VELSEN liet JOtent en Jan Otie&ot. Joh. de Waards Modemagazijnen Capitulatie van het Nederlandsche leger BURGERLIJKE STAND Belangrijk bericht Dr. W. J. Leyds overleden. Duitschers beschouwen Brussel niet Gevecht voor de Maginotlinie. langer als „open stad". Dr. W. J. Leyds in den tijd dat hij nog staats- procureur van de Zuid-Afrikaansclie Repu bliek was. Op 81-jarigen leeftijd is te 'sGravenhage over leden dr. Willem Johannes Leyds, oudstaatssecre- taris en oudgezant van de voormalige Zuid-Afri- kaansche republiek. Dr. Leyds trad in 1884 in dienst als staatprocu- reur der Zuid-Afrikaansche republiek en werd toen naast Paul Kruger de leider der politiek van dit land, ten opzichte der Engelsche regeering. In 1889 werd hij staatssecretaris en was gedurende langen tijd de rechterhand van president Kruger. Na 1898 kwam hij als gezant der Zuid-Afrikaansche republiek in Nederland terug. In verband met de tijdsomstandigheden is de begrafenis in alle stilte geschied. W. J. Leyds werd geboren op 1 Mei 1859 te Mage- lang in Midden-Java. De vader overleed reeds in 1865, waarna de weduwe met haar 5 kinderen repa trieerde. De tweede zoon, van wien hier sprake is, werd spoedig kweekeling. Hij wenschte op den duur niet bij het onderwijs te blijven en toen hij een be trekking had gekregen te Amsterdam, studeerde hij des avonds oude talen en ging in 1880 rechten stu- deeren. Met den hoogsten lof promoveerde hij op 11 Juni 1884 tot doctor in de rechten. In die dagen vertoefde hier te lande het Trans- vaalsche driemanschap, president Kruger, generaal Smit en ds. du. Toit. Zij zagen hier uit naar bekwa me mannen ter verbetering van het rechtswezen en het onderwijs, de president in de eerste plaats naar een refchtskundige, die de functie van staatsprocu- reur zou kunnen vervullen. Zoo gebeurde het, dat Leyds voor de betrekking warm werd aanbevolen. Het aanbod bereikte hem den dag van zijn promotie. Eerst sloeg hij het af, maar toen het met nadruk van verschillende zijden werd herhaald, is hij voor dien vereerenden aandrang bezweken. Op 2 October 1884 kwam dr. Leyds te Pretoria aan en van den aanvang af heeft hij al zijn werk kracht en zijn groote talenten in dienst gesteld van de jonge republiek. Niet lang is hij echter Staats- procureur gebleven, want weldra koos de Volksraad hem tot Staatssecretaris. Nog tweemaal daarna, in 1893 en 1897, heeft de Volksraad hem met overgroo- te meerderheid in dit ambt herkozen. Wat Leyds in die reeks van jaren heeft verricht in de allesbeheerschende functie van eerste-minister, of beter nog van rijkskanselier, valt in kort bestek niet te overzien. Hij regelde het rechtswezen, het geheele ambtenaarswezen en in het bijzonder het onderwijs. Dr. Leyds heeft bestrijders gevonden onder de Afrkaanders, die in hem het hoofd zagen van de Hollander-partij. Ten onrechte, want zij zagen voor bij, dat hij bij benoemingen dan alleen aan Hollan ders de voorkeur gaf. wanneer voor bepaalde betrek kingen in het land zelf de geschikte personen ontbra ken. Andere felle tegenstanders en zelfs vijanden waren de Engelschen, in Zuid-Afrika zoowel als in Europa, die vele regeeringsdaden van Oom Paul niet zonder reden toeschreven aan Leyds' adviezen. Dr. Leyds is in verband met een hardnekkige keelaandoening in 1896 naar Europa gegaan; op den duur viel het vele spreken in den