IJmuider Courant Sicken thans hei doei DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen van dm SuUsc/ien apmac&ch. nieuwe landincsbases per geallieerden. NIEUWS IN 'T KORT. 30 April. 25e JAARGANG NO. 152 ve lourens Coster. Maatschappij voor ^rjnt-Ultgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstfaa» 95< Haaflem< Telefoon 10724 Bureau iJmulder felefoon Courant: Kennemeriaan 42, IJmulden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, cpgegeven opgenomen In de Kennemer Courant. Directie: P. W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 30 APRIL 1940 Abonnementen per week /Q12^, p®r maand 0.52J4, per 3 maanden 1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0-25, elke regel meer ƒ0.10. Langs vier wegen naar de „sleutel van Drontheim". Uit berichten uit Zweedsche bron blijkt dat de Duitsche troepen in Noorwegen langs vier wegen optrekken. De bedoeling is waarschijnlijk .g sjad storen, die wel de sleutel van Dront heim wordt genoemd, in te nemen en de ge allieerde troepen tusschen Dombaas en Dront heim te isoleeren. Van betrouwbare Zweedsche zijde wordt aan United Press gemeld dat de geallieerden nieuwe landingsbases in Midden Noorwegen hebben gevonden. Aanzienlijke troepen ontschepingen vinden plaats in de havens aan de Nordfjord, 100 KM ten zuidwesten van Andalsnes en aan de Sundalsfjord, 50 KM ten noordoosten van Andalsnes. Volgens inlichtingen van gealli eerde zijde zijn van deze landingstroepen ver sterkingen naar het binnenland gezonden naar de dorpen Opdal en Berkak, die de Orkdal- vallei in zullen trekken teneinde de verdedi ging van Uslsberg en Hjerkinn te consolidee- ren tegen de aanvallen der Duitsche gemoto riseerde troepen. Groote hoeveelheden luchtaf weer geschut en vliegtuigen zouden tevens ontscheept zijn om de nieuwe landingsbases tegen luchtaanvallen te beschermen. DUITSCHE TROEPEN AANGEVALLEN. Reuter verneemt uit Stockholm: De Duitsche troepen, die oprukken door moeilijk bergterrein ten riiden van Drontheim, zijn volgens de laatste tele grammen fel aangevallen door de geallieerde troe pen op twee nieuwe punten. Er komen berichten over gevechten uit Hjerkinn aan den spoorweg ten noorden van Dombaas en uit Kvikne op 60 K.M. ten noordoosten van Hjerkinn. Gestuit door de Britsche troepen in hun opmarsch door het Gudbrandsdal ten zuiden van Dombaas, hadden de Duitschers het plsnom den spoorweg van Dombaas naar Drontheim af te snijden. Zij zonden gemotoriseerde detache menten in westelijke richting langs de twee eenig mogelijke wegen over de bergen ten zuiden van Röros. De eerste- weg loopt van Alvdal langs het Foll-dal naar Hjerkinn, dat in handen is van de ge allieerde troepen, die versterkt zijn om het hoofd te bieden aan den Duitschen opmarsch. Intusschen bieden Noorsche troepen tegenstand aan de Duit schers te Kvikne op den weg van Tynset in het Oester-dal naar Ulsberg aan de spoorlijn Dront heim—Dombaas. Men gelooft dat de ontwikkeling van de operaties in dit gebied zal leiden tot een strijd op groote schaal. In het Gudbrandsdal zijn, naar gemeld wordt, de Duitsche aanvallen rondom Kvam, die gesteund werden door vliegtuigen en geschut, gestuit op de energieke verdediging door de Britsche troepen. De Engelschen nemen volgens de berichten uitstekende defensieve posities in met als centrum de „fles- schenhals" van-het Gudbrandsdal. Ten noorden van Röros zijn de Duitsche voorhoedetroepen, waar onder zich gemechaniseerde detachementen be vinden, gestuit door de Noren, die de spoorwegbrug over de rivier Glomma in de lucht hebben laten vhegen. Gemeld