ten üitcieten uxieg. Heffingen fen bate van het Leeningfonds goedgekeurd HEEMSKERK „Kenneinerland" sloot het seizoen. Keurige opvoering van „Westerman en Zoon". De Rederijkerskamer „Kennemerland" heeft Don derdagavond het seizoen besloten met een op voering van het tooneelspel „Westerman en Zoon" van Christien van BommelKouw en Henk Bak ker. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat „Ken- nemerland" met dit stuk een uitnemende keuze heel't gedaan. In. „Weslerman en Zoon" wordt de tragrek ge schetst van het leven van eei/ zakenvrouw, die met een fanatieke, bijna ziekelijke en niets en niemand ontziende wilskracht haar „zaak" van een klein winkelbedrijf tot een machtig warenhuis heeft opgevoerd. -Haar uitbreidings-wellust kent geen grenzen, alles moet opgeofferd worden aan „haar" zaak, zelfs het huiselijk geluk en daarmee het huwelijk van haar eenigen zoon. In het eerste bedrijf is mén als toeschouwer geneigd een bijna verbitterden haat te gaan voelen tegen deze ver beten vrouw, maar in het tweede bedrijf slaaf dit tot een mildere stemming jegens haar over. als wij door een biecht aan haar zoon deelgenoot worden gemaakt van de drijfveer van haar handelwijze, namelijk haar belofte, gedaan aan het sterfbed van haar man, om „Westerman" tot den hoogsten top in het zakenleven op te voeren. Langzaam maar zeker vreet de tijd aan haar ijzersterk gestel. Zij kan de enorme vlucht, die het bedrijf genomen heeft niet meer overzien. Maar toch is zij^niet bereid de teugels uit handen te geven. Tot eindelijk haar oogen geopend worden, als het huwelijk van haar zoon door haar egoisme dreigt mis te loopen. Dan eerst treedt zij af in het belang van de zaak, die haar levenswerk was, om door dit offer tevens het geluk van haar kinderen te redden. „Kennemerland" heeft van dit uitstekende speel stuk een aanwinst voor onze tooneelliteratuur een keurige opvoering gegeven. Wij aarzelen zelfs niet, deze voorstelling de beste van het seizoen te noemen. Er is prachtig gespeeld. De geheele bezetting vond als het ware een stimulans om het beste te geven, wat er maar te geven was, door het ont roerende spel van mej. Busquet, die als gast de rol van Martha Westerman vervulde. Deze Haarlem- sche dilettante, die in Beverwijk geen onbekende is, heeft deze rol, die als het ware voor haar ge schreven kon zijn, op sublieme wijze gespeeld. Deze rol draagt het stuk en wij kunnen zeggen, dat mej. Busquet deze moeilijke taak tot volle te vredenheid van het talrijke publiek heeft vervuld. Als dilettante van groote begaafdheid gaf zij aan deze rol de volle maat. In het eerste bedrijf was zij volkomen de koele zakenvrouw, die met voorbijzien van alles alléén de zaak, waarvoor zij leefde én werkte, diende. In het tweede en derde bedrijf kreeg zij volop gelegenheid haar talent te ontplooien. Prachtig speelde zij het slot van II en III. De talrijke toeschouwers waren geheel gevan gen in de ban van dit ontroerende spel. In de zaal kon men wel een speld hooren vallen. Het was ontroerend in hooge mate. De overige bezetting heeft zich op waarlijk ver rassende wijze bij dit sterke spel weten aan te passen. Daar was in de eerste plaats de heer Fiege, die als de zoon voortreffelijk speelde. Hij heeft deze fi guur, die moeilijk te treffen is, alle relief gegeven. Alle hulde. Mevr. HoflandVellekoop was goed op dreef in de rol van Aimee. Deze rol lag haar uitstékend en zij heeft niet nagelaten daarvan profijt te trekken. Haar samenspel met;mej. Busquet was zeer goed afgestemd en daardoor bereikte haar spel, vooral in III, groote hoogte. Gok de inzet v'an het tweede bedrijf