VELSEN Regenjassen /CHEEP/ de echte FALCON Joh. de Waard's De Winstbelasting. I Spoct w Smt Vakonderwijs voor bakkersgezellen. De tiende tentoonstelling. Donderdagmiddag heeft burgemeester mr. H. J. J. Scholtens in de bovenzaal van het veiling- koop. gebouw der Vereenigde Veilingen aan de Bree- straat de jaarlijksche tentoonstelling geopend van werkstukken, vervaardigd door de leerlingen van den brood- en banketcursus., georganiseerd door de plaatselijke afdeelingen van de Christe lijke- cn Algemeenc Bakkersgezellenbonden. Het was de tiende tentoonstelling en daarom droeg zij een ander karakter dan gewoonlijk. Ter ge legenheid van het tweede lustrum waren name lijk aan deze tentoonstelling vakwedstrijden ver bonden van patroons, bakkerszonen en gezellen in het rayon Velsen en omgeving. De voorzitter van de Commissie voor bakkers vakonder wijs, de heer K. Haasnoot, zeide in zijn openingswoord onder meer. dat het organiseeren van den cursus dit jaar als gevolg van den in ternationalen toestand groote moeilijkheden op leverde. Toch heeft de commissie maar doorgezet. Het bedrijf van de Coöperatie „Algemeen Belang'' werd weer ter beschikking van den cursus ge steld, het verkrijgen van de noodige grondstoffen v/as verzekerd en tenslotte kwamen ook de cur sisten zich aanmelden. De commissie had een moeilijke taak. die zij echter op lofwaardige wijze vervulde. In dit verband wilde spr. den secreta ris, den heer P. van Lieshout, een woord van bij zondere hulde niet onthouden, zonder natuurlijk maar iets te willen afdingen op het werk van de andere heeren. Spr. ging er trotsch op te kunnen mededeelen, dat in deze 10 jaren aan 570 cursisten vakonder wijs kon worden gegeven. De leiding van dezen tienden cursus berustte bij de leeraren Jb. Dub belman, Beverwijk (banket) en J. Kinders, Haar lem (brood). Burgemeester Scholtens, hierna het woord ver krijgend, stelde er prijs op te kunnen getuigen, dat het streven van de commissie alle hulde ver dient. Het vakonderwijs is waard te worden ge geven. Het bakkersbedrijf heeft zich in hygië nisch, sociaal en economisch opzicht ontwikkeld en het publiek profiteert daar van. De tentoon stelling geeft een beeld van wat in de bakkers- werkplaatsen kan worden bereikt De bakkers van vroeger zouden verbaasd zijn om hetgeen nu gepresteerd wordt. Van de oude, Beverwijksche bakkerijen noemde de burgemeester „De Wan" in de Bree- straat, „De Gloeiende Oven", „De Beschuitberg" en „De Gekroonde Beschuitton" in de Peper straat, „De Liefde" en „De Brandende Oven" in de Koningstraat. („De Aap" in de Kerkstraat en „De Gezonde Apotheek" in de Begijnestraat). Veelal wordt vergeten zich rekenschap te geven van en te vergelijken de voedingswaarde van het product met die van vroeger, Zijn bruinbrood en roggebrood niet op den achtergrond geraakt? Langzamerhand is een sleur ontstaan, waardoor onze inlandsche tarwe en roggebrood worden achter gesteld. Wellicht, aldus spr., dat wij in dezen tijd van geboden zuinigheid nog eens op deze wegen terugkeeren. Het product zal ons beter smaken, zoo eindigde de burgemeester, wanneer we bedenken, dat eigen landgenoofcen, werkzaam in het landbouw bedrijf er aan mee produceeren en wij het pro duct contant betalen, zooals het behoort." Dit laatste kon de voorzitter volkomen onder schrijven. Aan contante betaling ontbreekt nog wel eens iets en dat geeft zelfs wrijving tusschen patroons en gezellen. Namens de juryleden spraken de heeren H. H. Meyer en P. v. d. Bergh woorden van geluk- wensch met het bereiken van het tweede lustrum. Aan de commissie werd uit naam van de jury een bloemstuk aangeboden. De heer Dinkla vertolkte de gevoelens van waardeering voor het gepresteerde werk van het hoofdbestuur van den