„Gestolen Leven" en „Bulldog Drummond in Afrika". Het Thalia Theater vertoont deze week dc lang Verwachte film „Gestolen Leven" met de beroemde actrice Elisabeth Bergner in de hoofdrol. „Stolen Life" behoort tot die gave films, die door hun be trekkelijke zeldzaamheid een extra, dikke streep aan den balk verdienen. Elisabeth Bergner en Paul Czin- ner op hun best in een boeiend gegeven ten over vloede; het beteekent filmgenot van hooge orde, dal hier met nadruk in ieders aandacht aanbevolen zij. Een filmdrama dat den toeschouwer letterlijk van het eerste tot het laatste beeld in spanning houdt. -theater Elisabeth Bergner Het scenario is filmisch uitstekend opgezet. Onge meen boeiend is de episode waarin Martina haar zuster verliest en tot het ingrijpende besluit komt haar plaats in te nemen: de zeiltocht met den prach tig géfilmden storm (het camerawerk is trouwens de heele film door van de beste kwaliteit), de treffende scène in het ziekenhuis en onvergetelijke close-up van Elisabeth Bergner met den als in ontzetting over haar eigen gedachten sta renden blik. Bijzonder ver melding. temidden van zoo veel schoons verdient ten slotte nog de episode van de eerste ontmoeting tusschen Martina en Alan na zijn terugkeer uit Tibet, een episode van groote in nerlijke spanning, die zoowel voortreffelijk geschre ven als geregisseerd en gespeeld is. Hier moet naast Elisabeth Bergner ongetwijfeld Michael Redgrave, die de rol van Alan met groote soberheid, maar vooral in de slotscène indrukwekkend speelt, ge noemd worden. Zoo genuanceerd spel als zij in deze moeilijke dubbelrol van twee uiteenloopende ka rakters weet te géven, zag men van deze wonder baarlijke actrice, die bij alle talent ook nog de. gave van cTe eeuwige jeiigd schijnt te bezitten, nog nooit te voren. Meesterlijk is de wijze, waarin zij de slechts weinig uiteenloopende karakters van Sylvia en Martina realiseert. Dit is een edel spel van fijne nuances, dat door Czinner intelligent en met veel zorg wordt geregisseerd. Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia Theater „Bulldog Drummond in Afrika", een uiterst span nende detective geschiedenis. NIEUWE HOPPERZÜIGER VOOR GUATEMALA. Na op het Noordzeekanaal een gunstig geslaagden proeftocht gemaakt te hebben vertrok dezer dagen de nieuwe hopperzuiger Novio-Magum van hier naar Rotterdam. Dit vaartuig werd gebouwd op de werf van de firma Verschure Co.'s Machinefa briek te Amsterdam voor rekening van de N.V. Aannemersbedrijf v/h. T. den Breejen v. d. Bout te Berg-en-Dal (bij Nijmegen). Binnen eenige dagen zal de hopper van Rotterdam naar La Guaira (Guatemala) vertrekken, waar het, na aankomst, in dienst gesteld wordt ten behoeve van de uitbrei dingswerkzaamheden in de haven aldaar. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. ZEEGAT VAN VLISSINGEN. WIELINGEN. Naar 51 gr. 24 min. 52 sec. Nb. en 3 gr. 30 min, 18 sec. El. is verlegd de Elijkste zwarte lichtboei in de Wielingen. NOORDZEE. KWINTE BANK. LICHTBRULBOEI GEDOOFD. Ligging pl.m. 51 gr. 22.3 min. Nb. en 2 gr. 43.3 min. El. De lichtbrulboei van de Kwinte Bank is tijdelijk gedoofd. WIELINGEN. WRAKLICHTBELBOEI BRANDT ONBETROUWBAAR. Ligging pl.m. 51 gr. 22.6 Nb. en 3 gr. 5.4 min. EL De wraklichtbelboei van het wrak „Nippon" brandt weer doch is onbetrouwbaar. ZEEGAT VAN VLISSINGEN. BELGISCHE LOODSDIENST. Tot nader bericht wordt de Belgische Loodsdienst gedurende het geheele.etmaal als volgt uitgeoefend door- kruisende loodsvaartuigen op de volgende pos ten voor schepen, die als bestemming een Belgi schen Scheldehaven hebben of wel Vlissïngen aan willen doen als bijlegger voor orders of om te bunkeren. 1. Wielingen. Nabij lichtschip „Wandelaar" (pl.m. 51 gr. 22 min. Nb. 3 gr. 0 min. El). Deze post geeft ook loodsen voor Zeebrugge en Oostende af. Tusschen de lichtbrulboei „West-Hinder" en lichtschip „Wandelaar". 