de inzet met Mase Holdert, heeft zij uit-' stekend gespeeld. Een bijzonder compliment ver-, dient zij nog voor haar entree in I. De rol van dezén Mase Holdert was den heer P. Steevens toevertrouwd. Hij heeft diens groote scène in II met juist gevoel vertolkt. Met Aimée speelde hij in deze acte een keurig tooneeltje. Ook in zijn doublure als Hansen kon hij zeer wel vol doen. De bijrollen waren goed bezet. De heer A. Weg man, als de kunstschilder, speelde in I, met veel begrip van de situatie, een zeer goede scène. Verder noemen we de dames Lindner, Nieuwen weg en Smits, alsmede de heeren Prijs en Reehorst, die j hun rollen zeer behoorlijk vervulden. Almetal een waax-dig slot van het seizoen. Na tuurlijk waren er wel aanmerkingen te maken, maar zij betroffen slechts kleinigheden, die aan het geheel allerminst afbreuk deden. Het publiek heeft het gebodene zeer op prijs ge steld en degenen, die bewezen, dat alleen maar flauwe kluchten van Amerikaansch makelij gewild zijn, kregen wel zeer ongelijk. Van het tegendeel getuigde wel de langdurige ovatie, welke Kenne merland aan het slot ten deel viel. Met veel instem ming begroette het opgetogen publiek de bloemen hulde. welke mej. Busquet en mevr. Hofland ten deel viel. De prachtig geslaagde avond werd met een ge zellig bal, waarvoor Roemers Orkest de dansmu ziek leverde, besloten. Bond voor Staatspensionneering. Actie voor ledenwerving. Jonge groenten bëheersehen de markt. Spinazie bleef prijshoudend. De verscheidenheid van de jonge groenten be paalde zich in de afgeloopen week nog tot dezelfde soorten als vorige week. wat eveneens met de winter- of stapelproducten het geval was. In de aanvoeren was echter nog al veraridering gekomen daar de aanvoer van nieuwe groenten belangrijk giooter was. terwijl van de winteratikelen het aanbod steeds minder wordt. Spinazie, die nu als vollegrondsproduct ook wat ruimer wordt aangeboden, staat thans weer als hoofdproduct aan de spits. De gang van zaken wa: over het algemeen genomen niet onbevredigend met uitzondering van witlof, dat een minder willigen handel had. Spinazie bleef flink prijshoudend werd vlot afgenomen. In het laatst der vorige week stonden de noteeringen per kleine kist van 6085 cent en voor groote kisten van 1,451,76. Maandag en Woensdag toen het aanbod ruimer werd, stonden de noteeringen naar kwaliteit voor kleine kisten van 5065 en voor groote kisten van f 1,00f 1,45, Sla werd alleen Vrijdag en Maandag weer iets ruimer aangevoerd. De beste kwaliteiten waren goed te verkoopen. Voor dit artikel waren de prijzen nog steeds afwisselend. Zij liepen vanwege het groote verschil nog al uiteen. Zoo werd per stuk van 2Va3 cent besteed en wat per K.G. verkocht werd bracht van 1018 cent per K.G. op. Rabarber begint langzamex-hand een grootere plaats in den aanvoer in te nemen. De pi'ijzen, die Vrijdag en. Maandag nog behoorlijk wax-en, onder gingen in het midden dezer week vooral voor de mindex-e soorten een sterke daling. De noteeringen die in het'begin van de week nog stonden van 49 cent, kwamen op de veiling van Woensdag tot een peil van 2%6Vs cent per bos. Radijs varieerde in prijzen van 2%3cent en raapstelen werden verhandeld voor l'/s2cent per bos. Witlof maakte niet zoo'n gunstige week mee. De prijzen waren in doorsnee sterk aan den lagen kant. Over het algemeen valt echter de kwaliteit dit jaar ook niet mee en komen bij verschillende partijen nog al stex-ke afwijkingen voor. De noteeringen ver schilden in de afgeloopen week naar soort van 611 cent per K.G. Waschpeen, die nog aanwezig was, werd naar kwaliteit afgenomen van 37 cent