'liet JOietU m jan Oiie&ot. M' Stad vol ellende in feesttooi. 1 Oorlogsbodems worden niet op den Donau toegelaten KORT VERHAAL De doodslag in de Herzogstraat Madrid viert het eerste jaargetij van Franco's overwinning. De positie van Ned. Indië Vervoer, van wapens, niet bestemd voor een der vier Donaulanden, verboden Besluiten der Donaucommissie De internationale Donaucommissie, welke te Belgrado vergaderde, heeft gisteren besloten, dat schepen, welke in oorlogsbodems kunnen worden gewijzigd, niet op den Donau worden toegelaten. Het vervoer van vernietigingsmid- delcn door de „IJzeren Poort" is verboden, behoudens met toestemming van de betrokken regeeringen. Bovendien worden de douane maatregelen verscherpt. Het verbod van het vervoer van wapens, mu nitie en ontplofbare stoffen geldt niet voor zen dingen, welke voor de betrokken staten zelf zijn bestemd. Zware ladingen, zooals cement en mineralen, mogen de IJzeren Poort niet passeeren, tenzij hiertoe in de haven van ai'scheping toestemming is verkregen. Tot de voorzorgsmaatregelen tegen sabotage be- hooren een drastische beperking van de scheeps bemanningen, die bewijzen moeten kunnen over leggen, dat zij bevoegd zijn, als zoodanig dienst te doen. Elk van de aan den Donau gelegen staten zal voor zijn eigen sector verantwoordelijk zijn. In Roemeensche politieke kringen, zoo verneemt Havas uit Boekarest, legt men het tusschen de vier neutrale Donaustaten tot stand gekomen accoord uit als de eerste groote manifestatie van een wer kelijke solidariteit ten aanzien van de Donauvraag- stukken. De vier neutrale landen Roemenië, Hongarije, Bulgarije en Joego-Slavië zijn ervan overtuigd een rol van Europeesche beteekenis te hebben gespeeld, omdat zij de gevaren van een eventueele uitbreiding van den oorlog tot dit deel van Europa verminderd hebben. Grensaccoord tusschen Rusland en Roemenië. ROME, 18 April. (Havas). Rusland en Roe menië zouden een accoord hebben gesloten, op grond waarvan de Russische en Roemeensche troe pen, welke aan beide zijden van de Dniester lig gen, tot tien kilometer achter deze grens zou den worden teruggetrokken. Eeuwig jouw John door RALPH URBAN. - ISTER GREEN hield van vroeg opstaan en als hij des morgens zijn oogen open sloeg dan zweefden hem getallen van drys en*Vier cijfers voor de oogen. En die getallen beteekenden geld. Natuurlijk, want mister Green dacht alleen in dollars. Precies om zeven uur zat hij aan het ontbijt en verdeelde zijn aandacht tusschen zijn ei en het ochtendblad, dat nog naar versche drukinkt rook. Hij overvloog het hoofdartikel, waarvoor hij slechts 'een grijns over had maar geen belangstelling en bladerde toen meteen door tot de pagina met de beursberichten. Daarbij viél hem een vetgedrukte advertentie op: „Eeuwig jouw John! 17. 4. 1933. Verloren een ring met briljant, aan de bin nenzijde gegraveerd: „Eeuwig jouw John! 17. 4. 1933. Aangezien de ring een aanden ken is, wordt den eerlijken vinder een beloo ning aangeboden, verre de waarde van het voorwerp overtreffend: 1000 dollar. Terug te bezorgen bij: W. Tylor, 44ste straat, 67/133". „Hm", mompelde mister Green, „wat kunnen sommige menschen toch belachelijk sentimenteel doen!" en begon aandachtig de beursberichten te bestudeeren. Toen hij daarmee klaar was, sloeg hij het blad om en ging de advertentiepagina spel len, waarvoor hij ook belangstelling had, omdat de advertentie-kolommen in zekeren zin een barome ter voor den algemeenen toestand zijn. Toen viel zijn blik opnieuw op de woorden: „Eeuwig jouw John!" „He? Wat is dat nou weer?" pruttelde mister Green nieuwsgierig en las verder: „Een ring waar in deze woorden met een jaartal zijn gegraveerd, werd gisteren gevonden. De verliezer kan het voor- werp terug krijgen na vermelding van het gegra veerde jaartal en tegen betaling van een redelijk vinderloon, bij C. Smith. 