BEVERWIJK Visschersvaarfuigen zullen meer reddings materiaal moeten hebben Voorstel zal worden gedaan. De zaak van de I. S. Croen voor den Raad voor de Scheepvaart. In zijn zitting van Dinsdagmiddag onderzocht de Raad voor de Scheepvaart de klacht van den inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen den schipper van de IJM 130 „I. S. Groén", Gerrit Visser uit ÏJmuiden. Voor dit onderzoek was behalve de schipper opgeroepen de reeder D. J. Groen, Op 17 Maart verloor de IJM 130 door een over komende hooge zee de reddingboot. De radiotele- fonie-installatie raakte onklaar. Niettegenstaande dat bleef de schipper tot 28 Maart doorvaren, het geen volgen de klacht uitermate gevaarlijk was voor de opvarenden. Op 28 Maart vertrok de IJM 130 van de vischgronden naar huis. De uitrusting van het schip was goed. Voor de reis waren twee reddingvlotten aan boord genomen, elk voor zes man. De reddingboot kon 16 man mee nemen. Het schip had op deze reis 11 opvarenden aan boord. Schipper Visser vertelde, dat hij in het begin van de reis slecht weer had. Op 17 Maart was het heel erg. Op een gegeven oogenblik kwam een geweldige zee van bakboord naar stuurboord over het schip. De schipper ging naar de brug, zoodra hij merkte dat de sloep overboord was. De sloep was daarenboven stuk. Daarna heëft de schipper scheepsraad gehouden. De schipper heeft allen op varenden gevraagd wat zij wilden doen. Hun antwoord was, dat zij op zee wilden blij ven zooveel mogelijk in de buurt van de zeven Nederlandsche schepen, welke in de nabijheid waren. „We zouden naar huis gaan, zoodra er een vaar tuig was, dat de vischgronden verliet". Op 28 Maart gingen de „Vikingbank" en de „Haar lem" naar huis. De schipper besloot toen volgens het afgesproken plan mee naar ÏJmuiden te stoo- men. ,,We hadden 350 kisten visch aan boord". Schipper Visser ontkende, dat de radio niet werkte. De storing, tijdens den storm ontstaan, is den volgenden dag hersteld. De' twee hierboven genoemde schepen bleven niet bij de IJM 130. Tot zijn verdediging voerde de schipper aan, dat hij te ver van huis was om terug te keeren zonder boot. Het was zeker beter in de buurt van andere schepen te blijven. Dat heeft hij gedaan. Bij Terschelling is de schipper uit een oogpunt van veiligheid blijven liggen. De inspecteur-generaal vroeg den schipper waarom hij op 28 Maart naar huis ging toen een Duitsche vlieger het schip had beschoten. Toen vond hij het gevaarlijk. En op 17 Maart niet?, vroeg de inspecteur-generaal. De inspecteur-gene raal suggereerde, dat de IJM 130 op 28 Maart toch genoeg visch aan boord had, hetgeen op 17 Maart niet het geval was. Vervolgens werd de reeder, de heer D. J. Groen gehoord. De president vroeg of de schippers een speciale instructie hadden. Zij móeten, aldus de reeder, zoo goed mogelijk voor bemanning en schip zorgen. President: wat had schipper Visser onder zijn, omstandigheden moeten doen? Reeder: dat is een kwestie van beleid en zee manschap. Men kan de situatie op zee niet beoor- deelen. De schipper had de keuze: of wel alleen naar huis gaan door de mijnen, ofwel bij de andere schepen blijven. President: Heeft de schipper u pér radio opge roepen? Reeder: Neen. President: vindt u dat niet vreemd? Reeder:Natuurlijk, u hebt gelijk. Hij had kunnen opbellen. Maar ook hier spelen de omstandigheden op zee een rol. President: welke rol speelt de Duitsche vlieg machine in deze zaak? Reeder: door dit eerste optreden van den vlieger