Behoud van den vrede en bevordering van de veilig heid in Zuid-oost Europ a. De Duitsche inval in Noorwegen. $flAND STREEFT, ALDUS pUBERLAIN, NAAR: Mobilisatie ernstig gesaboteerd. KONING HAAKON: PROGRAMMA fpXG 19 A P R I E 194Ö der economische trekkingen met Balkan- [jlbreiding landen. j, Donau Rritsche minister-president, Chamberlain, Df. Donderdag in het Lagerhuis gesproken Hp te Londen gevoerde besprekingen met CV'en Ische diplomatieke vertegenwoordigers Zuid-Oost Europa. Hij zeide hierover: in Ankara en de gezanten mhassadeur in Ankara en ae gezanten 58 RpM-ado, Boekarest, Boedapest, Sofia z te zijn '>:ne' iffrokken' of vertrekken uit het Vereenigd i k om terug te keeren naar hun post, na aan dit land voor het plegen van over ly ongeveer negen dagen dat zij hier zijn ge- ihPbben zij onder voorzitterschap van den mi- «m buitenlandsche zaken de op den voor- J frpdende problemen bestudeerd, welke zich En door den toestand in Zuid-Oost Europa. Sssadeurs in Rome en Moskou, die zich ook aftand bevonden, hebben deze besprekingen bij- De hoofden der betrokken missies, die - jn audiëntie ontvangen zijn door den Koning, «Lnook de gelegenheid gehad, mijzelf, den mi- ■oor de economische oorlogvoering, den •U voor de inlichtingen en andere leden van '5'net te ontmoeten, met wie zij de problemen waarbij deze ministers in het bijzonder Vertegenwoordigers van Zijne Majesteit heb bic de gelegenheid gehad van Lord Swinton een rht te krijgen van de nieuwe handelsmaat- c:^'ü van het Vereenigd Koninkrijk en de werk ten die deze het voornemen heeft uit te 2 om'de handelsbetrekkingen tusschen dit 17® de staten van Zuid-Oost Europa tot ontwik- S,n; te brengen en blijvend op een breedere basis i «tellen Deze beraadslagingen,die thans geem- j ziin 'hebben het bewijs geleverd voor de groo- belangstelling, die de Engelsctje regeering heeft aanzien van deze landen. Het doel dezer besprekingen is geweest om in overeenstemming met de vastgestelde politiek der Engelsche regeering den vrede te behouden (n de veiligheid te bevorderen in den Balkan en de Donaulanden. x Geen enkele van deze staten, tusschen welke de geallieerden onderling begrip wenschen te lien toenemen, heeft eenigerlei reden om te vreezen dat de geallieerden of hun strijdkrach ten ooit hun onafhankelijkheid of integriteit lullen bedreigen (toejuichingen). Op econo- Huiszoeking bij gewezen Joego-Slaviscli premier. Documenten in beslag genomen. Ook Zwitserland paraat. Toestand wordt hier overigens iets gunstiger beoordeeld. PiletGolaz, de president der Zwitsersche fe deratie en generaal Guisan, de opperbevelhebber van het leger, verklaren in een decreet, hetwelk de maatregelen in geval van een inval bij ver rassing behandelt: ..Wij zullen overal energiek aanvallen". Alle soldaten, die met verlof zijn, zullen onmiddellijk worden teruggeroepen. Alle militaire voertuigen en trekpaarden zullen on verwijld gemobiliseerd worden". Het decreet bevat ook maatregelen tegen parachutisten, sa boteurs en popagandisten, die den vijand die nen. Men verklaart dat het uitvaardigen van dit decreet niet op een slechter worden van den toe stand wijst. Men is van meening dat de situatie iets gunstiger is geworden. Guerilla-oorlog ligt de Noren niet misch terrein zijn de besprekingen gevoerd op de basis, dat het de politiek is der Engelsche regeering haar betrekkingen met deze landen zoodanig uit te breiden dat zooveel mogelijk een duurzame toeneming van den goederenruil verzekerd wordt. Het lid der Labour-oppositie, Henderson, nam na de verklaring van Chamberlain het woord: „Mag ik vragen of het antwoord van den premier ook beteekent dat iedere bedreiging voor de vrijheid en de onafhankelijkheid voor elk der zuidoostelijke naties een zaak van groote bezorgdheid zou zijn voor de Engelsche regeering?" Chamberlain antwoordde: „Ik heb de bezorgdheid tot uitdrukking gebracht, die de Engelsche regeering gevoelt voor den toestand op den Balkan en haar wensch om den vrede te bevorderen en veiligheid te vestigen in die gebieden". Met vereende krachten zullen