Algemeenen Bakkersgezel- ïenbond. In deze tien jaren is het peil van den cursus steeds gestegen. Spr. wees er op, dat de cursus te Beverwijk een unieke prestatie is, welke de aandacht trekt van de geheele bakkerswereld In ons land. Namens het hoofdbestuur bood spr. een me daille aan. De heeren Goes en Stevens spraken resp. na- jnens de Alkmaarsche commissie voor vakonder wijs en de bakkerspatroons. De heer Van Rijn richtte uit naam van de cur sisten (afdeeling brood) woorden van dank tot de commissie en de leeraren. De heer Van Nes deed dit voor de leerlingen van de banketafdeeling. Deze huldigde in het bij zonder den heer Haasnoot, die destijds tot de Initiatiefnemers behoorde. Groote waardeering had spr. ook voor de lee raren. die hun loon vonden in de vreugde van den arbeid en in het succes van hun werk. Amaiulelkock. Gezellen: 1 L. J. Pesch, 2 M. Hon koop. Patroons: 1 K. H. Toeset, Santpoort, 2 G. D. Doets, 3 W. Steenhuizen, IJmuiden-O. Bakkerszonen: 2 J. H. A. Meyer. Boterkoek. Gezellen: 1 L. J. Pesch. 2 M. Hon- Patroons; 1 Coöp. Algemeen Belang, 2 K. H. Toeset, 3 G. D. Doets. Vrije inzendingen. Gezellen: 2 M. Honkoop, 3 A. P. Oudendijk. Patroons: 1 Coöp. Algemeen Belang (met lof der jury). De tentoonstelling, die tal van fraaie werk stukken bevat en die ook voor leeken zeer in teressant is, is heden en Zaterdag van 2 tot 11 uur geopend. De prijsuitreiking geschiedt in een feestelijke bijeenkomst, te houden op Zaterdag 20 April in dezelfde zaal. KEI RING VAN STIEREN. Gisteren werd op het terrein van het Openbaar Slachthuis een keuring van stieren gehouden, Slechts vier dieren verschenen voor de keurmees ters. Van dit viertal werd nog één „mannetjeskoe' afgekeurd. Langs de Lijn. Zaterdag: Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Necl.. 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned.. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned„ 7.05 Brus sel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Sche- veningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 5.00 Lon don Reg., 5.20 Nationaal programma, 8.20 London Reg.. 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoon- platenconcert. Overgangstijd aan de veilingen. Gering aanbod van jonge groenten. De bekroningen. De jury was als volgt samengesteld: Afdeeling banket: H. H. Meyer, Velsen, C. Mar- jot, Castricum en D. Ouwehand, Alkmaar. Afd. Brood: N. J. Out, Beverwijk, P. v. d. Berg, Beverwijk en P. Bais, IJmuiden Bekroningen cursisten. Brood (le afdeeling)1 G. v. d. Midden, 2 W. van Rijn. (2e afd.): 1 J. Stals, 2 P. Kox, 3 J. Beek, 4 L. Heynes. Luxe brood (le afd.): 1 G. v. d. Midden, 2 J. H. Sakkers. (2e afd.)1 A. v. d. Bronk, 2 L. Heynes, 3 J. A. Tervoort, 4 L. Kok. Vlechtwerk (le afd.): 1 W. v. Rijn, 2 H. Post, (2e afd.)1 N. Bakker, 2 P. Kox, 3 L. Heynes, 4 A. v. d. Bronk. Vrije inzendingen: 2 G. v. d. Midden (klok), 2 J. H. Sakkers (harp), 3 J. A. v. d'. Bronk (wapen). Banket, Dragant en vruchten (le afd.): 1 J. Dubbelman. 2 J. Vellekoop, 3 W. van Beelen, 4 J. van Nes. (2e afd.)1 J. Banken, 2 J. Molen kamp, 3 J. Beek. 4 L. Heynes. Petit glacé (le afd.): 1 J. Dubbelman. 2 J. Voogt, 3 A. Weys, 4 W. v. Beelen. (2e afd.): 1 J. Banken, 2 J. Beek. 3 J. Molenkamp, 4 L. Heynes. Vrij werk: 1 J. Dubbelman (met lof der jury), 2 A. Weys Vakwedstrijd gezellen. Melkbrood: 1 C. J. de Ble, 2 A. v. d. Meye, 3 H. J. Sakkens. Waterbrood: 1 A. v. d. Meye, 2 P. Commandeur, 3 P. van Til. Luxe brood: 1 C. J. de Bie, 2 P. Kraayenveld, 3 P. Commandeur. Vrij werk: 1 J. Persoon (met lof der jury), 2 P. Kraayenveld. Bakkerszonen. Melkbrood: 3 J. H. A. Meyer. Luxe brood: 1 J. H. A. Meyer, 2 H. H. Meyer Jr. Bakkerspatroons. (Wegens mededinging traden de heeren P. v. d. Berg en II. H. Meyer