waren de vischgronden veel onveliger geworden. De „Vikingbank" zal ook wel doorgevaren zijn door het bombardement. De inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer P. S. van 't Haaff, noemde deze zaak van groot belang. De veiligheid aan boord van vis- schersschepen moet zoo groot mogelijk zijn. Er zal een voorstel komen om meer reddingsmiddelen aan boord te hebben dan momenteel het geval is. De IJM 130 verspeelde een reddingboot. Er was niets meer om de bemanning te redden. Op zulle een oogenblik moet de schipper handelen. Spr. kent den toestand in ÏJmuiden, waar een schipper niet graagna een tocht van vijf dagen zonder visch terugkomt. Daarom is ook deze kwestie be langrijk. En moet een veelbeeld gesteld worden. Heeft de schipper goed of onjuist gehandeld. Een uitspraak oyer deze vraag moet gegeven worden. Spr. weet wel welke opvatting de juiste is. De over wegingen van de'm schipper om te blijven visschen zijn niet steekhoudend. Het is niet gevaarlijk naar huis terug te keeren. De doorgangen door de mij nenvelden zijn niet te nauw. Het argument gaat dus niet op. Schipper Visser had moeten besluiten naar huis te gaan. Men mag deze kwestie niet aan een uit spraak van den scheepsraad onderwerpen. Zulk een advies is van geen beteekenis. Het principieele is voor den inspecteur het voor naamste. Uit een voorgelezen verklaring van den stuur man bleek, dat deze op zee wilde blijven omdat „er anders aan die reis geen verdienste zou zijn'?. De raad zal later uitspraak doen, VLOOTUITBREIDING. Voor rekening van de firma C. Holscher's Kust- vaartbedrijf te Rotterdam bevindt zich momenteel bij de schepswerf van Bodewes te Martenshoek, het vrachtmotorschip Huybrecht in aanbouw. Het schip heeft een bruto-inhoud van 400 en een netto- inhoud van 240 ton. DE NUTSSPAARBANK IN APRIL. Gedurende de maand April 1940 werd ingelegd: Kantoor Julianakade f 28.823,31 Kantoor Willebrordstraat f 16.670.93 Kantoor Santpoort f 720,09 Kantoor Velsen-Nf 6.142,35 en terugbetaald: Kantoor Julianakade Kantoor Willebrordstraat Kantoor Santpoort f f f Kantoor Velsen-Nf f 52.356,68 31.131,61 19.013,67 3.999,59 12.259,17 Het inlegkapitaal verminderde met Het tegoed op 1 April bedroeg f 66.404,04 f 14.047,36 f 1.284.698,85 Het tegoed op 1 Mei 1940 bedraagt f 1.270.651,49 Uitgegeven werden 22 nieuwe spaarbankboekjes tn ingetrokken 14 spaarbankboekjes. Werd de KW'. 51 in den grond geschoten In het bericht in ons blad van gisteren, waarin wij melding maakten van de ongerustheid omtrent het lot van den logger Gloria KW 51 wezen wij op de mogelijkheid, dat deze logger hetzelfde lot heeft ondergaan als de Bep SCH 15, die door de Duitschers in den grond werd geschoten. Uit nadere informaties blijkt, dat aan deze moge lijkheid zeer wel gedacht mag worden. Een positieve meening daaromtrent heeft de schipper van den logger Huberta Gerarda KW 5, die n.l. verklaard heeft dat hij denzelfden tijd toen de Willy moet zijn verongelukt en toen behalve een mijnontplof- fing nog andere explosies zijn gehoord, bij de KW 51 heeft gevischt. Deze andere explosies moeten af komstig zijn geweest van kanonschoten en mitrail- leurvuur. De schipper van de KW 5 is er van over tuigd, dat deze schoten bestemd waren voor de KW 51. Mocht dit juist zijn, dan is de kans groot, dat de zeven opvarenden van de KW 51, evenals de acht man van de SCH 15 'naar een Duitsche haven zijn opgebracht, in welk geval dan echter spoedig daar omtrent bericht moet binnenkomen. SCHEEPVAARTBEWEGING NOORDZEEKANAAL. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 30 stoom- en motorschepen, waarvan 27 voor de haven van de hoofdstad bestemd waren en 3 voor andere binnenlandsche havens. ARBEIDERS TOONEELVEREENIGING P.A.L.V.U. „In het gouden haantje". Voor haar laatste voorstelling in dit seizoen van dé Ai'beiderstooneelvereeniging P.A.L.V.U., regis seur dq heer H. van Dokkum, bestond een flinke belangstelling. De Thaliazaal was Dinsdagavond goed bezet toen de voorzitter-regisseur ter ope ning eenige welkomstwoorden sprak. Jammer ge noeg, zeide spr., moest eau der spelers plotseling wegens militaire maatregelen verstek laten gaan. Een der trouwe vrienden van Palvu was echter enkele uren voor de voorstelling te hulp gekomen, zoodat de voorstelling desondanks dooi- kon gaan. Palvu heeft voor deze gelegenheid gegrepen naar een der meest beproefde oude kluchten n.l. In het gouden haantje", van Otto Harting, dat door de jaren DE klucht bij uitnemendheid geweest is voor de dilettant-tooneelvereenigingen, die dit schoone werk, dat te vol van intriges, verwarringen en mis verstanden is om het behooi'lijk na te kunnen ver tellen, dan ook duchtig af hebben gespeeld. In het gouden haantje" heeft bij een opvoe ring onmiddellijk na het opgaan van het scherm de lachers reeds „tot leven gewekt". Want reeds spoedig kunnen de lachsalvo's door de zaal dave ren, vooropgesteld, dat men geen al te hooge eischen stelt aan den Duitschen humor uit een tijd, die eigenlijk reeds eenige tientallen jaren achter ons ligt. Maar het desalniettemin bij een goedlachsch en goedgemutst publiek nog steeds weet „te doen". Het spel der Palvu-spelers en -speelsters indivi dueel te bespreken lijkt ons in het kader van deze uitvoering niet noodzakelijk. Allen zonder onder scheid hebben hun best gedaan den avond te doen slagen. Er bleven hier en daar nog wenschen: een betex-e rolkennis van Bollmann, wat minder chai-ge, van Schwanneke, het herzien van zijn houding door onzen collega Steinbeck, die steeds met de handen in de zakken oreerde en zelfs declaraties afstak. Onze waardeering had het spel van Cax'oline Bollmann en haar dochters. In het bijzonder het love-team Hans de Koek eri Elli wist aardige tafe reeltjes te scheppen, die door hun nuanceei-ïngen een anderen toon troffen en zoodoende een prettige afwisseling in de slapstrick-humor waren. De 16 personen, die de bezetting van „In het gouden Haantje" vormden hebben den bezoekei-s een avond van gullen lach en ontspanning ge schonken, wat vele Palvu-donateurs in deze be wogen tijden zeker geapprecieei-d zullen hebben. Er zat gang in de opvoering, die aller onverdeel de aandacht had en het moet voor de Palvu'ers plezierig zijn- dat alles zoo vlot verloopen is en de vereeniging opnieuw een geslaagde avond aan de vele daar reeds aan voorafgegane kan toevoe gen. W. VAN REMBRANDTLAAN TOT OOSTERDUINPLEIN Men is druk bezig met het rooien van het struikgewas Men is nu op het gedeelte van de Kikvorsch, dat bestraat zal worden, druk bezig met het ï-ooien van het struikgewas en van datgene, dat zich met wat grootspraak „boom" zou kunnen noemen. Ai-beiders, gewapend met schei-pe kap messen, hakken alles weg, wat zich boven den gi-ond verheft en wat er dan nog in den grond blijft wordt met behulp van een stompentrek- ker uit den gx-ond getrokken. Een en ander is een. omvangrijk werk, want dit, temidden van een zee van huizen overgebleven stukje „oer