per K.G. Breeltpeen staat met de noteeringen ex-g laag en kwam niet. hooger dan V/s2% cent per K.G. Het aanbod van prei bleef deze week nog vrijwel in overeenstemming met dat van de vorige week, terwijl ook de prijzen zich ongeveer op hetzelfde peil konden handhaven. Vooral de goede kwaliteit had nog een vlotten handel. Naar sooi't liepen de noteeringen uiteen van 411 cent per K.G. Knollen kwamen weinig meer voor. Een enkel partijtje kon voor de beste soorten tot 10 cent per stuk komen. Voor uien bleven de prijzen laag, naar soort van IV-j21/2 cent per K.G. Enkele kleine partijtjes roode en gele kool werden verhandeld van 68 en van 35 cent per K.G. Het aanbod van aardappelen is momenteel gi-oo- ter dan de vraag. De afname gaat nog zeer lang zaam, terwijl daarnaast de prijzen steeds op het zelfde peil blijven. HET ELFTAL VAN DE ZWALUWEN. Voor de competitie van den N. A. S. B. is voox' Zondag a.s. vastgesteld de wedstrijd VankoZwa luwen. De Zwaluwen komen als volgt uit: Doel: H. Steenbeek. Achter: J. van Tiel, M. de Reuver. Midden: Joh. Warink, W. Onstenk, N. Adelaar. Vóór: C. J. de Wit, R. Hennen, K. de Reuver, A. de Reuver, H. Dubbeld. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „SANS ATOUT". De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Bx-idgeclub „Sans Atout" waren als volgt: Groep Blauw: 1. J. BosG. de Boer 37 m. pnt.; 2. C. SpruitK. v. d. Wal 35% m. pnt.; 3. H. en J. d. Vlugt' 34 m. pnt.; 4. J. BexTeeC. Hogenboom 31V2 m. pnt.; 5. F. v. d. LindeG. Tabak 31% m, pnt.; 6. Mevr. v. d. LindenTh. Braam 29% m. pnt.; 7. H. v. EssenG. Daalhuizen 291/» m. pnt.: 8, J. DïlD. Doeven 25 m. pnt. Groep grijs: 1. J. BakkerJ. v. Til 39>/2 m. pnt.; J. de %riesTh. Michel 39 m. pnt.; 3. Dames Sieenbei-génTabak 34 m. pnt.; 4. W. KleineC. Geldermans 33'A m. pnt.; 5. de heer en mevr. Ad- mix-aal 31% m. pnt. 6. J. BroekhuizenTh. Romeyn 26V2 m. pnt.; 7. A. TaudJ. v. d. Werf 25 m. pnt.; 8. de heer en mevr. Thomas 23 m. pnt. KLEEDINGMAG AZIJN KLECO. Onze plaats is weer een nieuwe zaak rijker ge worden. In perceel Vondellaan 6 is een nieuw klee- dingmagazijn onder den naam „Kleco", geopend. Waar men gewoon is een nieuwe zaak te vinden in een daarvoor geschikt winkelpand met groote étalages, bij Kleco zal men dit tevergeefs zoe ken. „Kleco" is gevestigd in een „gesloten huis". Van buiten is dus niets te zien, maar van binnen des te meer. Daar vindt men een groote, uitge breide keuze heeren- en jongeheerexicostuums. Voorts ook dames regenkleeding. Om alles in de tails op te noemen, zou te veel ruimte eischen. Men neme zelf maar eens een kijkje en dan zal men zien, dat er een groote collectie in alle ma ten, kwaliteiten en prijzen te vinden is. Dan naar Die heeft voor U een RUIME KEUS. BREESTRAAT 92—94 - BEVERWIJK. (Adv Ingez. Med.) Gisteravond werd in het Witte Kruisgebouw aan dé Baanstraat de jaarvex-gadering gehouden van den Bond voor Staatspensionneering. Wegens ziekte van den voorzitter opende de secre taris, de heer Ewouts deze matig bezochte verga- dei-xng. Als aafgevaardigde en plaatsvervanger voor de algemeene vergadering, die op 15 Mei in het Nuts- gebouw te Rottex-dam gehouden wordt, werden resp. de heeren K. Steyn en R. Ewouts gekozen. Namens de kas-commissie verklaarde de heer Axnse, dat de boeken en bescheiden van den pen ningmeester in oi"de waren bevonden. De penningmeester, de heer Chr. v. Wingeren bracht hiex-na het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de inkomsten f 97,31 waren en de uitgaven f 219,02, tenconcert. zoodat dit jaar evenals vorig jaar met een nadeelig saldo van f 121,71 sloot. In de plaats