IJmuider Courant j"jeaitieetde tcoepett- op veie- piaatsm Thotwegm geland DAGBLAD VOOH VELSEN. IJMGIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, beüalve op Zon- en Feestdagen fl noorden mn drontheim wordt fel gestreden. Brandstoffen -rantsoeneering wordt voorbereid. De Prentbriefkaart. De SCH. 15 Bemanning in veiligheid. Schipper neergeschoten 25e JAARGANG NO. 146 lourens Coster, Maatschappij voor Uitga»® Couran,"lJit9aVen en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat pmulde' jelefoon 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Courant: Kennemerlaan 42, llmulden. 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, jpg®9even voor dit blad, worden kosteloos In de Kennemer Courant. Dirertiei P W PEEREROOM EN ROBERT PEEKEBOOM Hoofdredacteur! ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 23 APRIL 1940 Abonnementen per week /0..12J4, p®i maand 0.52J4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. Officieel wordt uit Londen medegedeeld dat 'de geallieerde troepen op vele plaatsen in Noor wegen aan land zijn gegaan en ondanks de vele moeilijkheden aanzienlijke successen behaald hebben. Zij hebben contact met de Noorsche troepen gekregen en verleenen dezen allen mogelijken steun. De correspondent van Reuter aan de Noorsch- Zweedsche grens verneemt dat bij Stiklestad ten noorden van Drontheim fel wordt gestreden tus schen Duitsche en Britsche troepen. Duitsche torpe dojagers hebben gepoogd uit Drontheim troepen aan n[fte zetten ten noorden van de Britsche troepen om te trachten de Engelschen in den rug aan te val len, Deze poging is volgens dezen correspondent «venwel verijdeld door de Britsche troepen, die bij Steinkjar, de sleutelpositie van de Noorsche verde- ^Maahdagavond te Londen ontvangen berichten melden dat de Duitschers hun troepen langs den „ertsspoorweg" bij Narvik zouden terug geroepen hebben. Naar verluidt zou de bezet ting van Björnfjell bij de Zweedsche grens af gesneden zijn. De toestand zou hier hopeloos zijn en men verwachtte dat de bezettingstroe pen over de Zweedsche grens zouden vluchten. POGING TOT OMSINGELING VAN DRONTHEIM. uit het noorden en het zuiden sme den de geallieerden snel een stalen ring tot omsinge ling van de Duitsche troepen in Drontheim, aldus De hoop bestaat evenweldat zij niet behoeft te worden ingevoerd Naar wij van den directeur van het Rijksinstituut Voor Brandstoffen-economie in Den Haag verne igen, wordt "thans een regeling van een brandstof- fenrantsoeneering voorbereid. Maar zoo liet hij er op volgen dit wil niet zeggen dat het vast staat dat die ook wordt ingevoerd. Zoolang onze brandstoffen-positie blijft zoo als die nu is dat wil zeggen als wij de be- sohikking houden over onze mijnen in Lim burg en als wij in de toekomst evenveel kolen uit het buitenland krijgen als thans dan denkt de regeering er niet aan om tot rantsoe neering over te gaan, want dan is er geen te kort, Maar er moet helaas, met de mogelijkheid re kening gehouden worden, dat onze brandstof - fenpositie ongunstiger wordt. Vandaar de voor zorg om klaar te zijn als ons onaangename ver rassingen boven het hoofd zouden hangen. Er is op dit oogenblik nog niet te zeggen hoe de rantsoeneering dan geregeld zal worden, omdat men niet weet over hoeveel brandstof men dan de beschikking heeft. Er wordt evenwel naar gestreefd orn te bereiken dat in de zomermaanden de men- schen zooveel mogelijk hun winterbrandstof in huis zullen hebben. Alle kolen die in Limburg gedolven worden, stuurt men zoo gauw mogelijk naar het binnenland, opdat daar voorraden voor den winter gemaakt worden. De zomerprijzen voor de brandstoffen zijn nog niet vastgesteld. De kolen die