bij de beoordeeling van deze inzendingen uit de jury). Melkbrood: 1 P. v. d. Berg, 2 P. Th. Prinsen. Haarlem. Waterbrood: 1 W. Steenhuizen, IJmuiden-O., 2 P. v. d. Berg. Luxe brood: 1 H. H. Meyer, 2 P. v. d. Berg. Afdeeling Banket. R. P. 1 J. Dubbelman, 2 De weersomstandigheden werken tot heden nog weinig mede tot bevordering van den groei van glas- cn vollegrondsproducten. Het gaat met den aanvoer van jonge groenten dan ook nog steed: zeer matig tempo. Alleen spinazie was in de afge- loopen week iets ruimer vertegenwoordigd. Wij staan thans aan de veilingen weer voor een over gangsperiode. Naast de spinazie zagen wij deze week enkele partijtjes sla, rabarber en radijs, doch het aanbod bepaalt zich nog steeds tot geringe hoeveel heden. Voor Spinazie waren de prijzen vanwege de kwaliteitsverschillen nogal sterk verdeeld. Naarmate de meer of mindere gebreken komt dit dan ook in de opbrengst duidelijker naar voren. Zoo stonden de noteeringen van genoemd product op de veiling van Vrijdag j.l. van £0,65f 1,25 en in het begin dezer week op Maandag van 50100 cent per kleine kist van 4 K.G. Het aanbod van Sla was nog van geringe betee- kenis. Van kroppen is natuurlijk nog geen sprake. Dit product dat daarom dan ook per gewicht werd verkocht noteerde van 2022 cent per K.G. Rabarber kwam deze week als glas- en natuur product aan de markt. Uit den aard der zaak was het vollegrondsproduct nog nietig en kort van steel, Het werd verhandeld voor den prijs van 10 cent per bos. Voor glasproduct varieerden de prijzen van 1620 cent per bos. Radijs was ook weer van de partij. Hiervoor werd van 67 cent per bos betaald. Witlof komt zoo langzamerhand iets ruimer los. Vooral op de veiling van Vrijdag waren mooie par tijen aanwezig. De prijzen zijn momenteel niet zoo hoog en kon den deze week niet aan verbetering toekomen. Voornamelijk de mindere kwaliteiten maakten lage noteeringen, die naar soort uiteen liepen van 814 cent per K.G. De aanvoer van prei loopt steeds terug ofschoon het aanbod met het oog op het vergevorderd seizoen toch niet tegen viel. De prijzen bleven geregeld oor de beste kwaliteit op behoorlijk peil en wissel den van 613 cent per K.G. Knollen kwamen spaarzaam voor. In hoofdzaak bepaalt het aanbod zich thans meer tot de mindere soorten. Naar soort gingen deze voor prijzen van 310 cent per stuk van de hand. Waschpeen verminderde deze week in aanbod. Ondanks den geringen aanvoer was de lust tot koo- pen toch niet zoo groot met als gevolg lage notee ringen. .Ook breekpeen is thans meer gevraagd en heeft een stuggen handel met noteeringen van 1 y22 cent per K.G. Van de koolsoorten waren nog kleine partijtjes roode en gele kool aan de veiling die echter zoowei in kwantiteit als in kwaliteit steeds minder worden. Voor roode kool werd van 47 cent en voor gele kool van 25 cent per K.G. besteed. Schorseneeren, die nog werden aangeboden heb ben in prijs heel wat ingeboet. Voor dit product bestaat thans niet de minste belangstelling. Naar soort bewogen zich de noteeringen van 46 cent per K.G. De aanvoer van aardappelen is den laatsten tijd ruimschoots voldoende voor de vraag. De afname gaat niet bijzonder vlug en de prijzen ondergaan dan ook nog geen verbetering. Bakkersgezellen. Taarten M. Henkoop. Patroons: 1 Coöp. Algemeen Belang, Steenhuizen. IJmuiden-O. 2 W. JAVA—NEW YORK LIJN. Bantam 11 van Batavia te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak 10 van Genua n. Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi 11 van Batavia te Amsterdam. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 12 APRIL Thalia Theater: „Hotel Imperial" en „Cassidy stelt de Wet", 8 uur. Rex Theater: „La béte humaine" en „Hard tegen hard", 8.15 uur. ZATERDAG 13 APRIL Thalia Theater: „Hotel Imperial" en „Cassidy stelt de Wet", 8 uur. Rex Theater: „La béte humaine" en „Hard tegen hard". 