de a.s. feestdos Sportcostuums hU. de tèmtd's 5 „Eeii Prins wordt opgevoed" en „Dancing Feet". Silistrië, een klein staatje ergens in den Bal kan, heeft het record-aantal revoluties bereikt, zeventien in tien jaar! 'Als de film begint, heeft juist generaal Braoulitch een einde gemaakt aan de regeering van generaal Poupofi'. Maar de Parijsche financier Chautard, die aan iedere nieuwe regeering opnieuw moet betalen voor zijn concessie op de petrolcumbronnen, be gint genoeg van het rumoerige land te krijgen. Daarom stuurt Braoulitch zijn afgezant Zemama naar Parijs om te onderhandelen. Deze wordt zeer slecht ontvangen, maar Chautard, vreezen- de, dat een concurrent de petroleumexploitatie in handen zal krijgen, stemt ten slotte toe een groot bedrag te betalen. Scène uit „Een Prins wordt opgevoed". Hector, de huisknecht van Chautard. brengt zijn meester echter op een goed idee. Een consti- tutioneële monarchie biedt meer waarborgen dan elkander opvolgende regeeringen van generaals. De hulp wordt ingeroepen van een zekeren Cer- cleux, die de reputatie heeft iedereen in Parijs te kennen. Hij heeft vroe ger in de beste kringen verkeerd en geeft thans les in goede manieren aan parvenu's Cercleux deelt mede, dat in de Rue du Bac te Parijs de ex- koningin Sophie van Silistrië woont met haar zoon Alexander en haar trouwen kamerheer Se- lim. Chautard en Cercleux haasten zich naar de Rue du Bac, waar de koningin in voortdurende moeilijkheden met haar sehuldeischers leeft. 'Zij doen haar het voorstel haar zoon te helpen de kroon van Silistrië terug te krijgen en zij stemt enthousiast toe. Sacha, haar zoon, stemt echter niet van harte toe, want hij is verliefd op de studente Marianne Honnorat en vreest dat zij door deze wending in de zaken gescheiden zullen worden. Chautard installeert de koningin en den kroon prins in Hotel Ritz en Cercleux wordt belast met zijn opvoeding. Daar Sacha het Parijsche leven nooit heeft leeren kennen, wordt de hulp inge roepen van Gisèle Béryl, die tevens moet helpen om hem Marianne te doen vergeten. Terwijl Chautard alles voorbereidt voor een te rugkeer naar Silistrië en voor dat doel een groo- te propaganda-campagne opzet, besluit Braou litch naar Parijs te gaan om de koe bij de horens te pakken. Hij verklaart aan de koningin, dat Sacha nooit levend zijn land zal bereiken. Intus- sehen heeft Sacha begrepen, dat hij te veel van Marianne houdt om afstand van haar te kunnen doen en hij heeft zijn moeder een brief ter hand gesteld waarin hij afstand doet van de rechten op den troon. Angstig geworden door de bedrei gingen van den generaal, overhandigt de ko ningin hem dezen brief. Cercleux weet Braoulitch echter duidelijk te maken, dat een positie van minister onder een rustige monarchie verre te verkiezen is boven die van president van een onrustig land, waarin de revoluties regelmatig terugkeeren. De generaal ziet dit in en verscheurt den brief. Met grootcn luister wordt prins Alexander in Silistrië ingehaald. De kroning vindt met groot* pracht en praal plaats. Maar Sacha voelt zich in het groote paleis droevig en eenzaam. Weer wordt de hulp van Cercleux ingeroepen en weer weet deze raad. Hij stelt een onderzoek in naar den stamboom van Marianne Honnorat en ontdekt dat deze zijdelings afstamt van Lode wijk XIV en van Napoleon. Marianne wordt naar Silistrië geroepen en kan thans naast Sacha op den troon plaats nemen, zoodat het avontuur eindigt met beloften voor een gelukkige toekomst. Dit is de korte inhoud van de eerste hoofdfilm. VERMINDERDE ERTSAANVOER EN IJZER- VERSCHEPINGEN. Als gevolg van den verscherpten internationa len toestand