De actie der Duitsche en Britsche luchtmachten. $iet JOient en Jan OCie&ol. Beschuldigingen over en weer. DEPERSVERORDENINC. ONS KNIPPATROON Radio Moors RADIO PROGRAMMA IN EEN UUR v. inyez. Med.) CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! o. myez. med.) ONE HOUR CLEANING SERVICE myez. med.) BREESTI UNIFORMEN TEL. 3 CHEM. REINIGEN PERSEN 2.SO1 inyez. med.) 1 AuU. .I.SJL'3- Med.) jajjpeN, 26 April (Reuter)Het Noorsche - f-agentschap (ergens in Noorwegen) T>e' Duitsche bommenwerpers hebben gisteren „eheelen dag boven de bergen en fjorden van Testelp Noorwegen geraasd. Zij bombar- tórden dorpen en beschoten burgers. Het aan- •alslachtoffers is gering en de aangerichte scha- h ij niet groot. Tijdens aanvallen op Andalsnes een puitsche machine neergeschoten. Tijdens d» aanvallen op Aalesund aan de kust ten zuid westen van Molde, werden brandbommen gewor pen op een school, die gebruikt wordt als bureau eerste hulp. Het vuur breidde zich tot de belendende huizen uit. Eenige menschen liepen verwondingen op. Voorts wordt gemeld dat bommen geworpen rin in het bergland op plaatsen, welke ver ver wijderd zijn van militaire punten. Het eenige doelwit was vaak een handjevol burgers. De men schen weten niet of zij zullen vertrekken, want 'overal worden zij door de Duitsche vliegtuigen achtervolgd. De verontwaardiging groeit tegen over dezen vorm van Duitsche „bescherming" en in geheel Noorwegen neemt de wil van de burgerbevolking om zich te verzetten toe. Het Noorsche Telegraafagentschap ontkent dat een schip, genaamd „Eira" (10.000 ton) door bommen tot zinken is gebracht. De „Eira" is een kustvaartuig van 132 ton, zegfrhet agentschap en beeft slechts lichte schade opgeloopen. Londen versus Duitsche bewering. Het Engelsche ministerie van luchtvaart deelt mede: In het Duitsche legerbericht wordt be weerd' dat Britsche vliegtuigen Dinsdagavond begonnen zijn. met den onbeperkten luchtoorlog door onbeschermde plaatsen zonder militaire doelwitten aan te vallen. Deze bewering is on gegrond. De aanval op het eiland Sylt was ge richt tegen het vliegveld van Westerland, een be- Haar grondslag en toepassing. Onze Haagsche correspondent schrijft ons: De afkondiging van den staat van beleg voor heel het land heeft op zichzelf vrijwel algemeene in- jtemming. gevonden. Allerlei factoren hebben de overgroote meerderheid van de bevolking doordron gen van het besef, dat het gewenscht was met het oog op de binnenlandsche veiligheid, in samenhang met die naar buiten, voor de overheid de gelegen heid te scheppen tot krachtig ingrijpen gelijk onder den staat van beleg doenlijk is. De staat van beleg maakt het mogelijk van ver schillende zaken, in de grondwet neergelegd, tijde lijk af te wijken. Dit geldt ook ten opzichte van het recht van vrijheid van drukpers. Art. 195 van de Grondwet laat namelijk toe, dat in geval van staat van beleg o.m. wordt afgeweken van het gestelde in art. 7 van de Grondwet, welk artikel luidt: „Niemand heeft voorafgaand verlof noodig om door de drukpers gedachten of gevoelens te open baren, behoudens ieders verantwoordelijkheid vol gens de wet". En als men dan de van 1899 datee- rende wet op den staat van oorlog en staat van be leg raadpleegt, treft men daarin art. 37 aan, waar door in geval van staat van beleg het militair gezag bevoegd is, beperkende bepalingen vast te stellen omtrent het drukken, uitgeven, verspreiden, aan- pkkken of in den handel brengen van geschriften ol teekeningen, of dit geheel te verbieden. Dit be sluit zoo eindigt het artikel wordt bekend ge maakt op de wijze, door het militair gezag te be