uit het buitenland aangevoerd worden kosten veel meer van transport dan verleden jaar, zoodat die duurder verkocht moeten worden. Daar de regeering evenwel door de Limburgsche kolen prijsregelend kan optreden, zal er naar gestreefd worden een verhooging van de prijzen v.oor huisbrand zooveel mogelijk te be- Rerken. Wel staat vast, dat de nieuwe zomerprijzen hooger zullen zijn dan die van het vorige jaar. De vrees werd gekoesterd, dat goed-gesitueerden, 1 er een rantsoeneering van brandstoffen wordt voorbereid, zoo gauw mogelijk groóte voorraden brandstoffen zouden inslaan voor den vol genden winter. Daartegen zijn evenwel maat regelen genomen, want de leveranciers moeten santeekening houden aan wie zij brandstoffen af leveren zoodat de overheid,- mocht de rantsoenee- rign noodig blijken precies weet wie al kolen voor het volgende seizoen in voorraad heeft. De opzet is, dat in het geval van rantsoeneering beschikbare hoeveelheden zoo billijk mogelijk verdeeld zullen worden, terwijl men voorkomen Wil, dat goed-gesitueerden zich een voordeel zou- '^zekeren op anderen. Men weet nog niet hoe de rantsoeneering, als die komt, zal worden ingericht. Tijdens den oorlog '914—1918 was er een distributie die elk huisge zin een zekere hoeveelheid brandstof garandeer- 1 waarbij geen rekening werd gehouden met de grootte van het huis. Het is toen evenwel geble- en dat aan zoo'n systeem na deel en verbonden zijn, zoodat wel getracht zal worden, nu een stelsel te Ontwerpen waarbij die voorkomen worden. De regeering hoopt, dat als de zomerprijzen voor brandstoffen eenmaal zijn vastgesteld, ieder ®le daartoe in staat is zijn hoeveelheid kolen voor en Winter zal opdoen. Dat vergemakkelijkt het lip van voorraden voor de .overheid. Bovendien nebben de menschen er het voordeel van dat dë '°len 's winters duurder zullen worden. "oorloopig is er ook nog geen sprake van rant- zoeneering van gas en electriciteit. Deze zal ver moedelijk op den duur wel noodig zijn als tot "randstoffenrantsoeneering wordt overgegaan, Naar de bedoeling is wel die zoolang mogelijk W te stellen. De regeering heeft maatregelen genomen dat de Sas- en electriciteitsfabrieken groote voorraden steenkolen hebben. Bovendien worden de steenkolen "'i de gasfabrieken zeer economisch verbruikt, want er wordt zoo als -bekend niet alleen gas 311 gemaakt, maar de verbruikte - kolen, komen nog <aar als cokes. Reuter. Reeds hebben de eerste Britsche troepen Storen, een strategisch spoorwegknooppunt op 50 k.m. ten zuiden van Drontheim. bereikt volgens de laatste berichten, die ontvangen zijn uit Röris door het Stockholmsche blad Aftonbladet. Uit Storen loopt een lijn van Drontheim naar het zuidwesten naar Dombaas, waar zij de Gudbrandsdal-lijn treft, die de verbinding vormt met de Romsdalfjord waar zooals bekend is eenige Britsche troepen aan land zijn gegaan en doorloopt naar Oslo via Lille- hammer en Hamar. Ten noordoosten van Drontheim wordt gevochten tusschen Britsche en Duitsche strijdkrachten te Vardalsrora, volgens een niet be vestigd telegram uit Storlien aan de Zweedsch- Noorsche grens aan „Dagens Nyheter". De hoofd wegen en de spoorlijn, die Namsos met Drontheim verbinden, zijn voortdurend gebombardeerd gedu rende het weekend om, naar „Aftonbladet" meldt, de geallieerde en Noorsche troepenconcentraties te treffen. Onder de gebombardeerde stations zouden zich Grong en Snaasa bevinden. Steinkjar, waar volgens de berichten Noorsche troepen worden saamgetrok ken, zou in brand staan tengevolge van een zwaar luchtbombardement. De tot dusverre ontvangen be richten geven aan dat de spoorlijn zelf weinig schade heeft opgeloopen, ofschoon de telefoondraden ver