IJmuider Courant IC. (Kaan Verkoop van alcoholhoudende dranken verboden DAGBLAD VOOK VELSEN. IJMUIDEN. SANTPOORT EN OMSTREKEN Radiotoespraak van Generaal Winkelman. Eet-, Zit- en Slaapkamer ameublementen Karpetten Gordijnstoffen Duitsche troepen in de residentie. 25e JAARGANG No. 163 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau pinuider Courant: Kennemerlaan 42, IDmuIden, jelefoon 5301. Postgiro 310791 Alle Advertenties, cpgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, beüalve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 15 MEI 1940 Abonnementen per week 012)4, p« maand 0.52)4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentian: 1-5 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. Het A.N.P. meldt: De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, generaal H. G. Winkelman, heeft Dinsdagavond vo0r den Nederlandsohen omroep de volgende toe spraak tot het Nederlandsche volle gehouden: Nederlanders, Ik heb er prijs op gesteld, u persoonlijk een toe lichting te geven bij het hoogst ernstige besluit, dat u reeds hedenavond hebt gehoord door ide Ne- üerlanösche radio. Wij hebben de wapens moeten neerleggen omdat het niet anders kon. Allen waren vastbesloten ons vaderland te verdedigen tot het uiterste. Welnu ik, die als Opperbevelhebber van -Land- en Zeemacht alle berichten ontving, i k wist imet volstrekte ze kerheid, dat dit uiterste vandaag was bereikt. Onze soldaten hebben gestreden met een moed die on vergetelijk zal 'blijven. Maar de strijd was te on- gejjjk; onze troepen stonden tegenover technische middelen waar tegen de grootste menschelijke moed niet is opgewassen. Bij duizenden zijn zij gevallen voor de vrijheid van Nederland. De luchtstrijdkrachten waarover wij thans nog beschikken zijn zoo minimaal, dat zij onze troepen te land nagenoeg niet meer bij de operatiën kon den steunen. Tegenover de Duitsche overmacfht in de lucht hadden ook onze andere afweermiddelen, zooals de luchtdoelartillerie, slechts een 'beperkte uitwerking, hoe dapper en bekwaam de luchtdoel batterijen haar taak ook vervulden. Zoo stonden onze troepen bloot aan de vernietigende bombar dementen van het Duitsche luchtwapen. En niet alleen zij. Onder ide burgerbevolking, onder vrouwen en kinderen, maakte de luchtoor log tallooze slachtoffers. In ons dichtbevolkte land, met zijn vele steden, kan bij luchtbombardemen ten moeilijk worden onderscheiden tussdhen mili taire en miet-militaire objecten. Rotterdam, dat vanmiddag door de Duitsche luchtmacht werd 'ge bombardeerd, jheeft het droevig lot van den totalen oorlog ondergaan. Utrecht en andere groote bevol kingscentra 'Zouden binnen zeer korten tijld dit lot met Rotterdam moeten deelen. Vrijwel geheel aangewézen op eigen kracht, waren wij niet in staat ons land onze burgerbe volking, voor dit geweld te behoeden. Het waren deze harde feiten, die mij noopten, mijn hoogst ern- BARTELJORISSTR. 39-41 TEL 10250, OPGER. 1833 in alle stijlen Bezoekt onze Permanente Meubeltentoonstelling Barteljorisstraat 34 Grootste Speciaalzaak voor compl. Meubileering voor Haarlem en Omstr. (Adv. Ingez. Med.) Radiobericht van het Duitsche gezantschap. Aan den minister van Buitenlandsche Zaken te Berlijn. Het A.N.P. meldt: 's-GRAVENHAGE, 14 Mei. Het Duitsche gezantschap te 's-Graven- hage heeft het volgende radiobericht naar Berlijn gezonden: Aan den rijksminister van buitenlandsche zaken te Berlijn. Vandaag, den 14den M?ei, te 19 uur Am- sterdamschen tijd, heeft zich 'bij mij de Nederlandsche generaal Schuurman ver voegd. en het volgende verklaard: „Ik heb Uwe Excellentie de mededeeling te doen, dat de Nederlandsche weermacht, met uitzondering