gaat de erstaanvoer voor de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken alhier sterk achteruit. Sedert de laatste drie weken werd slechts één lading erts vanuit een Zweedsche ha ven voor het bedrijf aangevoerd. De ijzerverschepingen vanuit de zeehaven van genoemd bedrijf zijn sedert het begin van deze maand zeer gering. De enkele lading, welke met het Nederlandsche stoomschip Orpheus, van de K. N. S. M., eenigen tijd geleden verscheept werd en bestemd was voor een Oostzeehaven, moest in verband met de gewijzigde omstandigheden al daar op orders van de reederij van het schip weer teruggestort worden kort nadat het schip liit zee van deze reis teruggekomen was. DEENSCHE KOTTER VERGAAN. Naar uit Skagen gemeld wordt is de aldaar thuisbehoorende motorkotter S. 117 ..Invicta" de zer dagen vergaan, waarbij de schipper en de jongste matroos omgekomen zijn. Als bijzonderheid kan hierbij nog vermeld wor den dat deze schipper de eerste was die in de Perzische Golf de moderne visscherij aan de al daar wonende visschers leerde. STORMVOGELS-SUPPORTERS NAAR AJAX- STORMVOGELS. De beide supportersvereenigingen. organiseeren a.s. Zondag een tocht naar den wedstrijd Ajax- Stormvogels, waarvoor ongetwijfeld groote be langstelling zal bestaan. „De Stormvogel" vertrekt te 11.36 uur. Men kan zich tot Zaterdagavond 10 uur opgeven Kanaal straat 72. ,-.Blauw-Wit"-leden kunnen zich tot Zaterdag avond 8 uur aanmelden bij Jac. Hoogendijk, Pres. Steynstraat. 17 B. Degenen die zich thans tegen een contributie van 15 cents per week als lid opgeven kunnen het volgende seizoen alle uitwedstrijden gratis bezoeken en verder aan de buitengewone tochten deelnemen. Erich Maria Remarque's „DRIE KAMERADEN". Toen Metro Goldwyn de rechten aankocht van het derde boek van Remarque's wereldberoemde trilogie n.l, „Drie Kameraden" (de andere twee waren, zooals men weet „Van het Westelijk front geen nieuws" en „De weg terug"), dacht men ter stond aan dien eenen man, Frank Borzage. de regis seur van „Zevende Hemel", „Desire" en bovenal A Farewell to Arms". Hij ziet achter het scenario, met evenveel liefde als deernis, den mensch in de veelheid zijner gestalte, in het ontzagwekkende van zijn nederiagen, die in feite voor hem, den warm sociaalvoelenden medemensch, geen overwinningen zijn van anderen, maar hoogstens op anderen en ten koste van anderen. Frank Borzage heeft zich geconcentreerd op den hartklop der drie menschen en van den vierden mensch; de vrouw. Kameraad schap en liefde is het alternatieve thema, dat Frank Borzage ver boven het tijdsbeeld stelde. Maar ka meraadschap en liefde, zooals zij waren, moesten zijn in de eerste jaren na den wereldoorlog. „Décor" is er in deze film dan ook nauwelijks. Massa-scènes komen er weinig in voor Drie jonge menschen zijn uit een vreeselijken oor log in het nog vreeselijkere leven gedreven. Ster ven is net zoo erg als te moeten blijven leven, om dat levensdrift en levenshonger gaan boven do verminkte levenskansen. Daarom zoeken deze jonge menschen minder een bestaan, dan wel zich zelf en elkander. Patricia's liefde voor Erich is een even groot, even machtig, even tragisch thema als het verloren samenblijven der drie kameraden. En eerst als Patricia gestorven is wordt Erich's Zuid- Amerika werkelijkheid. Gottfried offerde zijn leven voor zij idealen, Erich en Otto emigreeren, al weten zij, dat zij daarmede den droom tarten tot een wel licht nog hardere werkelijkheid dan Duitschland hun bood. Maar de laatste regel van den dialoog wordt door den verbeten nuchteren Otto gesproken als Erich aarzelt in zijn besluit: „Kom mee, er wordt weer