116de straat. Nr. 74/61". „Lieve hemel, wat zijn er toch een domme men schen op de wereld!" zuchtte mister rGeen, en ter wijl er een breede glimlach op zijn gezicht kwam, besloot hij een paar honderd dollar te verdienen. Een half uur later drukte hij op den belknop van den vinder van het verloren voorwerp, C. Smith. „Ja, kijk", zei mister Green tot den eerlijken vinder, „dezen ring had ik jaren geleden aan mijn verloofde gegeven. Maar toen hadden wij ruzie ge kregen en heeft zij hem mij teruggegeven. Hahaha! Van verdriet heb ik geen last meer, mijn tegen woordige verloofde stelt die andere verre in de schaduw!" „Hahaha!" lachte ook de ander toestemmend, welk datum staat er in den ring gegrafeerd?" „17 April 1933, mijnheer". „Dat klopt. Hier is de ring". „Nu, ik dank u, mijnheer. De ring zelf heeft, zooals u misschien al heeft gezien, maar een ge ringe waarde. Wat voor belooning wilt u hebben?" „Driehonderd dollar". „Mijnheer, dat is belachelijk. U krijgt dertig dol lar en geen cent meer". „Nee, meneer, ik denk er niet aan! Met zoo'n fooitje voor zoo'n pracht ring laat ik mij niet af schepen! Dan breng ik hem liever naar de politie". Maar dat wilde mister Green ook weer niet, en na een hevig gevecht van loven en bieden werden zij het eens over 250 dollar. Met den ring in zijn vestzakje, liet mister Green zich in een taxi naar den verliezer brengen, die de eerste advertentie had geplaatst. Op de deur van de woning nr. 133 prijkte een briefje: Ben wegens drin gende zaken tot morgen afwezig". „Beroerd", mopperde mister Green, „zoo'n pech. Nou morgen dan nog eens hier komen in 's he melsnaam!" Dienzelfden avond zei mister C. Smith tot zijn vriend, toen juist weer een heer was vertrokken: „Zoo. Alle vijftien ringen met „Eeuwig jouw John" zijn weg. Na aftrek van de kosten voor de ringen en de advertenties, de huur voor-het kantoortje in de vier-en-veertigste straat en voor dit apparte ment, hebben wij ruim drieduizend dollar verdiend. Heb ik het jou niet altijd gezegd? Je behoeft al leen maar de slechte instincten van je medemen- schen te prikkelen, en zij brengen je het geld met handenvol thuis. En laten wij nu de luitjes in Chi cago eens gelukkig gaan maken!" (Nadruk verboden Auteursrecht voorbehouden). De schecve toren van Pijnacker is in den afgeloopen nacht ingestort.. Een overzicht van de ruïne. Officier en verdachte in hooger beroep HAARLEM, Donderdag. Veertien dagen geleden werd de 33-jarige Haar- Iemsc'ne verzekeringsagent, die in den nacht van 11 op 12 Mei van het vorige jaar in de Herzog straat te Haarlem zijn 25-jarigen collega P. A. F. J. de la Chambre met hamerslagen had gedood, tot 10 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis, veroordeeld. Naar wij vernemen zijn zoowel de Officier van Justitie als de verdachte van dit vonnis in hooger beroep gegaan. DE TOUR DE FRANCE GAAT NIET DOOR Uit Parijs: De Tour de France 1940 gaat in ver band met de huidige omstandigheden niet door. Contrólekaarten voor niet-visum- plichtige vreemdelingen. 's-GRAVENHAGE, 18 April. Ondanks het reit, dat voor het vreemdelingenverkeer in ons land grens faciliteiten zeer gewenscht zijn, maken de tijds omstandigheden het noodzakelijk, dat het toezicht op hier te lande verblijvende vreemdelingen zoo doel treffend mogelijk is. De meeste vreemdelingen, die ons land binnenkomen, zijn visumplichtig, waardoor althans die vreemdelingen niet aan de controle ont snappen. Doch voor vreemdelingen van Belgische en Italiaansche nationaliteit, Amerikanen en on derdanen van Luxemburg en nog enkele landen is geen visum fcereischt. Met ingang van 1 Mei nu zal voor deze vreemdelingen een verscherpte grens controle worden ingevoerd, welke bestaat in het in vullen van een kostelooze controlekaart. Hier door zal men inzicht verkrijgen in de bedoelingen en de werkzaamheden van die vreemdelingen. De hulpdienst voor de koopvaardij. Geen vaste routes. 