van haar troepen in Zeeland, voor de oprukkende Duitsche troepen de wapens neerlegt." Ik heb van deze mededeeling^ acte genomen. In aansluiting daarop heeft de opperbevel hebber der Nederlandsche weermacht door bemiddeling van den Duitschen Luchtvaart attaché, luitenant-generaal Wenninger, het opperbevel der weermacht te Berlijn verzocht gevolmachtigde vertegenwoordigers der Duitsche troepen in Nederland ter bespre king over maatregelen tot handhaving van rust veiligheid en orde, naar het hoofd kwartier in Den Haag te zenden. (w.g.) Graf ZECH, Duitsch gezant. stig besluit te nemen: wij hebben den strijd ge staakt. Ik kan mij ten volle indenken, dat dit besluit voor veie Nederlanders schokkend is. Laten zij allen echter beseffen, dat ik op dit oogenblik de Nederlandsche regeering hier te lanide vertegen woordig en dat ik derhalve niet alleen gerech tigd doch ook verplicht was te besluiten, zooals het belang van het Nederlandsche volk in deze omstandigheden voorschrijft. Het staat voor mij onomstootelijk vast, dat dit belang medebrengt, dat ide volstrekt ongelijke strijd moet worden gestaakt, opdat nog niet meer on schuldige slachtoffers vallen. Wie mijn verant woordelijkheid kan peilen, beseft, hoe zwaar mij dit besluit moet zijn gevallen. Het kon echter niet anders luiden. Nederlanders! Hebt ondanks dezen zwaren te genslag vertrouwen in de onverwoestbare krachten en tradities van ons volk. Wij hebben deze beproe ving van een korten doch hevigen oorlog moeten doorstaan. Wij zullen het nieuwe lot dat ons voor loop ig beschoren is met denzelfden moed en vast beradenheid dragen als waarmee wij den strijd voor onze zelfstandigheid hebben gevoerd. Hebt daarom, 'ik herhaal het nogmaals, vertrouwen op de toekomst. Doch vooral! Toont dit vertrouwen door de rust en orde te bewaren, welke wij zoo dringend be hoeven om ons geschokte land weder op te bouwen. Laten wij ons thans richten op dezen eersten plicht, welken het vaderland ons oplegt. Leve Hare Majesteit de Koningin! Leve het Vaderland! Het verkeer in Haarlem en Omgeving Tramverbindingen en buslijnen grootendeels normaal De trams op de lijnen AmsterdamHaarlem Zandvoort en SoendapleinHeemstedeHillegom rijden heden normaal. De lijn HaarlemLeiden functionneert voorloopig tot Sassenheim. De buslijn A rijdt normaal, om de 10 minuten de lijnen B en 'C rijden voorloopig om de 15 mi nuten. Morgen gaan ook de Brookwaybussen weer nor maal rijden. Hedenmorgen rijdt een verkorte dienst Muider- slotwegGroote Markt, hedenmiddag begint men op lijn 1 te rijden. ORDER van den opperbevelhebber. Commandanten mogen niet eigenmachtig troepen naar huis zenden. Het A.N.P. meldt: 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. De opperbevelhebber van land- en zee macht geeft de volgende order: In afwachting van nadere orders is het aan de commandanten van de Nederlandsche weermacht verboden militairen met verlof te zenden. Normale leven in de residentie hervat. Het A.N.P. meMt: De openbare bedrijven en diensten in Den Haag functionneerden hedenochtend weer op de gewone wijze. Ook de tram- en buslijnen van de H. T. M. en de taxi-diensten rijden weer alle ongestoord. Wat de gemeentelijke telefoonverbindingen in de residentie betreft, welke in de afgeloopen dagen waren beperkt tot de strikt noodzakelijk geachte aansluitingen, is men met grooten spoed aan den arbeid om alle abonné's weder in te schakelen. Naar het zich laat aanzien zal deze arbeid heden tegen den avond zijn volbracht. In de Visschershaven te Scheveningen worden reeds weder voorbereidingen voor het herstel van de zeevisscherij getroffen. De gewone afslag te Scheveningen' werd vanmorgen weer ge houden. Het