2. Oostgat. Nabij de Middelbank (pl.m. 51 gr. 44 min. Nb. 3 gr. 26 min. EL). JUBILEUM-FEESTAVOND VAN OLYMPIA. Thalia was weer vol. Het was ook nu weer, als op gewone Olympia- avonden vol in Thalia; feitelijk was het overvol, natuurlijk omdat het gisteren geen gewone avond maar een jubileumfeestavond was, met een beetje „De Nacht der Beslissing" en „Mr. Moto en de schat van 't Oosten' In de eerste hoofdfilm kunnen de bezoekers weer eens genieten van het meesterlijke spel van Pola Negri, die als Tessa Briichmann de hoofdrol in deze film speelt. Dc inhoud van deze film is als volgt: De zakenman Karl Brückmann is hertrouwd met Tessa, die hij in Peru heeft leeren kennen en mee genomen naar Duitschland. Zijn dochter uit zijn eerste huwelijk, Gissy, kan het zeer goed met haar stiefmoeder vinden en de beide vrouwen gaan als goede kameraden met elkaar om. Gissy ontvangt haar eerste uitnoodiging voor een bal, dat de Peruaansche gezant zal geven en de beide dames gaan samen een avondjapon voor haar koo- pen. Als zij uit het modemagazijn komen, zien zij een heer met een Zuid-Amerikaansch type, die Gissy zeer aandachtig opneemt. Tessa herkent in hem een vroegeren vriend uit haai- vaderland. Gaston Alvarez. Op het bal bij den gezant wordt Gaston Alvarez aan de familie Brückmann voor gesteld. Hij schijnt Tessa niet te herkennen schenkt al zijn aandacht aan Gissy. Hij danst een paar maal met haar en weet haar spoedig op een stille plek te brengen, waar hij haar kust. Woedend geeft het meisje hem een klap en loopt weg. Thuis geko men vertelt zij dit aan Tessa, die haar lachend ver telt, dat zij dit niet zoo ernstig moet opnemen. Als Gaston echter enkele dagen later een bezoek komt brengen, wil zij hem niet meer ontmoeten en gaat naar haar kamer. Gaston is nu met Tessa alleen, daar Brückmann een week voor zaken naar Lon den is. De herinneringen aan vroeger vormen een band tusschen deze twee menschcn en Gaston wil Gissy vergeten. Terwijl Brückmann weg is, komt hij iede- ren dag op bezoek bij Tessa en na enkele dagen be sluiten zij samen weg te gaan. Tessa zal een brief aan haar man schrijven, waarin zij hem alles ver klaart. Toevallig is Gissy in dc andere kamer en hoort haar stiefmoeder het plan voor de vlucht maken. Zij gaat naar haar kamer en kijkt lang naar het portret van haar vader, zij wil hem dit verdriet besparen en komt eindelijk tot een besluit Als Gaston weggegaan is hoort Tessa door de ra dio dat de D-trein LondenDover is ontspoord. In deze trein moet haar man zitten. Dit brengt haar tot bezinning en zij beseft, dat haar plaats bij haar man en stiefdochter is. Intusschen is Gissy naar Gaston gegaan. Zij zegt, dat zij hem liefheeft en met hem weg wil gaan, doch de oudere man doorziet haar en weigèrt haar offer, te aanvaarden. Beiden zien zij thans in, dat hun lief de eerlijk en zuiver is. Als Brückmann terugkomt, probeeren de beide vrouwen het gebeurde voor hem geheim te houden. De politie stelt echter een onderzoek naar Gaston Alvarez in, die verdacht wordt van oplichting. Nu komt Brückmann alles te weten, doch hij begrijpt en vergeet. Gaston blijkt onschuldig te zijn, maar hij is reeds vertrokken en Gissy weet zich te troosten met de gedachte, dat hij bij haar terug zal komen. In „Mr. Moto en de schat van 't Oosten" zijn de toeschouwers weer eens getuige van het karakte ristieke spel van Peter Lorre in een van zijn Mr Moto-creaties. Natuurlijk weer een film vol spanning en vol verrassingen. VIJFDE JAARFEEST „KLEINE KRACHT". De Christelijke meisjesvereeniging „Kleine Kracht" viert in. het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat haar vijfde jaarfeest. Daar voor deze jaarfeesten altijd zulle een overgroote belangstelling bestaat, heeft men deze viering ditmaal over drie avonden moeten verdeelen. Op den eersten avond, Donderdag j.L. was groep 1 aan de beurt, 23 en 25 April a.s. zijn het de beide volgende groepen, die dan feesten zullen. Dezen eersten avond was de zaal tot de laatste plaats bezet toen de leidster van de C. M. V. Kleine Kracht, mej. B. Karreman