wij het vaderland heroveren. Duitsche vliegers boven Zweedscli gebied. Door luchtafweer beschoten. STOCKHOLM, 19 April (Zw. Tel. Ag.) Of ficieel wordt medegedeeld: Vanmiddag zijn Duitsche vliegtuigen over de aan het Vanermeer gelegen stad Karlstad gevlogen. Om 18.47 werd luchtalarm gemaakt en dit duurde tot 19.30. Het luchtafweergeschut opende het vuur. Vliegtuigen werden ook waargenomen boven andere plaatsen langs de Zweedsch-Noorsche grens, van de provincie Jaemtland tot de Westkust van Zweden. Het luchtafweergeschut kwam in actie. De meeste vliegtuigen keerden 'naar Noorseh ge bied terug, doch een verdween in Zuidelijke rich ting. Stoyadinowitsj. Te Belgrado heeft de politie een huiszoeking verricht in een villa, welke eigendom is van den vroegeren Joego-Slavischen minister-president Milan Stoyadinowitsj: Naar vernomen wordt is een groot aantal documenten in beslag genomen. In den afgeloopen nacht zijn uit auto's nationaal- socialistische propaganda-biljetten verspreid, on geveer op het oogenblik, dat de regeering de krach- tigen bepalingen tegen de vreemdelingen heeft ge publiceerd. Zweden blijft Finland steunen. Met industriëele producten en grondstoffen. Niettegenstaande de geïsoleerde positie van Zwe ien zal dit land Finland blijven helpen bij het op bouwwerk, aldus een Reuterbericht uit Helsinki. Dit hebben twee Zweedsche afgevaardigden ver klaard, die gisteravond uit Zweden zijn gekomen om een onderzoek in te stellen in Finland, naar wat dit land noodig heeft. Zweden kan Finland piet financieel steunen, doch wel kan het zekere industrieele producten en grondstoffen zenden, *dke Finland noodig heeft. Ontploffing op Zweedsche veerboot. Tweede binnen een week. De Radiozender van Stockholm heeft medege deeld dat zich aan boord van de veerboot, welke «e verbinding onderhoudt tusschen Nyborg en Korsor een ontploffing heeft voorgedaan, de tweede van deze week. Het verkeer tusschen Nyborg en Korsör en tusschen Aarhus en Ka- hmdborg is stopgezet. Koning Haakon. STOCKHOLM, 19 April (Havas) Konmg Haakon van Noorwegen heeft een proclamatie uitgegeven, waarin hij zegt: De regeering, die majoor Quisling te Oslo heeft gevormd op het tijdstip van de Duitsche bezetting, is teruggetrokken en met voldoening kan geconstateerd worden dat het plan tot vorming van een ministerie van strijd tegen het grondwettige ministerie mislukt is. Noor wegen heeft slechts één regeering. De regee ring, die benoemd is door den Koning en het vertrouwen van het parlement gepict. De vorming van een bestuursraad te Oslo, die ten doel heeft het bestuur uit te oefenen over de door de Duitschers bezette gebieden, vindt zijn ver klaring in den feitelijken toestand, een toestand welke geschapen is door ruw geweld, waarmede de wettige rechten van het land geschonden zijn. De raad weerspiegelt in geenerlei opzicht den volkswil en in de wetten is er geen enkele basis voor. Doch hij maakt-het mogelijk min of meer de rechten der bevolking te verzekéren gedurende den tijd, dat vijandelijke troepen overb epaalde deelen van het Koninkrijk regeeren. De bestuursprero- gatieven zullen door de Koninklijke regeering her nomen worden naar gelang de regeering de daad werkelijke macht in deze gebieden zal herkrijgen. Alle burgers moeten er zeker van zijn dat de Koning en de ministers met alle kracht er naar zullen streven den invaller uit het land te ver drijven en zoo spoedig mogelijk de vrijheid en onafhankelijkheid van Noorwegen te herstel len. Het is de plicht van alle Noren hieraan mede werken, als zij zich werkelijk Noren willen blijven noemen. Met vereende krachten", aldus besluit de Koning, „zullen wij de vrij heid van het vaderland heroveren en zullen de Noren opnieuw hun lot in eigen hand hebben". Italië en Duitschland wisselen militaire experts uit. ROME, 19 April. Uit het officieele commu niqué, dat gisteravond uitgegeven werd en dat aankondigde dat op het oogenblik militaire experts en technici tusschen Italië en Duitschland worden uitgewisseld, maakt men op dat weldra nog meer Duitsche militaire missies hier