nield zijn, waardoor de verbinding op verscheidene punten is verbroken. De Britsche luchtaanvallen op de beide voorloopige vliegvelden in de streek van Drontheim maken het voor de Duitschers moeilijker om luchtaanvallen te oi'ganiseeren. Volgens een. Havasbericht uit Londen zijn mins tens tachtig vliegtuigen, wellicht zelfs honderd, ver nield op den grond of buiten gevecht gesteld op de vliegvelden in Noorwegen en Denemarken bij de aanvallen der Royal Air Force. Press Association, die deze raming geeft, constateert daarbij dat de verliezen, die door de Engelsche bommenwerpers werden geleden, zeer gering zijn, wanneer -men ze met bovenstaande cijfers vergelijkt. Tenslotte wordt opgemerkt dat de bezetting van Stavanger er, Aalborg niet alleen voordeelen voor de Duit schers met zich medebrengt: Duitsche vliegtuigen, die door de R. A. F. getroffen worden, kunnen in het vervolg niet meer gebruikt worden, want de Duit schers beschikken daar niet over dezelfde facilitei ten tot het veraeföt'em van reparaties als op hun vliegvelden in eigen land. GJÖVIK IN DUITSCHE HANDEN? Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat de stad Gjovik pl.m. 25 K.M. ten Westen van Hamar na hardnekkigen strijd door de Duitsche troepen bezet is. De Noorsche troepen hadden zich in voor de verdediging bijzonder geschikte stellingen genes teld, doch sterke Duitsche gepantserde afdeelingen brachten de beslissing. De Noren leden door het optreden van deze afdeelingen, die hier en daar hun aftocht, bemoeilijkten, zeer zware verliezen. Verder meldt het D. N. B. dat de Duitsche lucht macht resoluut heeft ingegrepen in den strijd in Noorwegen. De opmarsch in het gebied Elverum, Mjössen en Lillehammer werd krachtig gesteund en Noorsche troependeelen werden met bommen en mitra-illeurvuur aangevallen. De door de Engelschen bezette gebieden rorid Andalsnes en Namsos. als mede de troepentransporten welke daar werden ontscheept, zijn met bommen bestookt. Troepen concentraties en marcheérende afdeelingen werden met bommen en mitrailleurvuur verstrooid en plaatsen, welke reeds door de Engelschen waren be zet zijn met succes aangevallen. Het belangrijkste spoorwegknooppunt Dombaas in Midden-Noorwegen is vernield, de havenwer ken van Andalsnes en Namsos zijn zwaar bescha digd. Het landen van de troepen werd voortdurend door de Duitsche luchtmacht gehinderd en de En gelschen leden zware verliezen. Ook werden transportschepen aangevallen en vol gens de eerste berichten zijn drie transportsche pen vernield, twee zijn onmiddellijk gezonken en op het derde brak brand uit, twee Britsche oorlogs schepen, welke de landing beveiligden, werden door voltreffers zwaar beschadigd. (De Duitscher Ludolf Parisms. die te'boek staat als uitvinder (in 1871) van de prentbriefkaart, is dezer dagen overleden.) De man, die eens de prentbriefkaart, Den mensch als vinding heeft geboden, Is hoog in leeftijd, deze aard, Dank hem in prent gebracht, ontvloden. Natuurlijk wordt zijn faam betwist, Dat hoort bij vindingen als deze, Maar ik houd nou maar vol: hij is 't Eén moet toch ver antwoordlij k wezen. Sinds hij als eerste het begon, Nog in de lente van zijn leven, Is alles wel onder de zon Op prentbriefkaarten weergegeven. Haast niets, dat in een jeugdig brein Eens, lang gelee, is opgekomen, Zal op de aard te vinden zijn, Dat zulk een omvang heeft genomen. Zij worden in billioenentai De heele wereld doorgezonden. Men vindt ze hier en overal, Aan land, noch taal, noch ras gebonden. Het is voor hem een tragisch feit, Dat hij moest scheiden uit het leven, Toen men van d'aard in zorg en strijd, Niets dan een droevig beeld kon geven. Luchtgevecht boven Belgisch gebied