Volksraad hem moeilijk. Deze kwaal heeft er toe bijgedragen, dat hij in 1897 als gezant van de republiek in Europa ver trok. Dikwijls heeft hij gedurende den oorlog in Zuid-Afrika blijken gegeven van zijn groot beleid en staatsmansinzicht. Na het einde van den oorlog, dat ook het einde be- teekende van de republiek, wier belangen hij zoo vele jaren had gediend, is dr. Leyds in 1902. als ge zant afgetreden. Hij heeft zich daarna in Den Haag gevestigd. In stilte heeft hij gearbeid aan werken van beteekenis voor de staatkundige geschiedenis van Zuid-Afrika; in 1906 verscheen: „De eerste annexatie van de Transvaal"; in 1914: „Het inslui ten van de Boerenrepublieken". Militaire werken en transporten geconstateerd. BERLIJN, 15 Mei. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: De Belgische regeering heeft op 10 Mei door haar minister van buitenlandsche zaken te Brussel en tevens door bemiddeling van de Vereenigde Staten, die haar belangen in Berlijn waarnemen, verklaard dat Brussel een open stad is, dat zich geen troepen in Brussel bevinden en ook geen troe pen door de stad vervoerd worden. Deze verklaring der Belgische regeering is niet in overeenstemming met de feiten. De Duitsche luchtverkennmg heeft gedurende de laatste dagen onomstootelijk het doortrekken van militaire colon nes van allerlei aard door Brussel en militaire transporten door dit spoorwegknooppunt geconsta teerd. Het Duitsche opperbevel der weermacht kan daarom Brussel niet langer als onverdedigde stad erkennen. Indien de Belgische regeering het met het sparen der stad Brussel voor de verschrikking van den oorlog werkelijk ernstig meent, moeten onverwijld alle militaire transporten en marsch- bewegingen door de stad gestaakt worden en verster- kingswerken uitblijven. De aanvallen der Duitsche luchtmacht zijn in overeenstemming met de ver klaring der rijksregeering uitsluitend op militaire doelwitten gericht. Indien van thans af aan nog militaire doelwitten te Brussel geconstateerd zouden worden, dan zullen zij door de Duitsche lucht macht aangevallen worden. Alle gevolgen, komen ten laste van hen, die in strijd met de ver klaring der Belgische regeering hun stad voor militaire doeleinden misbruiken. Interventie in Nederlandsch-Indië niet verwacht. Mededeeling van den Nederlandschen gezant te Tokio. TOKIO, 15 Mei (Domei). De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft verklaard: Vanochtend te 10 uur heeft de Nederlandsche gezant te Tokio. Pabst, een bezoek gebracht aan den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, in opdracht van zijn regeering, om den minister te antwoorden op de vraag, welke de Japansche re geering 11 Mei heeft gesteld aan de Nederland sche. Hij deelde mede dat de Nederlandsche re geering gelooft dat Groot-Brittannië de Vereenigde Staten en Frankrijk niet voornemens zijn in Neder landsch-Indië te interveniëeren. Algemeene mobilisatie in Zwitserland verliep vlot. BERN, 15 Mei (DNB) De Bondsraad en de le gerleiding hebben, naar het Zwitsersch Telegraaf- agentschap meldt, bekend gemaakt dat de alge meene mobilisatie binnen zeer korten tijd tot uit voering is gebracht. Het geheele leger heeft zich naar de aangegeven zönes begeven. Alle grenspos ten zijn bezet. Sterke krachten beveiligen overal het achterland. De bescherming van de neutrali teit van Zwitserland