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 12 APRIL Gemeentelijk Concertgebouw: Haarlem's Strijk orkest. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De dag breekt aan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Vrouwen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zijn laatste jeugd". Op het tooneel: Indiaansch intermezzo Sioux Dakota's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Moordzaak Franchetti", 2.30, 7 en 9.15 u. Moviac: „Als het moederhart spreekt", 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. ZATERDAG 13 APRIL Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Ned. Tooneel met „De kus op het perron", 8.15 uur. Dancing La Gaité: Nachtfeest. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur.. GROOTSTE KEUZE in tweed, gabardine, whipcord, Eng. katoen en gummi. Doet thans Uw keuze, daar enorme prijs stijging in wollen artikelen wordt verwacht. Onze afdeeling MODERNE MAATKLEE- DING heeft thans nog zeer mooie stoffen vanaf 45.ƒ49.f57.enz. - Alléén HEEREN MODEMAGAZIJNEN KANAALSTRAAT 46—48, TEI.EF. 4054, IJMUIDEN. DE WAARD'S hoed? Is BETER dan goed (Adv. Ingez. Med.) TWEEDE KAMER DEN HAAG Donderdag, Het lag zeker niet alleen aan het zwaar-techni- sche karakter van het wetsontwerp inzake de winstbelasting, dat er heden bij tal van afgevaar digden grootere belangstelling bleek te bestaan voor een gansch andere winst- en verliesbereke ning als die, welke in verband met het aanhangige wetsvoorstel de aandacht kan vragen. Veler teresse ging uit naar wat er in de Noorsohe wate ren gaande was of is en naar de winst- en verlies berekening der daar strijdende partijen. Berichten en geruchten, die ook 's lands vergaderzaal kwa men binnen waaien, gaven verschillenden leden aanleiding tot levendige onderlinge gesprekken en den voorzitter tot veelvuldig hameren, teneinde te trachten aldus meer stilte te verkrijgen! Bij de behandeling van art. 2, dat betrekking heeft op de uitzonderingen voor vrijstelling van de winstbelasting, had de heer IJzerman (s.d.) met behulp van een amendement bepleit ook rechts personen, wier aandeelen vrijwel alle in het bezit van publiekrechtelijke lichamen zijn, gehoord het advies van den Raad van State, tot de „vrijge stelden" van deze belasting te doen behoor en, naast de naamlooze vennootschappen enz. waarvan alle aandeelen zich in handen van publiekrechte lijke lichamen bevinden. De Minister wijzigde het ontworpen artikel in dien zin, liet tevens ten genoege van mr. Teulings (r.-k.) duidelijker tot uiting komen, dat de particuliere pensioenfondsen eveneens bui ten de winstbelasting vallen. De heer IJzerman trok nu zijn amendement in. Nadat de communist, De Visser van den minister vernomen had, dat een gemengd bedrijf als de Haagsche Tramweg Mij. van deze bepaling niet zal profiteeren, stem den de communisten toch nog tegen het artikel, dat er met 743 doorging. Een amendement-De Vis ser om de winstbelasting alleen te laten gelden voor winsten boven f 3000 verdween weer tenge volge van gebrek aan voldoende ondersteuning. De gedachtemvisseling over art. 5, dat o.a. be trekking heeft op de reserves, waarover geen be lasting betaald zal hoeven te worden, leverde o.m. dat mr. Rutgers v. Rozenburg (e.-h.) succes had met zijn amendement, waardoor tot de passiva mede gerekend worden naar goed koop- mansgebruik gevormde reserves tot correctie van op de balans voorkomende activa, reserves tot registratie van verplichtingen, reserves als voor ziening tegen aanwijsbare risicos, reserves met een bestemming van soortgelijken aard. Daarentegen kreeg de heer Wagenaar (a.