geschoten in de stad". En het schieten, niet van het leger, maar van man tegen man, van uni formpet tegen uniformpet, van verdoolde tegen verdoolde, is de hopeloosheid, die deze jonge men schen omringt. En als dit tijdsbeeld daardoor tra gisch en smartelijk geworden is, dan beteekent dit toch allerminst, dat dit niet het leven van millioe- Franchot Tone, Robert Young en Robert Taylor in „Drie kameraden". nen en millioenen geweest is, die in 1923 vochten voor den prijs die 1940 hun nalaten zou. Een film zoo menschel ijk, zoo geladen wordt slechts zelden gemaakt. Daai^m is deze film niet alleen de film naar het boek van Remarque, het is evenzeer een werk van Frank Borzage. En onder hem begrepen prachtige acteurs als Robert Taylor, Franchot Tone en Robert Young, begreep bovenal Margaret Sul- lavan, de boodschap," die zij hiermede overbrachten: een boodschap van de jeugd, aan wie het recht ontzegd werd om jeugd te zijn. SCHIETOEFENINGEN. Op 9 en .10 Mèi a.s .zal worden geschoten met geschut opgesteld zoowel ten N. als ten Z. van de haven van lJmuiden. Aanvang des voormiddags te 9 uur. Te lJmuiden zal van één uur vóór tot na afloop der schietoefeningen een roode vlag zijn geheschen. Een vak. waarin geschoten wordt, bevindt zich tusschen de lijnen, loopende in W. richting van strandpaal 48 en de Noorderpier, tot op een afstand van 8 km. uit de kust en een hoogte van 300 m. Voorts een vak ten Z. van de haven tusschen de lijnen loopende in westelijke richting vanaf de semaphore en strandpaal 62 tot op een afstand van 7 km. uit de kust en een hoogte van 200 m. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zonder noodzaak of onnoodig lang in bovenbedoelde sectoren op te houden. De haven ingang zal voor de scheepvaart volledig worden vrijgelaten. Het Lichtschip Wandelaar is j.l. T^ns^ag- middag 23 dezer wederom op zijn plaat0 geteld. TEGEN HET MIJNENGEVAAR BESCHER iTD In navolging van Engelsche schepen gaan ver schillende Nederlandsche reederij en er toe over om hun schepen uit te rusten met een electri- sche leiding rond het schip. Het Nederlandsche passagiers- en vrachtmotorschip Djambi van de N.V. Rotterdamsche Lloyd werd dezer dagen van een dergelijke installatie voorzien ten einde mag netische mijnen onschadelijk te maken. DE LAATSTE WEDSTRIJD VAN V.Z.V. A.s. Zondag 28 April zal in het onlangs geopende overdekte zwembad te Zaandam, V.Z.V. 1 haar laatsten wedstrijd van deze wintercompetitie spe len tegen Nereus. Daar „Haarlem" haar laatste kans op -de bovenste plaats verspeeld heeft, zijn onze plaatsgenooten automatisch kampioen ge worden, een titel, die hun overigens niet vreemd is. Hierdoor is de strijd tegen Nereus van weinig belang. Toch belooft het spannend te worden, aan gezien de Zaankanters de 101 nederlaag in het Velserbad nog niet vergeten hebben, en dus alles in het wérk zullen stellen hiervoor, onder de oogen van hun eigen publiek, wraak te nemen. Ook de V.Z.V.-dames zullen de reis naar de Zaan meemaken, en den strijd aanbinden tegen de Ne- reus-dames die nog ongeslagen aan de spits staan. Hier is het dus een V.Z.V.