3xei JOcent en Jan Volkszang. Het trekkersseizoen in ons land is Zaterdag ingezet met den „Trekkersdag- 1940". De jeugdherberg op het kasteel „Assumburg" te Heemskerk werd door velen bezocht en de populaire jeugdherbërgvader Geert Dils zorgde voor een bijzondere attractie, door zijn jeugdige gasten te onthalen op een aantal gevoelvolle liederen, waarbij hij zichzelf begeleidde. Schipbreukelingen van de Protinus voor de B. B. C. Allen maken het goed en hopen spoedig weer naar huis te kunnen. Ongetwijfeld zullen velen gistermiddag hun radiotoestel hebben afgestemd op de uitzending van de B. B. C. in de Nederlandsche taai en wel in de eerste plaats de vrouwen en kinderen van de acht opvarenden van de Protinus, die door den Engelschcn omroep in de gelegenheid wer den gesteld iets van hun wedervaren te ver tellen. De verwanten in Nederland van deze acht menschen, die, toen ze reeds vijf dagen in een open boot op zee hadden rondgezworven, nadat al twee van hun ka meraden van ontbering en koude waren gestorven, door een Engelschen onderzeeër werden gered, zul len wel in de grootste spanning de uitzending heb ben afgewacht en voor allen moet het een vreugde zijn geweest, toen zij de hun bekende stem door den luidspreker van hun radiotoestel in de huiskamer konden beluisteren. De eerste, die geïnterviewd werd. was Glazema- ker. „We benne 's Maandags uitgevaren", zei Glaze- maker. „Dinsdags zijn we gaan visschen en Woens dagavond 6 uur werden we door een Duitsch vlieg tuig aangevallen. Den eersten keer werden we be- schoT-'n. Toen kwam het viermaal terug en werden we gebombardeei-d. Tweemaal kwam een bom op het achterschip, eenmaal op het voorschip en de vierde bom trof ons midscheeps. Toen is de trawler gezonken. We hadden de boot al klaar gemaakt. Zoo vlug mogelijk hebben we de boot in zee gebracht. Vijf dagen hebben we op zee moeten rondzwalken. We hadden alleen een beetje zeekaak aan boord en wat brak water. Verder hadden we drie flesschen melk, een paar sinaasappelen en een halve kaas. Het was slecht weer, regen en mist. Toen we net van boord waren, kwam het vliegtuig weer terug. Het .kwam vlak boven ons, maar door den mist heb ben ze'ons vermoedelijk niet gezien. Wë moesten roeien en alles was even beroerd en akelig. Maar we moesten ons maar zien te redden. De nachten duur den vreeselijk lang; we werden koud en hongerig maar hadden goeden moed op redding". Na Glazemaker kwamen achtereenvolgens de an dere zeven man voor de microfoon. Allen waren vol lof over de behandeling. Groen vertelde, dat ze nog pas banket van een bakker uit Egmond hadden ge kregen. „Vrouw, schrijf wat meer" zei Plug. „Ze krijgen allemaal een stuit brieven en ik krijg niets". Ook Stam, over wien men zich in den beginne erg ongerust maakte, heeft zich laten hooren, „Groeten aan vrouw en kinderen en dank voor de redding", waren zijn eenvoudige woorden. Stuk voor stuk brachten allen de groeten aan vrouw en kinderen. En allen roemden de behande ling. Ze hadden bloemen, sigaren en sigaretten. Ten slotte kwamen ook nog de dokter en de ver pleegster in enkele woorden vertellen dat allen het goed maken. „Very good patients, very sorry they have to go home", zeide de laatste. Salvo van een Duitsch vliegtuig als waarschuwing bedoeld? De Erin werd verder met rust gelaten. Nadat Donderdagmorgen in IJmuiden bekend was geworden, dat er iets met de Erin IJM. 12 was gebeurd, deden rondom de Visschershaven weer de meest fantastische geruchten de ronde. Men sprak al weer over een beschieting, over bommen, ja zelfs over veel erger dingen. Er werd lustig op los gefantaseerd, hetgeen tot ge volg had dat men zich in de