palen. De door den Opperbevelhebber uitgevaardigde persverordening nu vindt haar juridischen be staansgrond in de bevoegdheid, welke de wet van 1899 hem blijkens de zooeven aangehaalde bepa ling toekent. Let wel: bevoegdheid. Met andere woorden, de staat van beleg is ook zonder zulle een verordening bestaanbaar en het is geenszins een automatische vereischte, onder den staat van beleg aan de druk persvrijheid paal en perk te stellen. Men vond het evenwel in de huidige omstandigheden kennelijk gewenscht, tegen zekere misbruiken gewapend te zijn, Zoodoende zal men ook tot strafmaatregelen kun nen overgaan want art. 47 van de wet van 1899 be paalt dat hij die het besluit, bedoeld bij art. 37 (in dit geval de persverordening) overtreedt, gestraft wordt met hechtenis van ten hoogste een jaar of een geldboete van ten hoogste duizend gulden ter wijl ingevolge dit artikel bovendien verbeurdver klaring mogelijk is van de voorwerpen b.v. de persen waarmede de overtreding plaats heeft. Wanneer men nu den inhoud van de verschil lende bepalingen bekijkt dan valt, ronduit gezegd, Moeilijk aan den indruk te ontkomen, dat de bouw van de verordening allesbehalve eenvoudig is. Zij beeft werkelijk meer weg van een kruiswoord- puzzle dan van een goed stuk legislatief werk. Zooals reeds is aangekondigd, voert de veror- fleoing in feite geen censuur in. Men zal voor dat gene dat men afdrukt niet tevoren de goedkeuring van de betreffende overheidsinstanties noodig nebben. Wel blijkt dat dengeen, die handelt in roijd met hetgeen de verordening toelaatbaar noemt, een verschijningsverbod als het zwaard van Damocles boven het hoofd hangt. En als men negaat wat er, volgens de letter van de veror- aening, zoo al taboe zal zijn, dan is dat zeer veel. Zoo schijnt het. Doch blijkens nadere toelich ting van gezaghebbende zijde is de schijn ook hier «cel wat erger dan de werkelijkheid zal wezen. Alles te zamen genomen toch zou men er van °P aan kunnen, dat wanneer de pers kalm voort gaat zich te uiten op de wijze zooals zij tot dus verre gedaan heeft (althans vrijwel heel de pers, want op den gunstigen regel heeft het aan enkele ongunstige uitzonderingen niet ontbroken), geen sterveling er aan zal denken de persverordening «gen de bladen, die zich algemeen volgens de autoriteiten zelf zeer behoorlijk gedragen heb- ben, te hanteer en. De kranten, die tot nu toe zoovele blijken van gezond verantwoordelijkheidsbesef aan den dag hebben gelegd, zullen bij voortzetting van hun ge mislijn tenslotte niets te duchten hebben. Critiek gelijk zij tot dusverre ten beste gaven zal ook voortaan volkomen geoorloofd blijven. Alleen de •wade elementen loopen de kans tegen de lamp «loopen en zelfs zij zullen nog gelegenheid krijgen ian een verschijningsverbod te ontkomen door dat Ingeval men termen zou hebben om dat uit vaardigen, eerst nog voor waarschuwingen zorg zal dragen teneinde den overtreder in staat te stel- voor het te laat is, van de dwalingen zijns weegs terug te keeren, langrijk militair object en een der zwaarst ver dedigde plaatsen in Duitschland. Er werd geen aanval ondernomen op de stad Heide. Er wordt aan herinnerd dat vijandelijke vliegtuigen op 17 Maart bommen geworpen hebben op de Orkaden, waarbij slachtoffers vielen onder de burgerbe volking. Duitsche beschuldigingen herhaald. Het Duitsche Nieuwsbureau heeft op zijn beurt het volgende bekend gemaakt: Den laatsten tijd neemt het aantal gevallen toe, dat Britsche vliegtuigen open steden, die geen militaire beteekenis hebben, met bommen bestoken. Dergelijke voorvallen vertoonen een bepaald systeem, waar