-zevental, dat op revan che belust is; De opstelling der heeren is als volgt: J. Wevers, P. Gottmer, Chr. Visman, C. Visman, P. Duinker, P. Swier, N. Schoone. PALVU SPEELT „HET GOUDEN HAANTJE". Als laatste stuk in dit seizoen zal de arbeiders- tooneelvereeniging Palvu Dinsdag 7 Mei a.s. op voeren in den Thalia-schouwburg de welbékende Duitsohe klucht van Otto Hiirting „In het gouden haantje". Dé regie berust bij den heer H. van Dok- kum, die op veler verzoek dit werk wederom in studie heeft laten nemen. GESLAAGD. Voor de Commissie van de Federatie voor Stenografie ..Groote" slaagde Woensdag 24 April te Amsterdam als typiste: mej. N. Vërzijl- bergh tc LJmuiden (Oost). Mej. N. Las en mej. R. Goos slaagden te Dordrecht resp. voor costumière en coupeuse. Wat de heer Fennell iti Engeland he,eëfde. Een oogenblik van onbedachtzaamheid kostte 25 pond sterling. De heer G. Fennell, die zooals men weet in Engeland 25 pond boete kreeg, omdat hij een brief bij zich had, bestemd voor een in Ne derland wonejide Duitsche dame, is dezer da gen van zijn dure reis teruggekeerd. Hij vertelde ons, wat hem op deze reis overko men is en uit wat hij ons vertelde blijkt, dat men als men in een oorlogvoerend land ook in Engeland reist, niet voorzichtig genoeg kan zijn. Een oogenblk van onbedachtzaamheid, J hei kleinste foutje, kan de ernstigste gevolgen hebben. Het foutje, dat de heer Fennell maakte, kostte hem 25 pond boete. Hij dankte het onge twijfeld aan zijn goede relaties in Engeland zoo wel als met den Britschen consul-generaal in Amsterdam dat het hierbij gebleven is. De heer Fennell maakte zooals wij reeds schre ven, voor een IJmuidensche vischconservenfa- briek een zakenreis naar Londen. Hij kwam zoo doende ook dn kennis met de aldaar wonende fa milie van zijn opdrachtgever, die natuurlijk be langstellend informeerde, hoe het met hun ver wanten in lJmuiden ging. Des Woensdags was de heer Fennell met zijn werkzaamheden gereed gekomen. Den daarop- volgenden Donderdag zou hij weer per vlieg tuig van Shoreham vertrekken. Het meerge noemde foutje was oorzaak dat daar niets van zou komen. Woensdagavond ging de heer Fennell naar het bureau van den censor in Pall Mali, om te voor komen, dat zijn papieren vlak voor zijn vertrek nog onderzocht moestén worden. Ofschoon het na kantoortijd was, heeft men den heer Fennell toch nog geholpen. Zijn papieren werden in een grooten papieren zak gedaan, als ook de inhoud van zijn portefeuille, zoodat hij nergens meer een los stukje papier bij zich had. De zak werd natuurlijk verzegeld. Donderdagmorgen, kort voordat de heer Fen nell zich naar het vliegveld zou begeven, ont moette hij in de hall van zijn hotel een dochter van zijn relatie, die hem verzocht, het een en ander aan haar in Holland wonende moeder te willen mededeelen. „Schrijf het maar even op", zeide de heer Fennell haar. En aldus geschiedde. Het briefje met een geheel onschuldig familiepraatje werd in een envelop gedaan, die gewoon werd dichtge plakt („sealed") en niet gezegeld, zooals het be richt luidde. De heer Fennell stopte dit, zijn ongeluksbriefje in den zak van zijn overjasen dacht er niet meer aan. Op het Exit Office van het vliegveld vond de controle buitengewoon streng natuurlijk plaats. De heer Fennell toonde de groote enve lop van den censor. Allright Sir. De beambte opende nog de stokparapluie van den heer Fennell. Daar zat natuurlijk niets in. De heer Fennell zou al weggaan toen de ambte naar de jas betastte Daar kwam de brief voor den dag en nu was Leiden in last. Mee naar het bureau van onderzoek. De brief werd geopend Een Duitsche. brief Een tolk was niet bij -de hand, maar die werd gehaald. En inmiddels werd de heer Fennell aan den lijve onderzocht. Maar men vond niets. Bij de vertaling bleek de inhoud zeer onschuldig te zijn, maar zeide de vertaler, ik vertaal wat er in staat, maar weet natuurlijk niet of er code-woor den in staan. Het was en bleef een ernstig geval en de ge vangenisdeur stond ,al, bij wijze van spreken, op e.n kiertje. De heer jpennell kreeg het echter ge daan, dat hij tegen êen borgstelling van 1000 buiten de gevangenis bleef. Aan zijn vele relaties in Londen