Engelsche bommen vielen bij de „Prinses Beatrix" neer. Snoet eit So4 „M'n prinses werd geschaakt" en „De jungle-bruid". In de bioscoop De Pont draaien deze week twee interessante films, waarvan de eene de bekende komiek Joe Brown vertoont in een nieuwe, koste- lijk-humoristische creatie. Het verhaal van den jongsten bediende die een beroemde reporter werd in „M'n prinses wordt geschaakt" is als volgt: Virgil „Scoops" Jones (Joe E. Brown), een aan komend journalist, wordt door zijn hoofdredacteur, Hardwick (Russell Hicks) uitgestuurd om verslag uit te brengen van hel bezoek van aartshertog Julio (Harry Davenport), die het doelwit van vele mis lukte aanslagen is geweest. Het spoor leidt naar de haven, waar Julio weer eens ontsnapt aan poli tieke belagers door zich onverwacht in te schepen. Virgil volgt hem als verstekeling. Aan boord be vindt zich zijn rivaal, de correspondent Briggs (Paul Kelly), die dezelfde opdracht heeft. Midden op den Oceaan begeeft Virgil zich naar Julio's staatsiehut» waar hij Briggs" aantreft, dien hij voor den aartshertog houdt. Als Virgil zich be kend maakt levert Briggs hem als verstekeling uit en laat hem opsluiten, todat het Parijsche kan toor van zijn blad zijn vrijheidstelling verkrijgt, als de boot aankomt Vernemend dat de aartshertog naar een sanatorium te Vichy gegaan is, vliegt Virgil naar deze schuilplaats, waarbij hij- zich als patiënt ver momt. Als hij Briggs ontdekt, trekt Virgil zich terug op het uiterste hoekje van het terrein waar zijn rol stoel in botsing komt met een fiets, waarop de be koorlijke Amerikaansehe Jane Hamilton (Helen Mack) gezeten is Dien avond laat Virgil het werk in den steek voor de ro mantiek. Maar den volgen den morgen bij het ont waken komt Virgil tot de ontdekking, dat Briggs hem een vlieg heeft afgevangen. Briggs heeft na melijk ontdekt, dat Jane de echte Prinses Helen van-Latvan is, die sinds haar jeugd in Missouri woonde, doch thans naar Latvan is teruggekeerd om daar den troon te bestijgen. Voorts zal Helen aan het hoofd van den koninklijken stoet naar Latvan trekken, vertrekkend uit Groh. waar zij ver blijf houdt in de villa van den vroegeren eersten minister Strunsky. Helen voelt zich niet geheel gerust en neemt Virgil in vertrouwen, bekent hem haar liefde en vraagt Mrs. Virgil Jones te mogen worden. Be seffend, dat Helen met Prins Michael (Donald Briggs) moet trouwen, weet Virgil Helen ervan te overtuigen, dat haar plaats bij haar volk is. Bij het verlaten van de villa wordt Virgil ontvoerd en in een kelder opgesloten. Hij vindt Prins Michael, door een messteek doodelijk gewond. De stervende Michael dringt er bij Virgil op aan Helen, die reeds op weg -naar Latvan is» te redden. Virgil ."komt in actie. Hij weet zichzelf të bevrijden, belt zijn Parijsche kantoor op, dat, op zijn beurt de tegenwoordige Latvan-regeering om hulp schrijft Dan arriveert hij na een dolle jacht dwars door »t land, te voet, paard, per auto, fiets, motorfiets en hooiwagens precies op tijd om de moordenaars en Struncky hun verdiende loon te zien krijgen. Helen proclameert hij tot Mrs. Virgil Jones. In „De jungle-bruid" spelen Anita Page, Char les Starrett, Kenneth Thomson en Edie Borden de hoofdrollen in een spannend scenario, dat vertelt van een schipbreuk op de Afrïkaansche kust met al de gevaren aan zulke avonturen verbonden. SPEELTUINVEREENIGING „KINDERVREUGD" De jaarvergadering van de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd", welke gisteravond in het clubge bouw aan den Doodweg was belegd is door de uiterst geringe belangstelling niet doorgegaan. Vooral door de op de agenda voorkomende be stuursverkiezing en bespreking in verband met het 15 jarig bestaan van den Speeltuin is na gehouden stemming onder de aanwezigen door het bestuur besloten, geen beslissingen te nemen en de verga dering uit te stellen tot Dinsdag, 7 Mei des avonds 3 uur, voor welke bijeenkomst het bestuur meer be langstelling verwacht. 