op de gebruike lijke wijze opende. Spr. gaf daarna een terugblik op hetgeen de vereeniging in de afgeloopen jaren verricht had, op de bazars, de jaarfeesten en Kerst vieringen. Spr. was erkentelijk voor de groote medewerking, welke de organisatie, door haar en andere dames geleid, mocht ondervinden van ouders en andere belangstellenden. Dit getuigde van een meeleven met het wel en wee van „Kleine Kracht", dat door Je leidsters op hoogen prijs werd gesteld. Daarna waren de kleinen aan de beurt, die frisch en vol animo een paar kinderliedjes ten beste gaven. De pianobegeleiding er van was, evenals bij de andere evenementen, toevertrouwd aan mej. Z. Visser, die dit werkje sekuur verrichte. Er waren korte tooneelstukjes, débutantjes, tableaux speelliedjes en wat er zoo meer op een feestje van „Kleine Kracht" ten beste gegeven kan worden. En alles genoot bij de jongeren zoowel als bij de ouderen van het publiek de grootste belangstel ling. Het deed de uitvoerenden zichtbaar genoe gen. dat zij zooveel applaus kregen. Het gevarieerde programma werd vlot afgewerkt, zoodat deze eerste van de trits avonden der viering van het. eerste lustrum der C.M.V. „Kleine Kracht" ongetwijfeld tot ieders tevredenheid verloopen is. Met samenzang en een ernstig slotwoord sloot men deze bijeenkomst. BRIDGE CLUB „IJMUIDEN". De return wedstrijd tegen de R.K. Bridge Club „Haarlem" vond jl. Woensdag te IJmuiden plaats. Evenals reeds te Haarlem het geval was, is het we derom beiden IJmuider teams gelukt een ruime overwinning, welke geen moment in gevaar was, te behalen. Hierdoor werd de toch reeds zoo volle prij- zenkast van B. C. IJ. wederom verrijkt met twee fraaie bekers, door beide besturen voor de winnen de vereeniging beschikbaar gesteld. De verstandhouding was bijzonder aangenaam en over en weer werden hartelijke woorden gewisseld. Ket was dan ook met algemeene instemming, dat ter stond besloten werd ook het volgend jaar een uit en thuiswedstrijd te spelen. De wedstrijd werd op NED. BOND VAN CHR. FABRIEKS EN TRANSPORTARBEIDERS. Druk bezochte jaarvergadering. In het Patronaatsgebouw hield gisteravond de plaatselijke af deeling van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders haar jaarvergadering. De vergadering waarvoor groo te belangstelling was. werd na het zingen van Ps. 256 met het voorlezen van Ps. 96 en ge bed geopend. Hierna richtte de voorzitter, de heer A. Krijger zich tot de aanwezigen.- Hij sprak daarbij over den tegenwoordigen lijd, dien hij een tijd noemde, waarin de leugengeest schijnt te triomfeeren. Indien men, zeide de heer Krij ger, op het wereldgebeuren zou zien en verder geen steun in het leven heeft, dan zou het er be droevend. tot wanhoop toe, uitzien. Verder sprak de heer Krijger over de kracht der organisatie waarbij hij het betreurde, dat er zoo weinig zijn die werkelijk iets voor het organisatieleven voelen. Spreker verheugde er zich over dat er zoo vele vrouwen aanwezig waren. Hij achtte de vrouw een belangrijken steun in het organisatie leven. Verder spoorde de heer Krijger de leden aan, om hun Christelijk beginsel in het leven uit te dragen en daarvoor pal te staan. Hierna was het woord aan den' secretaris tot het uitbrengen van zijn jaarverslag. Wat het le denaantal betreft, dit- is stationair gebleven. Verder bleek uit het verslag', dat het bestuur waar het de belangen der arbeiders betrof, niet stil heeft gezeten. Ook het financieele verslag getuigde van een gezond leven der afdeeling. Vervolgens was het woord aan den heer C. Noordzij als voorzitter van de feestcommissie die eenige inlichtingen over het feestprogramma gaf. Namens den Christ. Besturenbond bracht de heer J. Meije ring de gelukwenschen over; hij sprak tevens over de.plichten, die men als lid van den Christ. Bond heeft. Ter afwisseling verscheen op het tooneel, het Canadeesche vijftal, een aardig in termezzo, waarom hartelijk gelachen werd. Nadat het gelach eindelijk tot