heeft de heer Fennell het te danken, dat deze groote som bijeengebracht kon wor den. Hij bleef dus buiten de gevangenis, maar was genoodzaakt in zijn hotelkamer te blijven, waar hij met niemand spreken mocht. De heer Fennell was eerst niet van plan, een advocaat te nemen, maar toen het hem bleek, dat de zaak door de Engelsche autoriteiten als zeer ernstig werd beschouwd,, verschafte hij zich de hulp van een rechtskundig*. Inmiddels had de Court of Justice in Nederland informaties om trent den heer Fennell ingewonnen. De advocaat had zich zijnerzijds om inlichtingen tot den Britschen consul-generaal te Amsterdam, een goede bekende van den heer Fennell gewend, welke inlichtingen rechtstreeks aan de Court of Justice werden gezonden. Deze waren alleszins gunstig, zoodat de Court wel tot de overtuiging- kwam, dat er geen kwaad achter den brief zat. De heer Fennell bekende schuld hij wist immers dat hij iets gedaan had wat niet mocht en het vonnis luidde, zooals men weet 25 pond boete. R.-K. TOONEELVEREENIGING KUNSTKRING. „In anderman's schoenen". Dom de Gruljtëf's bekende blijspel „In ander man's schoenen" vormde de afsluiting van dit be wogen tooneelseizoen voor de R.-K. vereeniging Kunstkring, die dit stuk Donderdag in het Thalia- theater opvoerde, gedwongen als zij was door de tijdsomstandigheden om voor haar tooneelvoor- stellingen naar een andere zaal uit te zien. De heer A. Koene opende den avond en sprak een propagandawoord om Kunstkring daadwerke lijk te steunen,vooral nu de vereeniging den zo mer tegemoet gaat en zware zorgen op de kas van den penningmeester -drukkéh. Kunstkring heeft zeker recht van bestaan, dat hebben de afgeloopen jaren wel bewezen. Onder de vrij talrijke aanwezigen bevonden zich ook pastoor J. C. de Moei, het kerkbestuur der parochie en de hoofd-aalmoezenier de heer Van Engelen. „In anderman's schoenen'' deelt in deze 3 woor den eigenlijk al genoeg méde over den inhoud van dit in zijn tijd veel gespeelde blijspel. In een jonge dames-pension laat het dienstmeis je haar mevrouw in den steek en een toevallige bezoekster, dochter van een dokter, biedt zich als invalster aan, buiten medeweten der gasten. Dat zij in haar nieuwe baantje ambt noemt zij het heel wat te slikken heeft van de studentes-in- spé valt wel te begrijpen. Nelly, dient ze echter krachtig van repliek (daar is ze advocate voor) en weet en passant nog een echtgenoot buit te maken, zoon van een oud-kolonel en daarenboven een Indisch gast. Nelly Kortemans als Nelly Dupont maakte een goede entrée, die tevens pleitte voor de routine, die zij zich reeds verworven heeft. Overtuigend van zeggingskracht en gemakkelijk van houding. (Zij moet letten op de uitspraak van haar z.) De heer J. A. Gorter was haar tegenspeler; hij vertolkte de Dick-rol met verve en 'maakte er een prettigen, gullen kerel van. In de tooneeltjes met de pittige Nelly zat vaalt en kleur, mede doordat mej. Kortemans zoo uiterst vlot en natuurlijk haar rol vervulde, Het kon zoodoende volkomen aan vaardbaar blijven.. De heer A. Koene .was een leuke oude brombeer kolonel, die de aandacht van het publiek ten volle opeisdhte voor zijn donderbuien - zoowel als in de meer „zachtmoedige" scènes, Mej. Jo Gorter Was in dit rpilieu: als de houd ster van een dames-pensionyolkpmen óp haar plaats en gaf rustig spel. Het 3-tal pensionnairres werd uitgebeeld dooi de dames Jo Meester (Truus), Grada Webbe (Dé) én. BepJ.Térvoort- (Vera), waarvan de eerste door haar veeljarige tooneelroutine, door haar uitbeel dingskracht en door de wijze waarop :e Gruijter deze aardige, vlotte rol schreef de gangmaakster was. Van mej. Meesters