IJmuider Courant BAROMETERS 1 tóe en Nederland. Tijdrooverij. Noodlottige brand in danslokaal. J\ \RCFAJVG NO. 147 ■;pe Coster. Maatschappij voot en Algem Drukkerij N.V., Gr. aa, 93( Haarlem, Telefoon 10724 Bureau Courant. Kennemerlaan 42, llmulden, m-Uitgaven 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, voor dit blad. worden kosteloos „ijsven ;„omeo In de Kennemer Courant. DAGBLAD VOOK VELSEN. IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dirertie: P W PEEREBOOM EIN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 24 XPRlE 194Ö Abonnementen per week Q12%, p®( maand 0.52%, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. die e beurtenissen van een van onheil vervulden "hebben België en Nederland dichter tot elkaar jbt dan zij ooit, sinds de scheiding van Noord 0 geweest zijn. En voor het onheil uitbarstte .fle'toenadering al sinds vele jaren groeiende. m hebben naar mijn overtuiging die menschen - er niet zeker cynisme, alleen een zaak en eigenbelang in willen zien. Ware t dan zou er geen toekomst in zitten. Maar "dtó'e beschouwing, vooral dat soort eenzijdige touwing dat alleen maar de platste, nuchterste begingen doet gelden en voor iedere andere .'elite smalend de schouders ophaalt, schiet «lal tekort. Hoe de Nédeïlandsch-Belgische toenadering in de Jvóór den oorlog gegroeid is zou het onderwerp f de studie van een zeer veelzijdig belangstellend J kunnen zijn. De president van de Belgische Ka- Van Cauwelaert, die Maandagavond voor de der Industriëele Club te Amsterdam een rede de ontwikkeling der samenwerking op econo- gebied heeft gehouden, is zeker een man van alzijdig inzicht. Hij ziet de verbondenheid der die Nederlanden niet als een politieke toevallig- ,Zij staat geschreven in onze aardrijkskundige "en gesteldheid, in onze maatschappelijke en noodwendigheden, in onze staatkun- J (fadities, in onze cultureele gemeenschap, in plons materiëel en moreel bestaan. Wij hebben uk tegenstrijdige belangen, maar indien ons vrij be- .agn indien een eigen zending tusschen de volken, alien de bijzondere geestelijke waarden, waarvan dj de dragers zijn, indien de roem van onze voor in en de eer van ons geslacht ons dierbaar zijn, •■a mag het helder besef van onze saamhoorigheid totsgemeenschap niet langer door bekommernis- van minder gehalte worden overschaduwd''. Zoo drukte deze voorname Belgische figuur het id uit. En als men vraagt: waarom is het feei van dit alles niet eerder in de historie der hitste eeuw ontwaakt?, dan rijst juist de herinne rd aan het werk, in de laatste jaren verricht ter leiding van de huidige goede verstandhouding. In pjlilieken zin is daarbij van het hoogste belang het initiatief van Z. M. den Koning der Belgen geweest, Jji België losmaaktevan militaire verbin tenissen -ij anderen en zijn volkomen neutraliteit vast heide, De persoonlijke sympathie die de Koning en idertijd niet minder Koningin Astrid jegens Neder- tad hebben getoond vond daarbij een dankbare mtvangst in ons land en maakte diepen en blijven- ien indruk. Er volgde een sterk toenemend contact tüschen de bevolkingen. Dat is zoo veelvuldig en leelzijdig geworden, zoowel wat particulieren als ingen betreft, dat het een studie op zich- ielf zou veréischen om er een algemeen overzicht van te kunnen geven. Nederlanders en Belgen ont dekten elkaar. I11 de kunst, vooral in de litteratuur, was dat niet meer noodig. In persoonlijke goede verstandhouding, in wederzijdsch