zullen komen. Men verklaart in gezaghebbende kringen dat de missies samengesteld zijn uit technici uit elk onderdeel van het leger. In verband met de gebeurtenissen van de laatste dagen op den Balkan krijgt de uit wisseling van deze missies een speciale beteekenis, daar gedurende de laatste paar maanden Italië haar belangen met Duitschland in den Balkan heeft uit gebreid en Duitschland aanzienlijke diplomatieke hulp heeft verleend bij het economisch en politiek beïnvloeden van dat gebied. Indien er ooit kans heeft bestaan- Italië aan de zijde van de geallieer den te krijgen, dan is deze thans definitief ver keken, daar Italië zich in den Balkan zoo aan Duitschland heeft gebonden, dat het zijn politiek thans niet zou kunnen veranderen, zonder daarbij zwaar te verliezen, hetgeen Italië zeker niet van plan is. (United Press) De controle op den Donau. (Van onzen correspondent). STOCKHOLM, 14 April. Instemming te Londen. Te Londen gepubliceerde telegrammen doen het belang uitkomen, dat in talrijke Europeesche hoofd steden wordt gehecht aan het besluit der interna tionale Donaucomrriissie betreffende controle op den Donau, zoo meldt Reuter. Men komt tot de conclusie dat het initiatief tot het door de commissie aangenomen voorstel is uit gegaan van Roemenië en gesteund door Hongarije, Bulgarije en Joego-Slavië. Roemenië heeft toen het voorstel namens de Donaustaten bij de commissie ingediend. Het blijkt ook dat Duitschland op de vergadering niet was vertegenwoordigd. Volgens een Fransch bericht uit Boekarest wordt de overeenkomst tusschen de neu trale landen aan den Donau beschouwd als de eer ste werkelijke demonstratie van eensgezind op treden in dit gebied. De diplomatieke correspondent van Reuter schrijft: Het besluit van de internationale Donaueommis- sie betreffende het nemen van speciale voorzorgs maatregelen voor de controle op het verkeer op den Donau is te Londen goed ontvangen. Het is van be lang, niet alleen van een economisch en scheep vaartstandpunt, omdat de rivierhandel tusschen de aan de rivier liggende staten en naar de Zwarte Zee wordt verzekerd, maar ook op grond van zijn politieke gevolgen. Het belangrijke besluit, dat de gemeenschappelijke belangen der oeverstaten betreft, is met algemeene stemmen genomen. De Hongaren en Roemenen zijn het eens met de Joego- Slaviërs en de Bulgaren over de verdediging van hun rechten in hun eigen wateren en zijn eensge zind vastbesloten deze wateren vrij te houden van invloed of optreden van den kant der oorlogvoe renden. De overeenkomst vormt een duidelijke stap tot handhaving van den vrede in het Zuid- Oosten van Europa. Volgens de verhalen van Zweedsche reporters, die nu plotseling tot oorlogscorrespondent in Noor wegen gepromoveerd zijn, fietst daar in het Zuid- Oosten. in het zoo schoone gewest Ostfold, een patrouille van tien jonge Duitsche soldaten rond, die al-maar stationnetjes en bruggen, dorpen en kruispunten en grensposten bezet, zonder dat er noemenswaard voor gevochten hoeft te worden. Zou men de meest fantastische van die verhalen mogen gelooven, dan zouden die Duitschers er al in geslaagd zijn op de fiets half Ostfold te occupee- ren, maar men doet verstandig die verhalen met vele korrels zout-te nemen, want Ostfold is uitge strekt en een patrouille van tien man kan moeilijk meer dan vijf punten bezetten, wanneer zij op elk punt een post van twee man plaatst, wat wel het minste is, wil men van bezetting kunnen spreken. Waarschijnlijk treedt de befaamde patrouille van tien fietsende, jonge Duitsche soldaten in ver scheidene exemplaren op, zijn er van Halden er Sai-psborg uit patrouilles in verschillende richtin gen gezonden om het terrein te verkennen en be paalde punten te bezetten, maar daarmee veran dert niets aan het feit. dat de Duitschers bij dit werk weinig of geen tegenstand ondervonden heb ben. Een algemeene verklaring is hiervoor niet te geven; in sommige gevallen was er geen of onvol doende Noorsche bewaking op de punten, die de Duitschers bezetten wilden en in verscheidene ge vallen schijnen