A.N.P. meldt: De opperbevelhebber heeft de volgende ver ordening uitgevaardigd: de generaal, opperbevelhebber van land- en zeemacht, belast met de uitoefening van het militair gezag in het geheele in staat van beleg verklaard grondgebied des rijks, gelet op art. 22 van de Oorlogswet, stelt vast de volgende verordening: Art. 1. Het is tot nader order verboden op den openbaren weg of in schouwburgen, sociëteiten, koffiehuizen, tapperijen of andere soortgelijke inrichtingen, sterken drank of zwak-alcoholi- schen drank te verkoopen, of op andere wijze ter beschikking van het publiek te stellen. Art. 2. Overtreding van dit verbod wordt over eenkomstig het bepaalde in art. 43 van de Oorlogswet gestraft met hechtenis van ten hoog ste 1 maand of geldboete van ten hoogste 300 gulden. Art. 3. Deze verordening wordt afgekondigd door middel van den radio-omroep en treedt daarmede onmiddellijk in werking. MEDEDEELING van den opperbevelhebber Het A.N.P. meMt: De opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft het departement van binnenlandsche zaken verzocht de tussch'enkomst van de burgemeesters in te roepen ten einde zooveel mogelijk de aan dacht van de militaire 'commandanten ter plaatse, waar nog strijd wordt geleverd, te vesti gen op zijn proclamatie, waarin wordt bevolen de vijandelijkheden onmiddellijk te staken. Bus- en tramdiensten hervat. Met. ingang van Donderdag worden de busdiensten voor de verbinding Amsterdam-West-Friesland, via Medemblik, Enkhuizen, Wïeringermeer en Den Helder hervat. De diensten van de Gooische Tramwegmaatschap pij zijn reeds hedenmorgen weer begonnen. Intocht in den vroegen morgen. Het A.N.P. meldt: Uitspraken van de Rechtbank. CHAUFFEUR VRIJGESPROKEN Eén bestuurder van een vrachtauto uit Beverwijk, die op 29 Februari j.l. in de Groote Houtstraat een 17-jarig meisje had aangereden, werd vrijgesproken. De Officier had 2 weken hechtenis geëiseht. OVERTREDINGEN DISTRIBUTIEWET Een petroleumventer en een melkhandelaar werden tot 1 week hechtenis veroordeeld wegens overtreding van de distributiewet. Een filiaalhouder en een huisvrouw kregen wegens het knoeien met suikerbonnen respectievelijk 40 en 30 boete. DE HAAGSCHE BLADEN Het A.N.P. meldt: 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. Van de Haagsc'ne bladen verschijnen heden, naar wij vernemen, de Haagsche Courant, de Residentiebode, de Nieuws bron en het Ochtendblad. Vermoedelijk zullen even eens verschijnen de Nederlander en Het Vader land. Generaal Winkelman: Aan de soldateneer ten volle voldaan. Het A.N.P. meMt: 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. Aan een dag order, gisteren door den opperbevelhebber van land- en zeemacht aan de troepencommandan ten gericht, wordt het volgende woord van hulde aan de troepen ontleend: Ik verzoek u aan de troepen en onderdeelen mede te deelen, dat ik vervuld ben van diepe bewondering en dankbaarheid voor hetgeen door u en door onze troepencommandanten en troepen is verricht. In hoofdzaak de wanverhou ding in het bezit van materieele middelen is de oorzaak geweest, dat niet op alle plaatsen waar zulks dezerzijds was gelast, stand is kunnen worden gehouden. Aan de soldateneer is door u ten volle voldaan. „DE AVONDPOST" OPGEHEVEN. Het A.N.P. meldt: 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. Naar wij ver nemen is het dagb' „De Avondpost" opgehe ven. „Het OehtendL.ad van De Avondpost" zal als „Het Ochtendblad" zelfstandig blijven be staan, zonder dat daaraan een avondblad ver bonden is. „Het Ochtendblad" staat onder leiding van den heer J. Coucke. „De Nieuwsbron" zal, eveneens onder leiding van den heer Coucke, als zelfstandig avond