begrip, in waar- ook voor eikaars socialen, technischen, ecó- arbeid ontbrak er nog veel aan. In veler- opzichten kenden wij eikaars landen alleen als •toeristen, hetgeen zoo ongeveer de opper vlakkigste vorm van kennis is.en geen wonder, :ra!inzijn vacantie pleegt de mensch uit te rusten. De achterstand wordt nu met reuzenschreden in- eloopen en het is dan ook een goede sfeer, waarin ra man als Van Cauwelaert zijn plan voor econo mische samenwerking in Amsterdam is komen be pleiten. Een betere sfeer zou men nauwelijks kun- een verlangen. Hij heeft herinnerd aan het werk .'.Posthuma reeds op dit gebied heeft verricht en aan de rede die zijn vriend dr. van Isacker, Bel- &ch oud-minister, onlangs in Amsterdam heeft ge- Be', toekomstige economische samenwerking moet zijns inziens ingeleid worden met de bereid- van beide landen om elkaar zooveel mo- telijk behulpzaam te zijn, om tot het einde van den »rlog hun levensonderhoud te verzekeren. is een gezonde gedachte en een uitstekende mleiding voor economische samenwerking. Wie het van zulk een plan mocht onderschatten om- is! hij meent dat wij van alles toch wel genoeg hèben en de Belgen ook heeft nog niet na- Nacht over de onvermijdelijke veranderingen, die voortduring van den oorlog in dezen toestand muden intreden. Dat zijn geen pessimistische veron- stellingen maar zekerheden en onze eigen minis- van Economische Zaken heeft niet nagelaten ze bet licht te stellen. «Een bereidwillig wederkeerig dienstbetoon wat Klieft bevoorrading, voeding en vervoer kan bij ®?eren duur van den oorlog niet alleen een kost- '"e bijdrage worden tot onze gemeenschappelijke 'Eerbaarheid, maar vormt tevens een voortreffelijke '::o! voor samenwerking, die op de toekomst van (480 zakhorloges, 18 scheerapparaten en 47000 scheermesjes waren de buit van een inbraak te Amsterdanl.) Leden van de duistre orde Der langvingers woedden hier, En het is een strop geworden Voor een braven Wihkelier. 't Gilden voerde zijn onguur werk Wel tij dr 00 vend rustig uit, Want je hebt toch gauw een uur werk Voor-zoo'n groote uurwerkbuit. In meer dan één zin gesproken Namen zij ervoor den tijd. Tijd is geld geldt voor hen ook en Dat heeft hen ertoe verleid. Nadat zij naar hun believen Al dien tijd hadden gegapt, Zijn helaas de gauwe dieven Tijdig ongemerkt ontsnapt. Eenmaal 't scheergerei genomen Zijn ze na stil overleg, Blijkbaar tot besluit gekomen Nu is 't motto: scheer je weg. D'eigënaar zag in den morgen Zonder klokjes toch alras, Tot verzwaring van zijn zorgen, Zeer precies, hoe laat het was. Doch hij moet er maar op hopen, Dat de dieven niet ver gaan, Voor het er op uit zal loopen, Dat voor hen het uur zal slaan; Dat zij, onder 't mes genomen, Voor een grondigen termijn, Tot de eindconclusie komen Dat ze gladgeschoren zijn. P. GASUS. HERSTELLEN van Antieke W. KUIPERS ZN. GEDIPLOMEERDE OPTICIENS ZIJLSTRAAT no. 97 (Adv. Ingez. Med.) nister De Geer gaf lucht aan dit nobel gevoel, toen hij sprak van dienende neutraliteit. Zij weze die nend niet alleen als betrouwbare boodschapper tusschen moegestreden vijanden, maar als edel moedige helper voor het herstel van een vrede en een wereldorde, die meer zij dan een bedriege- lijk wapenbestand. Men paaie zich met geen illusies. Zelfs indien de strijdende volleen niet met uiterste radeloosheid worden geslagen zal het beeld van de internationale samenleving door dezen oorlog opnieuw diep zijn verstoord. Zelfs indien Europa