bedaren was ge komen was het woord aan den heer C. v. d. Wal, lid van het hoofdbestuur. In de eerste plaats sprak deze namens het hoofdbestuur, een woord van felicitatie. Hij hoopte dat het komende jaar een jaar van inner lijke versterking voor den bond mag worden. Ver volgens vestigde de heer v. d. Wal de aandacht op het internationale wereldgebeuren. In dezen moeilijken tijd heeft de Christ, arbeider een bijzondere taak. Wat men, bij de inrichtint van de afdeeling 26 jaren geleden niet had durven denken, is nu werkelijkheid geworden. De bond heeft hierdoor een defensieve taak ge kregen. opdat de gevolgen veroorzaakt door de internationale verwikkeling, niet in hun geheel op de arbeiders zullen neerkomen. Een definitief optreden is ook noodig om de vrijheid van ge weten te behouden. Het groote goed van de vrij heid staat heden in de branding en het gevaar bestaat dat de vrijheid wordt neergeslagen door het geweld en de dictatuur. Ernstig waar schuwde spreker tegen communisme en fascisme. Het gevaar voor deze stroomingen, zeide spreker, moet men niet onderschatten. Bij het opkomen van die machten moet de Chr. Bond zorgen dat, men een kracht is tenvoordeele der geheele sa menleving. Er dient gezorgd te worden, dat er één krachtig Christ, front komt dat krachtig tegen het anti-Christelijke kan opkomen. Het Christelijk beginsel is een kracht, die nimmer overwonnen kan worden. Spreker wekte de aan wezigen tenslotte op pal te staan voor beginsel en organisatie opdat, wanneer de tijd daar is, de organisatie zich kan doen gelden en tot verderen opbouw kan overgaan. Voor dezen opbouw wil men het niet zoeken alleen op menschelijk ter rein waarop veel teleurstelling voorkomt. Verder werd de avond, die in alle opzichten goed geslaagd is, gevuld met muziek, voor drachten en de opvoering van een blijspel. VERBETERING. In ons blad van jl. Zaterdag wordt in het verslag- over het Ziekenfonds „Velseroord" gesproken over het aanstellen van een heilgymnast masseur-mag netiseur. Dit moet zijn „medisch heilgymnast-mas- seur. Het ziekenfonds denkt er natuurlijk niet aan, zich met magnetisme te gaan bezig houden. R.-K. TOONEELVEREENIGING „KUNSTKRING" Voor haar laatste uitvoering in dit seizoen heeft de R.-K. tooneelvereeniging „Kunstkring" het oog laten vallen op een vlot en aardig blijspel, nl. het bekende werk van den tooneelschrijver Dom de Gruijter „In 'andermans schoenen", een werk, dat oor de gezelschappen, welke dit stuk speelden steeds een succes geweest is. De uitvoering er van zal Donderdag 25 April a.s. in den Thalia-schouwburg gegeven worden. .Kunstkring", dat altijd gewoon was uitsluitend voor zijn donateurs te spelen, maar door de ver anderde tijdsomstandigheden haar eigen tooneel- zaal moest afstaan, heeft thans in de groote zaal van het Thalia-Theater onderdak moeten zoeken met alle gevolgen van grootere uitgaven aan zulk een royalere ruimte verbonden. Zoodoende speelt de vereeniging thans ook voor hen, die geen do nateur der vereeniging zijn. Ook voor de opvaren den der marinevaartuigen en voor de militairen is deze uitvoering toegankelijk, zelfs tegen meer dan 50 pet. reductie op den gewonen entréeprijs. Zoo doende hoopt de penningmeester van het gezel schap, dat ditmaal de eindjes aan elkaar geknoopt zullen kunnen worden, d.w.z. de hoogere onkosten- nota van dit seizoen meer dan gewoonlijk gedekt zal kunnen worden. Door de amusementsvereenigingen wordt in dit oor hen financieel zoo veeleischerde seizoen een harde strijd om het bestaan gestreden. Laten we hopen, dat „In andermans schoenen" behalve een artistiek ook financieel een succes voor de R.