blad blijven voortbestaan. Amerika behartigt de belangen van Frankrijk en Engeland. Te Den Haag en Brussel. WASHINGTON, 15 Mei (D.N.B.). Het ministerie van buitenlandsche zaken, heeft zich, naar verluidt, bereid verklaard de belangen van België en Luxemburg in Duitschland te ver tegenwoordigen. Verder wordt vernomen dat de Vereenigde Staten de belangen van Engeland en Frankrijk in Nederland en België zullen behartigen. „Bevroren" credieten in de Ver. Staten. WASHINGTON, 15 Mei. (D.N.B.) Het ministerie van financiën heeft bepaald dat de in de Vereenigde Staten bevroren credie ten in Noorwegen, Denemarken, België, Luxem burg en Nederland gebruikt mogen worden voor termijnzaken, onder voorwaarde, dat het geld in de Vereenigde Staten blijft. E£'N ENKLE SIGARET KAN MAKEN CAT B05CH EN HEI IN BRAND GERAKEN. flÉDEOs KÊICÉMJ 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. De Residentie ontwaakte hedenmorgen al zeer vroeg en ver moedelijk zoo vroeg tegen 'haar wil, doordat Duitsche vliegtuigen laag over de stad vlogen. Het waren er niet veel. Slechts enkele, die na een „rondje" 'boven de stad weer terug keer den. Even later zag men in het centrum, op de Lange Voorhout, een onbekend schouwspel: Duitsche gemotoriseerde troepen reden deze beroemde allee op. In een auto kwam hierbij een hooggeplaatst Duitsch officier met een ordonnans mede die op het Lange Voorhout ongeveer tegenover het A.NP. kantoor stopte. De ordonnans begaf zich naar Hotel des Indes en meldde zich daar. Een'ige oogenblikken later verscheen de Duitsche gezant, graaf von Zech von Burckersroda, die in Des Indes verblijf hield, in cïevieïè kleederdracht en blootshoofds. Hij begaf zich naar de plaats waar de officier, die was aangekomen, stond en zij brachten elkander den Duitschen groet. Na eenige besprekingen, welke zich al wandelen de afwikkelden (vemioedeliik om het gesprek zoo vertrouwelijk mogelijk te houden) stapten beiden in de auto, d'ie naar de binnenstad wegreed in dc richting van de woning van 'den Duitsohen gezant. Ongeveer tien minuten later verscheen de auto opnieuw. Thans bevatte deze behalve genoemd Duitsch opper-officier en de gezant, nog twee marine-offi cieren van hoogen rang alsmede twee landmacht officieren. Zij wandelden langs de Duitsche troe pen, die opgesteld stonden en brachten het militair saluut, de gezant beantwoordde het saluut met den Duitsohen hand-groet. Allen begaven zich toen naar Hotel des Indes. Inmiddels waren nog Nederlandsche troepen op 'het Lange Voorhout aanwezig. Met belangstelling bekeken zij van een afstand de Duitsche motor rijders, alsmede een Duitsche tankwagen. Te ongeveer zes uur verzamelden zich op bevel van Nederlandsche officieren verschillende groe pen Nederlandsche soldaten en klonk het bevel: wapens inleveren. Dit geschiedde op de gras-per ken van ide laan. Enkele soldaten bleven met het geweer bewapend, vermoedelijk aangewezen als versterking van de plaatselijke politie voor orde handhaving. Na zessen kwamen reeds nieuwsgierige burgers opdagen. Controle van legitimatie-bewijzen was ei- niet meer. Al heel gauw werden met de Duitsche soldaten gesprekken aangeknoopt, die van een dergelijke afleiding allerminst afkeerig waren. Voor zoover wij konden waarnemen ging men, zonder eenige te_ rughouding, op de gesprekken in. Wij hadden een gesprek van ongeveer een kwartier met enkele van hen. Zij vertelden ons dat zij zoowel de tochten door Tsjecho-Slowakije als Polen hadden mee gemaakt en nu reeds wisten dat zij straks naar België zouden gaan. Vooral in Polen, zoo ver telden zij ons, hadden zij zware tochten Uitge voerd. Soms vijfhonderd kilometer op den motor op een dag. Een enkele