Duitschland niet langer meer onverschillig tegenover kan staan. Nog heeft de Duitsche luchtmacht, zoo vervolgt het D.N.B., het strikte bevel, open vijandelijke steden zonder militaire beteekenis niet aan te vallen. Zouden de Engelschen evenwel met hun aanval len op niet-militaire doelwitten voortgaan dan zou het hun op zekeren dag bij het ontwaken slecht vergaan en zou bom met bom vergolden worden. Voorts verklaart het Duitsche Nieuwsbureau ten aanzien v^n de mededeelingen van het Noor sche Telegraaf-agentschap, welke door de Brit sche radio zijn omgeroepen, dat Duitsche vlie gers open dorpen en plaatsen aan de Westkust van Noorwegen met brisant- en brandbommen zouden hebben bestookt, dat men in Duitsche militaire kringen van oordeel is, dat men hier te doen heeft met een Britsche poging „zich schoon te wasschen". Men weet in Britsche kringen, dat Britsche vliegtuigen Heilgenhafen, Hede en Wenning- stedt, open plaatsen in Duitschland, hebben ge bombardeerd. Bovendien hebben Britsche vlieg tuigen dezer dagen ook de zoo slecht gerichte bommen op Oslo geworpen, dat slechts aan en kele civiele gebouwen schade werd aangericht. Wat, betreft het werpen van bommen door de Duitsche luchtmacht op plaatsen aan de west kust van Noorwegen, zegt men van Duitsche militaire zijde, dat alleen op die plaatsen bommen worden geworpen, waar de Duitsche verken ningsvliegtuigen te voren onomstootelijk hebben vastgesteld dat zij door Britsche en Fransche landingstroepen zijn bezet en gebruikt worden als basis van opmarsch tegen de Duitsche troe pen. Het stroopersdrama te Waddinxveen Tegen den verdachte thans 6 jaar geëischt. AMSTERDAM 26 April Wederom heeft het gerechtshof een geheele zitting besteed aan de straf zaak tegen den arbeider H. R. uit Waddinxveen, die er van wordt verdacht in den nacht van 4 op 5 October 1938, terwijl hij aan het stroopen was, op zettelijk op den veldwachter S. van den Hoef te hebben geschoten, waardoor diens rechter boven arm deels werd verbrijzeld. De rechtbank te Rotterdam had den verdachte wegens poging tot doodslag tot acht jaar gevange nisstraf veroordeeld en het Hof te Den Haag ver hoogde de straf tot tien jaar. De Hooge Raad cas seerde het arrest en verwees de zaak naar het ge rechtshof te Amsterdam, welk college onder presi dium van mr. Joh. M. Jolles, een zeer uitvoerig onderzoek instelde. De officier van justitie, mr. A. A. L. F. van Dul- lemen vorderde heden wegens poging tot doodslag een gevangenisstraf voor den tijd van zes jaar met aftrek van. de preventieve hechtenis en met bevel tot vernietiging van het geweer. Op formeele gronden vroeg spreker vernietiging van het vonnis der rechtbank. AANBESTEDING. HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het verbeteren van den Rijks weg AmsterdamUtrecht, gedeelte Duivendrecht- sche brugAcboude, tusschen K.M. 7,900 en K.M. 11,650, onder de gemeente Weesperkarspel, Ouder- Amstel en Abcoude, met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Leidsche Zand- en Grondmaatschappij voorheen J M. Samson te Leiden voor f 204.000. Geen ultimatum aan Zweden. In gezaghebbende Zweedsche kringen spreekt men op uitdrukkelijke wijze de berichten tegen, over een z,g. ultimatum, dat door Duitschland aan Zweden zou zijn gesteld. De dood van den Amerikaansclien attaché Losey. WASHINGTON, 25 April. (Reuter). De Duit- sche militaire attaché heeft den opperbevelhebber van de Amerikaansche luchtmacht een persoonlij ke boodschap van Goering overhandigd, waarin deze zijn leedwezen betuigt wegens het overlijden an Losey, den plaatsvervangenden militairen at taché der Vereenigde