's-GRAVENHAGE, 18 April. Over den eersten hulpdienst voor onze koopvaardij op de Noordzee, bestaande uit patrouilleerende vaartuigen, welke tegelijk als reddings- en hospitaalschepen dienst doen, zijn enkele ten deele minder juiste berichten verschenen, waar uit men onder meer den indruk krijgt, dat deze schepen een vaste route zouden volgen. Dit is niet juist. Het patrouilleeren zal uiteraard in de bekende gevaarlijke zönes geschieden, doch het ligt, naar wij vernemen, geenszins in de bedoeling daartoe vaste routes te volgen. De routes zullen telkens opnieuw worden aange wezen-, naarmate de omstandigheden op zee daartoe aanleiding geven. Alom droeve herinneringen aan den burgeroorlog. Onze Spaansche correspondent schrijft ons uit Madrid: Een strakke, diepblauwe hemel hoog boven de stad, een warme lentezon, vlaggen, trompetge schal en een millioenenbevolking in het centrum van Madrid opeengehoopt, halsrekkend, uren wachtend op het ..desfile" en daarna voortsehui- felend. voortduwend en dringend tot eindelijk tegen tienen des avonds ook de verlichtingen bewonderd zijn en het tijd wordt huiswaarts te keeren. Zoo is de aanblik van dit groote feest, het dubbele feest, dat Spanje's hoofdstad dezer dagen gevierd heeft. Allereerst de herdenking van de bezetting van Madrid door het binnentrekken van Gene raal Franco's troepen op 28 Maart 1939 en op 1 April de eerste verjaardag van de overwinning der Nationalen, het einde van den gruwelijks ten aller oorlogen die Spanje ooit in zijn geschie denis zag opgeteekend. Hoewel de wreede sporen, welke het leed achter liet, niet van alle gezichten verdwenen zijn, hoe wel men zich nog maar al te goed de ontberingen van die drie jaren wanhoop en ellende in Madrid herinnert, is er, niettegenstaande een groote moeheid, die men bij het volk waarneemt, een oprecht gevoel van opgewekte tevredenheid tot uiting gekomen, meer dan een luidruchtige feeststemming. Hoe kan het anders, nu de ver schrikkelijkste tafereelén nog zoo frisch in het geheugen liggen? Met ontzetting denkt men terug aan de ver schrikkelijke gevolgen door den hongersnood ver oorzaakt. herinnert men zich. hoe mestvaalten van onder tot boven doorsnuffeld werden door menschen, die er zich nimmer tevoren reken schap van hadden gegeven ooit nog eens gebrek te krijgen. Zelfs thans, zittend op het terras van een café wordt men voortdurend door bedelaars lastig gevallen, telkens ziet men een voorbijgan ger onder het tafeltje duiken om een gevallen klontje, een olijf of sigarettenpeukje op te ra pen. Zielige armoedige schepseltjes, in lom pen gehuld, ontdekken de in stof en allerlei vuil of tusschen snippers papier gevallen stukjes ,.pa- tatas fritas" bij den tafelpoot en weten deze op hetzelfde oogenblik te bemachtigen en door het keelgat te doen verdwijnen. Afval, waar een hond nog eerst bedenkelijk aan zóu snuffelen, gaat bij deze straatjeugd grif naar binnen! Dit toont tevens aan dat Madrid groot is, het doet beseffen wat het zeggen wil dat vele wij ken totaal onbewoonbaar zijn- geworden, de hoofdstad alléén meer dan honderdduizend oor- logsdooden telt, er werkloozen zijn en een groot aantal politieke gevangenen, hoe dus misère in vele verwoeste huisgezinnen niet uitblijven kon, al werd door Auxilio Social (Maatschappelijk Hulpbetoon) en op andere wijze reeds veel. heel veel gedaan aan opbouw, .armen- en kin- VOOR DE KINDEREN Beduusd kroop de Dikke nu overeind, onder luid gehoon van Minah. Krent kon ook niet nalaten te glimlachen, wat de stemming van den Dikke niet verbeterde. Lach me niet uit. riep hij kwaadaardig tegen Krent, en jou zal ik die grap bij gelegen heid betaald zetten, zoo wendde hij zich tot Minah. De kisten werden nu opnieuw opgeladen en dezen keer gelukte het beter. Het koetsje van den professor werd daarna op het erf ge bracht. De Dikke bekeek het ding met critische blikken en vroeg op de koets wijzend: Wou U dat