203.896.95, zoodat 41.767.55 meer werd terugbetaald dan ingelegd. Met uitzondering van het kantoor Velsen werd aan alle andere kantoren meer terugbetaald dan ingelegd. Santpoort-Station boekte de grootste ver mindering n.l. f 12.439.23. Er werd aan de verschillende kantoren ingelegd resp. terugbetaald: Kantoor IJmuiden: Ingelegd 80.597.74 Terugbetaald -> 86.145.11 Minder ingelegd dan terugbetaald 5.547.37 Kantoor IJmuiden-Oost Ingelegd 27.893.86 Terugbetaald 36.669.62 Minder ingelegd dan terugbetaald 8.775.76 Kantoor Velsen: Ingelegd 9.222.95 Terugbetaald 8.216.66 Meer ingelegd dan terugbetaald 1.006.29 Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd 10.867.75 Terugbetaald 18.911.53 Minder ingelegd dan terugbetaald 8.043.78 Kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd 20.777.78 Terugbetaald 28.745.48 Minder ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd Terugbetaald 7.967.70 12.769.32 25.208.55 Minder ingelegd dan terugbetaald 12.439.23 Het aantal nieuw-uitgegeven boekjes bedroeg 114. BIJEENKOMST V. D. B. EN V. D. J. O. Spreker: dr. jr. S. A. Posthumus. In het gebouw der Vrijzinnig Hervormden aan den Stationsweg hield de afdeeling Velsen van den Vrijz. Democr. Bond en van de Vrijz. Democr. Jon geren Organisatie een gecombineerde bijeenkomst, waar dr. ir. S. A. Posthumus uit Den Haag sprak over „De toekomst der Vrijzinnig-Democratische gedachte". De heer J. W. F. Korting, voorzitter der afdee ling Velsen van den V. D. B., opende de bijeen komst, heette den spreker welkom en zeide o.m. dat het goed was om zich te bezinnen op de dingen, die komen en dus is het gerechtvaardigd, dat er over de toekomst gesproken wordt. In den huidigen tijd van afbraak en neergang, vooral op geestelijk gebied, is het gewenscht dat er gesproken wordt over den ko menden opbouw na den oorlog. De democratie wenscht daartoe mede te werken teneinde gezamen lijk te bereiken een eenheid, een volksgemeenschap in een democratisch en vrij Nederland. Ir. Posthumus vertelde van de noodzakelijkheid om ons bezig te houden met de toekomst en met den opbouw van een betere wereld. Ons uit den chaos van diverse radioberichten losrukkende denkt men met weemoed aan een 20 jaar terug, toen allen met groot idealisme bezield een betere wereld in het verschiet zagen. Het enthousiasme is helaas voor barig geweest, want veler verwachting en hoop is den bodem ingeslagen. Op zulk een oogenblik zal het moeten blijken of een mensch beginselen heeft, of hij idealen heeft of niet. Zijn ze verdwenen dan waren die waarde volle beginselen toch eigenlijk niet veel waard. Alleen de menschen die stand houden in een tijd als heden, bezield met de energie en de hoop om hun idealen uit te dragen en mede te bouwen aan een nieuwe, betere wereld alleen aan hen zal het gege ven zijn de mensehheid op hooger plan te brengen. Als de spr. zich de vraag stelt: welke toekomst hebben onze democratische beginselen wil hij deze meteen beantwoorden. Die toekomst is, zoolang deze beginselen zuiver gehouden worden,verzekerd. Want zij huldigen het ideaal van een betere ge meenschap, waar geen afgunst haat of groepsbe langen zullen overheerschen. Ongeloofelijk gevaarlijk is de groep lieden, overal rondloopend, ook in ons land, welker beginsel eigenlijk beginselloosheid is. En die bereid is elke geestesstrooming aan te hangen als hij er persoon lijk maar beter van wordt. Deze soort lieden heulen met de vijanden van onze democratische volks gemeenschap, Wij moeten in een tijd als deze stelling nemen wanneer de beginselen en de structuur onzer samenleving In gesprekken aangevallen worden. De Democratische jongeren zoowel als de ouderen kunnen thans niet fel genoeg de democratie verde digen wanneer men deze poogt te kleineeren of te bespotten. Geweld en list, bruutheid en wreedheid moeten heerschen in deze wereld, zegt een zeker contingent, dat het evangelie van den