Staten te Stockholm, die on langs tijdens een Duitsch luchtbombardement in Noorwegen is gedood. ONTWERP-CONVENTIE VOOR VEILIGHEIDS-ZÓNES. De secretaris van de afdeeling Nederland van de International Law Association, mr. Jansma, zal op de bijeenkomst der organisatie te Brussel, die vandaag begonnen is. de ontwerp conventie voor het vestigen van veiligheidssteden en veiligheids zones welke aan de belligerenten zal worden voorgelegd toelichten. Morgen zal de tekst over handigd worden aan de vertegenwoordigers der regeeringen, generale staven en medische diensten vam Nederland, Luxemburg en België, alsmede aan die van het Internationale Roode Kruis. Brieven van Fritz Thyssen aan Hitier. „Verander Uw koers". NEW YORK, 26 April (Havas) Tet Amerikaan- sche tijdschrift „Life" publiceert een reeks brieven van Fritz Thyssen aan Hitier. Thyssen die naar men weet Hitler in deii aanvang financieel gesteund heeft, geeft in deze blieven den Führer o.a. den raad: „Verander van koers zoolang het nog tijd is. Uw politiek zal Duitschland naar den ondergang leiden". Thyssen heeft verscheidene ma len geprotesteerd tegen de geloofsvervolging, alsme de tegen het Duitsch-Russische pact. Ten tijde van de totstandkoming van dit pact schreef hij: „Uw te genwoordige politiek staat gelijk met zelfmoord. Wie van dit pact voordeel heeft is uw vijand van giste ren, die vandaag uw vriend is". Duitsche handelsbesprekingen niet Hongarije. BOEKAREST, 26 April Gistermorgen vertrok dr. Clodius, nadat hij een nieuw handelsverdrag met Roemenië afgesloten heeft, per vliegtuig naar Boe dapest, waar hij besprekingen zal voeren met den minister-president, den minister van buitenlandsche zaken en den minister van handel. (United Press). Verbetering Rijksweg Amsterdam—Utrecht. HAARLEM Vrijdag. Namens den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland is he denmorgen te Haarlem aanbesteed het verbeteren van den rijksweg Amsterdam-Utrecht, gedeelte Dui- vendrechtsche brug-Abcoude tusschen km. 7.900 en km. 11.650 onder de gemeenten Weesperkarspel, Ouder-Amstel en Abcoude, met bijkomende werken Laagste inschrijfster was de N.V. Leidsche Zand en Grond Mij. v.h. J. M. Samson te Leiden met 204.000 UITSLAG VEILING. HAARLEM. Vrijdag. Uitslag van de verkooping, gehouden in het Ver kooplokaal Notarishuis, Haarlem op Donderdag avond. De Villa met erf en tuin te Heemstede aan de Jeroen Boschlaan no. 19, groot 4 aren, 71 centiaren, f 9000. J. van der Horst q.q. Drie huizen met tuin aan de Paul Krugerstraat, nrs. 42, 44 en 46 en twee winkelwoonhuizen met tuin aan de Paul Krugerstraat nrs. 48 en 50. Gecombineerd f 12.330. P. G. Smit q.q. De Villa met installatie voor centrale verwarming, garage, schuurtje en groote tuin te Bentveld aan de Grenslaan no. 6, f 10.000. Opgehouden. Het Woonhuis met schuurtje, erf en tuin te Heem stede aan het Jan Miense Molenaerplein, groot aren 19 centiaren f 5850. W. F. Selle q.q. Aan de Javalaan te Heemstede 2 huizen met tuin, nrs. 68 en 70 en een gebouwtje ingericht tot kan toor no. 72 en aan de Cruquiusweg te Heemstede 7 huizen, nrs. 144, 146, 148, 150, 170, 172, 174, 176. 178 en 180. Gecombineerd f 59.550. S- de Jong. q.q. Een Woonhuis met erf te Haarlem aan de Van 'f Hoffstraat no. 99, ter grootte van ongeveer 1 are, 40 centiaren en een Woonhuis met erf te Haarlem aan de Van 't Hoffstraat no. 101, ter grootte van ongeveer 1 are, 40 centiaren. Gecombineerd f 6555. W. C. Groenewegen q.q. Een Huis (inwendig niet afgewerkt) met koestal (14 stuks) aaneengebouwd, 3 ijzeren-roeden-hooi berg op veiligheidslieren en houten schuur op stee- nen voeting, erf en weiland te Haarlem aan den Zomerweg no. 6, groot 37 aren, 80 centiaren, f 6000. A. P. Vrolijk q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Kritzinger- straat no. 30, groot 72 centiaren, f 2025. N. N. VOOR DE KINDEREN orkest. 