is, zoo zegt de mededeeling verder, door de oproeping van de geheele gewa pende macht beveiligd. Noorsche oorlogsbodems buit gemaakt. Met Duitsche bemanning in dienst genomen. BERLIJN, 15 Mei (D.N.B.) Van welingelichte zijde wordt medegedeeld dat de Duitsche marine aan de Noorsche kust nog onderdeelen van de Noor sche marine buit gemaakt heeft. De schepen zullen met een Duitsche-bemanning in dienst worden ge nomen. Duitschland's belangen in de Westelijke mogendheden. Hoe de vertegenwoordiging geregeld is. Het D.N.B. meldt: De Duitsohe belangen in het vijandelijke buitenland zullen door de volgende mogendheden worden behartigd: In Frankrijk, en zijn bezittingen, met uitzonde ring van Marokko, Tanger, Syrië en Libanon, als mede in Egypte, door Zweden. In Marokko en Tanger, in de Unie van Zuid- Afrika, in Noord- en Zuid-Rhodesia in Palestina en Transj'ordanië, alsmede in België door Spanje. In Syrië, de Libanon, in Nederland, in het Brit- sche rijk, behalve de .genoemde gebieden, door Zwitserland. De gezant van Iran behartigt de Duitsdhe belan gen in Irak. De behartiging van de belangen der vijande lijke mogendheden in Duitschland worden ver zorgd door de Vereenigde Staten voor Frankrijk, Engeland en België, met uitzondering van de Unie van Zuid-Afrika. Zweden zorgt voor de belangen van de Unie van Zuid-Afrika en Nederland. De be langen van Egypte worden behartigd door Iran, die van Irak door Afghanistan en die van Noor wegen door Denemarken. Wegwijzers hersteld. 's GRAVENHAGE. 15 Mei. De opperbevel hebber van Land- en Zeemacht bericht aan alle burgemeesters, dat zij onmiddellijk moeten overgaan tot het opstellen in hun ouden vorm en op hun oude plaats van alle wegwijzers, naam- en verkeersregelingsborden. De A.N.W.B. deelt in verband met vorenver- meld bevel mede, dat de burgemeesters zich voor zoover noodig kunnen wenden tot den wegendienst van dien bond. (A.N.P.) Engelsche torpedojager verloren. Tijdens Duitsche luchtaanvallen aan de Nederlandsche kust. Het officieéle communiqué, dat Woensdag door de Britsche Admiraliteit is uitgegeven, meldt, dat de torpedobootjager „Valentine" tijdens de Duitsche luchtaanvallen van giste ren op Engelsche scheepseenheden aan de Ne derlandsche kust geheel verloren is gegaan. Fransche divisie bij Namen vernietigd. Van bevoegde Duitsche milijaire zijde wordt vol gens het D. N. B. medegedeeld: Bij den gemelden grr ->ten strijd tusschen Duit sche en Fransche gepantserde strijdkrachten ten noordoosten van Namen, waarbij de Franschen ver slagen werden, is volgens verklaringen van gevan genen de gemechaniseerde Fransche divisie, die daaraan heeft deelgenomen, door het gemeenschap pelijke optreden van het Duitsche luchtwapen en de pantserstrijdkrachten uiteengeslagen en vernietigd. Duitschers namen twaalf steunpunten. Hoe het Duitschen infanteristen is gelukt, in het voorterrein van de Maginot-linie twaalf sterke Fransche steunpunten na een harden strijd te ver overen en daarbij 92 Marokkanen gevangen le nemen blijkt uit een in de Duitsche pers gepubli ceerd ooggetuigeverslag, waarin aldus het D. N B. wordt verteld: De opdracht luidde door een twee kilometer breed terrein te stooten en talrijke Fransche nesten van verzet te vernietigen. De Duitsche soldaten wisten dat zij tegenover 'n sterken vijand zouden komen te staan. Een hevige strijd