-K. tooneelvereeniging „Kunstkring" zal opleveren. gymnastiek en de rest „De Vier van Tholen en Van door den heeTKlïebTer T.ipiv ppn nrnPrammpi-niimmpv rial in T.Tmiiirlpn :J Lier, een programma-nummer dat in IJmuiden altijd bijzonder in trek is, vanwege de reputatie van dit jolige kwartet. De aanwezigen werden welkom geheetén door den directeur den heer F. Chr. Smit, die er op wees dat toen de vereeniging werd opgericht zij 47 leden telde. Thans zijn het een half duizend, waarin 400 werkende leden zijn. Na zijn kort openingswoord werd het eerespeldje uitgereikt aan twee leden die 19 jaar lid der ver eeniging waren n.l. aan Anie Buding en leneke Smit. Verder kreeg Teune van Leeuwen het gouden speldje wegens haar uitstekende verrichtingen als turnster en behalen van het kampioenschap van den K. T. K. Annie Tol, de trouwe pianiste kreeg een geschenk. Het gedeelte van den avond voor de pauze werd geheel verzorgd door „de Vier", die dit deden zooals we dat van hen gewend zijn, vlot en vol jolijt. De leider van het kwartet Herman Tholen heeft er als geen ander slag van, een zaal vol menschen in extase en aan het zingen te brengen. Alles ging even vlot en na elk nummer was er een daverend applaus. De oefeningen der Olympianen, vooral die der dames, waren goed ingestudeerd en slaagden daar door uitstekend, zoodat de Olympia-vrienden en vriendinnen een genoegelijken avond hebben ge had, waarop een genoegelijk bal volgde. leid, die niet alleen kans zag terstond den einduit slag bekend te maken, doch hieraan zelfs al de score der diverse teams toe wist te voegen. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: IJmuiden I wint van R.K. Bridge Club Haarlem I met 254186 punten. IJmuiden IT wint van R.K. Bridge Club Haarlem II met 239194 punten. De resultaten der teams waren: IJmuiden I, team I wint met 7836 pnt.; team II verliest met 4660 pnt., team III wint met 4331 pnt., team IV wint met 7739 pnt. IJmuiden II, team I wint met 7550 pnt., team II verliest met 4954 pnt,, team III wint met 6547 pnt., team IV wint met 5043 pnt. GESLAAGD. Tc Amsterdam slaagde voor de Commissie van de Federatie voor Stenografie „Groote", snelheid 130 lettergrepen per minuut, onze plaatsgenoote mej. N. Verzijlbergh te IJmuiden (Oost). Voor het diploma Stenografie-Fransch van de Federatie slaagde mej. Corrie Schilder te Velsen. IJSBERICHTEN. In verband met den ijsgang zal het scheepvaart verkeer op de haven van Leningrad niet eerder dan op 5 Mei a.s. geopend kunnen worden. DE EENDRACHT CONCERTEERDE VOOR DE SOLDATEN. Voor een matig aantal belangstellende militairen werd gisteravond in de Centrale Cantine een re prise gegeven van de uitvoering van 30 Maart jl. door de Harmorüekapel „De Eendracht", welke uitvoering toen speciaal voor de burgers plaats vond. De soldaten, die aanwezig waren, daartoe uitge- noodigd door het burgercomité O. en O. voor Vel- sen-Noord en Zuid hebben van het prachtige con cert, dat wederom, trots het gemis van enkele in strumenten, op sublieme wijze door Gerard H. Boedijn en zijn mannen werd uitgevoerd ongetwij feld genoten, terwijl de wegblijvers voor de zoo- veelste maal weer eens ongelijk hadden. De avond werd geopend door den heer Th. Bruynzeels, die er zijn teleurstelling over uitsprak, dat het bezoek niét grooter was. Spreker weet dit aan een mogelijk minder goede distributie van de toegangskaarten door dè militaire autoriteiten, of wel gebrek aan belangstelling bij de militairen voor werkelijk goéde concerten en in derde instan tie het alleszins slechte weer. De heer Bruynzeels roemde de spontaniteit van de Harmoniekapel voor de soldaten te willen con certeeren, waarvoor hij de uitvoerenden dank bracht. Zijn wensch, dat èn de uitvoerenden èn de aanwezigen een mooien concertavond zouden hebben is ongetwijfeld in vervulling gegaan. Blok 11. A. 19. In blok 19 zijn nu alle slangen geplaatst by de brandweermenschen, wier woningen kenbaar zijn door een em. bord met roode letters op wit fond „Brandweer blok 19". Den bewoners wordt ver zocht goede nota te nemen van den dichtstbijzlir- den brandweerpost, Er Mordl thans druk gewerkt aan onze sehiiilloopgravcn. Een nagenoeg gereed, de rest volgt spoedig. Alhoewel „het groote publiek" er nog weinig van gemerkt heeft, blijkt het ons thans, dat er druk wordt