haat aanhangt. Ook voor deze verderfelijke strooming, waar geen spoor van rechtvaardigheid en liefde jegens den medemensch in te bespeuren valt, waarschuwt spr. In het z.g. linkerblok, dat de democratische ge dachte aanhangt en welles nuanceering loopt van liberaal tot sociaaldemocratisch staat de vrijzinnig democratie, welke voor alles opkomt voor het algè- meen belang. En die, wanneer een groep verdrukt wordt, stelling neemt tegen zulk een verdrukking. Daarom wordt.de V. D. B. dikwijls uitgemaakt voor rose eenerzijds en conservatief anderzijds. De uit drukking, dat.de V. D. B. vleesch noch visch is is eigenlijk een eeretitel. Want de Bond dient niet in de eerste plaats het groepsbelang, maar het alge meen belang. Daarna geeft spr. een terugblik op de wordings geschiedenis van den V. D. B. De Vrijz. democratie zoekt een samenwerking tusschen de groepen die haar het naast staan, niet alleen politieke groepen, maar ook hen met een andere levensbeschouwing of geestesovertuiging. Ondanks die samenwerking is waakzaamheid voor onze democratische beginselen geboden, betoogt spr. Want zulk een samenwerking levert voor een kleine groep tusschen grooteren altijd gevaar op. Slechts sterke, gezond-democralische beginselen kunnen den V. D. B. leven geven in dezen verwar- renden tijd, opdat onze gemeenschap gegeven kan worden rechtvaardigheid, barmhartigheid en liefde jegens den naaste waar nu heerschen machtswel lust, afgunst, haat en wreedheid. Daarna heeft dr. A. J. van Leusen, wethouder van Onderwijs "en Volkhuisvesting nog het woord ge voerd. EEN COMMISSIE VAN BIJSTAND VOOR DE VOLKSHUISVESTING. Nadat de bemoeiingen van het gemeentebe stuur op het terrein der Volkshuisvesting hier bij Volkshuisvesting bedoeld in engen zin de laatste jaren vrij beperkt zijn geweest, laat het zich aanzien, dat de werkzaamheden op dit gebied in de naaste toekomst in belang en in omvang zullen toenemen, aldus schrijven B. en W. aan den Raad. B. en W. meenen, dat in dergelijke omstan digheden de behoefte zal bestaan aan een vaste commissie van bijstand voor dezen tak van de huishouding der gemeente en stellen den Raad voor tot de instelling van zoodanige commissie over te gaan en een Verordening regelende de samenstelling en den werkkring dier commissie vast te stellen. Volgens de concept-verordening zal de com missie bestaan uit vijf leden, te benoemen door den raad en uit een voorzitter, die door B. en W. uit hun midden wordt aangewezen. AANSPOELEN VAN GEVAARLIJKE VOORWERPEN. De Burgemeester van Velsen brengt ter alge- meene kennis, dat op de eilanden en op de Gro- ningsche kust eenige drijvende voorwerpen zijn aangespoeld, welke als volgt worden omschreven: Peervormig drijvend voorwerp lang 85 cM., max. diameter 38 cM. aan den spitsen onderkant is een oogbout aangesmeed. Uit den boogvormigen boven kant steekt een cylindrische bus. Deze voorwerpen zijn zeer gevaarlijk. Een ieder, die zulk een voorwerp vindt, wordt daarom aangeraden ,de plaatselijke autoriteiten te waarschuwen, die daarvan op hun beurt kennis moeten geven aan de militaire autoriteiten ter plaatse en aan telefoon no. 896 Den Helder. ALGEMEEN RAPVERBOD. De Regeeringscommissaz'is voor de Bodempro ductie vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 7 der Bodemproductie- beschikking 1939, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 8 en 9 December 1939 no. 241, op grond van welke bepaling bosschen en andere houtopstanden slechts mogen worden geveld of gerooid krachtends vergunning. Deze behoort te worden aangevraagd bij den Productiecommissaris voor den boschbouw en de houtteelt, adres Bureau Staatsboschbeheer, Mu seumlaan 2, te Utrecht. Het verdient aanbeveling, ter bevordering van een spoedige afdoening bij het aanvragen van een dergelijke vergunning gebruik te maken van een daartoe bestemd formulier, dat op een desbetreffend, tot den Productiecomraissarïs voornoemd gericht verzoek kosteloos zal worden toegezonden en dat bovendien kan worden ver kregen ten kantore van de houtvesters en van de boschwachters bij het Staatsboschbeheer. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat niet alleen voor algeheele velling, doch ook voor dun ning van bosschen vergunning noodig is, terwijl alle houtopstanden dus ook wegbeplantingen, rijen, groepen of alleenstaande boomen en hakhout onder de beschikking vallen. Velling of rooiïng zonder vergunning wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoogste tienduizend gulden ESjRH^- Frico J] (Ado. l„s& TENTOONSTELLING „KINDERVREUGD". De tentoonstelling van door de meisjes van de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" gemaakte goederen welke gisteren en eergisteren werd ge houden in het clublokaal, mocht zich beide dagen in een druk bezoek verheugen. Bij de opening dezer tentoonstelling door den vorzitter van „Kindervreugd", den heer P. Hense, maakte deze gewag van de vele geschenken welke voor de te houden verlotingen waren geschonken door winkeliers, zoowel uit Velsen als uit Bever wijk, waarvoor hij hartelijk dankzegde. Bij ons bezoek aan deze keurig gearrangeerde tentoonstelling bleek ons, dat de goederen, waar onder fraai hand- en borduurwerk, die zoo goed als alle werden verkocht, voor de dames-hand- werkleidslers in alle opzichten voldoening schon ken en tot tevredenheid van de organisatoren grif van de hand gingen. De stemming tijdens de tentoonstelling werd nog verhoogd door de gelegenheid tot sjoelen, waar voor bij de vele bezoeker-s veel animo bestond. De gratis door den heer Metzelaar afgestane gramofoon, alsmede de op beide avonden gehouden verloting hebben zeker bijgedragen tot het succes deze tentoonstelling, waarop het bestuur van „Kin dervreugd" met genoegen kan terugzien. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND. H. M. v. d. Pieterman te IJmuiden heeft verzocht, van de gemeente te mogen koopen tegen den prijs van f 3200 in totaal een perceel bouw terrein aan de Ratelstraat, uitmakende een ge deelte ter grootte van ongeveer 588 M2. van het kadastrale perceel sectie M. nó. 6293. Tegen inwilliging van dit verzoek besthaat bij B. en W. geen bezwaar, waarom het college den Raad voorstelt, tot den verkoop over te gaan. Jaarvergadering van de Y.V. Beverwijk. Clubavonden opgeheven. Gisteravond werd in café „De Vriendschap" de jaarlijksche algemeene vergadering van de voetbalvereeniging „Beverwijk" gehouden. De voorzitter, de heer Grapendaal, zeide in zijn openingswoord, dat hij een grootere opkomst had verwacht. Spr. betreurde, dat er enkele schor singen zijn voorgekomen en hij raadde den spe lers aan zich in het veld niet te vergeten, wan neer ze achter staan, maar den naam en de kleuren van Beverwijk hoog te houden. Verder hoopte spr., dat de le penningmeester, den zwa- ren slag, die hem getroffen heeft en waardoor hij niet aanwezig kon zijn, spoedig weer te boven zal komen. Na het voorlezen van de notulen, waarop geen aanmerkingen werden gemaakt, bracht de 2e- secretaris het jaarverslag uit. Daaruit bleek onder meer, dat het vorige jaar eindigde met een nadeelig saldo in tegenstelling met dit jaar, want nu is er een batig saldo, wat vooral te danken is aan den landheer, die de pacht verlaagde. Ook bleek, dat de verhouding tusschen de supp. ver. „Rood-Wit" en „Beverwijk" zeer goed was. Tot grooten spijt van het bestuur worden de clubavonden, die om de twee weken gehouden worden, zeer sleoht bezocht. De training door Ruys moest gestaakt worden, wegens te weinig animo en door de tijdsomstan digheden. De opkomst van de spelers bij wedstrijden was treurig. Dit was ook al te wijten, aan het ont breken van een prikkel, n.l. de promotie- en de gradatie wedstrijden. Het eerste speelt in een zware afdeeling en heeft daarom geen hoop op het behalen van het kampioenschap. Wel is