6.40 Programma, gebaseerd op Karei Capek's boek „Letters from England". 7.15 Kerkdienst. 8.00 Liefdadigheidsoproep. 8.05 Vioolvoordracht. 8.20 Berichten. 8.40 Herinneringen uit het jaar 1903. .40 Gramofoonmuziek. 9.50 Zie Radio-Parijs om .35. 10.05 Epiloog. 10.15 BBC-Northern orkest. 10.50 BBC-Theaterorkest. 11.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 7.05 en 7.207.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Radio- tooneel. 9.50 Zang. 10.05 Concert. 11.35 Pianovoor dracht. 12.05 Parijs' blaaskwintet. 1.05 Zang. 1.30 Solistenvoordracht. 1.50 Rose Cornaz en haar gi taar-orkest. 2.35 De vereeniging voor oude instru menten. 3.20 Zang. 3.35 Chansons. 3.50 Radiotooneel. ,50 Chansons. 5.05 Symphonïeconcert. 6.53 „Das Dreimaderlhaus, operette. 9.35 Zang. 10.05 en 11.05 -11.50 Raymond Legrand en zijn jazzorkest. KEULEN. 456 M. 4.20 Havenconcert. 6.30 Blaasensemble en leden .•an het Omi'oeporkest en solist. 7.50 Gramofoon muziek. 8.50 Volksliederen. 9.50 Radiotooneel. 11.00 Omroeporkest en soliste. 12.50 Populair "oncert I.451.50 Muzikaal tusschenspel. 2.20 Verzoekcon- cert. 6.05 Gramofoonplatennifcziek. 6.35 Leo Eysoldt's orkest. 7.457.50 Muzikaal tusschenspel. .05 Gramofoonmuziek. 9.059.20 Zie Deutschland- sender om 8,50. BRUSSEL 322 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Zang en orgel. 10.35 Zang en gramofoonmuziek. 11.20; 12,401.20 en 1.50 Gramofoonmuziek. 2.35 Vocaal kwartet van Brussel en gramofoonmuziek. 3.20 Pianovoordracht. 4.35 Radiotooneel. 5.30 Gramoofonmuziek. 5.40 Viool- oordracht. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Bont pro gramma. 9.30 Het André Gertler-kwartet. 10.20— II.20 Jazzmuziek (gr.pl.) BRUSSEL, 484 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Belgisch programma. 10.20 Koor „La Royale Lyrique". 10.35 Gramofoon muziek. 11.05 Pianovoordracht. 11.35 Gramofoon muziek. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.05 Gramofoonmuziek. 2.20 Kamerorkest van de Mu ziekkapel van Koningin Elisabeth en solist. 3.15 Radiotooneel. 3.35 Omroepdansorkest. 4.20 Gramo foonmuziek. 4.50 Militair concert. 6.15 en 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radio orkest en solisten. 9.30 Omroepdansorkest en solist. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. .35 Gevarieerd concert. 8.20 Berichten. 8.40 Re portage. 8.50 E. Schncidewind's orkest en piano duo W. Raatzke. 10.20 Berichten, hierna: Nacht concert. 11.2012.15 Berichten. ZEEWEG 574, DRIEHUIS. Tel. 4572 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. ƒ92.50. Ook op conditiën. (Adv. Ingez. Med.) l<a7i VOORJAARSJAPON VAN BEDRUKTE ZIJDE. Deze afkleedende japon, van bedrukte zijde ge maakt, bestaat uit een tweebaans rok met gedeelte lijk opgestikte plooi middenvoor. De blousedeelen geven aan het voorpand smalle plooitjes te zien, gescheiden door de knoopsluiting van het split. Driekwart lange mouwen. Frisch kleedt het witte kraagje, dat b.v. van fijn gestreept piqué gemaakt wordt. Ben. stof ongeveer 4 M. van 100 c.M. breedte. Patronen in maat 46. Prijs van het patroon 26 cents. Het is van Maan dag af gedurende een week verkrijgbaar bij Kennemerlaan 42, IJmuiden en Breestraat 29, Beverwijk. VREEMDELINGENLEGIOEN IN N. NOORWEGEN Van de Zweedsch-Noorsche grens wobdt bericht, dat de troepen ten N. van Drontheim krachtige versterking hebben ontvangen, doordat, onder be gunstiging van de duisternis, troepen zijn geland, die tot het Vreemdelingenlegioen behooren en van Namsos dadelijk naar het 'slagveld zijn gezonden. De geallieerden hebben thans de beschikking over 3 vliegtuigbases. (United Press). 