wordt, dat de Noren zich ingegra ven hebben ten noorden van de rivier en de con trole hebben over den spoorweg naar Storen. Men beeft vele Duitsche vliegtuigen zien vliegen in noor delijke richting overhet district van Röros, hetgeen san geeft dat versterkingen en voorraden gezonden worden naar Drontheim. De versterkingen voor de geallieerde troepen ten zuiden van Drontheim wor den nog voortdurend bestookt door Duitsche vlieg tuigen, maar luchtafweerkanonnen dwingen de Duitschers thans op een hoogte van 3000 meter te vliegen, zoodat zij niet langer in staat zijn aan te vallen waar zij willen DE POSITIES DER GEALLIEERDEN TEN NOORDEN VAN DRONTHEIM. Ten noorden van Drontheim bezetten Fransche «n Noorsche skitroepen de geallieerde frontlinie nabij Steikjer, zoo wordt gemeld door den Noor- schen bevelhebber in dezen sector in een door Aftonbladet gepubliceerd bericht. De Britsdie troe pen zitten in de tweede linie, waar zij hun stellin gen consolideeren. De geallieerde linies liggen ver spreid om het meer Snaasa, de Noren liggen aan den oostkant, de Franschen aan de westzijde. De Duitschers, wier voornaamste troepen naai- men ge- ™>ft, geconcentreerd zijn om de binnenfjord van Drontheim en de Beitstadfjord. schijnen een groo ts aanval voor te bereiden. Gemeld wordt dat de ranschen in een schermutseling gewikkeld zijn geweest met de Duitschers langs den weg Beistad iwmsos. Ook hebbpn zich vooi-postengevechten voorgedaan te Beistad en verder naar het oosten, bemeld wordt, dat de Duitschers twaalf dooden bobben verloren in een fel gevecht te Stangen, waar He Noren hun stellingen handhaafden LEGERBERICHTEN. fn het laatste Noorsche legerbericht wordt vol gons het Noorsche telegraafagentschap het vol gende medegedeeld: »Een colonne ónzer troepen heeft zich Zaterdag na strijd uit Numedal en Hallingdal teruggetrok- «n. De strijd in Oost-Noorwegen duurt voort. Om- «ent vorderingen der Duitsche troepen wordt niets gameid. In het westen van Noorwegen hebben de Duitsche troepen Voss bezet. Duitsche vliegtuigen bombardeeren voortdurend de verbiridingslinies. wn vliegtuig werd neergeschoten en drie andere berden gedwongen te dalen. Het lot van ver- 'Meidene andere is onzeker. Tijdens een Zondag ®P Molde ondernomen aanval werd een Duitsch Vliegtuig neergehaald. Het Britsche ministerie van oorlog deelde Maan- uag mede: "De positie in het Gudbrandsdal is niet gewij ld. De vijandelijke luchtmacht heeft krachtige aanvallen uitgevoerd op de steden Andalsnes en J'o de. Uit de Namsosvallei valt niets over Narvik berichten" ERGENS IN NOORWEGEN, 30 April. (Noorsch Ag.) Twee Noorsche hospitaalschepen, de ••Brand 4" en de „Bethel" zijn gisteren door Duit sche vliegtuigen gebombardeerd. Op de „Brand 4" **jn een arts, drie verpleegsters en een lid der be manning gedood, een persoon zwaar en anderen licht gewond. Dé „Brand 4" had juist 90 gewonden naar het zie kenhuis van Aalesund overgebracht en keerde terug om nog meer gewonden te halen, toen verscheiden malen met bommen en machinegeweervuur werd aangevallen. Het schip werd aan den boeg aan bakboordzijde getroffen en is aan den grond geraakt. Een Duitsch officier, die thans in het ziekenhuis van Aalesund wordt verpleegd, vertelde, dat hij eenige dagen geleden via Stockholm aan de Duit sche autoriteiten telegrafisch had medegedeeld, dat de „Brand 4" uitsluitend voor den dienst van het Roode Kruis werd gebezigd en derhalve speciaal zou moeten worden gespaard. Het andere schip, de „Bethel", dat gewoonlijk als kerkschip voor de visscherij werd gebruikt, stond eveneens ten dienste van het