1 MEI-KINDERFEEST. De S.D.A.P. organiseert ook dit jaar weer een kinder-Meifeest, dat gehouden zal worden in het Thalia Theater. Evenals andere jaren heeft de Sociaal-Democratische Vrouwenclub de leiding op zich gfnomen. De konderen van modern georgani- seerden, van Varaleden en van den N.A.S.B., die den leeftijd hebben van 6 tot en met 12 jaar kunnen zich opgeven bij de volgende adressen: mevr. Boer, Enschedéplein 3; mevr. v. d. Harst, Mahusstraat 30, mevr. Dekker» van Wassenaerstraat 72, mevr. ter Haar, Frans Halsstraat 30, mevr. Fopma, Velser- duinweg 131 en mevr. Schaap, Groeneweg 39. De laatste dag van aanmelden is 25 April. Na dien. datum worden geen kinderen meer aangenomen. HINDERWET. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Van Leer's Walsbedrijven N.V., te Vel- sen-Noord om op/in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie A, Nos. 1188/1189, plaatse lijk bekend fabrieksterrein, haai', bedrijven te, mogen uitbreiden, met bijplaatsing o.a. van 4 ver warm ingsoveris, 1 stoomketel, 2 dieselmotoren en 109 electromotoren, door hen is toegestaan. De bloedtransfusiedienst. De bloedtransfusiedienst van het Nederland- sche Roode Kruis deelt ons mede: De artikelen in de pers, de propaganda in de bioscooptheaters, op feestavonden en uitvoerin gen, hebben tot resultaat gehad, dat zich onge veer 650 ingezetenen als donor voor den bloed transfusiedienst hebben opgegeven. Deze menschen zijn bereid zou onverhoopt ons land in den oorlog worden betrokken een deel van hun bloed af te staan om daarmede het leven van een soldaat of van een burger, die zwaar letsel kreeg, te redden. Binnenkort zal met het keuren een -aanvang worden gemaakt. Sommigen waren reeds ongeduldig, omdat zij, na hun beschikbaarstelling, niets meer hadden gehoord. Laat men echter het ongeduld nog even bedwingen; ieder komt aan de beurt. Een omvangrijke organisatie als van den bloed transfusiedienst kan nu eenmaal niet in enkele dagen geregeld worden. Het voorbereidende ad ministratieve werk en het werven van donors kost vëel tijd. Met deze 650 donors zijn wij er echter nog niet! Er moeten er nog 150 bijkomen! Moeten ook hier „de laatste loodjes weder het zwaarst wegen?." Wij hopen van niet. Nog één zetje en dan zijn we er. hebben dan het voor onze gemeente voor geschreven aantal d°n°rs bereikt. Daarom dit laatste beroep, op de welwillende ingezetenen, mannen en vrouwen, om zich als nog beschikbaar te stellen. Het gaat hier om een landsbelang! Men wachte dus niét. maar geve zich nog he den op bij zijn huisarts, of bij de volgende adres sen: IJmuider Courant, Kennemerlaan 42. Dagblad voor IJmuiden. Kennemerlaan 102. Mevr. A. C. Gi'oosmullerVoet, van Tuyll- weg 20. Witte Kruïsgebouw, Kennemerlaan 125. J. M. Jimmïnk, Julianakade 65. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg. A. Peek, Briniosti'aat 7. F. v. d. Enden Jr., Bloemendaalschestraat- weg 125. J. F. v. Leeuwe, Wülverderlaan 7. Dr. L. S. Limborgh Meijer, Zeeweg 337. M. W. Hellemons, Da Costalaan 6. Zooals Dr. Limborgh Meijer eenigen tijd ge leden in een persconferentie mededeelde, zullen de kosten van den bloedtransfusiedienst voor de gemeente Velsen 5 a 600 gulden bedragen. Wij zonden aan verschillende ingezetenen een circulaire met het verzoek een bijdrage te willen geven om dit bedrag bijeen te kunnen bren gen, Met grooten dank, in het bijzonder aan de groote bedrijven, die een flinke bijdrage hebben gestort, deelen wij mede, dat tot dusver f 350 werd ontvangen. Ook hier zijn we er dus nog niet! Mogen wij daarom nogmaals een beroep op u doen. geachte lezer? Stort, uw bijdrage vandaag nog op gironummer 363850 ten name van M. W. Hellemons te Drie huis. Ook het kleinste bedrag is welkom, omdat vele kleintjes één groot maken. DE COÖPERATIE „DE EENDRACT" IN 1939. Gezamenlijke omzetten meer dan XA millioen. Uit het jaarverslag over 1939 van de Coöpe ratie „De Eendi'acht" blijkt, dat de leuze van het varige jaar: „op naar de f 250.000", werkelijkheid is geworden. De gezamenlijke omzetten stegen in het verslagjaar tot f 257.244.28. Dit totaal werd bereikt in een boekjaar van 53 weken. Voor de verschillende af deelingen was de om zet: Bakkerij f 69.278.17 (v.j. f 65.569.32). Bak kerij-leveranties Uitgeést f 6926.46 (v.j. f 6500.30) Winkel ^lsen f 73.668.64 (v.j. f 70.186.35), Winkel IJmuiden-Oost f 65.604.55 (v.j. f 60.128.26) Manufacturen f 29.151.61 (v.i. f 24.458.44). Brandstoffen f 12.614.75 (v.j. f 8774.70) totaal dus f 257.244.23 (v.j. f 236.320.49) of gemiddeld per week f 4855.55 (v.j. f 4544.62). Ir. overleg en met instemming van commis sarissen stelt het bestuur voor, het overschot over 1939 als volgt te verdeelen: bakkerij 8 pet., krui denierswaren 4 pet. manufacturen 4 pet. brandstoffen, anthraciet per H.L. 15 ets en eierkolen per H.L. 10 ets. Verbruikers ontvan gen i pet. minder. De resultaten-rekening der verschillende af- deelingen wijzen de volgende saldi aan: Winkel I overschot f 4288.52, Winkel II overschot f 3807.58 Winkelbedrijf overschot f 8096.10, Bakkerij over schot f 6825.92, Manufacturen overschot f 1635.20, Brandstoffen f 1462.92. totaal f 18020.14. Na winstbelasting, afschrijvingen énz., blijft ter ver deeling een bedrag van f 13644.58. Ter inleiding van het verslag deelt het be- stuur.het volgende aan de>leden mede: Hoéwei het jaarverslag onzer coöperatie niet de plaats is voor uitvoerige economische sociale of politieke beschouwingen, dienen wij ons toch even te realiseeren. dat ons verslag een vredes- en een oorlogsgedeelte omvat. Hoe dreigend de wolken aan den internationalen hemel ook waren en hoe talrijk de verrassin gen van den z.g.n. zenuwenoorlog mochten zijn. tot Augustus heerschte er een toestand, waarbij ons land nog niet zoo rechtstreeks in het gevaar betrokken was als daarna. De oorlogsverklaring tuspchen onze machtige buurstaten bracht ook voor ons land de mobili satie en verdere groote moeilijkheden mee. In September de z.g.n. hamsterperiode, daarna de moeilijkheden met het transport, vervolgens de talrijke Regeeringsmaatregelen, welke ver band hielden met de distributie van een aantal artikelen en tenslotte, hoewel maar voor een ge deelte in dit verslagjaar vallende, de buitenge woon strenge winter met zijn ovei-vloed van sneeuw en ijs en zijn talrijke ongemakken. Al deze zaken zijn niet onopgemerkt aan onze vereeniging voorbij gegaan, maar brachten na tuurlijk tal van moeilijkheden met zich mee. De maatregelen, door. ons genomen om aan onverantwoordelijke elementen, meestal buiten onze vereeniging staande, te beletten groote hoe veelheden van sommige artikelen in te slaan, hebben goed