Duitsch vliegtuig neergestort. Officieel wordt uit Brussel medegedeeld dat Maandagochtend een Duitsch vliegtuig en drie Fransche vliegtuigen, welke het achtervolgden, tot boven Belgisch grondgebied zijn doorge drongen en nabij Neufchateau een gevecht heb ben geleverd. Het Duitsche toestel stortte neer en een der inzittenden werd gedood, terwijl twee gewond werden. De machine is volkomen ver nield. De regeering zal de noodige proteststap pen ondernemen. De persdienst van het Belgische- ministerie van landsverdediging maakt bekend: Onafhankelijk van de Maandagmorgen ge melde gevallen van vliegen boven Belgisch ge bied. zijn wederom buitenlandsche vliegtuigen herhaalde malen boven het Belgische grondge bied verschenen. Twee hunner konden worden herkend. Zij waren van Duitsche nationaliteit. De nationaliteit der anderen kon door de groote hoogte, waarop zij vlogen, niet worden vastge steld. De Belgische afweermiddelen kwamen in actie. Duitsche vliegtuigen voor de Engelsche kust. Poging tot mijnenleggen? «2> Het Engelsche ministerie van Luchtvaart deelt mede dat Maandagavond een'aantal vijan delijke vliegtuigen voor de oost- en zuidoostkust van Engeland is verschenen. Blijkbaar poogden deze toestellen mijnen te leggen in de monding- van Theems en Humber. De luchtdoelartillerie heeft het vuur geopend en Britsche jachtvlieg tuigen zijn opgestegen. Reuter meldt dat twee vliegtuigen, naar men gelooft Duitsche, gistermiddag waargenomen zijn boven de Shetlandeilanden. Zij vlogen op groote hoogte. Luchtafweerbatterijen openden het vuur en Engelsche gevechtótoestellen ste gen op. De aanvallers vertrokken zonder bommen te laten vallen. Logger in verboden Duitsch gebied gezonken. Bij het departement van Buitenlandsche Zaken is van den consul te Emden bericht binnengekomen, dat de vermiste SCH 15, de „Bep", In het Öultsche verboden gebied ge zonken is. De bemanning is gered en zal te Wesermünde worden gehoord. Maatregelen tot vrijlating zijn tot dusverre niet getroffen. Schipper van de SCH 15 was Klaas Pronk, stuur man Maarten Pronk, een achterneef van den schip per. Voorts waren aan boord de motordrijver Arie Corving, de matrozen Piet de Jong, Leen de Jong, Leen Spaans en zijn broer Zier Spaans en de licht matroos Piet de Jong. Men heeft te Scheveningen de verwachting, dat de bemanning over een paar dagen wel naar huis zal terligkeeren. Drama te Geertraidenberg. Maandagavond, ongeveer zeven uur, heeft zich aan de haven te Geertruidenberg een drama afgespeeld, dat een 47-jarigen, oppassenden va der van negen kinderen het leven kostte. De eigenaar van het sleepbootje „Teuntje", de weduwnaar van Str., uit Raamsdonksveer werd door den 23-jarigen B. met revolverscho- ten, gelost op zeer korten afstand, zoodanig ge wond, dat hij gedurende het transport naar het ziekenhuis'te Geertruidenberg overleed. Het slachtoffer van Str.„ eigenaar van het sleep bootje heeft als kapitein op zijn boot den ongeveer 36-jarigen F., terwijl hij zelf als machinist op de boot werkzaam is. Ze lagen met de boot in de haven van Geer truidenberg. Toen zij gisteravond ongeveer 7 uur zich in een café aan de haven bevonden ont moetten zij daar B. Sr., die met beiden ruzie zocht. De kapitein F., maakte hieraan een eind, door B. buiten de deur te zetten. Toen van Str. en F. even later het café verlieten om naar de boot te gaan, stond B. buiten te wachten en viel opnieuw beide schippers lastig. S. wierp daarbij B. van zich af. B. Jr., die gehuwd is en vader van een kind, zag op ongeveer 50 meter afstand, van zijn woning staande dat zijn vader vechtende was met beide mannen. Hij haalde in zijn woning een geladen pistool en liep op de mannen af. Op een afstand van ongeveer twee meter loste hij een viertal scho ten, waarvan- drie van Str.