Roode Kruiswerk. Beide schepen aldus het Noorsche Telegraaf Agent schap, waren wit geschilderd. In overeenstemming met de conventie van Genève waren Roode Kruis teekens aangebracht. De aanval geschiedde bij daglicht. Van zeer dicht bij werd uit mitrailleurs geschoten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt in verband met het bovenstaande: De Duitsche vliegers houden zich overeenkomstig de bevelen streng aan de internationale overeen komsten en vallen noch lazaretten noch hospitaal- schepen aan, welke onder bescherming staan van het Roode Kruis, voor zoover zij als zoodanig ken baar zijn gemaakt. Van standplaats verwisselen. Mogelijkheid bestaat voor militairen. Men meldt ons van militaire zijde: Herhaaldelijk wordt in de Nederlandsche pers de wenschelijkheid betoogd van de mogelijkheid tot overplaatsing van gemobiliseerden naar een kantonnement, samenvallend met of in de nabij heid van hun woonplaats: voor zakenlieden, eige naars van een eigen bedrijf, zoo wordt dan ge zegd, zou dit van het grootste belang zijn In verband hiermede wordt er op gewezen, dat deze mogelijkheid wel bestaat, mits er inderdaad zeer belangrijke zakelijke of studiebelangen aan wezig zijn, onder voorwaarde echter, dat de be trokkene een verklaring overlegt van een dienst plichtige van gelijk wapen en gelijken rang, die genegen is met hem van standplaats te verwisselen, en indien de militaire belangén deze omwisseling toelaten. Door kolendamp bedwelmd. Bejaard echtpaar bijtijds gered. Er heeft zich Maandagavond te Haarlem een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. Toen de 41-jarige dochter van den 76-jarigen heer J. C. F. R. te half negen de woning van haar vader aan de Kinkerstraat 5 binnen wilde gaan, vond zij de deur gesloten. Toen zij zich toegang vei-schaft had, vond zij haar vader bewusteloos op den vloer en haar 75-jarige moeder eveneens bewusteloos in een ledikant. Er hing een zware kolendamp door dat een brandende kachel verkeerd afgesloten was. Onmiddellijk werd de Ongevallendienst gewaar schuwd. Door middel van een zuurstof-apparaat der politie werd gedurende geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast; het mocht eindelijk gelukken, bij beiden het bewustzijn weer op te wekken. Op last van een dokter werd het echtpaar per ziekenauto naar het Diaconessehhuis vervoerd, waar het ter observatie werd opgenomen. Hedenmorgen was de toestand bevredigend. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Meest helder tot halfbewolkt, droog vrij warm weer, zwakke tot matige oostelijke tot zuide lijke wind. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren F 50 Laagste hedennacht F 48 Hoogste heden F 52 BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 759 m.M. Neiging: Stilstand. Opgaaf MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 86. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag-v.m. 10.47 uur; n.m. 11.26 uur. Donderdag v.m. 11.55 uur; n.m. uur. Vrijdag v.m. 0.30 uur; n.m. 12.57 uur. Vreemde vliegtuigen boven Joego-Slavisch gebied. Regeering kondigt maatregelen aan. De Joego-Slavische regeering heeft gisteravond bekend gemaakt dat in den vervolge het vuur ge opend zal worden op militaire vliegtuigen, die over de grenzen van Joego-Slavië vliegen. Naar vol gens Reuter verluidt is deze maatregel hoofdzake lijk genomen op grond van herhaalde vluchten van Duitsche vliegtuigen over de noordelijke grens van Joego-Slavië gedurende de afgeloopen zeven we ken. De Duitsche, Hongaarsche en Italiaansche re geeringen zijn Donderdag jl. van dit besluit in kennis