gewerkt. Natuurlijk heeft er in die spannende dagen hier,en daar wel eens iets gehaperd, doch wij mogen constateeren, dat er ook bij onze leden besef was van de moeilijkheden, waarvoor ons bestuur, de bedrijfsleiding en het personeel zich geplaatst zagen. Dit geldt ook voor het sneeuw- en ijstijdperk, dat nu achter ons ligt, en waarbij het personeel bij den weg met buitengewone moeilijkheden te kampen had. Hier was vooral sneeuw de schuld van onge makken en vertraging. Gelukkig ontbrak het in het algemeen bij de leden en hun vrouwen niet aan begrip voor deze transportmoeilijkheden. Wij spreken dan ook onze waardeering uit aan het adres van die leden en vooral aan hun vrouwen, die in deze hun medewerking hebben verleend en de beseften, dat men onder abnor male omstandigheden geen eischen mag stellen, die onder de normale omstandigheden haast natuurlijk zijn. SUPP. VEREEN. „DE STORMVOGEL". Het bestuur der supportersvereeniging „De Stormvogel" zal de kaarten voor den interlandwed strijd HollandBelgië die a.s. Zondag gespeeld zal worden, in het stadion te Amsterdam uitreiken, a.s. Vrijdagavond van 89 uur in Hotel Willem Barendsz, waar tegelijkertijd moet worden afge rekend. BOOTTOCHT MUZIEKVEREENIGENG „JULIANA". De Chr. Muziekvereeniging „Juliana", welke vorige jaren op Hemelvaartsdag geregeld aan een concours deelnam» zal dit jaar dien dag anders doorbrengen. Besloten is om, in samenwerking met de Evangelisatie Noorder Kapel Haarlem-Noord, op Hemelvaartsdag een boottocht langs de Vecht naar Breukelen te maken. Berichten aan Zeevarenden. Schietoefeningen Hoek van Holland. Heden en morgen zal van 20 uur af worden geschoten met geschut. Van een uur voor den aanvang tot het einde der schietoefeningen zal beN den Nieuwen Waterweg een rood licht wor den getoond. Er wordt geschoten in een sector, begrensd door de richtingen - W. en N.N.W. ge trokken uit de semaphore tot een afstand van 6000 M. uit de kust en een hoogte van 300 M. Bij een der grenzen van den sector zal zich, nabij de territoriale grens, een vaartuig van de Kon. Marine bevinden. Dit vaartuig zal, behalve de normale verlichting, een rood rondom schijnend licht toonen van een uur voor den aanvang tot het einde der schietoefeningen, dezen sector vermijden, terwijl uit.loopende schepen, welke bestemming hebben beNoorden den Nieuwen Waterweg, hun route moeten nemen bezuiden de lichtbrulboei voor den Nieuwen Waterweg. Op het branden van de Nederlandsche kust lichten mag niet worden gerekend. De uitbreiding tankvloot. Zooals v/ij reeds berichtten voert de Stoom vaart Mij. „De Maas" iN.V. Phs. van Omme- ren's Scheepvaartbedrijf) te Rotterdam onder handelingen met de Standard Amerikaansehe Petroleum Compagnie N.V. te Den Haag over den verkoop van een tweetal tankschepen. Het betreft hier de tankmotorschepen Katendrecht en Woensdrecht. Beide schepen, welke in 1925 en 1926 gebouwd werden op de wei'f van de Mij Feijenoord te Rotterdam, m,eten resp. 5099 en 4668 bruto reg. ton. Opbrengst der loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden over de afgeloo- pen maand bedi'oeg f 19.320 tegen f 76.750 in dezelfde maand van het vorige jaar. Geraamd was voor de vorige maand een bedi'ag van f 66.666. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar bedi'ceg die opbrengst f 60.165 tegen f 218.364 over dezelfde periode van het voorafgaande jaar. De raming over de eerste drie maanden van het loopende jaar was f 200.000. Deze cijfers demonstreeren duidelijk de -ganf. van zaken in het scheepvaartbedrijf onder de huidige omstandigheden. Bedoeld voor een Duitschen onderzeeër „De stoomtrawler Prinses Beatrix is be schoten", heette het gistermiddag in IJmui den. Des middags was de trawler in IJmuiden aangekomen en „'t booze gerucht" verspreid de zich spoedig door de plaats. Inderdaad was liet ditmaal gelukkig niet veel meer dan een! boos gerucht, want alhoewel de bemanning van dezen trawler bommen in de nabijheid van hun schip heeft zien vallen en ook het geratel van machinegeweervuur hebben ge hoord, beschoten is de boot niet^ Ziehier wat schippér P. van Leeuwen ons om trent het gebeurde vertelde: Het was Vrijdagmiddag half vijf toen we vis- schende waren op 58 gr. N.B. en 3 gr. O.L. Het was in onze omgeving rustig en niets duidde er op, dat ook wij een avontuur zouden beleven. Noch oor logsschepen noch vliegtuigen hadden we gezien en zoo lagen we dien middag rustig aan het net. Totdat we vier vliegtuigen op ons af zagen komen. Dat vonden we natuurlijk lang niet prettig, maar toen we zagen, dat het Engelsche machines waren, waren we heelemaal gerustgesteld. Twee der vlieg tuigen vlogen door, maar de andere twee kwamen naai- oris toe, aan weerskanten van ons schip één. Ze bleven echter op 100 a 200 M. van ons af, maar toen ze dwars van ons waren, lieten ze elk twee bommen vallen, die met een geweldige explosie ont ploften. Dat was voor ons natuurlijk een onaange name verrassing, want het is in dezen oorlog nog nooit vooi'gelcomen, dat Engelschen het ons lastig maakten. Een van deze vliegtuigen verdween evenals de andere twee in Oostelijke richting. Plet andere kwam echter nog eens terug en loste daarna een salvo, ook al weer niet op ons schip, maar in de lengte op eenigen afstand van ons. Het was ons dui delijk, dat noch de bommen, noch het salvo uit het machinegeweer voor ons bestemd waren. Wat ze er dan mee voor hadden? Schipper van Leeuwen kon daarop geen antwoox'd geven. Het leek hem niet onmogelijk, dat de bom men bestemd waren voor een Duitschen onderzeeëi-, die dan vlak bij hem moet zijn geweest. Toen de machines dicht bij de Prinses Bèatrïx waren heeft men aan boord van den trawler nog voor alle ze kerheid de vlag geheschen. We hebben ons van den aanval niet al te veel aan getrokken, zeide schipper van Leeuwen nog en we zijn rustig op dezelfde plaats blijven visschen. Toen we de Libra zagen, zijn we vogr alle zekerheid toch maar bij elkaar gebleven. Op de thuisreis kregen we nog eens bezoek van een Engelsche machine en ook deze loste een salvo in de lengte op eenigen afstand van ons. We zijn toén gestopt en de Engelschman vervolgde zijn weg. En vanmiddag kwamen we veilig binnen en Vrij dag gaan we weer naar zee, zoo eindigdè de schipper zijn relaas. Beschermt onze plantsoenen! Een beroep op het publiek. Van gemeentewege wprden niet geringe uitgaven gedaan om het uiterlijk aanzien van onze plantsoe nen en beplantingen te verfraaien en hieraan uit breiding te geven. Duizenden bloembollen zijn uit gezet, vele jonge boomen geplant en grasperken ver nieuwd. De burgerij zal dit ongetwijfeld toejuichen en er een eer in stellen er het hare toe bij te dra gen, dat Beverwijk in het oog van plaatsgenoot en bezoeker een vriendelijken indruk maakt. Daarom worden de perken en beplantingen nog eens nadrukkelijk in de hoede van het publiek aan bevolen, in het bijzonder van de omwonenden. Men werpe niet achteloos papier of vuilnis op straat of in de plantsoenen, en kijke nooit wei'keloos toe, als andei-en boomen, planten, bloemen of gazons niet ontzien. Gaai'ne doet het gemeentebestuur hiei'bij een ex tra beroep op de ouders. Als de van nature aange wezen opvoeders van hun kinderen moet hen veel gelegen zijn aan de houding vair het jonge geslacht ten opzichte van openbare en particuliere eigendom men. Indien zij het kind goed voorgaan, het liefdé bijbrengen voor bloem en plant en het leeren als beschermer daarvan op te tréken, zal het kind dit gaai'ne aanvaarden en bewijzen de ouders het, op voedkundig gesproken, een weldaad. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE In de vacature van ouderling der Evang. Luther- iche Gemeente, ontstaan door het overlijden van den heer J. W. D. Schmïtz Sr. is voorzien door de verkiezing van den heer K. Schmidtz.'ln de vacante plaats van den heer P. van Eeuwijk is nog niet voorzien. De hclfl van Kokomo. Vermakelijke film in Luxor. Het Luxor Theater vertoont in hel nieuwe pro gramma als hoofdnummer de vermakelijke War- ner-Bros-i'ilm „De held van Kokomo" met Pat O'Brien, Joan Blondell en Wayne Morris. Het ver haal is ongeveer als volgt: Als Curley Bender zijn manager Billy Murphy volkomen verrast door een bokswedstrijd te win nen, verlaten Murphy en zijn meisje Doris Harvey, die beiden op Bender's tegenstander gewed heb ben, in gezelschap van trainer Eddie Black haastig de stad. Na een treinreis komen zij terecht in een rustig dorpje, waar. naar hot heette, een dorpssmid woonde met enorme boks- capaciteiten en die zij met een zakelijk bezoek willen vereeren. Als zij daar ar- riveeren, blijkt het, dat deze smid zoo juist een gevoelige afstraffing ontvangt van een boerenjongen Homer Baston genaamd. Murphy probeert nu op allerlei mogelijke ma nieren Homer over te halen een contract te teeke nen en met hem op tournee te gaan. De laatste weigert echter de boei'derij te verlaten, daar hij nog steeds hoop heeft, dat zijn moeder, die hem als kind hier achtei'liet, zal komen opdagen. De vindingrijk® Murphy weet na veel praten Homer over te halen met hem -mee te gaan en nadat c!eze jonge, veelbelovende bokser verscheidene wedstrijden heef gewonnen, komt Murphy toe- valligei'wijze in contact met Maggie, een drank zuchtige oude diefachtige vrouw, die hij Homer als .zijn moedervoorstelt. Homer staat het eerste moment perplex, maar aanvaardt haar niettemin dolgelukkig als zijn moeder. Een scène uit de komische film „De held van Kohomo". (Luxor Theater, Beverwijk). Maggiè maakt vrij spoedig van de situatie mis bruik en yerkrijgt na eenigen tijd de volledigë controle over haar „zoon's" geldmiddelen. Om hieraan paal en perk te stellen, halen Mur*- phy en Doris „Muscles", eeri gewezen minnaar vari Maggie erbij, ten einde pressie op liaar te kunnen uiloef enen,'maar „Muscles" én Maggie' spelen on der één hoedje en verkondigen, dat „Muscles" Ho- mex-.'s vader is! Homer's conditie woi'dt er hoe lan ger hoe slechter op. Allerlei komische situaties en interessante ver- wikkelingen ontstaan er, die natuurlijk leiden tot een gelukkig einde van~ deze amusante geschiede nis. Het tweede hoofdnummer is de spannende film .Havenkwartier". Jaarvergadering Kcnnemer Zwemclub. De Kennemer Zwemclub hield in het Kennemer Theater haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wekte de voorzitter, de heer H. A. J. J. v. d. Bei-gh de leden op het ver- eenigingswerk krachtig te steunen. Nadat de heer B. G. Luttikhuizen als secretaris van de polo-commissie een rapport had uitgebracht van de verrichtingen der K.Z.