kunnen we altijd frisch, leve' dig spel verwachten en ook nu stelde zij ons weer niet teleur. De tooneeltjes waar zij aan me dewerkte bleven vol actie. Vera debuteerde lang niet kwaad; zij besefte haar rol volkomen en had houding en een bestu deerde uitspraak. Dé bleef wat stil en op den ach tergrond. Truus Klaassen speelde in 1 een dubbelrol als het vertrekkende' dienstmeisje en de in pension- trekkende freule en wij vonder deze combinatie in een bedrijf niet gelukkig. Als kracht van Kunst kring heeft zij echter groote verdienste en de airs van deze freule gaf zij heel aardig weer, zoodat er bij haar aanwezigheid op het tooneel goed samen spel was. Breed van Rietschoten maakte van deze figuur een farce; het moet blijspel blijven en geen op gelegde klucht zijn. Dit was te dik en dat had de heer M. Jungbacker kunnen beseffen, want hij loopt al jaren mee. Nu is deze typcering van den aanslelligeren jonker niet gemakkelijk en zooals het dezen avond was had de heer Jungbacker ge makkelijk spel want het publiek was goedlachsch. Hans Jungbacker vervulde de jongensrol van Hans Dupont naar zijn beste kunnen. Kaat, de keukenmeid was Rie Gullikers, die met 3 anderen dezen avond debuteerde en zich reeds veelbelovend weerde. Voor een zaal als Thalia zal beter articuleeren van spelers de verstaanbaarheid ten goede komen. De décors zagen er keurig uit, in aanmerking genomen, dat men deze geheel zelf verzorgd had. Het speltempo viel te loven, zoodat de nieuwe re gisseur van Kunstkring, de heer C. van Velsen, die aan de voorbereidingen voor deze uitvoex-ing hax-d gewerkt heeft, tevreden mag zijn. W. Jaarvergadering van Velsen's Ziekenfonds. Fusie van de onderlinge fondsen? In het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Wij- kerstraatweg werd door het Velsens Ziekenfonds een zeer belangrijke jaai-vergadering gehouden, die in tegenstelling met andere jaren, maar matig was bezocht. De heer C. Baai, vertegenwoordigde in deze 'bijeenkomst den Centralen Bond .van Zie kenfondsen. Met enkele woorden opende de heer B. Ruig, voorzitter, de vergadering, zijn teleurstelling uit brekende over de geringe opkomst trots de be handeling van de belangrijke agenda. Spreker herdacht vervolgens den in 1939 over leden voorzitter, den heer J. van Gameren, die ge durende 42 jaren het presidium van het fonds heeft vei-vuld, alsmede wijlen den heer II. Schilp, één der oprichters, van het fonds en gedurende 20 ja ren tweede voorzitter. Ook de heer C. H. Koek werd herdacht. De uitgebreide notulen en jaarverslagen van den heer H. Leering, secrétaris-penningmeester van het fonds, werden onder dankzegging goedgekeurd. Op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter •mede, hoe de samenvoeging van beide' vorenge noemde functies is ontstaan, waardoor tevens de gelegenheid geschapen is voor zaken betreffende het ziekenfonds den geheelen dag een bestuurslid disponibel te hebben. In verband met hét verslag van samenwerking en een opmerking over de vraag ten aanzien van de .voor- en nadeelen aan de samenwerking tus schen het ziekenfonds „Velserooi-d" en „Velsen's Ziekenfonds" verbonden, kreeg de heer Baai ge legenheid een zeer uitvoerig pleidooi ,te ontwik kelen en argumenten aan te voeren, waarom sa menwerking tusschen de ziekenfondsen, zoowel plaatselijk als landelijk, noodzakelijk is. In een gloedvol betoog schetste spreker op wel ke wijze de onderlinge ziekenfondsen in den lande worden tegengeweikt, waarbij hij vooral ten aan zien van de Maatschappij van Geneeskunst een beeld gaf van de werk- en handelwijze van deze instelling, die er stelselmatig op uit is om haar