gewerkt aan den bouw der schuil- loopgraven waarvoor, zooals men weel. f 10.000 is uitgetrokken. Feitelijk is, zoo vernamen wij van den directeur van Openbare Werken Ir. Verhoef, het benoodigde materiaal reeds gereed, welk materiaal bestaat uit betonnen platen, die alle reeds door de fa. Bleeker. „voor het ge bruik gereed", gegoten zijn. Het is nu nog maar een kwestie van het opstellen, waaraan natuur lijk het graven van den kuil, waarin ze opge steld moeten worden, voorafgaat. A 5PHAL T PAP/EP STEL DEEL J TON Pt A HATEA/ Schiiilloopgraaf in doorsnede. Het hierbij geplaatste plaatje geeft ee,n schuilloop- graaf in doorsnede te zien. Zoowel dè opstaande wanden als het dak bestaat uit betonnen platen, die met een bijzondere constructie op een eenvoudige wijze aan elkaar verbonden kunnen worden. Zooals men ziet worden dc loopgraven diep in den grond gebouwd hetgeen de veiligheid natuurlijk zeer ten goede komt. Deze diep-liggende loopgraven zijn mo gelijk dank zij onzen drogen bodem.- Aan beide zijden komen zitplaatsen. De lengte bedraagt onge- eer 18 M. zoodat er ongeveer zestig volwassenen kunnen zitten. In totaal kunnen er echter wel hon derd personen een onderdak vinden. Nabij de beide uiteinden komt een trap voor de beide ingangen. Ook de vloer bestaat uit betonnen platen*. Het opstellen van de eerste loopgraaf vereischt na tuurlijk den meesten tijd. Wanneer de arbeiders een maal „den slag te pakken hebben", gaat het vlug ger. De heer Verhoef rekent er op, dat nu één loop graaf per week klaargemaakt kan worden. Er is op gerekend, dat vo.or den bouw der loopgraven onge veer evenveel zand uitgegraven moet1 worden als er noodig is om ze af te dekken, d.i. ongeveer 1 M. bo ven het dak. De volgende loopgraaf die aan de beurt is is die nabij het Oosterduinplein. BURGERLIJKE LUCHTBESCHERMING. Blok 13 vergadert met de leiders der afdeelingen. Den 17den April. wérd. ten huize van,den Blok- leider van Blok ll-A-13 (IJm. straatweg) een be spreking gehouden met betrekking tot het nemen van verschillende maatregelen in het Blok. Aan de hoofden van brandweer E.H.B.O., ver bindingsdienst en waakdienst werden de armban den met opschriften verstrekt om deze uit té rei ken aan de onderscheidene leden der genoemde ploégen. Binnenkort zullen op een twee-»- of-driétal plaat sen in het blok brandweerkasten -wórden opgehan gen met materiaal voor net blusschen van branden van kleineren omvang. Dit materiaal is geschikt om op iedere huiswaterleiding te worden aange sloten. De sleutels der kastjes zullen aanwezig zijn in de huizen, wa^ar de kastjes zijn aangebracht. Zoo spoedig mogelijk worden aan de woningen van blokleider, plaatsvervangend blokleider, E. H. B. O.-post, brandweerpost, enz. borden aange bracht, die de diverse bovengenoemde functies en diensten aanduiden, zoodat iedér in het blok kan weten, waar zich, zoo noodig, te vervoegen. Die maatregelen worden genomen, welke mét het oog op de beschikbare gelden mogelijk zijn. Het blokbestuur zou gaarne nog meer doen, doch de finanoiën laten niet veel ruimte voor verdere maat regelen. Het bestuur dringt er bij alle blokbewoners nog eens op aan, getrouw de bonnen te koopen, die door de ijverige incasseerder^ regelmatig worden aangeboden. Naarmate de middelen het toestaan, kunnen de werkzaamheden worden uitgebreid. Het bestuur ondervindt van velen in allerlei op zichten daadwerkelijke medewerking, waarvoor het zeer dankbaar is; financieele steun moet ech ter blijven vloeien, want er is steeds nog veel noodig! Een gunstig jaar voor de Coöperatie. Dividend in alle afdeelingen. Gisteravond vond in het vereenigingsgebouw van den R.