aftanclsche tentje nog als voertuig ge bruiken? derzorg in dit ééne jaar na het binnentrekken van Franco's troepen. Het leven is schrikbarend duur geworden en het probleem der voedselvoorziening, vooral voor de minder bedeelden, blijft nog onuitsprekelijk groot. Zoolang het m vele magen knaagt kan men geen vurig enthousiasme voor welk regime ook tot uiting zien komen, al wordt toegegeven dat een gestadige verbetering merkbaar is en er in vergelijking met den chaotischen toestand, waarin men een jaar geleden de stad aantrof, wonderen zijn gebeurd. Ook de nieuwe Europeesche oorlog steekt hier een spaak in het wiel, bezorgt de Spaansche be windvoerders extra hoofdbreken en is een rem voor den wederopbouw van het Nieuwe Spanje. Toch feest in de stad. Enkele dagen geleden echter zijn nu de zor gen opzij gezet, is een fecstmantel geworpen over een stad, welke alle zeilen bijzet om de goede oude faam van vroolijkheid en optimisme zoo spoedig mogelijk terug te winnen: Madrid is in feesttooi gestoken! De straten zijn versierd met ontelbare vlag gen rood-geel-roode (de nationale vlag), zwart-roode (Falange) en wit met roode pijlen fRequetés)op de feestdagen prijkt in lauwer krans en gouden letters „PAZ" vrede. Aan de voornaamste regeeringsgebouwen, banken, den wolkenkrabber der Telefonica en stadsmonu- menten is verlichting aangebracht, die ondanks het ernstige gebrek aan gloeilampen, zeer ver dienstelijk is. Van de talrijke balcons wapperen „colgaduras", kostbare tapijten, geborduurde shawls met zwaar afhangende franje, als ook al lerhande ge- en verkleurde tafelkleeden en een voudige schoone witte lakens, waarop soms een klein papieren vlaggetje of een portret van den Generalissimus geprikt is, in de mindere wijken. In winkelétalages staan de portretten van den Caudillo en van José Antonio Primo de Rivera, stichter der Faiange, versierd opgesteld. Ieder spreidt ten toon het beste wat hij bieden kan. Het hoogtepunt van alle festijn, van kerkelijke plechtigheid, recepties, diners en andere ceremo niën, welke plaats vonden ter herdenking van beide genoemde belangrijke data, is zonder eeni- gen twijfel, op den lsten April, het groote mili taire défilé voor generaal Franco geweest. Het werd gehouden op de „Castellana" (tegenwoor dige Avenida del Generalisimo) de voornaamste promenade, de „Champs Elysées" van Madrid. Langs den geheelen weg, dien de troepen voor bij gingen, stonden luidsprekers opgesteld, zoo dat het publiek het decoreeren van generaal Sa- liquet bij het begin van de plechtigheid even als het verdere verloop van het défilé goed kon volgen. In hoofdzaak was het uit de Madrileen- sche garnizoens samengesteld, slechts enkele re gimenten van buiten waren er aan toegevoegd, o.a. de sinds kort opgerichte luchtvaart-infan- t-erie in grijskleurige uniformen, die uitstekend voor den dag kwam, evenals de marinetroepen. Een dichte menigte, waarboven de jachtvlieg tuigen in vele formaties en „sommige onder het vertoon van „loopings" ronkend rondcirkelden was al .vroeg op de been geweest om zich een plaatsje te zoeken langs de breede straten, waai de menschen al gauw vele rijen dik opeengepakt stonden en het Roode Kruis meermalen te hulp moest schieten, daar het wachten, tengevolge van tamelijk lange tusschenpoozen bij het opeen volgen van de verschillende detachementen, wel eens lang viel op dezen warmen lentedag met scherp zonlicht. Grootsch opgezet schouwspel. Motorbrigades, marine, infanterie, cavalerie, artillerie, bereden- en motor-artillerie, zware auto's, die kanonnen van verschillend kabiber deden voovbijrollen, tanks en anti-tankgeschut, luchtafweer volgden elkaar op en ook Falange- troepen. waaronder enkele leden van het Fascio en een jeugdafdeeling uit Portugal (die te gast was bij de Spanjaarden) marcheerden fier medc, een veelkleurige rij door het Roode Kruis besloten. Opvallend sierlijk hiervan waren de