alleen-bestaansrecht in den lande te verzekeren. Met voorbeelden toonde de heer Baai het ver schil aan tusschen een onderling of zelfbeheerd fonds en de Maatschappij Ziekenfondsen, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op de noodzakelijk heid als onderlinge fondsen samen te werken. De heer Baai besloot zijn aandachtig gevolgd be toog met den wenseh uit te spreken, dat de sa- menweiking tusschen het ziekenfonds „Velseroord" en „Velsen's Ziekenfonds" broederlijk zou geschie den, om, vast aaneengesloten, sterk te staan tegen alles, wat tegen de beide fondsen gekant is. De heer W. F. Visser, wethouder van Sociale Zaken, zag zich zonder tegencacdidaat, tot voor zitter van V. Z. benoemd. De heer Visser bracht de vergadering dank voor het in hem gestelde ver trouwen en zeide met genoegen de functie te aan vaarden. Als zijn meening gaf de heer Visser te kennen de onderlinge ziekenfondsen zeer belang- rijk te vinden, vooral omdat, de sociale taak van het onderlinge fonds grooter is dan van eenig an der fonds. Als vooi-stander van de tot stand ge komen samenwerking tusschen de beide onderlinge ziekenfondsen in onze gemeente achtte de heer Visser het zeer wel mogelijk, dat binnen afzien- baren tijd zelfs een samensmelting zou kunnen ont- staara. De bestuursverkiezingen, die veel tijd vorderden, hadden tot resultaat, dat de heei-en H. Leering en E. Luikman wei-den hei-benoemd, terwijl de heer N. C. Rozemeyer werd gekozen in de plaats van den heer J. Eenhoorn. In de financieele commissie werden herkozen de heeren G. J. van Wijngaarden, L. Eekhart en N. A. Rozemeyer. De voorzitter bracht den scheidenden bestuurs leden J. Rozemeyer, die gedurende 41 jaar, en J Eenhoorn, die sedert 31 jaar, hun beste krachten aan Velsen's Ziekenfonds gaven, hartelijk dank voor hun werk. Een ingekomen voorstel om de vei-strekkingen ingevolge art. 5 van het verzekeringsreglement in toepassing te-brengen werd verworpen als gevolg van het prae-advies van het bestuur op dit voor stel. dat mededeelde, dat- eerst de reservekas op peil moest worden gebracht. Na een geanimeerde rondvraag, sloot de heer Ruig deze belangrijke vergadering. HEEMSKERK DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 28 April tot. 5 Mei is de win kelierster mej. de wed. J. Nijman aangewe zen tot den verkoop van goedkoope onvermeng de margarine, als mede bak- en braadvet. TOONEELUITVOERING „DE VRIENDENKRING" Voor het tooneelstuk „Het spook van de Vrij- burcht" dat Zondag a.s door „De Vrienden kring" zal worden opgevoerd is de rolverdeeling als volgt: v. d. Veer, directeur-eigenaar van het intern, kaasbedrijfde lieer P. Gooijer; Opa, zijn schoonvader: P. Beentjes; Peggie, z'n dochter: mej. Jannie v. d. Maat; Cecilia, z'n oudste dochter: Annie Peekei; - Benjamin, z'n pleegzoon: Chr. Gooijer; James, butler; K. Beentjes; Jhr. mr van Heusden tot- Leusden: H. Beentjes; Edith Smithson. detective: Jo de Wit; Marthe, dienstbode: Duci v. Hooff. brengen wij een APARTE COI^^ van "-50 tot ji,. FALCON REGENJASSEN ook Egyptische Katoen, van 19 j5 tr, BIG BEN REGENJASSEN ïan 5.90 tot Aparte collectie OVERHEMDEN van 1.75 tot iu DASSEN in smaakvolle dessins van 35 et. tot42, ONDERKLEEDING voor ieder klimaat BLEYLE, de ijzersterke W*' kleeding. ys' ENORME KEUZE - AARDIGE MODFT T tv NIEUWE KLEUREN. Ome afdeeling MODEBw MAATKIEEDING is een ENORM SUCCES. COSTUUMS tot DINSDAG A.S boM worden nog vóór de Pinkster afgeleverd MODEMAGAZIJNEN IJMUIDEN Kanaalstraat 4é 48 Telel. 