'liet JOtenl en Jan Oielbol. HOEDEN JOH. DE WAARD's Het alcoholvraagstuk in dezen tijd. Lezing voor de Blauwe Week. Gisteravond werd in gebouw Adrlchem ter ge legenheid van de Blauwe week een propaganda- avond gehouden, waarvoor een bevredigende belangstelling bestond. De secretaris van het comité de heer Hartingius heette in zijn ope ningswoord de aanwezigen welkom waarna een spreek koor uit de leden van den Jongelieden Ge heelonthouders Bond en den Jeugdbond voor ont houding een stukje getiteld „wij wachten" voor droeg. Nadat de J. G.O.B. een liedje ten gehoore had gebracht, volgde declamatie door mevrouw Kroos wat bij de aanwezigen en in het bijzon der bij de jeugd zeer in den smaak viel. Vervol gens hield de heer I-Iartingius een propaganda- rede, Spreker stelde de vraag of het in het aan gezicht van de groote gebeurtenissen der laatste tijden niet belachelijk is om nog over het drank- vraagstuk te spreken, dat al grootendeels opge lost schijnt te zijn. Wel is het waar dat het al coholgebruik belangrijk verminderd is, maar het is nog niet geheel verdwenen en de alcohol heeft nog altijd een grooten invloed op de menschen. Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat aan een groot percentage van de jeugd op bepaalde tij den en hoogtijdagen het alcoholgebruik wordt •toegestaan. Hierdoor bestaat het gevaar, dat zoo ongemerkt het alcoholisme onder de jeugd gekweekt wordt. In den strijd om den vrede mag het alcohol vraagstuk niet vergeten worden. Wanneer de oorlog voorbij is zal het er om gaan een volk te zijn, dat lichamelijk en geestelijk voldoende ener gie heeft om het door den oorlog ontwrichte le ven weer op te bouwen. En dit zal niet kunnen, "wanneer de volkskracht door den alcohol gebro ken is. Hierom blijft het alcoholvraagstuk op het eerste plan en moeten ten volle alle krachten aan de drankbestrijding worden gegeven. Spre ker riep de jeugd op om aan dit groote opbou wende werk mede te helpen. Na de pauze bracht een trio van de Amster- damsche af deeling van den J. G. O. B. eenige muzieknummers ten gehoore, waarna de avond met een leekenspel besloten werd. SAMENKOMST VAN JONG HERVORMDEN. De plaatselijke afdeéling van vereeniging voor Jong-Hervoraiidên hield gisteravond een leden vergadering in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na de gebruikelijke openingswerkzaamheden door den voorzitter den heer A. van Herwijnen, deed deze eenige mededeelingen over den Landdag, die in Amersfoort gehouden zal worden. Verder deelde de heer Van Herwijnen mede, dat van 29 Juli tot 10 Augustus voor de Jong Hervormden op ,,'s Lands zegen" in Doorn een paar va- cantiewekeii zullen worden gehouden. Als afge vaardigde voor-het A.P.C.-comité werd de heer C. Bakker benoemd. Hierna volgden besprekin- gen over hét zomerprogramma. Besloten werd iedere 14 dagen een fietstocht of een spelavond te organiseeren. O.a. zal er een bezoek aan het Palestina-diorama te Haarlem gebracht worden. Na de pauze volgde een lezing door den heer H. ter Hoeve over het onderwerp. „Bijbelscha-kee- ringen". Jaaravond van Hoogoven Staten. Volkszang .verhoogde de stemming. Donderdagavond werd in hét Ken nemer Thea ter de jaarvergadering .van Hoogoven Staten ge houden. Dat de bélangsteling voor deze gewoon lijk toch druk bezochte bijeenkomst niet grooter was meende de voorzitter in zijn openingswoord mede te moeten toeschrijven aan de bijzondere tijdsomstandigheden. Spr. vond het zeer onpret tig te moeten mededeelen, dat de dansvergun- ning voor dezen avond was ingetrokken. Pogin gen om hierin alsnog wijziging te krijgen waren mislukt. Spr. hoopte, dat de goede stemming onder dezen tegenslag niet te lijden zou hebben. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de directie als compensatie voor het niet doorgaan van de stichting van een eigen gebouw aan Hoog oven Staten toch een eigen tehuis heeft aange boden. In de Zeestraat is namelijk een pand ge huurd. dat onder den naam „Statenhuis" het centrum zal worden van het clubleven. Vooral de zang- en de schaakafdeelingen zullen met dit clubgebouw zeer gebaat zijn. Sdi". dankte de directie van Hoogovens voor deze sympathieke geste. Tenslotte sprak de voor zitter nog een kort propagandawoord voor de zangafdeeling D.Z.T.V., die noodig versterking behoeft. Na het zingen van het Statenlied heeft de heer Demmers een kernachtige aansporing tot de aan wezigen gericht om.mede te arbeiden aan den hernieuwden bloei van het vereenigingsleven in Hoogoven-Staten. Nu het eigen Statenhuis wel dra zal worden geopend had spr. hiervan groote verwachtingen. Het programma, dat voor dezen avond was vastgesteld werd hierna in vlot tempo afge werkt. De zangvereeniging D.Z.T.V. opende onder leiding van den heer Leo Pielage de rij mede werkenden met een tweetal a capella gezongen composities, die zeer welluidend klonken. D. Z. T. V. heeft vervolgens niet weinig tot de gezellige en gemoedelijke sfeer, die dezen avonden zoo eigen zijn, bijgedragen door volkszangliedjes te brengen. Dat geschiedde met begeleiding van een aardig orkestje. Het publiek liet zich niet lang nooden om deze mooie liedjes mee te zin gen en het ging uitstekend. Het „schoone" lied ..Prikkeldraad" viel eigen lijk wel wat buiten het kader, maar voor de oefening van de stembanden was het natuurlijk een prachtnummer. Een viertal vlot gespeelde tooneelschetsen. waaraan de dames Jo Groen en Nolda van Pel en de heeren Cor v. d. Plas, Huib Grave-maker en Jan Wijker medewerking ver verleenden, zorgden voor de vroolijke noot in het programma. De uitgevoerde dansen, waaronder een aardig revue-dansje van de dames van S.S.H. onder leiding van den heer H. van Wijnen, vormden een zeer op prijs gestelde afwisseling. Zoo werd hei een prettige avond, die dank zij de vlotte af werking van het programma toch nog met een dansje kon worden besloten. De actie van de N. C. R. V. Bijeenkomst van het comité. Het plaatselijk comité van de N. C. R. V. hield Donderdagavond in de Christelijke school aan de Meerensteynstraat een goed bezochte vergadering. De voorzitter, dé heer A. C. v. d. Giessen opende met. het lezen van Psalm 42, waarna hij voorging in gebed. De bespreking van de resultaten van de leden werfactie vorderde heel wat tijd. Met instemming werd de mededeeling ontvangen, dat Beverwijk in de algemeene propaganda-actie voor de N. C. R. V. een zeer goed figuur maakt. In verband met de onzekere tijdsomstandigheden werd besloten dit jaar geen autotocht te organi seeren. Wel is het comité voornemens een excursie te organiseeren, wanneer de studiobouw voltooid zal Zijn. - De'heer.L. Baas. sloot den avond met-gebed. (Adv. Ingez. Med.) Vacanliebezigheden voor school kinderen. Talrijke aanvragen voor uitzending. Onder vorzïtterschap van den heer G. Visser vergaderde Donderdagavond in het Ned. Herv. Ver eenigingsgebouw het bestuur van de Christelijke Vereeniging „Vacanliebezigheden voor schoolkin deren. Allereerst werd den heer B. Lotman dank ge bracht voor diens bereidwilligheid om het secreta riaat waar te nemen zoolang de heer G. Kamphuis in militairen dienst is. Uievoerig werd van gedachten gewisseld over de vraag op welke wijze in het komende zomer seizoen aan de talrijke aanvragen voor de uitzen ding naar Wijk aan Zee zal kunnen worden vol daan. In verband met de onzekere tijdsomstandigheden zal er geen sprake van kunnen zijn de zoozeer ge- wensche