van den heer Amse, die aftrad als lid van de kascommissie, werd de'heer Meijer ge kozen. Bij de rondvraag werd de vx-aag gesteld, of iets gedaan kon worden, om meer leden te krijgen in verband met de onrustbarexide daling van het le dental. Het bestuur deed de toezegging dat in de bestuurs vergadering het plan zou worden besproken, om in het najaar een propaganda-avond te houden. Hierna sloot de secretaris deze vergadering, met den wenseh dat, wanneer de volgende jaarvex-ga dering gehouden wordt, de wereld er beter uit zal zien dan thans het geval is. Langs de Lijn. Programme van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn 3: 8.00 Keulen; 10.20 Pai'ijs, 12.20 Keulen; 12.35 Brussel Ned. 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr., 6.20 Bx-ussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Schevenin- gen Radio. Lijn 4: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen, 10.35 Lon don Reg., 1.20 Nationaal pi'ogramma, 5.London Reg., 5.20 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn 5: Diversen; 7.008.00 Eigen gi-amofoonpla- DE JAARVERGADERING VAN ALGEMEEN BELANG De algemeene ledenvergadei-ing van de Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Algemeen Belang" U.A. wordt op Maandag 29 April in het gebouw „Adrichem" aan de Adrichemstraat gehou den. Als punten van behandeling vermeldt de agen da: rapport van den accountant, vex-slag van de com missarissen, vaststelling goedkeuring van de balans en de exploitatiex-ekening over 1940, beleid bestuur, verkiezing van vier bestuursleden en van een com missaris. I11 vrijheid gesteld. Op den avond van den 15den Maart woedde een felle brand in een fruitwinkel, welke gevestigd was in het perceel Bx-eestraat 129. Eenige dagen later werd de bewoner op vermoeden van brandstichting gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. Naax- wij vernemen is de gearresteerde Woensdag op vrije voeten gesteld. R.-K. BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. In de K.S.A. vei-gaderde gisteravond de Bever- wijksche afdeeling van den R.-K. bond van per soneel in overheidsdienst „St. Paulus". Na de gebruikelijke openimgswex-kzaamheden volgde een bespreking over het 25-jarig bestaan der vereeniging in Januari 1941. Het bestuur werd gemachtigd om ter gelegenheid hiervan een feest avond te organiseeren. Als leden voor het geor- Vrijdag 26 April. ganïseerd overleg werden de heeren A. Ellens en Vak 2. Wijk B. (IJmüiden-Oosl). 20 uur: Lorentz- J. Pel gekozen en als plaatsvervangende leden de straat. Vergadering Blok 11 B 19. heeren J. Borst en W. van Balen. Vak 3. (Santpoort). 20 uur: Kleuterschool Wuste- Prettige avond in Luxor. Georganiseerd door O. en O. Gisteravond werd in het Luxor-Theater door het comité Velsèn een O. en O.-avond gegeven voor de militairen gelegen in Wijk aan Zee, Velsen en IJmuiden. Onder de aanwezigen merkten wij on- dei-meer Burgemeester Scholtens op. Kapitein Voerman sprak een kort openings woord waarin hij de hoop uitsprak, dat deze avond voor de relaties, die O. en O. het vorig jaar in Beverwijk gemaakt heeft een bevestiging zou mo gen zijn. Hierna bracht de band van het 42ste „Officer of the day' en „Heide-Marie" ten ge- hoore, waarna het orkest nog het door de band zelf samengestelde „Selections-No. I" uitvoerde. Al bij dit eerste optreden was de stemming er in en mooht de O. en O.