-K. Volksbond de jaarvergadering plaats van de Coöperatie „De Eendracht", welke bijeen komst, evenals andere jaren, een groote belang stelling, had, echter niet naar evenredigheid van het leden-tal. Een deel van de zaalruimte bevatte als propaganda-materiaal een tentoonstelling van manufacturen, meubelen, huishoudelijke artikelen en lederwaren. De vergadering stond onder leiding van den 2en voorzitter, den heer A. G. Keuter, die de aan wezigen welkom heette en dit speciaal deed ten aanzien van de eigenlijke steunpilaren der Coöpe- atie, het groote aantal darpes. Nadat de heer Keuter in het kort de internationale omstandighe den had gememoreerd, en de gevolgen, waarvan ook de terugslag op het werk van de organisatie valt, wijdde hij enkele woorden aan het jaarver slag, dat in ons blad van gisteren is vermeld. Vervolgens schetste spr. de benoeming tot be drijfsleider van den heer J. Stark, waarvan hij overtuigd was, dat hiermede voor de Coöperatie een goede keus was gedaan, temeer daar de heer Stark als voorzitter getoond heeft hart voor de zaak te bezitten. Tenslotte wenschte de heer Keuter, dat ook deze belangrijke vergadering weer mocht bijdragen tot den bloei van de Coöperatie. Het bestuur deelde mede het plan te hebben een excursie naar de- gebouwen van de Handelskamer te Rotterdam te organiseeren, waarvoor de bedoe ling is een spaarsysteem te scheppen teneinde een zoo groot mogelijke deelneming te krijgen. Tijdens de behandeling van de rekening en ver antwoording over 1939 hadden bestuur en bedrijfs leiding huldebetuigingen in ofitvangst te nemen voor de wijze, waarop het beleid was gevoerd en het verslag samengesteld. Van den heer M. P. Visser kwam bezwaar tegen den hoogen post afschrijving débiteuren. De heer D. Zalm maakte bedenkingen op de langdurige vacature van den voorzitter, terwijl deze voorts in lichtingen vroeg over de mutaties van het perso neel. De voorzitter en de bedrijfsleider beant woordden uitvoerig de opmerkingen en vragen, waarbij tevens woorden van waardeering en hulde tot het personeel werden gericht, dat zich, vooral door de moeilijkheden bij het uitbreken van den oorlog, van zijn beste zijde heeft doen kennen en veel werk heeft verricht. Met algemeene stemmen werden de rekening en Vrijdag 19 April: Vak II. Wijk A (IJmuiden). 20.30 ÜUr. havenstraat. Bespreking brandweerplopo Docent J, M. Heijkoop. gen- Wijlt Vak II. Wijk B (TJmuiden-0„st)1 20 m straat. Oef. Verbindingsdienst. Docent H 20.15 uur: Lorentzstraat. Vergadering ni Vak III (Santpoort). 20 15—22 uur: Bu 14 2. F. Besprekingen en inlichtingen. reau Scho-j 20—22 uur: Kleuterschool Wiistelaan oef. voor gedipl. E. H. B, O. Docent Dr 1'w M®shsll' verantwoording over 1939, alsmede de b 1 verlies- en winstrekening goedgekeurd 4 dividend overeenkomstig het voorstêf'va^v' stuur, werd bepaald, nl. voor de bakkerij0 en kruideniers-bedrijf en manufacturen e?P 4 Voor den brandstoffenhandel zal 15 en 10 4 M. H.L. worden gerestitueerd. De niet-leden kers zullen 1 pet. minder ontvangen. Voo/vT'^" Noord zal de uitbetaling van het proce t plaats vinden op Dinsdag 23 April, des van 2 tot 7 uur en voor IJmuiden on Woensdag 24 April a.s. 1<3e Urea Door de aanbieding van een kop Hal» t- gebak en sigaren, wat door de aanwenen werd geapprecieerd, kreeg de vergadert» pauze een nog meer geanimeerd karakter De bestuursverkiezing had tot resultaat d aanbeveling van de heeren J. Heyligers Sr Hóoyberg de heer A. G. Keuter bij'^cclamati1 ,C' voorzitter werd befioemd. De heer Keuter h hierop de vergadering dank voor het in hein stelde vertrouwen en deelde mede zijn bestek ?t' ten le zullen geven aan den bloei der CoSn#??" ïn plaats van den heer H. W. Clazing, aftfj! werd in het bestuur gekozen de heer J Verba terwijl na herstemming de heer D. Jaape tot r missaris werd benoemd. SANTPOORT HET PROGRAMMA VAN R. C. BREDEltOnP Brederode speelt a.s. Zondag: Bloemendaal 2Brederode 1 10 uur. Brederode 2V.S.V. 5 10 uur. Brederode Jun.Kennemers Jun. 12 ui Zaterdag: Brederode adsp.V.S.V.