verbetering van het strandgebouw ter hand te nemen. Het kan zelfs niet uitblijven, dat de kosten voor deelneming aan de uitzending iets zul len moeten worden verhoogd in verband met de prijsstijgingen*op verschillend gebied Besloten werd, dat kinderen van leden, die reeds eerder aan de uitzending hebben deelgenomen, voorrang zullen genieten. Kinderen van nieuwe leden zullen slechts in aanmerking komen voor zoo ver de plaatsruimte in het strandgebouw dat toe laat. Nadat de voorzitter den wensch had uitgespro ken, dat de door de militaire overheid getroffen en eventueel nog te treffen maatregelen niet al te veel belemmering in het werk der vereeniging zouden veroorzaken, sloot de heer L. Baas de bij eenkomst met dankgebed. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „SANS ATOUT". De uitslagen van de gisteren voor de onderlinge competitie van de Bridgeclub „Sans Atout" ge speelde wedstrijden waren: N.Z.: 1. J. BosG. de Boer 54 pnt.; 2. Mevr. v. d. LindeTh. Braam 77 p.: 3. de heer en mevr. Admi raal 34 p.; 4. Th. RomijnJ. Broekhuizen 89 p.: 5. Mevr. DilG. Tabak 92yz p.; 6. de heer en mevr. Tand 93 p.; 7. de heer en mevr. Thomas 98'/-> p. O. W.: 1. J. BerleeW. Kleine 70y2 p.; 2. G. DaalhuizenG. Steenbergen 76 p.; 3. K. v. d. Wal T. Michel 84 p.: 4. C. GeldermansW. de Boer 86' p.; Dames TabakSteenbergen 871/2 p.; J. de Vries -J. v. d. Berg 89'/,. p.; J. van Til—N. N. 92 p. WORDEN DE ZWALUWEN KAMPIOEN? In den beslissingswedstrijd om het kampioen schap van de competitie van den N.A.S.B. welke a.s. Zondag te Driehuis plaats vindt komen de Zwaluwen als volgt uit: Doel: H. Steenbeek. Achter: G. v. Tiel, M. de Reuver. Midden: N. Adelaar, W. Onstenk, Joh. Warink. V ór: C. J. de Wit, R. Hennen, K. de Reuver, A. de Reuver, H. Dubbeld. Duizenden kisten spinazie vonden geen koopers. Sla thans zeer gevraagd. De afgeloopen week kenmerkte zich door een enormen aanvoer van spinazie welk 'product da gelijks met duizenden kisten wordt aangevoerd. Alleen voor het verwerken en plaatsen van dit artikel was niet alleen een buitengewone berg ruimte noodig maar wend ook bovendien zeer veel inspannende arbeid vereischt. Eveneens viel een sterke toeneming van witlof waar te nemen en ko men ook zoo langzamerhand andere groentensoor- ten een ruimere plaats in memen. De gang van zaken voor de anassa-artikelen liet heel wat te wenschen over -daar niet alleen de pi-ijzen zeer laag waren maar groote hoeveelheden door den handel niet konden worden opgenomen en derhalve doordraaiden. In hoofdzaak was dit hét geval met spinazie waarvan dagelijks duizen den kisten onverkocht bleven. In het laatst der vorige week was de handel voor dit product aan vankelijk erg flauw gestemd, doch heel spoedig trad toen voor goede kwaliteit een verbetering in, zoodat tenslote ide prijzen zich weer aardig her stelden met naar kwaliteit noteeringen van 36 ct. per K.G. 'Ook werden dien dag toen nog groote hoeveelheden voor de fabrieken afgenomen. Na dien zijn -echter de prijzen steeds meer terug ge- loopen. Voor zoover dit-product geplaatst kon wor den waren de noteeringen zoo ongeveer van 34 ct. per K.G. De aanvoer van witlof nam deze week ook in be duidende mate toe. Door ide lange vorstperiode is dit product dit jaar erg laat. Voor dit artikel was de stemming in de afgeloopen week al heel slecht en daalden de toch al zoo lager prijzen nog sterker. Alleen goede kwaliteit was de laatste dagen nog te verkoopen doch de mindere soorten kwamen bijna niet in aanmerking. De noteeringen wisselden naar soort van 48 ct. per K.G. welke hoogste prijs echter weinig voor kwam. Rabarber was wat den handel betreft nog al on regelmatig. De noteeringen waren Vrijdag van 38 ct., op de veiling van Maandag werd van 36 ct. besteed en jl. Woensdag 12y2 ct. per bos. Radijs die thans ruimer wordt aangevoerd was alleen in het. laatst der vorige week voor behoor lijke prijzen te verhandelen, dooh onderging, even als raapstelen een zoodanige inzing, dat voor beide artikelen de prijs zoo goed als niet meer loonend kan worden genoemd.