niet elk gehoor voor rede zal hebben verloren zal het noodig zijn, dat er meer ge geven worde dan de goede raad van experts en aan moedigende. woorden van vriendschap. Er zal groot moedig hulpbetoon noodig zijn: vanwege dezen, die door den oorlog werden gespaard, zoo niet beguns tigd, er zal een vastberaden en solidaire discipline vereischt worden tusschen allen die een oprecht herstel van den vrede willen bewerken, opdat de orde en de veiligheid en met hen. de vrijheid en de wel vaart naar ons gehavend vasteland stilaan zouden terugkeeren." Dat is nobele taal. Het is op zulk een grondslag dat wij, niet slechts door eigenbelang beïnvloed maar ook door vertrouwen, sympathie en wil tot geza menlijk dienen, inet de Belgen tot een steeds beter samenwerking zullen komen. R. P. Meer dan 100 negers omgekomen. NATCHEZ (Mississippi) 24 April (Havas) Bij een brand in een danslokaal zijn meer dan honderd negers om het leven gekomen. De dansgelegenheid was een oude kerk, waarin uiterst brandbare kartonnen décors waren aangebracht en die slechts één uitgang had. Men denkt dat de brand bij de deur is uitgebroken en het grootste deel der aanwezi gen den uitgang heeft versperd. ■Elanden een weldadigen invloed kan uitoefenen' ;Z°° keeft de Belgische Kamerpresident het uitge- Jkt en Nederland - en België geschetst, als „niet loten uit één stam, maar tweelingbroeders". :n to minder bewogen en met dreiging geladen den koeleren Noord-Nederlander wellicht als ••3 fraaie rhetorische wending zou aandoen, maar °P hem maakt. Temeer omdat wij meer- a'en ze^ gevoelen dat onze nuchtere woordkeus zulke aangelegenheden niet steeds de beste wijze *°ró het verder te brengen en de taal der Zuide-- -®n ons vaals weldadig verwarmt. Cauwelaert heeft betoogd dat de openbare •^ning van beide landen doordrongen moet wor- f1 van eenzelfde opvatting en eenzelfde plichts- omtrent „de taak. die beiden wacht indien zij, van den Hemel afsmeeken. gespaard mogen voor den gruwel van het geweld" e' 2al niet voldoende zijn, dat we ons braaf- schufl houden onder het schamele afdak van neutraliteit; gereed alleen om te blusschen, in- de bliksem boven onze hoofden inslaat Wij e(D ln elk geval achteraf een helpende hand en %den- aan degenen, die door het .onheil werden gespaard dan wij zelf. ZtExc. roi- Italië en de oorlog. Mussolini zou zich voor deelneming aan Duitsche zijde hebben uitgesproken. ROME, 23 April. Volgens doorgaans betrouwbare bronnen zou Mussolini Zondag jl. bij een toe spraak tot fascistische leiders, vertegenwoordigers van 22 corporaties, zich aldus hebben uitgelaten over de mogelijkheid dat Italië aan den oorlog zou deelnemen. „Gelooft niet dat Italië niet in den oorlog zou gaan". Ook zou volgens deze bronnen de Duce hebben duidelijk gemaakt dat Italië aan Duitsche zijde zou strijden. Mussolini zou hebben herinnerd aan de as Romé-Berlijn en aan de mi litaire alliantie tusschen Italië en Duitschland, zeggende „Italië zal zijn overeenkomsten nako men. Het woord van Italië is heilig". Mussolini zou hieraan hebben toegevoegd dat het voor Italië slechts een kwestie van weken zou kunnen zijn voor dat de tijd gekomen is aan het conflict deel te nemen. Volgens traditie worden deze speeches van Mus solini voor de hoofden der corporaties niet gepu bliceerd, maar hun inhoud lekt langzamerhand uit eenige dagen nadat zij zijn gehouden. Buitenland- sche waarnemers hechtten ook waarde aan het te legram, dat Mussolini