woud" blijkt, doordat men de natuur jaren en jax-en haar gang heeft laten gaan, met een dich te beplanting te zijn bedekt. Ongestoord heeft het struikgewas hier kunnen voortwoekeren en zich kunnen ontwikkelen tot een haast ondoox"- dringbare wildernis. Maar zooveel is er al gekapt, dat men van het Oosterduinplein af de Rembx-andtlaan kan zien (en omgekeerd natuurlijk) en het laat zich aanzien, dat met het bestratingswerk spoedig begonnen kan wor den. Eenige tienduizenden steenen zijn al op het terrein opgestapeld. Er zal heel wat bestratingswerk verricht moeten worden, hetgeen wel bewezen wordt door de aanne mingssom, ongeveer f 40000, zonder levering van de benoodigde klinkers. De Rembrandtlaan wordt bestraat met de be kende viex-kante klinkers. Dit is ook het geval met den Oosterduinweg en het Oosterduinplein, die op- gebx-oken zullen worden. De klinkers, die hiervan vrij komen, worden gebezigd voor de zijstraten op het Kikvorsch-terrein. Alhoewel voor deze straten dus tweede-handsch matei-iaal wordt gebruikt, be hoeft er geen vx-ees te bestaan, dat het plaveisel van deze zijstraten van een inferieure kwaliteit wordt, want de klinkers die uit Oosterduinweg en Ooster duinplein komen zijn nog in een uitstekenden staat. Wij hebben al eerder gewezen op het groote belang voor het verkeer van het doox-trekken van de Rem brandtlaan. Reeds veel te lang is de Kikvorsch voor de ontwikkeling van dit deel der gemeente een sta- in-den-weg geweest, maar spoedig zal de tot stand- koming van deze belangx-ijke verbinding een feit zijn. En de gemeente komt in het beizt van een koste lijk (en kostbaar) stuk bouwterrein, waar een groote woonwijk kan tot stand gebracht worden. Het is in dezen onzekeren tijd moeilijk om de verwachting te kunnen uitspreken, dat het bouwterrein, dat beschik baar komt spoedig bebouwd zal worden. Zoovele fac toren kunnen hier een rol spelen, waardoor even- tueele bouwplannen worden tegengehouden. Maar een feit is het, dat, al kan dan niet van een woning nood gesproken worden, er thans groote behoefte is aan woningen, juist van het type, waarmee het Kik- voscn-terrein wel bebouwd zal worden, d.w.z. goede arbeiderswoningen in huurprijzen van f 5 a f 6 per week. Dit blijkt wel daaruit, dat de nieuwe wonin gen, gebouwd aan de Burgemeester Rambonnetlaan, Vareniusstraat en Alexander Bellstraat, alle al ver huurd zijn. i VERGADERING WITTE KRUIS. In het gebouw van bet Witte. Kruis, Kennemei'- laan, heeft gistsi'avond een vergadering van de ver eeniging plaats gehad, die geopend werd door den heer J. H. Unger. Na vaststelling der notulen w-erd het jaaxVex-slag uitgebracht. Uit dit verslag kwam duidelijk naar voren de groote activiteit der vereeniging Het le dental bleef vrijwel stationair. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat ge kozen werden de' heeren P. Waardenburg en P. F. C. Roelse. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren J. H. Unger en J. M. Jimmink. Uit het jaarver-slag der vereeniging noteer en we het volgende: Begon het vex-èenigingsjaar 1939 met 5172 leden we eindigden met 5274 leden. Deze mutatie had op de volgende wijze plaats. In 1939 werden 494 nieu we leden ingèschi-even. In totaal moesten 392 'leden worden afgevoerd, waarvan door bedanken 188, door vertrek uit de gemeente 151, door ovei'lijden 40, en door ovex-gang naar Het Wit Gele Kruis 13. Een vooruitgang dus van 102 leden waarvan een woord van lof aan onzen administrateur en diverse propagandisten