gesteld. Onlangs zouden op één dag niet minder dan acht Duitsche vliegtuigen de grens overvlogen hebben. Een nader Reuter bericht meldt nog dat de meeste Duitsche toestellen boven de streek van Maribor, het centrum der Duitsche minderheid, ge vlogen hebben. De Joego-Slavische consul te Kla- genfurt, die protesteerde, kreeg ten antwoord dat de bestuurders bij oefenvluchten verdwaald waren. Een hooggeplaatst ambtenaar te Belgrado deelde Reuter nog mede dat de handelwijze der regeering in de bestaande omstandigheden natuurlijk is en parallel loopt met de maatregelen, getroffen door andere neutrale staten, zooals België, Nederland en Zweden. Italiaansch-Duitsche banden nauwer aangehaald. Alfieri staat bekend als een groot vriend van Duitschland. Romeinsche diplomatieke en politieke kringen zjjn volgens Havas algemeen van oordeel dat de benoeming van Dino Alfieri tot ambassadeur te Berlijn een nog nauwere aanhaling van de banden tusschen Italië en Duitschland beteekent. Alfieri wordt namelijk als een groot vriend van Duitsch land beschouwd. Hij is dikwijls te Berlijn geweest in zijn kwaliteit van minister van volksvoorlichting en heeft verscheidene eultureele accoorden tusschen Rome en Berlijn onderteekend. Verloren Duitsche transportschepen Maandagavond is in Londen bekend gemaakt dat sedert 8 April 28 Duitsche transport- en voorraad schepen tot zinken zijn gebracht, zoo meldt Reu ter. Dit cijfer moet nog aangevuld worden met 10 van dergelijke Duitsche schepen, die door torpedo's zijn getroffen en waarschijnlijk zijn gezonken, be nevens met het Duitsche s.s. „Maine", dat door de eigen bemanning tot zinken werd gebracht. Het Duitsche expeditieleger heeft ook verliezen gele den door mijnen, sedert den aanvang van den strijd in Scandinavië. Te Utrecht is op 60-jarigen leeftijd overleden de heer M. van Overeem, een bekènd acoun- tant. Te Jutphaas is de directeur van het Nat. Soc. Orgaan „De Misthoorn", een blad dat bekend stond wegens zijn scherpe aanvallen op de Joden, gearresteerd Dividend „Tiel—Utrecht" onveranderd. Aan het jaarverslag der „TielUtrecht" brand verzekering van 1811 ontleenen wij het volgen de: In het jaar 1939 is een samenwerking tot stand gekomen tusschen de N.V. Ned. Mij. van Brand verzekering opgericht te Tiel anno 1833 en de N.V. Verzekering Mij. „Vesta" te Amsterdam. Alle aand. van laatstgenoemde Mij. zijn thans in het bezit gekomen van eerstgenoemde. De behaalde resultaten geven ons reden tot tevredenheid niettegenstaande het geleden koers verlies op effecten. De gecombineerde winst- en verliesrekening vermeldt in het debet: courtage, provisie en onkostenrek. f 663.731 (564.5751. premie voor herverzekering f 379.019. (348.0841. schaden f 453.236 (490.086), premiereserves f 535.236 (490.086), div. voorz. en afschrijving f 50.000 (onvO, reserve belegg. f 103.945 1, reservefonds (6.130), tantième en ziekenfonds personeel f 25.000 (onv.), pen- sienfonds f 30.000 (29.932). diversen f 3.666 saldo f 152,388 (160.007) en in het credit: premierek. f 1.721.716 (1.575.559) interestrek. f 139.193 (131.505), huren en pach ten f 15.034 (15.178), premiereserves A. P. f 520.698 (485.291). In de vergadering van aandeelhouders van de Ned. Mij, van Brandverz. Tiel Anno 1833 werd het dividend over 1939 vastgesteld op f 100 op de aandeelen ad f 1000 (waarop gestort 10 pet.) en f 90 op de aandeelen ad f 900 (waarop gestort 10 pet.) (gelijk aan dividenduitkeering nver 1938). Soc.