40;, (Adv. Inga. Mej, WIJK AAN ZEE BLOKCOMITé VOOR DE LUCHTBESCHERMING Ook in de badplaats is thans een blokcomité on. gericht voor de luchtbescherming. In het comité hebben zitting genomen de heeren W. Paap, Rei. weg, voorzitter: E. v. d. Wel, Julianaplein, secret ris; mej. D. Vis, Voorstraat 28; A. v. 'cl Hek Voorstraat 28, G. de Jong, Waterleidingiveg en G. de Boer, Voorstraat 54. RECITEER-WEDSTRIJD Woensdagavond had in de Consistorie der Ned Herv. Kerk een eerste reciteerwedstrijd plaats der gezamenlijke jongelings- en meisjesvereml- gingen. Nadat hulp-prediker W. C. Luurlne eenige versen uit de „Handelingen der Aposte. len" had voorgelezen, opende de voorzitter de heer E. Gerritse dezen avond. Als eerste startte de heer J. van Amersfoort met ,.De te lange broek". De jury, bestaande uit de heeren Huybrechte, Gerritsen en Wortman kende de volgende pun ten toe: Eerste prijs: mej. A. Dobber 28 punten met „Inkwartiering". Tweede prijs: mej. R. de Bie 25 punten met „De aanhaling". Derde prijs: J. v. Amersfoort en W. C. Luu- ring 24 punten, resp. niet „De te lange broek" en „Crisis". De prijzen bestonden uit fraaie boekwerken, THEEMIDDAG. De Chr. Meisjesvereeniging, heeft het plan op Woensdag 15 Mei een theemiddag te houden In de consistorie der Herv. Kerk. Men hoopt zelf- gemaakte handwerkjes e.d. te kunnen verkoopen, terwijl een grabbelton de gezelligheid zal ver- hoogen. TOEZEGGING VAN BEROEP. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier heeft Donderdag avond een toezegging van beroep ge daan aan ds. B. J. Lietaert Peerbolte te Wil lemsoord. SANTPOORT „SANTPOORT'S BLOEI". 1 Het ledental van „Santpoort's Bloei" is de laat ste weken met eenige tientallen vermeerderd en bedraagt thans 630. FILMAVOND. Maandag a.s. biedt „Santpoort's Bloei" den hier gelegerden militairen een filmavond aan in het vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Ge meente. Vertoond zal worden de film „S.O.S. voor het Dier". SCHAKEN HET LENTE-SCHAAKTOURNOOL Onder leiding van den heer P. Visser heeft in hotel „Velserend' te Santpoort een tweedaagsch schaaktournooi plaats gehad. Het had veel suc ces. Met groote animo hebben de dames en heeren ge streden en dat in menige afdeeling de deelnemers aan elkaar gewaagd waren, bewijzen de uitslagen: Eeregroep A. D. de Groot 2 p., G. Kroone 2 p., Jih ling van Dijk IX' p., D. J. S. de Lange Vfe p. Hoofdklasse A: D. F. de Lange 1xk P' .f: Stet 2 p., Dr. M. de Groot ll/2 p., J. H. AddikS Op. Hoofdklasse B.: J. Wijker 2\'2 p., C. v. Krimpen 1 Vz P-, F. Abspoel \y2 P„ H. Zwanenburg X P- Hoofdklasse C: J. v. d. Kuyl 2>/2 P-. P- v- Gorselen 2 p., R. J. Bijl 1 y2 p., J. Blansjaar 0 p. Hoofdklasse D: J. Oostewaal 3 p., J. v. d. Velde 2 p., P. A. Veldheer 1 p., J. de Kroon Op. Eerste klasse E: 1. C. Hovingh 3 p., R- Visser 1 Vz P„ G. Hart 1 y2 p., J. v. d. Burg 0 p- Eerste klas F.: W. R. Kaaskoper 2 p., H. Aarts 2 p., A. Schweitzer 1 p., L. Dresselhuis 1 P- Eerste klas G: J. P. Wever 3 p., J. M. Stuu> man 2 p., C. v. Zijl 1 p„ J, Oversteegen Op. Eerste klas M: T. W. Vrijer 2 p., P. Hofman- 2 p., J. C. Muller 1 p„ O. Eskens 1 p. 2e klas K: A. Notenboom 3 p., H. F. Antonls* 2 p. 2e klas L: K. Nederlof 3 p., J. Jak Sr. 2 p. 3e klas M: J. Schut Jr., 2i/2 p.. A. Ademan 2 3e klas N.: T. F. Roos 2V2 p., mej. Gre Smit 2 p. 3e klas O: P. Nijssen 2 p„ mevr. Mazirel - P- 3e klas P: G. Kok 2VZ p., Jac. Schil 2'/2 P- JAVA—NEW YORK LIJN. Brastagi, New York naar Java, 24 van Baio KON. PAKETVAART MIJ- Van der Capellen 26 (v.m.) van Rotterdam Batavia verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitr.) van Suez. Marken 24 van Batavia te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tosari 24 van San Francisco n. Manilla-

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2