-r.) die dan ook tenslotte zijn wijzigingsvoorstel te rug nam geen kans met zijn poging om aan art. 5, dat de belastingvrije reserves precies stuk voor stulc noemt, het limitatief karakter te ontnemen. De minister was daar vierkant tegen. Vermeld zij nog een discussie met den heer Schilthuïs (v.-d.) die te hooren kreeg, dat wanneer een schip op vrij lage boekwaarde afgeschreven is en het schip vergaat, waarna men een hoogere verzekeringsuitkeering krijgt, het verschil daar tusschen en het geboekte, gewoon winst is. Wat de suggestie van den v.-d. spreker betrof om als de onderneming met dat van de verzeke ring ontvangen bedrag een nieuw schip zou koo- pen, toe te staan dit op de oude boekwaarde in de balans op te nemen, gaf de minister toe, dat zulks misschien wel aanvaardbaar ware. Dit wilde hij echter liever ter beslissing aan de jurisprudentie overlaten. Mr. Teulings (r.-k.) verdedigde een amen dement om toe te staan, dat de som die een N.V. aan winstbelasting zou hebben te betalen van de winst zou mogen worden afgetrokken. Aangezien bij aanneming van dit amendement 5 millioen min der in het laadje zou komen, was de voorsteller bereid de schatkist aan dat bedrag te helpen, door in art. 7 (aftrek wegens dubbele belasting in moe derland èn in Nederland-over-zee) een daarop ge- •iohte verandering aan te brengen. Als dat zou gebeuren, zou het amendement voor minister De Geer niet onaannemelijk zijn, doch daarom sloeg hij voor art. 7 eerst te laten behan delen en amendeeren want anders moest hij per sé het „onaannemelijk" laten hooren, aange zien hij de 5 millioen niet kon missen. Welnu mr. Teulings (r.-k.) kwam aan dezen wenk tegemoet. Hij stelde nl. voor om art. 7 aldus te wijzigen, dat aan tevens in Nedevland-over-zee aan belasting op winst onderworpen N.V.'s (enz.) zou worden toegestaan van de belastbare winst af te trekken 2/3 en niet, zooals het artikel luidde 9/10 van de belastbare winst, welke geacht moet worden in Nederland-over-zee verkregen te zijn. De heeren Sc'hilthuis (v.-d.), Rutgers v. Rozenburg (c.-h.), Prof. v. Gelderen (s.d.), Dr. Bi er erna (lib.) en Wagen a ar (a.-r.) ble ken echter niet te voelen voor mr. Teulings' arnen. deeringspogingen. Het ging hun inziens niet aan, de Indische (Surïnaamsohe, Curacaosche) onder nemingen aldus op eenmaal weer zwaarder te be lasten, louter omdat alle ondernemingen via het amendement op art, 5 eenige belastingverlichting zouden krijgen. „Het is verkeerd de compensatie met 5 millioen te zoeken op den rug van de Indi sche (winst-) contribuabelen" betoogde Dr. Biere- ma, die, indien men al met het amendement op art. 5 accoord kon gaan, een verhooging van het heffingspercentage, dus amendeering van art. 9 juister hadde gevonden. Opvatting o.m. ook ge koesterd door Prof. v. Gelderen, die er echter met een op wees, dat er op die manier voor de contri buabelen tenslotte niets zou veranderen. Mr. Teulings (r.-k.) keek wat minder naar Indië althans in dit opzicht en vond het, aangezien het Nederlandsche bedrijfsleven toch al zoo be zwaard wordt, heel wel verdedigbaar de Indische maatsohappijen wel te behandelen gelijk hij voor stelde. Morgen antwoordt minister De Geer. nadat hij een en ander nog eens nader zal kunnen hebben bestudeerd. E. v. R. „La béte humaine" en „Hard tegen hard". De meesterlijke roman van Emile Zola uit de Rougon-Macquartserie is even meesterlijk door Jean Renoi verfilmd. Jean Gabin en Simone Simon vervullen de hoofdrollen. Deze roman verhaalt de geschiedenis van Jacques Lantier, een telg uit de Zuid-Fransche familie der Rougon-Macquarts. machinist op een locomotief, op zijn „Llson", vol liefde voor zijn vak en zijn machine maar door een erfelijke be lasting vergiftigd door een „beest" in hem, dat hem aanzet tot moord en van welk „beest" hij latei- het slachtoffer wordt, door in een plotselingen aanval de vrouw die hij liefheeft te vermoorden. Jacques heeft een dag vacantie en maakt daarvan gebruik, om een bloedverwante in een dorpje in de omgeving van Le Havre te bezoeken. In den trein waarmee hij terugkeert, speelt zich een drama af. Grandmorin wordt vermoord door den jaloerschen Roubaud. Hier ontmoet hij Severine, vrouw van Roubaud, die hem later aanzet, om Roubaud te dooden, maar die zelf het slachtoffer wordt van „het beest" in Jacques. Eenmaal onderneemt Lantier een poging, doch op het laatste oogenblik ontbreekt hem de moed en het reeds opgeheven wapen, waarmede hij den doodelijken slag wilde toebrengen valt hem uit de hand. Severine, woedend over het mis lukken van haar plannen, voelende dat Lantier aan haar macht dreigt te ontglippen, begint een andere tactiek toe te passen. Zij laat zich door andere mannen het hof maken, teneinde Lan- tier's jaloezie op te wekken. Hij lijdt inderdaad onder haar gedrag en om haar tenslotte toch tot de zijne te kunnen maken, belooft hij nog maals een poging te zullen doen om Roubaud te dooden. Samen wachten zij thuis op de komst van Roubaud. In angstige spanning drukt Seve rine zich dicht tegen Lantier aan, omhelst hem om hem als het ware moed te geven voor dezen misdadigen aanslag. En op dat. moment krijgt het „beest" de overhand over Lantier. Zijn ge zicht vertrekt, verstart, een waas stijgt voor zijn oogen, zijn handen, die hij liefkoozend rond den hals van Severine had gelegd, verstijven, worden tot de bekken van een machtige tang, klemmen zich vast in een doodelijke greep.Wanneer Severine dood ter aarde stort, beseft Lantier pas. wat hij gedaan heeft. Radeloos ontvlucht hij het •huis; zwerft den heelen nacht rond 't depot. Zijn stoker Pecqusux vindt hem daar den volgenden morgen en neemt hem mee naar „Lison", ge lukkig, dat zijn machinist nog intijds voor het vertek van den trein teruggekomen is. Automatisch verricht Lantier zijn werk, de trein zet zich in beweging, bereikt zijn volle snel heid. doch Lantier is er met zijn gedachten niet bij. Verwezen staart, hij voor zich uit. Severine, de vrouw, die hij zielsveel liefhad, is niet meer! Snikkend bekent hij Pecquex zijn misdaad, die hij niet gewild heeft. En voordat Pecqueux het heeft kunnen verhinderen, stort Lantier zich van de voortsnellende locomotief. En „Lison" vervolgt haar weg, een beeld van het leven, dat geen stil stand kent. Marktberichten en besommingen. Tarbot 124 cent per K.G. Tong 8471 cent per K.G. Griet f 38—i' 20 per 50 K.G. Zetschol f 23—f 21 per 50 K.G. Kleinschol f21—f7 per 50 K.G. Bot f 6—f 3,80 per 50 K.G. Schar f 16,50—f 5,50 per 50 K.G. Wijting f 8f 4,80 per 50 K.G. Versche haring J: 8 per 50 K.G. Steur i' 1,18 per K.G. Loggers: KW 57 f 1172: KW 40 f 1460. Deensche kotter: E 19 f 592. Nederl. kotters: IJM 23 f 1069; HD 125 f 1360. CHRIST. MUZIEKVEREENIGING „JULIANA". Goedgeslaagde propaganda-avond. Woensdagavond hield de Chr. Muziekvereêni- ging „Juliana", directeur de heer G. Bakker, in het Herv. Verenigingsgebouw een propaganda- avond. Na het zingen van Ps. 150 sprak de heer J. Teijl een kort openingswoord waarin hij wees op de handicap die de vereniging dezen avond ondervond en wel doordat eenige werkende leden wegens militaire plichten verhinderd wa ren mee te kunnen werken. Vervolgens sprak hij over de. moeilijkheden die het korps heeft moe ten verwerken, maar die het nu te boven is. Hier na bracht „Juliana" vervolgens ten gehoore de marsch „Sons of the Brave" van F. Bidgood, Les Danaides, van J. Christophe en den feest-marsch van J. R. v. d. Glas. Wegens onvolledigheid van het korps, kon de Variations