Noorsche soldaten uit respect voor de automatische wapens van de Duitschers of on der den indruk van hun rustig voort-fietsen zich zonder slag of stoot gewonnen gegeven te hebben of er van door gegaan te zijn. Maar daar komt nog iets bij en dat is misschien in dit verband het be langrijkste: dat het voor een heeleboel van die Noorsche jongens en mannen, die nu opeens sol daat zijn geworden-, een geweer in hun handen en een pak patronen in hun broekzak hebben ge kregen, niet mogelijk was, jonge Duitschers, die daar langs den weg aan kwamen fietsen, dood te schieten. In de eerste dagen van de Duitsche bezetting hadden de Noren in het hun zoo goed bekende ter rein door een guerilla volgens Finsch voorbeeld de indringers veel afbreuk kunnen doen. Maar Noren zijn geen Finnen. Een guerilla ligt hun blijkbaar niet. De Noren waren niet op den Duitschen overval voorbereid, ma3r de verwarring zou niet zoo groot en zoo ernstig geweest zijn, wanneer het verzet in zijn allereerste stadium niet door een aantal leidende officieren gesaboteerd was geworden. *s Nachts om één uur wist de regeering met zeker heid, dat de Duitschers in aantocht waren en wer den de militaire centrales overal in den lande ge alarmeerd, terwijl tegelijkertijd in de hoofdstad maatregelen werden genomen om de leden van 't Koninklijk huis, het parlement, belangrijke archie ven, den goudvoorraad van de Noorsche Bank en andere zeer kostbare bezittingen buiten de riskant gelegen hoofdstad te brengen. De commandant te Narvik vond bet niet noodig de commandanten van de beide in de haven liggende pantserschepen te waarschuwen, de bemanning van de krachtige forten bij Oscarsborg en Dröbak kreeg bevel het vuren te staken, juist toen een van de grootste Duitsche schepen, naar men zegt het slagschip. Gneisenau, door een schot, in de munitiekamer ver nietigd was. Te Drontheim is geen schot gelost, te Bergen schijnt de bezetting ook vrij gemakkelijk in zijn werk gegaan te zijn, ofschoon Bergen een der sterkste vestingen van Noorwegen was. Hierbij bleef het echter niet. Het mobilisatiebe vel van de regeering is op verschillende plaatsen iri het Zuiden van het land wel door de dienstplich tigen, maar niet door de verantwoordelijke officie ren opgevolgd. Dienstplichtigen, die zich kwamen melden, werden met groot verlof naar huis teruggestuurd of kregen de boodschap, ergens in de stad te blijven wachten op nadere orders, hetgeen tenminste in één geval tengevolge had, dat een kleine Duitsche troep een stad kon bezetten en er en passant duizend ongewapende soldaten gevangen kon nemen. De commandant van de vesting Kongs- winger liet de daar geïnterneerde Duitsche matro zen van de prijsbemanning van de City of Flint naar Oslo vertrekken en weigerde de sleutels van de militaire magazijnen uit te leveren of het mo bilisatiebevel aan te laten plakken, zoodat een zijner ondergeschikten zich geroepen gevoelde, langs vele omwegen contact met den generalen staf te zoeken, die hem vier-en-twintig uur te laat opdracht gaf, geweren, munitie cn andere uitrusting aan de wachtende gemobiliseerden uit te deelen. Het is mogelijk, dat de leidende officieren, die het verzet saboteerden, de mobilisatie, die onder zulke hoogst ongunstige omstandigheden ondernomen moest worden, tegenwerkten en daardoor de ver warring nog grooter maakten dan zij reeds was,allen aanhangers waren van majoor Quisling, die zooals men weet onmiddellijk een nationalistisch geheeten kabinet klaar had. Het is ook mogelijk, dat althans verschillende van die officieren een verzet, een mobilisatie niet aangedrufd hebben, omdat zij de mogelijkheden tot verweer te gering achtten. Het is voorts ook denkbaar, dat leidende officieren hee- lemaal in de war geraakt zijn door de bedreigingen uit het door de Duitschers bezette Oslo, door orders van onbevoegden en door het ontbreken van voort durend contact met den opperbevelhebber of met de regeering, die zich op een onbekende plaats ergens ver naar het Noorden schuil houdt voor de Duitsche vliegers. Maar hoe het ook zij, het is dui delijk, dat