zeker toekomt. Door de vier wijkverpleegsters werden respectie velijk het volgende aantal .bezoeken afgelegd: Zuster I. de Jong te ÏJmuiden 4122 Zuster T. de Beurs te ÏJmuiden O. 3459 Zuster E. de Wilde te Velsen 3424 Zuster A. W. Tulp te Santpoort 3733 In totaal dus 14738 bezoeken. Door de beide kraamverzorgsters werden in totaal 189 kraamvrouwen geholpen met een aantal bezoe ken van 4325. Respectievelijk door mej. Lavee 112 kraamvrouwen met 2424 bezoeken en door mej, Zandstra 77 kraamvrouwen met 1901 bezoeken. In het afgeloopen jaar werden 40 kraamvrouwen op vex-zoek van Maatschappelijk Hulpbetoon gratis ge holpen'. Het wordt een beetje traditioneel om telken jare te vermelden dat de consultatiebux-eaux voor zuige lingen zich in een flinke belangstelling mochten verheugen, maar onderstaande cijfers geven daar van toch wel een zeer duidelijk beeld. Het aantal consulten te ÏJmuiden bedroeg 3574, te Santpoort 1345 en te Velsen Noord 1575. In totaal dus 6494 consulten. Te ÏJmuiden werden 396 nieuwe zuige lingen ingeschreven, të Saxrtpoort 144 en te Velsen Noord 139. Door de vier wijkvex-pleegsters werden voor dezen arbeid in totaal 738 huisbezoeken af gelegd. Door Zr. A. W. Tulp 160; Zr. T. de Beurs 193; Zr E. de Wilde 166; Zr. I. de Jong 214. Ook in 1939 was de samenwerking tusschen ons bestuur eix den coixsulent dexx heer W. M. Naessens kinderarts te Haarlem, uitstekend. Over het consultatiebureau voor kleuters uitgaan de van de Prov.Commissie vooi kinderhygiëne, waarvoor zitting wordt gehouden in ons swijkge- bouw te ÏJmuiden, valt het volgende mede te dee- len. Er werden 671 consulten verstrekt en 273 nieu we kleuters ingeschreven. In het afgeloopen jaar werd van de verpleeg- materialen een dankbaar gebruik gemaakt. In ÏJmuiden werden 1103 verpleegmatex-ialen uitge reikt, te Velsen Noox-d 333 en te Santpoort 389. In totaal dus 1825 artikelen. Wel 'n bewijs dat ook onze magazijnéJn in een gx-oote behoefte voorzien. De moedercursus die in het voorjaar van 1939 plaats vond, werd gehouden in ons wijkgebouw te ÏJmuiden en bezocht door 28 dames. De cursus werd ook nu weer geleid door Zr. N. Nieuwpoort. Dankbaar willen we .in. dit verslag vermelden de geldelijke bijdragen die we ook in 1939 van de plaat selijke ziekenfondsen mochten ontvangen, de-giften die dankbare leden ons deden toekomen en niet te vergeten de mooie jaaxfijksche financieele bijdragen van de directies van Papierfabrieken en Hoogovens. In de najaarsledenvergadering werden de heex-en J. H. Unger, Ds. L. W. Erdman en J. M. Jimmink als aftredende bestuursleden bij acclamatie her kozen. VERGADERING E. D. D. De afdeeling Velsen van de Nederlandsche Be weging voor Eenheid door Democratie-houdt Vrijdag 17 Mei a.s .haar--jaarvergadering in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden. De agenda vermeldt o.a.: jaarverslagen van secre taris en penningmeester en verkiezing van een voorzitter. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Bergman-van Oosten d., Anna- straat 8, ÏJmuiden. E. BraasCastricum d., Schulp weg 121, Velsen-N.,' G. W. KaandorpSchillemans d., Melklaan 45, Velsen-N. E. J. de Boei'Dekker z., da Costalaan 13, Velsen. Overleden: J. A. Kooy, 48 j.