-doodelijk verwondden. Ook kapitein F. werd door een kogel in den schouder getroffen, doch niet ernstig. Van S., F. en B. stonden allen gunstig bekend. Het drama bracht de geheele buurt in opschud ding. Spoedig was de politie ter plaatse. B. Jr. werd gearresteerd. Een uitgebreid onderzoek werd inge steld. Troepen per parachute in Zweden neergekomen. Ski-patrouilles op onderzoek uitgetrokken. STOCKHOLM, 22 April. De militaire autoriteiten in de provincie Norrbotten hebben bericht ontvangen, dat in Zweden parachute-troepen zouden zijn ge daald. Zweedsche ski-patrouilles zijn uit getrokken om een onderzoek in te stellen, doch tot nu toe heeft men nog niets hiervan vernomen. (Reuter.) Noorsch schip 11a ontploffing gezonken. Twintig opvarenden vermoedelijk omgekomen. Het Noorsche stoomschip „Bravore", 1458 ton, is na een ontploffing bij de Britsche Zuidoostkust gezonken. Men vreest dat 20 van de 24 opvarenden om het leven geko men zijn. Duitsche vliegers vluchten naar Zweden. Na landing op Noorsch gebied. Maandag is 18 K.M. ten noorden van Gaddede een Duitsch vliegtuig op Noorsch gebied geland. De bemanning heeft het toestel in brand gestoken en is naar Zweden uitgeweken, waar de drie man nen geïnterneerd zijn. VOETBAL DE STRIJD NEDERLAND-BELGIË Scheidsrechter Barlassina over het Hollandsehc spel. Een redacteur van het A. N. P, heeft den Italiaan- schen scheidsrechter Barlassina, die Zondag den voetbalwedstrijd NederlandBelgië geleid heeft, naar zijn meening over het Nederlandsche spelpeil gevraagd. „Een prachtig stadion; een van de mooiste, die ik ooit gezien heb," zoo begon hij. „Plet publiek, bui tengewoon talrijk, was zeer sportief. De wedstrijd verrassend fair, zoodat het een genoegen werd te leiden. Ik geloof, dat de spelers het wel zonder scheidsrechter hadden kunnen doen. De taak van den arbiter was heel eenvoudig, ook al door de me dewerking van de beide grensrechters. Ik wilde, dat het in lederen wedstrijd zoo gebeurde. Ik ben het wel eens anders gewend, vooral in da ontmoetingen voor den Mitropa-beker, waarin de spelers wel eens „ondeugendheidjes" laten zien welke het leiden zeer moeilijk maken. Mijn indrukken over het spel zijn heel goed, vooral van de zijde van het Nederland- sche elftal. De ploeg, welke het best gespeeld heeft, won. Van de lichamelijke kracht, die de meeste Ne- derlandsche spelers bezitten, wordt een juist gebruik gemaakt. De meesten van hen zijn athleten; de Ne- derlandsche voetballers deden mij veel denken aan de Zweden. Wat mij bijzonder trof, was de eigen schap van de meeste spelers om den bal in eens te spelen. Dus niet eei'st stoppen, hetgeen tijd ophoudt, maar onmiddelijlc trappen, waardoor een vol tempo gewonnen wordt. Ook het koppen was uitstekend verzorgd. Ik heb speciaal gelet op Wilders, die als achterspeler de situatie meer beheersehte met het hoofd, dan met de beenen. Technisch is het geheel zeer behoorlijk. Wat mij ook trof was het feit, dat in een minimum van tijd het elftal het roer kan om gooien. Op een gegeven oogenblik een verwarde si tuatie voor eigen doel, een trap naar voren, een aan val, een voorzet, een doelpunt. Het gaat alles zód bliksemsnel, dat een elftal met dergelijke capacitei ten altijd tot groote verrassingen in staat is, zelfs tegen de allersterkste landen der wereld. Ik heb in het Hollandsche spel eigenschappen ontdekt, waaruit het spel van de toekomst zal voortkomen. Het is het spel, gebaseerd op snelheid en vlug handelen, ge richt op het meest nuttige effect, het directe resul taat: een doelpunt. Dat daarbij de vleugelspelers een groote i'ol