althans in het gebied van Oslo, dat door de Duitschers bezet is of elk oogenblik door Duit sche troepen bezet kan worden omdat de mobilisatie er mislukt is of omdat de troepen, die er gevormd konden worden, zich om strategische of om andere redenen teruggetrokken hebben, het meerendeel van de bevolking zich in de Duitsche occupatie schikt. Het is kenmerkend, dat velen uit Ostfold, die bij de nadering van de Duitsche troepen of iiets-pa trouilles naar of over de Zweedsche grens gevlucht waren, direct naar hun woonplaatsen teruggekeerd zijn toen die door de Duitschers waren bezet. Men was niet gevlucht voor de Duitschers maar uit angst voor hun kogels en hun bommen als er verzet ge pleegd zou worden. Het bombardement van Elvc- rum, een open onbeschermd plaatsje, dat niets anders misdaan had dan dat het gedurende enkele uren de regeering en het Storting van Noorwegen onderdak had verleend, heeft zeer sterken indruk gemaakt. C. G. B. Engelscli schip voor de Schotsche kust in den grond geboord. Geheele bemanning gered. Het britsche schip „Swainby" metende 4936 ton. IsW. oensdagavond voor de noordkust van Schotland getorpedeerd. De uit 38 personen bestaande beman- gis Donderdag in de eigen reddingbooten in een «ten van Noord-Schotland aangekomen Bewoners en bewoonsters van de Straits Settlements, die in Engeland vertoeven, hebben een afzonderlijk ambulance-corps gevormd als onderdeel van de Britsche Roode Kruis-organisatie. Eenige leden Ie volledige uitrusting Gewezen Turkscli minister schreef anonieme brieven. Siri Beliogloc moet thans voor Militair Gerechtshof verschijnen. De vroegere Turksche afgevaardigde en mi nister voor economische zaken, Sirri Beliogloc, is gearresteerd onder beschuldiging van het in omloop brengen van anonieme brieven, waarin bittere cri- tiek werd uitgeoefend op de politiek der Turksche regeering, vooral op het sluiten van het pact tot wederzijdsehen bijstand met Groot Brittannïë en Frankrijk. De anonieme brieven werden o.a. ge zonden naar hooggeplaatste persoonlijkheden en Turksche legerleiders. Beliogloe zal voor een mili tair gerechtshof verschijnen. De dagbladen melden dat Beliogloe de laatste jaren veelvuldige bezoe ken heeft gebracht aan Duitschland en de Sovjet- Unie. Alle aanhangers van de „IJzeren Garde" op vrije voeten. Concentratiekampen in Roemenië opgeheven. De Romeensche Koning heeft een aantal leiders van de voormalige „IJzeren Garde" in audiëntie ontvangen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld dat Donderdag de laatste aan hangers van de „IJzeren Garde" uit de concentra tiekampen zijn ontslagen en dat verscheidene van deze kampen zijn opgeheven. NIEUWS IN 'T KORT. Admiraal Sir Edward Evans, die zich een gi'oote reputatie heeft verworven in den vorigen oorlog, is aangesteld als toegevoegd vlootattaché in Scandinavië. Het eerste transport Duitsche burgers, die uit gewisseld worden tegen Fransche burgers uit Duitschland onder auspiciën van het Roode Kruis, is Donderdag in Bazel aangekomen om vervolgens de Duitsche grens te passeeren. Een Belgisch militair vliegtuig is Donderdag brandend neergestort in dc omgeving van Namen. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. Het Deensche ministerie van justitie heeft medegedeeld dat thans, ook voor Finsche, Noorsche, en Zweedsche onderdanen een pasvisum wordt geëischt. Het Amerikaansche persbureau Dow Jones be richt dat de Zuid-Afrikaansche luchtvaart een con tract heeft gesloten met de Lockheed Aircraft Cor poration voor de levering van civiele vliegtuigen voor een bedrag van 2.100.000 dollar. Het Belgische lichtschip „Wandelaar", dat averij had opgeloopen bij het aflossen van de be manning door een sleepboot, moet naar de haven gesleept worden, zoodra het weer dit zal toelaten. Ondertusschen zal het lichtschip vervangen worden door een boei. ZATERDAG 20 APRIL 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. 8.059.15 en 10.00 Gva- mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Be richten. 12.15 Musiquette. 