- echtgen. van G. W. v. Rooijen, Kanaaldijk 9, Velsen-N. J. J. de Vos, 35 j., echtgen. v. M. P. J. Koone, de Ruijter- dwarsstraat 10 ÏJmuiden. G. v. d. Wiele, 85 j. wedr. van C. C. Rademakers, Kanaalstraat 79 rood, ÏJmui den; J. A. Brouwer, 85 j. wedr. van A. B. Ente, Kastanjestraat 30 ÏJmuiden. D. Geerts, 73 j. on gehuwd, Hofdijklaan 37 Velsen; J. Bal, 24 j., on gehuwd, Julianakade 13 ÏJmuiden; H. Jaspers 69 j., wedr. v. H. Voerman, Vareniusstraat 14 ÏJmui den. APOTHEKERSASSISTENTENEXAMEN. Voor bovengenoemd examen slaagde mej. A. A. Knape, alhier. KINHEEYIR.C.H. De K.N.V.B. heeft voor a.s. Zaterdag 11 dezer vastgesteld den wedstrijd Kinheim-R.C.H. Deze wedstrijd wordt Zaterdagmiddag te 5 uur in Van Gelder's Sportpark gespeeld. Weer 123 werkloozen minder Thans zijn er nog maar 847 arbeiders geheel werkloos tegen 1488 verleden jaar. Het aantal werkloozen in onze gemeente was j.l. Zaterdag al weer 123 minder dan den vorigen Za terdag. Met inbegrip van de werkloozen beneden 18 jaar bedroeg het 847 tegen 970 op Zaterdag 27 April, De werkloosheid verminderde in alle beroepen, het meest echter bij de losse arbeiders en de havenar beiders. Ongetwijfeld zal het staatje van a.s. Zater dag een nog grootere daling te zien geven; zooals men weet, zijn deze week 150 werkloozen of gedeel telijk werkloozen naar de werkverschaffing uitge zonden. Het aantal geheel werklooze volwassen arbeiders bedx-oeg 821 of 117 minder dan op 27 April. Als werkzoekende stonden ingeschreven 1272 (1369) arbeiders, waarvan 1236 (1331) volwassen, over de verschillende beroepen verdeeld als volgt: 156 (165) bouwvakarbeiders, 98 (109) metaalbe- wexkex-s, 24 (23) houtbewerkers, 9 (10) landarbei ders, 147 (167) havenax-beiders, 175 185) visschers, 19 (19) kantoorbedienden, 420 (460) losse ai'beiders en 188 (193) arbeiders in overige beroepen. Verder 24 (28) mannen onder 18 jaar, 10 (9) vrouwen bo ven en 2 (1) vrouwen onder 18 jaar. In een gesubsidieerde werkvei-schaffing waren ge plaatst 221 (217) arbeiders. Enorme aanvoer van spinazie. Een gouden echtpaar. Op Woensdag 22 Mei zal het echtpaar Jb. Bos en M. C. Bos-Vlek den dag herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijk werden ver- bonden. Bruidegom en bruid behooi'en tot de zeer bekende plaatsgenooten, die altijd in Beverwijk of in de onmiddellijke omgeving hebben gewoond. De heer Bos werd geboren 13 September 1863 en is lus in zijri 77ste levensjaar, zijn vrouw werd dezen winter, nl. op 15 December 72 jaar. Het gouden bruidspaar is woonachtig aan den Rijks straatweg no'. 166. Dc tweede uitvoering van „Kindergeluk". „Aline in Sprookjesland". De Geheelonthouders Kinderclub „Kindergeluk" heeft Dinsdagavond voor een goed bezet Kennemer Theater haar tweede en laatste uitvoering gege ven in dit seizoen. Na een kort openingswoord van den heer G. Faber werd een opvóei'ing gegeven van het too- neelspel met zang in 4 bedrijven .Aline in Sprook- jesland", tekst van mevr, N C. Hopman-Kwast. „Kindergeluk'' bracht hiermede weer eens iets nieuws in de lange serie zangspelen en kinderope rettes, die in den loop der jaren voor het voetlicht werd gebracht. „Aline in Sprookjesland" is een al- leraai'digst spél, dat de toeschouwers veel voldoe ning heeft geschonken. De talrijke kleurige en fleurige toonëeltjes de den het uitstekend dank zij de vele goede zoi'gen, die aan de instudeering waren besteed. De uitvoering was, zooals men dat bij „Kinder geluk" gewend is, tot in de puntjes voox-bereid. De costumeei-ing was keurig in oi'de, evenals het :apwerk-, dat verzorgd wex-d door den heer Y. Veenis. De kinderen, groot en klein, speelden hun -rollen met veel vrijmoedigheid en zij deden ook de mooie muziek van Jae. Bonset alle recht wedervaren. De pianobegeleiding, die achter de coulissen geschied de, was aan bekwame handen toevertrouwd. Het was een genotvolle avond, die zoowel toe- hoorders als.uitvoex'ënden veel genoegen moet heb ben geschonken. Langs de Lijn. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversuin I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Pax'ijs, 12.05 Diver sen, 12.20 Bx'ussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Noi'd, 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Noi'd, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. 7:008.00 Concert van eigen gramofoonplaten. Het Meerensteijnplein, het eindpunt van verscheidene autobusdiensten te Bever wijk, kreeg een ruimer aanzien, toen het wachtlokaal voor de passagiers ver dween. Van het gebouwtje werd nagenoeg geen gebruik gemaakt, het diende slechts als dankbaar object voor de vernielzucht van de straatjeugd, die steeds opnieuw de aangebrachte herstellingen grondig teniet deed. De autobussen kregen nu zooveel ruimte, dat zij op het eindpunt kunnen draaien en geen „lus" meer behoeven te rijden om de standplaats te bereiken. Duizenden kilogrammen vernietigd Op de eerste dagen van deze week zijn beide Beverwijksche groentenveilingen enorm^ 03 veelheden spinazie aangevoerd. De markt k ll0e" dergelijk geweldig kwantum natuurlijk niet v 5811 ken met het gevolg, dat groote boeveelheden6?'0" den door de regeering vastgestelden minimi! werden opgehouden. In de ruime hallen van ^-'3 linggebouw „Kennemerland" kwam men nh9' kort om de doorgedraaide spinazie tiidelht-s te brengen. M «te Ruim 259.000 kg. van de nauwelijks enkel ken geleden nog zoo vurig verbeide voori v' wachtte op de vernietging. Een deel van den sa-aanvoer wordt voor veevoeder aangewend De teelt van spinazie is in de laatste jaren dig toegenomen. Het is het eerste produet dT^" den kouden grond wordt geoogst en nu voor dit duet een minimumprijs geldt, wordt het vepl geteeld. Tuinders, die vi'oeger b.v. 300 kftti 0169 rion lrnmon n 11 mof 1 tlftfï 1 1.1 ues 'rpil- Het gevolg is hatuuxTijk, dat vooral na v ■e markt weer geweldige hoeveelheden worden geoo??'9 om den minimumprijs op te brengen en dan rf-"" te doen als veevoeder of te worden vernietiJr^ Nu de temperatuur inmiddels weer belansrlii- daald is zullen de aanvoeren de eerste da "en licht niet dien grooten omvang aannemen ak dag en Dinsdag. i"a5s' De beperkte treinenloop. Met ingang van heden rijden de treinen wwrti nadere aankondiging volgens een beperkte fc, regeling. De vertrektijden zijn: Beverwijk—Haarlem7.47, 9.47. 17.47 en 20 v Beverwijk—Uitgeest: 8.44, 10.44, 16.44 en 19 De R.-K. Vereeniging voor Blindenzorg au Haarlem, verzoekt ons opneming van het voJ»2 A. J. Half, geboren 4 Mei 1908 wonende aan fel Heemskerkerweg 38 te Beverwijk was van z elfde jaar af in het tuindersvak werkzaam Op'f jarigen leeftijd kreeg hij echter een waardoor hij voor zijn vak volkomen werd. oogziekte, ongeschikt Door bemiddeling van de gemeente is hij ruim 4 jaar in de R.