er hoop, dat, als de ver- eeniging dit elftal behoudt, en er volgend jaar een gewone competitie komt, dit volgend jaar mogelijk wordt. Hierna las de 2e penningmeester zijn jaarver slag voor, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f 79.42. De kascommissie verklaarde, de boeken en de kas nagezien en in orde bevonden te hebben. De heeren N. Grapendaal, C. v. Veen en J. Rijk hof, resp. periodiek aftredend als voorzitter, se cretaris en commissaris, werden alle, daar zich geen andere candidaten hadden aangemeld, met algemeene stemmen herkozen. Hierna werd gelegenheid tot het geven van critiek op het beleid van het bestuur, maar nie mand maakte van deze gelegenheid gebriuk. In de plaats van den heer H. Beentjes, die reglementair aftrad als lid van de kascommissie, werd de heer A. Kuil gekozen. De voorzitter deelde hierna een en ander mede over den feestavond, die op 21 April a.s. gehouden wordt. Spr. zei, dat de Juniores recht hebben op één toegangsbewijs en de seniores op twee. Deze feestavond zal gehouden worden in het Kennemer Theater. Aangaande de training deelde de voorzitter mede, dat het plan bestond om vijf maanden, n.l. van Mei tot September te trainen. De voorzitter wekte de- aanwezigen op, deze trainingsavonden te bezoeken en ook anderen aan te sporen van de gelegenheid tot trainen gebruik te maken. Nadat de voorzitter medegedeeld had. dat ge zien de weinige animo de clubavonden niet meer gehouden worden, volgde na de rondvraag, waar van eenige leden gebruik maakten, de sluiting. Ds. De Vries sprak voor de Jong Hervormden. Beroep op de nieuwe lidmaten. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van Jong-Hervormden -,een leden vergadering in het Nederlandsch Hervormde yereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 58 ging de voorzitter, de heer Van Herwijnen, voor in gebed. Spr. deelde hierna mede, dat op Zaterdag 20 April in Allernaar de ge westelijke vergadering zal worden gehouden. Hier zal de afdeeling Beverwijk met een groote groep aanwezig zijn. Verder deelde de heert Van Herwij nen mede dat de 10e landdag van de Federatie op tweede Pinksterdag in Amersfoort zal worden ge houden. Hierna was het woord aan ds. J. de Vries, die sprak over het onderwerp: „Wat is zonde". Wij belijden, aldus ds. De Vries, wel zondig te zijn, maar door het vele hooren en gebruiken van dit woord bestaat het gevaar, dat wij over de diepte en het wezenlijke van de zonde heengaan. De kennis der zonde is uit de wet, die lgt opgeslo ten in de woorden „Heb God lief boven alles en uw naaste als u zelf". En wanneer wij ons daaraan spiegelen zien wij, dat ons geheele leven op zelf zucht gebaseerd is. Wij onderscheiden zonde in gedachte, woorden en daden. Juist in de gedachte of fantasie die oogenschljnlijk zoo onschuldig lijkt kan veel gezondigd worden terwijl dit tevens mede brengt dat de mensch zich zelf heel anders voordoet dan hij in zijn innerlijk leven is, WaaM onoprecht tegenover anderen is. Wij ku alles terugbrengen tot één grondfeit nnep- dit is de dit h erfzonde d.w.z., dat de zonde niet van h w komt maar uit ons innerlijk en nauw aan 0151 staan verbonden is. Dit is wel heel tr °'|S aldus ds. De Vries, maar wij weten, dat Chr't °0s' ons tegen de zonde gestreden heeft en da£^V°°r wij leven in het geloof ervaren, dat de m de zonde gebroken is en dat wij strijden v zaak, die reeds is gewonnen. Oor °en Na de pauze was het woord aan den hp Herwijnen, die sprak over het doel der ging en zich hierbij in het bijzonder riehtteT^-' lidmaten. Na onze belijdenis aldu nieuwe nuuiuien. ïva once oeiljaenis aldu zullen wij ervaren, dat de moeilijkheden n" ginnen. Ten eerste is het vast houden aan otuf kS' lijdenis en verder zullen wij misschien ook U gesteld zijn door de christenen zelf. Ook zulle gaan beseffen, dat er aan onze kerk vpU T-Vu 'Jvcle routen dat haar moeten helpen verbeteren. De kerk'ka'» "laar 1 l.nnl. ïvi i-l !