familiekringen der opvarenden niet weinig ongerust maakte. Uit de berichten, die schipper Plug per radio uit zond, bleek al spoedig, dat er niets ernstigs was ge schied. „Aan boord is alles wel en de rest hooren jullie later wel als ik binnen ben", zoo ongeveer liet hij reederij en familie weten. Dat hield dus een ge ruststelling in, doch tevens lag er in opgesloten dat er wel wat was geschied. Zondagmiddag heeft schipper Plug ons zijn we dervaren verteld en wat hem is overkomen bleek gelukkig vrij onschuldig te zijn. Woensdagmiddag, aldus schipper Plug, waren we met nog eenige trawlers van IJmuiden op 58.50 gr. N.B. en 2.20 O.L. aan het visschen. We vingen daar heel weinig; toen ik een spokje makreel ge vangen had besloot ik, wat Noordelijker te gaan, in de hoop daar wat meer makreel te vangen. We stoomden een paar uur Noordelijker en gingen toen halen. Ons schip lag gestopt, toen we plotseling het geronk van een vliegtuig hoorden. We schonken er niet veel aandacht aan; we hadden deze reis al zoo veel vliegmachines gehoord en die hadden ons alle met rust gelaten. Het vliegtuig, een Duitsche machi ne, kwam vlak over ons heen en plotseling hoorden we een machinegeweer ratelen. Allen zochten we dekking, de meesten die aan dek waren kropen ach ter de koelkast. Maar van het inslaan van kogels merkten we niets en omdat het vliegtuig schoot toen het vlak bij ons was en het dus een heel klein kunstje moet zijn geweest, ons te raken, waren we er allen van overtuigd, dat het niet de bedoeling was geweest, ons te raken. We beschouwden het als een waarschuwing of als bangmakerij en gingen verder met ons werk. We hielden den Duitscher natuurlijk in de gaten en groot was onze schrik, toen we zagen dat hij, na rondgecirkeld te zijn, weer op ons afkwam. Ik bleef echter op de brug. Weer scheerde het vliegtuig ra kelings over ons heen. Wat zou er gebeuren? Er gebeurde gelukkig niets. Ze hebben ons zeker eens goed opgenomen en gezien dat het „zuivere koffie" was. In elk geval lieten ze ons met rust. De machine vloog Oost over en spoedig was ze uit het gezicht verdwenen. We hebben het net weer uitge zet en zijn daarna weer naar de andere schepen gestoomd. Nog sleeds geen nieuws van de SCH 15. Op een mijn geloopen of naar een Duitsche haven opgebracht? Nu, een week nadat de logger binnen werd ver wacht, nog steeds niets naders omtrent de Bep SCH 15 werd vernomen, begint men het ergste te vreezen. De veronderstelling ligt voor de hand, dat het schip in of nabij het Duitsche mijnenveld, dat zich uitstrekt tot 4 gr. O.L. op een mijn is geloopen. Opvarenden van Zaterdag in IJmuiden binnengeko men loggers vertellen dat zij Zaterdag 13 April nog bij de SCH 15 hebben gevischt. Gemeld wordt, dat de schipper van dezen logger eenige malen is ge waarschuwd, niet in het Duitsche mijnenveld, waar men zich dicht bij bevond, te gaan visschen. Of hij deze waarschuwing in den wind heeft geslagen? Er bestaat altijd nog een geringe kans, dat de logger door een Duitsch oorlogsschip naar een Duit sche haven is opgebracht. Wanneer een desbetref fend bericht echter nog eenige dagen mocht uitblij- en is er alle reden om het ergste te vreezen, in welk geval het aantal Nederlandsche oorlogsslacht offers weer met een zevental is uitgebreid. BOUWEN GARAGE. Het bouwen van een garage voor de berging van brandweermateriaal, met werkplaats en berg plaats cp een terrein van het gasbedrijf aan de Schouterstraat is opgedragen aan de N.V. Bouw en Exploitatie Mij. „Santpoort" te Santpoort, voor f 8945, zijnde op twee na laagste inschrijf ster, R.K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH" Donderdag a.s. houdt