-band "een daverend applaus oogsten. Na een acocrdeon-potpourri wei-d een sketch gegeven die wel in den smaak viel. Het swing-trio „The Jim Jacksons" voerde vervolgens Aveion" en „China-boy" uit, waarna het optx-e- den volgde van het acrobaten-trio, dat bewonde renswaardige acrobatische toeren en standen te zien gaf. Nadat de accordeonist C. Moerbeek de „Parade des Lutins""- ten' gehoore had gebracht was het weer de band, die de nummers „An chors away", „Heut' nacht" en „Selection-No. 2" uitvoerde, waarna het eex-ste gedeelte van den avond werd besloten met een muzikale recht spraak, waarvan de rel'reins werden medegezongen. Na de pauze werden achtereenvolgens een teeken film en een muzikale film vertoond. Met de film ..King Solomon's mines" werd deze goed geslaag de avond besloten. Paardenmarkt op 9 Mei. Op Donderdag 9 Mei zal op de Meer de gebruike lijke voorjaars-paardenmarkt worden gehouden. Marktberichten en besommingen. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Versche visch.) IJmuiden 25 April 1940 (A.N.P.) Tarbot 148 ct. per K.G. Tong 10068 ct per K.G. Kleinschol f 237 per 50 K.G. Bot f 5.50 per 50 K.?. Schar f 16.50—3.70 per 50 K.G. Wijting f 4.60—2.70 per 50 K.G. Besomming loggers: KW. 153 f 480, KW. 112 f 540. DE FILM ROBERT KOCH. Bij de eex-ste vertooning van de film Robert Koch hedenavond in de bioscoop „De Porot" zal de wethouder, de heer A. J. van Leusen, een korte in leiding houden. EERSTE KAMER^ Zonder debat en zonder stemming heeft de Eer> ste Kamer Dondex-dagmiddag een large reeks wets ontwerpen aangenomen, waaronder de begx-ootin- gen van het Werkloosheidssubsidiefonds en van het Leeningsfonds voor 1940 en het wetsontwerp bijzondere voorzieningen met betrekking tot de in gebiedsdelen van het Koninkrijk der Nederlan den gevestigde naamlooze vennootschappen en an dere rechtspersonen, alsmede met betrekking tot zeeschepen, die gerechtigd zijn -tot het voeren van de Nederlandsche vlag. Bij de behandeling van het ontwex-p aanwijzing van heffingen ten behoeve van het leeningfonds 1940 voexxlen zes sprekers het woord. De heer Gelderman (lib.) besprak de mogelijkheid van een heffing in eens en achtte haar theoretisch zeer goed te verdedigen, doch hij vreesde er in de practijk allerlei moeilijkheden en onbillijkheden van. De heer Van Lanschot (r.-k.) toonde zich eveneens tegenstander van een dergelijke heffing. Naar zijn oordeel wordt de di'aagkracht niet al leen door het vermogen, doch mede door tal van andere factoren bepaald. Een verdedigingsbela-s ting, zich uitstrekkende over bijv. tien of vijftien jaren, achtte hij verkieslijker. De heer P o 11 e- m a (c.-Ji.) was van oordeel, dat een heffing in eens op vei-mogens, bestaande uit buitenlandsche fondsen, b.v. dollarwaax-den, in aanmerking zou kunnen komen. De heer Van Lanschot bepleitte voorts korte ter mijnen voor leeningen met den stok achter de deur en betwijfelde, of het besef wel tot een ieder is doox-ged rongen, dat het heele Nederlandsche volk zich zal moeten schrap zetten. Hij gaf den mi nister in overweging de omzetbelasting op luxe- voorwerpen uit te breiden. Een belasting op Ne- dei-landers in den vreemde zou spreker thans wen- schelijk achten. De heer Von Bönnin g-h a u- sen (N.S.B.) verklaax-de zich tegen de voorgestel- de heffingen 'op koffie, suiker en benzine, zoolang verschillende andere objecten, welke hij opsomde, nog niet belast zijn. De heer P o 11 e m a bepleitte voorts steun van regeeringswege aan de koersen van de Nederlandsche Staatsfondsen en was van oordeel, dat tusschen de exorbitanten mobilisatie uitgaven en de voorgestelde heffingen geen even redigheid bestaat. De heer De Zeeuw (s.-d.) stond verzwaring der directe belastingen tegenover de indirecte voor en bestreed het betoog van den N.S.B.