huzaren op prachtige paarden, enkele groepen in helblauw uniform met in de zon glinsterende zil verkleurige helmen, met lange glans terzijde, op witte paarden. Zij maakten veel effect, bijna evenveel als de persoonlijke garde van den Ge neralissimus, die echter alles overtreft in kleur. Een in wit uniform gestoken motorbrigade, vormt de voorbode, welke de komst van den Cau dillo aankondigt, bijna onmiddellijk gevolgd door imposante Mooren te paard, met wit en blauw gevoerde wapperende capes omhangen, met traaitioneele gedrapeerde hoofddeksels, op vurige Arabische paarden en in de rechterhand een lange speer, aan den top waarvan een na tionaal vlaggetje bevestigd is: de „Guardia Mo ra" van Generaal Franco. Een stuk of tien van deze ruiters reden voor en rondom de open auto. waarin de Caudillo had plaats genomen. Overal langs de route gingen gestrekte ar men omhoog de Falangegroet werd gebracht en uit volle borst weerklonk het driewerf geroep „Franco-Franco-Franco", gemengd met handgeklap en „Viva's". De Generalissimus passeerde zonder groet of handbeweging, vrien delijk kalm toeschouwend en op den voet gevolgd door het grootste deel van de escorte, eenige hon derdtallen Moorsche lancicrs in imnosa dij. Dit was een tafreel uit ae lOOl-tol5 aan het oog voorbij trok - alleen <Ut weelen behangen schitterende Arabisch^ die het middelpunt zou moeten vormen maar voor hem had in een moderne aiit°nt'Dra^ genomen een beminnelijk glimlachend die slechts qc eenvoudige kepi van d P^rj0p-> nairs op had: de winnaar vaii den oorile?iori* hoogste bewindvoerder van het nieuwe Generaal Franco van Brahamonde Hei ie: juichte Caudillo, Leger en Falanx 5ui% machten, die over welzijn van land°en7n!t ten beslissen luide toe. Oii£moe. gen in ,Geeu territoriale bedoelin Ne(lerlallclsch-Inclië.,, Japansch woordvoerder over de veri-t van Arita. lan°& TOKIO, 18 April (Domei). In de houden persconferentie heeft de woordvoerd^ het departement van marine, verwijzende n "'r verklaring van minister Arita, herinnerd aan dedeeling van dezen minister in een der Dle* zittingen van den Landdag, die hierop neerk"851' dat Japan slechts economische belangen in h t bied van de Stille Zuidzee, inclusief Nederland Sv* Indië heeft, dat Japan gaarne ziet dat de natuu V:C' hulpbronnen in die gebieden met alle middel - exploiteerd worden, doch dat Japan aldaar ceen F'' ritoriale bedoelingen heeft. De Japansche marine, aldus de woordvoer acht het van groot belang dat de status-quo van k' derlandsch-Indië gehandhaafd blijft omdat elke «r" ziging in den status-quo van die archipel als gevof van den Europeeschen oorlog een uitbreiding t- het Europeesche conflict naar het Verre Oosten m zich mee zou brengen. Hiertegen heeft de Japansck' marine het grootste bezwaar, in het bijzonder we gens de nationale politiek van Japan buiten de Europeeschen oorlog te blijven. Niemand kan zegge" wat de naaste toekomst ons kan brengen, daarom was Arita niet voorbarig met zijn verklaring, heeft hij vooruit de positie van Japan uiteengezet Indien de Vereenigde Staten zich bezorgd maken over het behoud van den status-quo van Groenland dan kan men zich niet verbazen dat Japan Zjcv zorgen maakt over het lot van Nederlandsch Oost. Indië. omdat de Amerikaansche belangen op Groenl land niet vergeleken kunnen worden met de vita]» belangen van Japan in Nederlandsch Oost-Indië. TOKIO, 18 April (Reuter). De woordvoerder van het departement van Buitenlandsche Zaken heeft heden verklaard: „De Nederlandsche minister van Buitenlandsche Zaken heeft uitdrukking gegeven aan de waardee- ring zijner regeering voor de Japansche houding ten aanzien van Nederlandsch-Oost-Indië". In Tokio is tot dusverre geen officieel ommentaar te verkrijgen betreffende de verklaring van Huil, waarin de staatssecretaris bij de andere naties aan drong op eerbiediging van den status quo van Ne derlandsch-Oost-Indië. De woordvoerder verklaar, de heden: „Wij wenschen Nederlandsch-Oost-Indiê niet in vreemde handen te zien vallen". 