de R.K. Bouwvakarbei dersbond „St. Joseph" te IJmuiden-Oost in het Patronaatsgebouw een ledenvergadering. Van eigenaar veranderd. De aan schipper L. Kamjer te Urk toebehoo- rende motorkotter Gelabo is thans verkocht aan den heer K. Post te Den Helder. Laatstgenoemde' zal het vaartuig, dat gedurende langen tijd opge legd is geweest, onder de merken en naam HD 8 „De Jonge Jochem" binnenkort in de vaart bren gen om aan de Noordzee-snurrevaadvisscherij deel te nemen. Uitbreiding Vlaardinger visschei'svloot. De Belgische motorkotter Betine, welke onlangs door den heer J. v. d. Plas c.s. te Vlaardingen aangekocht werd, is nu voor de Noordzeevïsscherij gereed gemaakt volgens de Nederlandsche Sche penwet. Over enkele dagen zal het vaartuig onder nieu we vlag met de merken en naam VL 26 „Vooruit" Van de nieuwe thuishaven uit naar de visschërij vertrekken. Proeftocht. Op de rivier de Maas had dezer dagen de proef tocht plaats van het op de werf der firma De Haan Oerlemans te Heusdèn nieuwgebouwde motorschip Mitropa, dat zooals wij reeds eerder meldden speciaal ingericht is voor de vaart op het DortmundEemskanaal en op den Rijn. Het schip, dat 942 ton meet, is uitgerust met een 6 cyl. Deutz-Dieselmotor van 300 P.K. bij 500 omwente lingen per minuut. Het achterschip is van een bijzonderen vorm; het heeft n.l. twee balansroe ren, wat in het voordeel is van de bestuurbaar heid alsmede de snelheid. De proefvaart, welke tijdens stormweer plaats vond, is geheel naar wensch verloopen. De vorm en de bestuurbaarheid van het schip hebben ten volle aan de gestelde eischen voldaan. Op eigen kracht kon het schip op de halve breedte van de rivier de Maas om draaien. oud-katholiek verbond van vakv e:ree:.tg ingen. Het gezelschap van de afd. IJmuiden' van het Oud-Kath. Verbond van Vakvereenigingen, dat op 9 April j.i. in Thalia een zoo geslaagden propa- ganda-feéstavond gaf. heeft Zaterdagavond op zijn tournee deze uitvoering herhaald voor de af deeling Utrechtvan .dit Verbond in de groote zaal van „Tivoli-', aldaar, welke geheel-was bezet. Aanwezig waren o.m. de pastoors Lagerwey, Zwart en Conijn, regenten van 0..-r. K. Aalmoe zenierskamer, .vertegenwoordigers; van de Ver eeniging Oud-Kath. Ondersteuningsfonds en van de vereeniging' van Jonge ,0,-K. „O.-1. O. S." de Werkliedenvereeniging, de geestelijke adviseur Prof. B. A. van Kleef en voor het hoofdbestuur de heer A. J. van Kleef te Velsen, Deze zeer geslaagde avond werd geopend door den heer J. van: Gorkum, voorzitter der afdeeling Utrecht, waarna de geestelijke adviseur in aan sluiting op een propageerendeprploog een aan dachtig beluisterde propagandarpde hield, die ongeveer dezelfde bewoordingen bevatte, als die, welke op 9 April j.l. te IJmuiden wer'd! gehouden. Het programma, .van de uitvoerenden onder lei ding van da heeren C. v. d. Plas en H. Grave- maker, beiden, te. IJmuiden mocht evenals op de alhier gehouden avond bijzonder veel succes oogsten, wat bleek uit de spontane waardeering van de vele aanwezigen. Aan het einde van den zoo uitnemend geslaag den avond sprak de. heer A. J. van Kleef een slot woord, waarin hn 'dank bracht aan het succes vol opgetreden f/mtiider gezelschap en nog eens tot ledenwerving aanspoorde. Een gezellig bal besloot den avond. TE VERWACHTEN TRAWLERS. De onderstaande trawlers bevonden zich Zon dagavond tien uur nog op zee. Vertrokken Woensdag 10 April: Gerberdina Jo hanna IJM 38. Vertrokken Donderdag 11.April: Poolzee IJM 77. Vertrokken Vrijdag 12 April: I. S. Groen IJM 130, Maria Elisabeth IJM 114, Zwarte Zee IJM 94, Adelante IJM 19. Vertrokken Zaterdag 13 April: Horn Rif IJM 155. Vertrokken Maandag 