~l .IIAI.nU t kleven. Doch wij moeten "dan tevens weten wij hierom de kerk niet mogen afvallen dan als kerk in de wereld staan, als zij geste 2 wordt door al haar lidmaten. En hier vereeniging van Jong-Hervormden zich een V* Wij willen onze kerk steunen tot heil van volk en tevens van onszelf. Vervolgens SDrakT heer Van Herwijnen over het werk der verêeniei en zeide, dat de vereeniging zich één voelt in h« weten, dat wij te zamen arbeiden voor de kerk d- ons lief is. Spreker riep de nieuwe lidmaten toe te treden tót de vereeniging van JonpM vormden en zoo. de gelederen te sterken en pa staan voor de kerk. ZWALUWEN—ZAANDAM UITGESTELD. De wedstrijd ZwaluwenZaandam voor de 'com,- petitie van den N.AiS.B., welke Zondag zou worden gespeeld, is tot Hemelvaartsdag uitgesteld. JAARVERGADERING „ALGEMEEN BELANG». De jaarlijksche algemeene vergadering van dt Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeni. ging „Algemeen Belang" U.A. is vastgesteld Maandag 29 April a.s. E5UJPRTenCQ Rotman del-drukkerij --160-beverwijk (Adv, Ingez. Mei) SANTPOORT Chef Lindeblad jubileert. 40 jaar bij de Spoorwegen. Op 7 Mei a.s. herdenkt de heer I. Lindeblad, de chef van Santpoort-station, den dag, waarop hij vóór 40 jaar als jongen van 13 jaar het kantooi' van het A. G. B. te Amsterdam als jongsten bediende bin nenstapte. Na hier 4-jaar werkzaam te zijn geweest, werd hij vervolgens als leerling-assistent overgeplaatst naar Maartensdijk, in welke functie hij de Spoorwegen ook diende te Amsterdam-Muiderpoort, Zandvoort, en Amsterdam-Oostenburgergracht. In 1906 volgde zijn promotie tot assistent, welke functie hij bekleedde te Utrecht, Hemmen—Dode- waard, Beesd, Kesteren, Sliedrecht en Hilversum. In laatstgenoemde plaats bleef hij 6 jaar. Hier werd de heer Lindeblad ook bevorderd tot stations ambtenaar. Vervolgens was Velsen aan de beurt. Hier bleef de jubilaris niet minder dan elf jaar. In 1927 werd bij benoemd tot chef te Emmen, doch ook nu was aan het zwervende leven van den heer Lindeblad nog geen einde gekomen. Achter eenvolgens werd hij in deze functie overgeplaatst naar Bergen, Heerhugowaard en Santpoort, waar hij de opvolger werd van den heer J. H. Visse. Vroeger was de heer Lindeblad een bekende figuur in het bondsleven. Aangesloten bij den Cen- tralen Bond, is hij tal van jaren Bondsvoorzitter van Noord-Holland geweest. Thans is hij nog lid van het Scheidsgerecht. t Daar de heer Lindeblad hoog in aanzien staat bij de forensen en ander reizend publiek en ook de ver houding tot het stationspersoneel een zeer'prettige is, zal het hem op 7 Mei zeker niet aan de noodige belangstelling ontbreken. PROPAGANDA-AVOND. Gisteravond was in „De Weyman" een propa* ganda-avond belegd door vier Gereformeerde ver eenigingen, n.l. de jongelings-, de meisjes-, de jong - meisjes- en de knapenvereeniging. De zaal van „ue Weyman" was geheel bezet. De heer J. Verkruyssen, het hoofd der schooi met den Bijbel, sprak een openingswoord. SprëK®? verheugde zich over de groote opkomst en over den prettigen geest, welke in de verschillende vereeni gingen heerschte. Vervolgens weidde spreker uit over het doei, waarmee de verschillende afdeelingen werden opge richt. In deze donkere tijden weet menigeen ge raad meer. Dat deze tijden zoo donker zijn, komi doordat velen God verlaten hebben. Op de verscni- lende gereformeerde vereenigingen nu wordt a kinderen geleerd de dingen te onderzoeken, a. eeuwigheidswaarde hebben. Krachtig wekte sp de jongeren, die nog geen lid waren, op, z" te worden, terwijl hij de ouders op het hart dim hun kinderen naar de vereenigingen te zenden- Deze avond beoogde niet een „uitvoering te j j doch hij wilde alleen een kijkje geven op net het-op-de-vereenigingsavonden-toegaat. Dit werd volkomen bereikt, zoodat de avond ais geslaagd kan worden aangemerkt.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2