sur Martha, niet uitgevoerd worden. Hierna werden door den heer G. Bakker, solo fluitist der Arnhemsche Orkest Vereeniging een paar fluitsoli ten beste gegeven. Werden de uitgevoerde muzieknummers met, gelet op het luide applaus, veel genoegen beluisterd, niet minder de fiuit-söli waarmee de heer Bakker een daverend applaus oogstte. Wat de heer Bakker als fluitist presteerde was dan ook buitenge woon goed. Te betreuren was het dan ook, dat het bezoek niet groot was. Wat „Juliana" gis teravond geboden heeft, had een vollere zaal verdiend. Hierna werd door de Christelijke Filmcentrale een film vertoond getiteld: „Ontmaskerde spo ken". Deze film werkte hevig op de lachspieren der aanwezigen. Na de pauze werd de film „Mijn jongen" vertoond, welke film een verhaal is van een zwerversjongen. Zij viel bijzonder bij de aanwezigen in den smaak. Het was een mooie avond, waar „Juliana" met voldoening op kan terugzien.. BERICHT AAN ZEEVARENDEN Noordzee Be W. Texel. Tonnen gelegd aangevende territoriale grens. Be W. Texel zijn op de grens der territoriale wa teren gelegd: Op 53 gr. 10 min. 0 sec. Nb. en 4 gr. 43 min. 12 sec. H. een R. W. B. H. S spitse ton no. 3 met vlag. Op 53 gr. 5 min. 0 sec. Nb en 4 gr. 36 min. 42 sec. EI. een R. W. B. H. S. spitse ton no. 4 met bol. Op 53 gr. 0 min. 0 sec. Nb. en 4 gT. 36 min. 42 sec. El. een R. D. B, H. S. spitse ton no 5 met vlag. De topteekens zijn rood, wit, blauw gekleurd. ZEEGAT v. d. MAAS. BOTLEK-WESTGEUL Lichten gewijzigd. (a) Op pl.iri. 51 gr. 53.4 min. Nb. en 4 gr. 18,1 min. El, is het groene onderbroken licht van den Bosch polder gewijzigd in een rood onderbroken licht (or). (b). Op pl.m. 51 gr. 53,5 min. Nb. en 4 gr. 18,6 min. El. is de roode sector van het roode en witte vaste licht van de Westgeul zoodanig gesteld, dat dit licht zichtbaar rood is van ongeveer 340 gr. door N. tot in 160 gr., overigens wit. Teruggeroepen. Het s.s. Orpheus, dat dezer dagen van Amsterdam aan het Hoogovenbedrljf arriveerde om aldaar een partij ijzer in te nemen waarmede het schip de reis inmiddels aanvaardde, werd kort na het vertrek naar een Oostzeehaven in verband met de troebelen al tlaar door de reederij teruggeroepen. Hel schip ar riveerde weer aan de hoogovens ten einde de ingeno men lading ijzer te lossen waarop het naar de haven van de hoofdstad opgevaren is. AMa orders afgewacht worden. P&»na* iwqjrj Aan de scheepswerven van Gehrc Waterhuizen en E. J. Smit 7» V'an heeft de Zweedsche reederij Svea te *^0* zer dagen de opdracht verstrekt tot h ho!|n d» een tweetal vracht-motorschepen van s ^0Uv' v- De aflevering van beide schepen to. t den uitgerust met 820 P.k. oëutz tv die ze in slaat moeten stellen om e van 11 knoopen te bereiken, zal in|S Vaar®«lht5i bruari van het volgend jaar moeten pUatf^ Het Nederlandsche VTachtmotorlchÏÏ aar'^t t.. maakte dezer dagen op het Noord».'?8' 381 br goed geslaagde proeftocht, waarna hofx 11301 fn drachtgevers, de reederij Janssen en ?or d« oL Haarlem van dc werf de N.V. Zaanland ?ndri;* bouw M(j. te Zaandam werd overgennm? tuig vertrok inmiddels voor de eerste Httvï:i. naar een Belgische haven om aldaar te?^ BENOEMINGEN DOOR DEN GEMEENTER"' In de a.s. Dinsdagavond te houden van den gemeenteraad zullen benoemd: a. een onderwijzer' aan^ü1 Wor^ cv.™! tmnr- tt T n t„.. 1 Qe openbin vergaderi. voorziening ïan df: hPnnnminn - den school voor U.L.O., ter turc, ontstaan wegens benoeming0 van' A. Wiedemeijer tot hoofd der school' h' derwijzer aan de openbare lagere school e^° toeneming van het aantal leerlingen en neel nan de Gemeentelijke Handelsavond» B. en W. bieden den raad hiervoorTS voordrachten aan: nm - 1. J. de Geus, onderwijzer aan de Oplaj^ school voor Examens en Handel, te AirX8" 2. K. H. Zijlman, onderwijzer aan de lJK? school te Groningen: 3. H. Korrelboom ondcru aan de openbare U.L.O.