15 April': Christine IJM 2, Hercules IJM 196. Vertrokken Dinsdag 16 April: Knikker IJM 4, Elie, Cibenevière IJM 161, Caroline IJM 26, Alma IJM 44, Jenny Elsa IJM 88, Haarlem IJM 9. VertrokkenWoensdag 17 April: Bruinvisch IJM 97. Vertrokken Donderdag 18 April: Reiger IJM 106, Oostzee IJM 147, Libra IJM 98, Ewald IJM 48. Vertrokken Vrijdag 19 April: Delft IJM 17. Vertrokken Zaterdag 20 April: Dolfijn IJM 103. Bergen IJM 16, Norma Maria IJM 6, Viking Bank IJM 183. Er bevonden zich Zondagavond nog 25 trawlers op zee. Hedenmorgen waren aan de markt 7 trawlers, n.l. de Erin IJM 12, Gloria IJM 37, Eveline IJM 115. Perseus IJM 45, Neptunus IJM 87, Maria IJM 95. Condor IJM 72. Binnen zijn nog 8 trawlers, n.l. de Clasina Luther IJM 59, Utrecht IJM 73, Jacqueline Cla sina IJM 10. Uiver IJM-384. Cornelis IJM 15, Shamrock IJM 129. Prinses'Beatrix IJM 117, Isa bel IJM 14. Zoodat er in totaal 40 trawlers in de vaart zouden kunnen zijn, DE MELKVERSTREKKING OP DE SCHOLEN. Er blijkt groote belangstelling voor te zijn Naar wij vernemen zal de poging, het drinken van melk op school ook in deze gemeente ingang te doen vinden, geen mislukking worden. Van eenige scholen te IJmuiden en Santpoort werden ons althans cijfers -verstrekt waaruit bleek-, dat het percentage- niet' lager zal" zijn- dan in andere gemeenten. r Op ééii' school'-zullen -ongeveer 90-pCt. van dé kinderen na 20 Mei melk drinken, op andere scholen, waarvan de gegevens bekend zijn, is het percentage ruim 70, terwijl de inschrijving nog niet is gesloten. Hieruit blijkt, dat de ouders het belang van deze zaak voor hun kinderen inzien 'Over dit belang hebben wij eens het oordeel van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst gevraagd. Deze verklaarde dat de melkverstrekking op de scholen, zooals dat reeds lil velé. plaatsen in Ne derland geschiedt, buiten eénigen twijfel den li- chamelijken, zoowel als den geestelijken toestand van de schoolgaande kindéren zeer ten goede zal komen. Van de zijde der schoolartsen wordt de lange ochtendschooltijd, zonder eenige verster king, als een grootbezwaar gevoeld. Daarom is het toe te juichen dat ei' tlians ook in Velsen toe wordt overgegaan om de kinderen gepasteu riseerde, dus volkomen zielctekiemvrije melk te verstrekken, waarbij tevens zorg wordt gedragen, dat de afgifte zoowel als de wijze van drinken op de meest hygiënische wijze geschiedt. De .jeugd zal er wel bij varen! OPDRACHTEN. Aan den heer P. Bart alhier is opgedragen het verbouwen van een woonhuis aan de J. Kostelijk- laan 28 alhier; het verbouwen van de perceelen Kennemerlaan 59 en 124 te IJmuiden, het verbou wen van een winkelhuis aan de Jacob van Heems kerkstraat en het "verbouwen van het winkelhuis Kanaalstraat 72 te IJmuiden- tot woonhuis VOOR DE KINDEREN Krent schreeuwde van pijn. —Zeg eens, kermde hij tegen den Dikke, weet jij geen verschil tusschen éen spijker en een duim? Ik wel, antwoordde de Dikke prompt, maar die hamer schijnt het onderscheid niet te weten. Ongeval op den Wijkerslraatweg. Militair ernstig gewend. Zaterdagavond omstreeks zes uur heeft zich op den hoek van den Wijkerstraatweg en de Corvers- laan een ernstig verkeersongeval voorgedaan. Een uit Diemen afkomstige soldaat en gelegerd in de R.K. Jongensschool aan de Corverslaan wilde per fiets vanuit dezen weg den Wijkerstraatweg rich ting pont oprijden, waarbij hij naar men ons mededeelde, een voor het verkeer van den voor- rangsweg wachtende luxe auto, welke werd be stuurd door' een dame, moest passeeren en blijk baar hieraan al zijn aandacht wijdde. Op het zelfde moment kwam uit de richting Beverwijk een andere auto over den