maal hadden zij in veertien dagen niet anders geslapen dan zoo nu en dan afwisselend op zulk een tocht in de „zijspan". Wat daarbij vooral trof was'het frissche uiterlijk van deze soldaten. Zij waren weliswaar bestoft en berookt, maar de gezon de gelaatskleur viel duidelijk te herkennen. Ook de verzorging liet niets te wenschen over. Dit zag men juist aan de kleinigheden: uitstekend geknipt haar, geschoren en frissche tanden. Aan niets was te mer ken dat zij een bijna onafgebroken strijd, als waar van zijn verhaalden, achter den rug hadden. Ernstige verwoesting te Rotterdam. Zij vertelden ons ook door Rotterdam te zijn gekomen. Het was met deze stad vrij bedroevend gesteld, zeiden zij ons. Een wijk van vrij groo ten omvang (welke wijk konden zij ons niet na der aangeven) was gisteren na twee uur nog geheel plat geschoten. Dit was als volgt in zijn werk gegaan, zeiden zij ons. De commandant van Rotterdam had de stad ie twee uur overgegeven. Uit bedoelde wijk bleef men echter na dien tijd nog op Duitsche vliegtuigen en Duitsche troepen vuren. Daarop waren zestien tankwagens van het grootste kaliber, ware rijdende forten, met kanon bewapend, naar die plaats gestuurd en men had de geheele wijk platgeschoten. Op dit moment, 8.00 uur, bevinden zich deze motor-troepen, welke in aantal naar schatting niet de honderd overschrij den, zich nog op het Lange Voorhout. Het aantal nieuwsgierigen neemt steeds toe en de vreemde verschijnmgen in geheel gecamoufleer de kielen en gecamoufleerde helm trekken veler aandacht. Bij een verderen rondgang door de residentie konden ook op andere plaatsen dan het Voorhout Duitsche troepen worden opgemerkt. Hier en daar stond een tankwagen en reeds kort na achten had den Duitsche soldaten verschillende wachtposten betrokken als bijvoorbeeld op- het Tournooivekl en rondom het Binnenhof. De controle was slechts om laatstgenoemd plein scherp te noemen, ofschoon employés, die uit hoofde van hun werkzaamheden daar moesten zijn, zonder veel moeite konden door gaan. DRUK VERKEER IN DE STAD Het bleek al heel gauw dat het normale leven zooveel mogelijk .was hervat. De trams reden zeer geregeld. De politie oefende haar functies uit als onder gewone omstandigheden en bijna alle win kelzaken waren geopend. Het verkeer in de stad, ook in de buitenwijken, kon men vrij druk noemen. Natuurlijk werden de gewijzigde omstandigheden druk besproken, doch men merkte niets van eenige agitatie of nervositeit. Wel viel het op dat vele mi litaire auto's en dat zoowel Nederlandsche als Duit sche, met vrij groote snelheid passeerden. Ofschoon het uiteraard zeer'moeilijk is een stem ming uit een oppervlakkige aanschouwing te peilen, mag gezegd worden dat de Haagsche bevolking zich zooveel mogelijk moeite geeft zich aan den thans bestaanden toestand aan te passen. Naar ons uitgangspunt, Lange Voorhout, terugkee- rende constateerden wij dat men in den tusschentijd op de langste zijde van deze laan op het zooge naamde Grintpad Nederlandsche militaire wagens, zoowel personenauto's als gevechtswagens in een rij had geschaard, waarnaast een korte dubbele rij motorrijwielen. Tegen het middaguur stonden deze wagens, vrij wel geheel verlaten in de warme ochtendzon. Thans is bijna geen militair, noch Nederlandsche noch Duitsche, op het Lange Voorhout te bekennen. Duitsche pers over de bezetting van Nederland. „Bedreiging uit de lucht tegen Engeland verviervoudigd." BERLIJN, 15 Mei (D.N.B.) De mededeeling van het Opperbevel van het Duitsche leger dat de Nederlandsche Opperbevelhebber zich ha'd over gegeven, wordt in de Duitsche pers druk besproken. In 'nur. commentaar wijzen de bladen er op dat de bezetting van