-afgevaar- digde; de belasting op de suiker achtte de heer De Zeeuw geen gelukkige greep. Tenslotte betoogde spreker, dat als de regeering er niet in slaagt het levenspeil laag te houden zij zal moeten overgaan tot loonsverhoogLngen. Nadat de heer TerHaar (c.-h.) kort het woord had gevoerd, beantwoox-dde minister De Geer de sprekers. Hij zeide de adviezen betreffende de heffing op Nederlanders in den vreemde moet niet het Leeningfonds, doch den gewonen dienst ten goede komen. Nedex-landers. die hun vermogen in buitenlandsche fondsen hebben belegd, betalen mede; het is onjuist te meenen, dat een dergelijke belegging voor de Nederlandsche volkshuishouding een verliespost zou zijn. Steun aan den koers van staatsleeningen achtte de minister in het algemeen schadelijk. Na repliek van de heeren Pollema en Von Bönnin ghausen verklaarde de minister nog in dupliek, dat hij nooit vex'klaard heeft, doch slechts hoopt, dat de winstbelasting en de herziene inkomstenbelasting ook voor 1941 een sluitend budget zullen geven, doch dat hij niet kon verkla ren voornemens te zijn geen nieuwe belastingen voor den gewonen dienst voor te stellen. Ook dit ontwerp werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, waarna de vergadering werd vex-daagd tot morgenochtend. Dan zal de onder wijsbegroting worden behandeld. KINDERFEEST. Evenals het vox-ig jaar organiseert het Chr. kin- dex-koor „Beatrix" ter gelegenheid van den ver- jaax-dag van H.K.H. Prinses Juliana kinderfeesten. Alle kinderen vande Chr. School zullen hieraan deelnemen. De spelen wordqn gehouden op de weide van den heer D. Wentink aan den Oosterweg, VAN NIEVELT GOUDRIAAN Co's STOOMVAART MAATSCHAPPIJ. ROTTERDAM. 25 April. In het verslag over 1939 van de directie vaxi Van Nievelt Goudriaan Co's Stoomvaart Maatschappij te Rotterdam wordt het volgende medegedeeld: De winst bedroeg f3.598.769.— (vorig jaar f 2.639.375.Na afschrijving op de vloot van f 918.581.(f 800.000.enz. blijft een bedrag van f 2.663.183 (f 1.489.375). Voorgesteld wordt van dit bedrag o.a. te bestemmen: voor toevoeging aan het fonds verzekering eigen risico f741.668. (f 150.000.voor toevoeging aan de reserve voor vlootvernieuwing en andere belangen f455.688.— voor dividend 15 pet. (12% pet.). De tot dusverre verkregen resultaten in het nieuwp ian>- ziin bevredigend WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Wo ensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE jll»1 I Spott en Swl j AUTOSPORT JAARVERSLAG DER K. N. A. C. Verschenen is het jaarverslag van de Kon. Ned. Automobielclub, dat door, den secretaris, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten op de jaarlïjksche algemeene ledenvergadering op 26 April a.s. wordt uitgebracht. We ontleënen er het volgende aan: De ontwx-ichting als gevolg van den oorlog heeft niet nagelaten haar stempel te drukken op het werk der K.N.A.C. Hoewel een groot gedeelte van het werkpro gramma voor 1939 tot een goed einde kon worden gebracht, eischte een verstandig beleid in de eex-ste plaats de tering naar de nering te zetten, zoodat verschillende plannen moesten worden opgeschort tot betere tijden, zonder evenwel daardoor de vi tale belangen der vereeniging te schaden. De vrijwillige hulpverleening met motorrijtuigen welke reeds eex-der met het oog op de oorlogsdrei ging was ingesteld ten dienste van het ministerie van defensie, heeft haar nut bewezen. Het aantal houdei-s van het automobielinstruc- teurs-diploma der K.N.A.C. breidde zich wederom uit; 70 instructeurs, over het geheele. land ver spreid, zijn thans door de K.N.A.C. erkend. De vordering van motorrijtuigen en de mobili satie deden vele nieuwe vragen ontstaan