Wijkerstraatweg-voor- rangsweg. De militair viel op den motorkap van dezen wagen om daarna geheel tegen den trot toirband terecht te komen, waar hij met ernstige wonden bleef liggen. De spoedig aanwezige ge neesheer, dokter R. W. Fierstra bijgestaan door enkele burgers verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per brancard naar school G werd vervoerd in afwachting van de ziekenauto. De verkeerspolitie, die eveneens zeer spoedig ter plaatse was nam onder groote belangstelling van het publiek, de gebruikelijke maatregelen ten einde de schuldvraag te onderzoeken. Met de aan rijdende auto werden remproeven genomen, doch deze bleken in orde te zijn. Het slachtoffer, wiens fiets geheel in elkaar was gedrukt, had een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk een breuk van het rechter dijbeen. De waarnemende commissaris van politie, hoofdinspecteur IJtsma, was op de plaats van het ongeval aanwezig. EEN DRUKKE ZONDAG. De eerste officieele mooie lentedag, die moeder Natuur ons gisteren deed beleven, bracht uiter aard een direct merkbaar intensiever verkeer, vooral ook, omdat de bloembollenvelden eigenlijk voor de eerste maal de aandacht trokken, al wa ren dan van de bolgewassen nog slechts de kleu ren te zien van narcis en vroege hyacint, die in vele gevallen als siertooi van de lente dienst deden op fietsen en auto's van terugkeerende bloembollen-belangstellenden. Op den Wijkerstraatweg reden in bonte ver scheidenheid fietsers, auto's en motorrijwielen, maar ook de vele wandelaars lieten zich niet on betuigd. Aan alles was merkbaar, dat na den langen en voor velen zorg vollen wintertijd de lente eindelijk was gekomen. De blijde inkomst dezer lente gaf echter ook de noodige drukte bij de ponten. Den geheelen dag voeren de ponten af en aan, maar het pont- personeel bleek voor zijn taak volkomen berekend te zijn, als was het dan een handicap, dat de twee vrijvarende ponten door den nieuwbouw gedwon gen zijn in elkanders vaarwater te komen. Dat gaf bij den overtocht natuurlijk wel eenig op onthoud, maar van ernstige stagnatie kon toch geen sprake zijn. Na dit 'incident verliep hét timmerwerk goed en nadat;de bagage was/'opgestapeld, werd den volgenden morgen" de rit naar de stad ondernomen. De oude merrfè werd voor het koetsje gespannen, waarna" Krent op den bok klom en de professor" In het rijtuig plaats nam; Prijsuitreiking van tien bakkers cursus. Feestavond tot besluit. In een feestelijke bijeenkomst van organisatoren, inzenders en medewerkenden met hun dames, wer den Zaterdagavond in de bovenzaal van de Ver- eenigde Veilingen de prijzen en diploma's uitgereikt aan de bekroonde inzenders van de bakkerstentoon stelling die de vorige week, ter gelegenheid van het tweede lustrum van den valccux'sus voor bak kersgezellen gehouden werd. De heer K. Haas noot sprak een welkomstwoord tot de. aanwezigen. Nadat de medewerkenden aan het publiek waren voorgesteld ging de heer Haasnoot tot de prijs uitreiking over. De heer Haasnoot zei, dat het hem een groot genoegen was, aan een cursist, die negen van de tien. cursussen heeft gevolgd, en aan den jongsten deelnemer van den laatste cursus, een geschenk te mogen overhandigen. Spr. wekte allen, die dit jaar geen prijs of di ploma hebben kunnen verkrijgen, op, om, wan neer aan het eind van dit jaar weer een cursus ge houden wordt, dezen nauwgezet te volgen en geen cursusavond over te slaan. De heer Baarse (voorzitter van den Chr. Bond van Bakkers gezellen) bracht hulde aan den heer Haasnoot, die tien jaar geleden na veel moeite en werk deze eursusssen en daarna elk jaar weer op nieuw heeft georganiseerd. Als blijk van waar- dee