's GRAVENHAGE 18 April. Naar aanleiding van het gepubliceerde aangaande het onderhoud, dat de Japansche minister van buitenlandsche za- ken, Arita, dezer dagen met den Nederlandschen gezant te Tokio heeft gehad, heeft, naar wij verne men, de Nederlandsche regeering aan de Japansche regeering doen weten, dat zij niet voornemens is eenige vreemde mogendheid te vragen, in geval Nederlanad in Europa onverhoopt in een oorlog mocht worden gewikkeld, om bescherming van Ne- derlanaasch Indië, noch dergelijke bescherming, mocht zij worden aangeboden, te aanvaarden, onder opmerking, dat de regeering van Nederlandsch Indië in het onderstelde geval* zoowel in feite als rech tens in staat is het bestuur over die gewesten in vollen omvang te verzekeren en de orde aldaar t« handhaven. TOKIO, 18 April. (Domei.) Er wordt geen officieel commentaar geleverd op de verklaring van Huil. Vanmiddag om 5 uur heeft echter de woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken de volgende verklaring afgelegd over de kwestie van Nederlandsch Indië: „Wij hebben van onzen gezant te 's Gravenhage, Itaro Isjii een rapport ontvangen van de volgende strekking: De gezant, Isjii, heeft op 16 April een bezoek ge- bracht aan den Nederlandschen minister van buiten landsche zaken, van Kleffens, wien hij een uiteen zetting gaf van de houding der Japansche regeering ten aanzien van de kwestie van Nederlandsch Indië, De Nederlandsche minister van buitenlandsche zaken gaf uitdrukking aan de waardeering der Ne derlandsche regeering voor de houding der Japan sche regeering en verklaarde tezelfdertijd dat de Nederlandsche regeering niet gestreefd had naar, noch in de toekomst zou streven naar de bescher ming van Nederlandsch-Indië door welk land het ook zij, en dat de Nederlandsche regeering vastbe sloten was om ieder aanbod van bescherming of in terventie, van welken aard dit ook zij, en komende van welk land ook, van de hand te wijzen". De Nederlandsche gezant te Tokio, generaal J. C. Pabst, heeft heden een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken, Arita, en_ daarbij het bovenvermelde rapport van Ishii bevestigd". AANBESTEDING. HAARLEM, Donderdag. In het gebouw van het Prov. Bestuur aan de Dreef werd hedenmorgen aanbesteed: 1 het maken van den onderbouw voor een vaste brug over de westelijke ringvaart van den polder Heerhugo- waard te Broek op Langendijk met bijkomende wer ken in de gemeenten Broek op Langendijk en Heerhogowaard en 2. het. maken van den stalen bovenbouw van de brug met twee overspanningen over het kanaal HuigendijkOudkarspel te Broek op Langendijk met bijkomende werken in de ge noemde gemeenten. Laagste inschrijvers waren voor het eerste werk: J. P. A. Nelissen te Haarlem voor f 23.400 en voor het tweede: N.V. Kon. Ned. Machinefabriek v.n. Begeman te Helmond, voor f 29.700. BU OERLIJKE STAND HAARLEM 18 April Ondertrowd: 17 April, A. Bijster en M. M. "rm" sen; I. van Vlijmen en E. de Vries. Getrouwd: 17 April, W. C. Vlaarkamp en G. M. Schagen; 18 April, W. J. Honing en A. Blokker; J. T. Neeskens en A. R. van Ophem; C. A. van den Burg en W. S. van der Geest; J. Chapon en A. J- Meure. -j. Bevallen: 16 April, C. P. ScholteBlei, d.; r April, A. J. van Zijpvan Opzeeland, d.; J- W' Hamburg—Nelis, d.; H. van Lunenburg—van Ma nen, z.; J. M. W. Kostervan der Vloot, z.; J- OosterveerPortegies. z.;- M. A. Hessels—Hu> scher, z.; 18 April, C. M. Hoogewoonink—Nyssen, z.; M. VisseBruinooge, d. r Overleden: 16 April, E. J. W. van der Driftle ven, 20 j., Zuidpolderstraat; H. J. Huizer, 77 m Ampzingstraat: 17 April, I. M. van Liemt. 81 beo Oude Gracht; A. Mulder—Maan, 83 j„ Versprona- u eg; C. M. P. Struijk, 72 j., Jansweg; J. van Ginkei. 49 j., Emostraat.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 8