Nederland een groot, strategisch succes is voor Duitschland tegen Engeland. De be dreiging uit de lucht tegen Engeland is thans ver viervoudigd. De „Berliner Börsen Zeitung" schrijft dat vijf dagen nadat Duitschland "liet zwaard had getrok ken Nederland zijn tegenstand heeft opgegeven. De Duitsche opmarsch kon niet worden opgehou den door pantserwerken, kanalen en inundaties. De provincie Zeeland, waar blijkbaar het Opper bevel geen macht meer heeft, is als laatste recht van het gebied nog in handen van den vijand. Toch kan men thans reeds zeggen dat Nederland niet meer onder zwaard, doch onder het schild van Duitschland staat. Thans is een gunstige positie ontstaan, in de eer ste plaats voor de luchtmacht. Nadat door de be zetting van de kustplaatsen in het westen van Noorwegen de afstand tusschen de bases van de Duitsche luchtmacht en de strategische punten aan de kust tot de helft was verkort, is thans door de bezetting van de westkust van Nederland de vliegstafstand tot de zuidkust van Engeland ver kort tot 200 a 300 K.M. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft dat Nederiand het offer van den Engelschen oorlog is geworden. In België en Frankrijk stooten de Duitsche legers met succes door. HET VERVOER VAN VOORRADEN TE AMSTERDAM VERBODEN. De burgemeester van Amsterdam vestigt er de aandacht op, dat het streng venboden is voor raden levensmiddelen of grondstoffen uit de ge meente te vervoeren in het belang der voorzie ning der bevolking daarmede. Overtreding van dit verbod zal ernstige ge volgen hebben. POST. EN TELEGRAAFKKANTOOR VERPLAATST. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor te IJmuiden deelt ons mede dat met ingang van Woensdag 15 dezer de post- en telegraafdienst is overgebracht van de Kanaalstraat naar de Wil- helminaschool aan den Wijk aan Zeeerweg. HEEMSKERK PAARDEN- EN HÏTTENFONDS. In het lokaal van Gebr. Dam hield het Paarden- en Hiltenfonds „Heemskerk en Omstreken" een le denvergadering onder leiding van den heer C. Bal- tus. De vergadering ging accoord met het bestuurs voorstel, het limiet te verhoogen van 350 tot 450. De vergadering ging hiermede accoord. Op voorstel van den heer v. d. Heuvel zal voortaan door het bestuur tweemaal per jaar een taxatie wor den gehouden. Onze vereenigingen. De Arbeiderszangvereeniging „De Daad" en de Geheelonthouders Kinderclub „Kin'dergeluk" heb ben de repetities voorloopig gestaakt. Ook de lessen en oefeningen van de Christelijke Gymnastiekvereeniging „De Daad" zullen tot na dere aankondiging geen doorgang vinden. Het bestuur van de Bridgeclub „Sans Atout" deelt mede, dat de gewone wekelijksche clubavon den niet gehouden zullen wonden. Weer groote aanvoeren van spinazie. Nadat op den Tweeden Pinksterdag voor de aan gevoerde groenten zeer bevredigende, voor som mige producten zelfs hooge prijzen waren betaald omdat de markt mede als gevolg van de transport moeilijkheden behoefte ihad aan versdhe groenten, nam Ide aanvoer gisteren weer zoo'n omvang aan, dat groote hoeveelheden spinazie doordraaiden. Slechts goede kwaliteit kon even boven den mini mumprijs komen. Het grootste deel van den aan voer werd opgehouden en werd voor een deel als veevoeder bestemd. Wat daarvoor niet kon dienen werd vernietigd. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 31]/2 Postelein per kl. kist 951.20 Sla per 100 krop 3.5010.50 Rabarber per bos 23y2 Raapstelen per bos 11 1/2 Radijs per bos 11.80 Peterselie per bos 3y26)4 Asperges dik wit per bos 2835 Asperges dik tol. per bos 1622 Asperges II per lbos 1015 Prei per K.G. 55 Witlof per K.G. 6—16 Aardbeien iper doosje 2036

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1