werd den heer Haasnoot een blijvend aan denken aangeboden. Hierna spraken nog de heeren v. d. Wel, voor zitter van den Alg. Bond van Bakkersgezellen, de heer H. H. Meyer, namens de jury en de heer H. J. v. d. Plas, voorzitter van de Coöperatie „Algemeen Belang". De heer v. d. Plas hoopte, dat in de toekomst het prachtige weik van den heer Haasnoot voortgezet zal kunnen worden. Ook bracht spr. hulde aan de cursusleden, voor de prachtige werkstukken, die zij gemaakt hadden. De heer Haasnoot dankte allen voor de blijken van waardeering, welke hij heeft mogen ontvangen en overhandigde daarna aan de bestuurs- en com missieleden en aan de leiders van den cursus, de heeren Dubbelman (banket) en Kinder? (brood) een geschenk. Ook aan de dames van die bestuursleden werd een verrassing uitgereikt. Hierna kon worden overgegaan tot het feestelijke gedeelte van het programma. Het duo Marti heeft het gezelschap prettig bezig gehouden. „The Musical" Players" zorgden voor de mu zikale medewerking en leverde ook de dansmuziek. Het was een uitstekend geslaagde feestavond. PROPAGANDA-AVOND VOOR DE ONTHOUDING. Op Donderdag 9 Mei houdt het Blauwe Week comité een propaganda-avond in gebouw Adrichem. Werden andere jaren afzonderlijke propaganda- avonden voor de ouderen en de jeugd belegd, dit jaar zal het een bonte avond zijn, waarop zoo wel de ouders als de jongeren verwacht worden.. HOLLANDSCIIE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De afdeeling Velsen en omstreken van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw houdt op Dinsdag 23 April in Hotel „Ter Burg" een leden vergadering. De agenda vérmeldt o.m. verkiezing van een lid van het bestuur wegens bedanken van den voorzitter van de afdeeling, den heer G. Hanne- ma, benoeming vap twee afgevaardigden en twee plaatsvervangers voor de algemeene v ergadering en tenslotte behandeling van de agenda voor de op 8 Mei te Amsterdam te houden algemeene vergade ring van de Hollandsche Maatschappij. (door MELIS STOKE) In een bewogen tijd met duizend bange vragen blijft ons een groote troost in den gemeenscha en het besef dat wij de zorgen samen dragen en samen verder gaan, de duistere toekomst'in Dan komt er in het volk, in al zijn bonte deel de drang tot het bewijs dat wij tezamen staan en stijgt een machtig lied omhoog uit aller k „Wie heeft er suiker in de erwtensoep gedaan?» Ons land werd, in een jaar, op groote schaal en ieder droeg daarbij zijn offer zonder klacht Op Holland's bolwerk door geen vreemd geweld beledigd- staat krachtig toegerust het leger op de wacht En op de bastions die Hollands hart omgeven naar 't onverzwakt parool van „Nederland paraat» wordt het ontroerend lied van „Mientje" aangeheven met haar gepantserd hart, omwoeld door Prikkeldraad. De zangen van dit land in de bewogen dagen van dezen vreemden tijd doen ons gemoedelijk aan Hardnekkig blijven ze van blonde Mien gewagen die met haar prikkeldraad den aanval blijft weerstaan En onophoudelijk blijft eetgraag Holland vragen wie zich toch tot het vreemde schelmstuk heeft verstout om tot de erwtensoep dien bijsmaak bij te dragen dien men graag missen zou voor 's levens kostelijk zout. We zijn een beetje schuw voor al te groote woorden en stellen ons niet graag te overdreven aan. Vandaar dat in het lied die huiselijke accoorden van zoete erwtensoep en blonde Mien ontstaan. Maar in de harten ruischt de golf van dieper klanken geboren in den nood, op dit benard gebied waarin wij God's bestier voor allen zegen danken op dezen vrijen grond in 't vroom Wilhelmus-lied! (Tot onzen spijt is dit vers van Melis Stoke, waarnaar in het Journaal van de Week werd