ONS KNIPPATROON r 1 Radio van de Centrale is en blijft het ideale Visscherij Snufjes. De Visscherij in April. Omzet was ruim 80.000 meer dan verleden jaar. April was de eerste maand in oorlogstijd, waarin de omzet in den Rjjksvisehafslag hooger was dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Een verblijdend ver schijnsel, dta echter over schaduwd wordt door de weten schap, dat hetzelfde voorloopig wel niet weer zal gebeuren. In de laatste dagen van de verslag- maand viel een belangrijke daling van de voornaamste platvisch- soorten te constateeren, welk verschijnsel zich ook voordeed in de eerste dagen van Mei. De omzet in de verslagmaand bedroeg f 6566041 tegen f 573748 in April 1939, zoodat er een voor- deelig verschil was van f 82856. Om het omzet cijfer van April te bereiken waren niet minder dan 1310 reizen van trawlers, loggers, motorkustvis- schers enz. noodig geweest; het veel hoogere cijfer van April 1940 werd bereikt uit een opbrengst van 1011 reizen, waaruit valt af te leiden, dat ook in April j.l. de gemiddelde besommingen hooger waren dan in dezelfde maand van 1939. Hetgeen natuurlijk niet beteekent, dat ook de fi- nancieele resultaten hooger waren; daarvoor wor den deze teveel door de zooveel hoogere kosten rekening gedrukt. Er kwamen de vorige maand binnen: 82 (158) stoom- en motortrawlers met f 346789 (f 399580). 158 (216) motorloggers met f 187.794 (f 114017). 738 (907) motorkustvisschers met f 97291 (f 59608) 19 (27) open booten met f 526 (f 455), 10 (0) Deensche motorkotters met f 11886 (f en 4 (2) Zweedsche met f 4049 (f 1288). De opbrengst der consignaties bedroeg f (f 3798). Bij de loggers en de motorkustvisschers kunnen we constateeren dat een veel geringer aantal reizen en' 'belangrijke grootere opbrengst hadden; bij de trawlers leverde de helft van het aantal reizen slechts ongeveer 1/7 minder op. Hieronder volgt een overzicht van de gemid delde reisbesommingen van de trawlers en de log gers in de eerste vier maanden van 1940, met ter vergelijking daarnaast die van 1939: Trawlers 1940 1939 Januari f 5825 f 2900 Februari f 6630 f 2700 Maart f 4700 f 2860 April f 4230 f 2525 Loggers 1940 1939 Januari f 1300 f 935 Februari f 1649 f 775 Maax-t f 1105 f 655 April f 1190 f 525 De reisbesommingen der trawlers vertoonen dus een dalende tendens. Vergeleken met de gunstige maand Februari was de reisopbrengst in April zelfs f 2400 minder en er is alle grond te vreezen- dat het nadeelige ver schil in Mei nog grooter zal zijn. Ook bij de loggers zien we ongeveer hetzelfde verschijnsel, echter met dit verschil, dat April gunstiger was dan Maart. Uit bovenstaande cijfers blijkt tevens, dat althans wat April betreft de loggers, vergeleken met April 1939 er beter voorstaan dan de trawlers, immers valt bij de loggers een vooruitgang van 126 pet, bij de trawlers" van 68 pet. te constateeren. DE EERSTE VIER MAANDEN. Gedurende de eerste vier maanden van 1940 be droeg de omzet f 2.114.575 tegen f 2625064 in 1939 of ruim f 510.000 minder. Er kwamen binnen: 250 (644) Ned. stoom- en motortreilers f 1.273.137.65 (f 1.7774.935.18), 336 (767)) Ned. motorloggers f 403.419.82 (f 538.455.82), 1102 (2073) Ned. motorkustvisschersvaartuigen f 239.444.16 (f 167.107.15). 40 (76) Ned. open booten f 707.47 (1.416.66). 72 (54) Deensche motor- kotters f 94.490.40 (f 57.965.26). 14 (3) Zweedsche motorkotters f 12.285.37 (f 1.794.22). De opbrengst der consignaties bedroeg f 100.090.92 (f 31.599.43). VAN EIGENAAR VERANDERD. Het in het vorige jaar bij de werf van de Gebrs. Van Diepen te Waterhuizen gebouwde' Neder- landsche vrachtmotorschip Oceaan, 550 ton d. w. van den heer H. T. Tames te Groningen, is dezer dagen door bemiddeling van de makelaars Jacq. Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam verkocht aan de Internationale Kustvaart Mij. (Directie Scheep vaart- en Steenkolen Mij. N.V.) te Rotterdam. Het schip, dat uitgerust is met een 400 P.K. Werkspoor motor zal, worden herdoopt in Seaham, waarna het in de vaart zal worden gebracht. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN APRIL. Aan het postkantoor IJmuiden en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand April 1940 ingelegd f 47.154.39 en terugbetaald -f 72.659.63. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 29624. BALI, HET EILAND DER DEMONEN. Zondagochtendvoorstelling in het Thalia Theater. De boeiende film van Bali, het Eiland der Demo nen, die met geluid ter plaatse werd opgenomen en waarop de Balineezer. hun taal. hun muziek, hun dansen demonstreeren en waarbij men kennis maakt met hun zeden en gewoonten, him legenden hun geestesopvattingen, hun spelen, hun bijgeloof, zal Zondag 5 Mei door de Cinematografische Volks universiteit uit Amsterdam voor het eerst in het Thalia Theater te IJmuiden worden vertoond. De Cinematografische Volksuniversiteit is name lijk voornemens, gezien de groote belangstelling, die bij haar eerste voorstelling de vorige week Zondag bestond, voortaan ook te IJmuiden op Zondagochtend om de veertien dagen geregeld ver tooningen te geven van haar cultuurfilms. De film „Bali, het Eiland der Demonen", is een van de meest belangwekkende cultuurfilms, die ooit werden gemaakt. Behalve in Amsterdam, ging de film in Den Haag niet minder dan negentien weken achtereen, zoodat Wij mogen aannemen- dat zij ook te IJmuiden, waar de film slechts eenmaal vertoond zal wor den, groote belangstelling zal wekken. De film is niet toegankelijk voor kinderen be neden veertien jaar. De vertooning Zondagmorgen begint te half elf. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. Zeegat van Texel. Texstelstroom. Hindernis opgeruimd. Ligging ongeveer 52 gr. 58.7 rn. Nb. en 4 gr. 48 min. Wl. (0 gr. 5 min. Wl. A'dam). De Scheep vaarthindernis, genoemd in bovenaangehaald be richt aan Zeevarenden is opgeruinj zijn opgenomen. Taptoe bij fakkellicht. Groote belangstelling in en om de Minister Lelylaan, Vele IJmuidenaren hebben de geografi sche kennis hunner gemeente verrijkt. Wie wist waar de Minister Lelylaan was? Men had er hoogstens wel eens van gehoord, de naam had een Velserbeeksche klank maar verder zouden zeker negen van de tien IJmuidenaren het ant woord op de vraag „waar is de Minister Lely laan?" schuldig zijn gebleven. En nu is de stille onbekende Minister Lelylaan aan de vergetelheid ontrukt en wel dank zij kapelmees ter Leistikow en zijn kranige Marinekapel. Al lang voordat het uur van de taptoe had geslagen waren van hemde en ver toehoorders en toeschouwers ge komen om dit militaire schouwspel, dat altijd weer boeit vooral wanneer een kapel als die van onze Jantjes haar medewerking verleent. Het buitenge woon fraaie weer heeft natuurlijk ook het zijne tot de groote drukte bijgedragen. En de vex-lichting met fakkels droeg niet weinig bij tot de attractie van dit militaire muziek- en trommelfestijn. De rustige la nen in en buiten Velserbeek schalden van de koper klanken van de Heldersche kapel. Onder de vele autoriteiten merkten wij op enkele militaire en marine-autoriteiten, de burgemeesters van Velsen en Beverwijk, wethouder J. C. Dunne bier, den heer E. W. de Boer, gemeentesecretaris enz. De politie zorgde onder leiding van dén waarn. commissaris uitstekend voor een goedé orde. Na afloop van de taptoe werd de heer Leistikow door burgemeester Kwint bedankt. Hierna marcheer de de kapel onder marschmuziek naar het station Velsen-IJmuiden-Oost, waar zij zich „inscheepte" voor den Helder. AANBESTEDING De volledige uilslag der aanbesteding voor de uit breiding van Loendersloot's warenhuis aan den Zee weg te IJmuiden-Oost, onder architectuur van den lieer W. H. J. Hoosemans te Santpoort is als volgt: J. Meesters alhier f 9975; P. de Jong alhier f 9435; G. C. Bleeker alhier f 9324; Philips' Bouwbedrijf, Haar lem f 9110; fa. de Boer en Zwart alhier f 9042; N.V. Aann. Mij. Velsen alhier, f 8940. PERSONALIA. Bij Kon. Besluit is benoemd tot expert bij de Scheepvaartinspectie in vasten dienst de heer D. van Dongen te IJmuiden. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apotheek, Konings plein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. Gouden jubileum aan de Papier fabriek. De heer J. Groot gehuldigd. Gisteren herdacht de heer Jan Groot Czn. den dag waarop hij vijftig jaar geleden in dienst kwam bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, welke herdenkingsdag voor den „gouden" jubilaris niet onopgemerkt is voorbij ge gaan. De heer Groot werd des morgens op het directie- kantoor ontvangen, waar hij in tegenwoordigheid van den procuratiehouder, den heer Ir. W. A. Sta ring, (de heer J. Smit, procuratiehouder, was wegens bedrijfsbelangen niet aanwezig) met dit jubileum hartelijk werd gelukgewenscht door den heer Joan H. A. Kruimel. Deze schetste in waardeerende woor den de trouw en toewijding van den jubilaris, als mede zijn belangrijke verdiensten voor en in dienst der firma. Vervolgens memoreerde de heer Kruimel nog den „ouden tijd", waarbij de heeren zich nog eenigen tijd over dit thema met den jubilaris onder hielden. Als bewijs van groote waardeering voor de ver diensten van den jubilaris overhandigde de heer Kruimel hem namens de directie een prachtige couch en een haardkachel, terwijl hem voorts de groote zilveren eerepenning met inscriptie van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd aangeboden. Des middags vond een huldiging plaats in het groote schaftlokaal, waar de heer Groot in tegen woordigheid van vele collega's en personen uit zijn naaste omgeving, waarbij ook tegenwoordig waren de bedrijfschef van de Papierfabriek, de heer W. J. Willems en Ir. M. v. d. Lee, werd toegesproken door den heer Ir. T. F. Hubrecht, bedrijfsingenieur van de Papierfabriek. Deze noemde het, waar de jubilaris reeds door het overschrijden van de leeftijdsgrens nu voorgoed de firma met pensioen gaat verlaten, een groot voor recht tot een ouden getrouwe bij zijn vertrek nog eenige waardeerende woorden te mogen richten, waarbij spr. opmerkte, dat de trouw van den jubila ris in al de voorbijgegane jaren duidelijk is ge bleken. De heer Hubrecht noemde het een voorrecht dat het bedrijf nog zooveel oude getrouwen heeft gehad en nog in dienst heeft. Voorts memoreerde spr. de omstandigheden waarom de jubilaris in October 1938 met vex-vroegd pensioen was gegaan en dat weer andere omstan digheden het noodig maakten den „kalandeurr" in September 1939 terug te roepen, welk terugroepen nu oorzaak werd van deze huldiging. De jubilaris werd door spr. vereenzelvigd met het symbool van samenwerking en herinnerend aan de firmanaam zeide spr.', dat, als „Eendracht" geba seerd is op wederzijdsch vertrouwen, er naar ge streefd dient te worden dit te verwezenlijken. Met een hartelijken gelukwensch werden den ju bilaris namens zijn collega's en kameraden een fraaie rookfauteuil en een ruikertje rozen over handigd. De heer Groot dankte daama voor de waardeering, die hij ondei-vonden had en vertrouw de, dat het de fix-ma alsmede zijn collega's in alles wel mocht gaan. Velen maakten van de gelegenheid gebruik den jubilaris te complimenteeren en afscheid van hem te nemen, terwijl ook te zijnen huize aan de Meer- vlietstraat meerdere personen hun belangstelling toonden. Ongetwijfeld een onvergetelijke dag voor dezen gouden jubilaris. GERUITE ZOMERJURK Ruiten brengen eens een aangename afwisseling temidden van de eindeloos vele bloemmotieven, en hebben niet minder succes. Hoe geslaagd zoo'n jurk kan zijn van geruit katoen doet onze afbeelding zien; om wat meer afwisseling te brengen is de pas recht geknipt evenals het mouwtje. Split met beleg en wit piquékraagje. Patx-onen in maat 40. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van heden af gedurende een week vex-krijgbaar bij Kennemerlaan 42. IJmuiden en Breestraat 29, Beverwijk. VERF UW HAAR ZELF. Eenvoudige toepassing. In alle kleuren leverbaar. Prijs 1.50 per flacon. DULLER'S KAPPERSHUIS, KALVERSTRAAT 184, Telef. 4516, IJMUIDEN. (Adv Ingez Med.) BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. W. Bonékamp-v. d. Brink, d., Fr. Halsstraat 26, IJmuiden. M. Verhëij-Stöppélen- bux-g, d„ Watervlietstraat 33, Velsen-N. L. W. Janmaat-Versteeg, z„ Huljgensstraat 66, IJmuiden W. J. Hoogerwerf-Schippers, 2 d„ Vissering straat 16, IJmuiden. Ovex-leden: P. Vex-gers, 34 j., echtgen. van A. Been, Wüstelaan 30, Santpoort. J Lamers, 71 j., echtgen. van J. F. A. Jungbacker, Pr. Hendrik straat 82 rd., IJmuiden. W. G. A. J. v. Ommeren, 75 j., echtgen. van E. B. Buursink, Rijksweg 274, Santpoort. Ondertrouwden: H. van der Zwet Slotemaker, Willemsbeekweg 45, IJmuiden en A. C. Swan, Kennemerlaan 103, IJmuiden. Toek. adres? Ch. Th. Krabbendam, Heemstede en M. P. van der Helm, Wüstelaan 78, Santpoort. Toek. adres: Ter- rasweg 6, Santpoort. J. Keuter, Leeuwax-den en N. Wijminga, de Rijpstraat 66, IJmuiden. Toek. adres: Leeuwarden. K. Vrolijk, IJmuiderstraat- weg 13, IJmuiden en J. B. Paaij, Kox'tenaerstraat 13, IJmuiden. Toek. adres: Gex\ Doustraat 51, te IJmuiden. B. Massier, Platanenstraat 27 IJmui den en E. Jacobs, Iepenstraat 22, IJmuiden. Toe komstig adres? Th. van Beusekom, Stationsweg 145, IJmuiden en H. Mox-s, Fr. Naereboutstraat 39, IJmuiden. Toek. adres: A. Vuil, Bloemstraat 54, IJmuiden en M. Boes. Kom passtraat 45, IJmui den. Toek. adres: Bloemstraat 54 r., IJmuiden. Gehuwd: J. Rol en A. Kostex-man. Toek. adres: Velserduinweg 326 IJmuiden. W. N. Brouwer en C. Demmers, Toekomstig adi-es: Engelmundusweg 31, IJmuiden. H. Deen en G. Jager. Toek. adres: Lindenstx-aat 20, IJmuiden. C. J. Heei-emans en F. J. M. v. d. Linde. Toek. adres: Schuitstraat 4, Santpoort. G. Boer en N. Broek, Toek. adres: de Wetsti'aat 26 rd., IJmuiden. M. Bal en J. Ch. Weeda. Toek. adx-es: Leeuweriklaan 7 rd., IJmuiden J. Dierx en W. v. d. Heide. Toek. adx-es: Haar lem. S, H. Kooij en M. M. Buren. Toek. adres: Bussum. A. de Waard en M. Duijvenbode. Toe komstig adres: 's-Gravenhage. H. W. v. Reeu- wijk en W. Erachter. Toek. adres: Beverwijk. A. M. Beels en E. Th. Krabbendam, Toek. adres: Ede. DRANKWET. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van R. C. Scheffers, van beroep constructiewer ker, wonende te IJmuiden om een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenlocaliteit van het perceel Vissering straat no. 13 te IJmuiden. Vóór 15 Mei 1940 kan een ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B. en W. voornoemd inbrengen. VERZILVEREN VAN VAC ANTIEBONS. Het innemen en verzilveren van vacantiebons voor de bouwvakken als loonverzuim Hemelvaaxos- ag en Pinksteren vindt plaats op Maandag 6 Mei .s. 's avonds van 78 uur voor leden Alg. Ned. Bouwax-beidersbond en van 89 uur voor niet- leden, in „Ons Huis" IJxxxuidefstraatweg. Zij die wex-ken kumien 8 bons vex-zilveren. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren van de verschillende zijn voor de week van 6 tot en met vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie (N.A.S.) Ongeox-gaiiiseèrden Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkei-sbond Algemeene Nederlandsche Bouwarbeidersbond Werkloozenvereeniging IJmuider Federatie Chr, Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders Jud-Katholiek Vakverbond Kleine bonden R.K. Bonden organisaties 11 Mei a.s. 9.00— 9.15 9.25—10.25 10.40—11.00 11.05—11.25 11.39—12.00 9.00— 9.45 9.50—10.20 10.25—10.40 11.00—11.15 11.20—12.00 Jaarvergadering van de V. V. V. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hield Vrijdagavond in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer nxr. A. Moens. Het jaarverslag van den secretaris maakte melding van de vorig jaar door de V. V. V. georganiseerde tentoonstelling voor handel en industrie, welke on danks de minder gunstige tijdsomstandigheden toch nog een batig saldo opleverde en van het uitstekend geslaagde St. Maartenfeest. In het verslag wex-d met voldoening melding ge maakt van de uitvoering van het rioleeringsplan en van de vaststelling van een partieel plan van uit breiding. Het verslag werd onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. De penningmeestex-, de heer G. Langendijk, gaf vervolgens een overzicht van den toestand der fi nanciën. De rekening over 1940 sloot met een batig saldo van ruim f 40 Namens ,de controle-commissie deelde de heer Koeten mede, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren bevonden, zoodat den penningmeester décharge werd verleend. Ten aanzien van de plannen voor het komende seizoen deelde de voorzitter mede, dat in deze on zekere tijden moeilijk iets te organiseeren is. Eenige plannen zijn nog in voorbei-eiding en voor het ove rige blijft de V. V. V. haar nuttig werk verrichten voor het vertoeven van vreemdelingen in onze ge meente en voor de vestiging van nieuwe ingezetenen. De heer Lox-ié gaf in overweging eens een schaak spel in de openlucht met zoogenaamde „levende" stukken te organiseeren. De voorzitter verklaarde zich bex-eid dit in het bestuur te bespreken. JAARVERGADERING CHRISTEN VROUWENBOND. Op Donderdag 16 Mei zal de plaatselijke afdeeling van den Ned. Christen Vrouwenbond haar jaarver gadering houden in het Ned. Hervonnd Vereni gingsgebouw aan de Oosterwijkstx-aat. De agenda vei-meldt o.m. jaax-verslagen secretaresse en pen- ningmeesteresse, besprekingen over den Landdag, die op 13 Juni in Amsterdam gehouden wordt. De presidente, mevrouw Krügex-—Heemskex-k, zal een lezing houden over de brochure „De positie der vrouw". Défilé van de Marine. Een imposant schouwspel. Onder zeer groote belangstelling van het publiek heeft Vrijdagmiddag te haif één het aangekondig de défilé van manschappen der Marine voor het stadhuis in de Breestraat plaats gevonden. Ter ge legenheid van dit voor Beverwijk zoo zeldzame schouwspel hadden vele Breestraatbewoners de vlag uitgestoken. Tijdens het défilé voor den burge meester en de autoriteiten van land- en zeemacht stelde de Marinekapel uit Den Helder onder leiding van kapelmeester Leistikow zich op tegenover het stadhuis. Het défilé leverde een imposanten aanblik op en het werd algemeen betreurd, dat de geheele plech- tighied maar zoo kort duurde. De troep- marcheerde door de Koningstraat, waar de Marinekapel zich weer aan lxet hoofd stelde. Ten stadhuize heeft de burgemeester de maririe- en legerautoriteiten bepevens enkele genoodigden ontvangen. Daarbij waren o.m. aanwezig het voltallige ge meentebestuur, mevr. A .A. van Hattum, de heer en mevr. Moens en de heer F. R. C. Rijkens. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. A. J. R. Lappöhn, Zeestraat "9, telefoon 3652. Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150 is in de komende week belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst., BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd:L. de Ruyter en M. A. Jansen, toek. adres Heemskerk, Hoogdorperweg 28; M. van den Oever en J. M. Langendijk, toek. adx-es Ooster- tuinen 57.; N. Gx-oenland en M. Nieuwenhuizen, toek. adx-es Heemskerkerweg 40. Getrouwd: S. F. Bohlken en A. B. Vermeulen; A. van der Mey en W. J. A. Streep; C. Boon en C. A. Vessies; C. P. Zoon en M. E. Vessies; G. W. Zandvliet en N. Brugman; G. van der Kolk en C. IJ. Stoker. Bevallen: A. M. RumpingStengs, d.; C. J.'M. de Boordex-Schreuder, d.; W. de Ruitervan Meurs, d.; M. FravmanVeldhuis, d.: J. Kraakman Schaafsma, d.; E. M. Brinkhox-stv. Schagen, z.; E. H. SchramBraam, d.; C. A. M. DuinPost, d.; M. S. MarxSelderbeek, d.; A. J. M. Bruijnsde Ruijter, d.; G. WillemsVisbeen, d. Overleden: G. Bex-ghuis, 80 j., wedr. van A. M. de Nijs, Torenstraat 10. 5 Stations SO cent per week (Adv. Ingez. Med.) Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum J. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen 1.20 Brussel Ned. 2.20 Brus- sel Fr. 2.35 Brussel Ned. 3.20 Bx-ussel Fr. 5.20 Bx-us- sel Ned. 6.20 Keulen 7.55 Diversen. 8.20 Brussel Fr. 8.50 Keulen 10.20 Parijs of diversen 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel 9.20 Bx-ussel Fr. 9.40 Brussel Ned. 11.05 Nationaal progx-amma 5.20 London Reg. 6.50 Nationaal programma. 11.00 Bx-ussel Fr. 11.20 Parijs. Lijn V: Diversen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilvex-sum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen 10.20 Parijs 12.05 Diversen 12.20 Brussel Ned. 2.20 Keulen 3.20 Parijs 3.35 Deutschlandsender of diversen 4.00 Radio PTT Noord of diversen 4.20 Keulen 6.20 Pax-ijs 6.50 Brus sel Ned. 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brussel Ned. 7.50 Keu len 8.30 Pauze 8.35 Parijs 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 5.20 Parijs 6.20 Nationaal programma 6.45 London Reg. 7.05 Nationaal programma. 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Diversen 7.008.00 Eigen Gramo- foonplaten.concert. CDLIII. Dit is wel een van de slechtste weken schien wel de slechtste die we tijden oorlog gehad hebben. Als de reeders dit vl óen hadden geweten, zouden ze hun booten onet^'' feld thuis hebben gehouden, het verlies - 'mm' .sj_a ongetwijfeld veel en veel geringer zijn ge n Hoe het ineens zoo slecht, kon 2ïjn? Hoofjf^" Hoe het ineens zoo slecht kon kelijk door den Hemelvaartsdag, waardowl de binnenlandsche handel ontwricht werd °°ra' 7.nnHao' i-niiHrlpi-, in Ho waaV io cHn.i Zondag midden in de week is altijd fuiw den handel. Ook was het; een groote tegenv>i?0t dat de haring en de makreel zoo weink 0 bracht heeft. Om een nog grooter strop te voorkomen h ben de reedei-s van de Caroline, de Debt P Norma Maria een paar duizend kisten mal „opgepot" in de koelcellen. De Vem hield nl6! de mindere kwaliteit makreel tot maximum f1t was verkocht de betere kwaliteiten op voor f d Dus staat er op het oogenblik een enorme na V makreel in de kou te wachten op dagen dat wat meer vraag is. Een manier om slapende J! te kunnen worden, zoo'n speculatie a la hau- rnaar men weet, dat lang niet alle speculaties^' lukken, vooral niet wanneer ze met zulke hj» kosten gepaard gaan. Deze makreel moet S stens zeven gulden de kist opbrengen, willen betrokken reederijen en de bemanningen i£ booten er een voordeel van eenige beteekp^ aan hebben, 1113 Nu is dus de visch heel wat in prijs week, maar nu moet u niet denken, dat u biï vischwimkelier drie schelvischjes of een uitgesneden kabeljauw voor een kwartje kult krijgen, want dan komt u bedrogen uit Ron! visch komt er bijna niet aan de markt en is Z' halve schreeuwend duur. Van schelvisch is êj allppn manr urnf-, hi-aarl on b-la,-,-, w,: j j_, alleen maar wat braad en kleinmiddel ge'. pei minstens 20 a 25 cent per pond van inkcon l'Qn f i, mi -F rt n 1. F Wi" kist op en goede kabeljauw kost ook altiid J minpfjuip OH n OCS