-adsp. 3 uur. yertd 1 «sus 10 K CASTRICUM MIJN ONSCHADELIJK GEMAAKT. Woensdagavond te c.a. half aeht constateerde di hier gelegerde kustwacht de aanwezigheid van drijvende mijn van onbekende rationaliteit hoogte van den Zeeweg, 2 mijl uit de kust. Ee; schot van een mijnenveger wist het gevaarte on schadelijk te maken, dat met een hooge vuurzf explodeerde. CONFERENTIE JEUGDHERBERGOUDERS; In de afgeloopen week herbergde cle jeugdhor- berg „Koningsbosch" een 30-tal jeugdherberg ouders uit alle deelen des lards, die onder leidir? van de' Ned. Jeugdherberg Centrale de noodige leiding ontvingen. O.m. hield de heer Fa'oer Amsterdam een tweetal lezingen over psychologe aan welk onderwerp ook de heer J. F. Haeck, stuurslid van de N.J.H.C. en directeur van Hervormd Weeshuis te Amsterdam, een mid lezing wijdde. .Onder leiding van den heer P. Duinker. technisch ambtenaar bij hét- P.VLW maakte men een interéssante excursie door he; duingebied. De heeren Klok en Van Elven licht ten met woord, film en projectie het duinlandschap toe. De heer Meilink, secretaris der N.J.H.C., hield een lezing over heemkunde, de heer Reinders over volksmuziek. Voorts werden voordrachten gehouden over jeugdherbergtechnische aangelegenheden, huis houdkunde, voedingsleer enz. Een zeer geslaagd? lezing, die voor.de betrokkenen van groote waarde mag worden geacht. TREKKERSDAG. De Nederl. Jeugdherberg Centrale organiseert in een 30-tal jeugdherbergen op Zaterdag 20 April een „Trekkersdag", opening van het seizoen ec „inzegening" van nieuwe leden. Ook propagandis tische doeleinden worden met dezen trekkersdag nagestreefd- Ook de jeugdherberg te Bakkum doet aan dezen trekkersdag mee. De heer Drs. Joh. Benders 1 het bestuur der jeugdherberg, zal een kort woord spreken, een gramofoonplaat met een korte rede van Dr. Van Zinderen Bakker, voorzitter van den Raad vam-Toezicht en Advies der N.J.H.C., en met een nieuw trékkerslied, zal worden gedraaid. De nieuwe jeugdherbergfilm van de Centrale zal wor den vertoond. Voorts vermeldt het programma een „trekkers- test", die een onderzoek instelt naar de bekend heid der gasten met hun eigen land, samenzang, voordracht", leekenspel enz. Een feestelijke brood maaltijd op Zaterdagavond zal de trekkersdag 1 nen. Koriingsbosch Ls geheel volgeboekt en ver wacht ook van belangstellenden veel bezoek, Een K. V. V. opgericht. Het voorloopige comité tot oprichting van een afdeeling van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers heeft gisteren in café Beentjes een vergade belegd om te komen tot oprichting van een afdee ling van het K.V.V. De zaal was geheel bezet. 0.m, waren aanwezig de burgemeester en wethouders der gemeente. Van het hoofd van het Roode Kruis en het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst was bericht van verhindering ingekomen. Burgemeester Sloet deelde mede, dat ter plaatse reeds een afdeeling Vrijwillige Burgerdienst, onder voorzitterschap van ds. Kriiger, bestond, waarbij ook vrouwen waren aangesloten. Deze zouden, zoo men tot oprichting van een afdeeling van het K. V. V. zou komen, naar deze organisatie kunnen overgaan. Dr. Aukes, voorzitster van het voorloopig comité, zette een voorloopig programma uiteen. Men zou regelmatig met de overheid samenwerken. E<m onderscheid zou worden gemaakt tusschen actieve en passieve leden, waardoor vrijwel iedereen Ha zou kunnen zijn en aan het doel meewerken. Mej. C. Bletz van het hoofdbestuur van het K.V.V., u» Amsterdam, deed mededeelingen omtrent de werk zaamheden van het K.V.V. in Amsterdam. Verscheidene dames gaven zich daarna op ais Ha van de nieuwe organisatie. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL- Vrijdag 26 Januari zal de jaarlijksche ouaera\?' van de Christelijke School gehouden w°m Spreker voor dezen avond is de heer ^aam' van het onderwijzend personeel, die zal spre over het onderwerp .Gehoorzaamheid". Verder zullen de leerlingen van de hoogste Kj se eenige voordrachtjes doen. Na afloop van vergadering, die in het Ned. Hervormd gebouw aan de Oostervyijkstraat gehouden zal den, zal er gelegenheid zijn in het schoolgeoo het werk der kinderen te bezichtigen. i

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2