- Sla was het eenige product, dat voor behoorlijke prijzen was te verhandelen, wanneer natuurlijk van goede kwaliteit kan worden gesproken. De no_ teeringen wisselden naar soort van 27 1/2 ct. per stuk. Het aanbod van postelein was nog niet van groote beteekenis, ofschoon geleidelijk dit product iets ruimer wordt aangeboden. De nöteeringen wis selden van 1518 ct. per K.G. Asperge kwam de laatste dagen ook ruimer aan de markt. Naarmate het aanbod grooter wordt, lie pen ook hiervoor de prijzen regelmatig terug. In het laatst der vorige week stonden de beste kwali teiten nog van 3540 ct. per bos doch deze prijzen konden zich niet lang handhaven en daalden in het midden dezer week tot een peil van 2730 ct. Ook demindere soorten ondergingen, naar ge lang van kwaliteit een sterken terugslag. Nog steeds 'kwamen flinke partijen prei aan de veiling. Hiervoor bleien de prijzen zoo ongeveer op hetzelfde peil als vorige week. Ook nu werd naar soort weer van 36 ct. per K.G. besteed. Uien ondergingen een sterke vermindering van aanbod met lage noteeringen. Van nog enkele win- terartikelen is de aanvoer thans ook onbeteekenend en zijn het 'meestal kleine restanten ,d-ie weinig meer gevraagd, worden. De jeugd van D. O. K. in actie. In hefc clublokaal in de Peperstraat heeft de jeugdgroep van de Krachtsportvereeniging D.O.K. onderlinge worstelwedstrijden gehou den. Van de zijde der oudere leden werd voor de verrichtingen van de jonge garde groote belang stelling getoond. Ook het bestuur van D.O.K. was voltallig aanwezig. Kamprechters waren de heeren H. Duin,- A. Minnebod en G. van Soest. De resultaten van de ontmoetingen waren: Afd. A: Minneboo wint van v. d. Winden; Ro ver van v.d. Winden; Minneboo van Rover. Afd. B: Steenbeek wint van v. d. Wel; Winter van Boike; Kuilman van Dekker; Dekker van v.d. Wel; Steenbeek van Bolke; Winter van Kuil man. Kuilman van Dekker. Afd. C.: Schoo wint van Telgen, Mouton van Van Leeuwen. Afd. D: Schoen wint van De Niet; De Niet van Meerhof. De wedstrijden worden op Woens dag 15 -Mei voortgezet. merk BORSAIINO CERVO BANTAM DEED'S COOPER GREENWOOD MORLEY. Prijzen 1.80 lot 13.50 UW ADRES: HEERENMODEMAGAZIJNEN, IJ MUIDEN, KAN AALSTR. 46/48 Telef. 4054 (Adv. Ingez. Med.) OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Einde Mei zal het damtournooi om het kampioen schap van Noord-Holland beginnen. De voorwedstrijden in de districten Haarlem en Kennemerland zijn geëindigd, terwijl deze week ook in Zaandam beslist zal worden, welke spelers in den eindstand zullen uitkomen. Voor Kennemerland ko men H. Laros, H. de Boer en B. Dukel voor Haar lem P. J. v. Dartelen, Abe de Jong en Yme de Jong. De twee eerstgenoemde spelers komen tevens uit in den eindstrijd om den meestertitel-. Ook P. J. v. Dartelen- zal aan de wedstrijden om den meestertitel deelnemen. SCHOOLVOETBAL TE IJMU1DEN. De Insingerschool kampioen. De schoolvoetbalwedstrijden ^ijn thans ook voor afdeeling E achter den fug.. Het is de lnsingerschool, die ha achtereenvolgens schóól G, school K, school D en Groen van Prinstex-enschool met resp. 62, 30, 32, en 10 te-hebben geklopt, beslag op den titel heeft gelegd. Het merkwaardige hierbij is wel, dat de jongens volgens-hen zelf en hun leider, den heer P. J. de Korte, vrij kansloos startten. Dat het in de finale gespannen heeft, .bewijst de