op het gebied van personeele belasting, motorrijtuigen belasting, triptiekenregeling enz. De afdeeling Toei-ismé der K.N.A.C. verleende hierbij haar be middeling en verrichtte het noodige tot het op sporen en terugkrijgen van documenten van ge vorderde motorrijtuigen; voor ruim 95 pCt. kon onmiddellijk succes worden bereikt. Voor den afkoop van tollen werd het besehik- bare bedrag geheel voor dit doel benut. O.a. werd de tol bij Nunspeet opgeheven, terwijl voor den afkoop van den tol Oldeberkoop door de K.N.A.C. werd bijgedragen. In het verslag worden verder verschillende be- langi-ijke tot stand gekomen nieuwe wegen, brug gen en wegvei-beteringen besproken. Tenslotte betoogt de secretaris dat een gematigd optimisme ten aanzien van den toestand der K. N. A. C. niet achterwege kan blijven GYMNASTIEK Haarlem—Rost Kennemer De dameswedstrijd Haarlem—Rest T,,rnkrini Turnkring heeft ten volle aan de ve j ,f!Wachtinz beantwoox-d. De kwaliteit van de op hoog peil en duidelijk bleek, dat er in de" turnsters stond graden een voldoend aantal dames huist rtartciia fnoIzAmct rlouje zullen naaste toekomst den eersten graad aanvullen. Ook de opkomst liet weinig te wenseh De Haarlemsche pai-tij kwam met 23 iJ] ové. Rest met 21. Dit te kort van 2 dames brVP'ds heeft deze partij vermoedelijk de overwii Rest kost. want Haarlem behaalde 638 nunli 8 Rest 630. Bij de berekening van dezen tVl slag golden over elk van de 6 onderdeel», il' wedstrijd de 17 besten van elke partij Wa dus volledig geweest, dan zouden de ciif partij een gunstiger wijziging aeze partij een gunstiger wijziging hebben gaan, en dan zou de uiterst geringe aeto misschien zelfs wel opgeheven zijn. tershn3 Hoe het ook zij: de partijen waren volkom elkaar gewaagd. Dit kon evenwel nog niot ar'n vastgesteld, nadat.er 4 onderdeelen waren'0^5'1 werkt, want Haarlem had toen voor vrije V-e' gen, paard, brug en ringen 479.5 p. verzamJu de Rest 457 p. Een zekere overwinni-g W- voor de Haarlemsche dames weggelegd ma tegenstandsters liepen op rek 11.5 p in eivtm springen 3 p.. zoodat de achterstand van 2?^ tenslotte verminderde tot 8 p. '5 P- De prestaties van turnsters zijn nu eenmaal selvalliger dan dxe van turners en aldus wa t riet verwonderlijk, dat de persoonlijke ui niet klopten met de verwachtingen. Toch wa durende den wedstrijd duidelijk te zien da/ rassingen onvermijdelijk waren. Zoo bleek de pioene T. v. Leeuwen niet od dreef, de oud b pioene C. v. Koningsbruggen daarentegen wel De beste plaatsen warer voor: 1 C. Swart to), 48 p., van 55 p. maximum, 2 A R™, (Turnlust H.) 47 p.. 3 C. v. Koningsbron?? S.S.)) 46,5 p., 4 S. Smit (Concordia) 455 d 5 Kwant (idem) 44 p., 6 T. v. Leeuwen (0W\ 43.5 p. Wat de vereenigingen als geheel betreft be. zorgde Bato aan Haarlem de meeste Dunton Turnlust B. aan de Rest. Dank zij het gebruik van een telmachine 1 bijna onmiddellijk na de laatste oefening de t slag werden medegedeeld. VOETBAL HAARLEM—DE VOLEWIJCKERS (0-2) De lichtwedstrijd, dien Haarlem Donderdagavond gespeeld heeft tegen de Volewijekers, werd doorn» bezoekers met 2—0 gewonnen; met rust hadden een 10 voorsprong. LEZING NIET DOORGEGAAN. Dr. F. G. H. Münnich zou Donderdagavond in café-rest. Brinkmann aan de Groote Markt te Haar. lem een lezing houden over het onderwerp: „Eerst» hulp op het voetbalveld". Wegens te geringe belaxie. stelling is deze lezing niet doorgegaan. DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB Maandagavond werden de wedstrijden om <j» club kampioenschappen 1939-1940 der Haart Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: H. van Lunenburg Jr. remise met Joh. Fabel. Eerste klasse: I. Risseeuw wint van J. J. rén. TAFELTENNIS. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—DEN HAAG. Deze wedstx-ijd, die in het kader der Stedenwed- strijden om den Reinekrans valt, wordt gespeeld a.s. Zondagmiddag 2 uur in het voormalig Zander- Instituut aan den Kleinen Houtweg te Haarlem. Den Haag komt zeer sterk uit; het verloor van Amsterdam slechts met 43, waarbij de nationale kampioen aan de zijde van Amsterdam streed. Haarlem verloor reeds met 70 van Amsterdam, Niettemin is er een aardige strijd te verwachten, waarbij de Hagenaars wel met een 3 of 5-2 zege uit den strijd zullen treden. Voor Haarlem komen uit de kampioen E. v. Abbevé (TOG), D, Wolters (Heemstede) en mej. Niesten (HTTC.) WATERPOLO Nadat de heer Ellens als afgevaardigde naar de Bondsvergadering, die op 3 en 4 Juni in Amster dam zal worden gehouden, was benoemd werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten. laan. Geneesk. Oefening voor gedipl. E. H. B. O. Do cent Dr. Mansholt. 20.30 uur: School F Bespreking en Inlichtingen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het IJ—II. Z. en P. C. (4—2). Donderdagavond is in het Sportfondsenbad te Amsterdam de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland tusschen Het IJ en de H. Z. en P. C. gespeeld. Het IJ won met 4—2, nadat de rust 3—0 was gekomen. MOTORSPORT. DE K.N.M.V.-TERREINKAMPIOENSCHAPPEN IN GELDERLAND. Voor de terreinkampioenschappen der K. N, M. V. in Gelderland, die Zondag a.s. in de bos* schen nabij Eerbeek zullen plaats hebben, schreven 70 deelnemers in nl. 36 juniores en 34 seniorrijders. In de 125 c.c.-klasse nemen 10 renners deel, onder wie vele bekenden op terreingeöièd zoo als Dick Renooy te Velsen, op Eysink. De wedstrijden, die worden gehouden in de bekende Coldenhovensche bosschen nabij het sportterrein te Eerbeek, zullen te 12 uur be- ginnen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 26 APRIL Thalia Theater: „Drie Kameraden", 8 uur. Rex Theater: „Een prins wordt opgevoed" en .Dancing Feet", 8.15 uur. Theater de Pont: „Robert Koch" en „Blondie" 8 u. (voor militairen een voorstelling om 6.30 uur.) ZATERDAG 27 APRIL Thalia Theater: „Dx-ie-Kameraden", 8 uur. Rex Theater: „Een prins wordt opgevoed" en „Dancing Feet", 8.15 uur. Theater de Pont: „Robert Koch" en „Blondie" 8U. (voor militaix-en een voorstelling om 6.30 uur.) AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 26 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De regen kwam" en „Sophie Lang in Hollywood", 8 uur. ZATERDAG 27 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De regen kwam en „Sophie Lang in Hollywood", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 26 APRIL Palace: „Variété". 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Rio". 2.30, 7 en 9.15 uur- Luxor Theater: „Sterren gaan naar Hollywood 2.30, 7 en 9.15 uur. - Rembrandt Theater: „Het privé leven van Elisa beth en Essex". Op het tooneel: Tom Jersey, hand schaduwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palestina Dioi-ama's, Schotersingel 117a. Geopeno behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 7—9 uur. ZATERDAG 27 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Fritz Hirsch ope* rette „Der Graf von Luxemburg". 8.15 uur. Dancing La Gaité. Raaks- Nachtfeest. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonas (Palace 2.30, 7 en 9.15 uur) Nieuw programma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge°{$£ behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en va 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6