Hitler op diens verjaardag Zaterdag jl. heeft gezonden en waarin Mussolini zijn vertrouwen uitsprak in „de kracht van het Duitsche volk om de proef waaraan het was bloot gesteld, te doorstaan". (United Press). LBtiUm m Thiitschexs Een hevige veldslag om de poort naar Oslo" Het Engelsche ministerie van oorlog deelt mede: „De operaties in Noorwegen worden voortgezet in samenwerking met de Noorsche troepen. In het zuiden bieden onze troepen te zamen met de Noorsche strijdkrachten weer stand aan den druk van den vijand. Ten noor den van Drontheim hebben onze troepen een tegenaanval ondernomen. Er werd een levendig gevecht geleverd." Zweedsche berichten maken melding van een verwoeden veldslag in het hart van Noorwegen om het bezit wan de „poort van Oslo", waar het groote Gudbrandsdal uitkomt in de zuidelijke vlakte nabij Lillehammer. Een Zweedsch pers telegram uit Röros meldt dat Engelsche en Noor sche troepen aanvallen in de richting van Hamar, op 50 K.M. ten zuiden van Lilleham mer. Zij hebben volgens dit telegram Mölv be reikt ondanks den krachtigen Duitschen tegen stand. Het telegram voegt hieraan toe, dat de Noorsche troepen thans door de geallieerden worden uitgerust met moderne wapens. Verder naar het oosten, zoo verluidt bij geruchte, trek ken de Duitsche troepen, die noordwaarts opge rukt zijn van Elverum naar Rona, thans terug onder den Britsch-Noorschen druk. vechten ap vecscheidene plaatsen in Haarneten een Noorsche divisie na een hevigen strijd met de Duitsche troepen de wapens neergelegd. Het aantal gevangenen en de gemaakte buit zijn nog niet te overzien. Het DNB bericht voorts dat op 23 April de Duit sche luchtmacht bij haar actie boven Noorwegen zich wederom voornamelijk gekeerd heeft tegen de Brit- ;che landingstroepen. De landingspogingen werden sterk gehinderd. Behalve de reeds gemelde beschadiging van een torpedojager zijn nog twee Britsche troepentrans portschepen door bommen van zwaar kaliber ge troffen. Vermoedelijk hebben zij hun lading niet op de vastgestelde plaats aan land kunnen brengen. De vernieling van de wegen en spoorlijnen tus schen Andalsnes en Dombaas werd voortgezet en de door de Engelschen bezette plaatsen in dit gebied zijn met bommen bestookt. De spoorwegstations van Lesja en Dovre zijn ernstig beschadigd, het station van Dombaas, dat Zondag werd gebombardeerd, staat in brand. Verkenningsvliegtuigen hebben telkens weer vast gesteld dat de Britsche troepen zich in de bosschen terugtrekken en vermijden Zich op de wegen en in de plaatsen bloot te stellen aan de Duitsche bom bardementen. AANVAL OP LUCHTHAVEN T3IJ OSLO EN AALBORG. ^TDUFTSCHE1PMARSCH DUITSCHE STELLINGEN BRITSCH OPMARSCH PLAN 1031 In het gisteravond door het opperbevel van het Noorsche leger uitgegeven communiqué wordt verklaard: De Duitsche aanvallen zijn Dinsdag aan beide zijden van het Mjösa-meer voortgezet met steun van artillerie, tanks en vliegtuigen. De Duit- schers hebben ook de Noorsche troepen in het Osterdal aangevallen. De Noren hebben vorderingen gemaakt bij Val- dres en 100 gevangenen gemaakt. Duitsche vlieg tuigen hebben op verscheiden plaatsen verbindings lijnen aangevallen. STRIJD IN MINSTENS VIER SECTOREN. Reuter meldt dat de Britsche troepen in Noor wegen in minstens vier sectoren van het Noor sche front in actie zijn. In het noorden is de strijd, naar gemeld wordt, bij Steinkjar, een kleine stad aan de fjord ten noorden van Drontheim, waar de Noren in de