uitslag. Met de rüst was de stand nog 00, doch in de tweede helft wist Zwemmer, die van de 13 goals, naar men ons mededeelde, ër 9 voor zijn reke ning heeft genomen, zijn school de overwinning te bezorgen. In de verliezersfinale school Hschool J 2 toonde school H zich verreweg de sterkste. Zij won met niet minder dan 52 en werd alzoo voor de derde maal kampioen van de verliezersronde. WIE MIST EEN HOND? Aan het hoofdbureau van Politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent twee honden, die zijn komen aanloopen Signalement I. Hoog c.a. 40 c.M., zwart met witte vlekken, lange staart, staande ooren, teef. II. Hoog ca. 30 c.M., grijs met wit, staande ooren, witte pooten, teef. VERSCHE HARING IN KISTJES. De Delft IJM 17 was Donderdagmorgen aan den afslag met een partij versche haring in kistjes van 50 a 60 pond. De kwaliteit was uitstekend, zoodat er een goede prijs voor betaald werd, n.l. f 4,50 per kistje. De deze week vertrokken trawlers Erin en Haar lem hebben ook kistjes meegenomen, zoodat ook van deze schepen verwacht kan worden, dat ze goede haring meebrengen. Vroolijk Pinksterprogramma in Thalia. De directievan het Thalia Theater heeft ge zorgd voor een vroolijk Pinksterprogramma en vroolijkheid heeft men in deze onzekere tijden zeker noodig. En wie moet die vroolijkheid anders brengen dan de twee bekende komieken van het witte doek: Stan Laurel (de dunne) en Oliver Hardy (de dikke) die den boel weer op stelten zetten in hun klucht „De Zigeunerprinses" naar de bekende klucht-operette van Balie. Met dezen uit- bundigen en onbetaalbaren humor overtroffen des werelds beroemdste komieken zelfs hun „Fra Diavolo". De korte inhoud is als volgt: Einde achttiende eeuwLaurel en Hardy behooren tot een groep Zigeuners. „Ollie" zit da nig onder de plak van zijn vrouw en er komt een eind aan zijn huwelijk, als Duivelshoef, op wien mevrouw Hardy verliefd is, het kasteel van Graaf Arnheim tracht leeg te plunderen, ten einde de noodige fondsen te verkrijgen om met Hardy's vrouw naar een ander kamp te vertrek ken. Duivelshoef wordt evenwel gepakt, gegeeseld en buiten de domeinen van den graaf geworpen. Op bevel van den graaf wordt de geheele Zigeu nerstroep verjaagd. Ollie's booze vrouw weet het eenige kind van den graaf te rooven, trekt het on schuldige meisje zigeuner- kleeren aan en stelt het aan haar man vor als hun eigen kind, voor gevende, dat zij hem niet eerder van de geboorte in kennis stelde, uit angst, dat de kleine nog te iong was „om den schok zulk een vader te bezitten te doorstaan". Hardy gelooft zijn vrouw en is dolgelukkig met zijn snoezige dochtertje. Duivelshoef besluit het kamp te verlaten en mevrouw Hardy smeekt hem haar mede te nemen. Doch zonder geld durft Duivelshoef dit niet aan; mevrouw Qlly zal nu trachten, zich met behulp van Stan het geld en kostbaarheden van haar man toe te. eigenen. Het plan gelukt en de beide minnenden verdwijnen van het too- neel. Twaalf jaar later bevindt dezelfde Zigeu- nerstam zich weer in den omtrek van het Graven Arnheim's kasteel. Arline is opgegroeid tot een bekoorlijk jong meisje en leeft gelukkig onder de bescherming van haar „vader" en „oom". Op een dag komt zij voorbij het huis van haar werkelijken vader, en een vreemde ontroering maakt zich van haar meester. Weldra dwaalt zij in den tuin' van het kasteel, en wordt door de soldaten gevangen genomen en in den kerker geworpen. Graaf Arnheim veroordeelt haar om te worden gegeeseld. Ollie, die het ge beurde beeft gezien stelt met Stanley pogingen in het werk om het meisje te bevrijden. Maar Stanley is dronken en beiden worden naar de folterkamer gevoerd. Gelukkig merkt de graaf, dat Arline om haar