was te wachten. Daar het terrein in zijn geheele breedte door den vijand werd waargenomen, was het zaak de morgensche mering te benutten om met deze bescherming zoover mogelijk vooruit te komen. Precies om 10 uur was de met de artillerie afgesproken uitgangs stelling bereikt. Om 10 uur 5 brak een helsch lawaai los. Over de hoofden van de Duitsche infanteris ten heen, donderde het op de Franschen neer. De soldaten bliezen intusschen uit, tot hun oogen- blik was gekomen. Even plotseling als het begon nen was verstomde het gedonder van het geschut. Onder de werking van de Duitsche artillerie waren de Franschen in vlucht uit de mitrailleurnes ten aan den woudrand naar hun woudversterkingen teruggesneld. Nu volgde de volle inzet der compag nieën., die in het dichte kreupelhout slechts moei zaam voorwaarts kwamen. Een wirwar van prik keldraad moest overwonnen worden de uniformen kregen scheuren en de huid werd op vele plaatsen opengereten. Toen de eerste draadscharen gingen knippen, kwam Fransche geweersalvo's den aan vallers te gemoet. Met handgranaten sloegen de Duitschers een gat in de draadversperring. Mei behulp van machinepistolen en goed gemikte hand granaten werd het vuur van de eerste Fransche nesten tot zwijgen gebracht- Op alle hoeken van het woud, dat meer versterkt was dan men aan genomen had, woedde thans de strijd. Wel is waar werden de eerste dicht bij elkaar liggende stel lingen na harden strijd genomen, maar later moes ten andere wapens er aan te pas komen.. De Franschman bewees een moeilijk te overwinnen tegenstander te zijn. Urenlang woedde de strijd. De Fransche artilllerie loste spervuur. Maar de Duitschers drongen zonder ophouden naar voren Na een harden strijd veroverden zij twaalf sterke vijandelijke steunpunten. Twee en negentig Marok kanen en twee Fransche officieren geraakten in Duitsche gevangenschap. De vijand telde talrijke dooden en gewonden. De opdracht werd zonder mankeeren vervuld. Het versterkte woud werd van den vijand gezuiverd en de Duitsche stellingen in het voorterrein kwamen eenige kilometers meer naar voren. Duitschland dichter bij het hart van Engeland. Nieuwe steunpunten der luchtmacht. BERLIJN, 15 Mei (D.N.B.) In het frontbericht van het D.N.B. wordt o.a. gezegd: Onder den druk der. Duitsche wapenen heeft de Nederlandsche weermacht gecapituleerd. Zelfs wan neer Engeland werkelijk in ernst de Nederlanders had willen helpen zou een militaire hulpverleening niet doeltreffend geweest zijn, daar snelle Duitsche troepen en de luchtmacht den toegang naar Neder land van België en van de zeezijde zeer snel ver sperden. In strategisch opzicht beteekent de mogelijkheid tot beschikking over de Nederlandsche kust dat het Duitsche luchtwapen naast Noorwegen thans andere gunstig gelegen steunpunten tegen Engeland bezit. De Nederlandsche kust is nog dichter bij het hart van Engeland dan het Noorsche kustgebied. Men kan aannemen, dat de tot dusver door de Duitsche troepen behaalde successen worden uitgebreid in de richting van de Belgische kust. Het doorbreken van de Maginotlinie door de Duitsche troepen be wijst opnieuw dat ooit moderne vestingwerken niets vermogen tegen een goed geschoolden pn doelmatig uitgex-usten tegenstander. Vuurwapenen inleveren. 