laat ste paar weken een versterkte linie hebben aan gelegd, ernstig begonnen. Op sommige punten staan de Britten en de Duit- schers op minder dan 200 M. van' elkander, aldus een bericht van de „Allehanda" van de Noorsch- Zweedsche grens. Verklaard wordt dat Britsche troepen stellingen hebben betrokken en met de Noren gegroepeerd zijn over een diepte van onge veer 20 K.M. Aan deze berichten wordt toegevoegd dat al het geen te Stockholm vernomen kan worden over de getalsterkte der Britsche en Fransche troepen is dat de Britten, Franschen en Noren in aantal onge veer even sterk zijn als de Duitschers. Verder wordt nog gezegd dat hoewel de Britsche troepen perfect zijn uitgerust, zij niet van meening waren dat tanks en gemechaniseerde eenheden in dit gebied ver eischt worden. Het bericht zegt verder dat de Duitschers voor het oogenblik meester in-de lucht zijn. daar de ge allieerden naar het schijnt een tekort hebben aan luchtdoelgeschut en gevechtsvliegtuigen. Er wordt evenwel beweerd dat ondanks de voortdurende luchtaanvallen der Duitschers geen schade is aan gericht aan de Britsche verdedigingsstellingen, hoe wel, naar gemeld werd, het hoofdkwartier twee malen moest worden verplaatst. De snelheid, waar mede de Duitsche luchtmacht de plaats van het Britsche hoofdkwartier had vastgesteld, geeft naav verklaard wordt, aanleiding tot de verdenking dat er een goed ontwikkeld spionnenstelsel bestaat. Ook wordt gemeld dat de Duitsche torpedojagers in de fjord van Drontheim aan de operaties deelnemen. NOORSCHE DIVISIE LIJDT VERLIEZEN In het bergland ten zuidoosten van Stavan- ger, aldus het D.N.B- hebben de ideelen van De Britsche luchtstrijdkrachten hebben Maan dagavond, naai- Reuter in gezaghebbende Lon- densche kringen verneemt, hun eersten lucht aanval ondernomen op de Duitsche luchtbases nabij Oslo. De bommenwerpers vielen Fornebo en Kjeller, de twee vliegvelden aan den rand van Oslo, aan en terzelfdertijd het Deensche vliegveld te Aalborg, dat voor de derde maal des nachts met succes werd gebombardeerd. Zwaar explosieve bommen en brandbommen wer den op Fornebo en Kjeller neergeworpen. Gezien werd dat een groote brand woedde tegenover een hangar op Fornebo. De toestellen, die Aalborg aan vielen, ontmoetten een hevig luchtafweervuur, dat versterkt was sedert de vorige nachtelijke aanvallen maar ondanks het hevige verzet werden alle aan vallen doorgedreven en werd waargenomen dat een groot aantal zware bommen ontplofte op de opper vlakte van het vliegveld en op de startbanen. Een vliegtuig keerde niet terug. Een tweede vliegtuig werd getroffen door een kleine granaat, waardoor een motor werd beschadigd. Het slaagde er echter in veilig naar zijn- basis terug te keeren. HAARLEM, Woensdag. Het echtpaar B. de Mink en N. de MinkSitton, Slaïihthuisstraat 96, zal 6 Mei den dag herdenken waarop het vóór 55 jaar in den echt werd ver bonden. Dit heuglijke feit zal zeker niefc onopgemerkt voorbijgaan. want met onverminderde kracht werkte de brand weer door en pas tegen kwart over negen was men zoover, dat eenig materiaal kon inrukken, hoewel het zich liet aanzien, dat de nablussching nog wel het grootste deel van den dag in beslag zou ne men, omdat in de groote voorraden textiel-goede- ■en en manufacturen het vuur lang blijft smeulen, zoodat deze voorraden wel geheel uit elkaar ge haald zullen moeten worden. VRAGEN OVER DE LEZING VAN CAPTAIN WEDGWOOD BENN. Het lid van de Eerste Kamer de