-K. Blindeninx-ichting te Grave weest. Hier leerde hij mandenmaken en stoelen" vlechten, waarin hij zich een groote bekwaamheid wist te verwerven. Ook volgde hij daar een spe- cialen cursus voor het fijne mandenwerk. Thans is hij 32 jaar en gaarne zou hij zich een bestaan willen scheppen in dit vak. Voor de uit. oefening daarvan kan hij nog voldoende zien. Hil rekent op den steun van zijn plaatsgenooten, Zijn adx-es is Heemskerkerweg 38. Met het doen van bestellingen verricht men in de eerste plaats een goed wei'k, maar ook kan men zich overtuigd hou. den van prima vakwerk. SANTPOORT 40-JARIG JUBILEUM VAN „CHEF" LINDEBLAD Gisteren herdacht de heer J. Lindeblad, chef van het station Santpoort, den dag, waarop hij vóór 41 jaar bij de Nedei'l. Spoorwegen in dienst trad, Deze dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt vooi'bijgegaan. Het personeel van Santpoort-station had des morgens reeds de vaderlandsche driekleur geheschen en 't bureau met bloemen een feestelijk aanzien gegeven. Daar de chef echter reeds de- morgens om 9 uur bij de directie te Utrecht moest verschijnen, was er geen gelegenheid hem te c plimenteeren en te huldigen. In Utrecht mocht de heer Lindeblad van de direc tie vernemen, dat men van meening was, dat h „op de juiste wijze zijn plicht vervuld had". -. 's Middags om 3 uur werd de heer Lindeblad na mens het personeel door den heer J. W. Post toe gesproken. Deze prees hem als een humaan chef die er zorg voor droeg, dat er onder het personeel een prettigen geest heerschte. Als blijk van waar deering ovei'handigde hij den jubilaris een Parker vulpen met een oorkonde, vervaardigd door den heer Post Jr., terwijl hij mevr. Lindeblad bloemen aanbood. Later op den dag kwam de plaatselijke afdeeling van den Bond van Gepensionneerden bij monde van den heer J. H. Visse, den vroegeren chef, compü» menteeren. Namens de afdeeling bood hij een rook- tafel en bloemen aan. Om 6 uux' vond door de forensen een huldiging plaats. Een commissie, bestaande uit de heeren Bontekoe, Heidoorn, Valk en Antonissen, had ónder de foi'ensen gelden verzameld. Namens de forensen sprak de heer Heidoorn den chef op humox'istische wijze toe. In de eerste p" overhandigde hij den jubilaris een „pannekoek* van marsepein. Voorts bood hij een bloemenmand aan, waarin het jubileumsgetal „40" verwerkt was en die versierd was met de „spoorkleiiren" rood groen-geel. Nadat de heer Heidoorn den chef geprezen h als iemand met prettige omgangsvormen bood hij hem nog een rustbank en een schilderstuk aan. en overhandigde mevr. Lindeblad bloemen. Hierna dankte de heer Lindeblad allen hartelijk. Om 7 uur werd de heer Lindeblad nog gehuldigd door het bestuur van den Centralen Bond. Namens dezen Bond werd den jubilaris een leeslamp aan geboden. En tot besluit werd den heer Lindeblad nog een serenade gebracht door het fanfare-korps „Wilhel- mina". Dondex'dag 9 Mei: Vak 1 (Velsen-Noord). Oefening Brandweerploeg. Brandmeester Hr. L. Streefland. 20 uur: Clara Feijschool: Oef. Geneesk. Dienst. Afd. Verbandplaats. Vak 2. Wijk A. (ÏJmuiden). 20 uur: Willemsplein. Cursus Geneesk. Dienst. Docent Rr. A. P. Bakker. 20 uur: Kerkstraat. Oefening Brandweerploeg B. Brandmeester Hr. W. Heistra. Vak 2, Wijk B. (IJmuiden-Oost). 20 uur: Patio- naatsgebouw, Willemsbeeksweg. Lezing door den Wel.Ed. Heer E. v. Millingen. Vak 2. Wijk C. (Velsen en Driehuis). 20 uur: Oef. Blokbrandweer. 20.15 uux-: Stationsweg 24. Verg. Blokleiders. Vak 3. (Santpoort). 20 uur: Oefening Verbindings dienst. Leider Hr. v. d. Belt. /CJEEP/ LTJMNCENS JAVA—NEW YORK LIJN. Bantam (uitr.) passeerde 6 Mei Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi (uitr.) passeerde 6 Mei Gibraltar. Palembang (uitr.) 6 Mei te Antwerpen. Siantar, Batavia n. Genua 6 van Belawan. Tapanoeli 7 van Rotterdam te Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boscixdijk 7 van New York te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2