m,i. „nv. J kent u nu zelf maar verder uit. Maandag was er een enorme aanvoer, vier hal len vol. Dat kon de markt niet hebben in één dal zoo'n 8500 kisten Het werden magere besom miiigen. De Delft met haar 2700 manden b. somde circa f 4300 behalve de makreel die naar het koelhuis werd gebracht. Voor de kustbooten was de week al he^l slecht. Maandag waren er nog een paar kustbooten dis de f 2000 passeerden, maar later in de week 'ble ven ze daaronder. De gemiddelde besomming van de tien kustbooten van deze week was f 1885. Als die 1 nu een 2 was geweest, zouden we gezegd hebben: „het gaat nog al", 'maar nu zeggen we „slecht, heel slecht". Er kwamen deze week binnen 21 trawlers, 42 loggers en 13 kotters, waaronder zoowaar'vijf Denen. Die hebben het ook niet best getroffen want ze kregen natuurlijk hun deel van laise. En nu wachten we maar weer, wat de nieu we week ons brengen zal. PIETERMAN. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenvelling, Spinazie per KG 36. Postelein per KG 1518 J/2. Postelein per KG 1421. Sla per krop 38 y2. Andijvie per KG 1011. Rabarber per bos 28 Va- Radijs per bos Zy2—5.80. Pieterselie per bos 6y2._ Asperges dik wit 34—40. Asperges dik bl. per bos 2230. Asperges II per bos 1420. Prei per KG 46. Uien- per KG V/2—2. Witlof per KG 5—8. Gele kool per KG 34. Roode kool per KG Zy2. Aardbeien per doosje 2024. Appelen per KG 1020. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „SANS ATOUT". Groep 1: De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atout" waren: 1. Mevr, DilL. Mouton 21'/2 p„ 2. Th. Michel-J. 7, Leeuwen 21 p., W. de Boer—C. Geldermans 19 p,, K. v. d. WalW. Kleine 17'/2 p., Mevr. Braam- K. Kee 16 p., J. Bakker—J. v. Til 15V2 P-. J- BroekhuizenTh. Roméijn 15'/2 p. Groep 2: 1. Mevr. v. d. Linde—Th. Braam 18Vz P-, 2. J. BerleeC. Hogenbooni 18 p., 3. J. de VriesC. Numan 17 p.. 4. de heer en mevr, Van Amstel 16 V2 p. 5. J. Bos—G. de Boer 16 p„ 6. G. Tabak—J. Dil 15Va p., 7. de heer en mevr, Thomas. CLUBTOCHTEN VAN DE AMATEUR FOTOGRAFEN. Op den laatsten werkavónd in dit seizoen van de Beverwijksche Amateur-Fotografen werd besloten, indien de tijdsomstandigheden het toe laten, eiken eersten Zondag van de maand een clubtocht te houden. Dit geschiedt met het doel de mooie, teere voorjaarskleuren van het bót tende hout te kunnen vastleggen op de gevoelige plaat en zoo verder iedere maand, om in den herfst te eindigen met de mooie najaarstin ten. Het aldus verkregen materiaal is dan ruim vol- .doende om de werkavonden van het volgende seizoen 19461941 te vullen. Afgezien natuurlijk van de kleurenfotografie, is men bij de fotografie genoodzaakt alle kleuren weer te g~ in zwart en wit. De kunst is nu alle tusschenge- legen tinten zoo goed mogelijk weer te geven, waarvoor voortdurende oefening noodzakelijk is. Daarom besloot de leider der clubtochten den eer sten clubtocht te houden op Zondag 5 Mei, ver trek te 8.30 van het gebouw van Sociale Zaken aan de Zeestraat. Zwemmend redden van drenkelingen Op initiatief van de Roode Kruis Transport colonne zal op Woensdag 3 Mei in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" een propaganda-bijeen- komst worden gehouden van den Nederlana- schen Bond tot het redden van drenkelingen. De meer A. J. Mcijerink, hoofdconsul der propaganda van den Bond zal een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: „De hygiëniscne beteekenis van het zwemmen en het redden van drenkelingen uit het binnenwater". Maandag 6 Mei: 20.15 uur: Gebouw Openb. Werken. Vergaden ak- en Wijkhoofden. Vak 2. Wijk A. (IJmuiden) 20 uur: Kerkstraat. Oef. Bx-andweerploeg A o.l.v. Brandmeester Schilperoord. Vak 3 (Santpoort'» 20 uur: School F. Cursus V bindingsdienst.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2