heer Van Ves- sem heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken-van justitie en van defensie de volgende vragerf gesteld: 1. Hebben de ministers kennis genomen van een bericht in het ochtendblad van „Vooruit" van Crijdag 19 April j.l. volgens hetwelk kapitein W. Wedgwood Bemi, lid van het Engelsche Lagerhuis, onder de auspiciën van de „British Council" voor dracht houdt in den in staat van beleg verklaarde steden Den Haag, Amsterdam, Eindhoven, Rotter dam en Haarlem over het werk van Britsche stel lingen in oorlogstijd en andere onderwerpen van Britsche instellingen in oorlogstijd en andere onder werpen van Britsche progaganda. 2. Zijn de ministers van meening, dat het houden door een vreemdeling van zoodanige voordrachten bevorderlijk is voor het handhaven van de binnen- landsche rust en de Nederlandsche neutraliteit? De Adelante tocli beschoten. Britsche bommenwerper vuurde een salvo af. Het blijkt thans, nu de Adelante binnen is en de opvarenden zelf aan het woord zijn ge weest, dat de mededeeling van de directie van de Visscherij Mij. „De Daad" aan wie de Ade lante toebehoorten volgens welke er met de Adelante niets zou zijn gebeurd, wat aan den optimistischen kant is geweest. De Adelante is voor de tweede maal het mikpunt geweest van een vliegtuig. De vorige reis was het een Duitsche machine, thans is deze trawler even als onlangs de Prinses Beatrix, door een Engelschen bommenwerper aangevallen, en wel op denzelfden dag, dat de Erin een waarschuwingssalvo van een Duitsch vliegtuig kreeg. J.l. Woensdagmorgen vischte de Adelante op ongeveer 58.10 gr. N. Br., dus iets zuidelijker dan de Erin. Juist was het dekpersoneel bezig, de visch te sorteeren het net was juist binnengehaaldtoen de aandacht der bemanning werd getrokken door zwaar motorgeronk. Een vliegtuig, dat later bleek een Engelsch te zijn, kwam recht op het schip af. Het beschreef een cirkel om het schip heen en be gon, voordat men er op verdacht was te schieten. Iedereen aan het dek zocht een veilige schuilplaats. „Wij weten wel", aldus onze zegsman, „dat een Engelsch vliegtuig het tot nu t,oe niet op het leven van den Nederdandschen visscherman gemunt heeft, maar je kunt toch nooit weten en als je zoo'n ding hoort ratelen, doe je maar het best een oppertje te zoeken." Ook omtrent de bedoeling van deze beschieting kan men geen verklaring geven. Uit niets is geble ken, dat de Adelante geraakt is. Nog eenmaal na de beschieting kwam het vliegtuig terug, maar er werd niet meer geschoten, zoodat de beschieting van de Adelante een getrouwe copie is van hetgeen de Erin heeft ervaren. De Adelante is na de beschieting van de 58 gr. weggestoomd en is op de 54 gr. gaan visschen. Met 325 manden visch was de trawler heden aan den afslag en besomde f 3390. Groole brand in de Amsterdamsche binnenstad. Manufacturen-groothandel uitgebrand. Hedenmorgen vroeg is een zeer groote brand uit gebroken in de magazijnen van de N.V. Handels- venn. v.h. S. I. de Vries, in de Warmoesstraat, het hartje van de binnenstad te Amsterdam. De firma S. I. de Vries heeft een hoofdgebouw, dat met het front aan het Beursplein en aan de Beursstraat gelegen is. Maar de magazijnen strek ken zich uit tot alle perceelen, gelegen aan de Pa penbrugsteeg, welke de verbinding vormt met de Warmoesstraat en tot de in deze straat daaraan grenzende gebouwen. Daar heeft men de bestaande, meerendeels zeer oude huizen, in' hun verband ge laten en