12.45 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 1.10 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 KRO-orkest. 5.15 In ternationale sportrevue. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Berichtén. 7.15 Causerie „Goddelijke paedago- gie". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Geva rieerd programma. In de pauze: Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Causerie „Het onver gankelijke Rijk" (met muzikale omlijsting). 11.10 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Orgelspel. 12.45 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 1.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Esperanto-uitzending. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.30 Muzikale causerie. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoon muziek. 4.00 VARA-Hannonie-orkest. 4.30 Vragen- bus. 4.505.50 De Stem des Volks (Haarlem en Lei den), solisten en de Haarlemsche Orkestvereeni- ging (opn.). 5.55 Orgelspel en zang. 6.15 Groning- sche uitzending. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA- Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojour naal. 7.30 „Mobilisatieproblemen", toespraak. 3.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten A. N. P. 8.15 Puzzle-uitzending. 8.30 Rosian-orkest. 9.05 VARA-Varia, gramofoonmuziek. 9.15 Radiotooneel. 9.30 VARA-strijkorkest en soliste. 10.00 En nu Oké! 1.15 Berichten A. N. P. 11.25—12.00 Cello, zang en orgel. ENGELAND 391 cn 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 11.20 Variété. 11.50 Orgelspel. 12.20 Berichten. 12.35 Causerie „The cottage Pig". 12.50 Uit Italië: lichte muziek. 1.20 Jack Harris en zijn Band.. 1.50 BBC-Schotsch orkest. 2.30 Muzikale causerie. 2.50 Fabrieksorkest. 3.30 Reportage. 4.05 Variété. 4.20 Berichten en causerie (Welsch). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Dialoog over voedselproblemen. 5.40 Nieuws van het Westelijk Front (opn.). 5.55 Vragenbeantwoording. 6.10 BBC-orkest. 6.50 Ac tueel gevarieerd programma. 7.20 Variété. 8.20 Be richten. 8.40 Causerie „American Commentary". 8.55 Variété. 9.35 Kerkdienst. 9.50 Radiotooneel. 10.25 Jack Harris en zijn Band. 11.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 11.10 Cembalovoordracht. 11.20 Gevarieerd con cert. 12.05 Zang. 12.35 Vioolvoordracht. 1.05 Piano muziek a quatre mains. 2.20 Muzikale causerie m. m.v. 't Félix Raugelkoor. 2.50 Vroolïjk programma. 3.50 Cellovoordracht. 4.45 Het Gentil-ensemble. 5.20 Opera-uitzending. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Chan sons. 10.35 Radiotooneel. 11.2011.50 Lichte muziek. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroep orkest. 12.501.15 en 1.55 Gramofoonmuziek. 2.20 Orkestvereeniging van het Conservatorium van., Oostende en solist (Met toelichting). 4.55 Omroep orkest en soliste. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Ca baretprogramma. 8.35 Folkloristisch programma. 8,55 en 9.30 Gemengd koor. 9.5011.20 Gramofoon muziek BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 cn 12.30 Radio- orekst. 12.501.15 Gramofoonmuziek. 1.55 Oscard.y's Musette-ensemble. 2.20 Belgisch saxofoonkwartet en soliste. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang met pianobegeleiding. 3.30 Dansmuziek (gr.pl.). 4.35 en 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 Het Wigy-trio. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Waalsch cabaretprogramma. 8.35 en 9.30 Radio-orkest. 9.50 Dansmuziek (gr.pl.). 10.3511.20 Gramofoonmuz, KEULEN, 456 M. 4.50 en 6.408.20 Gramofoonmuziek. 9.50 Kamer muziek. 10.20 Leo Eysoldt's orkest. 11.20 Omroep- kleinorkest. 12.15 Muzikaal tusschenspel. 12.50 Gra mofoonmuziek. 2.20 Gevarieerd programma. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.20 Folkloristisch programma. 4.45 en 5.50 Gramofoonmuziek. 6.359.20 Zie Deutschlandsender. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Orkestconcert. 8.20 Berichten. 8.50 Populair concert. 10.20 Berichten. Hierna tot 1.20 Nachtcon cert. 1.50—12.15 Militair programma-

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 5