hals een médaillon, draagt, dat hij haar als klein kind schonk, zoodat bijtijds verdere rampen worden voorkomen Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia Theater Thalia theater -„Kerels geven geen kamp" - met "Mickey .Judy Garland en Sophie Tucker in de hooM ey' De Cetem schreef over deze rolprent oa- ea" sportieve film is een aardige en spannende v,-"^ die vooral door het uitstekende spel van Rooney boeit. Een aparte attractie beteek 57 optreden van Judy Garland, wier zang tot hu van deze aantrekkelijke film behoort. LEERLINGENAVOND MEJ. TRUUS SMIT. De muziekleerares mej. Truus Smit gaf groote zaal van het Thalia Theater een leenf avond, waar 17 leerlingen van dit instituut bn1* van hun vorderingen aflegden voor een tal belangstellenden. 4-asö« Piano- viool en harmonium waren de instn ten waar dit mee (of op) geschiedde. Alver® echter zoover was sprak de heer J. H. Unger zitter van de plaatselijke commissie tot bestol?** der tuberculose. Deze opende den avond en er zijn erkentelijkheid over uit, dat er in der menschen gevonden worden, die dit mooie schappelijke werk willen doen slagen. YiTheUr' MM |jj -1 nd dai|; aan de kas der plaatselijke commissie af zonder was spr. de leidster van dezen _,U11 baar voor haar geste, de baten van deze uftvc Scène uit dc Zigeunerprinses. VOOR DE KINDEREN 'n Sufferd ben je, zei de Dikke, terwijl hij nu den bal oppakte. Ik zal je even toonen hoe dat moet. Een eerste vereischte is een forsche zwaai achterwaarts te maken en tevens je-' bal goed op de kegels te richten. Kijk, zóöfill En terwijl hij dit zei, schoot de bal achter waarts uit zijn handen, streelde in zijn vaart de neus van den eigenaar van de uitspanning en kwam met een knal in een spiegel terecht. Een geweldig tumult ontstond. De verbolgen eigenaar was van - plan de politie er bij te halen. Daarna was de daad aan de leerlingen Triini j Graaff, Marietje Kolk, Finie Dïjksen, jos u Henny Struijs, Marien Masereeuw, Nelly LasM Y' ger, Dickey Woudenberg, Jelle Wiersma, Elly'vi Frans Mulder, Dina van Brandwijk, Annie Sch ten, Riet Mulder, Jacques Oerlemans, Ineke /x en Joop de Haan, die allen hun best gedaan hebh hun ingestudeerde nummers zoo goed als zij a 01 konden voor te dragen. Ook nu zullen wij hun prestaties niet elk afzei derlijk onder de loupe nemen, dat wordt bjj «i* enkelen leerlingenavond gedaan. Al naar hun aard en hun aanleg wisten zij de aandacht van hun hoorders vast te houden. In het bijzonder was dit het geval met Joop de Haan. welke jongedame 0-- een fraaie reproductie van Franz Schubert's promptu in as-dur liet hooren. Als medewerker aan dezen muziekavond gaf d> be kende Haarlemsche pianist Jacob Bijster een drie. tal werken van Chopin ten beste, n.l. Fantaisiëim. promptu, Nocturne opus 55 nr. 1 en Grande vals! opus 42. De wijze, waarop de heer Bijster toonde hoe bi zijn instrument beheerschte, heeft velen aandacht- doen toeluisteren. Met een buitengewone vaardig, heid, verkregen door jaren van studie voerde bi deze werken van den brillanten componist uit; fce* expressieve spel van den heer Bijster heeft on«! twijfeld iederen muziekliefhebebr in de zaal onder de bekooring van zijn musiceeren gebracht, Ja®, mer, dat er natuurlijk (hoe zou het ook anders kunnen in Nederland) weer enkele bezoekers moes. ten zijn, ouderen nog wel, die door rumoerig te zijn een dissonant vormden,, die voor de serieuze luis. teraars uitermate hinderlijk was. Laten dezen in het vervolg maar liever blijven waar ze vandaan g!. komen waren. De leerlingen van mej. Truus Smit voerden a dc pauze een kinderzangspel op, door haar geschre ven en muzikaal geïllustreerd, PRINSESJE S VERJAARDAG geheeten. Dit spel van