-school te Den h/ij b. 1. H. J. Hoekstra, Almelo, 2. D de r7' Dordrecht; 3. P. J. Valk 's Gravenhage. c. 1, directeur de heer A. Wiedemeijer; 2 w Nederl. taal en correspondentie J. W. K. de jjf 16 111TIIIHIHHÉ ZWEMMEN DE LAATSTE ONTMOETING DER ZWEMCOMPETITIE. De zwemcompetie nadert haar einde. Thans alleeen nog de zevende en tevens laatste compete ontmoeting in het Sportfondsenbad te Haarlem t Zondag 14 April. Die wordt georganiseerd dooi i Waterratten. De stand in de Junioren-heerenklasse is Ui» als volgt: HVGB 1016.4 pnl.; DWR 1035.3 pnt,;Zi Haarlem 1041.1 pnt.; HPC 1063.4 pnt.; VZV pnt.en Nereus 1103.9 pnt. Bij de dames is de stand als volgt: Nereus lffl] pnt.; VZV 1484.1 pnt.; DWR 1485.3 pnt; Kaar'-' 1496.4 pnt.; HPC 1573.9 pnt. en HVGB 1628.5 GYMNASTIEK K. T. K.RESERVES A. T. B. Voor deelneming aan den a.s. Maandag 011:9 leiding -van den heer W .F. "G. Bischot~te hor& keuze-wedstrijd, die zal'beslissen 0Ver de sar.ï stelling van de K. T. K. ploeg, welke 21 April. Amsterdam een wedstrijd heeft tegen Tie reserve ploeg van den A. T. B., hebben zich 16 turners a& gemeld, en wel 6 van Turnlust te Haarlem, 3 vu Bato, 2 van O. S. S., 1 van B. G. V., 2 van S. S.E en 2 van Turnlust te Beverwijk, UITVOERINGEN. A.s. Zaterdag geeft de Bloemendaalsche C-yj- nastiek Vereeniging een demonstratie-avond 2 Hotel Vreeburg te Bloemendaal, Hoewel het pi;, gramma vrijwel gelijk is aan dat van een uitvoerig moest de vereeniging van deze laatste afzien doorii mobilisatie. Ook Sparta te Velsen heeft van den oorlog 'j li,jden, want voor den eersten keer in zijn 35-jérI bestaan kan deze vereeniging in eigen huis, d.wz i het gebouw Concordia (dat door militairen bezet iij geen uitvoering geven. De jubileumsviering heeftr: 18 April in de zaal van „De Pont" plaats. Het pro gramma bestaat uit een gymnastiek-gedeelte, ea receptie en een revue-schets. Twee IJmuider vereenigingen zullen een uitvoe ring geven. Het betreft hier de T. V. IJmuiden ondï leiding van den heer F. W. G. Bischot en Gratis- Plato onder loiding van (ten heer P. Dijkstra op 5! April in Thalia te IJmuiaen. Medewerking verleen', een groep keurturners van den K. T. K. WANDELSPORT BLOEMBOLLENMARSCH VAN „DE VIERDAAGSCHE" UITGESTELD. Wegens de buitengewone omstandigheden zijn de bloembollenmarschen, georganiseerd do Haarlemsche Wandelsportvereeniging „De Vier- daagsche", uitgesteld tot Zaterdag 27 en Zonaal 28 April. KORFBAL HAARL KORFBALBOND. ADSPIKANT-WEDSTRIJDEN, Voor de na-competitie gaat Haarlem a, kant» pioen der eerste klasse, naar T.H.B.-juniortn. dat momenteel de eerste plaats in de tweede* klasse bezet. We veronderstellen, dat het eea spannende strijd wordt. Voor de tweede klasse ge wone competitie ontvangt Nieuw Flora. 0. K, ti Aurora gaat naar Meerleboseh b. Zaterdag word! gespeeld Onder OnsHaarlem b, Voor de derde klasse zijn twee wedstrijden vajt- gesteld A. Ready b—Haarlem c en O.K. c—S.V. 0. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 April Bevallen: 8 April: J. Govers—Berg d„ 5 April: M. de BellSchweitzer z„ M. C. Reh1,e^" Hulsebosch d.. 10 April: J. H. Hoekstra-van Dalen z., F. Zuid weg—Fabel d., P. M. A. van den Broek—Rhee z., S. Hart—Schouw d„ BaltusBuser z., 11 April: G. Kwarten-Vw Meeren d. Overleden: 9 April: N. A. Nouwland-W wijk 72 j., Minahassastraat. an Ondertrouwd: 10 April: F. J. H. M. Muller en M, A. T J. Haakman van den Bergh; J,Dijkeren 4. C. de Dood. H. C. Kamp en S. J. de Mon. Duret en J. C M Arnoldus- li April: E Zonne- !eld en J. H, Belterman Gehuwd: 11 April: H. Drupsteen en G.>" Graac. Hairr en G. Vos --- -

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6