-dem. candidaten voor de Eerste Kamer. In de huishoudelijke zitting van den partijraad van de S.D.A.P. heeft het partijbestuur, daartoe gemachtigd door het congres, den partijraad in de gelegenheid gesteld een aantal zaken af te doen, die anders behandeld plegen te worden in het congres, dat echter dit jaar niet zal worden houden. De door 't partijbestuur uit de gestelde candidaten gemaakte voordrachten voor de candidaatstelling voor de in dit jaar te houden verkiezingen voor de Eerste Kamer, werden door den partijraad goedge keurd. De volgende lijsten zullen worden ingediend: In groep 1 (Utrecht, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland: 1. Chr. W. J. van der Bilt (aftr.); 2. C. A. F. Lammers; 3. H. Ploeg Jr.; 4. L. N. Palar; A. Rorije. In groep 3 (Noord-Holland en Friesland) zullen twee lijsten worden ingediend: Lijst A: 1. J. J. Vorrink (aftr.); 2. M. A. Reinalda (aftr.); 3. C. Woudenberg; 4. E. Boekman; 5. J. Tuin; 6. P. J. Duinkerken. Lijst B: 1. S. de la Bella (aftr.); 2. N. Vijlbrief (aftr.); 3. G. van den Bergh; 4. B. J. J. Wijkamp; 5. J. van der Kieft; 6. J. Berger. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen economie de heeren J. F. H. Prusehen, te Haarlem en Kvde Pous. GUYOTFONDS Onder voorzitterschap van den heer Buechli, di recteur van het instituut voor doofstommen te Gro- r.ingen, hield het Guyotfonds een bestuurs- en leden vergadering in hotel Terminus te Utrecht De penningmeester E. Th. Scheltinga-Koopman. notaris te Amsterdam, bracht financieel verslag uit over het boekjaar 1939. De kapitaalrekening bedroeg op 21 December 1939 in totaal f 31.376.70, het vorige jaar f 38.433.53 1/2. Het koersverlies-werd ten laste dezer rekening ge bracht. De contribution bedroegen f 1.043.271/2, ruim 1 20 minder dan het vorig jaar. Aan interest werd ontvangen f 1.252.55 na aftrek van coupon belasting. Aan ondersteuningen werd uitgegeven een bedrag van f 2.212.50." Sl.JC.9l. Jhiases Juliana 31 /«ar' SCHAKEN H. S. G. speelt tegen „Het Westen". De eerste wedstrijd om het tweede klas kampioen schap schaken van Nederland is na beslissing der twee afgebroken partijen in gelijk spel geëindigd. Hierdoor was het noodig dat een beslissingswed strijd werd gespeeld. Deze heeft te Amsterdam pjlaats gehad; terwijl twee partijen afgebroken zijn, heeft het Haarlemsche Schaakgezelschap reeds 4V2 punt behaald. Bord 1. JongedijkMarwitz. In de Neo-Meramer- variant wachtte zwart een tempo te lang met rocheeren. Dit koste hem eerst een pion en later de kwaliteit. Hoewel hij de partij nog tot den 45en zet wist te rekken, kon hij verlies niet meer voor komen. Bord 2. Kroonev. Herrikhuyzcn. Een Caro- Cann opening, die vrij tam werd gespeeld. Zwart kon zich los werken, maar een paar minder goede zetten gaven wit weer betere kansen. Wit wikkelde echter te snel af, waardoor een remisestelling ont stond. Bord. 3. Knip-^-Haalebos. Damepionopening met als gevolg een Stone-wall. Zwart, kreeg een open h-lijn, waarlangs een koningsaanval ontstond, die tot winst leidde. Bord 4. BollebakkcrLuesken. Een Siciliaan- sche partij, die oorspronkelijk gelijk opging. Na afruil der dames volgt een eindspel, waarin zwart door een verkeerde combinatie een paard verloor, waarna hij al gauw opgaf. Bord 5. SmisSnoeck Henkemans. Een soort West-Indische opstelling. Beide spelers riskeeren niets, metselen de stelling nagenoeg dicht. Na 50 zetten staan er nog aan weerszijden dertien stuk ken op het bord! De partij zal wel remise verklaard worden. Bord 6. v. d. GaagRoubos. Een Spaansche par tij, waarin zwart veel tempi verspeelde. Wit kreeg hierdoor een aanval op den koning. Zwart rocheer- de zeer laat. Door het offeren van een paar pionnen wist wit een aanval