's GRAVENHAGE, 15 Mei. Op bevel van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht moeten alle vuurwapenen met munitie door de burgerlijke bevolking onmiddellijk worden afgeleverd bij den burgemeester, die voor de bewaring zorgdraagt, zoodanig dat deze wape nen en munitie t.z.t. aan de eigenaren kunnen worden teruggegeven. (A.N.P.) AFWIJKING TAPVERBOD. 's GRAVENHAGE, 18 Mei. De opperbevelheb ber van land- en zeemacht beveelt, dat van het al- geheele door het militair gezag gelegde tapverbod, moet worden afgeweken voor het tappen van bier ten behoeve van officieren en soldaten der Duitsche weermacht, derhalve niet ten behoeve van Duitsche burgers. (A.N.P.) Ernstig spoorwegongeluk in Britsch-ïndië. Vijftien dooden en tien gewonden. BOMBAY 15 Mei. E enposttrein van Bombay naar Delhi is gebotst op een goederentrein. Hierbij wer den 15 personen gedood en 10 gewond. (A.N.P.) Amerikanen krijgen den raad Europa te verlaten. WASHINGTON, 16 Mei. (D.N.B.) Het mi- nisterie van Buitenlandsche Zaken heeft gisteren avond de Amerikaansche burgers in de Westelijke en Zuidelijk elanden aangespoord naar de Ver eenigde Staten terug te keeren. VOOR DE KINDEREN Te Berlijn onderteekend. BERLIJN, 15 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: De capitulatie van het Nederlandsche leger is'helden elf uur door den Duitschen opperbe velhebber van het Nederlandsche leger en de marine onderteekend. Luchtbeschermingsdiensten blijven in functie. 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. Aan den burgemeester wordt medegedeeld, dat de opperbevelhebber van land- en zee macht wenscht, dat de luchtbeschermings diensten geheel in functie blijven, zooals sedert 10 Mei j.l. Ten overvloede wordt het volgende bepaald: Ten eerste: ingaande hedenavond zal alge- heele lichtdooving moeten plaatsvinden en zal het verbod van lichtuitstraling moeten worden gehandhaafd. Ten tweede: alle bepalingen van de open bare bekendmakingen van de burgemeesters blijven van kracht. Ten derde: de luchtbeschermingsdienst blijft alzoo volledig in dienst en dient elk oogenblik tot optreden gereed te zijn. (A.N. P.) De juffrouw haalde een groote doos uit een der vakken te voorschijn. Er waren neuzen in de meest gekke modellen, en na lang zoeken en passen hadden ze eindelijk keus gemaakt. Vervolgens vroeg de Dikke naar snorren. Hij wist niet hoe hij zoo'n ding onder zijn neus kon vasthouden, en op het advies van de juf frouw om het met lijm op te plakken, vond hij dat hij wel even een proef kon nemen. Voorzichtig bevochtigde hij de harige pluk. HAARLEM 15 Mei. Bevallen: 9 Mei: H. R. Visser-van Gammeren, z. 10 Mei: H. C. van Staveren-Bergman, z. A. Bakker- Moerman, z. G. C. B. Muusze-'de Bruijn, z. 11 Mei: C. M. Zwart-de Ligt, z. B. Wilkes-de Graaf, z. J. H. Klein-Werner, d. 12 Mei: M. C. T. Sonnemans-Klein, z. W. E. Kol-van der Eem, d. M. Dornseiffen-Wesselius, z. G. M. Veenings-van Bohemen, z. F. van Deursen-No- votny, d. E. van Elteren-van Mechelen, z. 13 Mei: E. J. M. Creyghton-van de Weijer, d. J. Knotter-Kaan, d. J. M. W. Plas-de Gier, z. G. J. van Wanx'ooij-van Kolk, d., 35 Mei: A. M. C. Snoeks-Diependaal, z. J. J. Teeuwen-van der Geest, z. A. Verhaar-Bernsen, d. M. E. J. Seuter-Heijnen, z. 13 Mei: J. Heijnen-Peper, d. P. Wegman-Molenkamp, d. Ondertrouwd: 15 Mei:* E. J. Hazevoet en J. van den Haak. G. Flip- phi en M. A. van der Veek. D. A. H.wan Es en W. H. P. M. Jacobs. M. Jansen en