spelen, is natuurlijk. Wil dit spel tot zeer groote hoogte stijgen, dan zal het gecultiveerd moe ten worden, want baltechniek, en vooral schietcapa- citeiten mogen ook in het meest snelle spel niet ont breken. Ook individueel viel er in beidé ploegen veel te roemen. Men heeft mij gezegd, dat de rechtsbuiten Van den Engel een invaller was. Deze debutant heeft vooral in de eerste helft prachtig gespeeld. Indien ik dat kan zeggen van een invaller, hoe moet de oor spronkelijk aangewezen speler dan wel zijn? Een andere debutant: De Vries. Een stoere werker, die moeilijk te passeeren was. Verder waren er in het Nederlandsch elftal verscheidene spelers, die van extra klasse zijn, Paauwe, Van Spaendonck, Ven te. En bij België viel Voorhoof op en Pavericlc in de tweede helft. Overigens stelde België mij wat te leur. In 1938 heb ik dat elftal voor het laatst ge zien; in 1937 leidde ik de ontmoeting tusschen Zuid- Slavïè en België te Belgrado. Daar kwamen de Bel gen beter voor den dag. Ik hoop dat het contact, met Nederland hernieuwd, in de toekomst bewaard moge blijven; ik vertrouw, dat er binnen niet al te langen tijd weer een wedstrijd tusschen Italië en Nederland zal plaats hebben en misschien is het mogelijk, dat een Nederlandsche scheidsrechter in de nabije toe komst een wedstrijd van Italië zal kunnen leiden". RANGLIJSTJES VAN GROEP A: (Bijgewerkt tot en met 14 April) AFDEELING 1 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. V. S. V. 3 14 13 1 0 27 60—16 1.93 Waterloo 15 12 0 3 24 75—27 1.60 Stormvogels 3 13 10 0 3 20 63—23 1.54 Beverwijk 2 12 6 1 5 13 35—21 1.08 Kinheim 3 13 6 1 6 13 39—40 1.— Kennemers 3 14 6 2 6 14 43—49 1.— Kennemers 4 15 5 2 8 12 39—46 0.80 Kinheim 2") 13 4 3 6 9 28—37 0.69 V. S. V. 4 15 4 2 9 10 40—83 0.67 Stormvogels 4 12 3 0 9 6 20—41 0.50 V. V. B. 2 14 0 0 14 0 23—82 0.— |De oorlogsactiviteit in het hooge Noorden» Een Duitsch voorpostenschip aa havens aankomst m een der bezette Noorsche Kinheim 2 heeft 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen. AFDEELING 2 R. C. H. 3 12 9 3 0 21 59—11 1.75 Haarlem 3a 13 10 0 3 20 58—28 1.54 H. F. C. 3 13 7 2 4 16 47—38 1.23 Heemstede 13 6 1 6 13 39—35 1.— Spaarnestad 14 5 3 6 13 32—40 0.93 Hillinen 2 12 5 1 6 11 21—22 0.92 Nieuw Vennep 12 3 1 8 7 22—53 0.67 E. D. O. 3 13 2 4 7 8 30—39 0.62 Bloemendaal 4 12 2 1 9 5 16—58 0.42 AFDEELING 3 R. C. H. 5 15 12 3 0 27 51—16 1.80 Haarlem 3 10 8 0 2 16 51—8 1.60 E. D. O. 4 13 8 3 2 19 61—36 1.46 Zandvoort 3 11 6 1 4 13 30—28 1.18 Schoten 3 13 4 5 4 13 22—22 1.— Bloemendaal 3 12 3 4 5 10 37—54 0.83 T. H. B. 2 15 3 4 8 10 34—45 0.67 Damiaten 14 2 3 9 7 29—66 0.50 Zeemeeuwen 3 13 0 1 12 1 16—56 0.08 AFDEELING 4 D. C. O. 12 11 0 1 22 68—20 1.83 R. C. H. 4 11 7 1 3 15 35—18 1.36 Droste 12 7 2 3 16 60—30 1.33 E. T. O. 13 8 0 5 16 41—27 1.23 D. S. K. 12 4 2 6 10 33—50 0.83 V. O. G. 12 3 1 8 7 28—42 0.58 H. F. C. 4 14 3 1 10 7 29—59 0.50 Haarlem 5 12 2 1 9 5 13—56 0.42 AFDEELING 5 Kemphaan 12 11 0 1 22 65—7 1.83 Bloemendaal 2 13 8 1 4 17 37—21 1.31 V. V. H. 14 9 1 4 19 41—36 1.26 Brederode 12 6 2 4 14 36—30 1.17 Schoten 2 12 6 1 5 13 42—33 1.08 Spaarndam 12 3 3 6 9 41—45 0.75 VI. Vogels 2 12 3 2 7 8 18—30 0.67 Haarlem 4 14 3 1 10 7 28—71 0.50 E. H. S. 2 13 2 1 10 5 15—50 0.38 VERTROKKEN TRAWLERS. Maandag zijn naar zee vertrokken de trawlers: Prinses Beatrix IJM 117 Uiver IJM 384 en Izabel IJM 14. Heden zouden vertrekkenMaria IJM 95, Eveline IJM 115, Perseus' IJM 45, Erin IJM 12 ea Condor IJM 72. LIJK IN HET NET. De stoomtrawler Poolzee IJM 77 kreeg op zijn laatste reis een lijk in het met, dat bleek te zijn van een- Engelschen1 vlieger.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1