5.00 1.15 De Dikke spande al zijn krachten in om de opgestapelde boomstammen te ontwijken, wat hem waarlijk zóó goed afging, dat het wel een circusvertooning leek. Een geweldige chauffeur ben ik, vind je niet? zoo wendde hij zich trotsch tot Minah. Maar dit oogenblik van onoplettendheid werd hem juist noodlottig opeens wees Minah gillend voor zich uit, doch voordat de Dikke zijn stuur kon wenden, reed het wagentje recht op een groote houtzaag in. ZONDAG 22 APRIL 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5. NCRV. 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl. 9.50 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Orgelconcert. 12.15 Lezing „Wij bezoeken den gees telijken Vader der herleving van het ambacht: Architect Valk". 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Be richten A. N. P. 1.00 Boekbespreking. 1.20 KRO- Melodisten. 2.00 Vraag en antwoord. 2.45 Zangkoor van het Sint Ignatius-College te Amsterdam en gra mofoonmuziek. 3.40 KRO-kamerorkest en soliste. 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55—5.00 en 5.05 Gramofoon muziek. 5.20 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gra mofoonmuziek. 8.00 Berichten A. N. P., mededee lingen. 8.15 Voor militairen. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Radio-Almanak 1940. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Epiloog. 11.0011.i Esperantonieuws. HILVERSUM H, 301.5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.59 Berichten. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 AVRO-Amusementsorkest en soliste (12.451.00 Berichten A. N. P. en gramofoonmuziek). 1.30 Cau serie „De gesproken mailbrief". 1.50 Gramofoonmu ziek. 1.55 Declamatie. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en solist. 3.30 Filmrubriek. 3.55 Gra mofoonmuziek met verbindenden tekst. 4.25 AVRO- dansorkest, 4.55 Sportnieuws A. N. P 5.00 Viool en piano. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws A. N. P.. gramofoonmuziek. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Schuldig of onschuldig? 7.30 Rosian-orkest en solist. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.20 Con certgebouw-orkest, solisten en Toonkunstkoor Am sterdam. 9.00 Radiotooneel met muziek. 9:45 Gra mofoonmuziek. 10.10 AVRO-Radiomaandblad. 11.00 Berichten A. N. P. 11.10 Dansmuziek (gr.pl.). 11.30 12.00 AVRO-dansorkest. ENGELAND. 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 11.50 Alfredo Campoli en zijn salonorkest. 12.20 Berichten. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.05 Fabrieks- orkest. 1.35 Voor tuinJïefhebbers. 1.50 BBC-orkest. 2.50 Orgelspel. 3.20 Gezelschapsspel. 3 50 BBC-koor. 4.20 Berichten en causerie (Welsch). 4.34 Kinder uurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Causerie over het na- tionaal-socialistisch regime. 5.55 BBC-Harmonie- MAANDAG 29 APRIL 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP., 8.05 Schriftlezing, medita tie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11.40 Gramofoonmuziek. (12.00 Berichten. Om 12.30 Be richten ANP.) 1.00 Amsterdamsch Salonorkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor scholen. 2.35 Amster damsch Salonorkest. 3.00 Kookpraatje. 3.30 Gra- mofooonuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.20 Gramofoon muziek. 6.30 Vragenuurtje. (7.00 Berichten). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., interna tionaal overzicht, herhaling SOS-berichten. 8.25 Koninklijke' Militaire kapel (opn.) 9.15 Lezing „Saevis tranquillus in undis". 9.35 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" en solist, met orgelbegelei ding. (opn.) 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 Cello, piano en gramofoonmuziek. 11.05 Gra mofoonmuziek C.a. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Beridhten ANP., 8.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. (11.00 Causerie „Zijlichten"). 11.55 Gevarieerd concert (opn.) 12.45 Berichten ANP., gramofoon muziek. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solist. 1.45 Lyra-trio, 2.30 Omroeporkest en soliste. (3.25 „Met oog en oor", causerie). 4.20 Eventueel her denking van de instelling der Nederlandsche Wil lemsorde en rede door H. M. de Koningin. 4.45 Disco-causerie. 5.45 Twilight Serenaders. 6.35 AVRO-Amusementsorkest, solisten en gemengd koor. 7.05 Hedendaagsche Nederlandsche muziek (met toelichting). 7.40 Causerie over de Belgische Ardennen. 8.00 Berichten ANP., mededeelingen. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.15 Eventueel herha ling van de rede door H.M. de Koningin. 9.30 De- clamatorium met muziek. 10.10 Viool, cello, kla rinet, orgel en piano. 11.00 Berichten ANP., 11.10 AVRO-dansorkest. 11.40 Gramofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Viool en piano. 12.20 Be richten. 12.35 Het Alwyn Teasdale trompetkwin- let. 12.50 Variété. 2.20 Billy Cotton en zijn Band. 2.50 BBC-Northern orkest. 3.35 Cabaretprogram- rna. 4.20 Berichten en causerie (Welsh). 4.40 Kin deruurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Radiotooneel. 5.55 Lichte muziek uit Zwitserland. 6.20 Mededeelin gen. 6.40 Solisten voordracht. 7.00 Causerie „The economie war". 7.20 Gevarieerd programma. 3.20 Berichten. 8.40 Causerie „Troop trains". 8.55 Ra diotooneel. 9.55 BBC-orkfest. 10.35 Billy Cotton en zijn Band. 11.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 11.20 Jane Evrard en haar damesorkest. 12.05 Zang. 1.05 Parijs blaastrio. 2.50 Orgelconcert. 3.20 Radiotooneel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Gen- til-kwartet en soliste. 5.35 Harp, zang en cello. 6.23 Concert. 6.30 Radiotooneel. 8.05 Het Marcel Moyse- trio. 9.05 Zang. 10.05 en 11.05 Nationaal orkest. KEULEN, 456 M. 4.50 Weermacht-orkest. 6.40 Gramofoonmuziek. 8.30 Cello en piano. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 12.50 Populair concert. 1.45 Muzikaal tusschenspel. 2.20 Omroep orkest en solist. 3.45 Voor soldaten. 4.05 Gramo foonmuziek. 6.35 Zie Deutschlandsender. 7.20 Gra mofoonmuziek. 7.45 Muzikaal tusschenspel. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroep dansorkest. 12.50 en 4.25 Gramofoonmuziek. 5.50 Gramofoonmuziek met toelichting. 6.20 Gramo foonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroepdans orkest. 8.20 Ensemble „De blauwe Vogel" m.m.v. het Omroeporkest. 9.30 Selectie uit de opera Faust (gr.pl.) BRUSSEL, 484 M. 11.20, 11.50 en 12.30 Gramofoonmuziek. 4.55 Zang met pianobegeleiding. 5.35 Pianovoordracht. 6.10 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radiotooneel met muziek. 8.40 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotooneel met muziek. 9.30 Dansmuziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.35 Gevarieerd programma. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Berichten, hoorberichten. 8.50 Otto Dobrindt's orkest. 10.20 Berichten, hierna Nachtconcert 11.20 Berichten.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 7