A. M. Moerkerk. C. Bronkhorst en P. C. Smit. M. Mulder en I. M. H. de Hart. H. J. Rozenhart en M. van Dijk. F. H. W. Friederich en G. G. Treu. H. Funcke en O. Kerkhofs. G. Uittenbogaabd en E. J. Meijer. W. L. Neijts en J. P. Willems. G. J. van der Veldt en J. van Hemert. J. W. Spiex*ing en J. M. C. van der Weijden. A. van Veller en B. J. Franken. M. Meijer en C. P. Kerkman. J. N. Veltman en A. Stoicu. J. Deen en T. Bont. J. H. Mosseveld en S. H. Hiel. Gehuwd: 15 Mei: W. J. Koelemeijer en M. J. Noohdhuizen. J. F. A. M. Suasso de Lima de Pi*ado en J. A. M. Nederkooro. N. J. Nederstigt en T. G. Uiter- mark, A. A. Booms en E. A. C. de Bruijn. A. D. van Bolhuis en J. G. Warreman. N. Bo- gaart en M. Vei*haar. A. J. Kedde en H. Stulp. J. J. G. BokJhove en A. C. Smulders. J. de Laat en J. E. Michielsen. H. J. Peperkoorn en J. Venema. C. Hartendorp en W. J. Kalf. H. J. Hollink en G. M. Joosten. Overleden: 14 Mei: J. M. Wessels-de Waal Malefijt, 83 j.. Gasthuissingel. Voordrachtmiddag Huisvrouwen- vereeniging. De plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen houdt op Maandag 20 Mei des namiddags te half drie in het Kennemer Hotel aan den Velserweg een voordrachtmiddag. De heer Gerard J. Pilger uit Amsterdam zal voor de pauze Chineesche voordrachten in costuum houden. Deze voordi'achten zijn „De cirkel van krijt" (tooneelspel), „De domme tempeldienaar (oud- Chineesche humor). Het tweede deel van het pro gramma is gewijd aan Japansche voordrachten in costuum: „De Sandalendrager" (Romance uit oud- Japan), „Voor tien zakken rijst" (dramatisch ge beuren) en drie komische Japansche voordrachten. Zilveren jubileum. De heer A. Goemans herdacht dezer daeen feit, dat hij 25 jaar geleden tot kerkmeester va s parochie van O.L. Vrouw van Goeden Raad benoemd. Dit feit is zonder uiterlijk feestbetoo^ intiemen kring herdacht. Q 111 Veiling uitgesteld. De veiling van kcrkbollen ten bate van de pa™.- van O.L. Vrouw van Goeden Raad, die heden worden'gehouden is tot nadere aankondiging n!tZou steld. ge* Wat de tuinders kregen. Noteering van de groenfenveiling. Spinazie per kilo 3?y2. Postelein per kist 8590. Sla per 100 krop 27.80. Wortelen per bos 1517 y2 Rabax-ber per bos 24 Raapstelen per bos 0.80iy2 Peterselie per bos 1 Asperges dik wit p er bos 263.' Idem dik bl. per bos 2124 Idem II per bos 1012. Tomaten per kilo 36'/- Witlof per kilo 5—13 Op last van den burgemeester moeten de caiét om 8 uur gesloten worden. Na 9 uur mag niemand zich zónder noodzaak op straat begeven. De verduistering blijft gehandhaafd. Verder moeten ramen en deuren aan de voorzijde gesloten blijven. De luchtbeschermingsposten moeten weer betrok ken worden. HET GASVERBRUIK BEPERKEN. In verband met de kolenschaarschte is het hoogst noodzakelijk, bij het gebruik van gas de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten. Als hierop niet voldoende wordt gelet, zal tot rantsoeneering moe ten worden overgegaan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. M. van Sentenvan Diemen, d., Tus- schenbeeksweg 42, IJmuiden: C. M. Spieker—Dek- ker. z., v. Wassenaerstraat 32, IJmuiden: D. J. Kistemakervan Strien, d., Trompstraat 130, IJmuiden; J. de VriesPetersen, d., Anr.astraat 13, IJmuiden; H. MonnéEulink, z., Roos wij kerlaan 64, VelsenN.; H. G. W. ZuidervoortPieneman, d, Ladderbeekstraat 98, Velsen-N.; F. Storm—van