-zeventallen gaf de penningmeesteresse mej. G. Slotemaker, een over zicht van den finaneieelen toestand. De inkomsten hadden 204.49 en de uitgaven 183.62 bedragen. Met een batig saldo van 20.87 sloot dus het boekjaar. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende voorzitter, de heer. H. A. J. J. v. d. Bergh bij acclamatie herkozen. Tenslotte herinnerde de voorzitter nog aan den feestavond, welke op Zatei'dag 27 April in het Kennemer Theater wordt gehouden. Medewex-king aan dezen avond verleenen de humorist-conferen cier H. Reusink en de „Midnight Stars". HET JUBILEUM VAN ROOD WIT. Zondag wordt het tweede lustrum van de Sup portersvereeniging „Rood Wit" op feestelijke wijze herdacht met een feestavond in het Kennemer Theater. Opgevoerd wordt de cabaret-revue „Alles O.K.. Rood Wit!" door het. ensemble van Huib van Meurs. Medewerkenden zijn Henny Vera, Annie Stol, Huib van Meurs, Henk Smal, Leo van Norden, de acrobatische clown Up Kiki en Jimmy Stol, een jeugdige humorist. Muzikale medewerking ver leent het stemmings- en dansorkest ..The Marinuc- ci's". Wat «Ie tuinders kregn. Noteering van de groentenveiiing. Spinazie per kl. kist 5376 Sla per 100 krop 2.50 Sla per 100 K.G. 12 Rabarber per bos 7 Vi10 Raapstelen 1.603.20 Radijs 33.80 Aardappelen (klei) 3—3.80 Prei per K.G. 510 Uien per K.G. 1J4-—2^£ Witlof per K.G. 8—13 Knollen I per stuk 10 Knollen II per stuk 5 Langs de Lijn. VRIJDAG: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum II. Lijn 3: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12,20 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2,20 Nationaal programma, 4,45 Keulen, 5.20 Parijs. 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8 30 Keulen, 9.50 Brussel Fr. 10,20 Brussel Ned„ 10.45 Nationaal progr. 11.40 Keulen. Lijn 4: 8.Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal progr. 6.50 London Reg., 7.20 Nat. progr. Lijn 5: Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonpla- tenconcert. -^iikJ DE SPORT IN DENEMARKEX Internationale betrekt,;,, verbroken. Uit Kopenhagen: Besloten is, dat buil sportbeoefenaars voorloopig niet aan Denemarken kunnen deelnemen en dat v ^iai geen startvergunning voor ontmoeting j^r-^! tcnland kunnen kx-ijgen. Het verbod geld? H I voor demonstraties. Deze besluiten kot het feit, dat Denemai'ken voorloopig ,j - lleer op nale sportbetrekkingen heeft verbroken 1 Voor Nederland beteekent dit, dat aan d tijd geleden gedane uitnoodiging om enk v landsche zwemsters te laten deelnemen a tionale wedstrijden tc Helsingoer e'n and van Denemarken, geen gevolg zai kunnoT Ste^ gegeven. en Wofdö» Ca pe'n' jgbf WANDELSPORT BLOEMBOtLENTOCHT GAAT Doos Naar wij vernemen gaat de bloembollend 20 en 30 K.M., uitgeschi-even door de Haari Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" on 7^ 21 April door. Gestart wordt te hall' elf b i h?3-3 bouw van den H. K. B. aan de Tempeliersstraat PAARDENSPORT JACHTRIT MET LICHTE HINDERNISSEN Er is een combinatie gevormd van de leden - vereeniging »,De Ilaarlemsche Manége" te Haar'? „Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging" te g1 veld en Ruiterclub „Velsei'beek" te Velsen De commissie is als volgt 'samengesteld: A Bn' tenstein van „De Haarl. Manége", eere-voor?it<; V. Klep van „De Haarl. Hanège", voorzitter"® C. Doyer van „De Haarl. Manége", secretaris- Erens van de „Haarl. Rij- en Jachtverg.", S'E. commissaris en K. F. H. Maas Sr., van de Ruiter» „Velserbeek"» penningmeester. Als eerste gebeurtenis zal een jachtrit met liife hindernissen in de duinen van Zandvoort en o-. geving plaats hebben op Zaterdag 27 