levende poppen wektinzjjj- inspiratie levendige herinneringen op aan het air. dige werk van Clementine Ward, die indertijd h dier voege „De Poppentheevisite" schreef. Het was rijkelijk laat toen het scherm voor he, eerste bedrijf opging, (10.15) maar de animo vee de handeling was er bij het publiek, dat gesterkt was door een verloting, niet minder om geworfe In een tweetal bedrijven werd ons toen ten toontó gevoerd hoe de booze jager met de prinses wildsi trouwen en welke streken hij daartoe uitdacht Dj kinderen, die aan het zangspel medewerkten, den hun tekst ter dege en zongen met frissches men de eenvoudige melodieën van „Prinsesje) verjaardag". Mej. Annie Schouten verzorgde de pianobegelei ding en -wist haar spel -op de juiste wijze aan te passen aan het v.olume der kinderstemmetjes. Z:j deed zich zoodoende kennen als een waardevol be geleidster. Aan het einde der uitvoering, welke zich ken merkte door verzorgdé costumes hebben de aanwe zigen door een hartelijk applaus getoond, dat deze avond hun istemming had. Mej. Smit kreeg fraaie bloemen als blijken van waardeering voor haar arbeid. Onder leiding van den administrateur-propagan dist der plaatselijke afdeeling van de vereenigirj tot bestrijding der tuberculose, den heer A. Peek, werd een verloting ten bate van de afdeelingska georganiseerd, welke uiterst vlot afgehandeld werd (een uitzondering op verlotingsgevallen) en welk» f35 opbracht, iets wat de commissie entvangst genomen heeft. AANBESTEDING. Bij de'door den provicialen waterstaat in Zeeland gehouden aanbesteding voor het bouwen van ea bi ug over de Zandkreek in die provincie, was voor den onderbouw laagste inschrijfster de Amst. Bal last Mij. met f 982.600. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 10 MEI Thalia Theater: „De Zigeunerprinses" en „Kerels géven geen kamp", 8 uur. Rex Theater: „The Lambeth Walk" en „Vergane Glorie", 8.15 uur. Theater de Pont: „Doodloopende straat' en is maar eenmaal jong", 8.15 uur. (Voor militairen van 6.309.30 uur.) ZATERDAG 11 MEI Thalia Theater: „De Zigeunerprinses" en „Kerels geven geen kamp", 8 uur. Rex Theater: „The Lambeth Walk" en „Vergane Glorie", 8.15 uur. Theater de Pont: „Doodloopende straat en „Me is maar eenmaal jong", 8.15 uur. (Voor militairen van 6.309.30 uur.) AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 10 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Het Privé Leven van Elisabeth en Essex" en „Cassidy onder de boeven 8 uur. Veilinggebouw „Centrum", Koningstraat: Luu markt, 7 uur. ZATERDAG 11 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Het Privé Leven van Elisabeth en Essex" en „Cassidy onder de boeven. 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden VRIJDAG 10 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Sadler s Ballet, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Ergens in Nederland iW 7 en 9.15 uur. jf Palace: „M'n Prinses wordt geschaakt -i 9.15 uur. Luxor Theater: „Ninotchka", 2.30, 7 en 9.W Rembrandt Theater: „Hollywood Cavalcade - - het tooneel: Marchand, diabolo-koning. 2.30, 9.15 uur. Moviac: Non-stop programma: Journaal, kiu en, enz. 2.30 en verder doorloopend van 7.15 af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge°pe behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en 79 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling werken vau Haarl. schilders en beeldhouwers, 104 uur. ZATERDAG 11 MEI Frans Hals Museum: Tentoonstelling werken Haarl. schilders en beeldhouwers. 104 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avon ("Palace 2, 7 en 9.15 uur.) j Palestina Diorama's, Schotersingel Pvaa behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6