Nierop, d., Planciusstraat 5, IJmuiden; W. M. L, DijkhuizenAlders, z.; Zanderstraat 36, IJmuiden; A. M. E. Osendarpvan Steijn, z., Oranjestraat 8, IJmuiden; G. de JongVeenstra, d., Stavoren; A. M. Martensvan Schenkel, d., Meeuwenlaan 29, IJmuiden; J. KohierLukseh, d.. Lijsterlaan 30, IJmuiden; P. A. DijkmanLindijer, z.. Delft. Overleden: J. van Rossen, 71 j., eehtgene. v, P, Verduijn; A. Jansen, 78 j., eehtgene v. C. Th. Rade maker, Leeuweriklaan 41, IJmuiden; P. H. Th. M, Smits, 21 j., ongehuwd, Heemstede. Ondertrouwd: J. Th. van der Voet, Frogerstraat 31 b i*d., IJmuiden en D. E. Gi*oen, Frogerstraat 31 b rd., IJmuiden, toek. adres: Frogerstraat 31 b •d., IJmuiden; M. Pronk, Enschedéstraat 18, IJmui den en T. Dobbenga, Kon. Wilhelminakade 29 c, IJmuiden, toek adres:?; J. G. Smit, Middenduiner- weg 65, Santpoort en N. Avis, Keizersgracht 630 hs. Amsterdam, toek adres:?; H. D. Buys. Le Mairesti-aat 1, IJmuiden en E. van den Engh, Wille- brordstraat 6, IJmuiden, toek. adres: J. P. Troel- straweg 8, IJmuiden; J. Dekker, Melklaan 68, Vel sen-N. en A. C. van der Lem, Dirkstraat 6, IJmui den, toek. adres: Beverwijk, Hofdijklaan 63; D. Dral, Hoofdstraat 198, Santpoort en E. Wildschut, Hoofdstraat 198, Santpoort, toek. adres: Haarlem; Delistraat 5. AGENDA TE HAARLEM Heden DONDERDAG 16 MEI. Groote Kei-k, Orgelbespeling, 34 uur. Bioscopen: dooi*loopende voorstellingen van 2 uur af, nl.: Frans Hals Theater: „Ergens in Nederland". Palace: „M'n Prinses wordt geschaakt". Luxor Theater: „Ninotchka". Rembrandt Theater: „Hollywood Cavalcade". Op het tooneel: Marchand, Diabolokoning. Moviac: Non-stop programma: Journaal, kluch ten enz. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur. VRIJDAG 17 MEI. Bioscoopvoox*stellingen. Heden overleed plotse ling onze geliefde Vader en Grootva'der Johannes Hendrikus Borgart in den ouderdom van 80 jaar. Driehuis, (Velsen) 15 Mei 1940. Hagelingerweg 367. Uit aller naam: A. BORGART. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag a.s. des voormiddags 10 uur op de Bijzondere Begraaf plaats te IJmuiden. ADVERTEERT IN DIT BLAD zijn vanaf heden geopend van 9 u. v.m. tot 6 u. n.m„ Geen zichtzendingen. Verkoop voorloopig uit sluitend a contant, e Kanaalstraat 46/48, Tel. 4054, Haarlem. GEVRAAGD: BEKWAME MEISJES en AANKOMENDE MEISJES. - Wasscherij HOEK EN VAART, Bloemendaalschestraatweg 17, Santpoort-Station. Maatschappij Ziekenfonds IJmuiden" AAN DE VERZEKERDEN. Namens het Bestuur wordt aan de Verzekerden mede gedeeld, dat de artsen R. RUTTEN en W. v. HASELEN spreekuur houden in het Ziekenfondskantoor Velserduin- weg 134, LJmuiden-Oost. W. v. HASELEN 1—2 uur n.m. R. RUTTEN 23 uur n.m. Boodschappen Ziekenfondskantoor, Velserduinweg 134, IJmuiden-Oost. 's avonds na 6 uur: W. v. HASELEN, Telef.- 5310 R. RUTTEN, Telef. 4158 HET BESTUUR. liv charme iia gevaar' door pijn! Een geprikkelde ongedurige stemming als gevolg van hoofdpijn, kiespijn, periodieke pijnen, rheumatiek en de pressie, weerspiegelt zich onomstootelijk op Uw gelaat. En wilt U een gezicht, dat leelijk is door pijn? WITTE KRUIS poeders werken ab soluut niet verdoovend, doch nemen de pijn radicaal weg. Ze zijn dus onschadelijk en nemen bovendien prettig in» want ze zijn practisch geheel smakeloos. DUTIM OEGSTGEEST.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 2