slechts binnendoor voor een onderlinge verbinding zorg gedragen. In dit complex van oude huizen is de brand ontstaan, die omstreeks half zeven door een schoonmaakster werd ontdekt. Toen de brandweer ter plaatse kwam, had het vuur zich reeds vast genesteld in de groote voorraden textiel- goederen en manufacturen, die in elk gebouw liggen opgeslagen. Op het alarm „groote brand" rukte de brandweer van verschillende posten met groot ma teriaal uit. Het vuur sloeg weldra uit verschillende perceelen aan Warmoesstraat en Papenbrugsteeg en met vijf motorspuiten, die later versterkt werden door de drijvende motorspuit Jan van der Heyden, werd met een groot aantal stralen water gegeven. Omstreeks acht uur vanmorgen woedde de brand nog steeds fel, doph het gevaar voor uitbreiding was grootendeels geweken. Niet dat. hiermee de blussching beëindigd was, Het huisje aan den Kerkweg te Velsen, dat wordt afgebroken in verband met het aanleggen van den weg tusschen den Stationsweg en den Rijksweg. AUTOSPORT. Tocht niet onbekende bestemming van den A. N. W. B. Niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandig heden heeft de A.N.W.B. besloten, als opening van het toeristisch seizoen op 4 en 5 Mei een autotocht met half-onbekende bestemming te organiseeren, waarvan het parcours door het zuid-oosten van het land zal leiden. Daar juist i« die streken de wegwijzers op bevel der autoriteiten zijn verwij derd, bracht de organisatie van den tocht bijzon dere moeilijkheden mede, die echter alle zijn over wonnen, ditmaal zullen de deelnemers echter blijk moeten geven van eenige vaardigheid in het kaart lezen. Wie echter eenigszins vertrouwd is met het raadplegen van de A.N.W.B.-autokaart, zal geen bijzondere moeilijkheden ondervinden. Het is den rijders zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt en er zijn geen valstrikken in het parcours opgenomen; niemand behoeft zich dus door het ontbreken van de wegwijzers te laten afschrikken. Integendeel, een tocht, die op de kaart gereden wordt, verschaft een nog hooger toeristisch genot dan een, die met behulp van wegwijzers wordt afgelegd. Door de noodzakelijkheid van het kaartlezen geeft men zich bovendien beter rekenschap van de al- gemeene situatie en van de punten, waar men zich achtereenvolgens bevindt. Ofschoon deze tocht louter als een toeristisch genoegen moet worden beschouwd, heeft de A.N. W.B. in de benzine-situatie van ons land geen aan leiding gevonden om van zijn voornemen af te zien; al zijn de bepalingen van een eventueele benzine-distributie dezer dagen bekend gemaakt, voor het invoeren der distributie bestaat voorals nog geen aanleiding. De vertrekpunten voor den tocht zijn Eindhoven, Den Bosch, Maastricht, Nijmegen, Roermond en Tilburg. Het af te leggen parcours is ongeveer 500 K.M. lang. Nadere inlichtingen alsmede het regle ment voor den tocht zijn verkrijgbaar bij de kan toren van den A.N.W.B HAARLEM-DE VOLEWIJCKERS. (Lichtwedslri jd. A.s. Donderdagavond kwart over acht speelt Haarlem op het tèrrein aan den Schoterweg tegen De Volewijclcers. Haarlem benut deze gelegenheid tot het opstellen van eenige- nieuwe leden, n.l. de rechtsbuiten Nagels van Enschedé, Bot van V.S.V.»,. Groeneveld van Kinheim en Buter van Schoten. Het elftal der roodbroeken is als volgt: Kluit, Buter, Verhappen, Van Daalen, Groeneveld, Visser, Nagels, Boerée,. van der Hulst,' Bot, de Bast.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1