ver wezen niet in ons nummer van Zaterdag opge nomen.) Feestavond van V. V. B. De voetbalvereeniging V.V.B., een van de talrijke loten van den Statenboom van Hoogovens, hield Zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst in he! Kennemer Theater. De voorzitter, de heer Kerkhof, sprak een wel komstwoord, waarin hij de leden opmerkte om ook in deze moeilijke tijden V.V.B. trouw en vooral daadwerkelijk te steunen. Het wegblijven van spe lers, aldus de voorzitter, duidt op een slappen geest en dat kan. de' yèreeniging allerminst verdragen, Vooral in verband'met hét'te verwachtenherstel van de normale competitie in het volgend seizoen moet aan dé vérëënigirig niet kracht worden "voort gebouwd. Het is te vreezen dat de tegenwoordige geest van verslapping nadeelige gevolgen voor de vereeniging zal hebben. Spr. dankte hierna de heeren Jansen en Spruit, die zeer vëel werk voor het organiseeren van dezen i'eestavond hebben verricht en eindigde met den wensch uit te spreken, dat deze feestavond in alle opzichten zoü slagen. Deze wensch van den voorzitter is volkomen in Vervulling gegaan. De artist mr. Johnnie, welbekend in Beverwijk, verzorgde vrijwel in zijn eentje een volledig ca baretprogramma, dat wel in den smaak viel. Hij was conferencier en zanger van vroolijke liedjes. Bovendien ontpopte hij zich als een gooche laar van groote bekwaamheid, een waardige leer ling van Larette. Zijn optreden oogstte veel succes, Jack Miller deelde daarin welverdiend. Hij toonde zich niet alleen een bekwaam en slagvaardig bege leider. maar bracht bovendien nog eenige soli voor accordeon ten gehoore. Dit deed hij met groote ver dienste. Na afwerking van het programma danste men nog geruimen tijd prettig op de muziek van Roe- mer's Band. WIJK AAN ZEE DIT JAAR GEEN ZOMERHUISJES AAN HET STRAND. Wij vernemen, dat het dit jaar niet toegestaan kan worden, de bekende zomerhuisjes op het strand te plaatsen. Men heeft dit verboden met het oog op het mijnengevaar en ook met het oog op de defensie. Als men weet, dat er elk jaar ongeveer 490 van deze huisjes staan, bevolkt door eenige duizenden menschen, dan zal men beseffen, dat dit besluit niet tlleen vor de betreffende vacantiegangers, maar ook voor de zakenlieden uit Wijk aan Zee een geduchte tegenslag beteekent.' Inmiddels heeft de directie van het badpaviljoen Het Noorderbad, die reeds met de opbouw bezig was, deze inmiddellijk gestaakt. Naar verluidt kunnen tenten wel geplaatst wor den, met dien .verstande dat zij 's avonds ontruimd zullen worden, zoodat men ook hiervan, niet veel mag verwachten. Aan het Zuiderstrand heeft de Buffetmij. E.F. reeds een consumptie- en een opbergtent geplaa Verder laat het zich aanzien, dat de verhuringe dit jaar zeer goed en tegen behoorlijke prijzen zul e zijn. RECITEER WEDSTRIJD UITGESTELD. De reeds eenige malen aangekondigde reciteer- wedstrijd der Jongelïngs- en Meisjesvereenigmg alhier is nu definitief vastgesteld op Woensdag April a.s. REEDS EEN DRUKKE ZONDAG. De buitengewoon mooie Zondag heeeft gister reeds honderden menschen naar het stramd ge zoodat dit, hoewel zonder de bekende strandstoel een levende aanblik bood. Ook zijn er weer en verhuringen afgesloten HEEMSKERK O. EN O.-AVOND. Dinsdagavond wordt in het lokaal van b Dam een O. en O.-avond georganiseerd voor alhier gelegerde militairen. ONTWIKKELINGSAVOND. In het K.S.A.-gebouw werd een ontwikken g avond gegeven voor militairen. Pater Gemrfls het Missiehuis te Driehuis hield een lezing over val van Oostenrijk. In de pauze werden aa" ..jongens" een gratis consumptie en een sigaar geboden.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2