te krijgen, die zwart de dame kostte. Daarna was de partij beslist. Bord 7. VastenhouwStol. Een dame-opening met witten looper g3. Bij het afbreken stond zwari twee pionnen voor. Bord 8. LeibbrandtGeernaert. Met de draken- variant van de Siciliaansche partij verkreeg wit de betere stelling. Zwart was genoodzaakt al zijn stuk ken ter verdediging op den damevleugel te concen- treeren. Spoedig verloor zwart echter een officier. Op den 52sten zet gaf hij op. Bord 9. Postemav. Putten. Met de ruilvariant van de Fransche partij kreeg zwart aanvankelijk goed spel. Langzamerhand wist hij zijn voordeel te vergrooten. Wit verdedigde zich taai, zwart wil echter de stelling forceeren. In tijdnood verliest hij een toren en daarmee de partij. Bord 10. Groenewegvan Randen. Hier werd de Réti-opening gespeeld. In het middenspel wist zwart zich met moeite te handhaven. De opgespeelde witte a-pion kostte zwart een looper waarna de partij verloren ging. De uitslag luidt: Het Westen: H. S. G.: J. H. JongedijkJ. H. Marwitz 10 H. Th. v. HerrikhuyzenG. Kroone Va3/2 W. KnipF. C. Haalebos 01 G. LueskenG. Bollebaklcer 01 B. J. SmisMr. G. Snoeck Henkemans afgebr. P. RoubosIr. C. v. d. Gaag 01 P F. v. VastenhouwPh. Th. Stol afgebr. P. J. GeernaertJ. G. Leibbrandt 01 C. PostemaJ. F. W. van Putten 10 G. A. van RandenH. H. Groeneweg I0 Voorloopig 33/24l/a Het is echter waarschijnlijk, dat de eindstand 46 zal worden, wat een overwinning voor de Haarlemmers zou beteekenen. Prinses, weer is een jaar vergleden, Dat voortaan de historie hoort, Een jaar, waarin de wereldvrede Helaas zoo droevig werd verstoord. Er is weer groote zorg te dragen Voor 't volk van 't landje aan de zee, En Gij draagt met ons allen, alle dagen, Dat weten wij, die zorgen mee. Wij kunnen ons in deze tijden, Hoe gaarne ieder van ons wil, Geen dag geheel van zorg bevrijden Zelfs niet den dertïgsten April.... Prinses, wij vieren daarom heden, Wat kalmer uw verjaringsfeest, Dan wij het andre jaren deden, Maar wij zijn bij U in den geest. De fiere vlag is uitgestoken Die altijd, als uw feestdag daagt, Van onze liefde heeft gesproken En die ons zelfbewustzijn draagt Die tevens tolk is van de menschen, Die G' in hun eenvoud zult verstaan, De wenschen van millioenen menschen: God zegene U, Juliaan. SCatel «SCet Sluis Assumbucq» ASSENDELFT Dinsdag van 3-1 u. DANSEN met Tlic. White's fenomenale hand Julianadag (Adv. Ingez. Med.) Twee meisjes uit Hoorn op stap. Per tandem op avontuur. Donderdagavond hebben twee meisjes, van respectievelijk veertien en vijftien jaar de ouder lijke woning verlaten om samen nog een eindje om te fietsen. Zoo dachten haar ouders tenminste. Doch de jongedames hadden heel andere dingen in den zin. Zij trokken per tandem uit op avontuur en lieten niets meer van zich hooren. Dat men thuis in de grootste ongerustheid verkeerde, toen dag na dag verstreek zonder dat men iets van de beide kinde ren hoorde, daaraan dachten zij blijkbaar niet. Een van haar had bovendien tweehonderd gulden van huis meegenomen. Het politie-apparaat was reeds in volle werking getreden, de posten in het geheele land waren per radiobericht gewaarschuwd, en toen kreeg eindelijk de vader van een der vermisten vanochtend, be richt, dat de kinderen te Beverwijk waren aange komen, bij de familie. WOENSDAG OF DONDERDAG VERKLARING IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS VERWACHT. Reuter verneemt dat thans verwacht wordt dat Woensdag of Donderdag in het Lagerhuis, een ver klaring zal worden afgelegd over Noorwegen.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1