April v, jagéfmeester zal fungeeren de heer Klep en'sj Fieldmaster de heer Erens. Deze rit zal pl.m. anderhalf uur duren, bijzonder gebeurtenissen echter voorbehouden. Plaats vi samenkomst is bij „Kraantje Lek" te Overveenó middags half drie. Het eindpunt zal ook bij „Kraantje Lek" zijn Verder zal op Zondag 19 Mei een wandelrit geoi. ganiseerd worden. WATERPOLO OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Het IJH. Z. en P. C. uitgesteld De ontmoeting om het kampioenschap van Neder? land tusschen Het IJ en H,Z. en P.C., die heden.t» Amsterdam zou worden gespeeld, is wegens heffe! trekken der militaire veiioyen uitgesteld tot een ru. der te bepalen datum. /ClflEEP/ f T'JEINCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN 1 Volendam, 17 van Rotterdam te New York, ROTTERDAMSCHE LLOYD Tndrapoera, Batavia naar Genua 17 (3 n.m.) va Colombo. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 17 April Bevallen: 14 April: C. E. Verhagen-Heijthekker, z. 15 April H. E. M. Hofmans-Vermeer z. M. J. Kete laar-Merks, d. 16 April: A. Hankel-van der Velde, d. 17 April: J. M. Braak-Boersma, d.:- G. Mol-van Wermeskerken, z. J. van der Ham-- Klauwers, z. Overleden: 13 April: A. de Rooij, 73 j., TesselschadepL - 15 April: N. C. de Jong, 32 j. Gasthuisvest. - 16 April: T. H. Koehorst, 83 j., Spaarne. P. van Huiten, 80 j,, Vergierdeweg. Onderti'ouwd 17 April: J. S. van Es en K. Schmitz. J. van Koot en T. Meier, G. Ilbrink en A. M. Masee. T, C, van der Putten en J. van Dijk. D. H. K Grandia en M. de Jong. J. F. Rootlieb en C. A. Rijk, H. Willemse en A. Verzijlenberg. W. Podt en M. C. Sieraad. G. A. Hesselman en A. M. M. Handgraaf. B. van Luijk en C. M. van Dongen. F. C. Schultz en H. van Osnabrugge. A. G. Boon en T. Oosterhagen. J. Gouman en G. Jen- neboer. P. J. Storm en M. van Kampen. C. Huijzer en J. van Boekei. C. Hoogland en R. Terwal. J. F. Vos en M. J. Hilterman. AC. Dorst en A. Eggink. G. Koster en C. van Roon. Getrouwd 17 April: J. A. M. Reijnen en J. C. M. Boon; H. B. Beringen en I. M. Snel; J. van Elk en S. Blortk; G. J. Stap en J. Baas; P. B. van Galen en M. C. Knies; F. H. Germans en G. Derks; H. van den Heuvel en J. P. de Groot; H. N. Teeuwen en F. H. Zwartser, A. L. P. Dingjan en M. M. M. Nawrotzki, A. W. Roussou en A. H. Kuit; J. Sjoerds en H. F, t-Iardemeets: A. P. van Rooijen en M. P. van Delft; C. van der Neut en A. C. De Prie; P. H. A. Smit en A. M. Zui'haar; P. Voulon en S. A. van Glin steren; C. van Hengel en F. Sterk; A. Kruijd en F. Hartman: T. Bergman en A. C. Onneweer; H. A Staats en W. A. E. Meijboom. J. F. van der Meij en •T. E. Lambers. Getrouwd 17 April: A. A. M. Vierhout en M. C, A. C, Randoe. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 18 APRIL Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Frans Hals Theater: „De dag breekt aan 2.30, en 9.15 uur. Luxor Theater: „Vrouwen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zijn laatste jeugd". Op net tooneel: Indiaansch intermezzo Sioux Dakota's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Moordzaak Franchetti". 2.30 en 8.15 uur. Moviac' „Als het moedei-hart spreekt", 8.15 uuxv Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge°Pe behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en v 9 uur. VRIJDAG 19. APRIL Bioscoopvoorstellingen des middags en des avon Palace 2.30, 7 en 9.15 uur.) Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopew behalve Vrijdags, eiken werkdag vau 3—5 7—9 uur.. -

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2